Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 września 2019 r.
11:54

Kierowca MPK po narkotyku prowadził autobus? Lekarze wykryli w jego krwi kokainę

154 28 A A

Dramatyczne sceny rozegrały się wczoraj około godz. 22.40 na al. Warszawskiej. Kierowca MPK prowadzący autobus linii 20 zasłabł i zjechał z drogi na pas zieleni, zahaczając o znak drogowy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mężczyzna prowadzący autobus zaprzestał dalszej jazdy. W autosanie była tylko jedna pasażerka, starsza kobieta, którą zaniepokoił stan pracownika MPK.

– Zobaczyła, że coś niepokojącego dzieje się z kierowcą i wezwała pogotowie ratunkowe. Z kierowcą nie było kontaktu, a jego zachowanie było dziwne. Służby medyczne przewiozły go do szpitala – potwierdza Weronika Opasiak, rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. – Na miejsce pojechał nadzór ruchu MPK Lublin, który przebadał kierowcę na zawartość alkoholu. Badanie wykazało, że był trzeźwy.

Ratownicy medyczni, którzy odwieźli mężczyznę do szpitala podejrzewali początkowo, że mężczyzna doznał udaru bądź wylewu. Badanie miało wykazać, że kierowca był pod wpływem narkotyku.

– O godz. 7.50 policjanci zostali wezwani do jednego ze szpitali, gdzie lekarze poinformowali, że podczas diagnozy wykryli w organizmie kierowcy ślady kokainy – mówi Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji. – Policjanci przyjechali na miejsce, wylegitymowali 38-latka, zabrali krew do dalszych badań. Prowadzone jest postępowanie w sprawie prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających, co jest zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

– Oficjalnie nie dotarła do nas taka informacja – stwierdza Opasiak i zapewnia, że sprawa będzie wyjaśniana. – Do czasu wyjaśnienia, kierowca zostaje zawieszony, z pewnością nie wróci na linie.

Mężczyzna, który prowadził autobus pracuje w MPK od 12 lat.

e-Wydanie

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maciej / 9 września 2019 o 12:38
+13
Zażywania narkotyków nie popieram.Ale prowadzenie autobusu po mieście wojewódzkim współczuję. Jeździsz x godzin po tych samych utartych trasach, wyjazdy z zatok autobusowych, uzeranie się z pasażerami, temu sprzedaj bilet, ten chce wysiąść, ale nie dowodzi, ten kaleta na wózku, widzisz w h.j ludzi, których nie znasz, ten poszukiwany przez policję, ten pijany i awsnturuje się w autobusie, tu korek, tu światła,  100 razy bardziej bym wolał jeździć na tirach, w transporcie miedzymiastowym, albo chociaż na taxi. Sam wybieram trasę i jestem z klientem 1 na 1.
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 12:15
+12
Koks? Kurła to ile w tym mpku się zarabia żeby walić koksik ☺
Avatar
... / 9 września 2019 o 19:09
+10
No, no no... Poprawilo sie widzę finansowo... Jeszcze parę lat temu, to na kokainę nie było tam nikogo stać...
Avatar
hehersztt / 9 września 2019 o 12:26
+9
opary z weekendu
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 12:03
+8
wincyj ludzi z łapanki za śmieszne pieniądze...
Avatar
Marek / 9 września 2019 o 16:55
+6
Panie Macieju, widać,że jest pan laikiem w kwestii transportu samochodowego. Pracuję w mpk Lublin ponad 9 lat i nie męczy mnie kontakt z ludzmi, moge co minute wyjezdzac z zatoki itd..mnie te czynnosci nie męcza..to jest dla mnie tak oczywiste jak to,że człowiek chodzi, je..a też można powiedziec..jakie to chodzenie..jedzenie...itd..itd jest męczace. Co do pracy na tirach, jest to bardzo ciezka, trudna i odpowiedzialna praca, nie ma porowania do pracy w mpk...tylko laikowi sie moze wydawac ze sobie sam siedzi w kabinie, moze rob ic co chce, pojazd prawie sam sie prowadzi a on w tym czasie oglada sobie filmy..taka latwa mila praca...nic bardziej mylacego. Transport miedzymiastowy tez nie jest dobry...pogoda jest zmienna...trasa zawsze lubi platac figle...nie jest tak dobrze odsniezona jak w miastach..jest presja  czasu..a grafik odjazdu staly. W mpk mozemy jezdzic wolno, rozklad jazdy jest tylko teoretyczny..tak jezdzimy jakie sa warunki..spokpojnie...30..40..50km/h..zadnego stresu. Nawet zarowek wymieniac nie musimmy, mamy rozklady 4ro...5cio...7..8..9cio godzinne i do domu do wlasnego lozka. W czasie pracy zazwyczaj...45 min...1  godziny jedziemy i 10..15 min przerwy..tak jest pzrewaznie. Placa nie jest za ciakawa to prawda ( najgorzej maja mlodzi co zaczynaja prace..1800..2200 netto)ale ja po 9 latach mam miedzy 3000...a 3300 netto za kreci kolkowanie kolo domu. Jak kogos meczy kontakt z ludzmi, wuyjezdania z zatok itd...to nie jest dla niego praca...a za prace na taksowce, atobusie miedzymiastowym czy " tirze" ja panu dziekuje...wole juz mpk:)
Panie Macieju, widać,że jest pan laikiem w kwestii transportu samochodowego. Pracuję w mpk Lublin ponad 9 lat i nie męczy mnie kontakt z ludzmi, moge co minute wyjezdzac z zatoki itd..mnie te czynnosci nie męcza..to jest dla mnie tak oczywiste jak to,że człowiek chodzi, je..a też można powiedziec..jakie to chodzenie..jedzenie...itd..itd jest męczace. Co do pracy na tirach, jest to bardzo ciezka, trudna i odpowiedzialna praca, nie ma porowania do pracy w mpk...tylko laikowi sie moze wydawac ze sobie sam siedzi w kabinie, moze rob ic co chce, ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 15:56
+6
Jednym z elementów polityki wygaszania mpk w Lublinie jest utrzymywanie płac kierowców (pracujących w dużym stresie) na poziomie niewiele powyżej minimalnej krajowej. W efekcie nie ma szans na pozytywną selekcję, a do załogi trafia coraz więcej desperatów.
Avatar
robotnik / 9 września 2019 o 12:25
+6
Nie pisali byście głupot, jakby jechalibyście tym autobusem, a ten kierowca spowodował by wypadek i zostalibyście ranni. Jeżeli potwierdzi się że prowadził miejski autobus będąc pod wpływem narkotyków, powinien dostać wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności - minimum 2 lata !
Avatar
Jaś / 9 września 2019 o 12:21
+6
"Ratownicy medyczni, którzy odwieźli mężczyznę do szpitala podejrzewali początkowo, że mężczyzna doznał udaru bądź wylewu. Badanie miało wykazać, że kierowca był pod wpływem narkotyku." Skąd wy bierzecie tych dziennikarzy?
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 12:00
+6
kokainowy kowboj? :)
Avatar
Piotr / 10 września 2019 o 23:29
0
Ja również dziękuję Nieznajomemu. 
Avatar
Pasażerka autobusu nr 20 / 10 września 2019 o 12:23
+4
Szanowni Państwo! Tak się składa, że to ja byłam pasażerką wymienionego autobusu i chcę uzupełnić tę informację o kilka ważnych faktów. Przede wszystkim kierowca nie tyle zasłabł, ile dostał ataku drgawek podobnych do ataku padaczki. Zahamował gwałtownie przed przystankiem, na którym miałam wysiadać, tak że przeleciałam przez pół autobusu i zatrzmałam się przed kabiną kierowcy leżąc na podłodze. Kiedy zobaczyłam  co się z nim  dzieje - drgawki rzucały go po całej kabinie i w dodatku nie wyłączył silnika, wezwałam karetkę. Potem starałam się wyjść na zewnątrz, ale drzwi były zmaknnięte, a ja w stresie nie wiedziałam jakm je otworzyć. Na szczęście zatrzymał się jadący z przeciwka samochód osobowy i wysiadł z niego młody mężczyzna. Kiedy zorientował się w sytuacji otworzył drzwi awaryjnym przyciskiem, wszedł dośrodka, wyłączył silnik autobusu i wyjął kluczyki, które potem oddał ratownikom z karetki. Czekał na przyjazd karetki razem ze mną, próbując uspokoić kierowcę, który miotał się i rzucał przez cały czas domagał się kluczyków, kompletnie nie wiedząc co się z nim dzieje. Kiedy pojawiła się karetka, ten pan wsiadł do swego samochodu i odjechał. Chciałabym w tym miejscu ogromnie mu podziękować, ponieważ to on otworzył drzwi, dzięki czemu mogłam wyjść bezpiecznie na zewnątrz, zabezpieczył autobus i uniemożliwił kierowcy dalsze nieskoordynowane ruchy, które mogły doprowadzić do większego nieszczęścia. Pomimo, że całe to zdarzenie go nie dotyczyło i mógł nas minąć obojętnie - nie zrobił tego, lecz zareagował błyskawicznie i udzielił pomocy. Serdecznie dziękuję
Szanowni Państwo! Tak się składa, że to ja byłam pasażerką wymienionego autobusu i chcę uzupełnić tę informację o kilka ważnych faktów. Przede wszystkim kierowca nie tyle zasłabł, ile dostał ataku drgawek podobnych do ataku padaczki. Zahamował gwałtownie przed przystankiem, na którym miałam wysiadać, tak że przeleciałam przez pół autobusu i zatrzmałam się przed kabiną kierowcy leżąc na podłodze. Kiedy zobaczyłam  co się z nim  dzieje - drgawki rzucały go po całej kabinie i w dodatku nie wyłączył silnika, wezwałam karetkę. Potem starałam się ... rozwiń
Avatar
... / 9 września 2019 o 19:09
+10
No, no no... Poprawilo sie widzę finansowo... Jeszcze parę lat temu, to na kokainę nie było tam nikogo stać...
Avatar
anka / 9 września 2019 o 18:53
+2
I będzie coraz gorzej odkąd narkotyki i alkohol traktowane są na zasadzie leku na dobry nastrój i rozwiązanie wszystkich problemów. A swoja drogą to tak złych kierowców jak są obecnie to chyba nigdy nie było.
Avatar
gość / 9 września 2019 o 17:15
0
Zażywania narkotyków nie popieram.Ale prowadzenie autobusu po mieście wojewódzkim współczuję. Jeździsz x godzin po tych samych utartych trasach, wyjazdy z zatok autobusowych, uzeranie się z pasażerami, temu sprzedaj bilet, ten chce wysiąść, ale nie dowodzi, ten kaleta na wózku, widzisz w h.j ludzi, których nie znasz, ten poszukiwany przez policję, ten pijany i awsnturuje się w autobusie, tu korek, tu światła,  100 razy bardziej bym wolał jeździć na tirach, w transporcie miedzymiastowym, albo chociaż na taxi. Sam wybieram trasę i jestem z klientem 1 na 1.
  Ja tam takich akcji w autobusach nie zauważyłam, a jeżdżę codziennie. Z którego miasta opisujesz mpk?
  Ja tam takich akcji w autobusach nie zauważyłam, a jeżdżę codziennie. Z którego miasta opisujesz mpk? rozwiń
Avatar
gość / 9 września 2019 o 17:14
-2
Ja tam takich akcji w autobusach nie zauważyłam, a jeżdżę codziennie. Z którego miasta opisujesz mpk?
Avatar
Marek / 9 września 2019 o 16:55
+6
Panie Macieju, widać,że jest pan laikiem w kwestii transportu samochodowego. Pracuję w mpk Lublin ponad 9 lat i nie męczy mnie kontakt z ludzmi, moge co minute wyjezdzac z zatoki itd..mnie te czynnosci nie męcza..to jest dla mnie tak oczywiste jak to,że człowiek chodzi, je..a też można powiedziec..jakie to chodzenie..jedzenie...itd..itd jest męczace. Co do pracy na tirach, jest to bardzo ciezka, trudna i odpowiedzialna praca, nie ma porowania do pracy w mpk...tylko laikowi sie moze wydawac ze sobie sam siedzi w kabinie, moze rob ic co chce, pojazd prawie sam sie prowadzi a on w tym czasie oglada sobie filmy..taka latwa mila praca...nic bardziej mylacego. Transport miedzymiastowy tez nie jest dobry...pogoda jest zmienna...trasa zawsze lubi platac figle...nie jest tak dobrze odsniezona jak w miastach..jest presja  czasu..a grafik odjazdu staly. W mpk mozemy jezdzic wolno, rozklad jazdy jest tylko teoretyczny..tak jezdzimy jakie sa warunki..spokpojnie...30..40..50km/h..zadnego stresu. Nawet zarowek wymieniac nie musimmy, mamy rozklady 4ro...5cio...7..8..9cio godzinne i do domu do wlasnego lozka. W czasie pracy zazwyczaj...45 min...1  godziny jedziemy i 10..15 min przerwy..tak jest pzrewaznie. Placa nie jest za ciakawa to prawda ( najgorzej maja mlodzi co zaczynaja prace..1800..2200 netto)ale ja po 9 latach mam miedzy 3000...a 3300 netto za kreci kolkowanie kolo domu. Jak kogos meczy kontakt z ludzmi, wuyjezdania z zatok itd...to nie jest dla niego praca...a za prace na taksowce, atobusie miedzymiastowym czy " tirze" ja panu dziekuje...wole juz mpk:)
Panie Macieju, widać,że jest pan laikiem w kwestii transportu samochodowego. Pracuję w mpk Lublin ponad 9 lat i nie męczy mnie kontakt z ludzmi, moge co minute wyjezdzac z zatoki itd..mnie te czynnosci nie męcza..to jest dla mnie tak oczywiste jak to,że człowiek chodzi, je..a też można powiedziec..jakie to chodzenie..jedzenie...itd..itd jest męczace. Co do pracy na tirach, jest to bardzo ciezka, trudna i odpowiedzialna praca, nie ma porowania do pracy w mpk...tylko laikowi sie moze wydawac ze sobie sam siedzi w kabinie, moze rob ic co chce, ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 15:56
+6
Jednym z elementów polityki wygaszania mpk w Lublinie jest utrzymywanie płac kierowców (pracujących w dużym stresie) na poziomie niewiele powyżej minimalnej krajowej. W efekcie nie ma szans na pozytywną selekcję, a do załogi trafia coraz więcej desperatów.
Avatar
zniechęcić potencjalnych użytkowników / 9 września 2019 o 15:19
+2
Niby słabo zarabiajo a narkotyki maja
 Słuszna uwaga. Ale nie wykluczałbym hipotezy, że koxik (notabene środek dość popularny w kręgach Ludzi z Wypchanymi Portfelami) ze zniżką mogą dostarczać kierowcom ci, którym zależy na dalszym wygaszaniu komunikacji miejskiej w Lublinie.
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 14:56
-3
Autobusy autonomiczne i po sprawie. Gdańsk już testuje.