Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2009 r.
19:08
Edytuj ten wpis

Kurczuk: Nie było mowy o korupcji

0 13 A A

33 zarzuty wręczenia i proponowania łapówek usłyszał wczoraj we wrocławskiej prokuraturze były prezes klubu Waldemar P. Przyznał się do wszystkich. Dziś przed prokuratorem stanie były trener Motoru Jerzy K.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jerzy K. został zatrzymany wczoraj rano w Puławach, gdzie jest trenerem Wisły. Usłyszy zarzuty dotyczące sezonu 2004/2005, kiedy trenował Motor Lublin.
- Kilkadziesiąt, w sprawie korupcji - mówi Edward Zalewski z Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

- Jeśli zarzuty się potwierdzą, nasze decyzje będą stanowcze - podkreśla Andrzej Śliwa, prezes Wisły. - Ale do czasu wyjaśnienia sprawy nie przewidujemy zmiany trenera.

Za to wczoraj aż 33 zarzuty usłyszał zatrzymany we wtorek Waldemar P., były prezes Motoru Lublin. - Dotyczą wręczania i proponowała korzyści majątkowych w zamian za korzystny wynik meczów, na łączną kwotę 100 tys. zł - wyjaśnia Zalewski.

- Waldemar P. przyznał się do wszystkiego i złożył obszerne wyjaśnienia.
W całej aferze piłkarskiej więcej zarzutów (ponad 50) prokuratura postawiła tylko Ryszardowi F. - słynnemu "Fryzjerowi”.

Waldemar P. miał wczoraj wieczorem wyjść na wolność po wpłaceniu 15 tys. zł poręczenia. Nie wiadomo, czy zachowa pracę w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie jest wicedyrektorem Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu.

- W czwartek poprosimy prokuraturę o informację w tej sprawie - mówi Leszek Burakowski, sekretarz województwa. - Ocenimy z prawnikami, czy mamy do czynienia z jaskrawym naruszeniem prawa. Waldemar P. nie został aresztowany, ale z drugiej strony przyznał się do zarzucanych czynów.

Zarzuty dotyczą sezonów 2003/2004 i 2004/2005. Waldemar P. był wtedy prezesem Motoru, a trenerami kolejno: Roman D., Grzegorz Komor, znowu Roman D. i Jerzy K.

- Zajmowałem się tylko sprawami sportowymi - przekonuje Komor.

• Śpi pan teraz spokojnie?

- Jak najbardziej - ucina trener.

Szefem Rady Patronackiej Motoru, która zajmowała się m.in. pozyskiwaniem sponsorów był wtedy Grzegorz Kurczuk z SLD. - Tam nie było ani warunków finansowych ani przyzwolenia na takie rzeczy - podkreśla Kurczuk. - Zwłaszcza z racji na moje poglądy w sprawie korupcji i stanowisko, które wtedy zajmowałem (minister sprawiedliwości w latach 2002-2004 - przyp. red.).

- Byłbym ostatnim idiotą, gdybym sobie na to pozwolił - dodaje Kurczuk.
Obecny zarząd Motoru wydał wczoraj oświadczenie: Deklarujemy, iż wszelkie osoby, którym dowiedzione zostanie uczestnictwo w korupcyjnym procederze, zostaną dożywotnio pozbawione członkostwa w LKP Motor.

Nieoficjalnie wiadomo, że w sprawie szykują się kolejne zatrzymania.
(art, rp)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Z lublina / 26 stycznia 2009 r. o 10:13
0
Kurczuk na pewno nie jest idiotą żeby się przyznać ale z racji zajmowanej pozycji też powinien być aresztowany, może wtedy przestałby być idiotą i się przyznał.
To banda łobuzów myśląca tylko o nabiciu kabzy a uczciwość to mają w d....
Avatar
sumi / 22 stycznia 2009 r. o 16:07
0
Dajcie spokój oszołomy,Kurczuka łapy tak samo śmierdzą korupcją,siedział w tym tak samo i o wszystkim wiedział,dyrygował z tylniego fotela.Ten cały motur powinni zaorać albo zdegradować o 2 ligi.
Avatar
TADO / 22 stycznia 2009 r. o 10:56
0
Poco znanym ludziom zakrywać oczy opaskami przecież to istna głupota.Ktoś pewnie niespełna rozumu wpadł na taki pomysł.A mnie to zawsze irytuje.
Avatar
1.2.3 / 22 stycznia 2009 r. o 10:27
0
Dobrze się stało, że w końcu "odnalazł" się Pan Kurczuk...???? Jako były Prezes Motoru może dużo wnieść do wiedzy na temat polityki jego działaczy. Ciekawe czy pozyskiwanie przez w/w sponsorów to były układy na zasadzie ich dobrej woli czy szantażu????? Bycie w Rządzie w Polsce to jest też podporządkowanie się innych a już napewno Przedsiębiorców!!!!!!
Avatar
BOLO / 22 stycznia 2009 r. o 10:12
0
Chcemy być sponsorem KLUBU
- mafia z Pruszkowa
Avatar
Gość / 22 stycznia 2009 r. o 10:08
0
Komentarze na forum że Pan Kurczuk miał czyste rączki i o niczym wiedział można tak samo włożyć między bajki jak jego żałosne tłumaczenia. Jeżeli piastował jedno z najwyższych stanowisk w Państwe i o "niczym niewiedział" to znaczy że albo bezczelnie kłamie albo nie zna się na ludziach, ktorych delegował do pracy. Żeby Panu Ministrowi było miło założymy wariant drugi. Z niego wniosek taki, że do polityki się nie nadaje a Jego działania skompromitowały nie tylko Jego Wielką Osobę (w jego mniemaniu oczywiście) ale i Lublin i lubelską piłkę. Teraz realizuje się jako Dyrektor w Agencji Nieruchomośći Rolnych na czym pewnie tak samo się zna jak na piłce... Jeżeli ktoś ukończył doktorat w Moskwie to nie znaczy że się zna na wszystkim!! - tylko czekać aż będzie Dyrektorem szpitala bądź lecznicznicy dla zwierząt! Albo będzie młotem kruszył beton...
Komentarze na forum że Pan Kurczuk miał czyste rączki i o niczym wiedział można tak samo włożyć między bajki jak jego żałosne tłumaczenia. Jeżeli piastował jedno z najwyższych stanowisk w Państwe i o "niczym niewiedział" to znaczy że albo bezczelnie kłamie albo nie zna się na ludziach, ktorych delegował do pracy. Żeby Panu Ministrowi było miło założymy wariant drugi. Z niego wniosek taki, że do polityki się nie nadaje a Jego działania skompromitowały nie tylko Jego Wielką Osobę (w jego mniemaniu oczywiście) ale i Lublin i lubelską ... rozwiń
Avatar
Blue / 22 stycznia 2009 r. o 09:57
0
Panie Burakowski co to jest jaskrawe naruszenie prawa?Czy aby to miało miejsce muszą być fajerwerki?Niech pan zasięgnie tu opinii prawnika ot choćby tego wymienionego w artykule.
Avatar
123 / 22 stycznia 2009 r. o 09:27
0
simm napisał:
gdyby nie pan Kurczuk to Motor by pewnie teraz był w V lidze albo w okręgówce, to dzięki niemu byli w klubie sponsorzy. W tamtym czasie był ministrem sprawiedliwości jeżeli się nie mylę, więc rzeczywiści gdyby cokolwiek wiedział to by klubu nie wspierał. A to że częśc ludzi związanych z klubem okazała się nieuczciwa to już inna sprawa. Szkoda że człowiek który chciał uratować lubelską piłkę (pan Kurczuk) teraz jest za to atakowany. Ale niestety w Polsce wszystko to polityka jak widać. Szkoda bo teraz pewnie Motor będzie miał duuuże kłopoty. Ja osobiście dziękuje panu Kurczukowi że zachęcał sponsorów do wspierania klubu kiedy wszyscy inni mieli lubelską piłkę nożną w d****. Szkoda ze przyszło mu współpracować z ludzmi którzy okazali się nieuczciwi.
rozwiń
Avatar
simm / 22 stycznia 2009 r. o 09:16
0
gdyby nie pan Kurczuk to Motor by pewnie teraz był w V lidze albo w okręgówce, to dzięki niemu byli w klubie sponsorzy. W tamtym czasie był ministrem sprawiedliwości jeżeli się nie mylę, więc rzeczywiści gdyby cokolwiek wiedział to by klubu nie wspierał. A to że częśc ludzi związanych z klubem okazała się nieuczciwa to już inna sprawa. Szkoda że człowiek który chciał uratować lubelską piłkę (pan Kurczuk) teraz jest za to atakowany. Ale niestety w Polsce wszystko to polityka jak widać. Szkoda bo teraz pewnie Motor będzie miał duuuże kłopoty. Ja osobiście dziękuje panu Kurczukowi że zachęcał sponsorów do wspierania klubu kiedy wszyscy inni mieli lubelską piłkę nożną w d****. Szkoda ze przyszło mu współpracować z ludzmi którzy okazali się nieuczciwi.
gdyby nie pan Kurczuk to Motor by pewnie teraz był w V lidze albo w okręgówce, to dzięki niemu byli w klubie sponsorzy. W tamtym czasie był ministrem sprawiedliwości jeżeli się nie mylę, więc rzeczywiści gdyby cokolwiek wiedział to by klubu nie wspierał. A to że częśc ludzi związanych z klubem okazała się nieuczciwa to już inna sprawa. Szkoda że człowiek który chciał uratować lubelską piłkę (pan Kurczuk) teraz jest za to atakowany. Ale niestety w Polsce wszystko to polityka jak widać. Szkoda bo teraz pewnie Motor będzie miał duuuże kłopoty. ... rozwiń
Avatar
Wawa21 / 22 stycznia 2009 r. o 08:48
0
Brawo Pan Kurczuk, to przecież obecnie urzędnik państwowy. Podobno z PO. w agencji nieruchomości rolnych w Lublinie.
Avatar
Z lublina / 26 stycznia 2009 r. o 10:13
0
Kurczuk na pewno nie jest idiotą żeby się przyznać ale z racji zajmowanej pozycji też powinien być aresztowany, może wtedy przestałby być idiotą i się przyznał.
To banda łobuzów myśląca tylko o nabiciu kabzy a uczciwość to mają w d....
Avatar
sumi / 22 stycznia 2009 r. o 16:07
0
Dajcie spokój oszołomy,Kurczuka łapy tak samo śmierdzą korupcją,siedział w tym tak samo i o wszystkim wiedział,dyrygował z tylniego fotela.Ten cały motur powinni zaorać albo zdegradować o 2 ligi.
Avatar
TADO / 22 stycznia 2009 r. o 10:56
0
Poco znanym ludziom zakrywać oczy opaskami przecież to istna głupota.Ktoś pewnie niespełna rozumu wpadł na taki pomysł.A mnie to zawsze irytuje.
Avatar
1.2.3 / 22 stycznia 2009 r. o 10:27
0
Dobrze się stało, że w końcu "odnalazł" się Pan Kurczuk...???? Jako były Prezes Motoru może dużo wnieść do wiedzy na temat polityki jego działaczy. Ciekawe czy pozyskiwanie przez w/w sponsorów to były układy na zasadzie ich dobrej woli czy szantażu????? Bycie w Rządzie w Polsce to jest też podporządkowanie się innych a już napewno Przedsiębiorców!!!!!!
Avatar
BOLO / 22 stycznia 2009 r. o 10:12
0
Chcemy być sponsorem KLUBU
- mafia z Pruszkowa
Avatar
Gość / 22 stycznia 2009 r. o 10:08
0
Komentarze na forum że Pan Kurczuk miał czyste rączki i o niczym wiedział można tak samo włożyć między bajki jak jego żałosne tłumaczenia. Jeżeli piastował jedno z najwyższych stanowisk w Państwe i o "niczym niewiedział" to znaczy że albo bezczelnie kłamie albo nie zna się na ludziach, ktorych delegował do pracy. Żeby Panu Ministrowi było miło założymy wariant drugi. Z niego wniosek taki, że do polityki się nie nadaje a Jego działania skompromitowały nie tylko Jego Wielką Osobę (w jego mniemaniu oczywiście) ale i Lublin i lubelską piłkę. Teraz realizuje się jako Dyrektor w Agencji Nieruchomośći Rolnych na czym pewnie tak samo się zna jak na piłce... Jeżeli ktoś ukończył doktorat w Moskwie to nie znaczy że się zna na wszystkim!! - tylko czekać aż będzie Dyrektorem szpitala bądź lecznicznicy dla zwierząt! Albo będzie młotem kruszył beton...
Komentarze na forum że Pan Kurczuk miał czyste rączki i o niczym wiedział można tak samo włożyć między bajki jak jego żałosne tłumaczenia. Jeżeli piastował jedno z najwyższych stanowisk w Państwe i o "niczym niewiedział" to znaczy że albo bezczelnie kłamie albo nie zna się na ludziach, ktorych delegował do pracy. Żeby Panu Ministrowi było miło założymy wariant drugi. Z niego wniosek taki, że do polityki się nie nadaje a Jego działania skompromitowały nie tylko Jego Wielką Osobę (w jego mniemaniu oczywiście) ale i Lublin i lubelską ... rozwiń
Avatar
Blue / 22 stycznia 2009 r. o 09:57
0
Panie Burakowski co to jest jaskrawe naruszenie prawa?Czy aby to miało miejsce muszą być fajerwerki?Niech pan zasięgnie tu opinii prawnika ot choćby tego wymienionego w artykule.
Avatar
123 / 22 stycznia 2009 r. o 09:27
0
simm napisał:
gdyby nie pan Kurczuk to Motor by pewnie teraz był w V lidze albo w okręgówce, to dzięki niemu byli w klubie sponsorzy. W tamtym czasie był ministrem sprawiedliwości jeżeli się nie mylę, więc rzeczywiści gdyby cokolwiek wiedział to by klubu nie wspierał. A to że częśc ludzi związanych z klubem okazała się nieuczciwa to już inna sprawa. Szkoda że człowiek który chciał uratować lubelską piłkę (pan Kurczuk) teraz jest za to atakowany. Ale niestety w Polsce wszystko to polityka jak widać. Szkoda bo teraz pewnie Motor będzie miał duuuże kłopoty. Ja osobiście dziękuje panu Kurczukowi że zachęcał sponsorów do wspierania klubu kiedy wszyscy inni mieli lubelską piłkę nożną w d****. Szkoda ze przyszło mu współpracować z ludzmi którzy okazali się nieuczciwi.
rozwiń
Avatar
simm / 22 stycznia 2009 r. o 09:16
0
gdyby nie pan Kurczuk to Motor by pewnie teraz był w V lidze albo w okręgówce, to dzięki niemu byli w klubie sponsorzy. W tamtym czasie był ministrem sprawiedliwości jeżeli się nie mylę, więc rzeczywiści gdyby cokolwiek wiedział to by klubu nie wspierał. A to że częśc ludzi związanych z klubem okazała się nieuczciwa to już inna sprawa. Szkoda że człowiek który chciał uratować lubelską piłkę (pan Kurczuk) teraz jest za to atakowany. Ale niestety w Polsce wszystko to polityka jak widać. Szkoda bo teraz pewnie Motor będzie miał duuuże kłopoty. Ja osobiście dziękuje panu Kurczukowi że zachęcał sponsorów do wspierania klubu kiedy wszyscy inni mieli lubelską piłkę nożną w d****. Szkoda ze przyszło mu współpracować z ludzmi którzy okazali się nieuczciwi.
gdyby nie pan Kurczuk to Motor by pewnie teraz był w V lidze albo w okręgówce, to dzięki niemu byli w klubie sponsorzy. W tamtym czasie był ministrem sprawiedliwości jeżeli się nie mylę, więc rzeczywiści gdyby cokolwiek wiedział to by klubu nie wspierał. A to że częśc ludzi związanych z klubem okazała się nieuczciwa to już inna sprawa. Szkoda że człowiek który chciał uratować lubelską piłkę (pan Kurczuk) teraz jest za to atakowany. Ale niestety w Polsce wszystko to polityka jak widać. Szkoda bo teraz pewnie Motor będzie miał duuuże kłopoty. ... rozwiń
Avatar
Wawa21 / 22 stycznia 2009 r. o 08:48
0
Brawo Pan Kurczuk, to przecież obecnie urzędnik państwowy. Podobno z PO. w agencji nieruchomości rolnych w Lublinie.