Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2014 r.
10:00
Edytuj ten wpis

Wywóz śmieci w Lublinie będzie droższy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 36 A A

Firmy wywożące śmieci zażądały za 2015 r. więcej pieniędzy, niż szacowało miasto. Ratusz musi teraz znaleźć 2,3 mln złotych, ale zapewnia, że mimo to nie podniesie opłat pobieranych od mieszkańców. Śmieci wywiozą te same firmy, ale zasady nieco się zmienią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czwartek Urząd Miasta otworzył oferty od firm startujących w przetargu na odbiór śmieci od mieszkańców przez cały przyszły rok. Oferty były składane osobno na każdy z siedmiu rejonów, na które podzielony został Lublin. Tam, gdzie o zlecenie starało się Kom-Eko, tam oferty nie składała spółka SITA Wschód. I na odwrót: w rejonach SITY do przetargu nie stawało Kom-Eko. Firmy chcą obsługiwać dokładnie te same części miasta, którymi zajmują się teraz.

Obie spółki zaproponowały ceny wyższe od kwot przeznaczanych przez miasto na każdy z rejonów. Ratusz zarezerwował w sumie ponad 35 mln złotych, tymczasem ceny przekroczyły 37 milionów.

Sęk w tym, że miasto praktycznie stoi pod ścianą i musi dołożyć brakującą kwotę, bo do końca obecnych umów pozostało już tylko kilkanaście dni. Miasto twierdzi, że mimo to nie będzie podnosić opłat za wywóz odpadów. - Chcemy przeanalizować system tak, żeby opłaty pobierane od mieszkańców pozostały takie, jakie są - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Nowe będą za to zasady wywozu śmieci. - Zwiększona zostanie częstotliwość odbioru odpadów wielkogabarytowych w zabudowie wielorodzinnej - mówi Marcin Rycaj z Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta. Takie graty mają być wywożone z blokowisk już nie raz, ale dwa razy w miesiącu. Na każdy z siedmiu sektorów przypadać ma również więcej o jeden pojazd do odbioru odpadów zmieszanych.

- Firmy wywożące śmieci powinni zorganizować trzy niezależne linie telefoniczne lub obsługę typu call center - dodaje Rycaj. Wraz z harmonogramem odbioru śmieci przedsiębiorcy powinni przekazać też pakiet materiałów informacyjnych. Przetarg obejmuje w tym roku również wywóz odpadów niebezpiecznych, które były do tej pory zbierane na podstawie odrębnej umowy. Natomiast choinki mają być wywiezione od nas dwukrotnie: raz w styczniu i raz w lutym.

Przetarg może być rozstrzygnięty jeszcze w piątek.

Przetarg w liczbach

Na poszczególne sektory miasto zarezerwowało: sektor I: 6 038 486 zł, sektor II: 5 480 554 zł, sektor III: 5 599 894 zł, sektor IV: 4 581 710 zł, sektor V: 4 140 369 zł, sektor VI: 5 677 172 zł, sektor VII: 3 620 658 zł.

Złożone oferty: sektor I: 7 094 619 zł (SITA), sektor II: 5 566 913 zł (Kom-Eko), sektor III: 5 682 634 zł (Kom-Eko), sektor IV: 5 196 267 zł (SITA), sektor V: 4 217 995 zł (Kom-Eko), sektor VI: 5 808 365 zł (Kom-Eko), sektor VII: 3 842 136 zł (SITA).

Każda z firm musiała też podać deklarowany poziom recyklingu. Kom-Eko deklarowało 20 proc., SITA 16 proc.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Śmieci / 19 grudnia 2014 o 20:12
0
A po co te informatyczne nowinki cody na worki czipy czy mycie śmietników inne zabawki wszystko to podnosi cenę dla mieszkańca. Inne miasta robią inaczej i jest taniej. Niedługo to bez zgody miasta nie będzie można wystawić pojemnika przed dom. Jak kiedyś wyrzucano trawę czy popiół ? Po co nam kody na worki kto to wymyśla i ile kosztuje? Może ratusz końcu popatrzy kto to wszystko wymyśla a mieszkańcy za to płaca. Aaaaa a popiół z pieców dalej sypiemy na drogę albo do śmieci, w innych gminach maja oddzielne odbiory.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 20:08
0

schorowany pisiorku zaspamowałeś forum i co w związku z tym? udowodniłem ci, że kłamiesz i ceny wywózki śmieci mamy jedne z najtańszych w Polsce a ty z braku argumentów zacząłeś mnie wyzywać od gimbusów, brawo frustracie, teraz możesz iść na skargę do prezesa, że szara masa po raz kolejny nie łyknęła pisowskiej propagandy

Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:13
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcwTak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

le="color:rgb(40,40,40);font-family:Arial, sans-serif;">Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

rozwiń
Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:11
0

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:09
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:56
0
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:55
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:50
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmo

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej! Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa, UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:45
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje? rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:44
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje? rozwiń
Avatar
Śmieci / 19 grudnia 2014 o 20:12
0
A po co te informatyczne nowinki cody na worki czipy czy mycie śmietników inne zabawki wszystko to podnosi cenę dla mieszkańca. Inne miasta robią inaczej i jest taniej. Niedługo to bez zgody miasta nie będzie można wystawić pojemnika przed dom. Jak kiedyś wyrzucano trawę czy popiół ? Po co nam kody na worki kto to wymyśla i ile kosztuje? Może ratusz końcu popatrzy kto to wszystko wymyśla a mieszkańcy za to płaca. Aaaaa a popiół z pieców dalej sypiemy na drogę albo do śmieci, w innych gminach maja oddzielne odbiory.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 20:08
0

schorowany pisiorku zaspamowałeś forum i co w związku z tym? udowodniłem ci, że kłamiesz i ceny wywózki śmieci mamy jedne z najtańszych w Polsce a ty z braku argumentów zacząłeś mnie wyzywać od gimbusów, brawo frustracie, teraz możesz iść na skargę do prezesa, że szara masa po raz kolejny nie łyknęła pisowskiej propagandy

Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:13
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcwTak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

le="color:rgb(40,40,40);font-family:Arial, sans-serif;">Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

rozwiń
Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:11
0

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:09
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:56
0
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:55
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:50
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmo

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej! Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa, UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:45
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje? rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:44
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prokuratura ujawnia zarzuty dla Piotra Kowalczyka. A on wyjechał z Polski

Prokuratura ujawnia zarzuty dla Piotra Kowalczyka. A on wyjechał z Polski 3 3

Zarzuty powoływania się na wpływy usłyszał Piotr Kowalczyk i trzej zatrzymani wraz z nim mężczyźni. Informację udzieloną wcześniej przez CBA potwierdziła prokuratura, która jednak wciąż nie ujawnia treści zarzutów. Tymczasem Kowalczyk obecnie przebywa za granicą. Zgody na wyjazd udzielili mu śledczy.

Koncert Ero w Domu Kultury
31 stycznia 2020, 20:00

Koncert Ero w Domu Kultury 0 0

Już 31 stycznia o godz. 20 w klubie Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19) wystąpi raper Ero z promocją długo wyczekiwanego krążka "Elwis Picasso".

Lublin: Chcą wycinki drzew na górkach czechowskich. W czwartek ostatnia wizja lokalna

Lublin: Chcą wycinki drzew na górkach czechowskich. W czwartek ostatnia wizja lokalna 43 23

Na czwartek zaplanowana jest ostatnia wizja lokalna przy drzewach, które zamierza usunąć z górek czechowskich spółka TBV Investment. Firma złożyła do Urzędu Miasta trzy wnioski o zgodę na usunięcie 220 drzew i niemal 500 mkw. krzewów.

Lublin: Miał 4 promile alkoholu i chciał jechać dalej. Powstrzymał go świadek

Lublin: Miał 4 promile alkoholu i chciał jechać dalej. Powstrzymał go świadek 0 1

Kierowca seicento miał jechać całą szerokością jezdni. Kiedy w końcu się zatrzymał, okazało się, że z trudem utrzymuje się za kierownicą pojazdu. Mimo to chciał jechać dalej. Wtedy interweniował świadek, który zabrał mu kluczyki.

"Przelot samolotów wojskowych i cywilnych" nad Puławami. Pogrzeb zasłużonego pracownika PAŻP

"Przelot samolotów wojskowych i cywilnych" nad Puławami. Pogrzeb zasłużonego pracownika PAŻP 5 1

W najbliższy czwartek puławianie mogą spodziewać się niskiego przelotu samolotu Beechcraft Air 350, zwanego "Papugą". Jak informuje Urząd Miasta, maszyna ma przelecieć nad cmentarzem przy ul. Piaskowej w ramach uroczystości pogrzebowych zasłużonego pracownika PAŻP.

W Białej Podlaskiej rozegrany został Międzynarodowy Turniej 50-lecia tamtejszego AZS AWF

W Białej Podlaskiej rozegrany został Międzynarodowy Turniej 50-lecia tamtejszego AZS AWF 0 0

Na drugim stopniu podium rywalizację zakończyły Azoty Puławy, a na trzecim jubilat AZS AWF

Paweł Markiewicz (AZS Lublin): Sport akademicki cały czas zyskuje

Paweł Markiewicz (AZS Lublin): Sport akademicki cały czas zyskuje 0 0

ROZMOWA z Pawłem Markiewiczem, wiceprezesem Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego

"Przygody śpiocha zajączka" - spektakl dla dzieci w Puławach
23 stycznia 2020, 17:00

"Przygody śpiocha zajączka" - spektakl dla dzieci w Puławach 0 1

Dom Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) i Teatr Instruktora "Kurtyna" zapraszają najmłodszych widzów na spektakl "Przygody śpiocha zajączka" i spotkanie z Mikołajem, które odbędą się 23 stycznia o godz. 17.

Po bażanta Donalda zgłosiło się kilku właścicieli. Nie potrafią udowodnić, że ptak należy do nich

Po bażanta Donalda zgłosiło się kilku właścicieli. Nie potrafią udowodnić, że ptak należy do nich 18 11

Już sześć osób twierdzi, że to właśnie one są właścicielami bażanta bananowego, znalezionego w Lublinie. Ale nikt nie potrafił tego udowodnić. Uciekinier, którego nazwano Donald, jest nadal pod opieką Lubelskiego Egzotarium w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Lubelscy dziennikarze nagrodzeni w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2019

Lubelscy dziennikarze nagrodzeni w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2019 0 1

Konkurs Dziennikarz Medyczny Roku 2019 został rozstrzygnięty 17 stycznia 2020 w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie, w trakcie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia Konferencji Noworocznej. Wśród nagrodzonych znaleźli się także dziennikarze z Lublina.

Dachowanie na drodze S17. Mężczyzna został przewieziony do szpitala [zdjęcia]
galeria

Dachowanie na drodze S17. Mężczyzna został przewieziony do szpitala [zdjęcia] 4 8

Dzisiaj nad ranem na drodze ekspresowej S17 doszło do groźnie wyglądającej kolizji, w której ucierpiał 38-letni mieszkaniec Lublina. Kierowca stracił panowanie nad autem, które wpadło w poślizg i dachowało.

Zamknięta duża część Aqua Lublin. Powód jest nieco inny niż zazwyczaj

Zamknięta duża część Aqua Lublin. Powód jest nieco inny niż zazwyczaj 0 19

Do odwołania zamknięta pozostanie część kompleksu pływackiego Aqua Lublin. Ogłosiła to dzisiaj spółka zarządzająca obiektem, która obniżyła o połowę ceny biletów wstępu do pozostałej, czynnej części obiektu

Myślała, że rozmawia ze swoją córką. Zamiast tego straciła ponad 40 tys. zł

Myślała, że rozmawia ze swoją córką. Zamiast tego straciła ponad 40 tys. zł 4 5

Odebrała telefon od kobiety, która podawała się za jej córkę. 69-latka z Biłgoraja uwierzyła w tę historię i chciała pomóc. Jednak zamiast tego straciła ponad 40 tys. zł. Podobne telefony odebrały także inne osoby z tego miasta.

Świdnik: Pożar na terenie firmy zajmującej się naprawą pojazdów. 9 osób ewakuowanych

Świdnik: Pożar na terenie firmy zajmującej się naprawą pojazdów. 9 osób ewakuowanych 0 2

Pożar został zauważony kilkanaście minut po godzinie 10 w firmie przy alei Lotników Polskich. Na miejsce zostało skierowane 9 zastępów straży pożarnej. Pożar został ugaszony w kilkanaście minut.