Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lutego 2015 r.
11:15
Edytuj ten wpis

Lubelski "Tulipan" wpadł w sidła kobiet. Były randki, będą widzenia

196 19 A A

Lubelski "Tulipan" zatrzymany. Bartłomiej M. wpadł w pułapkę zastawioną przez kobiety, które próbował oszukać. 28-letni amant ma dziś zasiąść na ławie oskarżonych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bartłomiej M. wcielił w życie scenariusz znany z popularnego w latach 80. serialu "Tulipan”. Rozkochiwał samotne i starsze od siebie kobiety, po czym je okradał. 28-latek został zatrzymany w lutym ubiegłego roku. Zarzucono mu oszukanie trzech kobiet z naszego województwa, ale do śledczych zaczęły się zgłaszać kolejne poszkodowane. Bartłomiej M. nie został aresztowany. Po pierwszej rozprawie przepadł bez wieści.

- Ale nadal przez telefon nękał mnie pogróżkami i szantażował - mówi pani Agnieszka, jedna z ofiar lubelskiego "Tulipana”. - Groził, że stracę dzieci i pracę. Uwodził również kolejne kobiety. Rozwinął skrzydła.

Pani Agnieszka starała się namierzyć amanta. Dotarła do kilku ofiar Bartłomieja M., ale on sam pozostawał nieuchwytny. Aż do sobotniego popołudnia.

- Policjanci zatrzymali wówczas w Nałęczowie 28-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania - przyznaje Kamil Gołębiowski z zespołu prasowego lubelskiej policji. - Był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Bartłomiej M. został tymczasowo aresztowany do końca kwietnia. Dzisiaj ma stanąć przed sądem w sprawie dotyczącej oszukania czterech kobiet. - W moim przypadku wyłudzał niewielkie kwoty, po kilkaset złotych, kradł też z domu sprzęt elektroniczny - wylicza pani Agnieszka.

Amant wpadł dzięki czujności kobiety, która miała być jego kolejną ofiarą. 28-latek zatrzymał się w nałęczowskim pensjonacie prowadzonym przez panią Małgorzatę.

- Podawał się za nauczyciela. Mówił, że jest bogaty z domu i chciałby zainwestować w Nałęczowie - opowiada właścicielka ośrodka. - Nie wiedziałam o jego przeszłości. Nasze relacje były wyłącznie biznesowe.

Bartłomiej M. nie wzbudził zaufania u pani Małgorzaty. Kobieta szybko nabrała podejrzeń, że nie mówi jej prawdy. - Zaczął kręcić - wspomina kobieta. - Kiedy miało dojść do podpisania dokumentów w sprawie inwestycji, nagle mdlał i trafiał do szpitala, dostawał krwotoków… Kiedy w pensjonacie ktoś ukradł kartę do dekodera, byłam niemal pewna, że to on.
Meldując się w pensjonacie Bartłomiej M. jako miejsce zamieszkania podał adres w Świdniku. Właścicielka pensjonatu prosiła kuzyna, by sprawdził, czy 28-latek rzeczywiście tam mieszka. Drzwi otworzyła mu pani Agnieszka, jedna z ofiar "Tulipana”.

- Nawiązałam kontakt z właścicielką pensjonatu. Razem zastawiłyśmy pułapkę. Dzięki temu wreszcie stanie przed sądem - mówi nasza Czytelniczka.
28-latek to mistrz w opowiadaniu wzruszających historii. - Kiedy miał oddać mi pieniądze, spadła na niego lawina nieszczęść - wspominała po pierwszym zatrzymaniu mężczyzny jedna z poszkodowanych. - Rozbił nowy samochód, oszukał go wspólnik, dowiedział się, że jest adoptowany.

Później amant chciał się zabić, wygrał walkę z sepsą, wyjechał na poszukiwania zaginionej siostry, opłakiwał zmarłą babcię i zapadł na raka płuc. Ostatnie miesiące życia planował spędzić z partnerką w nowym domu w górach. Nie zdążył, bo "umierał” w szpitalu. - Było mi go żal - mówi pani Edyta ze Świdnika. - Skarżył się, że jego córka zmarła, a żona go zostawiła. Mówił też, że w dzieciństwie był gwałcony przez matkę. Szukałam mu psychologa.
Znajomość z Tulipanem kosztowała panią Edytę 6 tys. zł.

- Ukradł mi kartę kredytową, której nawet nie aktywowałam. Leżała w domu razem z PIN-em - wspomina nasza rozmówczyni. - O tym, że pobrał z tej karty 5 tys. zł, dowiedziałam się po 4 miesiącach, kiedy bank zaczął przysyłać wezwania do zapłaty. Oprócz karty ukradł drobne rzeczy. Żelazko, telefon czy komplet kieliszków, który został mi po mamie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że "Tulipan” ma żonę i dwoje dzieci. Jest bezrobotny.
Czytaj więcej o:

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 lipca 2015 o 12:37
0
juz wyszedł buszuje w Świdniku nawet z ładną dziewczyną był hahahah
Avatar
Gość / 29 lipca 2015 o 11:40
0
Wpier..dol i do lichu, tyle w temacie
Avatar
Gość / 13 czerwca 2015 o 18:24
0
A Bartek dalej buszuje po necie i szuka następnych chętnych...
Avatar
judyta / 21 lutego 2015 o 16:04
0

Znam go osobiscie ale takich klamst sie po nim niespodziewalam ze tak mozna zmyslac to sie poprostu w glowie niemiesci ale to cały Bartek 

Avatar
flame / 10 lutego 2015 o 22:14
0

W dowodzie osobistym ZAWSZE wpisany jest zameldowania.

Dopiero od marca 2015 roku adres zameldowania nie będzie umieszczany w dowodzie, bo nie będzie takiej rubryki w dowodzie.

Dlaczego właścicielka pensjonatu nie wpisała do rejestru gości dresu zameldowania tego oszusta to ja nie wiem.

 bzdura 

jestem posiadaczką dowodu bez adresu zameldowania (puste miejsce)

dowód był wystawiony w 2012 r.

 bzdura 

jestem posiadaczką dowodu bez adresu zameldowania (puste miejsce)

dowód był wystawiony w 2012 r.

rozwiń
Avatar
bart / 8 lutego 2015 o 14:19
0

misiu, od jakiegoś czasu nie ma obowiązku meldowania się i w dowodzie w miejscu zamieszkania w takich przypadkach jest puste miejsce

W dowodzie osobistym ZAWSZE wpisany jest zameldowania.

Dopiero od marca 2015 roku adres zameldowania nie będzie umieszczany w dowodzie, bo nie będzie takiej rubryki w dowodzie.

Dlaczego właścicielka pensjonatu nie wpisała do rejestru gości dresu zameldowania tego oszusta to ja nie wiem.

W dowodzie osobistym ZAWSZE wpisany jest zameldowania.

Dopiero od marca 2015 roku adres zameldowania nie będzie umieszczany w dowodzie, bo nie będzie takiej rubryki w dowodzie.

Dlaczego właścicielka pensjonatu nie wpisała do rejestru gości dresu zameldowania tego oszusta to ja nie wiem.

rozwiń
Avatar
obserwator / 7 lutego 2015 o 11:29
0

misiu, od jakiegoś czasu nie ma obowiązku meldowania się i w dowodzie w miejscu zamieszkania w takich przypadkach jest puste miejsce

Avatar
NATALIA / 7 lutego 2015 o 11:21
0

"Meldując się w pensjonacie Bartłomiej M. jako miejsce zamieszkania podał adres w Świdniku. Właścicielka pensjonatu prosiła kuzyna, by sprawdził, czy 28-latek rzeczywiście tam mieszka. Drzwi otworzyła mu pani Agnieszka, jedna z ofiar "Tulipana”. 

.... co to znaczy "jako miejsce zamieszkania podał adres w ...."  :huh: 

Myślałem, że osoba meldująca się w hotelu/na kwaterze ma obowiązek okazać swój dowód osobisty, a tam jest wpisany jego prawdziwy adres zameldowania.

...............

No chyba, że ten "Tulipan" miał w dowodzie wpisany adres jednej ze swych ofiar. 

właścicielka widocznie melduje na oko :-P urzad skarbowy powinien ja odwiedzić , wielka ofiara proszę Was jak można być tak głupią babą IDIOTYZM

ielka widocznie melduje na oko :-P urzad skarbowy powinien ja odwiedzić , wielka ofiara proszę Was jak można być tak głupią babą IDIOTYZM

rozwiń
Avatar
Belmondo / 6 lutego 2015 o 15:31
0

No niech mają nauczkę .  Nie wszystko złoto  co się świeci .Kobiety myślą inaczej  . Dobry bajer to połowa sukcesu, reszta idzie jak po mydle.

Avatar
anna-maria / 6 lutego 2015 o 15:15
0

"28-latek to mistrz w opowiadaniu wzruszających historii.

– Kiedy miał oddać mi pieniądze, spadła na niego lawina nieszczęść – wspominała po pierwszym zatrzymaniu mężczyzny jedna z poszkodowanych.

– Rozbił nowy samochód, oszukał go wspólnik, dowiedział się, że jest adoptowany. 

Później amant chciał się zabić, wygrał walkę z sepsą, wyjechał na poszukiwania zaginionej siostry, opłakiwał zmarłą babcię i zapadł na raka płuc.

Ostatnie miesiące życia planował spędzić z partnerką w nowym domu w górach.

Nie zdążył, bo "umierał” w szpitalu.

Skarżył się, że jego córka zmarła, a żona go zostawiła.

Mówił też, że w dzieciństwie był gwałcony przez matkę."

To jest scenariusz na kilkadziesiąt odcinków telenoweli. 

Szacun dla tego mitomana-gawędziarza.

Bezrobotny szmaciarz nawijał makaron na uszy wykształconym i doświadczonym życiowo kobietom.

"28-latek to mistrz w opowiadaniu wzruszających historii.

– Kiedy miał oddać mi pieniądze, spadła na niego lawina nieszczęść – wspominała po pierwszym zatrzymaniu mężczyzny jedna z poszkodowanych.

– Rozbił nowy samochód, oszukał go wspólnik, dowiedział się, że jest adoptowany. rozwiń

Avatar
Gość / 29 lipca 2015 o 12:37
0
juz wyszedł buszuje w Świdniku nawet z ładną dziewczyną był hahahah
Avatar
Gość / 29 lipca 2015 o 11:40
0
Wpier..dol i do lichu, tyle w temacie
Avatar
Gość / 13 czerwca 2015 o 18:24
0
A Bartek dalej buszuje po necie i szuka następnych chętnych...
Avatar
judyta / 21 lutego 2015 o 16:04
0

Znam go osobiscie ale takich klamst sie po nim niespodziewalam ze tak mozna zmyslac to sie poprostu w glowie niemiesci ale to cały Bartek 

Avatar
flame / 10 lutego 2015 o 22:14
0

W dowodzie osobistym ZAWSZE wpisany jest zameldowania.

Dopiero od marca 2015 roku adres zameldowania nie będzie umieszczany w dowodzie, bo nie będzie takiej rubryki w dowodzie.

Dlaczego właścicielka pensjonatu nie wpisała do rejestru gości dresu zameldowania tego oszusta to ja nie wiem.

 bzdura 

jestem posiadaczką dowodu bez adresu zameldowania (puste miejsce)

dowód był wystawiony w 2012 r.

 bzdura 

jestem posiadaczką dowodu bez adresu zameldowania (puste miejsce)

dowód był wystawiony w 2012 r.

rozwiń
Avatar
bart / 8 lutego 2015 o 14:19
0

misiu, od jakiegoś czasu nie ma obowiązku meldowania się i w dowodzie w miejscu zamieszkania w takich przypadkach jest puste miejsce

W dowodzie osobistym ZAWSZE wpisany jest zameldowania.

Dopiero od marca 2015 roku adres zameldowania nie będzie umieszczany w dowodzie, bo nie będzie takiej rubryki w dowodzie.

Dlaczego właścicielka pensjonatu nie wpisała do rejestru gości dresu zameldowania tego oszusta to ja nie wiem.

W dowodzie osobistym ZAWSZE wpisany jest zameldowania.

Dopiero od marca 2015 roku adres zameldowania nie będzie umieszczany w dowodzie, bo nie będzie takiej rubryki w dowodzie.

Dlaczego właścicielka pensjonatu nie wpisała do rejestru gości dresu zameldowania tego oszusta to ja nie wiem.

rozwiń
Avatar
obserwator / 7 lutego 2015 o 11:29
0

misiu, od jakiegoś czasu nie ma obowiązku meldowania się i w dowodzie w miejscu zamieszkania w takich przypadkach jest puste miejsce

Avatar
NATALIA / 7 lutego 2015 o 11:21
0

"Meldując się w pensjonacie Bartłomiej M. jako miejsce zamieszkania podał adres w Świdniku. Właścicielka pensjonatu prosiła kuzyna, by sprawdził, czy 28-latek rzeczywiście tam mieszka. Drzwi otworzyła mu pani Agnieszka, jedna z ofiar "Tulipana”. 

.... co to znaczy "jako miejsce zamieszkania podał adres w ...."  :huh: 

Myślałem, że osoba meldująca się w hotelu/na kwaterze ma obowiązek okazać swój dowód osobisty, a tam jest wpisany jego prawdziwy adres zameldowania.

...............

No chyba, że ten "Tulipan" miał w dowodzie wpisany adres jednej ze swych ofiar. 

właścicielka widocznie melduje na oko :-P urzad skarbowy powinien ja odwiedzić , wielka ofiara proszę Was jak można być tak głupią babą IDIOTYZM

ielka widocznie melduje na oko :-P urzad skarbowy powinien ja odwiedzić , wielka ofiara proszę Was jak można być tak głupią babą IDIOTYZM

rozwiń
Avatar
Belmondo / 6 lutego 2015 o 15:31
0

No niech mają nauczkę .  Nie wszystko złoto  co się świeci .Kobiety myślą inaczej  . Dobry bajer to połowa sukcesu, reszta idzie jak po mydle.

Avatar
anna-maria / 6 lutego 2015 o 15:15
0

"28-latek to mistrz w opowiadaniu wzruszających historii.

– Kiedy miał oddać mi pieniądze, spadła na niego lawina nieszczęść – wspominała po pierwszym zatrzymaniu mężczyzny jedna z poszkodowanych.

– Rozbił nowy samochód, oszukał go wspólnik, dowiedział się, że jest adoptowany. 

Później amant chciał się zabić, wygrał walkę z sepsą, wyjechał na poszukiwania zaginionej siostry, opłakiwał zmarłą babcię i zapadł na raka płuc.

Ostatnie miesiące życia planował spędzić z partnerką w nowym domu w górach.

Nie zdążył, bo "umierał” w szpitalu.

Skarżył się, że jego córka zmarła, a żona go zostawiła.

Mówił też, że w dzieciństwie był gwałcony przez matkę."

To jest scenariusz na kilkadziesiąt odcinków telenoweli. 

Szacun dla tego mitomana-gawędziarza.

Bezrobotny szmaciarz nawijał makaron na uszy wykształconym i doświadczonym życiowo kobietom.

"28-latek to mistrz w opowiadaniu wzruszających historii.

– Kiedy miał oddać mi pieniądze, spadła na niego lawina nieszczęść – wspominała po pierwszym zatrzymaniu mężczyzny jedna z poszkodowanych.

– Rozbił nowy samochód, oszukał go wspólnik, dowiedział się, że jest adoptowany. rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!