Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2009 r.
19:21
Edytuj ten wpis

Lubelszczyzna wydaje krocie na reklamę, ale turyści nie mogą przyjechać

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 38 A A

Im więcej wydajemy na promocję województwa, tym mniej odwiedza nas turystów. – Wybudujcie najpierw drogi. Wtedy przyjadą podziwiać waszą nieskażoną przyrodę – radzi ekspert.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Promocyjna ofensywa Lubelszczyzny była widoczna gołym okiem. Billboardy na ulicach Warszawy i Katowic, plakaty w pociągach do stolicy, reklamy w popularnych portalach internetowych.

– Jestem zadowolony, choć nie zachwycony. W porównaniu do poprzednich lat zaczęliśmy coś robić – ocenił Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa.

Turystów kusiliśmy hasłem: "Wyłącz napięcie, włącz zasilanie”. Zadziałało? Z tysiąca przepytanych osób znajomość hasła potwierdziło spontanicznie 0,4 proc. (z podpowiedzią 7,9 proc.).

– To dobry wynik, biorąc pod uwagę ilość pieniędzy przeznaczonych na kampanię – ocenia Marcin Godlewski z DSK, firmy, która przygotowała promocję. Akcja kosztowała 750 tys. zł, większość dołożyła Unia Europejska.

Żeby sprawdzić, jak skuteczne są takie akcje, porównaliśmy wydatki Urzędu Marszałkowskiego na promocję regionu i dane z Głównego Urzędu Statystycznego z ostatnich czterech lat.

W 2006 r. promocja pochłonęła 558 tys. zł, a odwiedziło nas 564 tys. osób. Zdobycie jednego turysty kosztowało niespełna złotówkę.

W ubiegłym roku lubelskie wydało 1,76 mln zł i przyciągnęło 677 tys. gości. Jeden turysta kosztował nas zatem 2,6 zł.

W tym roku – wszystko na to wskazuje – przyciągnęliśmy ich mniej. Do końca września przyjechało 512 tysięcy gości (o 4 proc. mniej niż w analogicznym okresie ub. roku).

Tymczasem do końca października na promocję poszło z kasy województwa rekordowe 1,8 mln zł. Według naszych szacunków za zdobycie jednego turysty zapłaciliśmy ok. 3 zł.

– W porównaniu do poprzednich lat mamy znacznie mniej gości – przyznaje Ewa Poterucha, kierownik trzygwiazdkowego Hotelu Jubilat w Zamościu. – Turyści indywidualni przyjeżdżają, ale mniej jest grup zorganizowanych.

Piotr Franaszek, szef Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim zastrzega jednak, że nie ma jeszcze pełnych danych za ten rok. – Na całym świecie kryzys zatrzymał ludzi w domach – przekonuje.

I rzeczywiście, statystycy odnotowali mniejszy ruch turystyczny niemal w całym kraju. Ale nie na Podkarpaciu, gdzie mieli o 9 proc. więcej gości niż przed rokiem.

– Oni mają góry – tłumaczy Tomasz Dziedzic z państwowego Instytutu Turystyki. – A Lubelszczyzna ma problem. Bo co z tego, że można u was odpocząć na łonie natury, skoro nie ma jak do was dojechać.

Czy zatem inwestowanie w promocję Lubelszczyzny, to dobrze wydane pieniądze? – Wszystkie regiony promują się – mówi marszałek Grabczuk. – Zależy nam bowiem, żeby turyści przyjeżdżali do Polski. Wtedy jest szansa, że nas odwiedzą.

– Niech władze województwa skupią się na budowie dróg i lotniska. Wtedy goście przyjadą i zostawią u was pieniądze – radzi Dziedzic.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janek / 26 lipca 2010 o 08:01
0
wczoraj - 25.07 wracałem przez Sandomierz do Lublina - za Sandomierzem skręca się w jakąś podrzędną drogę tak jakby nie miała prowadzic do największej aglomeracji na Wschodzie Polski tylko do jakiejś pipidówki, nie wspomnę o drodze przed Kraśnikiem i całym odcinku do Lublina - doły, koleiny, wąsko, a tam gdzie jest pobocze to pokrzywione wszystko jak diabli, tragedia, musi powstać ekspresówka na Kraków i Śląsk
Avatar
scrap / 17 grudnia 2009 o 22:44
0
jano napisał:
Tylko po jakiego grzyba cały Lublin został obwieszony bilbordami reklamującymi Lubelszczyznę? Reklamują Lubelskie w Lublinie? Żeby Lubelacy jeżdzili za miasto? Czy może chodziło o to żeby komuś dać zarobić?[url="http://www.janostrzyca.bloog.pl"]Odwiedź moją stronę[/url]


Zdjęcia w porzadku, widać że sie nie lenisz i łapiesz różne ciekawe tematy.
Sugerowałbym zakup porządnego, jasnego zooma, brakuje mi troche szerokich kątów.
Łap w obiektyw więcej ludzi, podchodź bliżej do tematu, niektóre pliki robią wrażenie leciutko niedoświetlonych.
pozdrawiam serdecznie


Zdjęcia w porzadku, widać że sie nie lenisz i łapiesz różne ciekawe tematy.
Sugerowałbym zakup porządnego, jasnego zooma, brakuje mi troche szerokich kątów.
Łap w obiektyw więcej ludzi, podchodź bliżej do tematu, niektóre pliki robią wrażenie leciutko niedoświetlonych.
pozdrawiam serdecznie rozwiń
Avatar
jano / 17 grudnia 2009 o 15:07
0
Tylko po jakiego grzyba cały Lublin został obwieszony bilbordami reklamującymi Lubelszczyznę? Reklamują Lubelskie w Lublinie? Żeby Lubelacy jeżdzili za miasto? Czy może chodziło o to żeby komuś dać zarobić?[url="http://www.janostrzyca.bloog.pl"]Odwiedź moją stronę[/url]
Avatar
cc / 17 grudnia 2009 o 13:52
0
spadek po komunie , obiecywanie , obiecywanie - zresztą reaktywowana komuna nw wielu starostwach umie to doskonale
Avatar
Rafał Panas / 17 grudnia 2009 o 13:49
0
[quote name='ono' date='17.12.2009, 13:24:31' post='207657']
"Tymczasem do końca października na promocję poszło z kasy województwa rekordowe 1,8 mln zł. Według naszych szacunków za zdobycie jednego turysty zapłaciliśmy ok. 3 zł." wg mnie porównuje Pan dane z tego samego roku:) a to chyba nie tak

Nie rozumiem.
Avatar
ono / 17 grudnia 2009 o 13:24
0
"Tymczasem do końca października na promocję poszło z kasy województwa rekordowe 1,8 mln zł. Według naszych szacunków za zdobycie jednego turysty zapłaciliśmy ok. 3 zł." wg mnie porównuje Pan dane z tego samego roku:) a to chyba nie tak.. to może rzeczywiści jak Pan Ekspert radzi poczekajmy na drogi i lotnisko, a wtedy zaczniemy się promować.... radzę jednak porozmawiać np. z właścicielami gosp. agroturystycznych czy chcę tej promocji czy poczekają aż im drogi wybudują.. tendencyjny artykuł i tendencyjne rady eksperckie. nam w regionie pomysły UM podobają się, widać,że coś się zaczęło dziać!!
"Tymczasem do końca października na promocję poszło z kasy województwa rekordowe 1,8 mln zł. Według naszych szacunków za zdobycie jednego turysty zapłaciliśmy ok. 3 zł." wg mnie porównuje Pan dane z tego samego roku:) a to chyba nie tak.. to może rzeczywiści jak Pan Ekspert radzi poczekajmy na drogi i lotnisko, a wtedy zaczniemy się promować.... radzę jednak porozmawiać np. z właścicielami gosp. agroturystycznych czy chcę tej promocji czy poczekają aż im drogi wybudują.. tendencyjny artykuł i tendencyjne rady eksperckie. nam w regi... rozwiń
Avatar
Rafał Panas / 17 grudnia 2009 o 12:59
0
ono napisał:
kampania się nie skończyła, a oni już wskaźniki liczą. sam pracuję w gminie i wiem, jak dziennikarze wypisują bzdury, nawet jak podasz im gotowe informacje (wręcz gotowy artykuł), to zawsze dopiszą jakąś "prawdę wyssaną z palca" żeby było ciekawiej. kampania zaczęła sie po sezonie, to jak można sprawdzać, czy przyniosła efekty, zanim się zaczęła. głupoty!!!

Proszę te gorzkie słowa kierować do władz województwa, bo to one ogłosiły wczoraj wyniki kampanii. A mój tekst dotyczył nie tego co wydarzy się w 2010 roku tylko lat poprzednich. Ile poszło na promocję i ilu turystów przyjechało.

Proszę te gorzkie słowa kierować do władz województwa, bo to one ogłosiły wczoraj wyniki kampanii. A mój tekst dotyczył nie tego co wydarzy się w 2010 roku tylko lat poprzednich. Ile poszło na promocję i ilu turystów przyjechało. rozwiń
Avatar
ono / 17 grudnia 2009 o 12:43
0
kampania się nie skończyła, a oni już wskaźniki liczą. sam pracuję w gminie i wiem, jak dziennikarze wypisują bzdury, nawet jak podasz im gotowe informacje (wręcz gotowy artykuł), to zawsze dopiszą jakąś "prawdę wyssaną z palca" żeby było ciekawiej. kampania zaczęła sie po sezonie, to jak można sprawdzać, czy przyniosła efekty, zanim się zaczęła. głupoty!!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 o 12:39
0
ale głupoty piszecie. lepiej żeby kasę wziął ktoś inny na promocję?? wtedy będziecie pisali, że władze nieskuteczne. jak pozyskali kasę, to nie na to, co byście chcieli. jak ktoś pisze projekty to wie, że kasy UE z promocji nie można przeznaczyć na drogi czy cokolwiek innego.. dziennikarze radzę troszkę więcej wnikliwości!! prawdy żądam a nie takich głupot wyssanych z palca.
Avatar
scrap / 17 grudnia 2009 o 11:19
0
Buhaha napisał:
Scrap, nie pień się tak i nie rzucaj epitetami, bo to potrafi dziecko w podstawówce, tylko zmień je na argumenty. Bo " jaki koń jest, każdy widzi". Z resztą, jak widzisz, artykuł dotyczy ZŁEJ promocji regionu, spowodowanej między innymi stanem infrastruktury, za którą odpowiada.. no kto? Brakiem inwestycji, za które odpowiedzialny jest.. no kto? POmpowaniem pieniędzy głównie w zachodnią polskę, za co odpowiedzialny jest.. no kto? Który z prezydentów Lublina dostał w prezencie leniwca? Wymieniać dalej?
PO-datki rosną, tylko pieniędzy nie przybywa. Watpię, czy "scrap" przekraczał kiedykolwiek granicę województwa lubelskiego, nie mówiąc już o granicy polskiej, by wiedzieć, co znaczy "rządzić dobrze". A wielbicielem ani przeciwnikiem żadnej poszczególnej partii nie jestem. Skończmy ten PR na forach i zajmijmy się faktami, te zaś mówią same za siebie.


Spójrzmy na przykład z własnego podwórka, wjazd do Lublina dosłownie odczuwa się z każdej strony, okolice dworców straszą ze wszystkich stron, jak wygląda ulica Tysiąclecia/Ruska - pierwsza widziana po wyjściu z dworca? Tego żaden turysta nie zapomni i na pewno przekaże wspomnienia innym. W tym roku Kurier przeprowadzał wywiady z takimi turystami, większość miała podobne zdanie " miasto ładne, ale zaniedbane, Stare Miasto piękne, tylko niebezpieczne, brak toalet, bazy noclegowej, informacji turystycznej " Tu również, przez 3 lata miłościwie nam panujących nic się nie zmieniło..

Jeżeli w naszym województwie i całej Polsce jest tak fatalnie pod rządami PO, to co Ty tu jeszcze robisz? Dlaczego nie wyjedziesz do jakiegoś pięknego kraju, gdzie rządzą fachowcy, a drogi sa równe a podatki niskie? Lubelszczyzna nie jestem pępkiem Polski i Europy, powinna sama się o siebie zatroszczyć a nie tylko czekać na rządowe pieniądze....Nie potrafimy wykorzystać środków unijnych, i tu sie zgodzę, za to ponosi odpowiedzialność aktualna władza. Jeśli chodzi o drogi, to troszkę demonizujesz, jest znacznie lepiej niż kilka lat temu. I muszę Cię zmartwić, bywałem za granicą, pracowałem dwa lata w Chicago i zdaję sobie sprawę z tego jak wygląda życie na zachodzie i jak wiele nam jeszcze do nich brakuje. I nie łudź się, lubelskie zawsze będzie rolniczym i niedofinansowanym regionem, bez względu na to czy rządzić będzie PO,SLD czy PiS…
Jeśli myślisz, że się pienię to jesteś w błędzie , mam świetny humor, za dwa tygodnie lecę do Londynu
i odpocznę trochę od wszechwiedzących mądrali z forum DW 

Jeżeli w naszym województwie i całej Polsce jest tak fatalnie pod rządami PO, to co Ty tu jeszcze robisz? Dlaczego nie wyjedziesz do jakiegoś pięknego kraju, gdzie rządzą fachowcy, a drogi sa równe a podatki niskie? Lubelszczyzna nie jestem pępkiem Polski i Europy, powinna sama się o siebie zatroszczyć a nie tylko czekać na rządowe pieniądze....Nie potrafimy wykorzystać środków unijnych, i tu sie zgodzę, za to ponosi odpowiedzialność aktualna władza. Jeśli chodzi o drogi, to troszkę demonizujesz, jest znacznie lepiej niż ... rozwiń
Avatar
Janek / 26 lipca 2010 o 08:01
0
wczoraj - 25.07 wracałem przez Sandomierz do Lublina - za Sandomierzem skręca się w jakąś podrzędną drogę tak jakby nie miała prowadzic do największej aglomeracji na Wschodzie Polski tylko do jakiejś pipidówki, nie wspomnę o drodze przed Kraśnikiem i całym odcinku do Lublina - doły, koleiny, wąsko, a tam gdzie jest pobocze to pokrzywione wszystko jak diabli, tragedia, musi powstać ekspresówka na Kraków i Śląsk
Avatar
scrap / 17 grudnia 2009 o 22:44
0
jano napisał:
Tylko po jakiego grzyba cały Lublin został obwieszony bilbordami reklamującymi Lubelszczyznę? Reklamują Lubelskie w Lublinie? Żeby Lubelacy jeżdzili za miasto? Czy może chodziło o to żeby komuś dać zarobić?[url="http://www.janostrzyca.bloog.pl"]Odwiedź moją stronę[/url]


Zdjęcia w porzadku, widać że sie nie lenisz i łapiesz różne ciekawe tematy.
Sugerowałbym zakup porządnego, jasnego zooma, brakuje mi troche szerokich kątów.
Łap w obiektyw więcej ludzi, podchodź bliżej do tematu, niektóre pliki robią wrażenie leciutko niedoświetlonych.
pozdrawiam serdecznie


Zdjęcia w porzadku, widać że sie nie lenisz i łapiesz różne ciekawe tematy.
Sugerowałbym zakup porządnego, jasnego zooma, brakuje mi troche szerokich kątów.
Łap w obiektyw więcej ludzi, podchodź bliżej do tematu, niektóre pliki robią wrażenie leciutko niedoświetlonych.
pozdrawiam serdecznie rozwiń
Avatar
jano / 17 grudnia 2009 o 15:07
0
Tylko po jakiego grzyba cały Lublin został obwieszony bilbordami reklamującymi Lubelszczyznę? Reklamują Lubelskie w Lublinie? Żeby Lubelacy jeżdzili za miasto? Czy może chodziło o to żeby komuś dać zarobić?[url="http://www.janostrzyca.bloog.pl"]Odwiedź moją stronę[/url]
Avatar
cc / 17 grudnia 2009 o 13:52
0
spadek po komunie , obiecywanie , obiecywanie - zresztą reaktywowana komuna nw wielu starostwach umie to doskonale
Avatar
Rafał Panas / 17 grudnia 2009 o 13:49
0
[quote name='ono' date='17.12.2009, 13:24:31' post='207657']
"Tymczasem do końca października na promocję poszło z kasy województwa rekordowe 1,8 mln zł. Według naszych szacunków za zdobycie jednego turysty zapłaciliśmy ok. 3 zł." wg mnie porównuje Pan dane z tego samego roku:) a to chyba nie tak

Nie rozumiem.
Avatar
ono / 17 grudnia 2009 o 13:24
0
"Tymczasem do końca października na promocję poszło z kasy województwa rekordowe 1,8 mln zł. Według naszych szacunków za zdobycie jednego turysty zapłaciliśmy ok. 3 zł." wg mnie porównuje Pan dane z tego samego roku:) a to chyba nie tak.. to może rzeczywiści jak Pan Ekspert radzi poczekajmy na drogi i lotnisko, a wtedy zaczniemy się promować.... radzę jednak porozmawiać np. z właścicielami gosp. agroturystycznych czy chcę tej promocji czy poczekają aż im drogi wybudują.. tendencyjny artykuł i tendencyjne rady eksperckie. nam w regionie pomysły UM podobają się, widać,że coś się zaczęło dziać!!
"Tymczasem do końca października na promocję poszło z kasy województwa rekordowe 1,8 mln zł. Według naszych szacunków za zdobycie jednego turysty zapłaciliśmy ok. 3 zł." wg mnie porównuje Pan dane z tego samego roku:) a to chyba nie tak.. to może rzeczywiści jak Pan Ekspert radzi poczekajmy na drogi i lotnisko, a wtedy zaczniemy się promować.... radzę jednak porozmawiać np. z właścicielami gosp. agroturystycznych czy chcę tej promocji czy poczekają aż im drogi wybudują.. tendencyjny artykuł i tendencyjne rady eksperckie. nam w regi... rozwiń
Avatar
Rafał Panas / 17 grudnia 2009 o 12:59
0
ono napisał:
kampania się nie skończyła, a oni już wskaźniki liczą. sam pracuję w gminie i wiem, jak dziennikarze wypisują bzdury, nawet jak podasz im gotowe informacje (wręcz gotowy artykuł), to zawsze dopiszą jakąś "prawdę wyssaną z palca" żeby było ciekawiej. kampania zaczęła sie po sezonie, to jak można sprawdzać, czy przyniosła efekty, zanim się zaczęła. głupoty!!!

Proszę te gorzkie słowa kierować do władz województwa, bo to one ogłosiły wczoraj wyniki kampanii. A mój tekst dotyczył nie tego co wydarzy się w 2010 roku tylko lat poprzednich. Ile poszło na promocję i ilu turystów przyjechało.

Proszę te gorzkie słowa kierować do władz województwa, bo to one ogłosiły wczoraj wyniki kampanii. A mój tekst dotyczył nie tego co wydarzy się w 2010 roku tylko lat poprzednich. Ile poszło na promocję i ilu turystów przyjechało. rozwiń
Avatar
ono / 17 grudnia 2009 o 12:43
0
kampania się nie skończyła, a oni już wskaźniki liczą. sam pracuję w gminie i wiem, jak dziennikarze wypisują bzdury, nawet jak podasz im gotowe informacje (wręcz gotowy artykuł), to zawsze dopiszą jakąś "prawdę wyssaną z palca" żeby było ciekawiej. kampania zaczęła sie po sezonie, to jak można sprawdzać, czy przyniosła efekty, zanim się zaczęła. głupoty!!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 o 12:39
0
ale głupoty piszecie. lepiej żeby kasę wziął ktoś inny na promocję?? wtedy będziecie pisali, że władze nieskuteczne. jak pozyskali kasę, to nie na to, co byście chcieli. jak ktoś pisze projekty to wie, że kasy UE z promocji nie można przeznaczyć na drogi czy cokolwiek innego.. dziennikarze radzę troszkę więcej wnikliwości!! prawdy żądam a nie takich głupot wyssanych z palca.
Avatar
scrap / 17 grudnia 2009 o 11:19
0
Buhaha napisał:
Scrap, nie pień się tak i nie rzucaj epitetami, bo to potrafi dziecko w podstawówce, tylko zmień je na argumenty. Bo " jaki koń jest, każdy widzi". Z resztą, jak widzisz, artykuł dotyczy ZŁEJ promocji regionu, spowodowanej między innymi stanem infrastruktury, za którą odpowiada.. no kto? Brakiem inwestycji, za które odpowiedzialny jest.. no kto? POmpowaniem pieniędzy głównie w zachodnią polskę, za co odpowiedzialny jest.. no kto? Który z prezydentów Lublina dostał w prezencie leniwca? Wymieniać dalej?
PO-datki rosną, tylko pieniędzy nie przybywa. Watpię, czy "scrap" przekraczał kiedykolwiek granicę województwa lubelskiego, nie mówiąc już o granicy polskiej, by wiedzieć, co znaczy "rządzić dobrze". A wielbicielem ani przeciwnikiem żadnej poszczególnej partii nie jestem. Skończmy ten PR na forach i zajmijmy się faktami, te zaś mówią same za siebie.


Spójrzmy na przykład z własnego podwórka, wjazd do Lublina dosłownie odczuwa się z każdej strony, okolice dworców straszą ze wszystkich stron, jak wygląda ulica Tysiąclecia/Ruska - pierwsza widziana po wyjściu z dworca? Tego żaden turysta nie zapomni i na pewno przekaże wspomnienia innym. W tym roku Kurier przeprowadzał wywiady z takimi turystami, większość miała podobne zdanie " miasto ładne, ale zaniedbane, Stare Miasto piękne, tylko niebezpieczne, brak toalet, bazy noclegowej, informacji turystycznej " Tu również, przez 3 lata miłościwie nam panujących nic się nie zmieniło..

Jeżeli w naszym województwie i całej Polsce jest tak fatalnie pod rządami PO, to co Ty tu jeszcze robisz? Dlaczego nie wyjedziesz do jakiegoś pięknego kraju, gdzie rządzą fachowcy, a drogi sa równe a podatki niskie? Lubelszczyzna nie jestem pępkiem Polski i Europy, powinna sama się o siebie zatroszczyć a nie tylko czekać na rządowe pieniądze....Nie potrafimy wykorzystać środków unijnych, i tu sie zgodzę, za to ponosi odpowiedzialność aktualna władza. Jeśli chodzi o drogi, to troszkę demonizujesz, jest znacznie lepiej niż kilka lat temu. I muszę Cię zmartwić, bywałem za granicą, pracowałem dwa lata w Chicago i zdaję sobie sprawę z tego jak wygląda życie na zachodzie i jak wiele nam jeszcze do nich brakuje. I nie łudź się, lubelskie zawsze będzie rolniczym i niedofinansowanym regionem, bez względu na to czy rządzić będzie PO,SLD czy PiS…
Jeśli myślisz, że się pienię to jesteś w błędzie , mam świetny humor, za dwa tygodnie lecę do Londynu
i odpocznę trochę od wszechwiedzących mądrali z forum DW 

Jeżeli w naszym województwie i całej Polsce jest tak fatalnie pod rządami PO, to co Ty tu jeszcze robisz? Dlaczego nie wyjedziesz do jakiegoś pięknego kraju, gdzie rządzą fachowcy, a drogi sa równe a podatki niskie? Lubelszczyzna nie jestem pępkiem Polski i Europy, powinna sama się o siebie zatroszczyć a nie tylko czekać na rządowe pieniądze....Nie potrafimy wykorzystać środków unijnych, i tu sie zgodzę, za to ponosi odpowiedzialność aktualna władza. Jeśli chodzi o drogi, to troszkę demonizujesz, jest znacznie lepiej niż ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy nagranie z wideorejestratora policji jest legalne? Sprawa wraca do sądu

Czy nagranie z wideorejestratora policji jest legalne? Sprawa wraca do sądu 0 0

Sprawa dotycząca stosowania przez drogówkę wideorejestratorów PolCam wróci na wokandę. W pierwszym procesie sąd uznał, że pomiary wykonane tym sprzętem są niewiarygodne i uniewinnił zatrzymanego przez policję kierowcę. Uniewinnienie było przedwczesne – oceniła wczoraj sędzia Anna Samulak z Sądu Okręgowego w Lublinie. – Jak można było to zrobić, skoro obwiniony sam przyznał zatrzymującym policjantom, że przekroczył prędkość.

Kandydat Kukiz'15 wyzwał konkurenta na pojedynek. Jest odpowiedź

Kandydat Kukiz'15 wyzwał konkurenta na pojedynek. Jest odpowiedź 6 8

Kandydat Kukiz 15 na prezydenta Chełma wyzywa swojego rywala na sportowy pojedynek. – To ośmieszanie naszego miasta – komentuje Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 1

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 36 15

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 47 15

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Awantura i przepychanki na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Awantura i przepychanki na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 35 64

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 5

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 46 59

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 14 2

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!