Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2012 r.
12:38
Edytuj ten wpis

Lotnisko Lublin - dzień otwarty. Program, darmowa komunikacja, jak dojechać

0 15 A A
Lotnisko Lublin - dzień otwarty już w sobotę w Świdniku
Lotnisko Lublin - dzień otwarty już w sobotę w Świdniku

Na ten dzień mieszkańcy naszego regionu czekali ponad dwa lata. W sobotę dzień otwarty na lotnisku w Świdniku. Władze Portu Lotniczego Lublin powitają nas w terminalu i pokażą wszystkie jego zakamarki. Na gości czeka wiele atrakcji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Program dnia otwartego

Strefa Małego Pasażera

Na najmłodszych czeka specjalnie przygotowana Strefa Małego Pasażera, która będzie czynna od godziny 10.35 do godziny 15.30. W programie m.in.:

• kącik plastyczny (kolorowanki),
• kącik składania modeli samolotów,
• zabawy z chustą animacyjną,
• stanowisko do malowania twarzy,
• konkursy,
• wspólne składnie wielkiego modelu samolotu z klocków edukacyjnych,
• zajęcia szkółki piłkarskiej Socatots.

Przystanek kolejowy i szynobus

Od godziny 10 do 15.45 wszyscy chętni będą mogli zwiedzić terminal kolejowy, gdzie będzie na nich czekał szynobus, który będzie można obejrzeć od środka.

Szynobus będzie również pełnił funkcję punktu informacyjnego, w którym zainteresowani poznają szczegóły dotyczące funkcjonowania kolei na trasie Lublin Główny – terminal w Świdniku. W tej części lotniska na telebimach będą również wyświetlane filmy promujące Port Lotniczy Lublin.






Terminal

• Otwarcie terminalu.

• Występy zespołów tanecznych ze Świdnika i Lublina: FUX, Dance Mania oraz UDS.

• Pokaz filmów "LOTnicze Kino”. Reżyser Mikołaj Majda zaprezentuje swoje filmy dokumentujące budowę lotniska, ale również archiwalne filmy lotnicze z projektora 16 mm.

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Nasze lotnisko”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 w Świdniku.

• Konkursy tematyczne dla dzieci i dorosłych. Do wygrania będą m.in. darmowe vouchery na przeloty z Portu Lotniczego Lublin.

• Konkurs przygotowany przez biuro turystyczne Itaka.

• Konkurs przygotowany przez sklep wolnocłowy Aelia Duty Free.

• Stanowisko informacyjne przedstawicieli "Szlaku Jana III Sobieskiego” ze specjalną niespodzianką dla uczestników.

• Zwiedzanie pomieszczeń Służby Ochrony Lotniska oraz zarządu Portu Lotniczego Lublin z gabinetami prezesów włącznie.

Płyta postojowa, budynek straży pożarnej, pas startowy

Przed terminalem, na płycie postoju samolotów mieszkańcy będą mogli zobaczyć sprzęt, który na co dzień będzie pracował na lotnisku m.in.: wozy Lotniskowej Straży Ratowniczo-Gaśniczej, pojazdy utrzymania powierzchni lotniskowych, wózki do transportu bagaży, schody podjeżdżające pod samolot, samochód follow me.

• Zwiedzanie budynku lotniskowej straży pożarniczej.
• Pokaz sprawności strażaków.
• Prezentacja wozów strażackich w akcji.
• Pokaz Służb Ochrony Lotniska m.in.: zatrzymanie podejrzanego pasażera, znalezienie niebezpiecznego ładunku, udaremnienie przemytu narkotyków.
• Zwiedzanie pasa startowego.

Jak dojechać na lotnisko

Do portu będzie można dojechać zarówno własnym samochodem, jak i autobusami podstawionymi przez Port Lotniczy Lublin. Dojazdy z drogi S17 będą oznakowane (przy ślimaku za domami pomocy społecznej w Kazimierzówce) – dojazd od strony Mełgwi, przez Jacków. Od strony ul. Mełgiewskiej (przez Zadębie) również zostaną ustawione znaki ułatwiające dojazd.

Na lotnisku na zmotoryzowanych gości czeka 400 miejsc parkingowych. Będą też kursować autobusy, które bezpłatnie zawiozą mieszkańców wprost pod terminal. Odjadą one z Lublina, Puław, Świdnika, Kraśnika, Krasnegostawu, Chełma i Zamościa.

Rozkład jazdy

• Lublin sprzed hali sportowo-widowiskowej MOSiR (al. Zygmuntowskie 4) rotacyjnie będą kursowały dwa autobusy komunikacji miejskiej. Pierwszy z nich odjedzie o godzinie 9.30, kolejne odjazdy co 30-40 minut. Ostatni kurs odbędzie się o godz. 16 sprzed terminalu.

• Chełm godz. 9 z parkingu obok hotelu Kamena, ul. Armii Krajowej 50.

• Krasnystaw godz. 9 z ul. Szkolnej 21 (baza PKS).

• Kraśnik godz. 9.15 z ul. Lubelskiej 47 (Dworzec Autobusowy).

• Puławy odjazd o godz. 9 z ul. Hauke-Bosaka 1 (MOSiR).

• Świdnik godz. 9.45 z ul. Wyszyńskiego 15.

• Zamość godz. 9 z parkingu na ul. Partyzantów 8 (obok PZU)

Chętni, którzy chcą zarezerwować miejsce w autobusie (z wyjątkiem Lublina), powinni zadzwonić pod nr telefonu: 81 479 85 95
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Teresa / 1 grudnia 2012 r. o 20:17
To lotnisko to bardzo duża promocja dla naszego zapomnianego Regionu, urządzone wg nowoczesnych standartów. Przyjezdżający i wyjeżdżający posażerowie korzystający z szynobusa będą mieć dach nad głową przy wsiadaniu i wysiadaniu to też nie jest bez znaczenia. Bardzo dużo miejsc parkingowych. W pobliżu nie ma domów mieszkalnych ani gospodarstw, najbliższe zabudowania to hale WSK. "Ławica" w Poznaniu sasiaduje z ulicą osiadlową domków jednorodzinnych. U nas to lepiej zostało zaplanowane i wykonane. Ludzi było bardzo dużo ale można było zobaczyć ciekawe rzeczy, których nie będzie można zobaczyć gdy lotnislo będzie już uruchomione. Ja tam z mężem byłam, widziałam dużo znajomych, byli ludzie starsi, rodzice z dziećmi a także młodzież. Generalnie jesteśmy za,

T i J ze Świdnika.
To lotnisko to bardzo duża promocja dla naszego zapomnianego Regionu, urządzone wg nowoczesnych standartów. Przyjezdżający i wyjeżdżający posażerowie korzystający z szynobusa będą mieć dach nad głową przy wsiadaniu i wysiadaniu to też nie jest bez znaczenia. Bardzo dużo miejsc parkingowych. W pobliżu nie ma domów mieszkalnych ani gospodarstw, najbliższe zabudowania to hale WSK. "Ławica" w Poznaniu sasiaduje z ulicą osiadlową domków jednorodzinnych. U nas to lepiej zostało zaplanowane i wykonane. Ludzi było bardzo dużo ale można by... rozwiń
Avatar
IWA / 1 grudnia 2012 r. o 18:20
NIESTETY SZYNOBUS BYŁ ZAMKNIĘTY I OD SRODKA NIE MOŻNA GO BYŁO ZWIEDZIĆ, JAK RÓWNIEŻ NIKT SIĘ NIE REKLAMOWAŁ Z ŻADNYMI ROZKŁADAMI ANI PKP ANI LOTY. TŁUMY LUDZI I NIC WIĘCEJ. NIE WARTO BYŁO JECHAĆ,SZKODA CZASU!!!
Avatar
Canada / 30 listopada 2012 r. o 22:00
[quote name='Stanisław' timestamp='1354308907' post='702507']
Tory są, sam widziałem dzisiaj o 13 jak wracałem z Mełgwi, specjalnie zajechaliśmu na lotnisko. Brakuje
za to trakcji elektrycznej, ale z tego co się orientuję, to szynobusy są spalinowe.
[/quote]

Dokładnie, szynobusy są spalinowe i już było próbne (testowe) przejazdy. Docelowo ma być trakcja elektryczna i może coś niezłego kupią ... może takie elfy? Ehh, marzenia
[quote name='Stanisław' timestamp='1354308907' post='702507']
Tory są, sam widziałem dzisiaj o 13 jak wracałem z Mełgwi, specjalnie zajechaliśmu na lotnisko. Brakuje
za to trakcji elektrycznej, ale z tego co się orientuję, to szynobusy są spalinowe.
[/quote]

Dokładnie, szynobusy są spalinowe i już było próbne (testowe) przejazdy. Docelowo ma być trakcja elektryczna i może coś niezłego kupią ... może takie elfy? Ehh, marzenia rozwiń
Avatar
Stanisław / 30 listopada 2012 r. o 21:55
Tory są, sam widziałem dzisiaj o 13 jak wracałem z Mełgwi, specjalnie zajechaliśmu na lotnisko. Brakuje
za to trakcji elektrycznej, ale z tego co się orientuję, to szynobusy są spalinowe.
Avatar
:) / 30 listopada 2012 r. o 21:32
Jak szynobus dojedzie jak torów nie ma?
Avatar
lublinianin / 30 listopada 2012 r. o 21:28
Czy Pan Sobczak będzie tańczył na rurce? Jeśli tak chętnie przyjdę.
Avatar
Gerwazy / 30 listopada 2012 r. o 19:08
Co ta Bożko wypisuje!? Jakie dwa lata. Port Lotniczy Lublin SA liczy sobie trochę ponad 10 (słownie: dziesięć) lat. Sensowne jest pytanie co robiono przez lat 8. Za co brano ciężką forsę.
Avatar
Marek / 30 listopada 2012 r. o 16:30
Dojazd tylko spod MOSiR-u, czy i gdzie będzie można wsiąść po drodze? Gdzie znaleźć taką informację?
Avatar
gość / 30 listopada 2012 r. o 14:15
Bo trwa eletryfikacja toru a czas zakończenia to 7 grudnia - starta jednego dnai to bardzo duzo przy takim terminie.
Avatar
strazak / 30 listopada 2012 r. o 14:10
gregorek bedzie oprowadzał w ramach wolontariatu i zapraszał do budowy domu.
Avatar
Teresa / 1 grudnia 2012 r. o 20:17
To lotnisko to bardzo duża promocja dla naszego zapomnianego Regionu, urządzone wg nowoczesnych standartów. Przyjezdżający i wyjeżdżający posażerowie korzystający z szynobusa będą mieć dach nad głową przy wsiadaniu i wysiadaniu to też nie jest bez znaczenia. Bardzo dużo miejsc parkingowych. W pobliżu nie ma domów mieszkalnych ani gospodarstw, najbliższe zabudowania to hale WSK. "Ławica" w Poznaniu sasiaduje z ulicą osiadlową domków jednorodzinnych. U nas to lepiej zostało zaplanowane i wykonane. Ludzi było bardzo dużo ale można było zobaczyć ciekawe rzeczy, których nie będzie można zobaczyć gdy lotnislo będzie już uruchomione. Ja tam z mężem byłam, widziałam dużo znajomych, byli ludzie starsi, rodzice z dziećmi a także młodzież. Generalnie jesteśmy za,

T i J ze Świdnika.
To lotnisko to bardzo duża promocja dla naszego zapomnianego Regionu, urządzone wg nowoczesnych standartów. Przyjezdżający i wyjeżdżający posażerowie korzystający z szynobusa będą mieć dach nad głową przy wsiadaniu i wysiadaniu to też nie jest bez znaczenia. Bardzo dużo miejsc parkingowych. W pobliżu nie ma domów mieszkalnych ani gospodarstw, najbliższe zabudowania to hale WSK. "Ławica" w Poznaniu sasiaduje z ulicą osiadlową domków jednorodzinnych. U nas to lepiej zostało zaplanowane i wykonane. Ludzi było bardzo dużo ale można by... rozwiń
Avatar
IWA / 1 grudnia 2012 r. o 18:20
NIESTETY SZYNOBUS BYŁ ZAMKNIĘTY I OD SRODKA NIE MOŻNA GO BYŁO ZWIEDZIĆ, JAK RÓWNIEŻ NIKT SIĘ NIE REKLAMOWAŁ Z ŻADNYMI ROZKŁADAMI ANI PKP ANI LOTY. TŁUMY LUDZI I NIC WIĘCEJ. NIE WARTO BYŁO JECHAĆ,SZKODA CZASU!!!
Avatar
Canada / 30 listopada 2012 r. o 22:00
[quote name='Stanisław' timestamp='1354308907' post='702507']
Tory są, sam widziałem dzisiaj o 13 jak wracałem z Mełgwi, specjalnie zajechaliśmu na lotnisko. Brakuje
za to trakcji elektrycznej, ale z tego co się orientuję, to szynobusy są spalinowe.
[/quote]

Dokładnie, szynobusy są spalinowe i już było próbne (testowe) przejazdy. Docelowo ma być trakcja elektryczna i może coś niezłego kupią ... może takie elfy? Ehh, marzenia
[quote name='Stanisław' timestamp='1354308907' post='702507']
Tory są, sam widziałem dzisiaj o 13 jak wracałem z Mełgwi, specjalnie zajechaliśmu na lotnisko. Brakuje
za to trakcji elektrycznej, ale z tego co się orientuję, to szynobusy są spalinowe.
[/quote]

Dokładnie, szynobusy są spalinowe i już było próbne (testowe) przejazdy. Docelowo ma być trakcja elektryczna i może coś niezłego kupią ... może takie elfy? Ehh, marzenia rozwiń
Avatar
Stanisław / 30 listopada 2012 r. o 21:55
Tory są, sam widziałem dzisiaj o 13 jak wracałem z Mełgwi, specjalnie zajechaliśmu na lotnisko. Brakuje
za to trakcji elektrycznej, ale z tego co się orientuję, to szynobusy są spalinowe.
Avatar
:) / 30 listopada 2012 r. o 21:32
Jak szynobus dojedzie jak torów nie ma?
Avatar
lublinianin / 30 listopada 2012 r. o 21:28
Czy Pan Sobczak będzie tańczył na rurce? Jeśli tak chętnie przyjdę.
Avatar
Gerwazy / 30 listopada 2012 r. o 19:08
Co ta Bożko wypisuje!? Jakie dwa lata. Port Lotniczy Lublin SA liczy sobie trochę ponad 10 (słownie: dziesięć) lat. Sensowne jest pytanie co robiono przez lat 8. Za co brano ciężką forsę.
Avatar
Marek / 30 listopada 2012 r. o 16:30
Dojazd tylko spod MOSiR-u, czy i gdzie będzie można wsiąść po drodze? Gdzie znaleźć taką informację?
Avatar
gość / 30 listopada 2012 r. o 14:15
Bo trwa eletryfikacja toru a czas zakończenia to 7 grudnia - starta jednego dnai to bardzo duzo przy takim terminie.
Avatar
strazak / 30 listopada 2012 r. o 14:10
gregorek bedzie oprowadzał w ramach wolontariatu i zapraszał do budowy domu.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gryf Gmina Zamość – Grom Różaniec 4:0. Wynik, którego nikt się nie spodziewał

Gryf Gmina Zamość – Grom Różaniec 4:0. Wynik, którego nikt się nie spodziewał

Konia z rzędem temu, kto w 80 minucie spodziewał się, że Gryf Gmina Zamość wygra z Gromem Różaniec aż 4:0. W tym momencie drugi z zespołów wykonywał rzut karny. Arkadiusz Kwiatkowski zmarnował jednak jedenastkę, a to zemściło się w kolejnych minutach. I ostatecznie drużyna Sebastiana Luterka wysoko pokonała rywali.

Muzyka popłynęła z dachu Izabelli. Zagrał zespół Wczasy [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Muzyka popłynęła z dachu Izabelli. Zagrał zespół Wczasy [zdjęcia, wideo]

W sobotnie popołudnie puławianie mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Na dachu hotelu Izabella wystąpili muzycy zespołu Wczasy. Płynąca z góry muzyka zaskakiwała przechodniów, którzy wypatrywali jej źródła kierując swój wzrok w kierunku wieżowca.

Podhale Nowy Targ – Orlęta Spomlek 0:1. Wygrana mimo problemów

Podhale Nowy Targ – Orlęta Spomlek 0:1. Wygrana mimo problemów

Andrij Bubentsov, Sebastian Kaczyński, Ernest Skrzyński, Karol Rycaj i Arkadiusz Korolczuk. Ta piątka nie mogła zagrać w sobotnim meczu Orląt Spomlek w Nowym Targu. Długo wydawało się, że trener Mikołaj Raczyński będzie musiał sobie radzić także bez Szymona Kamińskiego. „Kamyk” ostatecznie zagrał, a biało-zieloni mimo wielu osłabień pokonali Podhale 1:0.

Kazimierz zaprasza na Święto Jesieni
25 września 2022, 10:30

Kazimierz zaprasza na Święto Jesieni

Zespoły ludowe, kulinarne pokazy i konkursy czekają na odwiedzających kazimierskie Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę na placu przed oddziałem przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego.

Pilny komunikat lubelskiej policji. Szukają Tomasza Nastaja

Pilny komunikat lubelskiej policji. Szukają Tomasza Nastaja

48-letni mężczyzna dzisiaj wyszedł z domu przy ul. Kleeberga w Lublinie i do tej pory nie wrócił do miejsca zamieszkania.

Avia Świdnik – Lublinianka 1:1. Przerwali kiepską passę

Avia Świdnik – Lublinianka 1:1. Przerwali kiepską passę

Po czterech porażkach z rzędu piłkarze Lublinianki wreszcie dopisali do swojego konta „oczko”. W sobotę zremisowali w Świdniku z Avią 1:1. A skoro udało się zapunktować na boisku wicelidera, to na pewno końcowy rezultat dużo bardziej cieszy drużynę z Wieniawy.

Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola 0:0. Sporo sytuacji i ani jednego gola

Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola 0:0. Sporo sytuacji i ani jednego gola

Do przerwy w meczu Lewartu z Powiślakiem gospodarze powinni prowadzić jedną lub dwiema bramkami, ale zmarnowali swoje sytuacje. W drugiej połowie to ekipa z Końskowoli szybko miała dwie świetne okazje, ale także nie potrafiła ich wykorzystać. I ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Selfie z premierem. Czyli Mateusz Morawiecki jedzie do Ryk
galeria

Selfie z premierem. Czyli Mateusz Morawiecki jedzie do Ryk

Najlepszy premier - mówią mieszkańcy Ryk, którzy przyszli na spotkanie z Mateuszem Morawieckim. - Nigdy nie było mi tak dobrze, jak teraz - ocenia 84-letni pan Bolesław.

Nagrywał policjanta na służbie. Teraz musi zapłacić. Taki wyrok sądu

Nagrywał policjanta na służbie. Teraz musi zapłacić. Taki wyrok sądu

Policja informuje o wyroku za prowadzenie relacji w internecie z policyjnej interwencji. Osoba, która to zrobiła została ukarana.

Mniej prać, czy mniej gotować? Olbrzymie podwyżki cen prądu na horyzoncie

Mniej prać, czy mniej gotować? Olbrzymie podwyżki cen prądu na horyzoncie

Wystarczy kuchenka elektryczna i kilka innych sprzętów i już przekraczamy limit zużycia prądu jaki wskazał premier.

Wisła Puławy – KKS Kalisz 3:1. Wskoczyli na drugie miejsce

Wisła Puławy – KKS Kalisz 3:1. Wskoczyli na drugie miejsce

Po udanym meczu derbowym Wisła poszła za ciosem. Puławianie w sobotę pokonali u siebie czołowy zespół ligi – KKS Kalisz 3:1 i przynajmniej na chwilę wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

Nałęczów bliżej Lublina. Cel: pieniądze