Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2014 r.
10:00
Edytuj ten wpis

Wywóz śmieci w Lublinie będzie droższy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 36 A A

Firmy wywożące śmieci zażądały za 2015 r. więcej pieniędzy, niż szacowało miasto. Ratusz musi teraz znaleźć 2,3 mln złotych, ale zapewnia, że mimo to nie podniesie opłat pobieranych od mieszkańców. Śmieci wywiozą te same firmy, ale zasady nieco się zmienią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czwartek Urząd Miasta otworzył oferty od firm startujących w przetargu na odbiór śmieci od mieszkańców przez cały przyszły rok. Oferty były składane osobno na każdy z siedmiu rejonów, na które podzielony został Lublin. Tam, gdzie o zlecenie starało się Kom-Eko, tam oferty nie składała spółka SITA Wschód. I na odwrót: w rejonach SITY do przetargu nie stawało Kom-Eko. Firmy chcą obsługiwać dokładnie te same części miasta, którymi zajmują się teraz.

Obie spółki zaproponowały ceny wyższe od kwot przeznaczanych przez miasto na każdy z rejonów. Ratusz zarezerwował w sumie ponad 35 mln złotych, tymczasem ceny przekroczyły 37 milionów.

Sęk w tym, że miasto praktycznie stoi pod ścianą i musi dołożyć brakującą kwotę, bo do końca obecnych umów pozostało już tylko kilkanaście dni. Miasto twierdzi, że mimo to nie będzie podnosić opłat za wywóz odpadów. - Chcemy przeanalizować system tak, żeby opłaty pobierane od mieszkańców pozostały takie, jakie są - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Nowe będą za to zasady wywozu śmieci. - Zwiększona zostanie częstotliwość odbioru odpadów wielkogabarytowych w zabudowie wielorodzinnej - mówi Marcin Rycaj z Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta. Takie graty mają być wywożone z blokowisk już nie raz, ale dwa razy w miesiącu. Na każdy z siedmiu sektorów przypadać ma również więcej o jeden pojazd do odbioru odpadów zmieszanych.

- Firmy wywożące śmieci powinni zorganizować trzy niezależne linie telefoniczne lub obsługę typu call center - dodaje Rycaj. Wraz z harmonogramem odbioru śmieci przedsiębiorcy powinni przekazać też pakiet materiałów informacyjnych. Przetarg obejmuje w tym roku również wywóz odpadów niebezpiecznych, które były do tej pory zbierane na podstawie odrębnej umowy. Natomiast choinki mają być wywiezione od nas dwukrotnie: raz w styczniu i raz w lutym.

Przetarg może być rozstrzygnięty jeszcze w piątek.

Przetarg w liczbach

Na poszczególne sektory miasto zarezerwowało: sektor I: 6 038 486 zł, sektor II: 5 480 554 zł, sektor III: 5 599 894 zł, sektor IV: 4 581 710 zł, sektor V: 4 140 369 zł, sektor VI: 5 677 172 zł, sektor VII: 3 620 658 zł.

Złożone oferty: sektor I: 7 094 619 zł (SITA), sektor II: 5 566 913 zł (Kom-Eko), sektor III: 5 682 634 zł (Kom-Eko), sektor IV: 5 196 267 zł (SITA), sektor V: 4 217 995 zł (Kom-Eko), sektor VI: 5 808 365 zł (Kom-Eko), sektor VII: 3 842 136 zł (SITA).

Każda z firm musiała też podać deklarowany poziom recyklingu. Kom-Eko deklarowało 20 proc., SITA 16 proc.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Śmieci / 19 grudnia 2014 o 20:12
0
A po co te informatyczne nowinki cody na worki czipy czy mycie śmietników inne zabawki wszystko to podnosi cenę dla mieszkańca. Inne miasta robią inaczej i jest taniej. Niedługo to bez zgody miasta nie będzie można wystawić pojemnika przed dom. Jak kiedyś wyrzucano trawę czy popiół ? Po co nam kody na worki kto to wymyśla i ile kosztuje? Może ratusz końcu popatrzy kto to wszystko wymyśla a mieszkańcy za to płaca. Aaaaa a popiół z pieców dalej sypiemy na drogę albo do śmieci, w innych gminach maja oddzielne odbiory.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 20:08
0

schorowany pisiorku zaspamowałeś forum i co w związku z tym? udowodniłem ci, że kłamiesz i ceny wywózki śmieci mamy jedne z najtańszych w Polsce a ty z braku argumentów zacząłeś mnie wyzywać od gimbusów, brawo frustracie, teraz możesz iść na skargę do prezesa, że szara masa po raz kolejny nie łyknęła pisowskiej propagandy

Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:13
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcwTak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

le="color:rgb(40,40,40);font-family:Arial, sans-serif;">Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

rozwiń
Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:11
0

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:09
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:56
0
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:55
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:50
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmo

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej! Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa, UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:45
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje? rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:44
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje? rozwiń
Avatar
Śmieci / 19 grudnia 2014 o 20:12
0
A po co te informatyczne nowinki cody na worki czipy czy mycie śmietników inne zabawki wszystko to podnosi cenę dla mieszkańca. Inne miasta robią inaczej i jest taniej. Niedługo to bez zgody miasta nie będzie można wystawić pojemnika przed dom. Jak kiedyś wyrzucano trawę czy popiół ? Po co nam kody na worki kto to wymyśla i ile kosztuje? Może ratusz końcu popatrzy kto to wszystko wymyśla a mieszkańcy za to płaca. Aaaaa a popiół z pieców dalej sypiemy na drogę albo do śmieci, w innych gminach maja oddzielne odbiory.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 20:08
0

schorowany pisiorku zaspamowałeś forum i co w związku z tym? udowodniłem ci, że kłamiesz i ceny wywózki śmieci mamy jedne z najtańszych w Polsce a ty z braku argumentów zacząłeś mnie wyzywać od gimbusów, brawo frustracie, teraz możesz iść na skargę do prezesa, że szara masa po raz kolejny nie łyknęła pisowskiej propagandy

Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:13
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcwTak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

le="color:rgb(40,40,40);font-family:Arial, sans-serif;">Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

rozwiń
Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:11
0

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:09
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:56
0
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:55
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:50
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmo

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej! Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa, UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:45
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje? rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:44
0

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radna PO chce pozwać do sądu Sylwestra Tułajewa. Za hasło wyborcze

Radna PO chce pozwać do sądu Sylwestra Tułajewa. Za hasło wyborcze 0 2

"Łączy nas Lublin" – pod takim szyldem o fotel prezydenta miasta walczy poseł PiS Sylwester Tułajew. – To moje hasło – przekonuje tymczasem radna wojewódzka PO Celina Stasiak, która zastanawia się nad skierowaniem sprawy do sądu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 3

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 11 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 6 3

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 6 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 7

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 6

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 145 8

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 27

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!