Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 lipca 2016 r.
14:05

Likwidują blaszane stragany przy dworcu w Lublinie. "Sprzedawałem tu od 30 lat"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
179 40 A A
– Sprzedaję książki od 30 lat – mówi Jan Pasternak, jeden z kupców, który musi się stąd wynieść. – Chodzi chyba o to, żeby zniszczyć drobny handel – dodaje
– Sprzedaję książki od 30 lat – mówi Jan Pasternak, jeden z kupców, który musi się stąd wynieść. – Chodzi chyba o to, żeby zniszczyć drobny handel – dodaje

W ten weekend po raz ostatni możliwe mają być zakupy w rzędzie blaszanych straganów i kiosków wzdłuż al. Tysiąclecia w Lublinie. Później kupcy muszą sami rozebrać stoiska. Ma tu biec ścieżka rowerowa.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na kiosku z pieczywem wisi już napis „czynne do końca lipca”, na kołdrach „likwidacja stoiska”, a wśród kupców czuć przygnębienie.

– Tylko sensacji szukacie – strofuje nas kobieta, która miesiąc temu rozmawiała z nami chętnie. – W mediach piszą tylko, że to brzydkie budy – mówi inna, handlująca tu od 1994 r. Dla kupców „budy” to miejsce pracy, tak jak dla osób, które zatrudniają.

– Nie mam pojęcia – odpowiada pani Magda ze stoiska z walizkami, gdy pytamy, czy w poniedziałek będzie jeszcze mieć pracę. – Dużo z nas straci zatrudnienie, nie każdego będzie stać na przeniesienie stoiska, nie każdy znajdzie miejsce.

Nowe miejsce znalazła już pani Bożena: – Ale o wiele, wiele gorsze. Nie ma już tak dobrego, z takim przepływem ludzi – przyznaje rozgoryczona.

Teren pod swoje stragany kupcy dzierżawili od spółki Lubelskie Dworce, która wypowiedziała im umowy. Wygasną one z końcem lipca, a to już w niedzielę. W czwartek po stoiskach nie powinno być już śladu.

– Kupcy muszą usunąć stoiska z terenu dzierżawy najpóźniej w terminie 3 dni od upływu okresu wypowiedzenia – potwierdza Magdalena Kaczanowska, rzecznik Lubelskich Dworców, która to spółka musi wydać teren miastu. – Zarząd Dróg i Mostów zobowiązał nas do oczyszczenia pasa drogowego do końca lipca w związku z planowaną przebudową al. Tysiąclecia.

Przebudowa arterii po stronie dworca (od ronda do ul. Lubartowskiej) polegać ma na odnowie nawierzchni, przebudowie świateł przy Novej, przeznaczeniu jednego z trzech pasów ruchu wyłącznie dla autobusów, wydłużeniu zatoki przystankowej i połączeniu dwóch przystanków w jeden. A także budowie ścieżki rowerowej i to ona wymusi usunięcie straganów. Roboty mają ruszyć pod koniec sierpnia.

(fot. Dorota Awiorko)
(fot. Dorota Awiorko)
Czytaj więcej o:

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 września 2016 o 12:50
0
A gdzie jest teraz ta budka z pieczywem? Uwielbiałam cebularze!
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2016 o 21:30
0
Gdzie bedzie mozna sprzedac ksiazki zawsze tam sprzedawalam i kulupowalam
Avatar
mieszkaniec / 2 sierpnia 2016 o 23:28
0
Powtórzę za większością:te budy to wstyd dla miasta.Było dośc czasu żeby się zorganizować,pomyśleć co dalej.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 20:04
0
NAJLEPSZE MIEJSCE PRPONUJĘ ,DO PRZENIESIENIA SWYCH BUDEK ,NA PLAC ZAMKOWY ,,TAM BĘDZIE LEPSZE MIEJSCE ,DLA WAS ,I UCZCIWA PRACA ,KTORA ,GODNIE PRZYPOMNI O WYWALCZONYM LUBLINIE SUWERENNIE ,ABY DLA KAZDEGO ,BEZ ŁAPOWEK I ZNAJOMOSCI ,ZNALEZC MIEJSCE ,SWEGO GODNEGO ZYCIA ,POCHODZĄCEGO Z LUBLINA ,A NIE Z KRASNEGOSTAWU ,TAK SOBIE ZYCZĄ MIESZKANCY LUBLINA
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 12:44
0
Coraz więcej likwidacji, czy ten Kieliszek w swych wypowiedziach używa rozumu? chyba nie . To oczywiście mniejszy wpływ gotówki do budżetu gminy. Ale zwiększają zatrudnienie w urzędach i to dość znacznie. Czy ścieżka rowerowa da im przychód? Chyba ze maja zamiar opodatkować rowerzystów. Nastawiali parkomatów nawet na środku chodnika. Czy tych urzędasów interesują ludzie niewidomi, inwalidzi? Lubelscy urzędnicy zapomnieli ,że sa dla mieszkańców a nie odwrotnie. Nie potrafią nic : oprócz karania, wyłudzania, poniżania, ignorowania i spychologii. Poprzednim ciągle brakowało a obecnie jeszcze gorzej. Jak wejdą w "ciasny" zaułek, to nigdy z niego nie wyjdą, my Polacy damy sobie radę, tylko ciekawe jak ta "sfora sami swoi" poradzą sobie!!!!
Coraz więcej likwidacji, czy ten Kieliszek w swych wypowiedziach używa rozumu? chyba nie . To oczywiście mniejszy wpływ gotówki do budżetu gminy. Ale zwiększają zatrudnienie w urzędach i to dość znacznie. Czy ścieżka rowerowa da im przychód? Chyba ze maja zamiar opodatkować rowerzystów. Nastawiali parkomatów nawet na środku chodnika. Czy tych urzędasów interesują ludzie niewidomi, inwalidzi? Lubelscy urzędnicy zapomnieli ,że sa dla mieszkańców a nie odwrotnie. Nie potrafią nic : oprócz karania, wyłudzania, poniżania, ignorowania i spycholo... rozwiń
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 12:34
0
czy kupcy handlujący po 30 lat nie wpadli na pomysł, żeby się jakoś dogadać, połączyć i na przykład założyć spółkę? budek jest tam ze 40, jakby każdy miesięcznie odkładał do wspólnej puli nawet po 50 zł miesięcznie, to by mieli już ponad 700 tysięcy na właśnie taką sytuację, która zresztą była zapowiadana nie od miesiąca, ale co najmniej od kilku lat... Z takim funduszem "na start", mogliby próbować szukać innego miejsca, albo dogadywać się z dzierżawcą, że odnowią, albo ucywilizują bardziej swoje budki... Szkoda mi ludzi, że nie mają gdzie się podziać - tym bardziej, że o pracę trudno. Ale krótkowzroczność i prowizorka to coś, co wykańcza wiele przedsiębiorstw.
czy kupcy handlujący po 30 lat nie wpadli na pomysł, żeby się jakoś dogadać, połączyć i na przykład założyć spółkę? budek jest tam ze 40, jakby każdy miesięcznie odkładał do wspólnej puli nawet po 50 zł miesięcznie, to by mieli już ponad 700 tysięcy na właśnie taką sytuację, która zresztą była zapowiadana nie od miesiąca, ale co najmniej od kilku lat... Z takim funduszem "na start", mogliby próbować szukać innego miejsca, albo dogadywać się z dzierżawcą, że odnowią, albo ucywilizują bardziej swoje budki... Szkoda mi ludzi, że nie m... rozwiń
Avatar
Acha / 2 sierpnia 2016 o 11:32
0
Moim skromnym zdaniem jest to żenada z uwagi na fakt iż budy nikomu tak naprawdę nie przeszkadzały i spokojnie można było je odnowić lub zamienić na nowe
że co proszę? Nikomu nie przeszkadzały? Przeszkadzałty kazdemu kto ma jakiekolwiek poczucie estetyki i okmu zalezy na dobrym wizerunku miasta - SAMEGO CENTURUM które wita przyjezdnych. Nie ma problemu z tym żeby handlarze dalej prowadzili działalność, ale niech robią to gdzie indziej. To tak jakbyś warszawskich Łazienkach albo na sopockim molo walnął rząd straganiarzy z towarami słabego sortu... Nikt by na to nie pozwolił. Ja i wielu innych mieszkańców cieszymy się że Lublin dojrzał do zmian. Ścieżka rowerowa to doskonały pomysł! To że ty leniu przemieszczasz się tylko do sklepu po kiełbase i piwo, nie znaczy że inni nie przemieszczają się po całym mieście i nie zależy im na bezpiecznej infrastrukturze.
że co proszę? Nikomu nie przeszkadzały? Przeszkadzałty kazdemu kto ma jakiekolwiek poczucie estetyki i okmu zalezy na dobrym wizerunku miasta - SAMEGO CENTURUM które wita przyjezdnych. Nie ma problemu z tym żeby handlarze dalej prowadzili działalność, ale niech robią to gdzie indziej. To tak jakbyś warszawskich Łazienkach albo na sopockim molo walnął rząd straganiarzy z towarami słabego sortu... Nikt by na to nie pozwolił. Ja i wielu innych mieszkańców cieszymy się że Lublin dojrzał do zmian. Ścieżka rowerowa to doskonały... rozwiń
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 20:58
0
Pan zamiast depresje to się niech skrzyknie z pozostałymi handlowcami i zorganizujcie własną spółdzielnię, bo 30 lat to wystarczająco dużo by móc korzystać z miejsca "Premium" (pomiędzy Dworcem PKS a Zamkiem). Jak dla mnie to są to takie powolne przymiarki do konwersji z poziomu "Dworzec PKS" do poziomu "Dworzec Autobusowy". A już połowa Dworca Wroclavia wystarczyłaby, żeby pokryć teren od Transpedu po blaszak Nova. Ludzie ogarnijcie się, ile można takiemu tałatajstwu blaszanemu pozwalać na zarabianie hajsu z miejsc reprezentacyjnych? Warszawa swój Stadion i swoich Kupców ucywilizowała. U nas też można.
Pan zamiast depresje to się niech skrzyknie z pozostałymi handlowcami i zorganizujcie własną spółdzielnię, bo 30 lat to wystarczająco dużo by móc korzystać z miejsca "Premium" (pomiędzy Dworcem PKS a Zamkiem). Jak dla mnie to są to takie powolne przymiarki do konwersji z poziomu "Dworzec PKS" do poziomu "Dworzec Autobusowy". A już połowa Dworca Wroclavia wystarczyłaby, żeby pokryć teren od Transpedu po blaszak Nova. Ludzie ogarnijcie się, ile można takiemu tałatajstwu blaszanemu pozwalać na zarabianie hajsu z mi... rozwiń
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 14:47
0
Ten cały bajzel włącznie z PKSem powinien być wreszcie zmodernizowany, bo to jest miejsce, które wita wielu przybyszów z kraju i z zagranicy
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 12:44
0
A niby dokąd ta ścieżka miałaby prowadzić? Do przystanku? Skoro jezdnia sie nie poszerzy (boi po co) to likwidacja straganów z powodu ściezki jest absurdem, a właściwie sabotażem. Bezsens, rzeczywiście wygląda to na walkę z drobnymi przedsiębiorcami
Avatar
Gość / 19 września 2016 o 12:50
0
A gdzie jest teraz ta budka z pieczywem? Uwielbiałam cebularze!
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2016 o 21:30
0
Gdzie bedzie mozna sprzedac ksiazki zawsze tam sprzedawalam i kulupowalam
Avatar
mieszkaniec / 2 sierpnia 2016 o 23:28
0
Powtórzę za większością:te budy to wstyd dla miasta.Było dośc czasu żeby się zorganizować,pomyśleć co dalej.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 20:04
0
NAJLEPSZE MIEJSCE PRPONUJĘ ,DO PRZENIESIENIA SWYCH BUDEK ,NA PLAC ZAMKOWY ,,TAM BĘDZIE LEPSZE MIEJSCE ,DLA WAS ,I UCZCIWA PRACA ,KTORA ,GODNIE PRZYPOMNI O WYWALCZONYM LUBLINIE SUWERENNIE ,ABY DLA KAZDEGO ,BEZ ŁAPOWEK I ZNAJOMOSCI ,ZNALEZC MIEJSCE ,SWEGO GODNEGO ZYCIA ,POCHODZĄCEGO Z LUBLINA ,A NIE Z KRASNEGOSTAWU ,TAK SOBIE ZYCZĄ MIESZKANCY LUBLINA
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 12:44
0
Coraz więcej likwidacji, czy ten Kieliszek w swych wypowiedziach używa rozumu? chyba nie . To oczywiście mniejszy wpływ gotówki do budżetu gminy. Ale zwiększają zatrudnienie w urzędach i to dość znacznie. Czy ścieżka rowerowa da im przychód? Chyba ze maja zamiar opodatkować rowerzystów. Nastawiali parkomatów nawet na środku chodnika. Czy tych urzędasów interesują ludzie niewidomi, inwalidzi? Lubelscy urzędnicy zapomnieli ,że sa dla mieszkańców a nie odwrotnie. Nie potrafią nic : oprócz karania, wyłudzania, poniżania, ignorowania i spychologii. Poprzednim ciągle brakowało a obecnie jeszcze gorzej. Jak wejdą w "ciasny" zaułek, to nigdy z niego nie wyjdą, my Polacy damy sobie radę, tylko ciekawe jak ta "sfora sami swoi" poradzą sobie!!!!
Coraz więcej likwidacji, czy ten Kieliszek w swych wypowiedziach używa rozumu? chyba nie . To oczywiście mniejszy wpływ gotówki do budżetu gminy. Ale zwiększają zatrudnienie w urzędach i to dość znacznie. Czy ścieżka rowerowa da im przychód? Chyba ze maja zamiar opodatkować rowerzystów. Nastawiali parkomatów nawet na środku chodnika. Czy tych urzędasów interesują ludzie niewidomi, inwalidzi? Lubelscy urzędnicy zapomnieli ,że sa dla mieszkańców a nie odwrotnie. Nie potrafią nic : oprócz karania, wyłudzania, poniżania, ignorowania i spycholo... rozwiń
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 12:34
0
czy kupcy handlujący po 30 lat nie wpadli na pomysł, żeby się jakoś dogadać, połączyć i na przykład założyć spółkę? budek jest tam ze 40, jakby każdy miesięcznie odkładał do wspólnej puli nawet po 50 zł miesięcznie, to by mieli już ponad 700 tysięcy na właśnie taką sytuację, która zresztą była zapowiadana nie od miesiąca, ale co najmniej od kilku lat... Z takim funduszem "na start", mogliby próbować szukać innego miejsca, albo dogadywać się z dzierżawcą, że odnowią, albo ucywilizują bardziej swoje budki... Szkoda mi ludzi, że nie mają gdzie się podziać - tym bardziej, że o pracę trudno. Ale krótkowzroczność i prowizorka to coś, co wykańcza wiele przedsiębiorstw.
czy kupcy handlujący po 30 lat nie wpadli na pomysł, żeby się jakoś dogadać, połączyć i na przykład założyć spółkę? budek jest tam ze 40, jakby każdy miesięcznie odkładał do wspólnej puli nawet po 50 zł miesięcznie, to by mieli już ponad 700 tysięcy na właśnie taką sytuację, która zresztą była zapowiadana nie od miesiąca, ale co najmniej od kilku lat... Z takim funduszem "na start", mogliby próbować szukać innego miejsca, albo dogadywać się z dzierżawcą, że odnowią, albo ucywilizują bardziej swoje budki... Szkoda mi ludzi, że nie m... rozwiń
Avatar
Acha / 2 sierpnia 2016 o 11:32
0
Moim skromnym zdaniem jest to żenada z uwagi na fakt iż budy nikomu tak naprawdę nie przeszkadzały i spokojnie można było je odnowić lub zamienić na nowe
że co proszę? Nikomu nie przeszkadzały? Przeszkadzałty kazdemu kto ma jakiekolwiek poczucie estetyki i okmu zalezy na dobrym wizerunku miasta - SAMEGO CENTURUM które wita przyjezdnych. Nie ma problemu z tym żeby handlarze dalej prowadzili działalność, ale niech robią to gdzie indziej. To tak jakbyś warszawskich Łazienkach albo na sopockim molo walnął rząd straganiarzy z towarami słabego sortu... Nikt by na to nie pozwolił. Ja i wielu innych mieszkańców cieszymy się że Lublin dojrzał do zmian. Ścieżka rowerowa to doskonały pomysł! To że ty leniu przemieszczasz się tylko do sklepu po kiełbase i piwo, nie znaczy że inni nie przemieszczają się po całym mieście i nie zależy im na bezpiecznej infrastrukturze.
że co proszę? Nikomu nie przeszkadzały? Przeszkadzałty kazdemu kto ma jakiekolwiek poczucie estetyki i okmu zalezy na dobrym wizerunku miasta - SAMEGO CENTURUM które wita przyjezdnych. Nie ma problemu z tym żeby handlarze dalej prowadzili działalność, ale niech robią to gdzie indziej. To tak jakbyś warszawskich Łazienkach albo na sopockim molo walnął rząd straganiarzy z towarami słabego sortu... Nikt by na to nie pozwolił. Ja i wielu innych mieszkańców cieszymy się że Lublin dojrzał do zmian. Ścieżka rowerowa to doskonały... rozwiń
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 20:58
0
Pan zamiast depresje to się niech skrzyknie z pozostałymi handlowcami i zorganizujcie własną spółdzielnię, bo 30 lat to wystarczająco dużo by móc korzystać z miejsca "Premium" (pomiędzy Dworcem PKS a Zamkiem). Jak dla mnie to są to takie powolne przymiarki do konwersji z poziomu "Dworzec PKS" do poziomu "Dworzec Autobusowy". A już połowa Dworca Wroclavia wystarczyłaby, żeby pokryć teren od Transpedu po blaszak Nova. Ludzie ogarnijcie się, ile można takiemu tałatajstwu blaszanemu pozwalać na zarabianie hajsu z miejsc reprezentacyjnych? Warszawa swój Stadion i swoich Kupców ucywilizowała. U nas też można.
Pan zamiast depresje to się niech skrzyknie z pozostałymi handlowcami i zorganizujcie własną spółdzielnię, bo 30 lat to wystarczająco dużo by móc korzystać z miejsca "Premium" (pomiędzy Dworcem PKS a Zamkiem). Jak dla mnie to są to takie powolne przymiarki do konwersji z poziomu "Dworzec PKS" do poziomu "Dworzec Autobusowy". A już połowa Dworca Wroclavia wystarczyłaby, żeby pokryć teren od Transpedu po blaszak Nova. Ludzie ogarnijcie się, ile można takiemu tałatajstwu blaszanemu pozwalać na zarabianie hajsu z mi... rozwiń
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 14:47
0
Ten cały bajzel włącznie z PKSem powinien być wreszcie zmodernizowany, bo to jest miejsce, które wita wielu przybyszów z kraju i z zagranicy
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 12:44
0
A niby dokąd ta ścieżka miałaby prowadzić? Do przystanku? Skoro jezdnia sie nie poszerzy (boi po co) to likwidacja straganów z powodu ściezki jest absurdem, a właściwie sabotażem. Bezsens, rzeczywiście wygląda to na walkę z drobnymi przedsiębiorcami
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 3 0

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 1 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 1

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 334 25

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 11 5

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 3

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!