Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 marca 2017 r.
10:43

Lublin: Elektrownia czeka na decyzję sądu. Przeciwnicy też

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A

Lubelski sąd wysłuchał wczoraj wszystkich stron sporu wokół planów budowy elektrowni na słomę przy ul. Mełgiewskiej. Teraz oceni, czy miasto słusznie odmówiło decyzji, bez której nie ma mowy o takiej inwestycji. Na wydanie wyroku sąd dał sobie dwa tygodnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Elektrownię u zbiegu ul. Mełgiewskiej i Tyszowieckiej chce budować za 150 mln zł spółka TergoPower Lublin, która potrzebuje do tego decyzji środowiskowej wydawanej przez Urząd Miasta. O taki dokument stara się już od 2014 r., kiedy to złożyła wniosek wraz z opisem instalacji. Jesienią zeszłego roku dostała decyzję odmowną. Odwołała się od niej do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, ale przegrała. Złożyła więc skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, przed którym wczoraj odbyła się rozprawa.

Spółka oczekuje, że sąd unieważni decyzję władz miasta. W jej uzasadnieniu Ratusz napisał, że budowa elektrowni byłaby niezgodna z planem zagospodarowania terenu. Wytaczał dwa główne argumenty. Pierwszy: elektrownia planowana jest w strefie ochrony dalekiego widoku z zabytkowego centrum, a 70-metrowy komin psułby panoramę miasta widzianą z Wieży Trynitarskiej i zamkowego donżonu. Argument drugi: w tej części miasta wykluczono stawianie zakładów, których uciążliwość wykraczałaby poza granice działki, a w tym przypadku uciążliwością byłby wzmożony ruch samochodów dowożących paliwo.

Inwestor się z tym nie zgadza. – Wzrost transportu wyniesie maksymalnie 3 proc. – podkreślał przed sądem pełnomocnik spółki, Krzysztof Woronowicz. Zwracał też uwagę, że plan zagospodarowania ustanawia tu strefę aktywności gospodarczej. – Jakakolwiek inwestycja tam powstanie, będzie związana ze zwiększeniem natężenia ruchu.

Pełnomocnik spółki zwracał też uwagę, że zastrzeżeń nie miały ani sanepid, ani Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. – Jako organy specjalistyczne nie znalazły podstaw do uznania uciążliwości za zbyt duże – mówił Woronowicz podkreślając, że obie instytucje pozytywnie zaopiniowały budowę elektrowni.

– Tego rodzaju opinie mają charakter niewiążący – odpowiadał przedstawiciel Samorządowego Kolegium Odwoławczego, który tłumaczył, że pisma RDOŚ i sanepidu nie zwalniają władz miasta z obowiązku zbadania, czy budowa byłaby zgodna z planem zagospodarowania terenu. Dodał, że Urząd Miasta miał prawo ocenić uciążliwość elektrowni i że ocenił ją prawidłowo.

Na inną sprzeczność z planem zagospodarowania wskazywała za to pełnomocnik Polskiego Klubu Ekologicznego, który protestuje przeciw tej inwestycji wraz z tysiącami mieszkańców, którzy podpisali się pod protestem do władz miasta. PKE wskazuje zapis mówiący, że nowe inwestycje w tym rejonie muszą się opierać na paliwach niskoemisyjnych. Jej zdaniem nie da się zaliczyć słomy do takich paliw. Oprócz Polskiego Klubu Ekologicznego do rozprawy dołączyła też m.in. spółka Budostal, która byłaby najbliższym sąsiadem elektrowni i nie zgadza się na jej budowę.

Wojewódzki Sąd Administracyjny może teraz utrzymać w mocy odmowną decyzję (spółka miałaby jeszcze prawo złożyć kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego), albo uchylić decyzję zwracając miastu sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Ogłoszenie wyroku sąd zapowiedział na wtorek, 4 kwietnia.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ps / 30 marca 2017 o 22:31
0
I na pewno ma Pan rację twierdząc, że wszystkie inwestycje, w których gdzieś tam miałem swoje trzy grosze są niedobre dla rozwoju maista vide IKEA, rozudowa węzła Lubelskiego Lipca i mostu przy MTL, Głęboka, Racławickie, spalarnia opon na Grygowej, rozbudowa Wyzwolenia i Grygowej i kilka innych oraz, że wszyscy mieszkańcy na tym stracili, gorzej stracił i straci cały Lublin. Żenujące. Może skoro tyle niezadowlonenia to trzeba pomyśleć (jak Pan sugeruje) z Pana strony o przeprowadzce, gdzie żyje się lepiej
Avatar
ps / 30 marca 2017 o 22:25
0
No tak anonimowo krytykować, obrażać itp. to każdy potrafi. To takie typowo polskie. A co do pełnonej funkcji to nie uważam ją za podrzedną. Skończmy ten temat, bo ani ja nie zmienię swojego stanowiska, ani mój adwersaż. Sąd oceni co jest dobre, a co jest złe. Poza tym przedmiotem oceny jest ta konkretna sprawa, a nie całość spraw środowiskowych, którze były przedmiotem postępowań administracyjnych przed SKO. Skoro ktoś jest niezadwolony z wydawanych rozstrzygnięć, ma prawo do sądu, konstytucyjnie gwarantowane. Może z niego skorzystać i uzyskać stosowną ocenę wydawanych decyzji. Widze, że należy chyba Pan do tej grupy. Może więc zamiast wylewać tutaj swoje frustracje i żale, proszę się udać do sądu z odpowiednim pismem procesowym. Skoro niezależny i niezwisły sąd jest do oceny decyzji administracyjnych uprawniony, to niech się nimi zajmie. A teraz proszę wybaczyć moją pointę, ale nie jako orzecznik, a jako zwykły obywatel zupełnie mnie nie interesują Pana oceny co do mojego orzekania i wiedzy. Pozostawiam je właście niezależnym sądom. Kończę również dialog z osobą, która nawet nie ma cywilnej odwagi stanąć z drugą osobą twarzą w twarz. Pozdrawiam i wzajemności nie oczkuję.
No tak anonimowo krytykować, obrażać itp. to każdy potrafi. To takie typowo polskie. A co do pełnonej funkcji to nie uważam ją za podrzedną. Skończmy ten temat, bo ani ja nie zmienię swojego stanowiska, ani mój adwersaż. Sąd oceni co jest dobre, a co jest złe. Poza tym przedmiotem oceny jest ta konkretna sprawa, a nie całość spraw środowiskowych, którze były przedmiotem postępowań administracyjnych przed SKO. Skoro ktoś jest niezadwolony z wydawanych rozstrzygnięć, ma prawo do sądu, konstytucyjnie gwarantowane. Może z niego skorzystać i uzys... rozwiń
Avatar
cynk / 25 marca 2017 o 19:32
0
do p.s. - a kto powiedział że ja się nie znam? albo, że nie jestem członkiem tychże sądów? a może znam temat od podszewki i mam jak największe prawo do wydawania sądów w tej materii? radze przemyśleć. i pan te swoje pseudo-teorie wypowiadał patrząc tym ludziom w oczy? tym w sensie mieszkańcom lublina w sprawach innych - gdzie też wyrządzano im krzwdę, a pan sobie robił z nich podśmiec***ki... a osiągnięciem nie nazywajmy pełnienia podrzędnej funkcji w kolegium. Żarty też warto trzymać na jakimś poziomie.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 01:20
0
Dodam, że z tego co widzę, to obiektywnie należy posłuchać tych mieszkańców, którzy coś na ten temat wiedzą. A o prawnikach w sądach, sędziach itp. niech się wypowiadają ci co się na tym znają
Avatar
ja / 24 marca 2017 o 01:18
0
Czy ja powiedziałem, że stanowisk nie było, czy, że nie były potrzebne. To, że zarówno TVP Panorama Lubelska, jak i lubelskie pismaki nie rozróżniają funkcji i stanowisk to nie moja wina. O stosowne sporostowanie wystąpiłem i z tego co wiem to zostało to zrobione. Po trzecie nie mam parcia na szkło i mało mnie interesuje - nie jestem politykie np. z PiS. Posadek ugrywac sobie bie muszę. wystarczy mi to czym się zajmuję, ale widac komentatora to strasznie boli. Na eksperta się nie kreuję, to jak określa prasa i media nie moja wida. To tylko dowód, że media pisza i mówią co chcą. A co do mojej wiedzy to może zostawmy to sądom, które oceniają ją od ponad 10 lat. Przykłem również do jadu, zwłaszcza lubelskiego, bo to właśnie takie lubelskie. Nie wiem, nie znam się, ale się wypowiem, a zwłaszcza kogoś skrytykuję, tylko dlatego, że ma inne zdanie lub coś osiągnął, tak ze zwykłeś zawiści. Oj Polacy Polacy
Czy ja powiedziałem, że stanowisk nie było, czy, że nie były potrzebne. To, że zarówno TVP Panorama Lubelska, jak i lubelskie pismaki nie rozróżniają funkcji i stanowisk to nie moja wina. O stosowne sporostowanie wystąpiłem i z tego co wiem to zostało to zrobione. Po trzecie nie mam parcia na szkło i mało mnie interesuje - nie jestem politykie np. z PiS. Posadek ugrywac sobie bie muszę. wystarczy mi to czym się zajmuję, ale widac komentatora to strasznie boli. Na eksperta się nie kreuję, to jak określa prasa i media nie moja wida. To tylko d... rozwiń
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 08:33
0
Nieważne czy prawidłowo - ale były stanowiska o których pan mówisz, że ich nie było w aktach sprawy. To raz, dwa to tak pan reprezentował jedna ze stron że wyborcza napisała o panu 'reprezentant prezydenta' - obiektywizm działania widoczny i dla dziennikarzy. Po trzecie, widać parcie na szkło i chyba chce pan sobie ugrać jakaś ciepła posadzkę promując się na eksperta od ochrony środowiska (po prawie hehe). Faktycznie czasem lepiej się lepiej nie wypowiadać bo ktoś mądrzejszy może się popukac w głowę jacy są prawnicy przy sądach...
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 22:46
0
Chyba się Panu Mateuszowi pomyliły fakty. Decyzja SKO jest negatywna dla inwestora a nie pozytywna
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 22:43
0
To, że miasto prowadziło procedurę z raportem nie oznacza, że zrobiło to prawidłowo skoro dr facto niezgodność z planem wystarcza dla decyzji negatywnej. Proszę poczytać przepisy i orzecznictwo. Z resztą widzę, że w tym kraju wszyscy znają się na wszystkim. Na lotnictwie, ekologii, elektrowniach, ocenach środowiskowych, a z bipu znają akta sprawy. Kończę temat bo wyjaśnianie tu czegokolwiek nie ma sensu. Jak mniemam panowie reprezentują stronę inwestora, a ja oceniam sprawę obiektywnie
Avatar
Mateusz / 22 marca 2017 o 20:24
0
sadenty - niezła bzdura. prześledziłem lubelski bip który wyraźnie pokazuje, że procedura była prowadzona. jak pan czytał akta sprawy??? ***bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&id=263569 poza tym chyba się panu role pomyliły - nie jest pan wyrocznią i nie działa w soim prywatnym interesie sprawując powierzoną funkcję. więc nie chodzi o spełnienie własnych ambicji czy chęć podkarmienia własnego ego. 
Avatar
sadenty / 22 marca 2017 o 19:57
0
Tak znam:))) i odróżniam Skoro gość od cymbałów itd. nie zna akt sprawy to napisze tylko, że nie było procedury oceny, bo podstawą decyzji odmownej był art. 80 ust. 2 ustawy środowiskowej. I żadne opinie, stanowiska itp. zarówno RDOŚ, jak i PPIS nie były potrzebne. Czytajmy akta i przepisy, a jak ich nie znamy to się może lepiej nie wypowiadajmy. Kończę temat, bo co do mojej wiedzy i jej oceny wypowiada się wielokrotnie WSA, a czasem i NSA i dość rzadko ją kwestionuje.
Avatar
ps / 30 marca 2017 o 22:31
0
I na pewno ma Pan rację twierdząc, że wszystkie inwestycje, w których gdzieś tam miałem swoje trzy grosze są niedobre dla rozwoju maista vide IKEA, rozudowa węzła Lubelskiego Lipca i mostu przy MTL, Głęboka, Racławickie, spalarnia opon na Grygowej, rozbudowa Wyzwolenia i Grygowej i kilka innych oraz, że wszyscy mieszkańcy na tym stracili, gorzej stracił i straci cały Lublin. Żenujące. Może skoro tyle niezadowlonenia to trzeba pomyśleć (jak Pan sugeruje) z Pana strony o przeprowadzce, gdzie żyje się lepiej
Avatar
ps / 30 marca 2017 o 22:25
0
No tak anonimowo krytykować, obrażać itp. to każdy potrafi. To takie typowo polskie. A co do pełnonej funkcji to nie uważam ją za podrzedną. Skończmy ten temat, bo ani ja nie zmienię swojego stanowiska, ani mój adwersaż. Sąd oceni co jest dobre, a co jest złe. Poza tym przedmiotem oceny jest ta konkretna sprawa, a nie całość spraw środowiskowych, którze były przedmiotem postępowań administracyjnych przed SKO. Skoro ktoś jest niezadwolony z wydawanych rozstrzygnięć, ma prawo do sądu, konstytucyjnie gwarantowane. Może z niego skorzystać i uzyskać stosowną ocenę wydawanych decyzji. Widze, że należy chyba Pan do tej grupy. Może więc zamiast wylewać tutaj swoje frustracje i żale, proszę się udać do sądu z odpowiednim pismem procesowym. Skoro niezależny i niezwisły sąd jest do oceny decyzji administracyjnych uprawniony, to niech się nimi zajmie. A teraz proszę wybaczyć moją pointę, ale nie jako orzecznik, a jako zwykły obywatel zupełnie mnie nie interesują Pana oceny co do mojego orzekania i wiedzy. Pozostawiam je właście niezależnym sądom. Kończę również dialog z osobą, która nawet nie ma cywilnej odwagi stanąć z drugą osobą twarzą w twarz. Pozdrawiam i wzajemności nie oczkuję.
No tak anonimowo krytykować, obrażać itp. to każdy potrafi. To takie typowo polskie. A co do pełnonej funkcji to nie uważam ją za podrzedną. Skończmy ten temat, bo ani ja nie zmienię swojego stanowiska, ani mój adwersaż. Sąd oceni co jest dobre, a co jest złe. Poza tym przedmiotem oceny jest ta konkretna sprawa, a nie całość spraw środowiskowych, którze były przedmiotem postępowań administracyjnych przed SKO. Skoro ktoś jest niezadwolony z wydawanych rozstrzygnięć, ma prawo do sądu, konstytucyjnie gwarantowane. Może z niego skorzystać i uzys... rozwiń
Avatar
cynk / 25 marca 2017 o 19:32
0
do p.s. - a kto powiedział że ja się nie znam? albo, że nie jestem członkiem tychże sądów? a może znam temat od podszewki i mam jak największe prawo do wydawania sądów w tej materii? radze przemyśleć. i pan te swoje pseudo-teorie wypowiadał patrząc tym ludziom w oczy? tym w sensie mieszkańcom lublina w sprawach innych - gdzie też wyrządzano im krzwdę, a pan sobie robił z nich podśmiec***ki... a osiągnięciem nie nazywajmy pełnienia podrzędnej funkcji w kolegium. Żarty też warto trzymać na jakimś poziomie.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 01:20
0
Dodam, że z tego co widzę, to obiektywnie należy posłuchać tych mieszkańców, którzy coś na ten temat wiedzą. A o prawnikach w sądach, sędziach itp. niech się wypowiadają ci co się na tym znają
Avatar
ja / 24 marca 2017 o 01:18
0
Czy ja powiedziałem, że stanowisk nie było, czy, że nie były potrzebne. To, że zarówno TVP Panorama Lubelska, jak i lubelskie pismaki nie rozróżniają funkcji i stanowisk to nie moja wina. O stosowne sporostowanie wystąpiłem i z tego co wiem to zostało to zrobione. Po trzecie nie mam parcia na szkło i mało mnie interesuje - nie jestem politykie np. z PiS. Posadek ugrywac sobie bie muszę. wystarczy mi to czym się zajmuję, ale widac komentatora to strasznie boli. Na eksperta się nie kreuję, to jak określa prasa i media nie moja wida. To tylko dowód, że media pisza i mówią co chcą. A co do mojej wiedzy to może zostawmy to sądom, które oceniają ją od ponad 10 lat. Przykłem również do jadu, zwłaszcza lubelskiego, bo to właśnie takie lubelskie. Nie wiem, nie znam się, ale się wypowiem, a zwłaszcza kogoś skrytykuję, tylko dlatego, że ma inne zdanie lub coś osiągnął, tak ze zwykłeś zawiści. Oj Polacy Polacy
Czy ja powiedziałem, że stanowisk nie było, czy, że nie były potrzebne. To, że zarówno TVP Panorama Lubelska, jak i lubelskie pismaki nie rozróżniają funkcji i stanowisk to nie moja wina. O stosowne sporostowanie wystąpiłem i z tego co wiem to zostało to zrobione. Po trzecie nie mam parcia na szkło i mało mnie interesuje - nie jestem politykie np. z PiS. Posadek ugrywac sobie bie muszę. wystarczy mi to czym się zajmuję, ale widac komentatora to strasznie boli. Na eksperta się nie kreuję, to jak określa prasa i media nie moja wida. To tylko d... rozwiń
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 08:33
0
Nieważne czy prawidłowo - ale były stanowiska o których pan mówisz, że ich nie było w aktach sprawy. To raz, dwa to tak pan reprezentował jedna ze stron że wyborcza napisała o panu 'reprezentant prezydenta' - obiektywizm działania widoczny i dla dziennikarzy. Po trzecie, widać parcie na szkło i chyba chce pan sobie ugrać jakaś ciepła posadzkę promując się na eksperta od ochrony środowiska (po prawie hehe). Faktycznie czasem lepiej się lepiej nie wypowiadać bo ktoś mądrzejszy może się popukac w głowę jacy są prawnicy przy sądach...
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 22:46
0
Chyba się Panu Mateuszowi pomyliły fakty. Decyzja SKO jest negatywna dla inwestora a nie pozytywna
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 22:43
0
To, że miasto prowadziło procedurę z raportem nie oznacza, że zrobiło to prawidłowo skoro dr facto niezgodność z planem wystarcza dla decyzji negatywnej. Proszę poczytać przepisy i orzecznictwo. Z resztą widzę, że w tym kraju wszyscy znają się na wszystkim. Na lotnictwie, ekologii, elektrowniach, ocenach środowiskowych, a z bipu znają akta sprawy. Kończę temat bo wyjaśnianie tu czegokolwiek nie ma sensu. Jak mniemam panowie reprezentują stronę inwestora, a ja oceniam sprawę obiektywnie
Avatar
Mateusz / 22 marca 2017 o 20:24
0
sadenty - niezła bzdura. prześledziłem lubelski bip który wyraźnie pokazuje, że procedura była prowadzona. jak pan czytał akta sprawy??? ***bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&id=263569 poza tym chyba się panu role pomyliły - nie jest pan wyrocznią i nie działa w soim prywatnym interesie sprawując powierzoną funkcję. więc nie chodzi o spełnienie własnych ambicji czy chęć podkarmienia własnego ego. 
Avatar
sadenty / 22 marca 2017 o 19:57
0
Tak znam:))) i odróżniam Skoro gość od cymbałów itd. nie zna akt sprawy to napisze tylko, że nie było procedury oceny, bo podstawą decyzji odmownej był art. 80 ust. 2 ustawy środowiskowej. I żadne opinie, stanowiska itp. zarówno RDOŚ, jak i PPIS nie były potrzebne. Czytajmy akta i przepisy, a jak ich nie znamy to się może lepiej nie wypowiadajmy. Kończę temat, bo co do mojej wiedzy i jej oceny wypowiada się wielokrotnie WSA, a czasem i NSA i dość rzadko ją kwestionuje.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 1 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 95 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 36 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.