Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 kwietnia 2016 r.
15:26

KOD na pikniku w Lublinie świętował 19. urodziny Konstytucji. Narodowcy też przyszli

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 66 A A

Około 300 osób wzięło udział w niedzielnej manifestacji Komitetu Obrony Demokracji na placu Teatralnym w Lublinie. Było czytanie preambuły Konstytucji i śpiewanie hymnu Unii Europejskiej. Tradycyjnie na pikiecie KOD pojawili się również narodowcy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur przyszli ludzie w różnym wieku: od przedszkolaków po emerytów. – Jestem zaniepokojony sytuacją w Polsce i łamaniem konstytucji. Dlatego przyszedłem – tłumaczy Mirosław Górczyński z Lublina.

Manifestacja rozpoczęła się odczytaniem preambuły Konstytucji. – Nasze spotkanie z okazji 19. rocznicy uchwalenia Konstytucji ma charakter pikniku. Zaprosiliśmy ciekawych prelegentów, dzieci namalują swojego prezydenta w ramach konkursu plastycznego, a wszystkich poprosimy o podpisanie się pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym – mówiła Barbara Winiarczyk z KOD.

– Przychodziłem pod komitet protestować w czasach komuny. Teraz też przychodzę, bo nie podobają mi się rządy PiS. Mam dosyć bezprawia i terroru, tego co robi rząd z Trybunałem. W pewnym sensie to jest moja druga młodość – mówi Jerzy Iszkuło z Lublina. – To co się teraz dzieje, nie jest już śmieszne. Trzeba protestować przeciwko sytuacji z TK i łamaniu konstytucji – wtórował mu Henryk Zdziechowski. 

Po drugiej stronie placu zebrała się kilkudziesięcioosobowa grupa narodowców pod przywództwem Mariana Kowalskiego. Już na początku manifestacji narodowcy rozwinęli swój transparent. Kodowcy natychmiast go zasłonili większym banerem. Narodowcy przesunęli się dalej i na tym „manewry” się skończyły.

– Nie rozumiem KOD. Jak PO i PSL dorwali się do władzy, to także dzielili stanowiska. Choć tego nie popieram, to takie jest wilcze prawo demokracji. A tak na marginesie, to śpiewanie hymnu Unii Europejskiej „kodowcom” wypadło bardzo blado. Słychać było tylko jedną osobę, tę przy mikrofonie – mówił Marian Kowalski. – Zresztą, co to za manifestanci, skoro wśród nich widzę byłego oficera SB, który mnie przesłuchiwał w 1986 roku – dodał Marian Kowalski.

Na placu Teatralnym krążyli też przedstawiciele innych ugrupowań, m.in. miejski radny PO Zbigniew Jurkowski. Podpisy pod obywatelską petycją w obronie Konstytucji zbierali zaś działacze Nowoczesnej. – Ta dzisiejsza manifestacja pokazuje, że ludziom wciąż się chce. Nie dali się przekupić programem 500+ czy inny obietnicami – mówi Jacek Bury, lider Nowoczesnej w woj. lubelskim.

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
???????????? / 5 kwietnia 2016 o 07:37
0

Na rydzyka już wpłaciłes, bo u niego na koncie też coraz mniej :P

To już wydał pieniądze zebrane na ratowanie STOCZNI?

Avatar
Wwitaj Majowa Jutrzenko / 4 kwietnia 2016 o 22:33
0

3 Maja za miesiąc i bedzie nastepna Rocznica Konstytucji.

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 14:26
0
Jak grupka starców zebrała na ulicach 1,3 miliona pln w trzy miesiące? Co na to skarbówka? Darczyńcami byli szejkowie, czy partnerzy z czerwonymi gwiazdami na czapkach?
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 14:06
0

Gościu ten dziadek siedział w więzieniu po to, abyś ty mógł teraz wypisywać takie głupoty. Smutne, że mamy taką "młodzież".....


Jaka mlodziez, moherowa swolocz wykonujaca rozkazy prezesa z kotem.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 14:05
0
 

z PZPR do KOD-u.Brawo towarzysze.

 Doskonale pamiętam byłych działaczy PZPR to dzisiaj narybek PIS-u
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 14:04
0
Kwa kwa kwa kwacza tu jakies oszolomy co sie boja dwustu emerytow, strachliwe jakies te nasze kaczki,musi jakis parchaty sort :)
Avatar
XXL / 4 kwietnia 2016 o 14:01
0
 

"Rada Naczelna KOMUNISTYCZNEGO PSL przyjęła w sobotę uchwałę, w której apeluje o zniesienie embarga Unii Europejskiej wobec Rosji." PSL = Z D R A J C Y !

 zmień dealera bo Kukiz ci jakieś gówno sprzedaje
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 13:54
0

Nasze kodowe dziadziusie znowu wyszły na powietrze ;) No i działacze PO, Kijowskiego, Nowoczesnego Ryśka i byli funkcjonariusze milicji obywatelskiej, ludowego wojska, partii ;) Oj już nudne to jest, jest ich coraz mniej...

Na rydzyka już wpłaciłes, bo u niego na koncie też coraz mniej :P

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 13:52
0

Dziwne, że tym baranom się jeszcze nie znudziło... Pora wziąć się do roboty.

No, że im sie chce z tym Kowaleskim łazic. ^_^

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 12:58
0
Manifest niepokornych 2016 ================================================== ================================================== Czas by TW bolków, KOD-y oraz tych, co „kręcą lody”, ---------- Za robienie hucpy – kopnąć mocno w zad, ----------- Po to, by w Rzeczpospolitej, ------------- Zapanował wreszcie ład. ------------ =============================================== Z końską twarzą skaczą małpy, ------ Alimentów unikają szuje, ------- Przyszedł krzykacz z taniej knajpy, ------- Baba z Krzywym Nosem – też błaznuje. --------- ============================================== Wrzeszczy na głos urzędnicza biurwa, ------ Odrywane od stołeczków POprzedników kwiczą ryje, ------ Bo się dostęp do koryta urwał, ------ W bezsilności kasta pasożytów wyje. ------- ============================================== Już się zbliża czas zapłaty ----- Za donosy na mój Kraj, ------ Dostaniecie srogie baty, ------ Którzy dotąd mieli raj. ----- ============================================== Wy opuście Nasze Ziemie - ród „folks…ojczów”, wraże plemię. ------ Do Brukseli jeżdżą judzić, ------ Dawniej w Moskwie był ich pan. ------ Gniew się w ludziach dzisiaj budzi; ----- Znowu wypełzł na ulice: neu-komuch, es Beck, cham; ----- Złego to oblicze – ja ich dobrze znam. ------ ====================================== Wbrew przeszKODom zawsze tutaj będziem TRWAĆ, ------ I nie zmoże nas to uay no – q… wasza POlityczna mać. ------- ============================================= ============================================= Wiktor Wqrfiony
Manifest niepokornych 2016 ================================================== ================================================== Czas by TW bolków, KOD-y oraz tych, co „kręcą lody”, ---------- Za robienie hucpy – kopnąć mocno w zad, ----------- Po to, by w Rzeczpospolitej, ------------- Zapanował wreszcie ład. ------------ =============================================== Z końską twarzą skaczą małpy, ------ Alimentów unikają szuje, ------- Przyszedł krzykacz z taniej knajpy, ------- Baba z Krzywym Nosem – też błaznuje. --------... rozwiń
Avatar
???????????? / 5 kwietnia 2016 o 07:37
0

Na rydzyka już wpłaciłes, bo u niego na koncie też coraz mniej :P

To już wydał pieniądze zebrane na ratowanie STOCZNI?

Avatar
Wwitaj Majowa Jutrzenko / 4 kwietnia 2016 o 22:33
0

3 Maja za miesiąc i bedzie nastepna Rocznica Konstytucji.

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 14:26
0
Jak grupka starców zebrała na ulicach 1,3 miliona pln w trzy miesiące? Co na to skarbówka? Darczyńcami byli szejkowie, czy partnerzy z czerwonymi gwiazdami na czapkach?
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 14:06
0

Gościu ten dziadek siedział w więzieniu po to, abyś ty mógł teraz wypisywać takie głupoty. Smutne, że mamy taką "młodzież".....


Jaka mlodziez, moherowa swolocz wykonujaca rozkazy prezesa z kotem.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 14:05
0
 

z PZPR do KOD-u.Brawo towarzysze.

 Doskonale pamiętam byłych działaczy PZPR to dzisiaj narybek PIS-u
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 14:04
0
Kwa kwa kwa kwacza tu jakies oszolomy co sie boja dwustu emerytow, strachliwe jakies te nasze kaczki,musi jakis parchaty sort :)
Avatar
XXL / 4 kwietnia 2016 o 14:01
0
 

"Rada Naczelna KOMUNISTYCZNEGO PSL przyjęła w sobotę uchwałę, w której apeluje o zniesienie embarga Unii Europejskiej wobec Rosji." PSL = Z D R A J C Y !

 zmień dealera bo Kukiz ci jakieś gówno sprzedaje
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 13:54
0

Nasze kodowe dziadziusie znowu wyszły na powietrze ;) No i działacze PO, Kijowskiego, Nowoczesnego Ryśka i byli funkcjonariusze milicji obywatelskiej, ludowego wojska, partii ;) Oj już nudne to jest, jest ich coraz mniej...

Na rydzyka już wpłaciłes, bo u niego na koncie też coraz mniej :P

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 13:52
0

Dziwne, że tym baranom się jeszcze nie znudziło... Pora wziąć się do roboty.

No, że im sie chce z tym Kowaleskim łazic. ^_^

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 12:58
0
Manifest niepokornych 2016 ================================================== ================================================== Czas by TW bolków, KOD-y oraz tych, co „kręcą lody”, ---------- Za robienie hucpy – kopnąć mocno w zad, ----------- Po to, by w Rzeczpospolitej, ------------- Zapanował wreszcie ład. ------------ =============================================== Z końską twarzą skaczą małpy, ------ Alimentów unikają szuje, ------- Przyszedł krzykacz z taniej knajpy, ------- Baba z Krzywym Nosem – też błaznuje. --------- ============================================== Wrzeszczy na głos urzędnicza biurwa, ------ Odrywane od stołeczków POprzedników kwiczą ryje, ------ Bo się dostęp do koryta urwał, ------ W bezsilności kasta pasożytów wyje. ------- ============================================== Już się zbliża czas zapłaty ----- Za donosy na mój Kraj, ------ Dostaniecie srogie baty, ------ Którzy dotąd mieli raj. ----- ============================================== Wy opuście Nasze Ziemie - ród „folks…ojczów”, wraże plemię. ------ Do Brukseli jeżdżą judzić, ------ Dawniej w Moskwie był ich pan. ------ Gniew się w ludziach dzisiaj budzi; ----- Znowu wypełzł na ulice: neu-komuch, es Beck, cham; ----- Złego to oblicze – ja ich dobrze znam. ------ ====================================== Wbrew przeszKODom zawsze tutaj będziem TRWAĆ, ------ I nie zmoże nas to uay no – q… wasza POlityczna mać. ------- ============================================= ============================================= Wiktor Wqrfiony
Manifest niepokornych 2016 ================================================== ================================================== Czas by TW bolków, KOD-y oraz tych, co „kręcą lody”, ---------- Za robienie hucpy – kopnąć mocno w zad, ----------- Po to, by w Rzeczpospolitej, ------------- Zapanował wreszcie ład. ------------ =============================================== Z końską twarzą skaczą małpy, ------ Alimentów unikają szuje, ------- Przyszedł krzykacz z taniej knajpy, ------- Baba z Krzywym Nosem – też błaznuje. --------... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 6 2

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 2

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 2 6

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 23 5

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 15

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 29 11

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!