Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lipca 2017 r.
12:53

KOD, Razem i Nowoczesna będą pikietować pod biurami PiS

0 55 A A
Grudniowa pikieta sympatyków KOD i partii Razem
Grudniowa pikieta sympatyków KOD i partii Razem

W piątek o godz. 18 pod biurami posłów PiS przy ul. Królewskiej 3 odbędzie się demonstracja w obronie trójpodziału władzy i niezawisłości sądów w Polsce. Pikietę organizuje Komitet Obrony Demokracji. Udział zapowiedzieli przedstawiciele m.in. partii Razem i Nowoczesnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uczestnicy manifestacji będą protestować przeciwko przyjętym przez Sejm ustawom o Krajowej Radzie Sądowniczej i ustroju sądów powszechnych oraz złożonemu projektowi ustawy o Sądzie Najwyższym.

- Nikomu w Polsce dziś nie może być obojętne, że wszystkie polskie sądy będą podporządkowane jednemu człowiekowi i posłuszne wobec rządu. To oznacza koniec niezawisłości sądów  i trójpodziału władzy w Polsce. W każdej sprawie, w której stroną konfliktu będzie rząd, członek rządzącej partii, jego znajomy czy ktoś z jego rodziny, Polacy nie będą mieli szans na sprawiedliwy proces. To dotyczy każdego z nas. Dlatego wzywamy wszystkich lublinian do udziału w dzisiejszej demonstracji oraz w wielkiej akcji protestacyjnej w najbliższą niedzielę w Warszawie – mówi Adam Kalbarczyk z lubelskiego Komitetu Obrony Demokracji.

W demonstracji będą uczestniczyć także zwolennicy partii Razem. - Jesteśmy oburzeni projektem ustawy złożonym przez partię rządzącą – jest to faktyczna likwidacja Sądu Najwyższego, poprzez usunięcie ze stanowisk jego obecnego składu i zastąpienie go składem z politycznego nadania. Reforma ta godzi w niezależność sądownictwa, jedną z podstawowych wartości państwa prawa. Niezawisłość Sądu Najwyższego jest między innymi gwarancją wolnych wyborów, jako iż decyduje on o ważności głosowania. Rządzący postanowili nas tej gwarancji pozbawić, zadając przy tym jeszcze jeden cios już krwawiącej polskiej demokracji – przekonują członkowie zarządu lubelskich struktur ugrupowania.

Udział w demonstracji zapowiedzieli także lokalni przedstawiciele Nowoczesnej.

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 16:05
+1
Obrona Państwa Prawa i Demokracji jest obowiązkiem każdego obywatela. Każdy kto tego nie robi, bierze na siebie odpowiedzialność za dewastowanie Polski!
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 15:17
+1
Ludzie może dość tego eksperymentu. Edukacja, TK, Sądy, Wojsko, Spółki Państwowe, Policja, "Misiewicze", teorie i fantasmagorie, wyzywanie ludzi od komunistów, zdrajców itp. - mało?
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 13:57
+1
kaczor traci tosamosc obstawił sie ubekami
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 13:56
+1
w pisie kupa komunistów zasiada
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 13:55
+1
bardzo dobrze pis kompromitacja
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 08:11
0
To "antysystemowcy" od Kukiza kolejny raz działają tak samo jak zblatowana z PRL totalna opozycja..???? Głosowanie nie pozostawia złudzeń.
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 08:08
0
Natężenie wycia koderstii oznacza, że zmiany są więcej niż dobre. Nadzwyczajna Kasta zauważyła swój koniec. Coś pięknego, tylko czemu tak długo rządzący kazali nam czekać?
Avatar
Gość / 15 lipca 2017 o 00:10
0
"W każdej sprawie, w której stroną konfliktu będzie rząd, członek rządzącej partii, jego znajomy czy ktoś z jego rodziny, Polacy nie będą mieli szans na sprawiedliwy proces. To dotyczy każdego z nas."- powiedział to pan Adam Kalbarczyk (cyt. za treścią artykułu), człowiek który jest w Rotary Lublin i kręci lody chociażby na odkupieniu schroniska młodzieżowego z terenami przyległymi na ul. Długosza za jedyne 1,5 mln. aby postawić prywatny akademik- dobre nie? Poza tym dziwnym zbiegiem okoliczności Akademos zawsze ma sowite "skapki" od miasta. Panie Kalbarczyk nie rób pan żartów dobre. Obrońcy demokracji zabawne, a jeszcze śmieszniejszy jest ten "rzadziutki" apel. Bardzo dobrze że skład jest wymieniany. Jk by za Peło takbyło to by wszystkie broniące piszczały że jest super i fajno, żenada "oposycyjna".
"W każdej sprawie, w której stroną konfliktu będzie rząd, członek rządzącej partii, jego znajomy czy ktoś z jego rodziny, Polacy nie będą mieli szans na sprawiedliwy proces. To dotyczy każdego z nas."- powiedział to pan Adam Kalbarczyk (cyt. za treścią artykułu), człowiek który jest w Rotary Lublin i kręci lody chociażby na odkupieniu schroniska młodzieżowego z terenami przyległymi na ul. Długosza za jedyne 1,5 mln. aby postawić prywatny akademik- dobre nie? Poza tym dziwnym zbiegiem okoliczności Akademos zawsze ma sowite "sk... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 23:16
0
Lech Wałęsa: "To bezpieka wykonywała moje polecenia, a nie ja. Chciałem pieniądze? To mi dawali. Chciałem mieszkanie? To mi dali". :-))
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 22:40
0
głąbiarstwo zabierajcie partnerki i na (Maderę) albo na barszcz sosnowskiego i nad Zalew Zemborzycki.
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 08:11
0
To "antysystemowcy" od Kukiza kolejny raz działają tak samo jak zblatowana z PRL totalna opozycja..???? Głosowanie nie pozostawia złudzeń.
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 08:08
0
Natężenie wycia koderstii oznacza, że zmiany są więcej niż dobre. Nadzwyczajna Kasta zauważyła swój koniec. Coś pięknego, tylko czemu tak długo rządzący kazali nam czekać?
Avatar
Gość / 15 lipca 2017 o 00:10
0
"W każdej sprawie, w której stroną konfliktu będzie rząd, członek rządzącej partii, jego znajomy czy ktoś z jego rodziny, Polacy nie będą mieli szans na sprawiedliwy proces. To dotyczy każdego z nas."- powiedział to pan Adam Kalbarczyk (cyt. za treścią artykułu), człowiek który jest w Rotary Lublin i kręci lody chociażby na odkupieniu schroniska młodzieżowego z terenami przyległymi na ul. Długosza za jedyne 1,5 mln. aby postawić prywatny akademik- dobre nie? Poza tym dziwnym zbiegiem okoliczności Akademos zawsze ma sowite "skapki" od miasta. Panie Kalbarczyk nie rób pan żartów dobre. Obrońcy demokracji zabawne, a jeszcze śmieszniejszy jest ten "rzadziutki" apel. Bardzo dobrze że skład jest wymieniany. Jk by za Peło takbyło to by wszystkie broniące piszczały że jest super i fajno, żenada "oposycyjna".
"W każdej sprawie, w której stroną konfliktu będzie rząd, członek rządzącej partii, jego znajomy czy ktoś z jego rodziny, Polacy nie będą mieli szans na sprawiedliwy proces. To dotyczy każdego z nas."- powiedział to pan Adam Kalbarczyk (cyt. za treścią artykułu), człowiek który jest w Rotary Lublin i kręci lody chociażby na odkupieniu schroniska młodzieżowego z terenami przyległymi na ul. Długosza za jedyne 1,5 mln. aby postawić prywatny akademik- dobre nie? Poza tym dziwnym zbiegiem okoliczności Akademos zawsze ma sowite "sk... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 23:16
0
Lech Wałęsa: "To bezpieka wykonywała moje polecenia, a nie ja. Chciałem pieniądze? To mi dawali. Chciałem mieszkanie? To mi dali". :-))
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 22:40
0
głąbiarstwo zabierajcie partnerki i na (Maderę) albo na barszcz sosnowskiego i nad Zalew Zemborzycki.
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 19:12
0
Najwyższa kasta sędziowska do kasacji!
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 19:11
0
Kod Obrony Dochodów i ośmiorniczek będzie znowu zbiearał kase na allmenty dla Kijoskiego?
Avatar
Mss / 14 lipca 2017 o 17:43
0
Bezrobocie najniższe od 30 lat, 7,2%, (tylko w Niemczech jest niższe, 4,2%), gospodarka pikuje w górę, inwestycje, 95% dzieci wyciągniętych z biedy, wpływy budżetowe rewelacyjne, 500 plus, mieszkanie plus. itd. A co wy miernoto POwska zrobiliście dla tego kraju przez 8 lat??????Was powinno się wywieźć z Polski na taczkach!!! Tak obserwuje twoją radosna na twórczość na tym portalu od jakiegoś czasu,  skanuje te posty. Żebyś się nie zdziwił kolego jak kiedyś policja zapuka do ciebie po twoim IP. Miej odwagę i napisz swoje imię i nazwisko 
Avatar
antykot / 14 lipca 2017 o 17:03
0
Adam_z_Lublina napisał:
Ordynarne przejęcie przez PiS Władzy Sądowniczej można śmiało przyrównać do zamachu stanu.
 Chyba grozi ci coś więcej niż tylko oderwanie od koryta???.
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 17:00
0
Czyli zbiera się sama szumowina. Zawsze mnie zastanawiało jak można tak wyczyścić ludziom mózgi
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 2 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 8 4

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 7 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 35 10

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 66 43

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 15 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 10

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 15

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 38 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 1

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!