Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2015 r.
10:53

Lekarze z SPSK4 będą strajkować. Chodzi o niskie płace

Autor: Zdjęcie autora kp
0 34 A A

Lekarze ze szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie podjęli wczoraj decyzję o proteście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Najpierw, zgodnie z procedurą, musi się jednak odbyć referendum strajkowe, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy pracownicy szpitala, nie tylko lekarze – mówi Krzysztof Jaguś, kardiochirurg i przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy przy SPSK4. – Termin nie został jeszcze wyznaczony, ale protest odbędzie się na pewno w grudniu. Nie została też jeszcze ustalona jego forma. Nie chcemy, żeby to była manifestacja przed szpitalem, bo wtedy nie moglibyśmy pracować, a chodzi nam o dobro pacjenta. Podejmiemy takie działania, które odczuje dyrekcja, bo to z nią trwa spór.

O sytuacji w SPSK4 pisaliśmy na początku listopada. Lekarze żądają zmiany warunków pracy. Skarżą się na niskie płace, pracę nawet po 16 godzin na dobę, co powoduje zagrożenie dla bezpieczeństwa pacjentów.

Rzeczniczka SPSK4 tłumaczyła wówczas, że szpital nie jest w stanie wygospodarować pieniędzy na podwyżki z bieżących kontraktów. Tym bardziej, że według prognozy zakończy ten rok z ujemnym wynikiem finansowym.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 r. o 11:07
0
ela - nie w każdym szpitalu są stażyści, obawiam się :) i nie całą papierologię stażysta wypełni. Też uważam, że dobrze że ludzie mają wiekszą świadomość chorób. Tylko problem polega na tym, że wiele osób zachowuje się trochę na zasadzie - "spytałem wujka google, wiem więcej niż dochtór". A potem pretensje, bo "dochtór" postawił inną diagnozę, niż ta z forum internetowego. Mam nadzieję, że widzisz różnicę? Co do płac pielęgniarek - tu pełna zgoda.
Avatar
ela / 4 grudnia 2015 r. o 10:03
0

krzyczaczu jeden z drugim - narzekacie, że lekarze nie mają na Was czasu. A czy macie świadomość tego, jak wiele papierologii każdy lekarz dzień w dzień musi wypełnić?
Narzekacie, że lekarze są niemili. A czy macie świadomość, że taki lekarz musząc wysłuchać nie tylko chorych, którzy dzięki internetowi nagle stali się mądrzejsi od doktora, zwyczajnie dostaje pi****lca? Dodajcie do tego jeszcze rodziny odwiedzające chorych - żądania, nieustanne straszenie sądami itp itd. I to ciągłe mądrzenie się członków rodzin..."bo ja wiem lepiej"

Nie, nie jestem lekarzem. Sam zarabiam niewiele ale nie pluję na tych, co mają więcej - wcale nie zazdroszczę lekarzowi tej odpowiedzialności którą ma. I nawet za te pieniądze które dostaję, wolę swoją posadkę, gdzie jedyną odpowiedzialność ponoszę za terminowość a nie ludzkie życie.

I wali mnie to, że lekarz w moim wieku ma nowego Passata, a ja mam 15 letniego...

Papierologię wykonują stażysci !!!! Dobrze, że ludzie mają większą świadomość o swojej chorobie, nawet jak sie naczytają internetu jak piszesz, wiedzą o co pytać i coś niecoś rozumieją z bełkotu medycznego. Lekarze nie mają wcale tak źle, kilka dyżurów w miesiącu, starsi stażem za dyżur mają prawie tyle, co pielęgniarka za miesiąc cięzkiej pracy, a ci młodsi za dyżur zarabiają porównywalnie ile pielęgniarka za wszystkie swoje dyżury nocne i świąteczne.

Proszę tylko nie pisać, ze trzeba było się uczyć!!!....dla niemających pojecia o wykształceniu pielęgniarki .... zeby pracować w zawodzie, pielęgniarka musi się ciącle uczyć !!!! prawie już każda posiada sutdia i specjalizacje, kursy specjalistyczne itd. i sama musi zapłacić ze swojej pensji za wszystko !!!! 

Papierologię wykonują stażysci !!!! Dobrze, że ludzie mają większą świadomość o swojej chorobie, nawet jak sie naczytają internetu jak piszesz, wiedzą o co pytać i coś niecoś rozumieją z bełkotu medycznego. Lekarze nie mają wcale tak źle, kilka dyżurów w miesiącu, starsi stażem za dyżur mają prawie tyle, co pielęgniarka za miesiąc cięzkiej pracy, a ci młodsi za dyżur zarabiają porównywalnie ile pielęgniarka za wszystkie swoje dyżury nocne i świąteczne.

Proszę tylko nie pisać, ze trzeba było się uczyć!!!....dla niemających pojecia ... rozwiń

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 r. o 09:54
0
Jakoś mieli uciekać wszyscy do Anglii .patrzcie jak szybko wrócili dlaczego? bo tam nie można trzymać kilku etatów no i gonią do roboty-odpowiedzialność bezpośrednia nie szpitala ale lekarza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 r. o 08:52
0
aa3 Jak będziesz srać banknotami to i medycyna, i koledzy nie pomogą !
Avatar
aa3 / 4 grudnia 2015 r. o 07:36
0

Jesteś nieudacznikiem w tym gronie chłopie....

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 r. o 07:05
0
PSK4 lekarze chcieli 1500 podwyżki, a dyrekcja proponowała 500 i to im mało . Podczas gdy większość pracowników oprócz kierowników zarabia najniższą krajową1
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 23:07
0

Po co chodzicie do tych "darmozjadów". Przeciez tak wszyscy świetnie znacie się na medycynie. Ale wsytarczy, że zaboli was paznokieć i od razyu wizyta u lekarza. Skoro to takie proste i lekarze za darmo dostają pensje, trzeba było skończyć medycynę. Dostawalibyście teraz za darmo wielkie pieniądze. Troche pokory przed ludźmi ratującymi wasze życie, spędzającymi w szpitalach po 300 godzin miesięcznie, w czasie kiedy wy smacznie śpiąc obracacie się na drugi boczek, w czasie kiedy w wolny sobotni wieczór popijacie piwko, w czasie kiedy wy swiętujecie przy stole kolejne Boże Narodzenie, bawicie się na kolejnym Sylwestrze. W tym czasie te "darmozjady" ciężko pracują ratując wasze życie. Troche pokory drodzy pacjenci.  

Po co chodzicie do tych "darmozjadów". Przeciez tak wszyscy świetnie znacie się na medycynie. Ale wsytarczy, że zaboli was paznokieć i od razyu wizyta u lekarza. Skoro to takie proste i lekarze za darmo dostają pensje, trzeba było skończyć medycynę. Dostawalibyście teraz za darmo wielkie pieniądze. Troche pokory przed ludźmi ratującymi wasze życie, spędzającymi w szpitalach po 300 godzin miesięcznie, w czasie kiedy wy smacznie śpiąc obracacie się na drugi boczek, w czasie kiedy w wolny sobotni wieczór popijacie piwko, w czasie kiedy wy sw... rozwiń

Avatar
też pacjent / 3 grudnia 2015 r. o 21:55
0

Psk4+ przychodnie prywatne+ gabinety prywatne + koperty+ ewentualnie uniwersytet=?????????? Proszę o konkrety!!!! Wszyscy doskonale wiedzą że szpital to nie jedyne miejsce tzw lekarzy! !!!!!

Ty też sobie możesz dorabiać w innych miejscach - nikt nie broni po 8 godzinach na etacie pójść do innego miejsca dorobić pare groszy.

Zrób doktorat, idź wykładaj na uniwersytecie, skoro to takie łatwe.

przychodnie + gabinety - nic trudnego, nie wiem czym się zajmujesz, ale przekuj swoje umiejętności w jakąś firmę. Mamy wolny rynek - przez pierwsze 2 lata masz preferencyjny ZUS rzędu 200-300 PLN. 

Tylko nie mów że zmęczona jesteś po pracy i chciałabyś mieć czas dla rodziny..skoro lekarz może, to i Ty nie bądź gorsza.!!!

Ty też sobie możesz dorabiać w innych miejscach - nikt nie broni po 8 godzinach na etacie pójść do innego miejsca dorobić pare groszy.

Zrób doktorat, idź wykładaj na uniwersytecie, skoro to takie łatwe.

przychodnie + gabinety - nic trudnego, nie wiem czym się zajmujesz, ale przekuj swoje umiejętności w jakąś firmę. Mamy wolny rynek - przez pierwsze 2 lata masz preferencyjny ZUS rzędu 200-300 PLN. 

Tylko nie mów że zmęczona jesteś po pracy i chciałabyś mieć czas dla rodziny..skoro lekarz może, to i... rozwiń

Avatar
anonim / 3 grudnia 2015 r. o 21:36
0

prosze bardzo - widok spod najbliższego szpitala w małym prowincjonalnym miasteczku na lubelszczyźnie (kiedyś było województwem)

na parkingu stoją

- Opel Corsa D

- Renault Clio (moze 2010)

- Fiat Bravo (ten ostatni wypust, jak Policja ma)

- Kia Cee'd

- Toyota Avensis na oko może 2005

- Passat B5 FL w TDI-ku

nie, to nie sa auta pacjentów...to parking dla lekarzy. i gdzie to bogactwo????!!!

ktoś nie wierzy, moge zrobic zdjecie

Avatar
maverick / 3 grudnia 2015 r. o 21:32
0

Niskie zarobki lekarzy? Sami pewnie w to nie wierzą......... Pokaż lekarzu co masz w garażu!

skodę octavię. i co szczęka ci z wrażenia wypadła?!

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 r. o 11:07
0
ela - nie w każdym szpitalu są stażyści, obawiam się :) i nie całą papierologię stażysta wypełni. Też uważam, że dobrze że ludzie mają wiekszą świadomość chorób. Tylko problem polega na tym, że wiele osób zachowuje się trochę na zasadzie - "spytałem wujka google, wiem więcej niż dochtór". A potem pretensje, bo "dochtór" postawił inną diagnozę, niż ta z forum internetowego. Mam nadzieję, że widzisz różnicę? Co do płac pielęgniarek - tu pełna zgoda.
Avatar
ela / 4 grudnia 2015 r. o 10:03
0

krzyczaczu jeden z drugim - narzekacie, że lekarze nie mają na Was czasu. A czy macie świadomość tego, jak wiele papierologii każdy lekarz dzień w dzień musi wypełnić?
Narzekacie, że lekarze są niemili. A czy macie świadomość, że taki lekarz musząc wysłuchać nie tylko chorych, którzy dzięki internetowi nagle stali się mądrzejsi od doktora, zwyczajnie dostaje pi****lca? Dodajcie do tego jeszcze rodziny odwiedzające chorych - żądania, nieustanne straszenie sądami itp itd. I to ciągłe mądrzenie się członków rodzin..."bo ja wiem lepiej"

Nie, nie jestem lekarzem. Sam zarabiam niewiele ale nie pluję na tych, co mają więcej - wcale nie zazdroszczę lekarzowi tej odpowiedzialności którą ma. I nawet za te pieniądze które dostaję, wolę swoją posadkę, gdzie jedyną odpowiedzialność ponoszę za terminowość a nie ludzkie życie.

I wali mnie to, że lekarz w moim wieku ma nowego Passata, a ja mam 15 letniego...

Papierologię wykonują stażysci !!!! Dobrze, że ludzie mają większą świadomość o swojej chorobie, nawet jak sie naczytają internetu jak piszesz, wiedzą o co pytać i coś niecoś rozumieją z bełkotu medycznego. Lekarze nie mają wcale tak źle, kilka dyżurów w miesiącu, starsi stażem za dyżur mają prawie tyle, co pielęgniarka za miesiąc cięzkiej pracy, a ci młodsi za dyżur zarabiają porównywalnie ile pielęgniarka za wszystkie swoje dyżury nocne i świąteczne.

Proszę tylko nie pisać, ze trzeba było się uczyć!!!....dla niemających pojecia o wykształceniu pielęgniarki .... zeby pracować w zawodzie, pielęgniarka musi się ciącle uczyć !!!! prawie już każda posiada sutdia i specjalizacje, kursy specjalistyczne itd. i sama musi zapłacić ze swojej pensji za wszystko !!!! 

Papierologię wykonują stażysci !!!! Dobrze, że ludzie mają większą świadomość o swojej chorobie, nawet jak sie naczytają internetu jak piszesz, wiedzą o co pytać i coś niecoś rozumieją z bełkotu medycznego. Lekarze nie mają wcale tak źle, kilka dyżurów w miesiącu, starsi stażem za dyżur mają prawie tyle, co pielęgniarka za miesiąc cięzkiej pracy, a ci młodsi za dyżur zarabiają porównywalnie ile pielęgniarka za wszystkie swoje dyżury nocne i świąteczne.

Proszę tylko nie pisać, ze trzeba było się uczyć!!!....dla niemających pojecia ... rozwiń

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 r. o 09:54
0
Jakoś mieli uciekać wszyscy do Anglii .patrzcie jak szybko wrócili dlaczego? bo tam nie można trzymać kilku etatów no i gonią do roboty-odpowiedzialność bezpośrednia nie szpitala ale lekarza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 r. o 08:52
0
aa3 Jak będziesz srać banknotami to i medycyna, i koledzy nie pomogą !
Avatar
aa3 / 4 grudnia 2015 r. o 07:36
0

Jesteś nieudacznikiem w tym gronie chłopie....

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 r. o 07:05
0
PSK4 lekarze chcieli 1500 podwyżki, a dyrekcja proponowała 500 i to im mało . Podczas gdy większość pracowników oprócz kierowników zarabia najniższą krajową1
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 23:07
0

Po co chodzicie do tych "darmozjadów". Przeciez tak wszyscy świetnie znacie się na medycynie. Ale wsytarczy, że zaboli was paznokieć i od razyu wizyta u lekarza. Skoro to takie proste i lekarze za darmo dostają pensje, trzeba było skończyć medycynę. Dostawalibyście teraz za darmo wielkie pieniądze. Troche pokory przed ludźmi ratującymi wasze życie, spędzającymi w szpitalach po 300 godzin miesięcznie, w czasie kiedy wy smacznie śpiąc obracacie się na drugi boczek, w czasie kiedy w wolny sobotni wieczór popijacie piwko, w czasie kiedy wy swiętujecie przy stole kolejne Boże Narodzenie, bawicie się na kolejnym Sylwestrze. W tym czasie te "darmozjady" ciężko pracują ratując wasze życie. Troche pokory drodzy pacjenci.  

Po co chodzicie do tych "darmozjadów". Przeciez tak wszyscy świetnie znacie się na medycynie. Ale wsytarczy, że zaboli was paznokieć i od razyu wizyta u lekarza. Skoro to takie proste i lekarze za darmo dostają pensje, trzeba było skończyć medycynę. Dostawalibyście teraz za darmo wielkie pieniądze. Troche pokory przed ludźmi ratującymi wasze życie, spędzającymi w szpitalach po 300 godzin miesięcznie, w czasie kiedy wy smacznie śpiąc obracacie się na drugi boczek, w czasie kiedy w wolny sobotni wieczór popijacie piwko, w czasie kiedy wy sw... rozwiń

Avatar
też pacjent / 3 grudnia 2015 r. o 21:55
0

Psk4+ przychodnie prywatne+ gabinety prywatne + koperty+ ewentualnie uniwersytet=?????????? Proszę o konkrety!!!! Wszyscy doskonale wiedzą że szpital to nie jedyne miejsce tzw lekarzy! !!!!!

Ty też sobie możesz dorabiać w innych miejscach - nikt nie broni po 8 godzinach na etacie pójść do innego miejsca dorobić pare groszy.

Zrób doktorat, idź wykładaj na uniwersytecie, skoro to takie łatwe.

przychodnie + gabinety - nic trudnego, nie wiem czym się zajmujesz, ale przekuj swoje umiejętności w jakąś firmę. Mamy wolny rynek - przez pierwsze 2 lata masz preferencyjny ZUS rzędu 200-300 PLN. 

Tylko nie mów że zmęczona jesteś po pracy i chciałabyś mieć czas dla rodziny..skoro lekarz może, to i Ty nie bądź gorsza.!!!

Ty też sobie możesz dorabiać w innych miejscach - nikt nie broni po 8 godzinach na etacie pójść do innego miejsca dorobić pare groszy.

Zrób doktorat, idź wykładaj na uniwersytecie, skoro to takie łatwe.

przychodnie + gabinety - nic trudnego, nie wiem czym się zajmujesz, ale przekuj swoje umiejętności w jakąś firmę. Mamy wolny rynek - przez pierwsze 2 lata masz preferencyjny ZUS rzędu 200-300 PLN. 

Tylko nie mów że zmęczona jesteś po pracy i chciałabyś mieć czas dla rodziny..skoro lekarz może, to i... rozwiń

Avatar
anonim / 3 grudnia 2015 r. o 21:36
0

prosze bardzo - widok spod najbliższego szpitala w małym prowincjonalnym miasteczku na lubelszczyźnie (kiedyś było województwem)

na parkingu stoją

- Opel Corsa D

- Renault Clio (moze 2010)

- Fiat Bravo (ten ostatni wypust, jak Policja ma)

- Kia Cee'd

- Toyota Avensis na oko może 2005

- Passat B5 FL w TDI-ku

nie, to nie sa auta pacjentów...to parking dla lekarzy. i gdzie to bogactwo????!!!

ktoś nie wierzy, moge zrobic zdjecie

Avatar
maverick / 3 grudnia 2015 r. o 21:32
0

Niskie zarobki lekarzy? Sami pewnie w to nie wierzą......... Pokaż lekarzu co masz w garażu!

skodę octavię. i co szczęka ci z wrażenia wypadła?!