Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 listopada 2015 r.
8:32

Lubelskie mosty w rozsypce. Wprowadzają ograniczenia w ruchu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 37 A A
Od czwartku na ten most w ciągu al. Unii Lubelskiej nie będą mogły wjeżdżać pojazdy o masie rzeczywistej większej niż 20 ton
Od czwartku na ten most w ciągu al. Unii Lubelskiej nie będą mogły wjeżdżać pojazdy o masie rzeczywistej większej niż 20 ton

Miasto wprowadza duże ograniczenia w ruchu na moście, którym al. Unii Lubelskiej przechodzi nad Bystrzycą w stronę ronda. Konstrukcja jest w rozsypce, a remont nastąpi nie wcześniej, niż w 2017 r. Podobne ograniczenia mogą się wkrótce pojawić na ul. Mełgiewskiej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O fatalnym stanie mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej pisaliśmy już w lutym powołując się na zleconą przez miasto opinię. Opis brzmiał ponuro: korodujące zbrojenia, niszczejący beton, osłabiona konstrukcja, fatalne odwodnienie. Niedawno Ratusz zamówił nową ekspertyzę. Dostał w niej równie ponury opis i zalecenie, by wprowadzić ograniczenia w ruchu. Będą one obowiązywać od czwartku.

Na most prowadzący w stronę ronda nie będą mogły wjeżdżać pojazdy o masie rzeczywistej większej niż 20 ton. Znaki zakazu staną już na al. Unii Lubelskiej na wysokości stacji paliw, gdzie kierowcy będą mieli szansę zawrócić.

– Jadącym w kierunku ul. Krochmalnej, zalecamy poruszanie się od ronda pod Zamkiem al. Tysiąclecia w kierunku ul. Krańcowej i dalej ul. Kunickiego, ul. Nowy Świat i ul. Wrotkowską – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Natomiast jadący spod Zamku w kierunku Rzeszowa powinni poruszać się al. Tysiąclecia, al. Solidarności, al. Sikorskiego i al. Kraśnicką.

Ograniczenia będą dotyczyć tylko jednego mostu, bo ten prowadzący od ronda w kierunku Zamojskiej jest w nieco lepszym stanie. Ale nawet ten, który bardziej się sypie nie może liczyć na szybką przebudowę. – Prace nastąpią najwcześniej w 2017 r. Podkreślam: najwcześniej – mówi Kieliszek.

Osłabionych mostów jest w Lublinie znacznie więcej. Jeszcze w listopadzie takie same ograniczenia co do tonażu i prędkości mogą się pojawić na obu mostach na Bystrzycy w ul. Mełgiewskiej obok Dworku Grafa. Jadący od Świdnika musieliby skręcać w lewo w ul. Grafa, a jadącym al. Andersa znaki nakazywałyby skręcić w prawo w kierunku Zamku.

W najgorszym stanie, i to od dawna, jest największy w Lublinie wiadukt nad torami w ciągu ul. Grygowej. Obiekt trzyma się głównie dzięki stalowym podporom i musi tak jeszcze długo wytrzymać, bo w miejskich planach jest wpisany gdzieś między rokiem 2017 a 2020. Takie same daty widnieją przy sypiącym się moście na Czerniejówce w ciągu ul. Fabrycznej. O żadnych terminach nie ma na razie mowy w przypadku znajdującego się niedaleko mostu w ciągu ul. Pawiej. Szansę (ale wciąż tylko szansę) na naprawę w przyszłym roku mają wiadukty, którymi nad wąwozem przy Oratoryjnej biegnie al. Kompozytorów Polskich.

Najwięcej szczęścia mają kierowcy z ul. Głównej, bo tu nowa przeprawa przez Czechówkę ma być gotowa do końca września przyszłego roku. W tym przypadku miasto stanęło pod ścianą, gdy okazało się, że stary most wręcz grozi zawaleniem.

Jeszcze w listopadzie ograniczenia w ruchu ciężkich pojazdów mogą się pojawić na obu mostach na Bystrzycy w ul. Mełgiewskiej obok Dworku Grafa (fot. Maciej Kaczanowski)
Jeszcze w listopadzie ograniczenia w ruchu ciężkich pojazdów mogą się pojawić na obu mostach na Bystrzycy w ul. Mełgiewskiej obok Dworku Grafa (fot. Maciej Kaczanowski)

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 22:28
0
Remont wiaduktu w Chinach, oglądaj na: http://o2.pl/short/tak-sie-remontuje-wiadukt-w-chinach-5930789928404097s Życzę budowniczym w Lublinie podobnego tempa.
Avatar
BudŻet / 9 listopada 2015 o 22:26
0

skoro niepotrzebny to czemu od otwarcia odwiedziło go 310 tysięcy widzów i z tygodnia na tydzień liczba ta rośnie? duchy jakieś go nawiedzały?

Masz na myśli kreatywnych czy realnych widzów?

Myślisz, że już nikt w Lublinie nie pamięta jak inna miejska spółka wykupywała od siebie samej bilety tylko po to, by czerpać korzyści z dotacji celowych?

Uważaj, bo jeszcze trochę i będzie pobity rekord wydajności z 1956 roku...

Masz na myśli kreatywnych czy realnych widzów?

Myślisz, że już nikt w Lublinie nie pamięta jak inna miejska spółka wykupywała od siebie samej bilety tylko po to, by czerpać korzyści z dotacji celowych?

Uważaj, bo jeszcze trochę i będzie pobity rekord wydajności z 1956 roku...

rozwiń
Avatar
bw / 9 listopada 2015 o 20:48
0

Żuk chce załatwić pieniądze na remont mostów z ministerstwa. Tułajew, Soboń i reszta orłów z PiS, DO ROBOTY!!! Dużo obiecywaliście, pora powalczyć u Szydło o realne pieniądze dla Lublina!!! Mosty się sypią, DO ROBOTY!!!

No ale jak PiS załatwi pieniądze, to chyba nie będzie zasługa Żuka? Ech, Platformersi  :D

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 20:09
0
z tego co pamiętam a pamięć mam dobrą to Tarasy Zamkowe miały wyremontować całą al. Unii Lubelskiej
Avatar
Gucio / 9 listopada 2015 o 18:57
0

Miałem możliwość obserwowania jak budowano most na ul.Unii Lubelskiej.Pamiętam,że teren był bardzo podmokły.W wykopach ciągle pojawiała się woda.Przed wylaniem cementu musiano ją wypompowywać.Dla ustabilizowania podłoża wbijano kilkumetrowej długości(wysokości)metalowe szyny.Widocznie jednak woda zrobiła swoje i metal skorodował.Wszystko to działo się niewiele ponad 30 lat temu.Czas robi swoje.....

jak partacze i złodziej robili - takie efekty.

Golden Gate Bridge wybudowali w 1937 roku.

nadal sprawny wisi

jak partacze i złodziej robili - takie efekty.

Golden Gate Bridge wybudowali w 1937 roku.

nadal sprawny wisi

rozwiń
Avatar
leoncio / 9 listopada 2015 o 18:51
0

skoro niepotrzebny to czemu od otwarcia odwiedziło go 310 tysięcy widzów i z tygodnia na tydzień liczba ta rośnie? duchy jakieś go nawiedzały?

pospólstwu  dużo nie potrzeba

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 18:25
0
Mosty w rozsypce, sygnalizacja świetlna nie działa, wszedzie zakazy i większa strefa płatnego parkowania. Trzeba się przesiadać na furmanki, rowery albo na piechote. Lublin cofa sie w rozwoju.
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 18:02
0
Najważniejsze, że tsetse POmogła lubelskiemu POdstrzygaczowi i urządzili koncert na Narodowym, gdzie strata z kieszeni chorych, starych, wygłodniałych, bezrobotnych podatników wyniosła 5-6 mln zł!!!
Avatar
mieszkaniec / 9 listopada 2015 o 17:55
0

Nie ma nic złego w mądrym zadłużaniu. Pieniądze z UE zaraz się skończą ale firmy które do Lublina przyjdą dzięki inwestycjom w infrastrukturę, zostaną na lata. Lublina nie stać na czekanie na mannę z nieba, trzeba działać. Żuk to robi i chwała mu za to.

Avatar
cytaty i pisaty / 9 listopada 2015 o 17:49
0

Urzędnicy w natarciu... a tu tymczasem Lublin ma zadłużyć się w banku luksemburskim na kolejne 500 milionów złotych w myśl zasady by żyło się lepiej, a lepiej żyje się...

Prokuratura i CBA prowadzi dochodzenie w sprawie płatnej protekcji w ZTM Lublin... o czym donosi Kurier Lubelski

Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 22:28
0
Remont wiaduktu w Chinach, oglądaj na: http://o2.pl/short/tak-sie-remontuje-wiadukt-w-chinach-5930789928404097s Życzę budowniczym w Lublinie podobnego tempa.
Avatar
BudŻet / 9 listopada 2015 o 22:26
0

skoro niepotrzebny to czemu od otwarcia odwiedziło go 310 tysięcy widzów i z tygodnia na tydzień liczba ta rośnie? duchy jakieś go nawiedzały?

Masz na myśli kreatywnych czy realnych widzów?

Myślisz, że już nikt w Lublinie nie pamięta jak inna miejska spółka wykupywała od siebie samej bilety tylko po to, by czerpać korzyści z dotacji celowych?

Uważaj, bo jeszcze trochę i będzie pobity rekord wydajności z 1956 roku...

Masz na myśli kreatywnych czy realnych widzów?

Myślisz, że już nikt w Lublinie nie pamięta jak inna miejska spółka wykupywała od siebie samej bilety tylko po to, by czerpać korzyści z dotacji celowych?

Uważaj, bo jeszcze trochę i będzie pobity rekord wydajności z 1956 roku...

rozwiń
Avatar
bw / 9 listopada 2015 o 20:48
0

Żuk chce załatwić pieniądze na remont mostów z ministerstwa. Tułajew, Soboń i reszta orłów z PiS, DO ROBOTY!!! Dużo obiecywaliście, pora powalczyć u Szydło o realne pieniądze dla Lublina!!! Mosty się sypią, DO ROBOTY!!!

No ale jak PiS załatwi pieniądze, to chyba nie będzie zasługa Żuka? Ech, Platformersi  :D

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 20:09
0
z tego co pamiętam a pamięć mam dobrą to Tarasy Zamkowe miały wyremontować całą al. Unii Lubelskiej
Avatar
Gucio / 9 listopada 2015 o 18:57
0

Miałem możliwość obserwowania jak budowano most na ul.Unii Lubelskiej.Pamiętam,że teren był bardzo podmokły.W wykopach ciągle pojawiała się woda.Przed wylaniem cementu musiano ją wypompowywać.Dla ustabilizowania podłoża wbijano kilkumetrowej długości(wysokości)metalowe szyny.Widocznie jednak woda zrobiła swoje i metal skorodował.Wszystko to działo się niewiele ponad 30 lat temu.Czas robi swoje.....

jak partacze i złodziej robili - takie efekty.

Golden Gate Bridge wybudowali w 1937 roku.

nadal sprawny wisi

jak partacze i złodziej robili - takie efekty.

Golden Gate Bridge wybudowali w 1937 roku.

nadal sprawny wisi

rozwiń
Avatar
leoncio / 9 listopada 2015 o 18:51
0

skoro niepotrzebny to czemu od otwarcia odwiedziło go 310 tysięcy widzów i z tygodnia na tydzień liczba ta rośnie? duchy jakieś go nawiedzały?

pospólstwu  dużo nie potrzeba

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 18:25
0
Mosty w rozsypce, sygnalizacja świetlna nie działa, wszedzie zakazy i większa strefa płatnego parkowania. Trzeba się przesiadać na furmanki, rowery albo na piechote. Lublin cofa sie w rozwoju.
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 18:02
0
Najważniejsze, że tsetse POmogła lubelskiemu POdstrzygaczowi i urządzili koncert na Narodowym, gdzie strata z kieszeni chorych, starych, wygłodniałych, bezrobotnych podatników wyniosła 5-6 mln zł!!!
Avatar
mieszkaniec / 9 listopada 2015 o 17:55
0

Nie ma nic złego w mądrym zadłużaniu. Pieniądze z UE zaraz się skończą ale firmy które do Lublina przyjdą dzięki inwestycjom w infrastrukturę, zostaną na lata. Lublina nie stać na czekanie na mannę z nieba, trzeba działać. Żuk to robi i chwała mu za to.

Avatar
cytaty i pisaty / 9 listopada 2015 o 17:49
0

Urzędnicy w natarciu... a tu tymczasem Lublin ma zadłużyć się w banku luksemburskim na kolejne 500 milionów złotych w myśl zasady by żyło się lepiej, a lepiej żyje się...

Prokuratura i CBA prowadzi dochodzenie w sprawie płatnej protekcji w ZTM Lublin... o czym donosi Kurier Lubelski

Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 0 0

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 28 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 158 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 421 17

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 30 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 25 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!