Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 czerwca 2015 r.
21:00

Lublin: Krawężniki na przejściach dla pieszych mają być obniżone

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Na kolejnych przejściach dla pieszych miasto ma obniżyć zbyt wysokie krawężniki. Taka operacja zostanie przeprowadzona na ul. Nałkowskich, w kolejce są następne ulice i cały czas można zgłaszać nowe

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zaczęło się od widowiskowej akcji na przejściu przed Bramą Krakowską. Prezydent wystąpił na tle pracujących drogowców i zapowiedział, że na wszystkich budowanych przez miasto ulicach krawężniki na przejściach dla pieszych będą mieć dokładnie 0 cm wysokości. Czyli, że nie będzie żadnego uskoku pomiędzy jezdnią a chodnikiem.

Na tej samej konferencji prasowej padła też zapowiedź, że już istniejące a zbyt wysokie krawężniki będą obniżane. Przejście przed Bramą Krakowską było pierwszym, które zostało poddane takiej operacji. Poprawiono również te wokół ronda przy Zamku. A potem wszystko przycichło.

– Najbliższe prace będą prowadzone na ul. Nałkowskich – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Tu na wysokie krawężnikiskarżyła się Rada Dzielnicy i miejski radny PiS, Piotr Popiel. – Na razie nie ma więcej takich zleceń.

– Będą – zapewnia Aleksander Wiącek z lubelskiego Ratusza. Lista krawężników do poprawki już powstaje. – To m.in. okolice placu przy Centrum Kultury – dodaje. Tu piesi idący na skos przez pl. Kaczyńskiego między ul. Kołłątaja a Okopową mają do pokonania wyjątkowo wysoki krawężnik przy jezdni biegnącej wzdłuż budynku kolei. – Mamy też podobne sygnały z ul. Lwowskiej i Okrzei. A także ze skrzyżowania al. Spółdzielczości Pracy z al. Andersa i al. Smorawińskiego, gdzie na przejazdach rowerowych znajdują się dość uciążliwe krawężniki.

Najłatwiej sprawę będzie można załatwić tam, gdzie uskok nie jest zbyt duży i gdzie wystarczy nieco spiłować krawężniki. Tu prace będą najmniej kosztowne. Miasto zapowiada, że w pierwszej kolejności poprawek należy się spodziewać tam, gdzie chodzi dużo pieszych. To dlatego na rozwiązanie problemu dłużej może poczekać dzielnica Dziesiąta, gdzie trzeba by wymienić bardzo dużo krawężników.

Zgłoś krawężnik do obniżki

Miejsca, w których piesi mają problem z poruszaniem się – nie tylko z powodu uskoku między chodnikiem a jezdnią – można zgłaszać na adres mailowy pieszy@lublin.eu.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 11:13
0
wszystko jasne latwiej dla pieszych i latwiej dla siwtych krow za kolkiem czyli kierowcow ktorzy w centrum miasta parkuja na chodniku wjezdzajac przez przejscia przewaznie w centrum miasta tam gdzie przzzejscia sa zrownane z jezdnia powinny stanac kolki blokujace wjazd przez przejscie pojazdom.
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 10:55
0
co za debile tu komentują??? święte krowy ze słuchawkami?? a tekscie: o rowerach??? no k..... mać !!!! A MATKI PROWADZĄCE WÓZKI Z DZIEĆMI? OSOBY NA WÓZKACH INWALIDZKICH ? użyjcie czasem łbów do cholery!!!
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 10:42
0
myślałem ze to żart,ale to na poważnie ma byc??
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 06:32
0
Nie, nie święte krowy, a osoby starsze, kaleki, o kulach, na wózkach i rodzice z dziećmi w wózkach mogły swobodnie się poruszać. Takie coś powinno być zrobione bez rozgłosu bo to wstyd, że do tej pory mamy przy przejściach tor przeszkód.
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 06:29
0
Krawężniki na przejściach dawno winny być zrównane z poziomem jezdni (a nie obniżone) bo inwalidzi maja problem i pora to dostrzec w końcu....
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 23:45
0
Żeby święte krowy mogły spokojnie ze słuchawkami na uszach i nosem w telefonie, przechodzić przez ulice.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 22:34
0

Kto za to zapłaci? Może Żuk lub PO? Ile to będzie kosztować?

zapłaci Bierecki kasą ukradzioną ze SKOK-ów

Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 22:00
0
Kto za to zapłaci? Może Żuk lub PO? Ile to będzie kosztować?
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 21:39
0
A co za idiota dokonał odbioru?
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 21:34
0
ale odkryli nowość, toż to od lat winno być zrobione,
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 11:13
0
wszystko jasne latwiej dla pieszych i latwiej dla siwtych krow za kolkiem czyli kierowcow ktorzy w centrum miasta parkuja na chodniku wjezdzajac przez przejscia przewaznie w centrum miasta tam gdzie przzzejscia sa zrownane z jezdnia powinny stanac kolki blokujace wjazd przez przejscie pojazdom.
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 10:55
0
co za debile tu komentują??? święte krowy ze słuchawkami?? a tekscie: o rowerach??? no k..... mać !!!! A MATKI PROWADZĄCE WÓZKI Z DZIEĆMI? OSOBY NA WÓZKACH INWALIDZKICH ? użyjcie czasem łbów do cholery!!!
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 10:42
0
myślałem ze to żart,ale to na poważnie ma byc??
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 06:32
0
Nie, nie święte krowy, a osoby starsze, kaleki, o kulach, na wózkach i rodzice z dziećmi w wózkach mogły swobodnie się poruszać. Takie coś powinno być zrobione bez rozgłosu bo to wstyd, że do tej pory mamy przy przejściach tor przeszkód.
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 06:29
0
Krawężniki na przejściach dawno winny być zrównane z poziomem jezdni (a nie obniżone) bo inwalidzi maja problem i pora to dostrzec w końcu....
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 23:45
0
Żeby święte krowy mogły spokojnie ze słuchawkami na uszach i nosem w telefonie, przechodzić przez ulice.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 22:34
0

Kto za to zapłaci? Może Żuk lub PO? Ile to będzie kosztować?

zapłaci Bierecki kasą ukradzioną ze SKOK-ów

Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 22:00
0
Kto za to zapłaci? Może Żuk lub PO? Ile to będzie kosztować?
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 21:39
0
A co za idiota dokonał odbioru?
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 21:34
0
ale odkryli nowość, toż to od lat winno być zrobione,
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 0

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 0 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 0 0

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 0

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 0

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 0

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 0

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 4

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 4

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!