Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2012 r.
17:06
Edytuj ten wpis

Konkursy na stołki wygrywają sami swoi

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 12 A A
Henryka Strojnowska (Wojciech Nieśpiałowski)
Henryka Strojnowska (Wojciech Nieśpiałowski)

Zarząd Województwa obsadził podległe sobie instytucje. Henryka Strojnowska (PO) pokieruje Zarządem Nieruchomości Wojewódzkich, a Antoni Skrabucha (PSL) Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Henryka Strojnowska to była wicewojewoda i członkini zarządu regionu Platformy Obywatelskiej. W ubiegły wtorek Zarząd Województwa (PO ma w nim dwóch ludzi) wybrał ją na stanowisko dyrektora Zarządu Nieruchomości Wojewódzkich. W konkursie pokonała czterech konkurentów.

Ogłaszając konkurs po raz drugi Urząd Marszałkowski obniżył wymagania postawione kandydatom na dyrektora ZNW. Zamiast wykształcenia wyższego kierunkowego (prawo, zarządzanie, administracja) wystarczyło wykształcenie wyższe. A przewodniczącym komisji konkursowej był Jacek Sobczak – członek Zarządu Województwa i kolega Strojnowskiej z władz lubelskiej PO.

– Na pierwszy konkurs nikt się nie zgłosił. Kryteria okazały się zbyt wyśrubowane. Nie spełniała ich ani pani Strojnowska, ani inni kandydaci, którzy zgłosili się w drugim podejściu – tłumaczy Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Urząd tłumaczy, że w komisjach konkursowych z zasady zasiadają resortowi członkowie zarządu. Na konkurs zgłosiło się sześć osób (wśród nich Waldemar Dudziak, wojewoda z lat 2000–2001), z czego cztery przyszły na rozmowę: oprócz byłej wicewojewody stawił się inspektor nadzoru budowlanego, dyrektor zespołu szkół i administrator nieruchomości.

Zdaniem Sobczaka, Strojnowska była zdecydowanie najlepsza. – Mam dosyć dyrektorów, za których trzeba później podejmować decyzje – mówi Sobczak. Podejrzeniami o polityczne kumoterstwo nie jest zdziwiony. – Mogłem odmówić udziału w komisji, ale trzeba brać odpowiedzialność i przestać zachowywać się jak dziewica. Miałem jeden głos w czteroosobowej komisji i mogłem być w każdej chwili przegłosowany.

Tego samego dnia Zarząd Województwa (PO-PSL) wybrał drugiego dyrektora. Antoni Skrabucha został szefem Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Skrabucha to przewodniczący rady gminy w Strzyżewicach, w wyborach samorządowych startował z komitetu wyborczego PSL.

Wicemarszałek Sławomir Sosnowski (PSL) nie zasiadał w komisji konkursowej. W dniu posiedzenia miał zaplanowany wyjazd. Poprzedni dyrektor LORD, Tadeusz Solarski, też był człowiekiem ludowców.

W Zarządzie Nieruchomości Wojewódzkich pracują 42 osoby. Ich zadaniem jest administracja i obsługa działek oraz budynków rozsianych po województwie (w samym Lublinie jest ich niewiele).

DLA DZIENNIKA WSCHODNIEGO

GRAŻYNA KOPIŃSKA - dyrektor antykorupcyjnego programu Fundacji im. Stefana Batorego

Nikt nie może postulować, żeby członkowie partii nie startowali w konkursach. Trudno podważać decyzje komisji konkursowej, jeśli postępowanie jest przejrzyste, warunki jasno sformułowane, żadna osoba nie jest preferowana, a kandydatów oceniają osoby, które nie są z nimi w żadnych relacjach i znają się na temacie. Natomiast bardzo dziwię się, że w Lublinie gdzie jest duże bezrobocie i wielu absolwentów prawa i zarządzania, nie znalazł się nikt, kto spełniałby lepiej profesjonalne wymagania. Być może ludzie obawiają się, że stanowiska w urzędach i instytucjach im podległych przeznaczone są dla ludzi związanych z aktualną władzą.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
observer / 16 grudnia 2012 r. o 16:22
0
Kiedy KUL dzis wydzial ekonomii UMCS jest kuznia kadr dla urzedu wojewodzkiego. Bylo, jest i bedzie zawsze to samo: praca dla swoich, nawet pod sztandarami transparentnosci
Avatar
paula / 16 grudnia 2012 r. o 09:42
0
No i to właśnie nazywa się skur.......two w czystej postaci. Sobczak , Henia i niejaki pan Kowalczyk to są jak trzej kumple z boiska . TY mnie pomożesz to ja Tobie również pomogę. Ludzie nie róbcie z Nas deb***ów przecież gołym okiem już widać przepychanki i rozłam w PO . Osobiście twierdzę , że Żuk powinien wam pokazać miejsce w szeregu ale cóż miernota pozostanie zawsze miernotą. Pozdrawiam.
Avatar
gryga / 16 grudnia 2012 r. o 00:24
0
"Trudno podważać decyzje komisji konkursowej, jeśli postępowanie jest przejrzyste, warunki jasno sformułowane, żadna osoba nie jest preferowana, a kandydatów oceniają osoby, które nie są z nimi w żadnych relacjach i znają się na temacie."
Może te Pani jeszcze powie, że tak właśnie było przy konkursie na komendanta straży miejskiej w Lublinie...
Avatar
Sylwia / 15 grudnia 2012 r. o 21:42
0
I Nowak, który zmienia partie równie często jak kobiety jako rzecznik MPWiK. Panie Fijaka, nie wstyd Panu za taką prywatę??Czy to może przypadek jednak, że się kolegujecie i Nowak dostał posadkę w firmie, z którą Pan jest zwiazanay zawodowo od wielu lat?
Avatar
smutek lubelski / 15 grudnia 2012 r. o 19:55
0
Wstydu nie ma to babsko, ale, że pan Sobczak będąc prawnikiem mówi takie głupoty, to naprawdę żal....
Avatar
qz / 15 grudnia 2012 r. o 19:24
0
[quote name='zcx' timestamp='1355593816' post='709860']
"by żyło się lepiej. Wszystkim".
[/quote]

Oraz "Człowiek jest najważniejszy" (by PSL)
Ehh.. ci specjaliści politykierzy, "ręka rękę myje".
Avatar
mlody wykrztalcuny POwiec / 15 grudnia 2012 r. o 19:09
0
te z PO najlepsze sa i szczescie mamy ze chco pracowac tu u nas w lubelskim, tyle firm prywatnych sie o nich zabija a ony tylko w budzetowce robia pomimo ze takie dobre i fahowe... to prawdziwe patrioty so i dumne z nich bycta ze laske nam robia i chca pracowac tu! Lepszych w calej POlsce ni ma i basta!
Avatar
zcx / 15 grudnia 2012 r. o 18:50
0
"by żyło się lepiej. Wszystkim".
Avatar
zozik / 15 grudnia 2012 r. o 17:32
0
www.mmlubartow.pl/artykul/zadaj-pytanie-waldemarowi-dudziakowi-dyrektorowi-sp-zoz-w-lubartowie
Avatar
ravajas@wp.pl / 15 grudnia 2012 r. o 17:31
0
takie rzeczy - tylko w socjalizmie!
Avatar
observer / 16 grudnia 2012 r. o 16:22
0
Kiedy KUL dzis wydzial ekonomii UMCS jest kuznia kadr dla urzedu wojewodzkiego. Bylo, jest i bedzie zawsze to samo: praca dla swoich, nawet pod sztandarami transparentnosci
Avatar
paula / 16 grudnia 2012 r. o 09:42
0
No i to właśnie nazywa się skur.......two w czystej postaci. Sobczak , Henia i niejaki pan Kowalczyk to są jak trzej kumple z boiska . TY mnie pomożesz to ja Tobie również pomogę. Ludzie nie róbcie z Nas deb***ów przecież gołym okiem już widać przepychanki i rozłam w PO . Osobiście twierdzę , że Żuk powinien wam pokazać miejsce w szeregu ale cóż miernota pozostanie zawsze miernotą. Pozdrawiam.
Avatar
gryga / 16 grudnia 2012 r. o 00:24
0
"Trudno podważać decyzje komisji konkursowej, jeśli postępowanie jest przejrzyste, warunki jasno sformułowane, żadna osoba nie jest preferowana, a kandydatów oceniają osoby, które nie są z nimi w żadnych relacjach i znają się na temacie."
Może te Pani jeszcze powie, że tak właśnie było przy konkursie na komendanta straży miejskiej w Lublinie...
Avatar
Sylwia / 15 grudnia 2012 r. o 21:42
0
I Nowak, który zmienia partie równie często jak kobiety jako rzecznik MPWiK. Panie Fijaka, nie wstyd Panu za taką prywatę??Czy to może przypadek jednak, że się kolegujecie i Nowak dostał posadkę w firmie, z którą Pan jest zwiazanay zawodowo od wielu lat?
Avatar
smutek lubelski / 15 grudnia 2012 r. o 19:55
0
Wstydu nie ma to babsko, ale, że pan Sobczak będąc prawnikiem mówi takie głupoty, to naprawdę żal....
Avatar
qz / 15 grudnia 2012 r. o 19:24
0
[quote name='zcx' timestamp='1355593816' post='709860']
"by żyło się lepiej. Wszystkim".
[/quote]

Oraz "Człowiek jest najważniejszy" (by PSL)
Ehh.. ci specjaliści politykierzy, "ręka rękę myje".
Avatar
mlody wykrztalcuny POwiec / 15 grudnia 2012 r. o 19:09
0
te z PO najlepsze sa i szczescie mamy ze chco pracowac tu u nas w lubelskim, tyle firm prywatnych sie o nich zabija a ony tylko w budzetowce robia pomimo ze takie dobre i fahowe... to prawdziwe patrioty so i dumne z nich bycta ze laske nam robia i chca pracowac tu! Lepszych w calej POlsce ni ma i basta!
Avatar
zcx / 15 grudnia 2012 r. o 18:50
0
"by żyło się lepiej. Wszystkim".
Avatar
zozik / 15 grudnia 2012 r. o 17:32
0
www.mmlubartow.pl/artykul/zadaj-pytanie-waldemarowi-dudziakowi-dyrektorowi-sp-zoz-w-lubartowie
Avatar
ravajas@wp.pl / 15 grudnia 2012 r. o 17:31
0
takie rzeczy - tylko w socjalizmie!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Więzienie nic go nie nauczyło. Dusił, kopał i przystawiał nóż do szyi

Więzienie nic go nie nauczyło. Dusił, kopał i przystawiał nóż do szyi

Na dwa miesiące do aresztu trafił 63-letni mieszkaniec gminy Nałęczów, który rzucił się z nożem na dwie kobiety. Obydwie straszył pozbawieniem życia, a jedną z nich dusił i kopał, powodując obrażenia ciała. Recydywiście grozi powrót do więzienia.

465 mln zł dla lubelskich emerytów i rencistów

465 mln zł dla lubelskich emerytów i rencistów

ZUS policzył, ile wydał na tzw. 14-tki, czyli dodatkowe emerytury i renty. W województwie lubelskim wyszedł spory rachunek.

W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat. Decyzja za kilka dni

W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat. Decyzja za kilka dni

27 złotych od osoby za miesiąc. Taką nową stawkę „podstawową” za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zaproponował Urzędu Miasta Kraśnik. Jeśli na podwyżkę zgodzą się radni, to wyższa od 10 zł od obecnej stawka, zacznie ona obowiązywać od stycznia 2022 roku

Mikołajki w VIVO! Lublin
4 grudnia 2021, 12:00

Mikołajki w VIVO! Lublin

4 i 6 grudnia VIVO! Lublin odwiedzi Święty Mikołaj wraz z elfimi pomocnikami. Wszystkie mikołajkowe atrakcje zaplanowano w godz. 12.00-18.00.

Lublin. Najlepiej wyszedł deweloper. A co z pieniędzmi na stadion?

Lublin. Najlepiej wyszedł deweloper. A co z pieniędzmi na stadion?

Niemal 6,6 mln zł zarobiło miasto sprzedając jednemu z deweloperów działkę przy al. Długosza. Pieniądze z transakcji miały zostać przeznaczone na remont stadionu Lublinianki. Większość pieniędzy została już wydana. Czy na stadion?

Sukces Szymona Szymonowicza na zawodach zapaśniczych w Iranie

Sukces Szymona Szymonowicza na zawodach zapaśniczych w Iranie

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm wywalczył srebrny medal podczas rozegranych w Iranie wojskowych mistrzostwach świata

World of Tanks: Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta (wideo)
film

World of Tanks: Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta (wideo)

Rok temu był Chuck Norris, teraz będzie Arnold Schwarzenegger. Nadchodzą Operacje Świąteczne w grze World of Tanks na PC.

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Rodowodowe szczeniaki czystej krwi potrafią kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ich cena zależna jest od renomy danej hodowli, a także od unikalności i elitarności konkretnej rasy.

Kobieta musiała uciekać do sąsiadki. Mąż rzucił się na nią z nożem

Kobieta musiała uciekać do sąsiadki. Mąż rzucił się na nią z nożem

Policjanci zatrzymali 61-latka, który z nożem rzucił się na żonę. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

W jaki sposób można znaleźć szybko nową pracę?

W jaki sposób można znaleźć szybko nową pracę?

Szukanie nowej pracy często zajmuje dużo czasu. Czasami to wręcz bezsensowne przekopywanie kolejnych ofert i brak odpowiedzi na wysyłane listy motywacyjne i życiorysy. Warto zatem wiedzieć jak sprytnie szukać pracy, za pomocą specjalnych technik i narzędzi. Dowiedz się z naszego tekstu jak zdobywać nową pracę w bardzo krótki okres!

Teufel Real Blue i Real Blue NC: Nowe wersje słuchawek

Teufel Real Blue i Real Blue NC: Nowe wersje słuchawek

799 i 1099 złotych – tyle kosztują nowe słuchawki niemieckiego producenta, czyli Teufel Real Blue i Real Blue NC. Co dostaniemy za takie pieniądze?

Puławy. Mikołajki w Domu Chemika
5 grudnia 2021, 16:00

Puławy. Mikołajki w Domu Chemika

W niedzielę, 5 grudnia o godz. 16 w puławskim Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) odbędą się miejskie Mikołajki 2021. W programie moc atrakcji.

"Jestem siódemką, jadę na Felin". Lubelskie autobusy i trolejbusy będą mogły mówić

"Jestem siódemką, jadę na Felin". Lubelskie autobusy i trolejbusy będą mogły mówić

Lubelskie autobusy i trolejbusy mogą zacząć przekazywać osobom niewidomym i słabowidzącym komunikaty o numerze linii i kierunku jazdy. Do takiego rozwiązania przymierza się Zarząd Transportu Miejskiego.

Strefa Innych Brzmień: William's Things Trio
9 grudnia 2021, 19:00

Strefa Innych Brzmień: William's Things Trio

W czwartek, 9 grudnia o godz. 19 w Warsztatach Kultury zostanie zorganizowany kolejny koncert z cyklu "Strefa Innych Brzmień". Tym razem zna scenie instytucji wystąpi grupa William's Things Trio.

Nie miała ochoty na seks. Kobieta została wyrzucona przez okno

Nie miała ochoty na seks. Kobieta została wyrzucona przez okno

Zakończył się proces 28-latka, który miał wyrzucić swoją dziewczynę przez okno. Kobieta przeżyła mimo upadku z czwartego piętra. Jarosława B. oskarżono o usiłowanie zabójstwa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!