Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 czerwca 2012 r.
17:01
Edytuj ten wpis

Lublin: 7 mln zł przeznaczonych na stadion trafi na inne cele

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Tak ma wyglądać nowy stadion w Lublinie (wizualizacja)
Tak ma wyglądać nowy stadion w Lublinie (wizualizacja)

Będzie na remonty przedszkoli, rozbudowę żłobka i remont hali MOSiR. Ratusz dołoży też do dróg.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zakładamy, że we wrześniu wykonawca stadionu wejdzie na plac budowy, ale w tym roku zacznie badania geologiczne, fundamentowanie i nic więcej. Dlatego pieniądze na stadion nie zostaną w całości skonsumowane – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Żeby nie leżały bezczynnie na koncie przesuwamy je na inne zadania – dodaje. Z różnych powodów zmniejszą się też wydatki na inne cele, m.in. na przebudowę Centrum Kultury.

Na co miasto przeznaczy pieniądze?

• Spora część, aż 2,3 mln zł trafi na remont hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich z przeznaczeniem na wzmocnienie konstrukcji dachu. • A o 3 mln zł wzrosną wydatki na drogi. Na całej długości ul. Romanowskiego powstanie chodnik, będzie dodatkowa kasa na przebudowę ul. Mireckiego, drogowcy stworzą też łącznik między ul. Paśnikowskiego i Parysa. Zaś wbrew wcześniejszym zapowiedziom jeszcze w tym roku skończona zostanie ul. Lipska.

• 830 tys. zł miasto rezerwuje na remont chodnika i wydzielenie ścieżki rowerowej wzdłuż al. Andersa (od Koryznowej do mostu na Bystrzycy), a ścieżka rowerowa przy Cienistej zyska oświetlenie. • Będą też nowe światła na Krańcowej. – Na przejściu przy targu koło Stokrotki – precyzuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Zobacz także: Tak ma wyglądać nowy stadion w Lublinie

• Do końca wakacji w żłobku przy Okrzei ma powstać nowa grupa dla 20 najmłodszych dzieci. – Zaadaptujemy pierwsze piętro, powstanie tu bawialnia, sypialnia, sanitariat i szatnia. Tempo prac musi być kosmiczne, bo w lipcu nasz żłobek pełni dyżur i na roboty zostaje tylko sierpień, a później pomieszczenia trzeba jeszcze wyposażyć. Ale zdążymy – zapewnia Barbara Puszka, dyrektor Żłobka nr 2. I przyznaje, że zapotrzebowanie na takie placówki jest ogromne. Podczas ostatniego naboru z kwitkiem odeszła stąd setka rodziców. Aktualnie opiekę ma tu 110 dzieci.

• Wyremontowane zostaną sanitariaty w przedszkolach przy Skautów, Kustronia, Lwowskiej, Niepodległości, Smyczkowej, zaś przy Gościnnej także tarasy. Pieniędzy wystarczyć ma też na odnowę pomieszczeń przedszkola przy Uśmiechu, przy Gospodarczej zakończy się docieplenie budynku, także w kilku innych placówkach przewidziano drobne prace.

• Na przesunięciach finansowych zyskają też szkoły. W podstawówce nr 23, VIII LO i Zespole Szkół Budowlanych, powstać mają instalacje ciepłej wody. Są też pieniądze na usunięcie awarii i remonty w szkolnych obiektach. Chodzi o podstawówki nr 2, 3, 25, 38 i 40, Zespół Szkół nr 9, ZSO nr 6, przedszkola nr 2, 5, 9, 11, 15, 31, 34, 35, 42, 58, 72, 76, 77 oraz gimnazja 5, 7, 14, 15, Zespoły Szkół nr 11, kolejówkę, Zespół Szkół Elektronicznych i ZS nr 3.

Zmiany mają być zatwierdzone na czwartkowej sesji Rady Miasta.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ULA LA / 28 czerwca 2012 o 13:23
0
[quote name='Michał' timestamp='1340793659' post='642921']
W du*** byłaś i gówno widziałaś, jak się nie interesujesz piłką to nie, ale nie wpieprzaj się w jej sprawy w Lbn, bo akurat stadion jest jedną z najbardziej potrzebnych tu rzeczy.
[/quote] No git jej ziomuś zapodałeś niech se blondyna nie myśli, że stadionik jest nie potrzebny nie. No RKS motorek hoolignas nie. - he he he he he, ha ha ha ha ale numer ... Stadion jest tak potrzebny dla Lublina jak smerfetce depilacja na klacie. Michale chcesz kopać piłkę to kop do tego stadion ci nie jest potrzebny, jak będzie wystarczająco dobry to i stadiony dla ciebie się znajdą na całym świecie, chcesz kibicować to kibicuj czemu nie, chcesz mieć gdzie uczestniczyć w rozróbach to nie za moje pieniądze !!! -stadion na tym etapie rozwoju nie wróć uwsteczniania się Lublina NIE JEST NIKOMU POTRZEBNY, co nie oznacza, ze wogóle nie jest potrzebny, może za 30 lat czemu nie ! Na dzień dzisiejszy wiadomo kto tam przychodzi, wiadomo ile kosztuje nas podatników to, żeby policja mecze obstawiała i wiele wiele innych kosztów !
[quote name='Michał' timestamp='1340793659' post='642921']
W du*** byłaś i gówno widziałaś, jak się nie interesujesz piłką to nie, ale nie wpieprzaj się w jej sprawy w Lbn, bo akurat stadion jest jedną z najbardziej potrzebnych tu rzeczy.
[/quote] No git jej ziomuś zapodałeś niech se blondyna nie myśli, że stadionik jest nie potrzebny nie. No RKS motorek hoolignas nie. - he he he he he, ha ha ha ha ale numer ... Stadion jest tak potrzebny dla Lublina jak smerfetce depilacja na klacie. Michale chcesz kopać ... rozwiń
Avatar
Josef / 28 czerwca 2012 o 08:59
0
Z góry było wiadomo ,że stadionu nie będzie ,chodziło bowiem o zlikwidowanie/fizyczne/cukrowni,aby nigdy jej powtórnie nie uruchomiono.Ziemie buraczane ugorują,a do nas jedzie cukier z Niemiec i Francji/zaczynają się Polska dzielić w dostarczaniu towarów/ i zamiast za cukier płacić 2-2,50 pln.zł,to płacimy 4,50-5,00. To nam zaserwowała nasza władza:jako pierwsza-SLD-PSL.Rolnicy maja za co dziękować PSL-wi,maja 50% dopłat i zęby w ścianę!!!
Avatar
kaj / 27 czerwca 2012 o 17:05
0
[quote name='Michał' timestamp='1340793659' post='642921']
W du*** byłaś i gówno widziałaś, jak się nie interesujesz piłką to nie, ale nie wpieprzaj się w jej sprawy w Lbn, bo akurat stadion jest jedną z najbardziej potrzebnych tu rzeczy.
[/quote]
Oszołom.
Avatar
Lublinianin / 27 czerwca 2012 o 16:11
0
Niech nie będzie niczego!!! Lublinowi nic nie jest potrzebne!!! Potrzebni są frustraci, wiecznie narzekający krytykanci, którzy wszystko wiedzą najlepiej – interesuje ich tylko swoje podwórko. Trzeba myśleć z pespektywy inwestorów, których przyciąga również to, że mieście się coś dzieje sportowo, jest to swoisty marketing miast i bardzo ważny aspekt obok infrastruktury czy zwolnień z podatków. Duże firmy chcą działać w miastach, które kojarzą się z sukcesem, a sukces najłatwiej obrazować przez wyniki sportowe. Stadion to początek budowania klubu i przyciągania do niego sponsorów, którzy również będą mieć wkład w utrzymanie obiektu, tak aby podatnicy nie musieli do niego dokładać.
Niech nie będzie niczego!!! Lublinowi nic nie jest potrzebne!!! Potrzebni są frustraci, wiecznie narzekający krytykanci, którzy wszystko wiedzą najlepiej – interesuje ich tylko swoje podwórko. Trzeba myśleć z pespektywy inwestorów, których przyciąga również to, że mieście się coś dzieje sportowo, jest to swoisty marketing miast i bardzo ważny aspekt obok infrastruktury czy zwolnień z podatków. Duże firmy chcą działać w miastach, które kojarzą się z sukcesem, a sukces najłatwiej obrazować przez wyniki sportowe. Stadion... rozwiń
Avatar
MR / 27 czerwca 2012 o 14:17
0
Stadion ma rację bytu tam, gdzie jest naprawdę dużo kulturalnych kibiców. Wtedy zarobi na siebie, a w czasie gdy nie ma meczy, można organizować imprezy kulturalne i rozrywkowe. A u nas? Klub drugoligowy (licząc kolejno, to w rzeczywistości trzecia liga), z którego odchodzą piłkarze. Garstka kibiców, którzy w zdecydowanej większości to dresiarze i patologia bez szkoły i wychowania. Nie ma dla kogo robić tego stadionu. Ogromne koszty budowy, a miasto tylko by do niego dokładało.
Avatar
jack / 27 czerwca 2012 o 13:41
0
[quote name='Michał' timestamp='1340793659' post='642921']
W du*** byłaś i gówno widziałaś, jak się nie interesujesz piłką to nie, ale nie wpieprzaj się w jej sprawy w Lbn, bo akurat stadion jest jedną z najbardziej potrzebnych tu rzeczy.
[/quote]
Zeby jeszcze kibole na niego poszli i się pozabijali to bym się jeszcze dołożył, ale tak, to kolejna nietrafiona inwestycja.
Avatar
p / 27 czerwca 2012 o 13:28
0
Na Krańcowej przy targu nowe światła? Jakaś paranoja. Co 25 metrów światła? Co za głupi pomysł.
Avatar
imie / 27 czerwca 2012 o 13:07
0
a może to czas aby się opamiętać i wycofać z budowy stadionu. Kogo stać na utrzymanie tylu stadionów - stadion ma jak każdy inne obiekt powinien się sam utrzymywać ze swojej działalności, płacić podatki itd. a koszty budowy powinien ponieść właściciel - nie można tego budować z podatków a miasto mie może być właścicielem takich obiektów.
Avatar
Michał / 27 czerwca 2012 o 12:40
0
[quote name='aga' timestamp='1340780142' post='642791']
i bardzo dobrze, że trochę poremontują tu i ówdzie, a tak pieniądze zostałyby wyrzucone w błoto. lublinowi nie jest potrzebny stadion do którego cały czas trzeba będzie dokładać.
[/quote]
W du*** byłaś i gówno widziałaś, jak się nie interesujesz piłką to nie, ale nie wpieprzaj się w jej sprawy w Lbn, bo akurat stadion jest jedną z najbardziej potrzebnych tu rzeczy.
Avatar
mm1 / 27 czerwca 2012 o 11:12
0
a co z ul. Zelwerowicza???!!!
Avatar
ULA LA / 28 czerwca 2012 o 13:23
0
[quote name='Michał' timestamp='1340793659' post='642921']
W du*** byłaś i gówno widziałaś, jak się nie interesujesz piłką to nie, ale nie wpieprzaj się w jej sprawy w Lbn, bo akurat stadion jest jedną z najbardziej potrzebnych tu rzeczy.
[/quote] No git jej ziomuś zapodałeś niech se blondyna nie myśli, że stadionik jest nie potrzebny nie. No RKS motorek hoolignas nie. - he he he he he, ha ha ha ha ale numer ... Stadion jest tak potrzebny dla Lublina jak smerfetce depilacja na klacie. Michale chcesz kopać piłkę to kop do tego stadion ci nie jest potrzebny, jak będzie wystarczająco dobry to i stadiony dla ciebie się znajdą na całym świecie, chcesz kibicować to kibicuj czemu nie, chcesz mieć gdzie uczestniczyć w rozróbach to nie za moje pieniądze !!! -stadion na tym etapie rozwoju nie wróć uwsteczniania się Lublina NIE JEST NIKOMU POTRZEBNY, co nie oznacza, ze wogóle nie jest potrzebny, może za 30 lat czemu nie ! Na dzień dzisiejszy wiadomo kto tam przychodzi, wiadomo ile kosztuje nas podatników to, żeby policja mecze obstawiała i wiele wiele innych kosztów !
[quote name='Michał' timestamp='1340793659' post='642921']
W du*** byłaś i gówno widziałaś, jak się nie interesujesz piłką to nie, ale nie wpieprzaj się w jej sprawy w Lbn, bo akurat stadion jest jedną z najbardziej potrzebnych tu rzeczy.
[/quote] No git jej ziomuś zapodałeś niech se blondyna nie myśli, że stadionik jest nie potrzebny nie. No RKS motorek hoolignas nie. - he he he he he, ha ha ha ha ale numer ... Stadion jest tak potrzebny dla Lublina jak smerfetce depilacja na klacie. Michale chcesz kopać ... rozwiń
Avatar
Josef / 28 czerwca 2012 o 08:59
0
Z góry było wiadomo ,że stadionu nie będzie ,chodziło bowiem o zlikwidowanie/fizyczne/cukrowni,aby nigdy jej powtórnie nie uruchomiono.Ziemie buraczane ugorują,a do nas jedzie cukier z Niemiec i Francji/zaczynają się Polska dzielić w dostarczaniu towarów/ i zamiast za cukier płacić 2-2,50 pln.zł,to płacimy 4,50-5,00. To nam zaserwowała nasza władza:jako pierwsza-SLD-PSL.Rolnicy maja za co dziękować PSL-wi,maja 50% dopłat i zęby w ścianę!!!
Avatar
kaj / 27 czerwca 2012 o 17:05
0
[quote name='Michał' timestamp='1340793659' post='642921']
W du*** byłaś i gówno widziałaś, jak się nie interesujesz piłką to nie, ale nie wpieprzaj się w jej sprawy w Lbn, bo akurat stadion jest jedną z najbardziej potrzebnych tu rzeczy.
[/quote]
Oszołom.
Avatar
Lublinianin / 27 czerwca 2012 o 16:11
0
Niech nie będzie niczego!!! Lublinowi nic nie jest potrzebne!!! Potrzebni są frustraci, wiecznie narzekający krytykanci, którzy wszystko wiedzą najlepiej – interesuje ich tylko swoje podwórko. Trzeba myśleć z pespektywy inwestorów, których przyciąga również to, że mieście się coś dzieje sportowo, jest to swoisty marketing miast i bardzo ważny aspekt obok infrastruktury czy zwolnień z podatków. Duże firmy chcą działać w miastach, które kojarzą się z sukcesem, a sukces najłatwiej obrazować przez wyniki sportowe. Stadion to początek budowania klubu i przyciągania do niego sponsorów, którzy również będą mieć wkład w utrzymanie obiektu, tak aby podatnicy nie musieli do niego dokładać.
Niech nie będzie niczego!!! Lublinowi nic nie jest potrzebne!!! Potrzebni są frustraci, wiecznie narzekający krytykanci, którzy wszystko wiedzą najlepiej – interesuje ich tylko swoje podwórko. Trzeba myśleć z pespektywy inwestorów, których przyciąga również to, że mieście się coś dzieje sportowo, jest to swoisty marketing miast i bardzo ważny aspekt obok infrastruktury czy zwolnień z podatków. Duże firmy chcą działać w miastach, które kojarzą się z sukcesem, a sukces najłatwiej obrazować przez wyniki sportowe. Stadion... rozwiń
Avatar
MR / 27 czerwca 2012 o 14:17
0
Stadion ma rację bytu tam, gdzie jest naprawdę dużo kulturalnych kibiców. Wtedy zarobi na siebie, a w czasie gdy nie ma meczy, można organizować imprezy kulturalne i rozrywkowe. A u nas? Klub drugoligowy (licząc kolejno, to w rzeczywistości trzecia liga), z którego odchodzą piłkarze. Garstka kibiców, którzy w zdecydowanej większości to dresiarze i patologia bez szkoły i wychowania. Nie ma dla kogo robić tego stadionu. Ogromne koszty budowy, a miasto tylko by do niego dokładało.
Avatar
jack / 27 czerwca 2012 o 13:41
0
[quote name='Michał' timestamp='1340793659' post='642921']
W du*** byłaś i gówno widziałaś, jak się nie interesujesz piłką to nie, ale nie wpieprzaj się w jej sprawy w Lbn, bo akurat stadion jest jedną z najbardziej potrzebnych tu rzeczy.
[/quote]
Zeby jeszcze kibole na niego poszli i się pozabijali to bym się jeszcze dołożył, ale tak, to kolejna nietrafiona inwestycja.
Avatar
p / 27 czerwca 2012 o 13:28
0
Na Krańcowej przy targu nowe światła? Jakaś paranoja. Co 25 metrów światła? Co za głupi pomysł.
Avatar
imie / 27 czerwca 2012 o 13:07
0
a może to czas aby się opamiętać i wycofać z budowy stadionu. Kogo stać na utrzymanie tylu stadionów - stadion ma jak każdy inne obiekt powinien się sam utrzymywać ze swojej działalności, płacić podatki itd. a koszty budowy powinien ponieść właściciel - nie można tego budować z podatków a miasto mie może być właścicielem takich obiektów.
Avatar
Michał / 27 czerwca 2012 o 12:40
0
[quote name='aga' timestamp='1340780142' post='642791']
i bardzo dobrze, że trochę poremontują tu i ówdzie, a tak pieniądze zostałyby wyrzucone w błoto. lublinowi nie jest potrzebny stadion do którego cały czas trzeba będzie dokładać.
[/quote]
W du*** byłaś i gówno widziałaś, jak się nie interesujesz piłką to nie, ale nie wpieprzaj się w jej sprawy w Lbn, bo akurat stadion jest jedną z najbardziej potrzebnych tu rzeczy.
Avatar
mm1 / 27 czerwca 2012 o 11:12
0
a co z ul. Zelwerowicza???!!!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 13 2

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 25 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 30 18

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!