Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 stycznia 2015 r.
20:15
Edytuj ten wpis

Lubelski Rower Miejski: 250 propozycji na nowe stacje. Czas policzyć koszty

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
25 19 A A

Mieszkańcy zgłosili już 250 miejsc, gdzie ich zdaniem powinny stanąć nowe wypożyczalnie rowerów. O kilkunastu z nich piszą szczególnie często. Do lutego prezydent daje sobie czas na policzenie kosztów i wystąpienie do radnych o pieniądze na ten cel

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najczęściej pojawiają się prośby o ustawienie wypożyczalni w rejonie nowych bloków przy Granitowej i Gęsiej, obok Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego, na miasteczku akademickim, przy Łęczyńskiej. A także przy Krakowskim Przedmieściu w pobliżu Poczty Głównej, w okolicach Aldika przy ul. Braci Wieniawskich, koło ul. Kiepury, na os. Choiny na Bazylianówce nieopodal ul. Węglarza, w sąsiedztwie biurowca Urzędu Miasta przy Wieniawskiej, czy też na skwerze u zbiegu ul. Okopowej i Narutowicza nieopodal fontanny.

- Mamy już łącznie 250 propozycji. Widać, że w niektórych przypadkach to dobrze zorganizowane akcje, jak ta jednej z pracownic Uniwersytetu Przyrodniczego, która zbiera podpisy - przyznaje Michał Przepiórka, oficer rowerowy w Urzędzie Miasta.

- Jeszcze w styczniu spotkamy się z operatorem systemu, firmą Nextbike, żeby dogadać się i zamknąć temat. Do lutego chcemy mieć to rozstrzygnięte - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, który tuż przed wyborami zapowiadał, że w 2015 r. liczba rowerów i stacji zostanie podwojona.

Na razie Ratusz zbiera jeszcze propozycje miejsc, w których należy zamontować stacje Lubelskiego Roweru Miejskiego. Maile można słać na adres rowery@lublin.eu. Sugestie mają być później przeanalizowane m.in. pod kątem tego, jak wielu ludzi mieszka w pobliżu danego punktu.

Kiedy znana już będzie liczba nowych stacji oszacowane mają być koszty ich montażu, możliwe że część takich wydatków weźmie na siebie operator systemu. To do niego, a nie do miasta trafiają pieniądze z opłat wnoszonych przez użytkowników, przy czym maksymalną wysokość stawek ustala miasto. Nextbike prowadzi także rozmowy z działającymi w Lublinie firmami namawiając je, by montowały kolejne stacje na swój koszt.

Przed lutową sesją Rada Miasta miałaby dostać od prezydenta projekt uchwały zmieniającej budżet tak, by znalazły się w nim pieniądze na rozbudowę systemu. Wiadomo już jednak, że nowe stacje i rowery nie będą gotowe na 1 kwietnia, gdy po zimowej przerwie do 40 stacji wrócić ma 400 jednośladów. Kiedy miałaby nastąpić rozbudowa? - Na wakacje - mówi Żuk.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maciek / 2 kwietnia 2015 o 12:36
0

Bzdura! Często jeździem linią 9 i 45 MPK i np. widzialem, że na osiedlu Widok  i Placu Wolności ( w ciągu dnia) żadnych rowerow przy stacji wypożyczeń nie było -stąd wniosek, że zainteresowanie jest ogromne. Przestań pisać bzdury!

Możecie sobie wnioskować, oni mają statystyki wypożyczeń ile na dzień na jakiej stacji i przez miesiąc. Jakby stały nieruszane to by nie było tematu.

Avatar
numer / 22 marca 2015 o 16:52
0

no i bardzo dobrze, niech robią te stacje bo naprawdę wielu ludzi z tych rowerów korzysta, nie tylko studenci, każdy kto może, lubi i potrzebuje, korzysta bardzo chętnie.

Avatar
Robert / 22 marca 2015 o 16:25
0

MPK powinno byc bardziej elastyczne.

Z Koryzonowej do Dworca do tej pory chodziłem piechotą, teraz wsiadam na rower miejski. Jakby taki odcinek do 10 minut w MPK kosztował połowę to bym wsiadł. Ale za 2,80 ? To ja za 3 zł jadę busem do Płouszowic.

Avatar
Lublin / 7 stycznia 2015 o 20:51
0

Najpierw to niech usprawnią system wypożyczania i zwrotu rowerów!!! Już 2x zgłaszałam reklamację do Nextbike na 2 przejażdżki rowerem.

Avatar
BellaKoza / 7 stycznia 2015 o 19:43
0

A może by tak zrobic bilans zyskow i strat czy to sie opłaca? dwa miesiące LRMgo i juz kolejne stacje, narazie nie wiadomo czy to był dobry pomysł. Jak narazie to wiekszość rowerow w czasie sezonu stała przy słupkach bo zainteresowanie srednie(wiem, bo jeżdze po Lublinie-taka praca) mimo startu akcji i szerokiej kampanii medialnej.


A może by tak zrobic bilans zyskow i strat czy to sie opłaca? dwa miesiące LRMgo i juz kolejne stacje, narazie nie wiadomo czy to był dobry pomysł. Jak narazie to wiekszość rowerow w czasie sezonu stała przy słupkach bo zainteresowanie srednie(wiem, bo jeżdze po Lublinie-taka praca) mimo startu akcji i szerokiej kampanii medialnej.

Bzdura! Często jeździem linią 9 i 45 MPK i np. widzialem, że na osiedlu Widok  i Placu Wolności ( w ciągu dnia) żadnych rowerow przy stacji wypożyczeń nie było -stąd wniosek, że zainteresowanie jest ogromne. Przestań pisać bzdury!

Bzdura! Często jeździem linią 9 i 45 MPK i np. widzialem, że na osiedlu Widok  i Placu Wolności ( w ciągu dnia) żadnych rowerow przy stacji wypożyczeń nie było -stąd wniosek, że zainteresowanie jest ogromne. Przestań pisać bzdury!

rozwiń
Avatar
bike4you / 7 stycznia 2015 o 10:45
0

A jak prezydent chce to zrobic  bez przetargu? Juz ustalone, ze  miasto da pieniadze, ktore dostanie prywatna firma (Nextbike)? Prokurator o tym wie?

Avatar
Robert / 7 stycznia 2015 o 00:47
0

MPK jest tak drogie że na krótkie odcinki to ludzie chodzą piechotą. Na dłuższe dopiero wsiadają. To nic sie nie dzieje, że zamiast chodzić wsiada się na rower.

Avatar
anna-maria / 6 stycznia 2015 o 21:37
0

A co baranie ma do tego MPK ? Kierowcom płacą od klienta..? jak czytam takie wypowiedzi to aż coś mi się robi.. taksówki również nie zbiednieją... nocne imprezowanie w Lublinie ma się dobrze a nikt rowerem wracać chyba nie będzie.. zatem skończ prowokację..

A to owieczko boża, że KAŻDY kto wsiada na darmowy rower żeby podjechać :

do szkoły,

na uczelnię,

do pracy,

do sklepu,

do urzędu,

do znajomych  .... jest potencjalną stratą dla MPK i dla taksówkarzy.

Bo nie płaci za bilet w autobusie i nie płaci sałaciarzowi za kurs.

Ciężko to zrozumieć ?

Im mniej kasujących bilet w MPK tym większe straty dla MPK.

A to owieczko boża, że KAŻDY kto wsiada na darmowy rower żeby podjechać :

do szkoły,

na uczelnię,

do pracy,

do sklepu,

do urzędu,

do znajomych  .... jest potencjalną stratą dla MPK i dla taksówkarzy.

Bo nie płaci za bilet w autobusie i nie płaci sałaciarzowi za kurs.

Ciężko to zrozumieć ?

Im mniej kasujących bilet w MPK tym większe s... rozwiń

Avatar
marysia / 6 stycznia 2015 o 20:09
0
Ul Nadbystrzycka ( lidl) / Zalew Zemborzecki.
Avatar
arnold b. / 6 stycznia 2015 o 17:16
0

super fucha w urzędzie żuka- oficer rowerowy. jakie kwalifikacje trzeba posiadać, zeby zająć to stanowisko. Czy wystarczy deklaracja o pedałowaniu, ile wynoszą zarobki, kiedy był konkurs na tsenurząd , czu tradycyjnie zuk obecnego oficera zmieni na viceoficera jak koła nie będą się kręcić.

Piękna chłopska zabawa.

Avatar
Maciek / 2 kwietnia 2015 o 12:36
0

Bzdura! Często jeździem linią 9 i 45 MPK i np. widzialem, że na osiedlu Widok  i Placu Wolności ( w ciągu dnia) żadnych rowerow przy stacji wypożyczeń nie było -stąd wniosek, że zainteresowanie jest ogromne. Przestań pisać bzdury!

Możecie sobie wnioskować, oni mają statystyki wypożyczeń ile na dzień na jakiej stacji i przez miesiąc. Jakby stały nieruszane to by nie było tematu.

Avatar
numer / 22 marca 2015 o 16:52
0

no i bardzo dobrze, niech robią te stacje bo naprawdę wielu ludzi z tych rowerów korzysta, nie tylko studenci, każdy kto może, lubi i potrzebuje, korzysta bardzo chętnie.

Avatar
Robert / 22 marca 2015 o 16:25
0

MPK powinno byc bardziej elastyczne.

Z Koryzonowej do Dworca do tej pory chodziłem piechotą, teraz wsiadam na rower miejski. Jakby taki odcinek do 10 minut w MPK kosztował połowę to bym wsiadł. Ale za 2,80 ? To ja za 3 zł jadę busem do Płouszowic.

Avatar
Lublin / 7 stycznia 2015 o 20:51
0

Najpierw to niech usprawnią system wypożyczania i zwrotu rowerów!!! Już 2x zgłaszałam reklamację do Nextbike na 2 przejażdżki rowerem.

Avatar
BellaKoza / 7 stycznia 2015 o 19:43
0

A może by tak zrobic bilans zyskow i strat czy to sie opłaca? dwa miesiące LRMgo i juz kolejne stacje, narazie nie wiadomo czy to był dobry pomysł. Jak narazie to wiekszość rowerow w czasie sezonu stała przy słupkach bo zainteresowanie srednie(wiem, bo jeżdze po Lublinie-taka praca) mimo startu akcji i szerokiej kampanii medialnej.


A może by tak zrobic bilans zyskow i strat czy to sie opłaca? dwa miesiące LRMgo i juz kolejne stacje, narazie nie wiadomo czy to był dobry pomysł. Jak narazie to wiekszość rowerow w czasie sezonu stała przy słupkach bo zainteresowanie srednie(wiem, bo jeżdze po Lublinie-taka praca) mimo startu akcji i szerokiej kampanii medialnej.

Bzdura! Często jeździem linią 9 i 45 MPK i np. widzialem, że na osiedlu Widok  i Placu Wolności ( w ciągu dnia) żadnych rowerow przy stacji wypożyczeń nie było -stąd wniosek, że zainteresowanie jest ogromne. Przestań pisać bzdury!

Bzdura! Często jeździem linią 9 i 45 MPK i np. widzialem, że na osiedlu Widok  i Placu Wolności ( w ciągu dnia) żadnych rowerow przy stacji wypożyczeń nie było -stąd wniosek, że zainteresowanie jest ogromne. Przestań pisać bzdury!

rozwiń
Avatar
bike4you / 7 stycznia 2015 o 10:45
0

A jak prezydent chce to zrobic  bez przetargu? Juz ustalone, ze  miasto da pieniadze, ktore dostanie prywatna firma (Nextbike)? Prokurator o tym wie?

Avatar
Robert / 7 stycznia 2015 o 00:47
0

MPK jest tak drogie że na krótkie odcinki to ludzie chodzą piechotą. Na dłuższe dopiero wsiadają. To nic sie nie dzieje, że zamiast chodzić wsiada się na rower.

Avatar
anna-maria / 6 stycznia 2015 o 21:37
0

A co baranie ma do tego MPK ? Kierowcom płacą od klienta..? jak czytam takie wypowiedzi to aż coś mi się robi.. taksówki również nie zbiednieją... nocne imprezowanie w Lublinie ma się dobrze a nikt rowerem wracać chyba nie będzie.. zatem skończ prowokację..

A to owieczko boża, że KAŻDY kto wsiada na darmowy rower żeby podjechać :

do szkoły,

na uczelnię,

do pracy,

do sklepu,

do urzędu,

do znajomych  .... jest potencjalną stratą dla MPK i dla taksówkarzy.

Bo nie płaci za bilet w autobusie i nie płaci sałaciarzowi za kurs.

Ciężko to zrozumieć ?

Im mniej kasujących bilet w MPK tym większe straty dla MPK.

A to owieczko boża, że KAŻDY kto wsiada na darmowy rower żeby podjechać :

do szkoły,

na uczelnię,

do pracy,

do sklepu,

do urzędu,

do znajomych  .... jest potencjalną stratą dla MPK i dla taksówkarzy.

Bo nie płaci za bilet w autobusie i nie płaci sałaciarzowi za kurs.

Ciężko to zrozumieć ?

Im mniej kasujących bilet w MPK tym większe s... rozwiń

Avatar
marysia / 6 stycznia 2015 o 20:09
0
Ul Nadbystrzycka ( lidl) / Zalew Zemborzecki.
Avatar
arnold b. / 6 stycznia 2015 o 17:16
0

super fucha w urzędzie żuka- oficer rowerowy. jakie kwalifikacje trzeba posiadać, zeby zająć to stanowisko. Czy wystarczy deklaracja o pedałowaniu, ile wynoszą zarobki, kiedy był konkurs na tsenurząd , czu tradycyjnie zuk obecnego oficera zmieni na viceoficera jak koła nie będą się kręcić.

Piękna chłopska zabawa.