Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 stycznia 2021 r.
7:59

Lublin: Krajowa Spółka Cukrowa sprzedaje dwie działki. Mogą być atrakcyjne dla deweloperów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
14 33 A A
Na mniejsze działce mogą powstać głównie mieszkania
Na mniejsze działce mogą powstać głównie mieszkania (fot. Maciej Kaczanowski)

Na wtorek zaplanowano licytację dwóch działek położonych w obrębie dawnej cukrowni. Na sprzedaż wystawia je Krajowa Spółka Cukrowa. Nieruchomości mogą być interesujące dla deweloperów, bo obowiązujący plan zagospodarowania przeznacza je pod budowę mieszkań i obiektów usługowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na sprzedaż wystawione zostały dwie niezabudowane nieruchomości w okolicach ul. Lubelskiego Lipca ’80. Mniejsza z nich leży na tyłach pałacyków przy ul. Krochmalnej 7 i 9 wpisanych do rejestru zabytków. Większa znajduje się przy skręcie z ul. Lubelskiego Lipca ’80 w ul. Cukrowniczą.

Tutaj mogą powstać bloki

Mniejsza nieruchomość to ponad 0,33 ha ziemi. Co będzie mógł wybudować jej nowy właściciel? O tym mówi plan zagospodarowania terenu uchwalony przez Radę Miasta jesienią 2018 r. Plan przeznacza te grunty pod budownictwo wielorodzinne o wysokości od jednego do trzech pięter.

Oprócz mieszkań mogą się tu znaleźć usługi, w tym biura, gastronomia, sklepy, szkoła, hotel lub przychodnia. Usługi nie mogą jednak zająć więcej niż 40 proc. całkowitej powierzchni budynków. Uchwała miejskich radnych nakazuje stosowanie "szlachetnych materiałów" na elewacjach.

Inwestor decydujący się na budowę nie będzie zobowiązany do zapewnienia określonej liczby miejsc parkingowych właścicielom mieszkań i lokali usługowych, bo plan zagospodarowania nie stawia tu żadnych wymagań.

Nowe obiekty będzie trzeba projektować z poszanowaniem zabytkowych obiektów: tego przy Krochmalnej 7, czyli dawnego budynku mieszkalnego dla urzędników cukrowni, oraz dawnej szkoły, biblioteki i ochronki przy Krochmalnej 9.

Z planu zagospodarowania wynika również to, że obok sprzedawanej nieruchomości ma przebiegać nowa ulica, równoległa do ul. Krochmalnej i ul. Lubelskiego Lipca ’80.

Cena wywoławcza nieruchomości została ustalona na blisko 2 mln zł. Licytacja planowana jest na wtorek, 12 stycznia.

Większa działka przeznaczona jest pod usługi (fot. Maciej Kaczanowski)

Większa działka pod usługi

Również na wtorek zaplanowano licytację większej nieruchomości, leżącej przy skrzyżowaniu ul. Lubelskiego Lipca’80 z ul. Cukrowniczą. Chodzi o prawie 0,9 ha gruntu po lewej stronie planowanego przedłużenia dwupasmówki w kierunku ul. Krochmalnej. Cena wywoławcza to prawie 6,4 mln zł.

Ta nieruchomość zasadniczo jest przeznaczona w planie zagospodarowania pod zabudowę usługową. Plan wymienia tu biura, gastronomię, kulturę, sklepy, drobne usługi, hotele, czy placówki medyczne z wyłączeniem szpitali. Ten sam plan dopuszcza od strony ul. Dzierżawnej "zabudowę mieszkaniową wielorodzinną zintegrowaną z funkcjami usługowymi". Jej dozwolona wysokość to od dwóch do czterech pięter.

Uchwała wymaga od inwestora zapewnienia określonej liczby miejsc parkingowych. Na jedno mieszkanie musi przypadać minimum jedno miejsce na auto, na 100 m gabinetów lekarskich przynajmniej dwa miejsca, a na 100 miejsc konsumpcyjnych w lokalu gastronomicznym co najmniej 15 miejsc do parkowania.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 dni temu o 10:08
+46
A dla czego piss nie wybuduje tam kolejnych obiuecanych mieszkań+ ?
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 11:45
+26
Prawdziwego dewelopera można poznać po tym że kupuje kwietną łąkę jako teren zielony
A po czym poznać pato develo trolla? Po tym, że zapieniony po kostki pisze co wie, na dowolnie wybrany temat. A że nic nie wie - to pisze bzdury wyssane z brudnego palucha.
Avatar
wojtek.orla / 6 dni temu o 15:00
+23
Dobra wiadomość :) Lublin potrzebuje inwestycji mieszkaniowych. Deweloperzy budując dla zysku, przyczyniają się do rozwoju każdego biznesu w mieście i całego grodu. I należy im pomagać, a nie rzucać kłody pod nogi.
Avatar
Mariolubelski / 6 dni temu o 16:46
+21
Pic polega na tym, że wszelkie tego typu inwestycje dużego ryzyka są finansowane od początku do końca przez banki i przyszłych właścicieli. Jeden z najlepszych przykładów to Górki Czechowskie
I po co było to zawracanie Wisły kijem? Od początku było wiadomo, że chodzi jedynie o obronę niepodległości nieszczęsnych Górek! Do ostatniego żołnierza przeklętego, do ostatniej kropli piany z pyska! Do wytoczenia najcięższych dział i strzelania do much, do otwarcia zasobów IPN i szczucia, szkalowania 'wroga" do dziesiątego pokolenia wstecz!!!!Zaczynam odbierać Twoje nieodpowiedzialne brednie jako poważne zagrożenie dla spokoju i bezpieczeństwa innych użytkowników forum. Trzeba się zastanowić, jak skutecznie położyć kres temu szaleństwu.
Po prostu powinni dostać bana jeden z drugim i tyle. To nie są normalne wypowiedzi polegające na wyrażaniu opinii na jakiś temat - przecież oni niezależnie od tematu piszą przez cały czas to samo. Upust tej samej nienawiści i obsesji. Nie ma znaczenia, czy w artykule chodzi akurat o budowę drogi, remont parku, nowe bloki mieszkalne, naprawę latarni czy może o wymianę koszy na świeci. Cały czas : Żuk i deweloperzy - w kółko. Jak komuś się pis zgubi - to też winni deweloperzy i Żuk. Najlepsze jest to, że nikogo to klepanie hejtu nie przekonało i nie przekonuje co pokazał ostatni wynik wyborczy. Jedyną funkcją tego pisania jest toksyczna ipsacja własną obsesją.
Po prostu powinni dostać bana jeden z drugim i tyle. To nie są normalne wypowiedzi polegające na wyrażaniu opinii na jakiś temat - przecież oni niezależnie od tematu piszą przez cały czas to samo. Upust tej samej nienawiści i obsesji. Nie ma znaczenia, czy w artykule chodzi akurat o budowę drogi, remont parku, nowe bloki mieszkalne, naprawę latarni czy może o wymianę koszy na świeci. Cały czas : Żuk i deweloperzy - w kółko. Jak komuś się pis zgubi - to też winni deweloperzy i Żuk. Najlepsze jest to, że nikogo to klepanie hejtu... rozwiń
Avatar
Mariolubelski / 6 dni temu o 16:37
+21
Bredzicie o tej "nieuchronnej" zapaści już od kilkunastu lat. W międzyczasie deweloperzy zdążyli zarobić dziesiątki milionów na sprzedaży i na pewno zarobią kolejne. Ale z pewnością nie wiedzą co robią i balansują na krawędzi bankructwa, bo tak twierdzą: anonimowy troll oraz samowolny specjalista-kamerzysta od wszystkiego. Nie wiem jak można nazwać taki brak kontaktu z rzeczywistością. Puknij się w ten tępy czerep jeden z drugim, bo się tego czytać nie da. Nawet dowcip powtarzany milionowy raz zaczyna nudzić. Gdzie ci bankrutujący deweloperzy? Mieszkania schodzą jak ciepłe bułeczki, w ciągu ostatniego roku ceny o 10% w górę. Wszyscy analitycy są zgodni, że gospodarka niedługo rusza w górę a perspektywy dla rynku mieszkaniowego są bardzo dobre, bo ludzie zawsze będą kupować mieszkania. Choćby po to, żeby je zmienić na większe, lepsze, nowsze. A kolejnym czynnikiem jest nieuchronna emigracja. Gdzie ta strefa ESOCH na zdegradowanym pofabrycznym terenie? Czy wy jesteście normalni? DW pozwolił na zrobienie ścieku z tego forum. Nie da się już czytać komentarzy pod artykułami na tematy inwestycyjne, bo pod każdy wciśnie się ten psychopata i musi go obfajdać swoim jadem. A najlepsze jest to, że taki idiota o wszystkim wypowiada się z taką pewnością jakby miał jakiekolwiek pojęcie o czym mówi. To jeden z wyznaczników głupoty i choroby - brak wątpliwości co do słuszności tego o czym się mówi i nieustanna potrzeba wywoływania reakcji. Nic dziwnego, że tego psychola "kronikidewelorozwoju" wywalono z SSC i wywalano go z każdego forum na którym jest jakakolwiek moderacja. Nieustanne toksyczne, złośliwe ujadanie biednego chorego człowieka.
Bredzicie o tej "nieuchronnej" zapaści już od kilkunastu lat. W międzyczasie deweloperzy zdążyli zarobić dziesiątki milionów na sprzedaży i na pewno zarobią kolejne. Ale z pewnością nie wiedzą co robią i balansują na krawędzi bankructwa, bo tak twierdzą: anonimowy troll oraz samowolny specjalista-kamerzysta od wszystkiego. Nie wiem jak można nazwać taki brak kontaktu z rzeczywistością. Puknij się w ten tępy czerep jeden z drugim, bo się tego czytać nie da. Nawet dowcip powtarzany milionowy raz zaczyna nudzić. Gdzie ci bankrutujący ... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 14:42
+18
można się pocieszyć, że ten deal tym razem nie doprowadzi do ubogacenia
Do umysłowego ubogacenia pato develo trolla Monisi też nie. Porzućcie wszelkie nadzieje
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 12:14
+18
Powinieneś raczej zapytać, ile kosztowało umożliwienie zabudowy wielorodzinnej w obszarze zagrożenia powodziowego i ochrony strefą ESOCh
Powinien raczej zapytać, dlaczego dalej bredzisz bez sensu o obszarach i strefach, które istnieją chyba tylko w twojej chorej wyobraźni.
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 14:51
+16
doPÓki będzie trzymał lepkie łapki z dala od mpwiku
Spokojnie, nie panikuj, paniusia - od Ciebie na pewno będzie trzymał z daleka. Puste dzwony go nie interesują. Okna umyłaś?
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 16:58
+15
Ale te czasy się już skończyły i nie powrócą
O powrocie rozumu też możesz zapomnieć, namiętna katarynko, autoklepaczko develo bzdur. Poszedł w siną dal i nie wróci. Okna lepiej umyj, przynajmniej jakiś pożytek będzie
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 16:39
+15
Pic polega na tym, że wszelkie tego typu inwestycje dużego ryzyka są finansowane od początku do końca przez banki i przyszłych właścicieli. Jeden z najlepszych przykładów to Górki Czechowskie
I po co było to zawracanie Wisły kijem? Od początku było wiadomo, że chodzi jedynie o obronę niepodległości nieszczęsnych Górek! Do ostatniego żołnierza przeklętego, do ostatniej kropli piany z pyska! Do wytoczenia najcięższych dział i strzelania do much, do otwarcia zasobów IPN i szczucia, szkalowania 'wroga" do dziesiątego pokolenia wstecz!!!!Zaczynam odbierać Twoje nieodpowiedzialne brednie jako poważne zagrożenie dla spokoju i bezpieczeństwa innych użytkowników forum. Trzeba się zastanowić, jak skutecznie położyć kres temu szaleństwu.
I po co było to zawracanie Wisły kijem? Od początku było wiadomo, że chodzi jedynie o obronę niepodległości nieszczęsnych Górek! Do ostatniego żołnierza przeklętego, do ostatniej kropli piany z pyska! Do wytoczenia najcięższych dział i strzelania do much, do otwarcia zasobów IPN i szczucia, szkalowania 'wroga" do dziesiątego pokolenia wstecz!!!!Zaczynam odbierać Twoje nieodpowiedzialne brednie jako poważne zagrożenie dla spokoju i bezpieczeństwa innych użytkowników forum. Trzeba się zastanowić, jak skutecznie położyć kre... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 21:53
+5
Miasto-wydmuszka skazane jest na wyludnienie, m.in. właśnie dzięki P0sunięciom ekonoma 700-lecia
Spoko, na horyzoncie jakoś nie widać chętnych na kupowanie Twoich wydmuszek... Umyj lepiej okna, sirotko Monisiu....
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 21:50
+3
tylko o to że że w mieście istnieje układ
A z iloma niewiadomymi, zapiekły develo trollu?A my na to: dowody, dowody, a nie popierdółki od czapy. Bo tak - i już? Tu nie przedszkole, misiu kolorowy
Avatar
Zgredek Edek / 6 dni temu o 21:47
+3
Tu spuszczam kurtynę milczenia, bo jeszcze ktoś dojdzie do wniosku, że naruszyłem tajemnicę handlową, państwową, czy też, jak ongiś bywało — sojusze międzynarodowe ; )
I przez takie właśnie: megalomańskie, kabotyńskie, pełne fanfaronady wpisy - utwierdzasz nas w wątpliwościach co do stanu i stabilności swojego zdrowia psychicznego. Pień się dalej, niezłomny obrońco niepodległości Górek. Do ostatniej kropli piany z pyska....
Avatar
wujek_samo_zlo / 6 dni temu o 21:41
-4
Warto do sprawy podejść na zimno, bez polityki, bez uprzedzeń. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy inwestycje deweloperskie pomagają w rozwoju miasta, czy nie? Warto zastanowić się nad tym, czy Lublin potrzebuje nowych mieszkańców, którzy tutaj będą płacić podatki, robić zakupy, budować swoją przyszłość, czy też wszyscy przedsiębiorcy mają takie zyski, a budżet miasta wielomilionowe nadwyżki, że nowy klient, konsument, podatnik jest tylko niepotrzebnym balastem dla Lublina? Po co ten hejt? Po co ta ekoszuria? Czy nie lepiej zastanowić się razem, co zrobić, aby do Lublina przyjeżdżali nowi mieszkańcy, a nie wyjeżdżali dotychczasowi? Tak zostawiam tylko pod rozwagę i wracam do dzieci :)
 Tu nie chodzi o to że inwestycje dewelopwerskie są złe tylko o to że że w mieście istnieje układ i niektórzy deweloperzy bezczelnie robią co chcą a wokół  spraw ładu przestrzennego powstało wiele patologii.  Jest grupa cwaniaków którzy zrobili tu sobie prywatne miasto i to jest złe. 
 Tu nie chodzi o to że inwestycje dewelopwerskie są złe tylko o to że że w mieście istnieje układ i niektórzy deweloperzy bezczelnie robią co chcą a wokół  spraw ładu przestrzennego powstało wiele patologii.  Jest grupa cwaniaków którzy zrobili tu sobie prywatne miasto i to jest złe.  rozwiń
Avatar
Monisia / 6 dni temu o 19:23
-7
Jeszcze jedno, agencie_srom_K_orla: tylko desperat albo frajer da się skusić perspektywą imigracji do "metroP0lii". Ktoś, kto marzy o tym, żeby z minimalnej krajowej spłacać chwilówki zaciągnięte przez burmistrza Łysogrodu na realizacje jego megalomańskich P0mysłów, albo  spłacać jelonkom kredyty, które zaciągnęli pod "pewne" zyski z wynajmu, kupując pseudo-apartamenty po absurdalnych cenach. Miasto-wydmuszka skazane jest na wyludnienie, m.in. właśnie dzięki P0sunięciom ekonoma 700-lecia.
Avatar
Monisia / 6 dni temu o 18:55
-8
A! Masz jeszcze jeden: Cicho sza! Nie wypada pisać o pękniętej bańce "zarabiania" na wynajmie pseudo-apartamentów, bo mario deweloperski - dumny kamienicznik próbujący od pół roku bezskutecznie wynająć swoją kawalerkę kupioną na kredyt znowu wpadnie w szał.
Avatar
Monisia / 6 dni temu o 18:52
-7
Masz srome_K_ na razie tyle do P0klepania w czerwone łapki, żebyś zapracował na swoje dewelo-srebrniki, PÓki jeszcze cwaniaków stać na faktury za "marketing" wystawiane przez deweloprzydoopASa.
Avatar
Monisia / 6 dni temu o 18:49
-8
Takie gotowe działki z planem są dla frajerów.  Prawdziwego  dewelopera można poznać po tym że kupuje kwietną łąkę jako teren zielony , buduje tam akademik a sprzedaje jako apartamenty.
 Tak dokładnie jest. Ciekawe, czy tym razem frajerem okaże się być Zbawca Motoru, który uP0dobał sobie ten rewir z jakichś trudno wytłumaczalnych przyczyn (utracił na starość zdolność zwęszenia, gdzie jest kapucha?). Ale niech się zabawia w "rozwijanie" Łysogrodu, doPÓki będzie trzymał lepkie łapki z dala od mpwiku.
Avatar
Monisia / 6 dni temu o 18:48
-7
A dla czego piss nie wybuduje tam kolejnych obiuecanych mieszkań+ ?
 Wybuduje po drugiej stronie ulicy. Na tym ten deal polega. Powinieneś raczej zapytać, ile kosztowało umożliwienie zabudowy wielorodzinnej w obszarze zagrożenia powodziowego     i ochrony strefą     ESOCh    .
 Panie LAS, można się pocieszyć, że ten deal tym razem nie doprowadzi do ubogacenia, a co najwyżej do dalszej zapaści bilansów dewelo-patusów. Został uknuty w czasach, kiedy pierwszy lepszy dewelo-chłopek mógł nałapać jelonków w dowolnej lokalizacji. Ale te czasy się już skończyły i nie powrócą.
 Panie LAS, można się pocieszyć, że ten deal tym razem nie doprowadzi do ubogacenia, a co najwyżej do dalszej zapaści bilansów dewelo-patusów. Został uknuty w czasach, kiedy pierwszy lepszy dewelo-chłopek mógł nałapać jelonków w dowolnej lokalizacji. Ale te czasy się już skończyły i nie powrócą. rozwiń
Avatar
Monisia / 6 dni temu o 18:47
-7
srome_K (vel wojtek.o i 100 innych loginów) - dewelorozbój wykańcza to miasto. Pierwsza odczuła to tkanka miejska i przyroda, wkrótce odczują to jelonki, które weszły w "pewny" interes wynajmu, a potem nieuchronnie przyjdzie czas padaczki dla spółek celowych. Na P0cieszenie: cwaniaki - prezesunie o mentalności cinkciarzy pod skrzydłami kierownika sPÓłdzielni Dewelo-Tęcza dadzą sobie radę - na kontach w Panamie zdążyli upchać sP0ro grosza.
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ostrzeżenie meteorologiczne: Nad województwo lubelskie nadciąga mróz

Ostrzeżenie meteorologiczne: Nad województwo lubelskie nadciąga mróz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dla całego województwa lubelskiego. Noc z soboty na niedzielę będzie wyjątkowo mroźna.

Dworczyk: transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0 - wstrzymany

Dworczyk: transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0 - wstrzymany

W przyszłym tygodniu wstrzymany będzie transport 330 tys. dawek do szpitali węzłowych w ramach pierwszego szczepienia grupy 0, natomiast zgodnie z planem 50 tys. dawek trafi do punktów na drugie szczepienia, a 120 tys. dawek na pierwsze szczepienia do DPS-ów - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Kiepskie wieści otrzymali dzisiaj kibice Lewartu. Beniaminek stracił kapitana – Michała Budzyńskiego. Kontrakt zawodnika został rozwiązany za porozumieniem stron. Wszystko wskazuje na to, że „Budyń” przeniesie się do trzecioligowej Chełmianki.

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki
Magazyn

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki

Kto pamięta placki na sodzie, pieczone na węglowej kuchni? Po domu roznosił się zapach, jakiego nie zapomni się nigdy. Proziaki, zwane także fajercarzami, można upiec na patelni lub na grillu elektrycznym. Są pyszne

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu
film

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu

41-latek, recydywista z Częstochowy, podczas ostatniej próby kradzieży napotkał ogromne trudności z wydostaniem się z okradanego sklepu. Mężczyzna najpierw wszedł do niego przez okno, ale później nie potrafił wyjść, bo okno okazał się być zbyt wysoko. Jego bolesne próby uchwyciła kamera monitoringu.

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Trener trzecioligowca Łukasz Mierzejewski może być zadowolony. W pierwszym meczu kontrolnym Avia wysoko pokonała Świdniczankę 7:2.

Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady

Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady

Naukowcy stworzyli model rozwoju epidemii, który wskazuje, że może ona dążyć do postaci endemicznej, czyli lokalnej i ustabilizowanej. Prawdopodobnie łagodnie wtedy chorować będą dzieci, co będzie po części chronić późniejszą dorosłą populację.

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Na ponad dwie doby zamknięty ma być przejazd kolejowy w podlubelskim Motyczu.

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniosły cenne zwycięstwo na wyjeździe. W sobotę pewnie pokonały DGT AZS Politechniką Gdańską 77:70

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

Nepalscy wspinacze zdobyli K2, drugi co do wysokości szczyt Ziemi. K2 jako jedyny ośmiotysięcznik nie został dotąd zdobyty zimą.

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rozmowa z Rafałem Królem, kapitanem Motoru Lublin

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Na szczepienia przeciwko COVID-19 zarejestrowało się do tej pory 280 tys. seniorów, a chęć szczepień zadeklarowało 1,1 mln Polaków - poinformował w sobotę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"
galeria

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"

Ośrodek narciarski w Chrzanowie (powiat janowski), który wczoraj zaczął działać po przerwie dziś także jest otwarty. Wczoraj na miejscu byli policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej. Kontrola ma być też dzisiaj.

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Zwołanie „okrągłego stołu” w sprawie Starego Gaju proponują lubelscy ekolodzy. To odpowiedź na ogłoszony przez Ratusz zamiar uznania części lasu za zespół przyrodniczo-krajobrazowy. O taką decyzję apelują sami ekolodzy, ale przyznają, że potrzeba jeszcze mocniejszej ochrony lasu, więc proponują rozmowy

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

98 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Lublinie, 24 – w powiecie lubelskim i 23 – w powiecie włodawskim. W sumie w ciągu ostatniej doby u 358 mieszkańców województwa lubelskiego zostało potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.