Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 stycznia 2015 r.
20:15
Edytuj ten wpis

Lubelski Rower Miejski: 250 propozycji na nowe stacje. Czas policzyć koszty

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
25 19 A A

Mieszkańcy zgłosili już 250 miejsc, gdzie ich zdaniem powinny stanąć nowe wypożyczalnie rowerów. O kilkunastu z nich piszą szczególnie często. Do lutego prezydent daje sobie czas na policzenie kosztów i wystąpienie do radnych o pieniądze na ten cel

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najczęściej pojawiają się prośby o ustawienie wypożyczalni w rejonie nowych bloków przy Granitowej i Gęsiej, obok Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego, na miasteczku akademickim, przy Łęczyńskiej. A także przy Krakowskim Przedmieściu w pobliżu Poczty Głównej, w okolicach Aldika przy ul. Braci Wieniawskich, koło ul. Kiepury, na os. Choiny na Bazylianówce nieopodal ul. Węglarza, w sąsiedztwie biurowca Urzędu Miasta przy Wieniawskiej, czy też na skwerze u zbiegu ul. Okopowej i Narutowicza nieopodal fontanny.

- Mamy już łącznie 250 propozycji. Widać, że w niektórych przypadkach to dobrze zorganizowane akcje, jak ta jednej z pracownic Uniwersytetu Przyrodniczego, która zbiera podpisy - przyznaje Michał Przepiórka, oficer rowerowy w Urzędzie Miasta.

- Jeszcze w styczniu spotkamy się z operatorem systemu, firmą Nextbike, żeby dogadać się i zamknąć temat. Do lutego chcemy mieć to rozstrzygnięte - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, który tuż przed wyborami zapowiadał, że w 2015 r. liczba rowerów i stacji zostanie podwojona.

Na razie Ratusz zbiera jeszcze propozycje miejsc, w których należy zamontować stacje Lubelskiego Roweru Miejskiego. Maile można słać na adres rowery@lublin.eu. Sugestie mają być później przeanalizowane m.in. pod kątem tego, jak wielu ludzi mieszka w pobliżu danego punktu.

Kiedy znana już będzie liczba nowych stacji oszacowane mają być koszty ich montażu, możliwe że część takich wydatków weźmie na siebie operator systemu. To do niego, a nie do miasta trafiają pieniądze z opłat wnoszonych przez użytkowników, przy czym maksymalną wysokość stawek ustala miasto. Nextbike prowadzi także rozmowy z działającymi w Lublinie firmami namawiając je, by montowały kolejne stacje na swój koszt.

Przed lutową sesją Rada Miasta miałaby dostać od prezydenta projekt uchwały zmieniającej budżet tak, by znalazły się w nim pieniądze na rozbudowę systemu. Wiadomo już jednak, że nowe stacje i rowery nie będą gotowe na 1 kwietnia, gdy po zimowej przerwie do 40 stacji wrócić ma 400 jednośladów. Kiedy miałaby nastąpić rozbudowa? - Na wakacje - mówi Żuk.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maciek / 2 kwietnia 2015 r. o 12:36
0

Bzdura! Często jeździem linią 9 i 45 MPK i np. widzialem, że na osiedlu Widok  i Placu Wolności ( w ciągu dnia) żadnych rowerow przy stacji wypożyczeń nie było -stąd wniosek, że zainteresowanie jest ogromne. Przestań pisać bzdury!

Możecie sobie wnioskować, oni mają statystyki wypożyczeń ile na dzień na jakiej stacji i przez miesiąc. Jakby stały nieruszane to by nie było tematu.

Avatar
numer / 22 marca 2015 r. o 16:52
0

no i bardzo dobrze, niech robią te stacje bo naprawdę wielu ludzi z tych rowerów korzysta, nie tylko studenci, każdy kto może, lubi i potrzebuje, korzysta bardzo chętnie.

Avatar
Robert / 22 marca 2015 r. o 16:25
0

MPK powinno byc bardziej elastyczne.

Z Koryzonowej do Dworca do tej pory chodziłem piechotą, teraz wsiadam na rower miejski. Jakby taki odcinek do 10 minut w MPK kosztował połowę to bym wsiadł. Ale za 2,80 ? To ja za 3 zł jadę busem do Płouszowic.

Avatar
Lublin / 7 stycznia 2015 r. o 20:51
0

Najpierw to niech usprawnią system wypożyczania i zwrotu rowerów!!! Już 2x zgłaszałam reklamację do Nextbike na 2 przejażdżki rowerem.

Avatar
BellaKoza / 7 stycznia 2015 r. o 19:43
0

A może by tak zrobic bilans zyskow i strat czy to sie opłaca? dwa miesiące LRMgo i juz kolejne stacje, narazie nie wiadomo czy to był dobry pomysł. Jak narazie to wiekszość rowerow w czasie sezonu stała przy słupkach bo zainteresowanie srednie(wiem, bo jeżdze po Lublinie-taka praca) mimo startu akcji i szerokiej kampanii medialnej.


A może by tak zrobic bilans zyskow i strat czy to sie opłaca? dwa miesiące LRMgo i juz kolejne stacje, narazie nie wiadomo czy to był dobry pomysł. Jak narazie to wiekszość rowerow w czasie sezonu stała przy słupkach bo zainteresowanie srednie(wiem, bo jeżdze po Lublinie-taka praca) mimo startu akcji i szerokiej kampanii medialnej.

Bzdura! Często jeździem linią 9 i 45 MPK i np. widzialem, że na osiedlu Widok  i Placu Wolności ( w ciągu dnia) żadnych rowerow przy stacji wypożyczeń nie było -stąd wniosek, że zainteresowanie jest ogromne. Przestań pisać bzdury!

Bzdura! Często jeździem linią 9 i 45 MPK i np. widzialem, że na osiedlu Widok  i Placu Wolności ( w ciągu dnia) żadnych rowerow przy stacji wypożyczeń nie było -stąd wniosek, że zainteresowanie jest ogromne. Przestań pisać bzdury!

rozwiń
Avatar
bike4you / 7 stycznia 2015 r. o 10:45
0

A jak prezydent chce to zrobic  bez przetargu? Juz ustalone, ze  miasto da pieniadze, ktore dostanie prywatna firma (Nextbike)? Prokurator o tym wie?

Avatar
Robert / 7 stycznia 2015 r. o 00:47
0

MPK jest tak drogie że na krótkie odcinki to ludzie chodzą piechotą. Na dłuższe dopiero wsiadają. To nic sie nie dzieje, że zamiast chodzić wsiada się na rower.

Avatar
anna-maria / 6 stycznia 2015 r. o 21:37
0

A co baranie ma do tego MPK ? Kierowcom płacą od klienta..? jak czytam takie wypowiedzi to aż coś mi się robi.. taksówki również nie zbiednieją... nocne imprezowanie w Lublinie ma się dobrze a nikt rowerem wracać chyba nie będzie.. zatem skończ prowokację..

A to owieczko boża, że KAŻDY kto wsiada na darmowy rower żeby podjechać :

do szkoły,

na uczelnię,

do pracy,

do sklepu,

do urzędu,

do znajomych  .... jest potencjalną stratą dla MPK i dla taksówkarzy.

Bo nie płaci za bilet w autobusie i nie płaci sałaciarzowi za kurs.

Ciężko to zrozumieć ?

Im mniej kasujących bilet w MPK tym większe straty dla MPK.

A to owieczko boża, że KAŻDY kto wsiada na darmowy rower żeby podjechać :

do szkoły,

na uczelnię,

do pracy,

do sklepu,

do urzędu,

do znajomych  .... jest potencjalną stratą dla MPK i dla taksówkarzy.

Bo nie płaci za bilet w autobusie i nie płaci sałaciarzowi za kurs.

Ciężko to zrozumieć ?

Im mniej kasujących bilet w MPK tym większe s... rozwiń

Avatar
marysia / 6 stycznia 2015 r. o 20:09
0
Ul Nadbystrzycka ( lidl) / Zalew Zemborzecki.
Avatar
arnold b. / 6 stycznia 2015 r. o 17:16
0

super fucha w urzędzie żuka- oficer rowerowy. jakie kwalifikacje trzeba posiadać, zeby zająć to stanowisko. Czy wystarczy deklaracja o pedałowaniu, ile wynoszą zarobki, kiedy był konkurs na tsenurząd , czu tradycyjnie zuk obecnego oficera zmieni na viceoficera jak koła nie będą się kręcić.

Piękna chłopska zabawa.

Avatar
Maciek / 2 kwietnia 2015 r. o 12:36
0

Bzdura! Często jeździem linią 9 i 45 MPK i np. widzialem, że na osiedlu Widok  i Placu Wolności ( w ciągu dnia) żadnych rowerow przy stacji wypożyczeń nie było -stąd wniosek, że zainteresowanie jest ogromne. Przestań pisać bzdury!

Możecie sobie wnioskować, oni mają statystyki wypożyczeń ile na dzień na jakiej stacji i przez miesiąc. Jakby stały nieruszane to by nie było tematu.

Avatar
numer / 22 marca 2015 r. o 16:52
0

no i bardzo dobrze, niech robią te stacje bo naprawdę wielu ludzi z tych rowerów korzysta, nie tylko studenci, każdy kto może, lubi i potrzebuje, korzysta bardzo chętnie.

Avatar
Robert / 22 marca 2015 r. o 16:25
0

MPK powinno byc bardziej elastyczne.

Z Koryzonowej do Dworca do tej pory chodziłem piechotą, teraz wsiadam na rower miejski. Jakby taki odcinek do 10 minut w MPK kosztował połowę to bym wsiadł. Ale za 2,80 ? To ja za 3 zł jadę busem do Płouszowic.

Avatar
Lublin / 7 stycznia 2015 r. o 20:51
0

Najpierw to niech usprawnią system wypożyczania i zwrotu rowerów!!! Już 2x zgłaszałam reklamację do Nextbike na 2 przejażdżki rowerem.

Avatar
BellaKoza / 7 stycznia 2015 r. o 19:43
0

A może by tak zrobic bilans zyskow i strat czy to sie opłaca? dwa miesiące LRMgo i juz kolejne stacje, narazie nie wiadomo czy to był dobry pomysł. Jak narazie to wiekszość rowerow w czasie sezonu stała przy słupkach bo zainteresowanie srednie(wiem, bo jeżdze po Lublinie-taka praca) mimo startu akcji i szerokiej kampanii medialnej.


A może by tak zrobic bilans zyskow i strat czy to sie opłaca? dwa miesiące LRMgo i juz kolejne stacje, narazie nie wiadomo czy to był dobry pomysł. Jak narazie to wiekszość rowerow w czasie sezonu stała przy słupkach bo zainteresowanie srednie(wiem, bo jeżdze po Lublinie-taka praca) mimo startu akcji i szerokiej kampanii medialnej.

Bzdura! Często jeździem linią 9 i 45 MPK i np. widzialem, że na osiedlu Widok  i Placu Wolności ( w ciągu dnia) żadnych rowerow przy stacji wypożyczeń nie było -stąd wniosek, że zainteresowanie jest ogromne. Przestań pisać bzdury!

Bzdura! Często jeździem linią 9 i 45 MPK i np. widzialem, że na osiedlu Widok  i Placu Wolności ( w ciągu dnia) żadnych rowerow przy stacji wypożyczeń nie było -stąd wniosek, że zainteresowanie jest ogromne. Przestań pisać bzdury!

rozwiń
Avatar
bike4you / 7 stycznia 2015 r. o 10:45
0

A jak prezydent chce to zrobic  bez przetargu? Juz ustalone, ze  miasto da pieniadze, ktore dostanie prywatna firma (Nextbike)? Prokurator o tym wie?

Avatar
Robert / 7 stycznia 2015 r. o 00:47
0

MPK jest tak drogie że na krótkie odcinki to ludzie chodzą piechotą. Na dłuższe dopiero wsiadają. To nic sie nie dzieje, że zamiast chodzić wsiada się na rower.

Avatar
anna-maria / 6 stycznia 2015 r. o 21:37
0

A co baranie ma do tego MPK ? Kierowcom płacą od klienta..? jak czytam takie wypowiedzi to aż coś mi się robi.. taksówki również nie zbiednieją... nocne imprezowanie w Lublinie ma się dobrze a nikt rowerem wracać chyba nie będzie.. zatem skończ prowokację..

A to owieczko boża, że KAŻDY kto wsiada na darmowy rower żeby podjechać :

do szkoły,

na uczelnię,

do pracy,

do sklepu,

do urzędu,

do znajomych  .... jest potencjalną stratą dla MPK i dla taksówkarzy.

Bo nie płaci za bilet w autobusie i nie płaci sałaciarzowi za kurs.

Ciężko to zrozumieć ?

Im mniej kasujących bilet w MPK tym większe straty dla MPK.

A to owieczko boża, że KAŻDY kto wsiada na darmowy rower żeby podjechać :

do szkoły,

na uczelnię,

do pracy,

do sklepu,

do urzędu,

do znajomych  .... jest potencjalną stratą dla MPK i dla taksówkarzy.

Bo nie płaci za bilet w autobusie i nie płaci sałaciarzowi za kurs.

Ciężko to zrozumieć ?

Im mniej kasujących bilet w MPK tym większe s... rozwiń

Avatar
marysia / 6 stycznia 2015 r. o 20:09
0
Ul Nadbystrzycka ( lidl) / Zalew Zemborzecki.
Avatar
arnold b. / 6 stycznia 2015 r. o 17:16
0

super fucha w urzędzie żuka- oficer rowerowy. jakie kwalifikacje trzeba posiadać, zeby zająć to stanowisko. Czy wystarczy deklaracja o pedałowaniu, ile wynoszą zarobki, kiedy był konkurs na tsenurząd , czu tradycyjnie zuk obecnego oficera zmieni na viceoficera jak koła nie będą się kręcić.

Piękna chłopska zabawa.

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Osiem testów i siedem tygodni kwarantanny. „Nie można wykluczyć błędu laboratorium”
Reportaż Uwagi! TVN
film

Osiem testów i siedem tygodni kwarantanny. „Nie można wykluczyć błędu laboratorium”

Dwie śląskie rodziny pozostawały w przymusowej izolacji przez siedem tygodni. Osiem testów wykonanych jednemu z domowników dawało naprzemiennie wyniki: pozytywny i negatywny.

Chełm: Kiedy uschną ostatnie drzewa na pl. Łuczkowskiego? Porasta je pasożyt

Chełm: Kiedy uschną ostatnie drzewa na pl. Łuczkowskiego? Porasta je pasożyt

Miały być wizytówką i ozdobą, ale w jemiole toną dwa ostatnie drzewa, jakie ostały się na pl. Łuczkowskiego. Pasożyt wypija ostatnie soki z głogu, który ginie na oczach przechodniów

Teleporada lekarska zawiodła. Miał być liszaj, grzyb a to była borelioza

Teleporada lekarska zawiodła. Miał być liszaj, grzyb a to była borelioza

Najpierw lekarz zdiagnozował liszaj, potem grzyb, a następnie półpasiec – skarży się pacjentka jednej z lubelskich przychodni, która zachorowała na boreliozę. To nie jedyna ofiara systemu teleporad, które w czasie pandemii zastąpiły wizyty w lekarskich gabinetach.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2020 r.

Nowe osiedle w Świdniku z najlepszymi układami mieszkań. Sprawdź!
galeria

Nowe osiedle w Świdniku z najlepszymi układami mieszkań. Sprawdź!

Doświetlone wnętrza, ustawne pomieszczenia, przestronne salony – tak można opisać mieszkania na Osiedlu 4 Pory Roku w Świdniku. Są to lokale idealne do zamieszkania dla rodziny czy singla, a także doskonałe pod inwestycję.

INFORMACJA PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

INFORMACJA PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

Toksyczne odpady koło Lublina. Koszt likwidacji tej bomby to nawet 250 tys. złotych

Toksyczne odpady koło Lublina. Koszt likwidacji tej bomby to nawet 250 tys. złotych

Już dziewięć miesięcy na terenie byłej kopalni piachu w Osówce zalegają niebezpieczne chemikalia. O tykającej ekologicznej bombie byłoby cicho, gdyby tematu nagłośnili młodzi ludzie z pobliskiej Dąbrówki.

Kazimierski Park czekają zmiany. Sprawdzą co tam mieszka i rośnie

Kazimierski Park czekają zmiany. Sprawdzą co tam mieszka i rośnie

Specjaliści z Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska oraz naukowcy z UMCS wezmą pod lupę Kazimierski Park Krajobrazowy. Zinwentaryzują faunę i florę, wypracują sposoby ochrony dzikiej przyrody i pochylą się nad korektą granic parku.

Dziennikarz TVP3 Lublin wyjmuje ze śmietnika odpady, żeby zrobić materiał o brudnym placu Lecha Kaczyńskiego [wideo]

Dziennikarz TVP3 Lublin wyjmuje ze śmietnika odpady, żeby zrobić materiał o brudnym placu Lecha Kaczyńskiego [wideo]

Dziennikarz lubelskiej telewizji sięga do ulicznego kosza, wyjmuje z niego śmieci i rozrzuca je wokół pojemnika, a powstały w ten sposób bałagan filmuje stojący obok kamerzysta. Później na antenie pojawia się materiał o zaśmieconym placu. Taką „pracę” dziennikarzy zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Czyja prababcia chodziła boso po Nałęczowie? [stare zdjęcia]
galeria

Czyja prababcia chodziła boso po Nałęczowie? [stare zdjęcia]

„Kolonja letnia Wydziału Opieki Społecznej Magistratu m. Lublina” głosi napis nad głowami bosych dzieciaków, które wypoczywały w Nałęczowie. To jedna z najstarszych fotografii przechowywanych w archiwum Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Autorem zdjęć jest urodzony 2 sierpnia 1890 roku Zbigniew Czarkowski, który przekazał je w formie darowizny. Jak informuje Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków, szklane negatywy zostały zeskanowane przy współpracy z Politechniką Lubelską. Fotografie wykonane w końcu I wojny światowej i początkach II RP przedstawiają między innymi sceny z codziennego życia ludzi związanych z Nałęczowem i kuracjuszy.

Lubelskie. Nowa metoda oszustów? Na strażnika granicznego

Lubelskie. Nowa metoda oszustów? Na strażnika granicznego

Nasza Czytelniczka podejrzewa, że złodzieje zaczęli działać nowa metodą - na strażnika granicznego. Jej tato rano miał podejrzaną wizytę dwóch mężczyzn podających się za strażników.

"Kot w butach" Teatru Muzycznego w Skansenie
16 sierpnia 2020, 11:00

"Kot w butach" Teatru Muzycznego w Skansenie

W niedzielę, 16 sierpnia o godz. 11 Teatr Muzyczny zaprosi wyjątkowo do Muzeum Wsi Lubelskiej na plenerowy pokaz spektaklu "Kot w butach".

Wielu chętnych do budowy sali gimnastycznej dla „Staszica"

Wielu chętnych do budowy sali gimnastycznej dla „Staszica"

W środę otwarte zostały oferty firm rywalizujących o miejskie zlecenie na budowę hali sportowej i boisk przy I LO im. Stanisława Staszica. Chętnych nie brakuje i nie powinno zabraknąć również pieniędzy, bo tylko jedna spółka nie zmieściła się w budżecie, więc Ratusz może wydać znacznie mniej niż się spodziewał.

Kurów. „Wróg Polski” zniknął. Wójt wymienił kostkę brukową

Kurów. „Wróg Polski” zniknął. Wójt wymienił kostkę brukową

- Mam nadzieję, że to był jednorazowy incydent, który więcej się nie powtórzy - mówi Arkadiusz Małecki, wójt Kurowa. Polecił wymienić kostkę brukową przed domem, na której ktoś napisał „wróg Polski”. To była kara za wywieszenie plakatu Rafała Trzaskowskiego.

Koronawirus. Biała Podlaska „żółtą” strefą. „Nie ma zaskoczenia. Spodziewaliśmy się”
Covid-19
galeria

Koronawirus. Biała Podlaska „żółtą” strefą. „Nie ma zaskoczenia. Spodziewaliśmy się”

Właścicielka znanej w Białej Podlaskiej mówi, że można się było spodziewać tego, że miasto w końcu zostanie uznane za „żółte”. Szef innego lokalu dodaje, że jeśli ograniczenia potrwają dłużej niż dwa tygodnie, to będzie musiał zamknąć interes. - Ludzie przestaną wychodzić na miasto. Przestraszą się – komentuje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!