Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2016 r.
15:39

Komitet Obrony Demokracji wychodzi na ulice w obronie mediów (SONDA)

Autor: Zdjęcie autora toma
0 193 A A
Poprzednia manifestacja KOD na placu Litewskim w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski)
Poprzednia manifestacja KOD na placu Litewskim w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski)

Na najbliższą sobotę Komitet Obrony Demokracji zaplanował kolejne manifestacje w całym kraju. Pikieta przeciwko forsowanej przez Prawo i Sprawiedliwość „małej” ustawie medialnej odbędzie się także w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Uczestnicy spotkają się o godz. 14:00 na placu Litewskim, aby zamanifestować poparcie dla wolnych mediów oraz sprzeciw przed przekształceniem mediów publicznych w media rządowe. W myśl nowej ustawy medialnej, media publiczne, finansowane przez wszystkich obywateli, staną się narzędziem propagandowym w ręku jednej opcji politycznej – czytamy w informacji przesłanej przez członków lubelskiego KOD.

Tzw. mała ustawa medialna, uchwalona przez Sejm tuż przed końcem roku, jest tylko projektem przejściowym. Ostateczny kształt mediów publicznych wg. PiS ma określić „duża” wersja ustawy, którą partia chce wprowadzić w pierwszej połowie roku. Zgodnie z nią TVP, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa staną się „mediami narodowymi”. Będą nimi zarządzali dyrektorzy, którzy jednocześnie będą redaktorami naczelnymi.

Szykują się duże zwolnienia. Z dniem przekształcenia TVP, PR i PAP w „państwowe osoby prawne”, wygasną mandaty członków zarządów i rad nadzorczych – nowych ma mianować minister skarbu. Po trzech miesiącach wygasną także umowy pracowników. Będzie możliwość przedłużenia umów, ale o utrzymaniu dotychczasowych stanowisk pracy i przydatności osób je zajmujących będą decydować dyrektorzy.

Lubelska manifestacja pierwotnie miała odbyć się na skwerze przy ul. Raabego, w pobliżu siedziby TVP Lublin. Jednak z powodu konieczności zamknięcia ulicy została przeniesiona na plac Litewski, gdzie w grudniu odbyły się dwie manifestacje KOD przeciwko zmianom w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym. Według różnych źródeł wzięło w nich udział od kilkuset do ponad tysiąca osób. Członkowie lubelskiego KOD na drugą połowę stycznia planują kolejną, większą akcję, ale na razie nie zdradzają szczegółów na jej temat.

Sonda: Czy popierasz zmiany w mediach publicznych wprowadzane przez PiS?

Liczba głosów: 3338
52.01%
Nie
47.99%
Tak

W czwartek Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji - poinformowała szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska. - Pan prezydent z troską odnosi się do tego, żeby media publiczne cechowały się wiarygodnością, rzetelnością i obiektywizmem - mówiła Sadurska, tłumacząc dlaczego prezydent złożył podpis pod tzw. małą ustawą medialną.

- Prezydent liczy na to, że nowe media publiczne, nowe media narodowe będą wizytówką na arenie Europy - podkreśliła.

Nowelizacja pozwala na odwołanie władz mediów publicznych. Nowe będą mianowane przez ministra skarbu.

Komentarze 193

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 stycznia 2016 o 22:00
0

Poprzedni wpis nie pasuje HEJTEROM Z PiS.Ja powielam.

Avatar
patrząc z boku / 16 stycznia 2016 o 12:52
0

Mowia nienawisci to akurat domena pisu,czlowieku przejrzyi na oczy bo masz sieczke w mozgu. Polecam kabaret pod nazwa mowa nienawisci -samo zycie.

Jak można tak mówić przecież wystarczy obejrzeć sprawozdanie z Sejmu jak panowie marszałkowie z PiS przyjaźnie odnoszą się do posłów, nie wyłączają mikrofonów,organizują dyskusję nad każdym problemem bardzo szcegółowo.Panowie Brudziński,Sasin to tacy dobrzy jak chleb z masłem i miodem.Nikomu nie przeszkadzają w wystąpieniach podczas dyskusji w TV.Nie wiem dlaczego się czepiasz?

Jak można tak mówić przecież wystarczy obejrzeć sprawozdanie z Sejmu jak panowie marszałkowie z PiS przyjaźnie odnoszą się do posłów, nie wyłączają mikrofonów,organizują dyskusję nad każdym problemem bardzo szcegółowo.Panowie Brudziński,Sasin to tacy dobrzy jak chleb z masłem i miodem.Nikomu nie przeszkadzają w wystąpieniach podczas dyskusji w TV.Nie wiem dlaczego się czepiasz?

rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 20:11
0

Co mozna sadzic o manifestantach ,ktorzy zyja z zadymy majace w tym jakis cel Prawdziwy polak patriota nie dymi O co chodzi spokojnemu normalnemu czlowiekowi Nie wierze ze idzie demonstrowac bo czego ma sie obawiac -wreszcie uczciwych wiadomosci Sami dziennikarze o tym mowia i specjalisci prof od mediow ze byly media stronnicze W kazdym programie gdzie mieli dyskutowac politycy ,dziennikarze dobierano tak ze 3osoby byly z opozycji ,atakujace PIS a 1 z PISu Przeciez az sluchac sie nie dalo Dziwia mnie osoby starsze na manifestacji To oni powinni siac milosc nie nienawisc A rozaniec w łapy pod piec i modlcie sie za sianie jadem Polak to dziwak potem idzie do kosciola Jak to nie idzie w parze Co moze Lis Wyborcza Olejnik Urban i wiele wiele


Mowia nienawisci to akurat domena pisu,czlowieku przejrzyi na oczy bo masz sieczke w mozgu. Polecam kabaret pod nazwa mowa nienawisci -samo zycie.

Mowia nienawisci to akurat domena pisu,czlowieku przejrzyi na oczy bo masz sieczke w mozgu. Polecam kabaret pod nazwa mowa nienawisci -samo zycie. rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 20:07
0
Mozna zrezygnowac z tvp i zostac przy kanalach komercyjnych? Po kij mi tv trwam na 6 kanalach.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 20:04
0

PREZYDENT, KTÓRY NIE POTRAFI BYĆ GŁOWĄ PAŃSTWA ,NIE JEST GODZIEN SPRAWOWANIA SWEJ FUNKCJI !!! Przyjdzie czas gdy naród to zrozumie, to zrozumie...!!!


Oby tylko nie za pozno sie mohery ogarnely.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2016 o 22:00
0
Co mozna sadzic o manifestantach ,ktorzy zyja z zadymy majace w tym jakis cel Prawdziwy polak patriota nie dymi O co chodzi spokojnemu normalnemu czlowiekowi Nie wierze ze idzie demonstrowac bo czego ma sie obawiac -wreszcie uczciwych wiadomosci Sami dziennikarze o tym mowia i specjalisci prof od mediow ze byly media stronnicze W kazdym programie gdzie mieli dyskutowac politycy ,dziennikarze dobierano tak ze 3osoby byly z opozycji ,atakujace PIS a 1 z PISu Przeciez az sluchac sie nie dalo Dziwia mnie osoby starsze na manifestacji To oni powinni siac milosc nie nienawisc A rozaniec w łapy pod piec i modlcie sie za sianie jadem Polak to dziwak potem idzie do kosciola Jak to nie idzie w parze Co moze Lis Wyborcza Olejnik Urban i wiele wiele
Co mozna sadzic o manifestantach ,ktorzy zyja z zadymy majace w tym jakis cel Prawdziwy polak patriota nie dymi O co chodzi spokojnemu normalnemu czlowiekowi Nie wierze ze idzie demonstrowac bo czego ma sie obawiac -wreszcie uczciwych wiadomosci Sami dziennikarze o tym mowia i specjalisci prof od mediow ze byly media stronnicze W kazdym programie gdzie mieli dyskutowac politycy ,dziennikarze dobierano tak ze 3osoby byly z opozycji ,atakujace PIS a 1 z PISu Przeciez az sluchac sie nie dalo Dziwia mnie osoby starsze na manifestacji To oni powi... rozwiń
Avatar
agata / 9 stycznia 2016 o 17:56
0
pis zawłaszcza sobie wszystko po kolei liczącchyba że nikt nie zauważy i nie zdąży zareagować ale my kłamstwom polityków nie wierzymy a ostatnie czego chcemy to nachalnej indoktrynacji w stylu radio maryja za obowiązkowy dla wszystkich abonament
Avatar
<> / 8 stycznia 2016 o 22:15
0

Żaden KOD! to bolszewik   

Bolszewicy napadali w NOCY.

Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 20:26
0
Nowa obsada mediów to jakiś koszmarny żart. Cóż, Bareja miałby pełne ręce roboty, mam nadzieję, że jego następcy już czuwają... ;)
Avatar
Kryśka / 8 stycznia 2016 o 18:22
0

Aż nie wierzę, że u nas takie klakiery mieszkają. A niech wam zakodowani marzną dupy, jak nie macie innego zajęcia i pasji w życiu. Puknąć się w głupi łeb przed wyjściem z domu.

Nie mieszkamy "u was", mieszkamy u siebie!
Sama puknij się w łeb, jak twoja idolka posłanka Pawłowicz : D (Chociaż jej to nie pomogło, niestety). I zmień pasję/zajęcie. Rusz dupę, przewietrz się, zaczniesz może myśleć.
Zapraszamy w sobotę, o 14:00 na Placu Litewskim.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2016 o 22:00
0

Poprzedni wpis nie pasuje HEJTEROM Z PiS.Ja powielam.

Avatar
patrząc z boku / 16 stycznia 2016 o 12:52
0

Mowia nienawisci to akurat domena pisu,czlowieku przejrzyi na oczy bo masz sieczke w mozgu. Polecam kabaret pod nazwa mowa nienawisci -samo zycie.

Jak można tak mówić przecież wystarczy obejrzeć sprawozdanie z Sejmu jak panowie marszałkowie z PiS przyjaźnie odnoszą się do posłów, nie wyłączają mikrofonów,organizują dyskusję nad każdym problemem bardzo szcegółowo.Panowie Brudziński,Sasin to tacy dobrzy jak chleb z masłem i miodem.Nikomu nie przeszkadzają w wystąpieniach podczas dyskusji w TV.Nie wiem dlaczego się czepiasz?

Jak można tak mówić przecież wystarczy obejrzeć sprawozdanie z Sejmu jak panowie marszałkowie z PiS przyjaźnie odnoszą się do posłów, nie wyłączają mikrofonów,organizują dyskusję nad każdym problemem bardzo szcegółowo.Panowie Brudziński,Sasin to tacy dobrzy jak chleb z masłem i miodem.Nikomu nie przeszkadzają w wystąpieniach podczas dyskusji w TV.Nie wiem dlaczego się czepiasz?

rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 20:11
0

Co mozna sadzic o manifestantach ,ktorzy zyja z zadymy majace w tym jakis cel Prawdziwy polak patriota nie dymi O co chodzi spokojnemu normalnemu czlowiekowi Nie wierze ze idzie demonstrowac bo czego ma sie obawiac -wreszcie uczciwych wiadomosci Sami dziennikarze o tym mowia i specjalisci prof od mediow ze byly media stronnicze W kazdym programie gdzie mieli dyskutowac politycy ,dziennikarze dobierano tak ze 3osoby byly z opozycji ,atakujace PIS a 1 z PISu Przeciez az sluchac sie nie dalo Dziwia mnie osoby starsze na manifestacji To oni powinni siac milosc nie nienawisc A rozaniec w łapy pod piec i modlcie sie za sianie jadem Polak to dziwak potem idzie do kosciola Jak to nie idzie w parze Co moze Lis Wyborcza Olejnik Urban i wiele wiele


Mowia nienawisci to akurat domena pisu,czlowieku przejrzyi na oczy bo masz sieczke w mozgu. Polecam kabaret pod nazwa mowa nienawisci -samo zycie.

Mowia nienawisci to akurat domena pisu,czlowieku przejrzyi na oczy bo masz sieczke w mozgu. Polecam kabaret pod nazwa mowa nienawisci -samo zycie. rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 20:07
0
Mozna zrezygnowac z tvp i zostac przy kanalach komercyjnych? Po kij mi tv trwam na 6 kanalach.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 20:04
0

PREZYDENT, KTÓRY NIE POTRAFI BYĆ GŁOWĄ PAŃSTWA ,NIE JEST GODZIEN SPRAWOWANIA SWEJ FUNKCJI !!! Przyjdzie czas gdy naród to zrozumie, to zrozumie...!!!


Oby tylko nie za pozno sie mohery ogarnely.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2016 o 22:00
0
Co mozna sadzic o manifestantach ,ktorzy zyja z zadymy majace w tym jakis cel Prawdziwy polak patriota nie dymi O co chodzi spokojnemu normalnemu czlowiekowi Nie wierze ze idzie demonstrowac bo czego ma sie obawiac -wreszcie uczciwych wiadomosci Sami dziennikarze o tym mowia i specjalisci prof od mediow ze byly media stronnicze W kazdym programie gdzie mieli dyskutowac politycy ,dziennikarze dobierano tak ze 3osoby byly z opozycji ,atakujace PIS a 1 z PISu Przeciez az sluchac sie nie dalo Dziwia mnie osoby starsze na manifestacji To oni powinni siac milosc nie nienawisc A rozaniec w łapy pod piec i modlcie sie za sianie jadem Polak to dziwak potem idzie do kosciola Jak to nie idzie w parze Co moze Lis Wyborcza Olejnik Urban i wiele wiele
Co mozna sadzic o manifestantach ,ktorzy zyja z zadymy majace w tym jakis cel Prawdziwy polak patriota nie dymi O co chodzi spokojnemu normalnemu czlowiekowi Nie wierze ze idzie demonstrowac bo czego ma sie obawiac -wreszcie uczciwych wiadomosci Sami dziennikarze o tym mowia i specjalisci prof od mediow ze byly media stronnicze W kazdym programie gdzie mieli dyskutowac politycy ,dziennikarze dobierano tak ze 3osoby byly z opozycji ,atakujace PIS a 1 z PISu Przeciez az sluchac sie nie dalo Dziwia mnie osoby starsze na manifestacji To oni powi... rozwiń
Avatar
agata / 9 stycznia 2016 o 17:56
0
pis zawłaszcza sobie wszystko po kolei liczącchyba że nikt nie zauważy i nie zdąży zareagować ale my kłamstwom polityków nie wierzymy a ostatnie czego chcemy to nachalnej indoktrynacji w stylu radio maryja za obowiązkowy dla wszystkich abonament
Avatar
<> / 8 stycznia 2016 o 22:15
0

Żaden KOD! to bolszewik   

Bolszewicy napadali w NOCY.

Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 20:26
0
Nowa obsada mediów to jakiś koszmarny żart. Cóż, Bareja miałby pełne ręce roboty, mam nadzieję, że jego następcy już czuwają... ;)
Avatar
Kryśka / 8 stycznia 2016 o 18:22
0

Aż nie wierzę, że u nas takie klakiery mieszkają. A niech wam zakodowani marzną dupy, jak nie macie innego zajęcia i pasji w życiu. Puknąć się w głupi łeb przed wyjściem z domu.

Nie mieszkamy "u was", mieszkamy u siebie!
Sama puknij się w łeb, jak twoja idolka posłanka Pawłowicz : D (Chociaż jej to nie pomogło, niestety). I zmień pasję/zajęcie. Rusz dupę, przewietrz się, zaczniesz może myśleć.
Zapraszamy w sobotę, o 14:00 na Placu Litewskim.
Zobacz wszystkie komentarze 193

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 0

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0