Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2014 r.
16:27
Edytuj ten wpis

Lublin: 10 dzielnic bez wywozu śmieci? Widmo zwolnień w SITA Wschód

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
19 27 A A

Ratusz częściowo unieważnił przetarg na wywóz odpadów w 2015 r. Chodzi o dwa sektory obejmujące Abramowice, Głusk, Dziesiątą, Kośminek, Bronowice, Stare Miasto, Wieniawę, Śródmieście i Za Cukrownią. - Oferty w tych dwóch sektorach były za drogie - wyjaśnia Ratusz. Co dalej?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Zapewnimy ciągłość usług do tej pory świadczonych odbioru i zagospodarowania odpadów - zapewnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. - W trybie zamówienia publicznego będziemy dokonywać wyboru w tych dwóch sektorach wykonawców na okres przejściowy do momentu rozstrzygnięcia ponowionego przetargu.

Dlaczego miasto zdecydowało się na unieważnienie przetargu w dwóch z siedmiu sektorów? Ratusz tłumaczy, że oferty opiewały na kwotę większą od tej, którą zakładało miasto. Tak było zresztą w każdym z sektorów, ale w tych dwóch różnica między kwotą zabezpieczoną przez samorząd a cenami ofertowymi była największa i wynosiła 1,6 miliona. - A takiej kwoty nie jesteśmy w stanie wygospodarować w ramach finansowych środków, którymi dysponujemy - wyjaśnia Krzyżanowska.

W pozostałych rejonach różnica między cenami ofertowymi a kwotą oszacowaną przez miasto to łącznie 600 tys. zł. Ratusz uznał, że tyle jest w stanie dołożyć.

Dodajmy, że w przetargu wystartowały dwie firmy: Kom-Eko i SITA Wschód. Obie złożyły oferty tylko na te sektory, w których obecnie działają, więc w żadnym z rejonów nie konkurowały ze sobą o zlecenie. Dzisiejszy wynik przetargu oznacza dla Kom-Eko zachowanie wszystkich czterech rejonów, dla spółki SITA Wschód utratę dwóch z trzech sektorów.

- Na początku stycznia rozpoczniemy proces odbioru pojemników z zabudowy jedno- i wielorodzinnej w tych dwóch sektorach, bo pojemniki są naszą własnością - zapowiada Robert Wiciński, prezes spółki SITA Wschód. Dla załogi spółki utrata dwóch sektorów może nawet oznaczać zwolnienia z pracy. - Potencjalnie może to być od 80 do 100 osób - mówi prezes.

Oferty przetargowe

Na poszczególne sektory miasto zarezerwowało:
sektor I: 6 038 486 zł
sektor II: 5 480 554 zł
sektor III: 5 599 894 zł
sektor IV: 4 581 710 zł
sektor V: 4 140 369 zł
sektor VI: 5 677 172 zł
sektor VII: 3 620 658 zł

Złożone oferty:
sektor I: 7 094 619 zł (SITA)
sektor II: 5 566 913 zł (Kom-Eko)
sektor III: 5 682 634 zł (Kom-Eko)
sektor IV: 5 196 267 zł (SITA)
sektor V: 4 217 995 zł (Kom-Eko)
sektor VI: 5 808 365 zł (Kom-Eko)
sektor VII: 3 842 136 zł (SITA)

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pracownik :( / 27 grudnia 2014 o 12:02
0

Ludzie. Będą zwolnienia w Sita Wschód. A jeszcze kar nie doliczyliście do tych sum przeznaczonych za wywóz smieci. Jest coraz gorzej premia na Świeta dla pracownika wynosiła od 28zł do 100zł. 

Avatar
Arti / 25 grudnia 2014 o 08:01
0

Przekonywanie mieszkańców, że musi być drogo (w czasie wprowadzania nowego systemu) i "ewentualne nadwyżki nie mogą być przeznaczone na inne cele" odniosły swój skutek. Ja policzyłem najprościej jak się da. Firmy (po podwyżkach) chcę 37.408.929 zł i to jest "za drogo". W Lublinie oficjalnie mieszka około 380 tyś mieszkańców. Najniższa stawka za wywóz to 12 zł, pomnożona przez liczbę mieszkańców i ilość miesięcy daje 54.720.000 zł. Różnica to 17.311.071zł - słownie ponad 17 milionów. Mam jedno małe  pytanie - czy te 17mln zł to koszty administracji systemu ? Te 17 mln to około 32% całej zebranej sumy - gdzie są te pieniądze?

Przekonywanie mieszkańców, że musi być drogo (w czasie wprowadzania nowego systemu) i "ewentualne nadwyżki nie mogą być przeznaczone na inne cele" odniosły swój skutek. Ja policzyłem najprościej jak się da. Firmy (po podwyżkach) chcę 37.408.929 zł i to jest "za drogo". W Lublinie oficjalnie mieszka około 380 tyś mieszkańców. Najniższa stawka za wywóz to 12 zł, pomnożona przez liczbę mieszkańców i ilość miesięcy daje 54.720.000 zł. Różnica to 17.311.071zł - słownie ponad 17 milionów. Mam jedno małe  pytanie - czy te 17mln zł to k... rozwiń

Avatar
Piotr / 24 grudnia 2014 o 15:38
0

wszędzie powielasz te swoje bzdury, ceny odbioru śmieci w Lublinie nie są jednymi z najdroższymi w Polsce, ba są jednymi z najtańszych, NIE WIESZ NIE PISZ

WIEM I DLATEGO PISZĘ! TYLKO TAKI PRYMITYW JAK TY NIE MOŻE TEGO ZROZUMIEĆ

Avatar
Piotr / 24 grudnia 2014 o 15:34
0

wszędzie powielasz te swoje bzdury, ceny odbioru śmieci w Lublinie nie są jednymi z najdroższymi w Polsce, ba są jednymi z najtańszych, NIE WIESZ NIE PISZ

WIEM I DLATEGO PISZĘ!TAKI PRYMITYW JAK TY TEGO NIE ZROZUMIE!!!

Avatar
Kris / 24 grudnia 2014 o 13:04
0

Oj słabo, słabo w tej SICIE po zmianach personalnych na samej górze, odczuwają to oczywiście Ci na niższych i najniższych szczeblach firmy, niestety. Ciekawe co na to centrala w Warszawie, target chyba sam się nie zrobi?

Avatar
Piotr / 24 grudnia 2014 o 10:56
0

wszędzie powielasz te swoje bzdury, ceny odbioru śmieci w Lublinie nie są jednymi z najdroższymi w Polsce, ba są jednymi z najtańszych, NIE WIESZ NIE PISZ

  WIEM i PISZE, ALE TAKI CIEMNIAK JAK TY i TAK NIE ZROZUMIE!!!

Avatar
Mops / 24 grudnia 2014 o 08:38
0
Przetarg przetargiem, ustawiony lub nie, nasze kochane urzędniki zapewniły spokojne święta przed urzędem pracy. Rozumiem że miasto szuka oszczędności na zasiłki...
Avatar
Klasyk / 24 grudnia 2014 o 08:28
0
Parafrazujac klasyka: Panie Żuk oddaj nasze 3 miliony !!!!
Avatar
selektyw / 24 grudnia 2014 o 08:27
0
Panie posle kabacinski. Prosze zajac sie rozliczeniem miasta z wplywow pobranych od mieszkancow i wydatkow. Skoro miasto planuje teraz wydac mniej rocznie niz w poprzednim przetargu to gdzie sa nasze 3 miliony?.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2014 o 08:02
0

Szanowny Panie Prezydencie Lublina!

Stadiony to się buduje za grubą kasę, a ludzie ze śmieciami mają zostać od stycznia? Przecież wiadomo że jak MPO SITA zabierze pojemniki to na dzielnicach bedą ludzie zbierać śmieci na pryzmy.

Avatar
Pracownik :( / 27 grudnia 2014 o 12:02
0

Ludzie. Będą zwolnienia w Sita Wschód. A jeszcze kar nie doliczyliście do tych sum przeznaczonych za wywóz smieci. Jest coraz gorzej premia na Świeta dla pracownika wynosiła od 28zł do 100zł. 

Avatar
Arti / 25 grudnia 2014 o 08:01
0

Przekonywanie mieszkańców, że musi być drogo (w czasie wprowadzania nowego systemu) i "ewentualne nadwyżki nie mogą być przeznaczone na inne cele" odniosły swój skutek. Ja policzyłem najprościej jak się da. Firmy (po podwyżkach) chcę 37.408.929 zł i to jest "za drogo". W Lublinie oficjalnie mieszka około 380 tyś mieszkańców. Najniższa stawka za wywóz to 12 zł, pomnożona przez liczbę mieszkańców i ilość miesięcy daje 54.720.000 zł. Różnica to 17.311.071zł - słownie ponad 17 milionów. Mam jedno małe  pytanie - czy te 17mln zł to koszty administracji systemu ? Te 17 mln to około 32% całej zebranej sumy - gdzie są te pieniądze?

Przekonywanie mieszkańców, że musi być drogo (w czasie wprowadzania nowego systemu) i "ewentualne nadwyżki nie mogą być przeznaczone na inne cele" odniosły swój skutek. Ja policzyłem najprościej jak się da. Firmy (po podwyżkach) chcę 37.408.929 zł i to jest "za drogo". W Lublinie oficjalnie mieszka około 380 tyś mieszkańców. Najniższa stawka za wywóz to 12 zł, pomnożona przez liczbę mieszkańców i ilość miesięcy daje 54.720.000 zł. Różnica to 17.311.071zł - słownie ponad 17 milionów. Mam jedno małe  pytanie - czy te 17mln zł to k... rozwiń

Avatar
Piotr / 24 grudnia 2014 o 15:38
0

wszędzie powielasz te swoje bzdury, ceny odbioru śmieci w Lublinie nie są jednymi z najdroższymi w Polsce, ba są jednymi z najtańszych, NIE WIESZ NIE PISZ

WIEM I DLATEGO PISZĘ! TYLKO TAKI PRYMITYW JAK TY NIE MOŻE TEGO ZROZUMIEĆ

Avatar
Piotr / 24 grudnia 2014 o 15:34
0

wszędzie powielasz te swoje bzdury, ceny odbioru śmieci w Lublinie nie są jednymi z najdroższymi w Polsce, ba są jednymi z najtańszych, NIE WIESZ NIE PISZ

WIEM I DLATEGO PISZĘ!TAKI PRYMITYW JAK TY TEGO NIE ZROZUMIE!!!

Avatar
Kris / 24 grudnia 2014 o 13:04
0

Oj słabo, słabo w tej SICIE po zmianach personalnych na samej górze, odczuwają to oczywiście Ci na niższych i najniższych szczeblach firmy, niestety. Ciekawe co na to centrala w Warszawie, target chyba sam się nie zrobi?

Avatar
Piotr / 24 grudnia 2014 o 10:56
0

wszędzie powielasz te swoje bzdury, ceny odbioru śmieci w Lublinie nie są jednymi z najdroższymi w Polsce, ba są jednymi z najtańszych, NIE WIESZ NIE PISZ

  WIEM i PISZE, ALE TAKI CIEMNIAK JAK TY i TAK NIE ZROZUMIE!!!

Avatar
Mops / 24 grudnia 2014 o 08:38
0
Przetarg przetargiem, ustawiony lub nie, nasze kochane urzędniki zapewniły spokojne święta przed urzędem pracy. Rozumiem że miasto szuka oszczędności na zasiłki...
Avatar
Klasyk / 24 grudnia 2014 o 08:28
0
Parafrazujac klasyka: Panie Żuk oddaj nasze 3 miliony !!!!
Avatar
selektyw / 24 grudnia 2014 o 08:27
0
Panie posle kabacinski. Prosze zajac sie rozliczeniem miasta z wplywow pobranych od mieszkancow i wydatkow. Skoro miasto planuje teraz wydac mniej rocznie niz w poprzednim przetargu to gdzie sa nasze 3 miliony?.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2014 o 08:02
0

Szanowny Panie Prezydencie Lublina!

Stadiony to się buduje za grubą kasę, a ludzie ze śmieciami mają zostać od stycznia? Przecież wiadomo że jak MPO SITA zabierze pojemniki to na dzielnicach bedą ludzie zbierać śmieci na pryzmy.

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Rozbierają budynki. W tym miejscu może stanąć hotel

Lublin: Rozbierają budynki. W tym miejscu może stanąć hotel 0 0

Zaczęła się rozbiórka budynków przy ul. 1 Maja, w których miejscu może powstać nowy hotel z częścią gastronomiczną oraz konferencyjną, biurową i handlową.

Lubelscy terytorialsi dostaną nową broń

Lubelscy terytorialsi dostaną nową broń 0 7

W przyszłym roku lubelscy terytorialsi dostaną nową broń. Będą to polskie moździerze LMP-2017.

Najmniej i najbardziej zadłużone gminy i miasta w woj. lubelskim

Najmniej i najbardziej zadłużone gminy i miasta w woj. lubelskim 2 12

Ani złotówki długu nie ma zaledwie jedno spośród 42 miast naszego województwa. To Świdnik. Spośród wszystkich 213 gmin zadłużonych nie jest tylko 10. Najwięcej do spłacenia ma samorząd Lublina, którego dług wynosi prawie tyle, co łączne zadłużenie wszystkich pozostałych gmin z województwa

Mocne, świąteczne granie w Puławach
26 grudnia 2018, 20:30

Mocne, świąteczne granie w Puławach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na głośny, metalowy koncert w drugi dzień świąt, 26 grudnia o godz. 20.30.

To pierwszy bankomat tego typu w Polsce. "Pracownicy austriackiej firmy byli zaskoczeni..."

To pierwszy bankomat tego typu w Polsce. "Pracownicy austriackiej firmy byli zaskoczeni..." 10 8

Końskowola Mieszkańcy mogą już korzystać z jednego z najnowcześniejszych modeli bankomatów w Polsce. Urządzenie zamontowano przy ul. Pożowskiej na zlecenie miejscowego Banku Spółdzielczego. Kolejny sprzęt tego rodzaju trafi na Rynek w Kazimierzu Dolnym. Maszyna umożliwia wpłaty i wypłaty gotówki.

Sylwester miejski 2018/19 w Lublinie: Już wiemy, kto wystąpi

Sylwester miejski 2018/19 w Lublinie: Już wiemy, kto wystąpi 29 12

Znamy szczegóły plenerowej imprezy sylwestrowej, która tym razem będzie zorganizowana na dwóch scenach ustawionych na końcach deptaka Krakowskiego Przedmieścia. Z jednej strony wystąpią DJ-e z Litwy, z drugiej znani już w Lublinie rodzimi muzycy. Okazuje się, że będzie też trzecia, ze sztukmistrzami

Prapremiera polska spektaklu "Marleni" Teatru Starego
12 stycznia 2019, 12:00

Prapremiera polska spektaklu "Marleni" Teatru Starego 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 12 stycznia o godz. 19 w Teatrze Starym odbędzie się uroczysta prapremiera polska spektaklu Marleni na podstawie sztuki Thei Dorn. Przedstawienie reżyseruje Mikołaj Grabowski.

Sąsiadka zamieniła ich życie w horror. Lokatorzy wyprowadzają się
film

Sąsiadka zamieniła ich życie w horror. Lokatorzy wyprowadzają się 0 5

Jeden z bloków w podwarszawskim Karczewie wyludnia się. Lokatorzy wyprowadzają się, bo nie chcą żyć z uciążliwą sąsiadką. Dlaczego od lat nikt nie potrafi rozwiązać problemu?

25 lat politologii UMCS. Uniwersytet podpisał umowę na budowę nowej siedziby
galeria

25 lat politologii UMCS. Uniwersytet podpisał umowę na budowę nowej siedziby 15 8

Chyba najmilszą niespodziankę władzom Wydziału Politologii UMCS w Lublinie, jego pracownikom i studentom przygotował rektor tej uczelni prof. Stanisław Michałowski. – Dwa dni temu podpisaliśmy z firmą Warbud umowę na budowę nowej siedziby wydziału – oznajmił w piątek rektor podczas uroczystości 25-lecia Wydziału Politologii.

"Lubelskie drogi do wolności". Wystawa na dworcu [zdjęcia]
galeria

"Lubelskie drogi do wolności". Wystawa na dworcu [zdjęcia] 0 1

40 prac uczniów z całego województwa wyróżniono w konkursie plastycznym „lubelskie drogi do Wolności” zorganizowanym przez spółkę Lubelskie Dworce.

By zupa była niedroga. UMCS chce wskrzesić swoją dawną stołówkę

By zupa była niedroga. UMCS chce wskrzesić swoją dawną stołówkę 69 7

Największa lubelska uczelnia postanowiła wskrzesić zamkniętą przed laty stołówkę. Chcieli tego sami studenci, którzy prosili o miejsce, gdzie będą mogli zjeść tanio, smacznie i jeszcze raz tanio. Rektor UMCS obiecał, że stołówka powróci i właśnie zabiera się za remont budynku przy Langiewicza, choć nie jest to łatwe

TBV Start - King Szczecin, w niedzielę o godz. 18.30

TBV Start - King Szczecin, w niedzielę o godz. 18.30 0 0

Kibice w hali Globus będą mogli po raz pierwszy obejrzeć w akcji Joe Thomassona

16-metrowa choinka stanęła w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

16-metrowa choinka stanęła w centrum Lublina [zdjęcia] 1 4

16-metrowa choinka stanęła w piątek na placu przed pedetem, tuż przy szopce.

Jadłodzielnia w Lublinie już otwarta. Nawet garmażerka i sklepy będą tu zostawiać swoje jedzenie [wideo]
galeria
film

Jadłodzielnia w Lublinie już otwarta. Nawet garmażerka i sklepy będą tu zostawiać swoje jedzenie [wideo] 83 8

Zasada jest prosta: masz za dużo jedzenia, możesz je tu przynieść. Chcesz coś wziąć, to po prostu bierzesz. Za nic nie musisz płacić, ani nikogo pytać o zgodę. Samoobsługowa Jadłodzielnia działa od piątku na targowisku przy al. Tysiąclecia w Lublinie.