Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 września 2009 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Ktoś nie chce większego hospicjum przy Bernardyńskiej za sąsiada?

0 5 A A

Przy ulicy Bernardyńskiej Hospicjum im. Dobrego Samarytanina zamierza postawić nowy budynek. Tymczasem dostaliśmy list, którego autorka pisze, że mieszkańcy sąsiedniego bloku nie zgadzają się z budową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przy ul. Bernardyńskiej trwają prace rozbiórkowe. W miejscu zlikwidowanych pomieszczeń powstanie nowy budynek hospicjum. Stanie on w miejscu baraku, w którym przed laty mieścił się warsztat samochodowy.

– Będzie miał dwie kondygnacje i znajdą się w nim pokoje dla administracji i pielęgniarek oraz lekarzy z zespołów wyjazdowych – mówi Maria Drygała, prezes Hospicjum im. Dobrego Samarytanina.

Tymczasem ktoś chce skłócić sąsiadów z inwestorem.

Do naszej redakcji przyszedł e-mail. – My mieszkańcy budynku przy ul. Bernardyńskiej 11 jesteśmy zbulwersowani wiadomością, że naprzeciwko naszego budynku zostanie zbudowany budynek Hospicjum z oknami wychodzącymi na okna i balkony naszych mieszkań – pisze osoba podpisująca się jako mieszkanka bloku.

– Balkony wszystkich mieszkań staną się bezużyteczne, bo okna będą wchodziły w okna. Większość mieszkańców bloku to ludzie w podeszłym wieku i schorowani, takie sąsiedztwo nie pozwoli nam na spokojną starość i możliwość wyjścia na balkon, na świeże powietrze.

Zarzutom dziwi się Maria Drygała. – Plany budowy nowego budynku znane są od dawna, blisko dwa lata temu odbyło się spotkanie z mieszkańcami okolicznych bloków, nikt wtedy się nie sprzeciwiał. Mieszkańcy zostali także poinformowani w maju tego roku o szczegółach budowy. Trwały konsultacje, podczas których nie było żadnych głosów sprzeciwu. W lipcu dostaliśmy pozwolenie na budowę. Na dodatek, okna będą zasłonięte. Nikt nic nie zobaczy.

Próbowaliśmy dotrzeć do osób, które sprzeciwiają się budowie. We wtorek po południu, a także wczoraj nie spotkaliśmy w domu przy ul. Bernardyńskiej nikogo, kto sprzeciwiałby się inwestycji bądź wiedział coś o proteście. – O budowie wiemy już od dawna. Nie mamy nic przeciwko, nie wiem kto może tutaj protestować – powiedział jeden z mieszkańców.

Tymczasem, pani Maria zapewnia, że po zakończeniu inwestycji lepsze warunki będą mieć nie tylko pacjenci hospicjum i personel, ale również mieszkańcy bloku nr 11.

– Teraz w uliczce dojazdowej do hospicjum gromadzą się ludzie, którzy piją wino i zakłócają spokój i śmiecą – mówi. – Chcemy z tym skończyć. Przy chodniku stanie brama. Zrobimy parking, na którym będą mogli parkować również mieszkańcy bloku. Architekt od zieleni zadba o teren. Będzie o wiele bezpieczniej i przyjemniej.

Jeszcze przed zimą hospicjum chce do końca rozebrać barak. A wiosną rusza budowa. Koszt to około 4 mln zł. Część pieniędzy jest już zebrana. Resztę hospicjum chce uzyskać m.in. z 1 procenta podatku przekazywanego przez podatników na organizacje pożytku publicznego.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lokator / 11 lipca 2010 o 03:31
0
nie wytrzymam okna będą zasłonięte... to strasznie ciemno będziecie mieli... bzdury i tyle chodzi o teren który należy do mieszkańców bloku a hospicjum chce go zabrać i zrobić sobie bramę to jakieś kpiny!!! przecież na tyłach jest pełno terenu należącego do księży i wjazd jest dlaczego o to nie walczą? księża nie chcą dać to innym zabierzemy tak? ja jako właściciel mieszkania przy ul bernardyńskiej 11 ani razu nie byłem poinformowany o planach a tym bardziej ich nie widziałem jak zresztą inni sąsiedzi z mojej klatki. jak się ugadujecie to nie z jedną osobą tylko ze wszystkimi!!!! a co do komentarzy łatwo ocenić że menele się sprzeciwiają prawda? z tym że w tym bloku żaden menel nie mieszka przychodzą z sąsiednich ulic. brama ma niby zapobiec temu? tak pod hospicjum nie podejdą bo tam się ogrodzą ale przecież brama i tak nie zamknie całego dojścia do terenu tylko sam wjazd żeby nikt obcy nie wjeżdżał a pieszy tj "menel" i tak wejdzie luką metr bliżej. jeśli macie opinie aby lokatorzy oddali swoją własność bo to wy jesteście tak wdzięczni to oddajcie swoje mieszkania czy podwórka trochę inaczej byście wtedy pisali
nie wytrzymam okna będą zasłonięte... to strasznie ciemno będziecie mieli... bzdury i tyle chodzi o teren który należy do mieszkańców bloku a hospicjum chce go zabrać i zrobić sobie bramę to jakieś kpiny!!! przecież na tyłach jest pełno terenu należącego do księży i wjazd jest dlaczego o to nie walczą? księża nie chcą dać to innym zabierzemy tak? ja jako właściciel mieszkania przy ul bernardyńskiej 11 ani razu nie byłem poinformowany o planach a tym bardziej ich nie widziałem jak zresztą inni sąsiedzi z mojej klatki. jak się ugad... rozwiń
Avatar
klex / 24 września 2009 o 10:41
0
Lokalizacja mnie nie dotyczy, ale nie przyłączę się do Sprawiedliwych, opluwajacych każdego, kto odważa się w takich wypadkach protestować. W gestii miasta jest wystarczająco dużo gruntów, które można by przeznaczyć na tego typu i podobne placówki, a nie lokować je w ciasnocie oraz hałasie i smrodzie ruchliwych ulic śródmieścia ....
Avatar
x / 24 września 2009 o 09:59
0
Ludzie rozumują jak w średniowieczu. Tragedia. Korzystaliśmy z rodziną z pomocy osób pracujących w tym hospicjum. Wspaniali ludzie. W konfrontacji ze służbą zdrowia - tu jedynie można było uzyskać bezinteresowną i kompetentną pomoc w bardzo trudnym czasie. Jeszcze raz dziękujmy.
Kto tego nie przeżył - nie zrozumie.
Avatar
nikita / 24 września 2009 o 07:37
0
To pewnie ci menele protestują, skończą się posiadówki przy flaszce. Taki budynek w okolicy to chluba, atmosfeta ciszy, spokoju i poszanowanie życia. Takie inicjatywy trzeba popierać i wspomagać .
Avatar
abc / 24 września 2009 o 00:55
0
Hospicjum jest bardzo potrzebna instytucją, szkoda, że niedocenianą. Kto miał tam bliską osobe, zrozumie...
Avatar
lokator / 11 lipca 2010 o 03:31
0
nie wytrzymam okna będą zasłonięte... to strasznie ciemno będziecie mieli... bzdury i tyle chodzi o teren który należy do mieszkańców bloku a hospicjum chce go zabrać i zrobić sobie bramę to jakieś kpiny!!! przecież na tyłach jest pełno terenu należącego do księży i wjazd jest dlaczego o to nie walczą? księża nie chcą dać to innym zabierzemy tak? ja jako właściciel mieszkania przy ul bernardyńskiej 11 ani razu nie byłem poinformowany o planach a tym bardziej ich nie widziałem jak zresztą inni sąsiedzi z mojej klatki. jak się ugadujecie to nie z jedną osobą tylko ze wszystkimi!!!! a co do komentarzy łatwo ocenić że menele się sprzeciwiają prawda? z tym że w tym bloku żaden menel nie mieszka przychodzą z sąsiednich ulic. brama ma niby zapobiec temu? tak pod hospicjum nie podejdą bo tam się ogrodzą ale przecież brama i tak nie zamknie całego dojścia do terenu tylko sam wjazd żeby nikt obcy nie wjeżdżał a pieszy tj "menel" i tak wejdzie luką metr bliżej. jeśli macie opinie aby lokatorzy oddali swoją własność bo to wy jesteście tak wdzięczni to oddajcie swoje mieszkania czy podwórka trochę inaczej byście wtedy pisali
nie wytrzymam okna będą zasłonięte... to strasznie ciemno będziecie mieli... bzdury i tyle chodzi o teren który należy do mieszkańców bloku a hospicjum chce go zabrać i zrobić sobie bramę to jakieś kpiny!!! przecież na tyłach jest pełno terenu należącego do księży i wjazd jest dlaczego o to nie walczą? księża nie chcą dać to innym zabierzemy tak? ja jako właściciel mieszkania przy ul bernardyńskiej 11 ani razu nie byłem poinformowany o planach a tym bardziej ich nie widziałem jak zresztą inni sąsiedzi z mojej klatki. jak się ugad... rozwiń
Avatar
klex / 24 września 2009 o 10:41
0
Lokalizacja mnie nie dotyczy, ale nie przyłączę się do Sprawiedliwych, opluwajacych każdego, kto odważa się w takich wypadkach protestować. W gestii miasta jest wystarczająco dużo gruntów, które można by przeznaczyć na tego typu i podobne placówki, a nie lokować je w ciasnocie oraz hałasie i smrodzie ruchliwych ulic śródmieścia ....
Avatar
x / 24 września 2009 o 09:59
0
Ludzie rozumują jak w średniowieczu. Tragedia. Korzystaliśmy z rodziną z pomocy osób pracujących w tym hospicjum. Wspaniali ludzie. W konfrontacji ze służbą zdrowia - tu jedynie można było uzyskać bezinteresowną i kompetentną pomoc w bardzo trudnym czasie. Jeszcze raz dziękujmy.
Kto tego nie przeżył - nie zrozumie.
Avatar
nikita / 24 września 2009 o 07:37
0
To pewnie ci menele protestują, skończą się posiadówki przy flaszce. Taki budynek w okolicy to chluba, atmosfeta ciszy, spokoju i poszanowanie życia. Takie inicjatywy trzeba popierać i wspomagać .
Avatar
abc / 24 września 2009 o 00:55
0
Hospicjum jest bardzo potrzebna instytucją, szkoda, że niedocenianą. Kto miał tam bliską osobe, zrozumie...
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!