Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 sierpnia 2020 r.
21:49

Lekarze mają dość, w sobotę wyjdą protestować na ulicach

44 11 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Archiwum)

Resort zdrowia ma monopol na wszystkie decyzje, niczego ze środowiskiem medycznym nie konsultuje. Mamy dość! – przyznają lekarze. I zapowiadają manifestację w Warszawie. W sobotę, 8 sierpnia, wyjdą na ulice razem z pielęgniarkami, ratownikami medycznymi i fizjoterapeutami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To sprzeciw całego środowiska medycznego. Razem wyjdziemy na ulicę i razem będziemy walczyć o naszych pacjentów. W ochronie zdrowia mamy poważny kryzys, który dodatkowo pogłębiła pandemia – podkreśla Renata Florek-Szymańska z Porozumienia Chirurgów „Skalpel”, która pracuje na oddziale chirurgii naczyniowej w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

Co przelało czarę goryczy?

– Jesteśmy oburzeni zaostrzeniem kar za nieumyślne błędy medyczne. Taka zmiana stawia nas na równi z przestępcami, a my przecież robimy wszystko dla ratowania życia. Mamy świadomość, że sytuacje, gdy zagrożone jest ludzkie zdrowie i życie zawsze wiążą się z ryzykiem, ale nie godzimy się na zrównanie nas z przestępcami – tłumaczy Florek-Szymańska.

Zaostrzenie kar to, zdaniem medyków, wiązanie im rąk, niebezpieczne utrudnianie leczenia i w konsekwencji odbieranie pacjentom szansy na pomoc.

Chodzi o nowelizację art. 37a kodeksu karnego. Medycy obawiają się, że będzie miało to wpływ na wymierzanie kar za tzw. nieumyślne błędy medyczne, które po zmianach wprowadzonych w tarczy antykryzysowej 4.0 zagrożone są karą pozbawienia wolności do 8 lat.

Chodzi o sytuacje związane z wykonywaniem zawodu medycznego, które mogą skutkować np. nieumyślnym spowodowaniem śmierci czy ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kara pozbawienia wolności miałaby być teraz priorytetem. Do tej pory była ostatecznością.

Jak tłumaczy Renata Florek-Szymańska, resort zdrowia i rząd od dawna nie reaguje na apele medyków.

– Nie jesteśmy bierni. Wysyłamy pisma, mówimy głośno o problemach szpitali, lekarzy i pacjentów - o tym, że kolejki są coraz większe, a dostęp do lekarzy coraz gorszy. Jako stowarzyszenie „Skalpel” jesteśmy inicjatorami interpelacji poselskich. Wszystko zostaje bez odzewu – mówi lekarka.

I podkreśla, że od początku pandemii Ministerstwo Zdrowia medyków ignoruje.

– Pokazuje, że ma monopol na wszystkie decyzje, niczego ze środowiskiem medycznym nie konsultuje. Słyszymy natomiast o kolejnych dziwnych działaniach resortu (chodzi m.in. o aferę z respiratorami - red.), zamiast o pomysłach na to, jak wyjść z kryzysu.

Manifestacja, w której wezmą udział medycy z całej Polski rozpocznie się o godz. 12. Jej uczestnicy wyruszą sprzed budynku Ministerstwa Zdrowia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gorejaca_pietruszka / 4 sierpnia 2020 r. o 07:46
+17
Pielęgniarki i położne to najlepszy obraz powiedzenia "jaka praca taka płaca" - odwalają (mniej lub bardziej) najbrudniejszą robotę za najmniejsze pieniądze i jest ok. Za to lekarze... w większości, pod pretekstem Covid19, uciekli z pierwszej linii frontu. I TO CI NAJMNIEJ NARAŻENI. Tam, gdzie płaci NFZ, nie można dostać się na normalną konsultację ani do internisty, ani ortopedy, neurologa, ginekologa czy psychiatry. Ba, o teleporadę też trzeba walczyć, wydzwaniać od świtu. Ludzie chyba przestali chorować na cokolwiek innego niż koronawirus z Wuhan. Wyobrażacie sobie zawodowego żołnierza, który ma wszystkie przywileje, korzysta z nich, ale w dniu wybuchu wojny nie idzie walczyć, bo nie chce zginąć, i dalej dostaje żołd? Ewentualnie przez telefon polowy każe wrogowi sobie iść i grozi, że będzie strzelał? Bo tak teraz jest z ze znaczną częścią lekarzy.
Pielęgniarki i położne to najlepszy obraz powiedzenia "jaka praca taka płaca" - odwalają (mniej lub bardziej) najbrudniejszą robotę za najmniejsze pieniądze i jest ok. Za to lekarze... w większości, pod pretekstem Covid19, uciekli z pierwszej linii frontu. I TO CI NAJMNIEJ NARAŻENI. Tam, gdzie płaci NFZ, nie można dostać się na normalną konsultację ani do internisty, ani ortopedy, neurologa, ginekologa czy psychiatry. Ba, o teleporadę też trzeba walczyć, wydzwaniać od świtu. Ludzie chyba przestali chorować na cokolwiek innego niż k... rozwiń
Avatar
pablo57 / 4 sierpnia 2020 r. o 00:11
+16
Za chwile będziecie leczyć się sami. Już teraz średni wiek chirurgów to ponad 55 lat. Przy tych przepisach niech was leczy nienawistny i przygłupi minister Ziobro. Nikt nie chce specjalizować się w najważniejszych kierunkach dla waszego zdrowia, ale niestety niebezpiecznych dziedzinach w/g Pisowskego prawa. Jeśli tak nie szanujecie medyków harujących (większość) ponad swoje siły to niech was leczy wasz ulubiony Rząd, z super specjalizacjami pokroju Sasina.
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2020 r. o 08:50
+13
Pablo57, harujących ponad siły? Ilu takich jest, bo jak dla mnie mniej niż 25% ogółu. Sami za swoje wykształcenie nie płacą, a jak są cwani, to zarabiają na nim krocie; sami w swoim środowisku "uwalają" młodych z jeszcze nie wypaczonym podejściem, sami blokują im specjalizacje, sami siebie niszczą, bo im nie zależy na ludziach, tylko na pieniądzach, albo co gorsza, na niczym.  Biedne doktory, takie złe prawo... jak to, pociągać do odpowiedzialności za odwalenie fuszerki?! Za niechlujstwo, niekompetencję, za zrujnowanie człowiekowi zdrowia?! Ilu konowałów nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi, a dyrektorzy kryją im tyłki? Inżyniera można wsadzić do paki, jak zbuduje dom, który się komuś zawali na głowę. Doktorka, który zniszczy człowiekowi zdrowie, właściwie się nie da. Wypadki się zdarzają, ale ktoś, kto swoją pracę wykonał uczciwie, łatwo udowodni, że to nie jego wina i nie ma się czego bać.
Dziwnym trafem zapomniałeś o politykach - ci, to dopiero są bezkrani, a do tego nie muszą posiadać żadnej wiedzy, a kasę koszą niesamowitą. Z naszych podatków. I też mogą zrujnować człowiekowi życie i zdrowie. Ilu polityków "nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi"???
Ciekawe, kto tych polityków w kółko wybiera i im na to pozwala... co by było, gdyby kariera lekarza też zależała od głosowania? Ale patrząc na to jaką władzę nasz naród wybiera, to chyba wolę nie wiedzieć.
No właśnie. Choć teoretycznie wybieramy lekarza - pierwszego kontaktu. Natomiast zgodzę się, że w POZ-ach jak gabinety zamknięto, to w niektórych chyba do tej pory nikt ich nie otworzył. NFZ powinien z automatu rozwiązać umowę z taką placówką!
No właśnie. Choć teoretycznie wybieramy lekarza - pierwszego kontaktu. Natomiast zgodzę się, że w POZ-ach jak gabinety zamknięto, to w niektórych chyba do tej pory nikt ich nie otworzył. NFZ powinien z automatu rozwiązać umowę z taką placówką! rozwiń
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2020 r. o 08:13
+8
Pablo57, harujących ponad siły? Ilu takich jest, bo jak dla mnie mniej niż 25% ogółu. Sami za swoje wykształcenie nie płacą, a jak są cwani, to zarabiają na nim krocie; sami w swoim środowisku "uwalają" młodych z jeszcze nie wypaczonym podejściem, sami blokują im specjalizacje, sami siebie niszczą, bo im nie zależy na ludziach, tylko na pieniądzach, albo co gorsza, na niczym.  Biedne doktory, takie złe prawo... jak to, pociągać do odpowiedzialności za odwalenie fuszerki?! Za niechlujstwo, niekompetencję, za zrujnowanie człowiekowi zdrowia?! Ilu konowałów nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi, a dyrektorzy kryją im tyłki? Inżyniera można wsadzić do paki, jak zbuduje dom, który się komuś zawali na głowę. Doktorka, który zniszczy człowiekowi zdrowie, właściwie się nie da. Wypadki się zdarzają, ale ktoś, kto swoją pracę wykonał uczciwie, łatwo udowodni, że to nie jego wina i nie ma się czego bać.
Dziwnym trafem zapomniałeś o politykach - ci, to dopiero są bezkrani, a do tego nie muszą posiadać żadnej wiedzy, a kasę koszą niesamowitą. Z naszych podatków. I też mogą zrujnować człowiekowi życie i zdrowie. Ilu polityków "nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi"???
Dziwnym trafem zapomniałeś o politykach - ci, to dopiero są bezkrani, a do tego nie muszą posiadać żadnej wiedzy, a kasę koszą niesamowitą. Z naszych podatków. I też mogą zrujnować człowiekowi życie i zdrowie. Ilu polityków "nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi"??? rozwiń
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2020 r. o 08:14
+7
Wyszkolenie lekarza kosztuje POLSKIEGO PODATNIKA MILION ZLOTYCH... wiec proponuję PYCHE I CHCIWOSC oKIEŁZNAĆ I WZIAC SIE DO UCZCIWEJ PRACY  !!!!@
No popatrz! To za wydrukowane bez żadnej podstawy prawnej pakiety wyborcze pana Sasina można by było wykształcić 70 lekarzy!!!
Avatar
gorejaca_pietruszka / 4 sierpnia 2020 r. o 07:57
+6
Pablo57, harujących ponad siły? Ilu takich jest, bo jak dla mnie mniej niż 25% ogółu. Sami za swoje wykształcenie nie płacą, a jak są cwani, to zarabiają na nim krocie; sami w swoim środowisku "uwalają" młodych z jeszcze nie wypaczonym podejściem, sami blokują im specjalizacje, sami siebie niszczą, bo im nie zależy na ludziach, tylko na pieniądzach, albo co gorsza, na niczym. Biedne doktory, takie złe prawo... jak to, pociągać do odpowiedzialności za odwalenie fuszerki?! Za niechlujstwo, niekompetencję, za zrujnowanie człowiekowi zdrowia?! Ilu konowałów nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi, a dyrektorzy kryją im tyłki? Inżyniera można wsadzić do paki, jak zbuduje dom, który się komuś zawali na głowę. Doktorka, który zniszczy człowiekowi zdrowie, właściwie się nie da. Wypadki się zdarzają, ale ktoś, kto swoją pracę wykonał uczciwie, łatwo udowodni, że to nie jego wina i nie ma się czego bać.
Pablo57, harujących ponad siły? Ilu takich jest, bo jak dla mnie mniej niż 25% ogółu. Sami za swoje wykształcenie nie płacą, a jak są cwani, to zarabiają na nim krocie; sami w swoim środowisku "uwalają" młodych z jeszcze nie wypaczonym podejściem, sami blokują im specjalizacje, sami siebie niszczą, bo im nie zależy na ludziach, tylko na pieniądzach, albo co gorsza, na niczym. Biedne doktory, takie złe prawo... jak to, pociągać do odpowiedzialności za odwalenie fuszerki?! Za niechlujstwo, niekompetencję, za zrujnowanie człowiekowi ... rozwiń
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 4 sierpnia 2020 r. o 09:28
+5
Wyszkolenie lekarza kosztuje POLSKIEGO PODATNIKA MILION ZLOTYCH... wiec proponuję PYCHE I CHCIWOSC oKIEŁZNAĆ I WZIAC SIE DO UCZCIWEJ PRACY  !!!!@
 Mnie bardziej ciekawi ile kosztuje polskiego podatnika wyszkolenie a przede wszystkim utrzymanie trolli należących do pisowskich farm? Ile pieniędzy trzeba wyprowadzić ze spółek skarbu państwa, żeby takie nieroby jak ty, z dwiema lewymi rękami do pracy mogły całymi dniami dodawać propagandowe komentarze w internecie w zamian za garść srebrników?
Avatar
Janusz_Paliwas / 4 sierpnia 2020 r. o 15:51
+4
Wyszkolenie lekarza kosztuje POLSKIEGO PODATNIKA MILION ZLOTYCH... wiec proponuję PYCHE I CHCIWOSC oKIEŁZNAĆ I WZIAC SIE DO UCZCIWEJ PRACY  !!!!@
Mnie bardziej ciekawi ile kosztuje polskiego podatnika wyszkolenie a przede wszystkim utrzymanie trolli należących do pisowskich farm? Ile pieniędzy trzeba wyprowadzić ze spółek skarbu państwa, żeby takie nieroby jak ty, z dwiema lewymi rękami do pracy mogły całymi dniami dodawać propagandowe komentarze w internecie w zamian za garść srebrników?
 Trzeba przeliczyć z rubli po dzisiejsym kursie.
 Trzeba przeliczyć z rubli po dzisiejsym kursie. rozwiń
Avatar
gorejaca_pietruszka / 4 sierpnia 2020 r. o 09:06
+1
Pablo57, harujących ponad siły? Ilu takich jest, bo jak dla mnie mniej niż 25% ogółu. Sami za swoje wykształcenie nie płacą, a jak są cwani, to zarabiają na nim krocie; sami w swoim środowisku "uwalają" młodych z jeszcze nie wypaczonym podejściem, sami blokują im specjalizacje, sami siebie niszczą, bo im nie zależy na ludziach, tylko na pieniądzach, albo co gorsza, na niczym.  Biedne doktory, takie złe prawo... jak to, pociągać do odpowiedzialności za odwalenie fuszerki?! Za niechlujstwo, niekompetencję, za zrujnowanie człowiekowi zdrowia?! Ilu konowałów nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi, a dyrektorzy kryją im tyłki? Inżyniera można wsadzić do paki, jak zbuduje dom, który się komuś zawali na głowę. Doktorka, który zniszczy człowiekowi zdrowie, właściwie się nie da. Wypadki się zdarzają, ale ktoś, kto swoją pracę wykonał uczciwie, łatwo udowodni, że to nie jego wina i nie ma się czego bać.
Dziwnym trafem zapomniałeś o politykach - ci, to dopiero są bezkrani, a do tego nie muszą posiadać żadnej wiedzy, a kasę koszą niesamowitą. Z naszych podatków. I też mogą zrujnować człowiekowi życie i zdrowie. Ilu polityków "nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi"???
Ciekawe, kto tych polityków w kółko wybiera i im na to pozwala... co by było, gdyby kariera lekarza też zależała od głosowania? Ale patrząc na to jaką władzę nasz naród wybiera, to chyba wolę nie wiedzieć.
No właśnie. Choć teoretycznie wybieramy lekarza - pierwszego kontaktu. Natomiast zgodzę się, że w POZ-ach jak gabinety zamknięto, to w niektórych chyba do tej pory nikt ich nie otworzył. NFZ powinien z automatu rozwiązać umowę z taką placówką!
 U mnie w przychodni największy ruch jest u lekarki, która na wszystko przepisuje pyralginę albo krople żołądkowe, ale za to, cytując pewną babcię "z panią doktor tak dobrze się rozmawia", do tego wystawia skierowania do specjalistów/nabadania jak maszynka, nie zbada, nie pyta, po prostu wypisuje tye ile chcesz. Mimo numerków na konkretne godziny, ludzie zajmują kolejkę do niej już od świtu, by poplotkować, zdobyć skierowanie i zacząć rajd po innych lekarzach (a potem zdziwienie, że w sąsiedniej przychodni specjalistycznej kolejki po drzwi wejsciowe). I gdyby uprawienia lekarzom dawać w głosowaniu, to ona by wygrała, a dwie super kompetentne lekarki niemogłyby leczyć, bo do nich przychodzą tylko na prawdę chorzy, a nie rzesza znudzonych hipohondryków.
 U mnie w przychodni największy ruch jest u lekarki, która na wszystko przepisuje pyralginę albo krople żołądkowe, ale za to, cytując pewną babcię "z panią doktor tak dobrze się rozmawia", do tego wystawia skierowania do specjalistów/nabadania jak maszynka, nie zbada, nie pyta, po prostu wypisuje tye ile chcesz. Mimo numerków na konkretne godziny, ludzie zajmują kolejkę do niej już od świtu, by poplotkować, zdobyć skierowanie i zacząć rajd po innych lekarzach (a potem zdziwienie, że w sąsiedniej przychodni specjalist... rozwiń
Avatar
gorejaca_pietruszka / 4 sierpnia 2020 r. o 08:49
+1
Pablo57, harujących ponad siły? Ilu takich jest, bo jak dla mnie mniej niż 25% ogółu. Sami za swoje wykształcenie nie płacą, a jak są cwani, to zarabiają na nim krocie; sami w swoim środowisku "uwalają" młodych z jeszcze nie wypaczonym podejściem, sami blokują im specjalizacje, sami siebie niszczą, bo im nie zależy na ludziach, tylko na pieniądzach, albo co gorsza, na niczym.  Biedne doktory, takie złe prawo... jak to, pociągać do odpowiedzialności za odwalenie fuszerki?! Za niechlujstwo, niekompetencję, za zrujnowanie człowiekowi zdrowia?! Ilu konowałów nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi, a dyrektorzy kryją im tyłki? Inżyniera można wsadzić do paki, jak zbuduje dom, który się komuś zawali na głowę. Doktorka, który zniszczy człowiekowi zdrowie, właściwie się nie da. Wypadki się zdarzają, ale ktoś, kto swoją pracę wykonał uczciwie, łatwo udowodni, że to nie jego wina i nie ma się czego bać.
Dziwnym trafem zapomniałeś o politykach - ci, to dopiero są bezkrani, a do tego nie muszą posiadać żadnej wiedzy, a kasę koszą niesamowitą. Z naszych podatków. I też mogą zrujnować człowiekowi życie i zdrowie. Ilu polityków "nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi"???
 Ciekawe, kto tych polityków w kółko wybiera i im na to pozwala... co by było, gdyby kariera lekarza też zależała od głosowania? Ale patrząc na to jaką władzę nasz naród wybiera, to chyba wolę nie wiedzieć.
 Ciekawe, kto tych polityków w kółko wybiera i im na to pozwala... co by było, gdyby kariera lekarza też zależała od głosowania? Ale patrząc na to jaką władzę nasz naród wybiera, to chyba wolę nie wiedzieć. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 4 sierpnia 2020 r. o 15:51
+4
Wyszkolenie lekarza kosztuje POLSKIEGO PODATNIKA MILION ZLOTYCH... wiec proponuję PYCHE I CHCIWOSC oKIEŁZNAĆ I WZIAC SIE DO UCZCIWEJ PRACY  !!!!@
Mnie bardziej ciekawi ile kosztuje polskiego podatnika wyszkolenie a przede wszystkim utrzymanie trolli należących do pisowskich farm? Ile pieniędzy trzeba wyprowadzić ze spółek skarbu państwa, żeby takie nieroby jak ty, z dwiema lewymi rękami do pracy mogły całymi dniami dodawać propagandowe komentarze w internecie w zamian za garść srebrników?
 Trzeba przeliczyć z rubli po dzisiejsym kursie.
 Trzeba przeliczyć z rubli po dzisiejsym kursie. rozwiń
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 4 sierpnia 2020 r. o 09:28
+5
Wyszkolenie lekarza kosztuje POLSKIEGO PODATNIKA MILION ZLOTYCH... wiec proponuję PYCHE I CHCIWOSC oKIEŁZNAĆ I WZIAC SIE DO UCZCIWEJ PRACY  !!!!@
 Mnie bardziej ciekawi ile kosztuje polskiego podatnika wyszkolenie a przede wszystkim utrzymanie trolli należących do pisowskich farm? Ile pieniędzy trzeba wyprowadzić ze spółek skarbu państwa, żeby takie nieroby jak ty, z dwiema lewymi rękami do pracy mogły całymi dniami dodawać propagandowe komentarze w internecie w zamian za garść srebrników?
Avatar
gorejaca_pietruszka / 4 sierpnia 2020 r. o 09:06
+1
Pablo57, harujących ponad siły? Ilu takich jest, bo jak dla mnie mniej niż 25% ogółu. Sami za swoje wykształcenie nie płacą, a jak są cwani, to zarabiają na nim krocie; sami w swoim środowisku "uwalają" młodych z jeszcze nie wypaczonym podejściem, sami blokują im specjalizacje, sami siebie niszczą, bo im nie zależy na ludziach, tylko na pieniądzach, albo co gorsza, na niczym.  Biedne doktory, takie złe prawo... jak to, pociągać do odpowiedzialności za odwalenie fuszerki?! Za niechlujstwo, niekompetencję, za zrujnowanie człowiekowi zdrowia?! Ilu konowałów nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi, a dyrektorzy kryją im tyłki? Inżyniera można wsadzić do paki, jak zbuduje dom, który się komuś zawali na głowę. Doktorka, który zniszczy człowiekowi zdrowie, właściwie się nie da. Wypadki się zdarzają, ale ktoś, kto swoją pracę wykonał uczciwie, łatwo udowodni, że to nie jego wina i nie ma się czego bać.
Dziwnym trafem zapomniałeś o politykach - ci, to dopiero są bezkrani, a do tego nie muszą posiadać żadnej wiedzy, a kasę koszą niesamowitą. Z naszych podatków. I też mogą zrujnować człowiekowi życie i zdrowie. Ilu polityków "nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi"???
Ciekawe, kto tych polityków w kółko wybiera i im na to pozwala... co by było, gdyby kariera lekarza też zależała od głosowania? Ale patrząc na to jaką władzę nasz naród wybiera, to chyba wolę nie wiedzieć.
No właśnie. Choć teoretycznie wybieramy lekarza - pierwszego kontaktu. Natomiast zgodzę się, że w POZ-ach jak gabinety zamknięto, to w niektórych chyba do tej pory nikt ich nie otworzył. NFZ powinien z automatu rozwiązać umowę z taką placówką!
 U mnie w przychodni największy ruch jest u lekarki, która na wszystko przepisuje pyralginę albo krople żołądkowe, ale za to, cytując pewną babcię "z panią doktor tak dobrze się rozmawia", do tego wystawia skierowania do specjalistów/nabadania jak maszynka, nie zbada, nie pyta, po prostu wypisuje tye ile chcesz. Mimo numerków na konkretne godziny, ludzie zajmują kolejkę do niej już od świtu, by poplotkować, zdobyć skierowanie i zacząć rajd po innych lekarzach (a potem zdziwienie, że w sąsiedniej przychodni specjalistycznej kolejki po drzwi wejsciowe). I gdyby uprawienia lekarzom dawać w głosowaniu, to ona by wygrała, a dwie super kompetentne lekarki niemogłyby leczyć, bo do nich przychodzą tylko na prawdę chorzy, a nie rzesza znudzonych hipohondryków.
 U mnie w przychodni największy ruch jest u lekarki, która na wszystko przepisuje pyralginę albo krople żołądkowe, ale za to, cytując pewną babcię "z panią doktor tak dobrze się rozmawia", do tego wystawia skierowania do specjalistów/nabadania jak maszynka, nie zbada, nie pyta, po prostu wypisuje tye ile chcesz. Mimo numerków na konkretne godziny, ludzie zajmują kolejkę do niej już od świtu, by poplotkować, zdobyć skierowanie i zacząć rajd po innych lekarzach (a potem zdziwienie, że w sąsiedniej przychodni specjalist... rozwiń
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2020 r. o 08:50
+13
Pablo57, harujących ponad siły? Ilu takich jest, bo jak dla mnie mniej niż 25% ogółu. Sami za swoje wykształcenie nie płacą, a jak są cwani, to zarabiają na nim krocie; sami w swoim środowisku "uwalają" młodych z jeszcze nie wypaczonym podejściem, sami blokują im specjalizacje, sami siebie niszczą, bo im nie zależy na ludziach, tylko na pieniądzach, albo co gorsza, na niczym.  Biedne doktory, takie złe prawo... jak to, pociągać do odpowiedzialności za odwalenie fuszerki?! Za niechlujstwo, niekompetencję, za zrujnowanie człowiekowi zdrowia?! Ilu konowałów nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi, a dyrektorzy kryją im tyłki? Inżyniera można wsadzić do paki, jak zbuduje dom, który się komuś zawali na głowę. Doktorka, który zniszczy człowiekowi zdrowie, właściwie się nie da. Wypadki się zdarzają, ale ktoś, kto swoją pracę wykonał uczciwie, łatwo udowodni, że to nie jego wina i nie ma się czego bać.
Dziwnym trafem zapomniałeś o politykach - ci, to dopiero są bezkrani, a do tego nie muszą posiadać żadnej wiedzy, a kasę koszą niesamowitą. Z naszych podatków. I też mogą zrujnować człowiekowi życie i zdrowie. Ilu polityków "nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi"???
Ciekawe, kto tych polityków w kółko wybiera i im na to pozwala... co by było, gdyby kariera lekarza też zależała od głosowania? Ale patrząc na to jaką władzę nasz naród wybiera, to chyba wolę nie wiedzieć.
No właśnie. Choć teoretycznie wybieramy lekarza - pierwszego kontaktu. Natomiast zgodzę się, że w POZ-ach jak gabinety zamknięto, to w niektórych chyba do tej pory nikt ich nie otworzył. NFZ powinien z automatu rozwiązać umowę z taką placówką!
No właśnie. Choć teoretycznie wybieramy lekarza - pierwszego kontaktu. Natomiast zgodzę się, że w POZ-ach jak gabinety zamknięto, to w niektórych chyba do tej pory nikt ich nie otworzył. NFZ powinien z automatu rozwiązać umowę z taką placówką! rozwiń
Avatar
gorejaca_pietruszka / 4 sierpnia 2020 r. o 08:49
+1
Pablo57, harujących ponad siły? Ilu takich jest, bo jak dla mnie mniej niż 25% ogółu. Sami za swoje wykształcenie nie płacą, a jak są cwani, to zarabiają na nim krocie; sami w swoim środowisku "uwalają" młodych z jeszcze nie wypaczonym podejściem, sami blokują im specjalizacje, sami siebie niszczą, bo im nie zależy na ludziach, tylko na pieniądzach, albo co gorsza, na niczym.  Biedne doktory, takie złe prawo... jak to, pociągać do odpowiedzialności za odwalenie fuszerki?! Za niechlujstwo, niekompetencję, za zrujnowanie człowiekowi zdrowia?! Ilu konowałów nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi, a dyrektorzy kryją im tyłki? Inżyniera można wsadzić do paki, jak zbuduje dom, który się komuś zawali na głowę. Doktorka, który zniszczy człowiekowi zdrowie, właściwie się nie da. Wypadki się zdarzają, ale ktoś, kto swoją pracę wykonał uczciwie, łatwo udowodni, że to nie jego wina i nie ma się czego bać.
Dziwnym trafem zapomniałeś o politykach - ci, to dopiero są bezkrani, a do tego nie muszą posiadać żadnej wiedzy, a kasę koszą niesamowitą. Z naszych podatków. I też mogą zrujnować człowiekowi życie i zdrowie. Ilu polityków "nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi"???
 Ciekawe, kto tych polityków w kółko wybiera i im na to pozwala... co by było, gdyby kariera lekarza też zależała od głosowania? Ale patrząc na to jaką władzę nasz naród wybiera, to chyba wolę nie wiedzieć.
 Ciekawe, kto tych polityków w kółko wybiera i im na to pozwala... co by było, gdyby kariera lekarza też zależała od głosowania? Ale patrząc na to jaką władzę nasz naród wybiera, to chyba wolę nie wiedzieć. rozwiń
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2020 r. o 08:14
+7
Wyszkolenie lekarza kosztuje POLSKIEGO PODATNIKA MILION ZLOTYCH... wiec proponuję PYCHE I CHCIWOSC oKIEŁZNAĆ I WZIAC SIE DO UCZCIWEJ PRACY  !!!!@
No popatrz! To za wydrukowane bez żadnej podstawy prawnej pakiety wyborcze pana Sasina można by było wykształcić 70 lekarzy!!!
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2020 r. o 08:13
+8
Pablo57, harujących ponad siły? Ilu takich jest, bo jak dla mnie mniej niż 25% ogółu. Sami za swoje wykształcenie nie płacą, a jak są cwani, to zarabiają na nim krocie; sami w swoim środowisku "uwalają" młodych z jeszcze nie wypaczonym podejściem, sami blokują im specjalizacje, sami siebie niszczą, bo im nie zależy na ludziach, tylko na pieniądzach, albo co gorsza, na niczym.  Biedne doktory, takie złe prawo... jak to, pociągać do odpowiedzialności za odwalenie fuszerki?! Za niechlujstwo, niekompetencję, za zrujnowanie człowiekowi zdrowia?! Ilu konowałów nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi, a dyrektorzy kryją im tyłki? Inżyniera można wsadzić do paki, jak zbuduje dom, który się komuś zawali na głowę. Doktorka, który zniszczy człowiekowi zdrowie, właściwie się nie da. Wypadki się zdarzają, ale ktoś, kto swoją pracę wykonał uczciwie, łatwo udowodni, że to nie jego wina i nie ma się czego bać.
Dziwnym trafem zapomniałeś o politykach - ci, to dopiero są bezkrani, a do tego nie muszą posiadać żadnej wiedzy, a kasę koszą niesamowitą. Z naszych podatków. I też mogą zrujnować człowiekowi życie i zdrowie. Ilu polityków "nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi"???
Dziwnym trafem zapomniałeś o politykach - ci, to dopiero są bezkrani, a do tego nie muszą posiadać żadnej wiedzy, a kasę koszą niesamowitą. Z naszych podatków. I też mogą zrujnować człowiekowi życie i zdrowie. Ilu polityków "nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi"??? rozwiń
Avatar
gorejaca_pietruszka / 4 sierpnia 2020 r. o 07:57
+6
Pablo57, harujących ponad siły? Ilu takich jest, bo jak dla mnie mniej niż 25% ogółu. Sami za swoje wykształcenie nie płacą, a jak są cwani, to zarabiają na nim krocie; sami w swoim środowisku "uwalają" młodych z jeszcze nie wypaczonym podejściem, sami blokują im specjalizacje, sami siebie niszczą, bo im nie zależy na ludziach, tylko na pieniądzach, albo co gorsza, na niczym. Biedne doktory, takie złe prawo... jak to, pociągać do odpowiedzialności za odwalenie fuszerki?! Za niechlujstwo, niekompetencję, za zrujnowanie człowiekowi zdrowia?! Ilu konowałów nigdy nie poniosło konsekwencji swojej bezczynności/lenistwa/niedbalstwa/głupoty i dalej krzywdziło ludzi, bo rączka rączkę myje, koledzy nie dadzą skrzywdzić kolegi, a dyrektorzy kryją im tyłki? Inżyniera można wsadzić do paki, jak zbuduje dom, który się komuś zawali na głowę. Doktorka, który zniszczy człowiekowi zdrowie, właściwie się nie da. Wypadki się zdarzają, ale ktoś, kto swoją pracę wykonał uczciwie, łatwo udowodni, że to nie jego wina i nie ma się czego bać.
Pablo57, harujących ponad siły? Ilu takich jest, bo jak dla mnie mniej niż 25% ogółu. Sami za swoje wykształcenie nie płacą, a jak są cwani, to zarabiają na nim krocie; sami w swoim środowisku "uwalają" młodych z jeszcze nie wypaczonym podejściem, sami blokują im specjalizacje, sami siebie niszczą, bo im nie zależy na ludziach, tylko na pieniądzach, albo co gorsza, na niczym. Biedne doktory, takie złe prawo... jak to, pociągać do odpowiedzialności za odwalenie fuszerki?! Za niechlujstwo, niekompetencję, za zrujnowanie człowiekowi ... rozwiń
Avatar
gorejaca_pietruszka / 4 sierpnia 2020 r. o 07:46
+17
Pielęgniarki i położne to najlepszy obraz powiedzenia "jaka praca taka płaca" - odwalają (mniej lub bardziej) najbrudniejszą robotę za najmniejsze pieniądze i jest ok. Za to lekarze... w większości, pod pretekstem Covid19, uciekli z pierwszej linii frontu. I TO CI NAJMNIEJ NARAŻENI. Tam, gdzie płaci NFZ, nie można dostać się na normalną konsultację ani do internisty, ani ortopedy, neurologa, ginekologa czy psychiatry. Ba, o teleporadę też trzeba walczyć, wydzwaniać od świtu. Ludzie chyba przestali chorować na cokolwiek innego niż koronawirus z Wuhan. Wyobrażacie sobie zawodowego żołnierza, który ma wszystkie przywileje, korzysta z nich, ale w dniu wybuchu wojny nie idzie walczyć, bo nie chce zginąć, i dalej dostaje żołd? Ewentualnie przez telefon polowy każe wrogowi sobie iść i grozi, że będzie strzelał? Bo tak teraz jest z ze znaczną częścią lekarzy.
Pielęgniarki i położne to najlepszy obraz powiedzenia "jaka praca taka płaca" - odwalają (mniej lub bardziej) najbrudniejszą robotę za najmniejsze pieniądze i jest ok. Za to lekarze... w większości, pod pretekstem Covid19, uciekli z pierwszej linii frontu. I TO CI NAJMNIEJ NARAŻENI. Tam, gdzie płaci NFZ, nie można dostać się na normalną konsultację ani do internisty, ani ortopedy, neurologa, ginekologa czy psychiatry. Ba, o teleporadę też trzeba walczyć, wydzwaniać od świtu. Ludzie chyba przestali chorować na cokolwiek innego niż k... rozwiń
Avatar
pablo57 / 4 sierpnia 2020 r. o 00:11
+16
Za chwile będziecie leczyć się sami. Już teraz średni wiek chirurgów to ponad 55 lat. Przy tych przepisach niech was leczy nienawistny i przygłupi minister Ziobro. Nikt nie chce specjalizować się w najważniejszych kierunkach dla waszego zdrowia, ale niestety niebezpiecznych dziedzinach w/g Pisowskego prawa. Jeśli tak nie szanujecie medyków harujących (większość) ponad swoje siły to niech was leczy wasz ulubiony Rząd, z super specjalizacjami pokroju Sasina.