Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 września 2016 r.
6:27

Lublin: Chcą zbudować maszt z antenami. Ma być wyższy niż 10-piętrowy wieżowiec

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A

Nowy maszt z nadajnikami telefonii komórkowej chce postawić operator sieci Play u zbiegu ul. Poligonowej i Zelwerowicza. Budowla ma być wyższa od 10-piętrowego wieżowca. Na razie spółka stara się o pozwolenie Urzędu Miasta, który raz już jej odmówił.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Maszt o wysokości 51 metrów miałby stanąć przy ul. Poligonowej 78a. Właśnie tej działki dotyczy wniosek złożony przez spółkę P4 w lubelskim Urzędzie Miasta. Operator chce umieścić na konstrukcji 5 anten radiolinii oraz 12 anten sektorowych i teraz stara się o tzw. decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Sprawa będzie rozpatrywana przez miasto już po raz drugi. Za pierwszym razem urzędnicy wydali decyzję odmowną. – Wniosek został negatywnie zaopiniowany przez Zarząd Dróg i Mostów ze względu na brak dojazdu z drogi publicznej do planowanego masztu – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Taką decyzję urzędników operator próbował podważyć w Samorządowym Kolegium Odwoławczym, ale utrzymało ono w mocy rozstrzygnięcie lubelskiego Ratusza. Miasto musi się jednak ponownie zająć sprawą, bo korzystając z tzw. służebności gruntu inwestor zapewnił sobie dojazd, którego brak był wcześniej powodem odmownej decyzji.

Urząd Miasta oficjalnie poinformował o wszczęciu postępowania, teraz czeka na wnioski od zainteresowanych stron postępowania. Rozstrzygnięcie nie zapadnie jednak zbyt szybko, bo zmarła jedna z osób uznanych za stronę tej sprawy, a co najmniej do listopada może jeszcze potrwać sądowa procedura mająca ustalić prawowitego spadkobiercę, który stanie się stroną postępowania.

Miasto nie będzie badać wpływu planowanego masztu na otoczenie. Ratusz wydał decyzję stwierdzającą brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 16:41
0
******dziennikwschodni.pl/lublin/jak-promieniuja-anteny-telefonii-komorkowej-nik-urzad-dostal-niekompletne-pomiary,n,1000174540.html
Avatar
ex_ / 15 września 2016 o 16:30
0
wyrzuć komórkę, tableta i td to nie będziesz ptrzebował nadajników. przy oakzji wyrzuć jeszczę mikrofalówkę, router wifi i radio jeśli masz. to też emituje promoeniowanie.
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 13:04
0
@Gość (dzisiaj o 10:51) Kury jak kury zaraz wymyślą, że bedą bezpłodni od tego i się bzykac nie będa mogli. Ludzie potrafią naprawdę tak do J**** ze czasem az czlowiek sie zastanawia czy ludzie wogóle potrafią myslec ;)
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 13:03
0
@ Gość (dzisiaj o 11:41) Święte słowa :)
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 13:01
0
@pralina Po grzyba nadajnik zdala od terenó zmaieszkałych, zeby sygnał nie docierał?? Nadajnik robi sie po to, żeby więcej ludzi korzystało, a nie po to, żeby stał.
Avatar
loka / 15 września 2016 o 12:50
0
.....przysłowia to ponoć bogactwo narodu- "głupich nie sieją się powiada" - sami się rodzą i piszą w DW...
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 11:41
0
Bardzo dobrze że chcą taki maszt zbudować ! Tylko dla czego 51M ? Nie lepiej 150M , taki na 30 pięter , lepszy zasięg i potem mniej biadolenia w innych miejscach że nie chcą masztu z nadajnikami !!! Jak się wam cebulakom lubelakom nie podoba to kupcie sobie po szpuli kabla i podłączcie komóreczki, bedziesie zadowoleni !!! O korbce do zwijania kabla na szpule nie zapomnijcie wychodząc z domu !!!
Avatar
pralina / 15 września 2016 o 11:31
0
..podaj adres wybudują koło ciebie... a tak poważnie to takie inwestycje powinny być robione z dala od terenów zamieszkałych z odpowiednio dużą strefą ochronną -bezpieczeństwo a ponadto każdy kto by się chciał budować w przyszłości wiedziałby koło czego przyjdzie mu robić inwestycję.....chyba to uczciwe noe nie??????
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 11:01
0
Urządzenia komunikacji komórkowej są tak czułe, że jak inaczej rozchodzi się fala odbita to cały sprzęt się wyłącza! Nic ponad normę nie ma prawa występować w tych urządzeniach, bardziej bałbym się komórek przy uchu niż stacji przekaźnikowej. Czy ktoś się zastanawiał jak zatłoczony jest eter? Tysiące miliwatów codziennie przechodzi przez nasze ciało i nikomu to nie przeszkadza - bo tego nie widać. Ale jak stawiają maszt radiowy to "diabeł i rakotwórcze promieniowanie", gorzej to już tylko aborcja jest oprotestowana.
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 10:51
0
Znowu będą protesty bo im się kury na balkonie nie będą chciały nieść?
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 16:41
0
******dziennikwschodni.pl/lublin/jak-promieniuja-anteny-telefonii-komorkowej-nik-urzad-dostal-niekompletne-pomiary,n,1000174540.html
Avatar
ex_ / 15 września 2016 o 16:30
0
wyrzuć komórkę, tableta i td to nie będziesz ptrzebował nadajników. przy oakzji wyrzuć jeszczę mikrofalówkę, router wifi i radio jeśli masz. to też emituje promoeniowanie.
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 13:04
0
@Gość (dzisiaj o 10:51) Kury jak kury zaraz wymyślą, że bedą bezpłodni od tego i się bzykac nie będa mogli. Ludzie potrafią naprawdę tak do J**** ze czasem az czlowiek sie zastanawia czy ludzie wogóle potrafią myslec ;)
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 13:03
0
@ Gość (dzisiaj o 11:41) Święte słowa :)
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 13:01
0
@pralina Po grzyba nadajnik zdala od terenó zmaieszkałych, zeby sygnał nie docierał?? Nadajnik robi sie po to, żeby więcej ludzi korzystało, a nie po to, żeby stał.
Avatar
loka / 15 września 2016 o 12:50
0
.....przysłowia to ponoć bogactwo narodu- "głupich nie sieją się powiada" - sami się rodzą i piszą w DW...
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 11:41
0
Bardzo dobrze że chcą taki maszt zbudować ! Tylko dla czego 51M ? Nie lepiej 150M , taki na 30 pięter , lepszy zasięg i potem mniej biadolenia w innych miejscach że nie chcą masztu z nadajnikami !!! Jak się wam cebulakom lubelakom nie podoba to kupcie sobie po szpuli kabla i podłączcie komóreczki, bedziesie zadowoleni !!! O korbce do zwijania kabla na szpule nie zapomnijcie wychodząc z domu !!!
Avatar
pralina / 15 września 2016 o 11:31
0
..podaj adres wybudują koło ciebie... a tak poważnie to takie inwestycje powinny być robione z dala od terenów zamieszkałych z odpowiednio dużą strefą ochronną -bezpieczeństwo a ponadto każdy kto by się chciał budować w przyszłości wiedziałby koło czego przyjdzie mu robić inwestycję.....chyba to uczciwe noe nie??????
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 11:01
0
Urządzenia komunikacji komórkowej są tak czułe, że jak inaczej rozchodzi się fala odbita to cały sprzęt się wyłącza! Nic ponad normę nie ma prawa występować w tych urządzeniach, bardziej bałbym się komórek przy uchu niż stacji przekaźnikowej. Czy ktoś się zastanawiał jak zatłoczony jest eter? Tysiące miliwatów codziennie przechodzi przez nasze ciało i nikomu to nie przeszkadza - bo tego nie widać. Ale jak stawiają maszt radiowy to "diabeł i rakotwórcze promieniowanie", gorzej to już tylko aborcja jest oprotestowana.
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 10:51
0
Znowu będą protesty bo im się kury na balkonie nie będą chciały nieść?
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!