Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2019 r.
7:54

Nowy Wydział Politologii i Instytut Psychologii UMCS. Jak idzie budowa?

2 13 A A
Widok na budowę od strony ul. Głębokiej. W tyle powstający Wydział Politologii, na pierwszym planie Instytut Psychologii. Przed nim w przyszłości powstanie Instytut Pedagogiki<br />
Widok na budowę od strony ul. Głębokiej. W tyle powstający Wydział Politologii, na pierwszym planie Instytut Psychologii. Przed nim w przyszłości powstanie Instytut Pedagogiki
(fot. Maciej Kaczanowski)

Trwają prace przy budowie nowych siedzib Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii UMCS. Studenci rozpoczną tu zajęcia od początku roku akademickiego 2020/2021.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Inwestycja w tzw. Kampusie Zachodnim wzdłuż ul. Głębokiej ruszyła w styczniu. – Realizacja prac jest zaawansowana bardziej, niż przewidywaliśmy. Mamy około miesięczne wyprzedzenie – mówi prof. Stanisław Michałowski, rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

W przypadku Wydziału Politologii, obecnie trwa budowa czwartej z sześciu kondygnacji. Jeszcze bardziej zaawansowane są prace przy Instytucie Psychologii. Tu powstaje już ostatnie, piąte piętro. W budynkach znajdą się aule wykładowe, sale seminaryjne i pomieszczenia dla pracowników naukowych, a także pomieszczenia specjalistyczne, m.in.: pracownie telewizyjne ze studiem nagrań i reżyserką, strzelnica elektroniczna, laboratoria dydaktyczno-badawcze czy pracownia terapeutyczne. Oba obiekty będą połączone trzykondygnacyjnym łącznikiem, w którym będą się mieścić m.in. barek oraz przestrzeń rekreacyjna, Na jego dachu powstanie „zielony” taras.

Prace budowlane zgodnie z harmonogramem mają zakończyć się do 30 czerwca przyszłego roku. Władze uczelni zakładają, że od początku roku akademickiego 2020/2021 zajęcia w tym miejscu rozpoczną studenci, którzy przeniosą się tu z zabytkowych pałaców przy pl. Litewskim. Te uczelnia sprzedała, a zarobione w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na wkład własny do realizowanej inwestycji.

Wczoraj senat UMCS wyraził zgodę na sprzedaż budynku przy ul. Narutowicza, w którym mieści się Instytut Pedagogiki. Ten także przeniesie się w okolice ul. Głębokiej. Jego nowa siedziba będzie połączona z powstającym właśnie kompleksem. Obiekt dla studentów pedagogiki jest obecnie projektowany, a zajęcia w nim według wstępnych założeń miałyby ruszyć od roku akademickiego 2021/2022. W planach jest budowa na terenie Kampusu Zachodniego także hali sportowej. Na razie uczelnia szuka środków na ten cel.

Miasto potwierdza, że zapewni studentom dojazd komunikacją miejską do nowych budynków uczelnianych. – Po wybudowaniu nowych obiektów akademickich UMCS przy ul. Głębokiej zostaną one objęte obsługą komunikacyjną. Przystanki zostaną zlokalizowane po obu stronach ul. Głębokiej na odcinku pomiędzy ul. Pagi a al. Kraśnicką – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. – Nie zapadły natomiast jeszcze decyzje, co do tego jaka linia zostanie tamtędy skierowana. ()

e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 08:16
+13
czy to będzie kolejny kompleks budynków otoczony ze wszystkich stron betonowiskiem - parkingowiskiem, czy taki prawdziwy kampus studencki?
Avatar
Partyzant / 27 czerwca 2019 o 10:56
+5
Politologia i psychologia - naprawde trzeba utrzymywac te fabryki bezrobotnych?
 Podobnie kierunki nauczycielskie np. historia. Roboty ni ma.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 10:51
+5
Politologia i psychologia - naprawde trzeba utrzymywac te fabryki bezrobotnych?
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 10:34
+5
Przede wszystkim należy stworzyć zespół przystankowy na skrzyżowaniu Pagi, Głębokiej i Wileńskiej. Pasowałoby i studentom i mieszkańcom pobliskich osiedli. No ale to wymaga przebudowy skrzyżowania, by zrobić dobrze pasażerom komunikacji zbiorowej więc sprawa niewykonalna. Co innego jakby trzeba było zbudować wiadukt, by kierowcy mogli szybko śmignąć. U nas prędzej zbuduje się wiadukt niż stworzy wygodny zespół przystankowy.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 10:35
+4
a co z działką obok, sprzedaną przez UMCS pod akademiki, czy już wiadomo kiedy powstaną bloki? :D
Avatar
Marek / 27 czerwca 2019 o 10:54
+3
Zamiast zostawić w historycznych budynkach. To nie kierunki techniczne/przyrodnicze, że potrzeba nowych laboratoriów. A w miejsca budowanych wydziałów mogłyby powstać akademiki.
Avatar
Bartek / 27 czerwca 2019 o 10:55
+2
Politologia i psychologia - naprawde trzeba utrzymywac te fabryki bezrobotnych?
 Jak ktoś to lubi i chce o 5 lat przedłużyć sobie młodość. Jego wybór.
Avatar
Mysz / 27 czerwca 2019 o 12:18
+1
Budowa nowych wydziałów jest potrzebna. Obecnie te wydziały znajdują się w zabytkowych pałacach na Placu Litewskim, które w żadnym stopniu nie spełniają wymogów bezpieczeństwa. Marmurowe strome schody na Politologii to jakaś pomyłka. Nie dość że stromo, to jeszcze ślisko i wąsko, a do tego stopnie są z przodu wygładzone, łatwo jest się poślizgnąć i uderzyć głową w marmur. Tak samo drzwi wejściowe, łatwe do "obsługi" nie są. Poza tym w zimie jest strasznie zimno w salach i na korytarzach.
Avatar
Centrum wymiera... / 27 czerwca 2019 o 12:13
0
Bez sensu !!! W starych budynkach mialy prestiz i klimat teraz to na zadupiu lipa !!!!
Avatar
Młynarz / 27 czerwca 2019 o 11:36
0
Czy ktoś pomyśli o zorganizowaniu wjazdu na ten kampus? Dziś wyjazd jest bardzo blisko skrzyżowania z Aleją Kraśnicką. Wyjeżdżający kierowcy skazani są w zasadzie na wjazd na prawy pas i skręt w prawo w Aleję Kraśnicką. Nie wszystkim to odpowiada. Prowadzi to do sytuacji gdy chcący skręcić w lewo lu pojechać prosto blokują w poprzek ulicę innym samochodom. Należy znacznie odsunąć ten wjazd/wyjazd, w pobliże ulicy Pagi. W ten sposób by nawet przy długim korku samochody mogły się ustawić na właściwy pas ruchu.  Uważam, że należy rozważyć zrobienie nawrotki dla samochodów jadących w kierunku Kraśnickiej, aby mogły pojechać w kierunku Wileńskiej czy Sowińskiego. Pas zieleni jest w tym miejscu bardzo szeroki, jest sporo miejsca na zatoki dla włączenia się do ruchu. Byłoby to kolejne usprawnienie. Natomiast jestem przeciwnikiem robienia wyjazdów na Pagi, gdyż ta ulica jest zbyt mała i jest tam już wystarczająco dużo samochodów. Już obecnie w godzinach szczytu komunikacyjnego wraz ze Spadochroniarzy jest właściwie jednym korkiem od Alei Racławickich do Głębokiej.
Jarecki ma rację, jednak z tym zastrzeżeniem, że to nie wyjazd jest problemem, tylko kierowcy. Wyjeżdżając z terenu Wydziału  Artystycznego UMCS jest nakaz skrętu w prawo. W godzinach szczytu zarówno lewy, środkowy jak i prawy pas są zajęte. Osoby, które chcą pojechać w kierunku ul. Nałęczowskiej albo al. Kraśnickiej (w kierunku Węglina), zamiast wjechać na skrajny prawy pas a następnie zawrócić na Rondzie Krwiodawców, które jest jedynie 400 metrów dalej, na siłę wciskają się na środkowy pas (w kierunku Nałęczowskiej) i lewy (w kierunku al. Kraśnickiej Węglina), blokując jednocześnie pozostałe pasy, wkutek czego wszyscy stoją jedną zmianę świateł dłużej, a korek zamiast mniejszy, robi się coraz większy. To nie znaki i infrastruktura stanowi największy problem, ale brak myślenia i skrajny indywidualizm. Taka sama sytuacja: kierowca wjechał na zły pas, np. do jazdy prosto, a  powinien na skrajny prawy. Trudo, źle wjechałeś, przejedziesz i na najbliższym skrzyżowaniu zawrócisz. Otóż nie, nie ważne, że zajeżdżasz drogę komś innemu i powodujesz zagrożenie w ruchu drogowym, ale za to zaoszczędzisz 5 minut. Oto Polska właśnie!
Jarecki ma rację, jednak z tym zastrzeżeniem, że to nie wyjazd jest problemem, tylko kierowcy. Wyjeżdżając z terenu Wydziału  Artystycznego UMCS jest nakaz skrętu w prawo. W godzinach szczytu zarówno lewy, środkowy jak i prawy pas są zajęte. Osoby, które chcą pojechać w kierunku ul. Nałęczowskiej albo al. Kraśnickiej (w kierunku Węglina), zamiast wjechać na skrajny prawy pas a następnie zawrócić na Rondzie Krwiodawców, które jest jedynie 400 metrów dalej, na siłę wciskają się na środkowy pas (w kierunku Nałęczowskiej) i lewy ... rozwiń
Avatar
ta / 6 lipca 2019 o 10:56
-2
idący w hurtowych ilościach na te kierunki nie powinni oddawać państwu za przedłużanie młodości? czy tylko tłum ma problem z tymi co pokończyli coś bardziej przydatnego a Państwo nie wywiązało się z misji
Avatar
Mysz / 27 czerwca 2019 o 12:18
+1
Budowa nowych wydziałów jest potrzebna. Obecnie te wydziały znajdują się w zabytkowych pałacach na Placu Litewskim, które w żadnym stopniu nie spełniają wymogów bezpieczeństwa. Marmurowe strome schody na Politologii to jakaś pomyłka. Nie dość że stromo, to jeszcze ślisko i wąsko, a do tego stopnie są z przodu wygładzone, łatwo jest się poślizgnąć i uderzyć głową w marmur. Tak samo drzwi wejściowe, łatwe do "obsługi" nie są. Poza tym w zimie jest strasznie zimno w salach i na korytarzach.
Avatar
Centrum wymiera... / 27 czerwca 2019 o 12:13
0
Bez sensu !!! W starych budynkach mialy prestiz i klimat teraz to na zadupiu lipa !!!!
Avatar
Młynarz / 27 czerwca 2019 o 11:36
0
Czy ktoś pomyśli o zorganizowaniu wjazdu na ten kampus? Dziś wyjazd jest bardzo blisko skrzyżowania z Aleją Kraśnicką. Wyjeżdżający kierowcy skazani są w zasadzie na wjazd na prawy pas i skręt w prawo w Aleję Kraśnicką. Nie wszystkim to odpowiada. Prowadzi to do sytuacji gdy chcący skręcić w lewo lu pojechać prosto blokują w poprzek ulicę innym samochodom. Należy znacznie odsunąć ten wjazd/wyjazd, w pobliże ulicy Pagi. W ten sposób by nawet przy długim korku samochody mogły się ustawić na właściwy pas ruchu.  Uważam, że należy rozważyć zrobienie nawrotki dla samochodów jadących w kierunku Kraśnickiej, aby mogły pojechać w kierunku Wileńskiej czy Sowińskiego. Pas zieleni jest w tym miejscu bardzo szeroki, jest sporo miejsca na zatoki dla włączenia się do ruchu. Byłoby to kolejne usprawnienie. Natomiast jestem przeciwnikiem robienia wyjazdów na Pagi, gdyż ta ulica jest zbyt mała i jest tam już wystarczająco dużo samochodów. Już obecnie w godzinach szczytu komunikacyjnego wraz ze Spadochroniarzy jest właściwie jednym korkiem od Alei Racławickich do Głębokiej.
Jarecki ma rację, jednak z tym zastrzeżeniem, że to nie wyjazd jest problemem, tylko kierowcy. Wyjeżdżając z terenu Wydziału  Artystycznego UMCS jest nakaz skrętu w prawo. W godzinach szczytu zarówno lewy, środkowy jak i prawy pas są zajęte. Osoby, które chcą pojechać w kierunku ul. Nałęczowskiej albo al. Kraśnickiej (w kierunku Węglina), zamiast wjechać na skrajny prawy pas a następnie zawrócić na Rondzie Krwiodawców, które jest jedynie 400 metrów dalej, na siłę wciskają się na środkowy pas (w kierunku Nałęczowskiej) i lewy (w kierunku al. Kraśnickiej Węglina), blokując jednocześnie pozostałe pasy, wkutek czego wszyscy stoją jedną zmianę świateł dłużej, a korek zamiast mniejszy, robi się coraz większy. To nie znaki i infrastruktura stanowi największy problem, ale brak myślenia i skrajny indywidualizm. Taka sama sytuacja: kierowca wjechał na zły pas, np. do jazdy prosto, a  powinien na skrajny prawy. Trudo, źle wjechałeś, przejedziesz i na najbliższym skrzyżowaniu zawrócisz. Otóż nie, nie ważne, że zajeżdżasz drogę komś innemu i powodujesz zagrożenie w ruchu drogowym, ale za to zaoszczędzisz 5 minut. Oto Polska właśnie!
Jarecki ma rację, jednak z tym zastrzeżeniem, że to nie wyjazd jest problemem, tylko kierowcy. Wyjeżdżając z terenu Wydziału  Artystycznego UMCS jest nakaz skrętu w prawo. W godzinach szczytu zarówno lewy, środkowy jak i prawy pas są zajęte. Osoby, które chcą pojechać w kierunku ul. Nałęczowskiej albo al. Kraśnickiej (w kierunku Węglina), zamiast wjechać na skrajny prawy pas a następnie zawrócić na Rondzie Krwiodawców, które jest jedynie 400 metrów dalej, na siłę wciskają się na środkowy pas (w kierunku Nałęczowskiej) i lewy ... rozwiń
Avatar
Partyzant / 27 czerwca 2019 o 10:56
+5
Politologia i psychologia - naprawde trzeba utrzymywac te fabryki bezrobotnych?
 Podobnie kierunki nauczycielskie np. historia. Roboty ni ma.
Avatar
Bartek / 27 czerwca 2019 o 10:55
+2
Politologia i psychologia - naprawde trzeba utrzymywac te fabryki bezrobotnych?
 Jak ktoś to lubi i chce o 5 lat przedłużyć sobie młodość. Jego wybór.
Avatar
Marek / 27 czerwca 2019 o 10:54
+3
Zamiast zostawić w historycznych budynkach. To nie kierunki techniczne/przyrodnicze, że potrzeba nowych laboratoriów. A w miejsca budowanych wydziałów mogłyby powstać akademiki.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 10:51
+5
Politologia i psychologia - naprawde trzeba utrzymywac te fabryki bezrobotnych?
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 10:35
+4
a co z działką obok, sprzedaną przez UMCS pod akademiki, czy już wiadomo kiedy powstaną bloki? :D
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 10:34
+5
Przede wszystkim należy stworzyć zespół przystankowy na skrzyżowaniu Pagi, Głębokiej i Wileńskiej. Pasowałoby i studentom i mieszkańcom pobliskich osiedli. No ale to wymaga przebudowy skrzyżowania, by zrobić dobrze pasażerom komunikacji zbiorowej więc sprawa niewykonalna. Co innego jakby trzeba było zbudować wiadukt, by kierowcy mogli szybko śmignąć. U nas prędzej zbuduje się wiadukt niż stworzy wygodny zespół przystankowy.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.07.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.07.2019 0 0

Lublin: Miasto zgadza się na wycinkę 63 drzew przy Bystrzycy. Wnioskowały Wody Polskie

Lublin: Miasto zgadza się na wycinkę 63 drzew przy Bystrzycy. Wnioskowały Wody Polskie 86 54

Urząd Miasta zezwolił na usunięcie 63 drzew z koryta Bystrzycy między ul. Żeglarską a mostem kolejowym przy ul. Janowskiej. O pozwolenie prosiła instytucja Wody Polskie, która tłumaczyła, że obumarłe drzewa mogą się przewrócić do rzeki, więc i tak będzie trzeba je usunąć

Dostali w szpitalu większe wypłaty. Muszą zwrócić pieniądze

Dostali w szpitalu większe wypłaty. Muszą zwrócić pieniądze 14 7

Płacowa karuzela w chełmskim szpitalu. Na przełomie roku na konta pracowników wpłynęły wyższe niż zwykle pobory. Większe pieniądze przyjęto z zadowoleniem, traktując je jako podwyżkę. Teraz wyszło na jaw, że była to pomyłka

Lublin: Parkują na miejscach dla niepełnosprawnych. Straż Miejska bezradna
alarm24

Lublin: Parkują na miejscach dla niepełnosprawnych. Straż Miejska bezradna 17 19

Kilkanaście miejsc parkingowych zarezerwowanych dla osób niepełnosprawnych zajmują pojazdy bez odpowiednich plakietek – taki widok jest codziennością przed nowym budynkiem przy al. Kompozytorów Polskich 5

Odtwarzają bramę koszarską w parku Radziwiłłowskim

Odtwarzają bramę koszarską w parku Radziwiłłowskim 3 0

W parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej odtwarzana jest brama koszarska. Tymczasem w kaplicy zamkowej odkryto kryptę, w której kilka wieków temu spoczywały szczątki św. Józefata Kuncewicza.

Lublin: Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę

Lublin: Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę 16 4

Tragiczny wypadek na Ponikwodzie stał się powodem całkowitego wstrzymania ruchu pociągów między Lublinem a Lubartowem

Wojewoda Przemysław Czarnek kandydatem PiS na senatora

Wojewoda Przemysław Czarnek kandydatem PiS na senatora 16 48

Przemysław Czarnek będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Senatu. Kandydaturę musi jeszcze zatwierdzić partyjna centrala.

Total War: Three Kingdoms. Eight Princes: Walka o władzę (wideo)
film

Total War: Three Kingdoms. Eight Princes: Walka o władzę (wideo) 0 0

Kto walczy? Ośmiu książąt dynastii Jin. Kiedy? Premiera dodatku Total War: Three Kingdoms. Eight Princes została zaplanowana na 8 sierpnia.

W wypadku zginął znany muzyk. 19-letni sprawca skazany na więzienie

W wypadku zginął znany muzyk. 19-letni sprawca skazany na więzienie 15 11

45-latek nie przeżył wypadku, a jego 36-letnia znajoma została ciężko ranna. Sprawca tragicznego wypadku miał prawo jazdy od dwóch miesięcy, a w organizmie 0,6 promila alkoholu. Sąd Okręgowy w Zamościu utrzymał w mocy zaskarżony wyrok, a to oznacza, że 19-letni Adrian K. spędzi za kratkami 6 lat. Sąd dożywotnio pozbawił go prawa jazdy.

GreedFall: Podróż na tajemniczą wyspę (wideo)
film

GreedFall: Podróż na tajemniczą wyspę (wideo) 0 0

Oprócz wyspy w grze GreedFall najważniejsze mają być nasze wybory. Ale nie zabraknie ani walki, ani stworów.

Pierwszy test mistrzyń. Już bez Emilii Zdunek

Pierwszy test mistrzyń. Już bez Emilii Zdunek 0 2

W środę Górnik Łęczna rozegra pierwszy sparing w tym sezonie. Nie zagra w nim Emilia Zdunek, która już oficjalnie przenosi się do hiszpańskiej Sevilli

Aleksandra Włodarczyk potrzebuje pomocy. "Diagnoza to był ogromny szok"

Aleksandra Włodarczyk potrzebuje pomocy. "Diagnoza to był ogromny szok" 26 2

Aleksandra Włodarczyk z Międzyrzeca Podlaskiego od trzech lat choruje na ziarnicę złośliwą. To rodzaj nowotworu. Szansą dla niej jest lek, którego miesięczna dawka kosztuje 30 tys. zł.

Daniel Staniszewski bez medalu na mistrzostwach Europy U-23

Daniel Staniszewski bez medalu na mistrzostwach Europy U-23 0 0

Impreza odbywała się w belgijskiej miejscowości Gent. Staniszewski wystartował w dwóch konkurencjach. Najpierw rywalizował w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Oprócz zawodnika KS Pogoń Puławy w skład reprezentacji Polski weszli Damian Sławek, Bartosz Rudyk i Filip Prokopyszyn.

Dworca jeszcze nie ma, a już doceniony. Projekt w finale World Building of the Year
galeria

Dworca jeszcze nie ma, a już doceniony. Projekt w finale World Building of the Year 152 120

Do prestiżowej nagrody nominowany został projekt nowego dworca autobusowego stworzony na zamówienie władz Lublina przez warszawską pracownię Tremend. Jej praca jest w finale wyścigu po nagrodę World Building of the Year, a prezentacja przed jurorami planowana jest na grudzień

Kierowcy poniżej 25. roku życia są najbardziej niebezpieczni na drogach

Kierowcy poniżej 25. roku życia są najbardziej niebezpieczni na drogach 0 10

Kierowcy poniżej 25. roku życia to najbardziej niebezpieczni kierowcy. Kierowcy w wieku 18-24 lata, według statystyki, powodują najwięcej w wypadków w przeliczeniu na 10 tysięcy osób.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.