Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 sierpnia 2019 r.
15:53

Lubelskie: Lewica dzieli miejsca na listach. Kto na jedynkach, zabraknie liderki Wiosny?

Autor: Zdjęcie autora toma
6 27 A A
Moniki Pawłowskiej (pierwsza z prawej) może w ogóle zabraknąć na liście Lewicy
Moniki Pawłowskiej (pierwsza z prawej) może w ogóle zabraknąć na liście Lewicy

Jedynka w okręgu lubelskim dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a w chełmskim – dla Wiosny. Tak według nieoficjalnych informacji może wyglądać podział miejsc na wspólnych listach lewicowych ugrupowań w jesiennych wyborach do Sejmu w województwie lubelskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wcześniej planowano odwrotne rozdanie. Jako liderka listy w okręgu wyborczym nr 6, obejmującym Lublin, Puławy i Kraśnik, miała być Monika Pawłowska, koordynatorka lubelskich struktur Wiosny. Listę w okręgu nr 7 (Chełm, Zamość i Biała Podlaska) miał otwierać Riad Haidar, znany bialski lekarz i radny wojewódzki z SLD. Sytuacja zmieniła się przed tygodniem, gdy Haidar został ogłoszony „jedynką” listy Koalicji Obywatelskiej, a tuż po tym zrezygnował z partyjnej legitymacji.

Według naszych informacji, w poniedziałek sztab komitetu Lewicy przyjął nowe ustalenia w tej kwestii. Pierwsze miejsce na lubelskiej liście ma przypaść SLD, a dokładnie szefowi rady wojewódzkiej partii, byłemu posłowi Jackowi Czerniakowi. W drugim z okręgów swoją kandydatkę bądź kandydata wystawi Wiosna.

W grę wchodzi wspomniana Monika Pawłowska, choć nieoficjalnie mówi się, że może jej nawet w ogóle zabraknąć na liście. Ma to związek z niedawnymi zarzutami, jakie pod jej adresem wystosował jeden z młodych działaczy ugrupowania. Chodziło o mobbing i choć partyjny sąd koleżeński takiego działania w jej postępowaniu się nie dopatrzył, to ukarał ją upomnieniem za zachowanie wobec podwładnego.

Na giełdzie pojawia się za to nazwisko Marka Poznańskiego, byłego posła Twojego Ruchu, który w sejmowych ławach zasiadał z szefem Wiosny Robertem Biedroniem. Obecnie bliżej jest mu do Platformy Obywatelskiej, z której list w 2015 roku startował ubiegając się o poselską reelekcję, a w ubiegłym roku starał się o mandat radnego województwa. Zawodowo związany jest z lubelskim Urzędem Miasta, w którym pełni funkcję menadżera śródmieścia. Ale w kuluarach mówi się, że mógłby przystać na propozycję startu z pierwszego miejsca na liście.

– Nie ukrywam, że były rozmowy w tej sprawie, pytano mnie, czy byłbym zainteresowany. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jeśli powstałaby silna lista, która będzie w stanie powalczyć w tym okręgu o mandat, to nie wykluczałbym takiej możliwości – komentuje Poznański.  

e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan / 8 sierpnia 2019 o 19:08
+19
Jeżeli ktoś przez determinację w dążeniu do celu gubi szacunek do drugiego człowieka to nie powinno być dla niego miejsca na lewicy. Opis Pani Pawłowskiej na Facebooku to "Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko trudne do wykonania". Czyli jak typowa socjopatka, wymusza działanie strachem utrzymując ciągłe poczucie winy. Jeżeli ktoś pokroju Pawłowskiej myśli, że przeszłość go nie dopadnie: to jest w błędzie. 
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2019 o 16:29
+14
Nowe rozdanie w wiosnie pawlowska na jedynce. Demokracja i uczciwosc to ich hasla wyborcze jedna mobinguje dzieci ,a szef matke napier..ala . To jest jezyk milosci wedlug wiosny. Ale w kolo wszedzie nienawisc i faszysci :-)
Avatar
Rodowity Chełmianin / 8 sierpnia 2019 o 20:44
+13
Sasin z Warszawy, Haidar z Białej, Pawłowska z Lublina - mieszkańcy Chełma i Zamościa będą skakać z radości ile ludzi chce ich reprezentować. Żenada z takim systemem
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2019 o 16:41
+10
Mobbing, masowe odejścia działaczy i w nagrodę miejsce na jedynce listy. Taka to jest nowa jakość polityki... Czy Pan Biedroń w ogóle wie co tu się dzieje? Czy z Brukseli za daleko na Lubelszczyznę?
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2019 o 16:36
+10
Znowu będą mobingowac młodych?
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2019 o 23:50
+9
Ja się pytam: gdzie jest Pan Biedroń?! Kto wystawia na jedynkę osobę, która jest znana tylko z afery mobbingowej?! Przecież tej pani od maja nie powinno już nawet byc w partii
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2019 o 18:28
+9
Nie wiedzialem o kogo chodzi, wklepałem w google nazwisko Pawłowska, a tam pierwszy link: 'jakim cudem ona ku*wa nie wie, że pier*olona dzieciarnia organizuje jakieś ku*wa malowanie tęczy' No mega kandydatka na jedynkę, jak przegrać wybory już na 60 dni przed głosowaniem :D
Avatar
Demokracja / 8 sierpnia 2019 o 18:02
+9
Jędraszewskiego Biedron chce odwołać, ale najpierw powinien odwołać Pawłoską!!!! Przepraszam konkurs do kogo należą cytaty "Tęczowa zaraza" i "bo kto k... tęcze kazał malować??? a ja nic nie wiem, per... dzieciarnia?"- czyje to cytaty ?????
Avatar
sd / 9 sierpnia 2019 o 09:17
+3
jak ma być świeżość na Lewicy, to Długosz na jedynkę w Lublinie
Avatar
ogrodnik / 8 sierpnia 2019 o 17:47
+3
co ten Gawkowski widzi w Pawłowskiej ze ja tak popiera? rodzina czy jakis inny uklad>?
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2019 o 14:06
-3
To i Jacuś czerniak jest razem z pedałami i lesbami??? To się porobiło.To tylko skończeni głupcy oddadzą głosy na tych zboczeńców !!!!!!
Avatar
Optymista / 10 sierpnia 2019 o 07:03
+1
Jedynką powinna być osoba z doświadczeniem,związana i działająca na rzecz regionu kochajaca Polskę Wsch. Znajaca się na relacjach przygranicznych,potrafiaca poruszać się politycznie w Warszawie,ktoś kto rozumie i nie zapomni o zwykłych ludziach i tej ziemi.
Avatar
lublinianin / 9 sierpnia 2019 o 09:45
-1
Poznański - chłop żenada - mocna lista - gwarancja dostania sie do sejmu - startuję... !!!
Avatar
sd / 9 sierpnia 2019 o 09:17
+3
jak ma być świeżość na Lewicy, to Długosz na jedynkę w Lublinie
Avatar
stary socjalista / 9 sierpnia 2019 o 04:30
+2
Pawłowska jedynka w Chełmie? Znaczy ta Wiosna to wielka sciema, ważne sa koryta , jednemu Bruksela , drugiemu Warszawa.Panie Czarzasty -lepiej glosowac na starych POsłow niż udawać ze jest nowa Lewica.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2019 o 23:50
+9
Ja się pytam: gdzie jest Pan Biedroń?! Kto wystawia na jedynkę osobę, która jest znana tylko z afery mobbingowej?! Przecież tej pani od maja nie powinno już nawet byc w partii
Avatar
tralalala / 8 sierpnia 2019 o 23:34
+2
No nie, to ma być ta nowa Lewica? Nowa nazwa ci sami starzy działacze, przepraszam ale na Pana Czerniaka nie zagłosuję, miało być po nowemu i lepiej ale się zanosi że wyjdzie jak zawsze :(
Avatar
Paweł z Puław / 8 sierpnia 2019 o 20:47
-2
Popieram Monikę Pawłoską powinna startować z PISu, to idealna dla Niej partia.
Avatar
Rodowity Chełmianin / 8 sierpnia 2019 o 20:44
+13
Sasin z Warszawy, Haidar z Białej, Pawłowska z Lublina - mieszkańcy Chełma i Zamościa będą skakać z radości ile ludzi chce ich reprezentować. Żenada z takim systemem
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2019 o 19:58
+1
jurna mamuśka
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 8

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 271 4

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 228 35

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 9

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 17

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 8 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim
31 sierpnia 2019, 17:00

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim 1 0

Zagrają dla Oli. Charytatywny koncert odbędzie się 31 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Na miejscu prowadzono będzie zbiórka na rzecz Aleksandry Włodarczyk, o której pisaliśmy w lipcu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!