Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 sierpnia 2012 r.
17:47
Edytuj ten wpis

Lokale w Lublinie czekają na najemców

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 5 A A
Budynek przy Spokojnej 2 (Wojciech Nieśpiałowski)
Budynek przy Spokojnej 2 (Wojciech Nieśpiałowski)

Mogą powstać nowe sklepy, biura i punkty usługowe. Miasto rozgląda się za nowymi najemcami zwalniających się lokali użytkowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oprócz lokali, na które już od dłuższego czasu nie ma chętnych (np. przy Krakowskim Przedmieściu 39, po zakładzie gastronomicznym przy Furmańskiej, czy budynek przy Spokojnej 2 obok Tektury) pojawiło się też sporo nowości.

– Dokładnie jest ich 21 – precyzuje Artur Cichoń, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

Największe przetasowania czekają kompleks pawilonów przy ul. Hutniczej. Po sklepie monopolowym zwolniło się 76 mkw., a po pubie 60 mkw. Następne 100 mkw. opuszcza Monar, który swoją poradnię przenosi na Montażową 16. ZNK szuka też nowego najemcy dla pomieszczeń po sklepie mięsnym - przy Hutniczej 28 do wzięcia jest 40 mkw.

– W przypadku wszystkich tych lokali wywoławcza stawka miesięcznego czynszu to 14 zł za mkw. – zapowiada Cichoń.

Puste stoją też pomieszczenia po dawnym kasynie przy ul. Głębokiej, które w połowie czerwca zakończyło działalność, bo wygasła mu koncesja. Budynek ma w sumie 107 mkw. pow. Tutaj ZNK planuje zaczynać przetarg od 18 zł za mkw. miesięcznie.

Więcej, bo 25 zł za mkw. wyniesie stawka wywoławcza w przypadku lokalu znajdującego się po drugiej stronie ulicy. Spod adresu Głęboka 8a wyprowadzają się suknie ślubne, które zajmowały 110 mkw. Tu ciekawostka: w tym samym budynku do wzięcia będzie też charakterystyczny kiosk-dziupla (7 mkw., 20 zł za metr).

Do wzięcia będą m.in. dwa lokale przy Al. Racławickich 22, z których wyniosły się księgarnia i kwiaciarnia. Większy lokal ma 159 mkw., mniejszy 83 mkw. W obu przypadkach wywoławcza stawka czynszu wynosić ma 22 zł za metr.

Miasto chce też nadal zarabiać na niewielkich (25 mkw., 15 zł/mkw.) pomieszczeniach biurowych na drugim piętrze staromiejskiej kamienicy przy Grodzkiej 3. Przetargi zostaną ogłoszone jesienią.

Pełną listę lokali można znaleźć po lewej stronie w zakładce \"Multimedia\"


Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bylymieszkanieclub. / 26 sierpnia 2012 o 07:30
0
ta, poprzedni zbankrutowali albo sami zrezygnowali ze wzgledów finansowych( zusy,vaty, albo wysokie czynsze dla miasta) i mysla urzedasy ze ktos naiwny w dobie kryzysu wynajmie, wyremontuje a miasto sie go pozbedzie za kilka miesiecy?! ludzie nie badzcie naiwni, miasto powinno zmobilizowac policje do czestszych patroli NOZNYCH a nie aucie, wyremontowanie budynków i zmiejszenie kosztu najmu! PS. czym wyzszy koszt najmu i remontu + zusy, srusy itd tym mniej ludzi chetnych do wynajecia i jakich kolwiek biznesów! PANOWIE I PANIE Z URZEDÓW TO CZYSTA I PROSTA EKONOMIA, JAK NIE POTRAFICIE OBLICZYC I DODAC 1+1 TO SIE DO PODSTAWÓWKI COFNIJCIE.
Nie pozdrawiam.
ta, poprzedni zbankrutowali albo sami zrezygnowali ze wzgledów finansowych( zusy,vaty, albo wysokie czynsze dla miasta) i mysla urzedasy ze ktos naiwny w dobie kryzysu wynajmie, wyremontuje a miasto sie go pozbedzie za kilka miesiecy?! ludzie nie badzcie naiwni, miasto powinno zmobilizowac policje do czestszych patroli NOZNYCH a nie aucie, wyremontowanie budynków i zmiejszenie kosztu najmu! PS. czym wyzszy koszt najmu i remontu + zusy, srusy itd tym mniej ludzi chetnych do wynajecia i jakich kolwiek biznesów! PANOWIE I PANIE Z... rozwiń
Avatar
to-to / 25 sierpnia 2012 o 20:56
0
[quote name='p' timestamp='1345886173' post='667504']
na Hutniczej to stawka powinna być 2 zł, ponieważ tam kradną i jest dno dna! Najemcy radze wynająć ochronę
[/quote]

[quote name='p' timestamp='1345886173' post='667504']
na Hutniczej to stawka powinna być 2 zł, ponieważ tam kradną i jest dno dna! Najemcy radze wynająć ochronę
[/quote]Ochronę?! a może lepiej panowie i panie z tamtego komisariatu obok niech się szczerze wezmą do roboty -bo chuligani wprost obok komisariatu na bieżąco dewastują przystanek MPK oraz pobliski budynek Dworca Północnego. A po drugie: Hutnicza i pobliskie ulice nie mają Biedronki -mógłby wreszcie ktoś tam się postarać o Biedronkę...
[quote name='p' timestamp='1345886173' post='667504']
na Hutniczej to stawka powinna być 2 zł, ponieważ tam kradną i jest dno dna! Najemcy radze wynająć ochronę
[/quote]

[quote name='p' timestamp='1345886173' post='667504']
na Hutniczej to stawka powinna być 2 zł, ponieważ tam kradną i jest dno dna! Najemcy radze wynająć ochronę
[/quote]Ochronę?! a może lepiej panowie i panie z tamtego komisariatu obok niech się szczerze wezmą do roboty -bo chuli... rozwiń
Avatar
dix / 25 sierpnia 2012 o 12:55
0
[quote name='Zdenerwowany' timestamp='1345889221' post='667517']
EKSMITUJCIE TEKTURĘ. SIEDLISKO ZAMĘTU, PIJAŃSTWA, NARKOMAŃSTWA I NISZCZYCIELI KULTURY.
[/quote]

Obywatelu! Nie pieprz bez sensu!
Avatar
Zdenerwowany / 25 sierpnia 2012 o 12:07
0
EKSMITUJCIE TEKTURĘ. SIEDLISKO ZAMĘTU, PIJAŃSTWA, NARKOMAŃSTWA I NISZCZYCIELI KULTURY.
Najlepiej to eksmitować na przykład bezbronną przychodnię doktora Wacha, a nie tych niebieskich ptaków uzależnionych od tego słynnego performance z rodzicami na stołkach.
Wiem, że za za to odpowiada Urząd Marszałkowski, ale proszę zauważyć cóż za niesprawiedliwość!
Avatar
p / 25 sierpnia 2012 o 11:16
0
na Hutniczej to stawka powinna być 2 zł, ponieważ tam kradną i jest dno dna! Najemcy radze wynająć ochronę
Avatar
bylymieszkanieclub. / 26 sierpnia 2012 o 07:30
0
ta, poprzedni zbankrutowali albo sami zrezygnowali ze wzgledów finansowych( zusy,vaty, albo wysokie czynsze dla miasta) i mysla urzedasy ze ktos naiwny w dobie kryzysu wynajmie, wyremontuje a miasto sie go pozbedzie za kilka miesiecy?! ludzie nie badzcie naiwni, miasto powinno zmobilizowac policje do czestszych patroli NOZNYCH a nie aucie, wyremontowanie budynków i zmiejszenie kosztu najmu! PS. czym wyzszy koszt najmu i remontu + zusy, srusy itd tym mniej ludzi chetnych do wynajecia i jakich kolwiek biznesów! PANOWIE I PANIE Z URZEDÓW TO CZYSTA I PROSTA EKONOMIA, JAK NIE POTRAFICIE OBLICZYC I DODAC 1+1 TO SIE DO PODSTAWÓWKI COFNIJCIE.
Nie pozdrawiam.
ta, poprzedni zbankrutowali albo sami zrezygnowali ze wzgledów finansowych( zusy,vaty, albo wysokie czynsze dla miasta) i mysla urzedasy ze ktos naiwny w dobie kryzysu wynajmie, wyremontuje a miasto sie go pozbedzie za kilka miesiecy?! ludzie nie badzcie naiwni, miasto powinno zmobilizowac policje do czestszych patroli NOZNYCH a nie aucie, wyremontowanie budynków i zmiejszenie kosztu najmu! PS. czym wyzszy koszt najmu i remontu + zusy, srusy itd tym mniej ludzi chetnych do wynajecia i jakich kolwiek biznesów! PANOWIE I PANIE Z... rozwiń
Avatar
to-to / 25 sierpnia 2012 o 20:56
0
[quote name='p' timestamp='1345886173' post='667504']
na Hutniczej to stawka powinna być 2 zł, ponieważ tam kradną i jest dno dna! Najemcy radze wynająć ochronę
[/quote]

[quote name='p' timestamp='1345886173' post='667504']
na Hutniczej to stawka powinna być 2 zł, ponieważ tam kradną i jest dno dna! Najemcy radze wynająć ochronę
[/quote]Ochronę?! a może lepiej panowie i panie z tamtego komisariatu obok niech się szczerze wezmą do roboty -bo chuligani wprost obok komisariatu na bieżąco dewastują przystanek MPK oraz pobliski budynek Dworca Północnego. A po drugie: Hutnicza i pobliskie ulice nie mają Biedronki -mógłby wreszcie ktoś tam się postarać o Biedronkę...
[quote name='p' timestamp='1345886173' post='667504']
na Hutniczej to stawka powinna być 2 zł, ponieważ tam kradną i jest dno dna! Najemcy radze wynająć ochronę
[/quote]

[quote name='p' timestamp='1345886173' post='667504']
na Hutniczej to stawka powinna być 2 zł, ponieważ tam kradną i jest dno dna! Najemcy radze wynająć ochronę
[/quote]Ochronę?! a może lepiej panowie i panie z tamtego komisariatu obok niech się szczerze wezmą do roboty -bo chuli... rozwiń
Avatar
dix / 25 sierpnia 2012 o 12:55
0
[quote name='Zdenerwowany' timestamp='1345889221' post='667517']
EKSMITUJCIE TEKTURĘ. SIEDLISKO ZAMĘTU, PIJAŃSTWA, NARKOMAŃSTWA I NISZCZYCIELI KULTURY.
[/quote]

Obywatelu! Nie pieprz bez sensu!
Avatar
Zdenerwowany / 25 sierpnia 2012 o 12:07
0
EKSMITUJCIE TEKTURĘ. SIEDLISKO ZAMĘTU, PIJAŃSTWA, NARKOMAŃSTWA I NISZCZYCIELI KULTURY.
Najlepiej to eksmitować na przykład bezbronną przychodnię doktora Wacha, a nie tych niebieskich ptaków uzależnionych od tego słynnego performance z rodzicami na stołkach.
Wiem, że za za to odpowiada Urząd Marszałkowski, ale proszę zauważyć cóż za niesprawiedliwość!
Avatar
p / 25 sierpnia 2012 o 11:16
0
na Hutniczej to stawka powinna być 2 zł, ponieważ tam kradną i jest dno dna! Najemcy radze wynająć ochronę
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 1 0

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 4 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 4

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 21 15

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!