Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2018 r.
17:13

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja

Autor: Zdjęcie autora opr. p.p.
0 30 A A

Służby mundurowe wypowiedziały wojnę kierowcom świadczącym usługi przewozowe za pomocą aplikacji Taxify. Do akcji ścigania takich kierowców włączyła się policja. W minionym tygodniu w Lublinie skontrolowano kolejne cztery samochody.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W środę inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego namierzyli dwa pojazdy.

– Kierowca opla vectra nie miał wymaganej licencji na transport osób, ale także ważnych orzeczeń lekarskich i psychologicznych – informuje Paweł Gruszka, naczelnik Wydziału Inspekcji w WITD w Lublinie.

Kierowcy grozi mu kara nawet do 14 tys. złotych.

W ręce WITD wpadł też kierowca renault fluence.

– Przewoził pasażerów na Czuby. Nie miał wymaganej licencji, ale posiadał ważne badania lekarskie i psychologiczne. Miał także dokument, że opłacił dodatkową składkę OC za swój pojazd w związku z wykonywaniem przewozu zarobkowego osób. Był to też pierwszy kierujący, który posiadał kasę fiskalną – dodaje naczelnik Gruszka.

Mimo tego za brak wymaganej właściwej licencji grozi mu kara pieniężna 12 tys. złotych.

W piątkowy wieczór na kierowców Taxify zasadzili się funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Kierowca peugeota 807 nie miał licencji oraz badań lekarskich i psychologicznych. Z kolei zatrzymany w okolicy dworca PKS kierowca renault clio również nie posiadał wymaganej licencji i badań. W obu przypadkach kierowcy są zagrożeni karą do 14 tys. zł.

Taxify to aplikacja stworzona przez Estończyka Markusa Villiga. Łączy kierowców i pasażerów. Działa już m.in. w Łodzi, Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie, a od jesieni także w Lublinie. Podobnie jak konkurencyjna aplikacja Uber (niedostępna w Lublinie) jest doceniana przez klientów (za niższe ceny niż w tradycyjnych taksówkach) i znienawidzona przez taksówkarzy, którym zabiera duży procent potencjalnych pasażerów.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 17:48
Policja powinna kontrolować wszystkie taksówki, czy mają płacone OC z zarobkowym przewozem osób
Avatar
andrzej / 10 grudnia 2018 r. o 18:13
wezcie sie za busy  Wiekszosc z nich to 30 letnie sprintery zlomy Coiekawe jak dostaja badania i dlaczego policja ich nie kontroluje Ludzie oni woza ludzi Ostatnio jechalem za takim masakra REJ lkr
Avatar
Łukasz / 10 grudnia 2018 r. o 18:04
Jeździmy we trzech do pracy do Lublina kilkanaście kilometrów. Zawsze kieruję ja bo tylko ja mam samochód. Koledzy dorzucają się na benzynę. Codziennie około 6.35 docieramy do Lublina od strony Jakubowic Konińskich granatowym Focusem. Nie mam licencji, badań ani kasy fiskalnej. Proszę mnie namierzyć i ukarać ... a najlepiej cmoknąć w migdał!
Avatar
Diagnosta / 10 grudnia 2018 r. o 18:20
Taksówkarz który ubiega się o licencję taxi musi mieć wpis w dowód rejestracyjny adnotacje "TAXI"... jeśli w dowodzie mamy ten wpis to automatycznie przy zawieraniu ubezpieczenia jest dopłata tudzież zwyżka za zarobkowy przewóz osób 
Avatar
Głos sprawiedliwości / 10 grudnia 2018 r. o 22:41
A czy ITD skontrolowało już lekarzy wystawiających lewe zwolnienia lekarskie policjantom ???
Avatar
m / 10 grudnia 2018 r. o 22:02
Ja jedynie jestem ciekaw, skąd poicja czy ITD wiedzą który samochód akurat wykonuje przewozy korzystając z taxify. Wygląda to na zmowę taksówkarzy, którzy specjalnie zmawiają kurs a potem nasyłają służby. Bo nie uwierzę, że np. policja sprawdza auta, w których jedzie więcej niż jedynie kierowca i pyta czy przypadkiem nie korzystają z niedozwolonej apki.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 20:38
To dobrze że chociaż taksówkarze zamawiają bo nawet wasz przedstawiciel chwalił się w telewizji że jeździ taksówką może Chciał zaoszczędzić parę złotych taniej wyszło wziąć słupa z PKP
Avatar
Mm / 10 grudnia 2018 r. o 19:35
Brawo dla służb lublin daje dobry przykład w zeszłym tygodniu w Warszawie 11 w ciągu dnia jeden porzucił samochód i uciekł piechotę
Avatar
m / 10 grudnia 2018 r. o 22:49
Ja jedynie jestem ciekaw, skąd poicja czy ITD wiedzą który samochód akurat wykonuje przewozy korzystając z taxify. Wygląda to na zmowę taksówkarzy, którzy specjalnie zmawiają kurs a potem nasyłają służby. Bo nie uwierzę, że np. policja sprawdza auta, w których jedzie więcej niż jedynie kierowca i pyta czy przypadkiem nie korzystają z niedozwolonej apki.
ie interesuj sie, i tak zostaniesz złapany w ciągu tygodnia
 Żebym ja jeszcze tego używał :)
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 20:28
Dziennik pracuje dla służb mundurowych, bo jeśli nie to uczciwie napisał by że osoby zamawijące taxi fy to taksówkarze (byli milicjanci bądź policjanci) którzy inforormują swoich kolegów z itd lub policji i potem jeszcze poświadczają że nie dosali poaragonu. Sprawdzcie to i napiszcie w końcu jak wygląda konkurencja na wolnym rynku przewozów w Lublinie
Avatar
Gość / 2 lutego 2019 r. o 20:55
Nie rozumiem jednego, czemu każe się ludzi a nie korporacje... skoro dają możliwość jeżdżenia bez liecencji i badań to w nich powinni celować a nie jak zawsze w szarą społeczność.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2018 r. o 21:14
Na skodzie fabii widziałem sałaciarza czy te auto go przekareśla jako przewoźnika? jeśli tak proszę odonos na kolegę  do ITD
Avatar
Mm / 10 grudnia 2018 r. o 23:00
Lekarzy jeszcze nie skontrolowała postanowiło że najpierw zajmie się tobą powodzenia
Avatar
m / 10 grudnia 2018 r. o 22:49
Ja jedynie jestem ciekaw, skąd poicja czy ITD wiedzą który samochód akurat wykonuje przewozy korzystając z taxify. Wygląda to na zmowę taksówkarzy, którzy specjalnie zmawiają kurs a potem nasyłają służby. Bo nie uwierzę, że np. policja sprawdza auta, w których jedzie więcej niż jedynie kierowca i pyta czy przypadkiem nie korzystają z niedozwolonej apki.
ie interesuj sie, i tak zostaniesz złapany w ciągu tygodnia
 Żebym ja jeszcze tego używał :)
Avatar
Głos sprawiedliwości / 10 grudnia 2018 r. o 22:41
A czy ITD skontrolowało już lekarzy wystawiających lewe zwolnienia lekarskie policjantom ???
Avatar
gosc / 10 grudnia 2018 r. o 22:38
Ja jedynie jestem ciekaw, skąd poicja czy ITD wiedzą który samochód akurat wykonuje przewozy korzystając z taxify. Wygląda to na zmowę taksówkarzy, którzy specjalnie zmawiają kurs a potem nasyłają służby. Bo nie uwierzę, że np. policja sprawdza auta, w których jedzie więcej niż jedynie kierowca i pyta czy przypadkiem nie korzystają z niedozwolonej apki.
 ie interesuj sie, i tak zostaniesz złapany w ciągu tygodnia
Avatar
gosc / 10 grudnia 2018 r. o 22:36
Złotówy zacierają łapska. Jakość świadczonych przez taxówki usług jest conajmniej dyskusyjna. Banda starych ormowców i dlatego na wojenkę swoich kumpli z komisariatu.
 jakosc uslug taxify to 18-latek w samochodzie pozyczonym od mamusi albo ukrainski student w skodzie fabii.
Avatar
opt / 10 grudnia 2018 r. o 22:31
Lepiej nie donoś na siebie jesli wozisz kolegów zarobkowo do pracy. Zgodnie z prawem powinieneś wykazac swój dochód, nawet jeśli tylko ci się dorzucają do paliwa. Nie hojrakuj i nie pisz tego bo wezmą się i za takich jak ty. prawo mówi wyraźnie, że jeśli bierzesz jakies pieniadze za przewóz musisz mieć licencję. Oczywiście twoi koledzy musieliby się zabawic w donosicieli, ale jeśli tak zrobią to US i ITD będzie mogło ukarać ciebie tak samo jak za wożenie na TAXIFY lub uberze.
Avatar
seen / 10 grudnia 2018 r. o 22:30
Jesli w ustawie jest jasno określone, że nalezy zawrzeć umowę na przejazd w siedzibie przedsiębiorcy, a wy sobie zawieracie przez aplikację, to jakITD ma to respektować? Poza tym ustawa precyzuje, że okazjonalny przewóz osób może być wykonywany pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu co najmniej 8 osób. Zatem wasze zwykłe osobówkie nie spełniają warunków określonych ustawą. Wykonujecie usługi taxi i wydaje wam się że będziecie cwani i będziecie sobie jeździć bez kwitów. W ITD nie pracują jakieś leszcze, tak jak wam się wydaje. Chcecie jeździć jako taxi, to proszę bardzo, nikt wam nie broni, ale spełnijcie wszystkie wymogi. Kasa fiskalna i taksometr, kogut, oznakowanie, licencja, wyposażenie pojazdu, wpis taxi w dowdzie. I proszę bardzo sobie jeździć. Skończcie z tą glupią zabawą. Chcecie jeździć, to jeździjcie na pełnym legalu, a nie myślicie, że ze wszystkic hwariatów będziecie robić. Bardzo dobrze ITD robi! 
Jesli w ustawie jest jasno określone, że nalezy zawrzeć umowę na przejazd w siedzibie przedsiębiorcy, a wy sobie zawieracie przez aplikację, to jakITD ma to respektować? Poza tym ustawa precyzuje, że okazjonalny przewóz osób może być wykonywany pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu co najmniej 8 osób. Zatem wasze zwykłe osobówkie nie spełniają warunków określonych ustawą. Wykonujecie usługi taxi i wydaje wam się że będziecie cwani i będziecie sobie jeździć bez kwitów. W ITD nie pracują jakieś leszcze, tak jak wam się wydaje. Chce... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 22:17
Dzieciaki jakbyście działali legalnie żadne służby by was nie zatrzymywały A tak wylapią was co do jednego możecie się ubrać w koszulki konstytucja i zacząć strajkować
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Jak się okazuje 12 punktów to jednak nie jest strata nie do odrobienia. W niedzielny wieczór obejrzeliśmy kapitalne widowisko przy Al. Zygmuntowskich. W rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi Motor Lublin pokonał Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 i pierwszy raz w historii został mistrzem Polski!

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie
1 października 2022, 19:00

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie

Rockowa kapela Illusion świętuje w tym roku swoje 30-lecie. Z tej okazji już 1 października o godz. 19 wystąpi w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13).

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego
3 października 2022, 18:00

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zaprasza na wyjątkowy koncert kameralny z cyklu IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego. Wydarzenie włącza odbędzie się już 3 października o godz. 18 w Trybunale Koronnym.

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów rozgromił Sokół Konopnica. Jedną z bramek w tym spotkaniu zdobył Kamil Oziemczuk.

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

KS Cisowianka Drzewce dość niespodziewanie miał sporo problemów w starciu z Unią Bełżyce. Lider ostatecznie wygrał 2:1, ale o triumf drżał do ostatnich minut.

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!
galeria

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"
magazyn

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.