Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 stycznia 2012 r.
13:55
Edytuj ten wpis

Lubelscy posłowie chcą razem walczyć o inwestycje

0 18 A A
Lubelski Zespół Parlamentarny podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami
Lubelski Zespół Parlamentarny podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami

Most w Puławach, obwodnica Kołbieli, pieniądze na służbę zdrowia i dokumentację linii kolejowej nr 7 Warszawa-Dorohusk. M.in. o to chcą lobbować posłowie z naszego regionu, którzy powołali Lubelski Zespół Parlamentarny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W skład zespołu weszli wszyscy parlamentarzyści z województwa lubelskiego, ze wszystkich partii politycznych. Dziś spotkali się po raz pierwszy i wyznaczyli sobie zadania.

– To podejmowanie działań służących rozwojowi woj. lubelskiego, wypracowywanie i przedstawianie rozwiązań dotyczących naszego regionu Sejmowi, rządowi czy instytucjom europejskim, a także współpraca praktycznie ze wszystkimi w województwie: samorządami, organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorcami – wyliczała Genowefa Tokarska (PSL), pierwsza przewodnicząca zespołu.

Konkrety? – Sprawa kwalifikacji drogi, której częścią jest stary most w Puławach. Po przekazaniu mostu gminie jego utrzymanie stało się dla niej niemożliwe. Wszyscy podpisaliśmy się pod wnioskiem o zmianę ustawodawstwa w tej kwestii – mówiła posłanka PSL.

Posłowie mają się też zająć dodatkowymi pieniędzmi z puli NFZ dla naszego regionu czy obwodnicą Kołbieli. – O której będziemy chcieli rozmawiać także z parlamentarzystami z mazowieckiego – zapowiada Tokarska.

Po niej, jak ustalili dziś posłowie, za pół roku przewodnictwo w zespole przejmie Krzysztof Michałkiewicz (PiS). A potem, również co 6 miesięcy, przedstawiciele kolejnych partii: Mariusz Grad z PO, Marek Poznański z Ruchu Palikota, Jacek Czerniak z SLD i Piotr Szeląga z Solidarnej Polski.
Dziś wszyscy zgodnie zapewnili, że będą wspólnie pracowali na rzecz regionu ponad partyjnymi podziałami. A wyborcy ocenią ich "po owocach”.

Grad: – Powinniśmy odejść od polityki, od frakcyjności partyjnej. Jesteśmy przedstawicielami Lubelszczyzny. Poznański: – Jak sama nazwa wskazuje, to jest zespół. Mam nadzieję, że nie będzie uprawiania politycznego PR-u, kto co zrobił, a kto nie zrobił. Czerniak: – Społeczeństwo, organizacje, pracodawcy, samorządowcy. Wszyscy oczekiwali powstania takiego zespołu. Mówiono, że w innych regionach jest lobbing, a u nas nie. Powstaliśmy. I jesteśmy do dyspozycji mieszkańców.

Sielankę przerwała Elżbieta Kruk. – Aby pokazać, że zespół będzie pracował dla Lubelszczyzny i jej mieszkańców, nawet wbrew woli swoich parlamentarnych klubów czy tak, żeby przekonać swoje kluby do naszych spraw, powinniśmy udowodnić taką umiejętność – stwierdziła posłanka PiS.

I zaproponowała, żeby zespół przygotował poprawkę do budżetu państwa (drugie czytanie budżetu na najbliższym posiedzeniu Sejmu), w którym zostałyby zapewnione pieniądze na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy linii kolejowej nr 7 (Warszawa-Dorohusk). Propozycja wywołała konsternację posłów.

Ostatecznie zespół zajmie się tym na następnym posiedzeniu. Bo – jak wyjaśniła przewodnicząca Tokarska – takie sprawy posłowie powinni zgłaszać na piśmie.

Zgrzyt był już też na samym początku – przy ustalaniu nazwy zespołu. Najpierw padła propozycja powołania Zespołu Parlamentarnego Lubelszczyzny. Sprzeciwił się Adam Abramowicz. – Pojęcia Lubelszczyzna i województwo lubelskie nie są tożsame. W województwie jest np. południowe Podlasie – zaznaczył poseł PiS z Białej Podlaskiej.

Stanęło na Lubelskim Zespole Parlamentarnym.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lutego 2012 o 15:52
0
[quote name='generation_next' timestamp='1327104759' post='586365']
"Pojęcia Lubelszczyzna i województwo lubelskie nie są tożsame". To fakt: Lublin to Małopolska, a to co na północ i wschód z Lubartowem to już Litwa nawet potocznie. W sumie w Lublinie nikt chyba by się nie obraził, jakby Białą Podlaskę wywalić z lubelskiego a przyjąć Stalową Wolę z hutą i przemysłem w zamian. Zresztą Stalowa Wola sama chciała się przyłączyć kilkanaście lat temu do lubelskiego w czasie ostatniej reformy terytorialnej. Tak że Panie Pośle Adamie Abramowiczu, twórzcie sobie na zdrowie Województwo Wielkopodlaskie. Nikt w Lublinie nie będzie płakał z tego powodu:-) Bo i nie będzie za czym płakać...Strategiczne powiązania gospodarcze lubelskiego to południe czyli Podkarpacie i Zachód - Świętokrzyskie i dalej.
[/quote]

Dokonać zmiany nazwy województwa Lubelskiego na województwo Poleskie,lub Wschodnie i po problemie i do nazw lokalnych i geograficznych nie dodawać przymiotnik lubelskie.
[quote name='generation_next' timestamp='1327104759' post='586365']
"Pojęcia Lubelszczyzna i województwo lubelskie nie są tożsame". To fakt: Lublin to Małopolska, a to co na północ i wschód z Lubartowem to już Litwa nawet potocznie. W sumie w Lublinie nikt chyba by się nie obraził, jakby Białą Podlaskę wywalić z lubelskiego a przyjąć Stalową Wolę z hutą i przemysłem w zamian. Zresztą Stalowa Wola sama chciała się przyłączyć kilkanaście lat temu do lubelskiego w czasie ostatniej reformy terytorialnej. T... rozwiń
Avatar
generation_next / 21 stycznia 2012 o 01:12
0
"Pojęcia Lubelszczyzna i województwo lubelskie nie są tożsame". To fakt: Lublin to Małopolska, a to co na północ i wschód z Lubartowem to już Litwa nawet potocznie. W sumie w Lublinie nikt chyba by się nie obraził, jakby Białą Podlaskę wywalić z lubelskiego a przyjąć Stalową Wolę z hutą i przemysłem w zamian. Zresztą Stalowa Wola sama chciała się przyłączyć kilkanaście lat temu do lubelskiego w czasie ostatniej reformy terytorialnej. Tak że Panie Pośle Adamie Abramowiczu, twórzcie sobie na zdrowie Województwo Wielkopodlaskie. Nikt w Lublinie nie będzie płakał z tego powodu:-) Bo i nie będzie za czym płakać...Strategiczne powiązania gospodarcze lubelskiego to południe czyli Podkarpacie i Zachód - Świętokrzyskie i dalej.
"Pojęcia Lubelszczyzna i województwo lubelskie nie są tożsame". To fakt: Lublin to Małopolska, a to co na północ i wschód z Lubartowem to już Litwa nawet potocznie. W sumie w Lublinie nikt chyba by się nie obraził, jakby Białą Podlaskę wywalić z lubelskiego a przyjąć Stalową Wolę z hutą i przemysłem w zamian. Zresztą Stalowa Wola sama chciała się przyłączyć kilkanaście lat temu do lubelskiego w czasie ostatniej reformy terytorialnej. Tak że Panie Pośle Adamie Abramowiczu, twórzcie sobie na zdrowie Województwo Wielkopodlaskie. Nikt ... rozwiń
Avatar
folkatka / 17 stycznia 2012 o 09:17
0
jakie komentarze? Zapewniam, że niczego nie usunęłam! To raczej błąd systemu.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2012 o 08:40
0
Czemu nie umieszczacie tutaj komentarzy .co znaczy,że prawda boli.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2012 o 08:32
0
Gdzie się podziały komentarze,które były.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2012 o 07:58
0
[quote name='Josef' timestamp='1326773321' post='584515']
Każdy z nich był już funkcyjnym na Lubelszczyźnie i co zrobił.???NIC.Czy którejś osobie z nich ktoś przeszkadzał,aby coś zrobili???NIKT.!!!A teraz co zrobią???NIC.Każdy z nich jest przypisany do określonej sitwy i nie ma odwagi się przeciwstawić swoim szefom i układom.Przeciwstawiają się tylko osobowości,a nie sztuki partyjne,będące rasowymi materialistami.Ich celem jest własny interes ,a nie wyborców.Gdyby było inaczej ,to dzisiaj dojazd kolejowo-drogowy do W-wy byłby rozwiązany,teatr nie byłby ciągle w budowie,lotnisko już by funkcjonowało,cukrowni ani innych zakładów by nikt nie likwidował.Rolnicy nadal by uprawiali buraki cukrowe,tytoń ,chmiel itd.Dzięki takiej działalności posłów woj Lubelskie spadło na ostatnia pozycję w kraju we wszystkich wskaźnikach.Jedynie w wynagrodzeniach marszałków jest przodująca.I o czym i o jakim klubie tutaj pisać jest to kit i uprawianie łopatologii!
[/quote]

Josef na jakiej Lubelszczyznie określ gdzie ona leży.Bo coś mi się wydaje,że Twój rozum pojęć nie rozpoznaje i nie odróżnia.
[quote name='Josef' timestamp='1326773321' post='584515']
Każdy z nich był już funkcyjnym na Lubelszczyźnie i co zrobił.???NIC.Czy którejś osobie z nich ktoś przeszkadzał,aby coś zrobili???NIKT.!!!A teraz co zrobią???NIC.Każdy z nich jest przypisany do określonej sitwy i nie ma odwagi się przeciwstawić swoim szefom i układom.Przeciwstawiają się tylko osobowości,a nie sztuki partyjne,będące rasowymi materialistami.Ich celem jest własny interes ,a nie wyborców.Gdyby było inaczej ,to dzisiaj dojazd kole... rozwiń
Avatar
Josef / 17 stycznia 2012 o 05:08
0
Każdy z nich był już funkcyjnym na Lubelszczyźnie i co zrobił.???NIC.Czy którejś osobie z nich ktoś przeszkadzał,aby coś zrobili???NIKT.!!!A teraz co zrobią???NIC.Każdy z nich jest przypisany do określonej sitwy i nie ma odwagi się przeciwstawić swoim szefom i układom.Przeciwstawiają się tylko osobowości,a nie sztuki partyjne,będące rasowymi materialistami.Ich celem jest własny interes ,a nie wyborców.Gdyby było inaczej ,to dzisiaj dojazd kolejowo-drogowy do W-wy byłby rozwiązany,teatr nie byłby ciągle w budowie,lotnisko już by funkcjonowało,cukrowni ani innych zakładów by nikt nie likwidował.Rolnicy nadal by uprawiali buraki cukrowe,tytoń ,chmiel itd.Dzięki takiej działalności posłów woj Lubelskie spadło na ostatnia pozycję w kraju we wszystkich wskaźnikach.Jedynie w wynagrodzeniach marszałków jest przodująca.I o czym i o jakim klubie tutaj pisać jest to kit i uprawianie łopatologii!
Każdy z nich był już funkcyjnym na Lubelszczyźnie i co zrobił.???NIC.Czy którejś osobie z nich ktoś przeszkadzał,aby coś zrobili???NIKT.!!!A teraz co zrobią???NIC.Każdy z nich jest przypisany do określonej sitwy i nie ma odwagi się przeciwstawić swoim szefom i układom.Przeciwstawiają się tylko osobowości,a nie sztuki partyjne,będące rasowymi materialistami.Ich celem jest własny interes ,a nie wyborców.Gdyby było inaczej ,to dzisiaj dojazd kolejowo-drogowy do W-wy byłby rozwiązany,teatr nie byłby ciągle w budowie,lotnisko już by f... rozwiń
Avatar
jan / 16 stycznia 2012 o 20:02
0
nie zapominajcie o s-12 i s-19 oraz nowej s na śląsk/kraków
Avatar
jol / 16 stycznia 2012 o 18:57
0
Genowefa jak za dawnych czasów bryluje w UW. Fajna babka.
Avatar
gs / 16 stycznia 2012 o 18:50
0
[quote name='mad max' timestamp='1326723446' post='584308']
Chełm i Zamośc to też nie Lubelszczyzna , co najwyżej województwo lubelskie. Niech sie niektóre osoby naucza wreszcie.
[/quote]
Chełm i Zamość oraz inne powiaty to część historycznej Ziemi Chełmskiej!
Avatar
Gość / 2 lutego 2012 o 15:52
0
[quote name='generation_next' timestamp='1327104759' post='586365']
"Pojęcia Lubelszczyzna i województwo lubelskie nie są tożsame". To fakt: Lublin to Małopolska, a to co na północ i wschód z Lubartowem to już Litwa nawet potocznie. W sumie w Lublinie nikt chyba by się nie obraził, jakby Białą Podlaskę wywalić z lubelskiego a przyjąć Stalową Wolę z hutą i przemysłem w zamian. Zresztą Stalowa Wola sama chciała się przyłączyć kilkanaście lat temu do lubelskiego w czasie ostatniej reformy terytorialnej. Tak że Panie Pośle Adamie Abramowiczu, twórzcie sobie na zdrowie Województwo Wielkopodlaskie. Nikt w Lublinie nie będzie płakał z tego powodu:-) Bo i nie będzie za czym płakać...Strategiczne powiązania gospodarcze lubelskiego to południe czyli Podkarpacie i Zachód - Świętokrzyskie i dalej.
[/quote]

Dokonać zmiany nazwy województwa Lubelskiego na województwo Poleskie,lub Wschodnie i po problemie i do nazw lokalnych i geograficznych nie dodawać przymiotnik lubelskie.
[quote name='generation_next' timestamp='1327104759' post='586365']
"Pojęcia Lubelszczyzna i województwo lubelskie nie są tożsame". To fakt: Lublin to Małopolska, a to co na północ i wschód z Lubartowem to już Litwa nawet potocznie. W sumie w Lublinie nikt chyba by się nie obraził, jakby Białą Podlaskę wywalić z lubelskiego a przyjąć Stalową Wolę z hutą i przemysłem w zamian. Zresztą Stalowa Wola sama chciała się przyłączyć kilkanaście lat temu do lubelskiego w czasie ostatniej reformy terytorialnej. T... rozwiń
Avatar
generation_next / 21 stycznia 2012 o 01:12
0
"Pojęcia Lubelszczyzna i województwo lubelskie nie są tożsame". To fakt: Lublin to Małopolska, a to co na północ i wschód z Lubartowem to już Litwa nawet potocznie. W sumie w Lublinie nikt chyba by się nie obraził, jakby Białą Podlaskę wywalić z lubelskiego a przyjąć Stalową Wolę z hutą i przemysłem w zamian. Zresztą Stalowa Wola sama chciała się przyłączyć kilkanaście lat temu do lubelskiego w czasie ostatniej reformy terytorialnej. Tak że Panie Pośle Adamie Abramowiczu, twórzcie sobie na zdrowie Województwo Wielkopodlaskie. Nikt w Lublinie nie będzie płakał z tego powodu:-) Bo i nie będzie za czym płakać...Strategiczne powiązania gospodarcze lubelskiego to południe czyli Podkarpacie i Zachód - Świętokrzyskie i dalej.
"Pojęcia Lubelszczyzna i województwo lubelskie nie są tożsame". To fakt: Lublin to Małopolska, a to co na północ i wschód z Lubartowem to już Litwa nawet potocznie. W sumie w Lublinie nikt chyba by się nie obraził, jakby Białą Podlaskę wywalić z lubelskiego a przyjąć Stalową Wolę z hutą i przemysłem w zamian. Zresztą Stalowa Wola sama chciała się przyłączyć kilkanaście lat temu do lubelskiego w czasie ostatniej reformy terytorialnej. Tak że Panie Pośle Adamie Abramowiczu, twórzcie sobie na zdrowie Województwo Wielkopodlaskie. Nikt ... rozwiń
Avatar
folkatka / 17 stycznia 2012 o 09:17
0
jakie komentarze? Zapewniam, że niczego nie usunęłam! To raczej błąd systemu.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2012 o 08:40
0
Czemu nie umieszczacie tutaj komentarzy .co znaczy,że prawda boli.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2012 o 08:32
0
Gdzie się podziały komentarze,które były.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2012 o 07:58
0
[quote name='Josef' timestamp='1326773321' post='584515']
Każdy z nich był już funkcyjnym na Lubelszczyźnie i co zrobił.???NIC.Czy którejś osobie z nich ktoś przeszkadzał,aby coś zrobili???NIKT.!!!A teraz co zrobią???NIC.Każdy z nich jest przypisany do określonej sitwy i nie ma odwagi się przeciwstawić swoim szefom i układom.Przeciwstawiają się tylko osobowości,a nie sztuki partyjne,będące rasowymi materialistami.Ich celem jest własny interes ,a nie wyborców.Gdyby było inaczej ,to dzisiaj dojazd kolejowo-drogowy do W-wy byłby rozwiązany,teatr nie byłby ciągle w budowie,lotnisko już by funkcjonowało,cukrowni ani innych zakładów by nikt nie likwidował.Rolnicy nadal by uprawiali buraki cukrowe,tytoń ,chmiel itd.Dzięki takiej działalności posłów woj Lubelskie spadło na ostatnia pozycję w kraju we wszystkich wskaźnikach.Jedynie w wynagrodzeniach marszałków jest przodująca.I o czym i o jakim klubie tutaj pisać jest to kit i uprawianie łopatologii!
[/quote]

Josef na jakiej Lubelszczyznie określ gdzie ona leży.Bo coś mi się wydaje,że Twój rozum pojęć nie rozpoznaje i nie odróżnia.
[quote name='Josef' timestamp='1326773321' post='584515']
Każdy z nich był już funkcyjnym na Lubelszczyźnie i co zrobił.???NIC.Czy którejś osobie z nich ktoś przeszkadzał,aby coś zrobili???NIKT.!!!A teraz co zrobią???NIC.Każdy z nich jest przypisany do określonej sitwy i nie ma odwagi się przeciwstawić swoim szefom i układom.Przeciwstawiają się tylko osobowości,a nie sztuki partyjne,będące rasowymi materialistami.Ich celem jest własny interes ,a nie wyborców.Gdyby było inaczej ,to dzisiaj dojazd kole... rozwiń
Avatar
Josef / 17 stycznia 2012 o 05:08
0
Każdy z nich był już funkcyjnym na Lubelszczyźnie i co zrobił.???NIC.Czy którejś osobie z nich ktoś przeszkadzał,aby coś zrobili???NIKT.!!!A teraz co zrobią???NIC.Każdy z nich jest przypisany do określonej sitwy i nie ma odwagi się przeciwstawić swoim szefom i układom.Przeciwstawiają się tylko osobowości,a nie sztuki partyjne,będące rasowymi materialistami.Ich celem jest własny interes ,a nie wyborców.Gdyby było inaczej ,to dzisiaj dojazd kolejowo-drogowy do W-wy byłby rozwiązany,teatr nie byłby ciągle w budowie,lotnisko już by funkcjonowało,cukrowni ani innych zakładów by nikt nie likwidował.Rolnicy nadal by uprawiali buraki cukrowe,tytoń ,chmiel itd.Dzięki takiej działalności posłów woj Lubelskie spadło na ostatnia pozycję w kraju we wszystkich wskaźnikach.Jedynie w wynagrodzeniach marszałków jest przodująca.I o czym i o jakim klubie tutaj pisać jest to kit i uprawianie łopatologii!
Każdy z nich był już funkcyjnym na Lubelszczyźnie i co zrobił.???NIC.Czy którejś osobie z nich ktoś przeszkadzał,aby coś zrobili???NIKT.!!!A teraz co zrobią???NIC.Każdy z nich jest przypisany do określonej sitwy i nie ma odwagi się przeciwstawić swoim szefom i układom.Przeciwstawiają się tylko osobowości,a nie sztuki partyjne,będące rasowymi materialistami.Ich celem jest własny interes ,a nie wyborców.Gdyby było inaczej ,to dzisiaj dojazd kolejowo-drogowy do W-wy byłby rozwiązany,teatr nie byłby ciągle w budowie,lotnisko już by f... rozwiń
Avatar
jan / 16 stycznia 2012 o 20:02
0
nie zapominajcie o s-12 i s-19 oraz nowej s na śląsk/kraków
Avatar
jol / 16 stycznia 2012 o 18:57
0
Genowefa jak za dawnych czasów bryluje w UW. Fajna babka.
Avatar
gs / 16 stycznia 2012 o 18:50
0
[quote name='mad max' timestamp='1326723446' post='584308']
Chełm i Zamośc to też nie Lubelszczyzna , co najwyżej województwo lubelskie. Niech sie niektóre osoby naucza wreszcie.
[/quote]
Chełm i Zamość oraz inne powiaty to część historycznej Ziemi Chełmskiej!
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa
galeria
film

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa 2 0

Młody mężczyzna z Lublina wpadł na przemycie 12 kilogramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali go, kiedy wysiadał z busa, jadącego z Holandii.

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 14 1

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 4 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 6 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 6

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 23 18

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!