Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 czerwca 2015 r.
10:00

Krzysztof Żuk na 3 miejscu w rankingu prezydentów miast

Autor: Zdjęcie autora opr. dudi
0 68 A A

Krzysztof Żuk znalazł się w czołówce rankingu „Newsweeka” najlepszych prezydentów polskich miast. Zajął 3 miejsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Skąd ta akurat piętnastka? Na podstawie ankiet rozesłanych do prezydentów miast ostatecznego wyboru dokonała kapituła: dr Adam Aduszkiewicz z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, prof. Grzegorz Gorzelak i dr Cezary Trutkowski z Uniwersytetu Warszawskiego, a także sekretarz redakcji „Newsweeka Polska” Ryszard Holzer.

Pod uwagę brano dokonania w ciągu ostatniego roku, a także, ze względu na rozpoczęcie nowych kadencji, udane kampanie wyborcze i pierwsze decyzje. W składzie jury znaleźli się także eksperci do spraw samorządowych.

Krzysztof Żuk uplasował się na 3 miejscu, za prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem (I miejsce). Na drugiej pozycji znalazł się Zygmunt Frankiewicz, Prezydent Gliwic.

W ubiegłym roku Żuk też był trzeci.

Prezydent Lublina odbierze wyróżnienie podczas wtorkowej gali we Wrocławiu w trakcie odbywającego się tam Kongresu Regionów. 

Komentarze 68

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 14:51
0

I znowu Rzeszów lepszy od wyludniającego się Lublina. ^ tyś mieszkańców wymeldowuje sie rok w rok tak "dobrze" jest rządzony :)

Nie wiem skad wziałeś te tyś ale poczytaj sobie baranku o suburbanizacji, wujek google nie pogryzie a moze coś pomoze czasem a jak poszukasz dalej to dowiesz sie skad wzrost liczby ludnosci w Mojrzeszowie.

Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 11:49
0
zobaczycie ile trzeba będzie czekać na drugiego takiego Żuka... wtedy wszyscy zatęsknią za gościem który zapyziałą lubelską dziurę zamienił w piękne, nowoczesne miasto
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 11:24
0
odczepcie się od Żuka - jest to dobry prezydent, co najważniejsze niezainteresowany polityką, ON CHCE JAK NAJLEPIEJ RZĄDZIĆ MIASTEM
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 08:47
0
W kwestii formalnej:oceniano tylko 3 prezydentów,a oceniali ludzie Lisa!!!To chyba wszystko wyjaśnia.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 08:04
0
Spokojnie, również komentarze są pod pełną kontrolą - kontrolą za publiczne pieniądze. W jednej z bardzo wielu umów zawartych z zewnętrznymi kreatorami informacji z życia naszego miasta, wyczytać można, że zleceniobiorca jest zobowiązany do "social kryzysowy czyli reakcji na negatywne komentarze". Retoryczne pytanie brzmi - jakie pojęcie o przedmiocie komentarza ma "social kryzysowy", który nie jest pracownikiem UM czy radnym, a ma reagować na negatywne komentarze? Najlepsze jest to, że jedni drugim "skaczą do oczu", a tylko trzeci biorą za to pieniądze ;)
Spokojnie, również komentarze są pod pełną kontrolą - kontrolą za publiczne pieniądze. W jednej z bardzo wielu umów zawartych z zewnętrznymi kreatorami informacji z życia naszego miasta, wyczytać można, że zleceniobiorca jest zobowiązany do "social kryzysowy czyli reakcji na negatywne komentarze". Retoryczne pytanie brzmi - jakie pojęcie o przedmiocie komentarza ma "social kryzysowy", który nie jest pracownikiem UM czy radnym, a ma reagować na negatywne komentarze? Najlepsze jest to, że jedni drugim "skaczą do ocz... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 01:15
0
Dla mnie to frajer i tyle.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 22:46
0
przecież Lublin na bieżąco spłaca długi i jakoś nie widać, żeby zaraz miało zabraknąć w domach wody i gazu...
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 22:15
0
Pożyjemy !!!!!!zobaczymy !!!!!!!! więc baranie łby pozbawione realnego myślenia zapamiętajcie mój wpis i wbijcie sobie do waszych pustych łbów!!!!! pogadamy za 4 lata kiedy skończą się dotacje unijne i trzeba będzie spłacać długi ,które są olbrzymie co nawet w waszych zakutych łbach się nie mieści !!!!!!!!!! a Żuk tak potwornie zadłużył miasto praktycznie wydając kasę na bzdury nie mające nic wspólnego z bezrobociem i rozwojem miasta ale za wasze głupie myślenie przyjdzie wam słono płacić a ja już wiem że niedługo będą sprzedawać wszystko co jeszcze można więc wyjeżdżam tam gdzie są normalni ludzie i mądrzy i nawet się nie będę przyznawał że byłem mieszkańcem zapowietrzonego Lublina rządzonego przez mafię
Pożyjemy !!!!!!zobaczymy !!!!!!!! więc baranie łby pozbawione realnego myślenia zapamiętajcie mój wpis i wbijcie sobie do waszych pustych łbów!!!!! pogadamy za 4 lata kiedy skończą się dotacje unijne i trzeba będzie spłacać długi ,które są olbrzymie co nawet w waszych zakutych łbach się nie mieści !!!!!!!!!! a Żuk tak potwornie zadłużył miasto praktycznie wydając kasę na bzdury nie mające nic wspólnego z bezrobociem i rozwojem miasta ale za wasze głupie myślenie przyjdzie wam słono płacić a ja już wiem że niedługo będą sprzedawać wszystko co... rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:09
0

1.kuleje bo wdrazaja juz dwa lata i pewnie do końca kadencji beda wdrażać                                                                                                                                    2.Na Grygowej nie dość że zamkneli jeden pas to z 8t zeszli do 3,5t, nic sie nie dzieje w związku z remontem                                                                                                              3.Na Bronowicach firma wpadła jak bolszewicy w jeden dzień wycieli skwer bez konsultacji z mieszkańcami osiedla. Ogólnie mówiąc "zamienił stryjek siekierke na kijek"- jakis niezły szwindel tego prezydenta                                                                                                      4.Nie ma takiego miasta. Lublin w czołówce miast za usługi komunalne na jednego              mieszkańca                                                                                                                     5.Park technologiczny na Felinie to taka fatamorgana, istnieje fizycznie a le nic z niego nie bedzie wynikać, praca moze i bedzie ale tylko dla znajomkow, o to juz nie chce mi sie pisac bo az tak wiele ich nie powstało (obwodnicy Lublina w to nie wliczaj bo to jest inwestycja GDDiK) 

ad. 1) nieprawda, w ubiegłym roku miasto zerwało umowę z hiszpanami, ktorzy nic nie zaczęli robic, prace zaczęły się w tym roku z nowym wykonawcą

ad. 2) remont jest przewidziany w póżniejszym czasie, nie wszystko na raz i w rok nie da się wyremontowac wszystkiego i budżet na to nie pozwala, a remont estakady to nie takie hop siup

ad. 3) konsultacje z mieszkańcami miałyby taki sam efekt jak w przypadku propozycji budowy w tamtym miejscu komisariatu czyli BLOKADA czegokolwiek co by zaproponowano, na terenie osiedla będzie urzadzone dwa skwery z nowymi nasadzeniami jako rekompensata

ad.4) nie znalazleś takiego miasta 

ad. 5) na Felinie praca dla znajomków mówisz? sporo tych znajomków Żuka - coś koło 1200 osób obecnie, ależ to musi być ustawka prezydenta z wszystkimi firmami w strefie by zatrudniali tylko z polecenia ;) moja siostra pracuje tam bez żadnych znajomości

ad.6) tak wiem- obowdnice w ciągu S12/17/19 buduje Gdaka - rządowa PO/PSL z resztą, ale... przedłużenie Solidarności, Poligonowa, Zelwerowicza, Mełgiewska, drogi w strefie, drogi na Bursakach pod Ikeę, Węglarza, nowa Bazylianówka itd.. remonty, Filaretow, DMM, Armii Krajowej, Zemborzycka, Diamentowa, Kraśnicka, Narutowicza, 3-go Maja/Solidarności/Prusa itd...

ad. 1) nieprawda, w ubiegłym roku miasto zerwało umowę z hiszpanami, ktorzy nic nie zaczęli robic, prace zaczęły się w tym roku z nowym wykonawcą

ad. 2) remont jest przewidziany w póżniejszym czasie, nie wszystko na raz i w rok nie da się wyremontowac wszystkiego i budżet na to nie pozwala, a remont estakady to nie takie hop siup

ad. 3) konsultacje z mieszkańcami miałyby taki sam efekt jak w przypadku propozycji budowy w tamtym miejscu komisariatu czyli BLOKADA czegokolwiek co by zaproponowano, na terenie osied... rozwiń

Avatar
Marek / 15 czerwca 2015 o 19:44
0

1) sygnalizacja świetlna kuleje w związku z pracami wdrażającymi inteligentny system sterowania ruchu

2) uważam, że lepiej zamknąć jeden pas wiaduktu dopóki nie da się go wyremontować niż spowodować katastrofę budowalną, nie wszystko się da w 4 lata wyremontować i naprawić, Pruszkowski w 8 lat nie wyremontował połowę tego co Żuk w 4 lata

3) który park zlikwidowano? wycięto kawałek Ludowego by móc wybudować ul Stadionową i przedłużenie Muzycznej aby odkorokować w przyszłości skrzyżowanie Pułskudskiego/Narutowicza/Lipowa.. sprzedano skwer na Bronowicach by dostać działki na Węglinku i wybudować na nich szkołę i kościół, to cię boli?

4) pokaż mi miasto gdzie woda ścieki śmieci tanieją

5) uprzedzając kolejne zarzuty: za galerie handlowe podziękujcie Pruszkowskiemu, kiedy uchwalał z ekipą plan zagospodarowania przestrzennego w 2005 roku, Żuk natomiast jest odpowiedzialny za ściągnięcie inwestorów do strefy ekonomicznej, za park przemysłowy który niebawem powstanie na Felinie, za nowe miejsca pracy w biurowcach dla młodych informatyków i inżynierów itp, jak mozna też obwiniać prezydenta za korki kiedy wzrasta liczba samochodów w mieście? ma pozwolić im fruwać? tyle dróg ile wybudował i wyremontował nie wykonał nikt w ciągu chyba 15 lat...

1.kuleje bo wdrazaja juz dwa lata i pewnie do końca kadencji beda wdrażać                                                                                                                                    2.Na Grygowej nie dość że zamkneli jeden pas to z 8t zeszli do 3,5t, nic sie nie dzieje w związku z remontem                                                                                                              3.Na Bronowicach firma wpadła jak bolszewicy w jeden dzień wycieli skwer bez konsultacji z mieszkańcami osiedla. Ogólnie mówiąc "zamienił stryjek siekierke na kijek"- jakis niezły szwindel tego prezydenta                                                                                                      4.Nie ma takiego miasta. Lublin w czołówce miast za usługi komunalne na jednego              mieszkańca                                                                                                                     5.Park technologiczny na Felinie to taka fatamorgana, istnieje fizycznie a le nic z niego nie bedzie wynikać, praca moze i bedzie ale tylko dla znajomkow, o to juz nie chce mi sie pisac bo az tak wiele ich nie powstało (obwodnicy Lublina w to nie wliczaj bo to jest inwestycja GDDiK) 

1.kuleje bo wdrazaja juz dwa lata i pewnie do końca kadencji beda wdrażać                                                                            &... rozwiń

Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 14:51
0

I znowu Rzeszów lepszy od wyludniającego się Lublina. ^ tyś mieszkańców wymeldowuje sie rok w rok tak "dobrze" jest rządzony :)

Nie wiem skad wziałeś te tyś ale poczytaj sobie baranku o suburbanizacji, wujek google nie pogryzie a moze coś pomoze czasem a jak poszukasz dalej to dowiesz sie skad wzrost liczby ludnosci w Mojrzeszowie.

Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 11:49
0
zobaczycie ile trzeba będzie czekać na drugiego takiego Żuka... wtedy wszyscy zatęsknią za gościem który zapyziałą lubelską dziurę zamienił w piękne, nowoczesne miasto
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 11:24
0
odczepcie się od Żuka - jest to dobry prezydent, co najważniejsze niezainteresowany polityką, ON CHCE JAK NAJLEPIEJ RZĄDZIĆ MIASTEM
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 08:47
0
W kwestii formalnej:oceniano tylko 3 prezydentów,a oceniali ludzie Lisa!!!To chyba wszystko wyjaśnia.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 08:04
0
Spokojnie, również komentarze są pod pełną kontrolą - kontrolą za publiczne pieniądze. W jednej z bardzo wielu umów zawartych z zewnętrznymi kreatorami informacji z życia naszego miasta, wyczytać można, że zleceniobiorca jest zobowiązany do "social kryzysowy czyli reakcji na negatywne komentarze". Retoryczne pytanie brzmi - jakie pojęcie o przedmiocie komentarza ma "social kryzysowy", który nie jest pracownikiem UM czy radnym, a ma reagować na negatywne komentarze? Najlepsze jest to, że jedni drugim "skaczą do oczu", a tylko trzeci biorą za to pieniądze ;)
Spokojnie, również komentarze są pod pełną kontrolą - kontrolą za publiczne pieniądze. W jednej z bardzo wielu umów zawartych z zewnętrznymi kreatorami informacji z życia naszego miasta, wyczytać można, że zleceniobiorca jest zobowiązany do "social kryzysowy czyli reakcji na negatywne komentarze". Retoryczne pytanie brzmi - jakie pojęcie o przedmiocie komentarza ma "social kryzysowy", który nie jest pracownikiem UM czy radnym, a ma reagować na negatywne komentarze? Najlepsze jest to, że jedni drugim "skaczą do ocz... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 01:15
0
Dla mnie to frajer i tyle.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 22:46
0
przecież Lublin na bieżąco spłaca długi i jakoś nie widać, żeby zaraz miało zabraknąć w domach wody i gazu...
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 22:15
0
Pożyjemy !!!!!!zobaczymy !!!!!!!! więc baranie łby pozbawione realnego myślenia zapamiętajcie mój wpis i wbijcie sobie do waszych pustych łbów!!!!! pogadamy za 4 lata kiedy skończą się dotacje unijne i trzeba będzie spłacać długi ,które są olbrzymie co nawet w waszych zakutych łbach się nie mieści !!!!!!!!!! a Żuk tak potwornie zadłużył miasto praktycznie wydając kasę na bzdury nie mające nic wspólnego z bezrobociem i rozwojem miasta ale za wasze głupie myślenie przyjdzie wam słono płacić a ja już wiem że niedługo będą sprzedawać wszystko co jeszcze można więc wyjeżdżam tam gdzie są normalni ludzie i mądrzy i nawet się nie będę przyznawał że byłem mieszkańcem zapowietrzonego Lublina rządzonego przez mafię
Pożyjemy !!!!!!zobaczymy !!!!!!!! więc baranie łby pozbawione realnego myślenia zapamiętajcie mój wpis i wbijcie sobie do waszych pustych łbów!!!!! pogadamy za 4 lata kiedy skończą się dotacje unijne i trzeba będzie spłacać długi ,które są olbrzymie co nawet w waszych zakutych łbach się nie mieści !!!!!!!!!! a Żuk tak potwornie zadłużył miasto praktycznie wydając kasę na bzdury nie mające nic wspólnego z bezrobociem i rozwojem miasta ale za wasze głupie myślenie przyjdzie wam słono płacić a ja już wiem że niedługo będą sprzedawać wszystko co... rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:09
0

1.kuleje bo wdrazaja juz dwa lata i pewnie do końca kadencji beda wdrażać                                                                                                                                    2.Na Grygowej nie dość że zamkneli jeden pas to z 8t zeszli do 3,5t, nic sie nie dzieje w związku z remontem                                                                                                              3.Na Bronowicach firma wpadła jak bolszewicy w jeden dzień wycieli skwer bez konsultacji z mieszkańcami osiedla. Ogólnie mówiąc "zamienił stryjek siekierke na kijek"- jakis niezły szwindel tego prezydenta                                                                                                      4.Nie ma takiego miasta. Lublin w czołówce miast za usługi komunalne na jednego              mieszkańca                                                                                                                     5.Park technologiczny na Felinie to taka fatamorgana, istnieje fizycznie a le nic z niego nie bedzie wynikać, praca moze i bedzie ale tylko dla znajomkow, o to juz nie chce mi sie pisac bo az tak wiele ich nie powstało (obwodnicy Lublina w to nie wliczaj bo to jest inwestycja GDDiK) 

ad. 1) nieprawda, w ubiegłym roku miasto zerwało umowę z hiszpanami, ktorzy nic nie zaczęli robic, prace zaczęły się w tym roku z nowym wykonawcą

ad. 2) remont jest przewidziany w póżniejszym czasie, nie wszystko na raz i w rok nie da się wyremontowac wszystkiego i budżet na to nie pozwala, a remont estakady to nie takie hop siup

ad. 3) konsultacje z mieszkańcami miałyby taki sam efekt jak w przypadku propozycji budowy w tamtym miejscu komisariatu czyli BLOKADA czegokolwiek co by zaproponowano, na terenie osiedla będzie urzadzone dwa skwery z nowymi nasadzeniami jako rekompensata

ad.4) nie znalazleś takiego miasta 

ad. 5) na Felinie praca dla znajomków mówisz? sporo tych znajomków Żuka - coś koło 1200 osób obecnie, ależ to musi być ustawka prezydenta z wszystkimi firmami w strefie by zatrudniali tylko z polecenia ;) moja siostra pracuje tam bez żadnych znajomości

ad.6) tak wiem- obowdnice w ciągu S12/17/19 buduje Gdaka - rządowa PO/PSL z resztą, ale... przedłużenie Solidarności, Poligonowa, Zelwerowicza, Mełgiewska, drogi w strefie, drogi na Bursakach pod Ikeę, Węglarza, nowa Bazylianówka itd.. remonty, Filaretow, DMM, Armii Krajowej, Zemborzycka, Diamentowa, Kraśnicka, Narutowicza, 3-go Maja/Solidarności/Prusa itd...

ad. 1) nieprawda, w ubiegłym roku miasto zerwało umowę z hiszpanami, ktorzy nic nie zaczęli robic, prace zaczęły się w tym roku z nowym wykonawcą

ad. 2) remont jest przewidziany w póżniejszym czasie, nie wszystko na raz i w rok nie da się wyremontowac wszystkiego i budżet na to nie pozwala, a remont estakady to nie takie hop siup

ad. 3) konsultacje z mieszkańcami miałyby taki sam efekt jak w przypadku propozycji budowy w tamtym miejscu komisariatu czyli BLOKADA czegokolwiek co by zaproponowano, na terenie osied... rozwiń

Avatar
Marek / 15 czerwca 2015 o 19:44
0

1) sygnalizacja świetlna kuleje w związku z pracami wdrażającymi inteligentny system sterowania ruchu

2) uważam, że lepiej zamknąć jeden pas wiaduktu dopóki nie da się go wyremontować niż spowodować katastrofę budowalną, nie wszystko się da w 4 lata wyremontować i naprawić, Pruszkowski w 8 lat nie wyremontował połowę tego co Żuk w 4 lata

3) który park zlikwidowano? wycięto kawałek Ludowego by móc wybudować ul Stadionową i przedłużenie Muzycznej aby odkorokować w przyszłości skrzyżowanie Pułskudskiego/Narutowicza/Lipowa.. sprzedano skwer na Bronowicach by dostać działki na Węglinku i wybudować na nich szkołę i kościół, to cię boli?

4) pokaż mi miasto gdzie woda ścieki śmieci tanieją

5) uprzedzając kolejne zarzuty: za galerie handlowe podziękujcie Pruszkowskiemu, kiedy uchwalał z ekipą plan zagospodarowania przestrzennego w 2005 roku, Żuk natomiast jest odpowiedzialny za ściągnięcie inwestorów do strefy ekonomicznej, za park przemysłowy który niebawem powstanie na Felinie, za nowe miejsca pracy w biurowcach dla młodych informatyków i inżynierów itp, jak mozna też obwiniać prezydenta za korki kiedy wzrasta liczba samochodów w mieście? ma pozwolić im fruwać? tyle dróg ile wybudował i wyremontował nie wykonał nikt w ciągu chyba 15 lat...

1.kuleje bo wdrazaja juz dwa lata i pewnie do końca kadencji beda wdrażać                                                                                                                                    2.Na Grygowej nie dość że zamkneli jeden pas to z 8t zeszli do 3,5t, nic sie nie dzieje w związku z remontem                                                                                                              3.Na Bronowicach firma wpadła jak bolszewicy w jeden dzień wycieli skwer bez konsultacji z mieszkańcami osiedla. Ogólnie mówiąc "zamienił stryjek siekierke na kijek"- jakis niezły szwindel tego prezydenta                                                                                                      4.Nie ma takiego miasta. Lublin w czołówce miast za usługi komunalne na jednego              mieszkańca                                                                                                                     5.Park technologiczny na Felinie to taka fatamorgana, istnieje fizycznie a le nic z niego nie bedzie wynikać, praca moze i bedzie ale tylko dla znajomkow, o to juz nie chce mi sie pisac bo az tak wiele ich nie powstało (obwodnicy Lublina w to nie wliczaj bo to jest inwestycja GDDiK) 

1.kuleje bo wdrazaja juz dwa lata i pewnie do końca kadencji beda wdrażać                                                                            &... rozwiń