Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 stycznia 2016 r.
21:17

Lublin: Mieszkańcy nie chcą aut pod oknami po powiększeniu Strefy Płatnego Parkowania

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 38 A A
Fot. Wojciech Nieśpiałowski<br />
Fot. Wojciech Nieśpiałowski

Wielkich problemów obawiają się mieszkańcy ulic, które latem znajdą się tuż za nowymi granicami Strefy Płatnego Parkowania. Boją się, że wielu kierowców będzie stawać pod ich oknami, by uniknąć opłat za postój w strefie. Zjawisko to znają już m.in. mieszkańcy ul. Granicznej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Żeby dobitnie zrozumieć o co chodzi, wystarczy w dzień powszedni przejść się na spacer po ul. Narutowicza między Lipową a Mościckiego. Postój na chodnikach jest tu płatny, ale na bocznych uliczkach po stronie hotelu Victoria, jak np. na Granicznej, Środkowej, czy też Górnej aż roi się od samochodów, bo tu płatna strefa już nie sięga. Z tych samych powodów samochody wręcz zalewają Rusałkę.

Dokładnie tego samego obawiają się już mieszkańcy innych ulic. Wszystko przez to, że 1 lipca zmienią się granice Strefy Płatnego Parkowania i to, co dzieje się teraz na Środkowej, czy Wschodniej może się powtórzyć na uliczkach Wieniawy i nie tylko.

W takiej sytuacji są między innymi ulice Przy Stawie oraz Snopkowska znajdujące się po zewnętrznej stronie nowej granicy strefy, która będzie przebiegała ul. Leszczyńskiego i skręcała w al. Długosza.

Dla mieszkańców „terenów przygranicznych” miasto nie ma żadnej propozycji złagodzenia problemów. Pomysłów nie ma też na ul. Wiercieńskiego, która również może się spodziewać „przyjezdnych parkujących” gdy granica strefy zostanie poprowadzona ul. Obrońców Pokoju, bo na zatłoczoną ul. Raabego wiele aut już się nie wciśnie.

– Jeśli wyrzucimy samochody poza centrum miasta, to one nie znikną jak bańka mydlana, ale zatłoczą inne ulice miasta – przestrzegał na ostatnim posiedzeniu Stanisław Brzozowski, miejski radny PiS.

Rozwiązaniem mogłaby być budowa parkingów poza granicami strefy, ale na to się nie zanosi.
– Koszty budowy parkingów podziemnych byłyby niewspółmiernie duże w porównaniu z korzyściami – odpowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Na podziemne parkingi, zdaniem miasta nie ma pieniędzy, a na powierzchni wielu samochodów już się nie upchnie. Ratusz ma sięgnąć po doraźne rozwiązania, które stworzą dodatkowe, darmowe miejsca parkingowe na Wieniawie. W jaki sposób? Wprowadzając na kilku ulicach ruch jednokierunkowy, co ma pozwolić na postój pojazdów po jednej stronie drogi.

Przymiarki do tego rozwiązania już są: wjazd w ulicę Czwartaków miałby być możliwy tylko od strony ul. Weteranów, ulica Langiewicza byłaby jednokierunkowa w stronę Godebskiego, zaś Godebskiego można by jechać tylko w kierunku ul. Weteranów. To najświeższe pomysły Ratusza, które mają być tematem konsultacji z mieszkańcami dzielnicy. Ulica Weteranów miałaby pozostać drogą dwukierunkową.

W ciągu ostatniego roku liczba zarejestrowanych w Lublinie samochodów wzrosła o 7 tys. i przekroczyła już 230 tys.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 2 lutego 2016 o 14:40
0

zgadza się .

3-4 osobowe w rodzinie .

i byle student musi w Lublinie jechać autem .

nie mówiąc o damach

Czyli ewentualnie tylko faceci po studiach mogą mieć samochody?

Avatar
pin / 1 lutego 2016 o 19:53
0

Do Gość z 10:27.

Tak, załatwiłyby. I poza Centrum również. Samochody zajmujące w korku np. 100 metrów na dwóch pasach, zajmą wtedy 200 m na jednym pasie, blokując wszystkie skrzyżowania w okolicy. Na buspasy w Lublinie nie ma miejsca, jakby były ulice 3-pasmowe to owszem. Jaką alternatywą ma być dla mnie komunikacja miejsca, gdy muszę przed pracą zawieźć dziecko do żłobka, a po pracy je odebrać?

Ja odbieram dziecko i idę piechotą lub jadę autobusem

Ja odbieram dziecko i idę piechotą lub jadę autobusem

rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 20:52
0
w Świdniku mieszkańcy chcą mieś samochody pod oknami. ul. Kościuszki, chodnik do niedawna stała się arterią dwukierunkową , mieszkańcy muszą zaparkować przed klatką swojego bloku. a miasto i Spółdzielnia ( przyjaźni mieszkańcom , a jakże ) to popierają. zadowolonym mieszkańcom nie przeszkadza odladzanie czy odśnieżanie samochodów z kopcącym silnikiem. nie wiadomo teraz czy to ulica , czy chodnik
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 12:11
0
Ja muszę pracować w Lublinie. Moja gmina dostanie podatek od moich zarobków by żyło mi się lepiej. Dojeżdżam spoza miasta. Zróbcie mi bezpłatny parking. Przyjmę darmowy bilet na expresową komunikację miejską. Bo mi się należy za to, że zajmuję miejsca pracy miejscowym. To lublinianie powinni o mnie dbać! Możę to sąsiednie gminy powinny budować te parkingi i łożyć na infrastrukturę Lublina?
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 11:37
0
biorą pieniądze-niech więc wybudują piętrowe parkingi dla mieszkańców w srefie i dla przyjezdnych przed strefą parkowania Na co idą te pieniądze?
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 19:04
0
Rozwiązanie godne Salomona - zrobić sobie płatny parking dla miasta kosztem (mieszkańców) Wieniawy i utrudnić im dojazd do domów. Jakiś geniusz to wymyślił. Ta szalona moda na płatność za wszystko ina przepis na każdą okazję. Jak ktoś jest mieszkańcem miasta to coś mu się należy. Przecież i tak płaci podatki.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 13:27
0
Po pierwsze buspasy i to nieprawda, że to możliwe tylko w przypadku ulic o trzech, czy czterech pasach. Gdy komunikacja miejska będzie miała priorytet w miejscach newralgicznych, wielu właścicieli samochodów zdecyduje się na korzystanie z niej - alternatywa: znacznie większe korki komunikacji indywidualnej. Po drugie, parkingi tylko podziemne? Żarty! Nadziemne kilkupiętrowe, tak jak w kilku P&R w Warszawie, czy w niektórych zakątkach Lbn.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 22:42
0
W takim razie otworzyć im dyskotekę i dwa burdele.
Avatar
kolega z pisu? / 27 stycznia 2016 o 15:17
0

LUBIN miasto o podobnej nazwie a komunikacja za free.

Można ? Można!!!.

 Tak, tylko, że 4 razy mniejsze, sprawdz czy w Dublinie porównywalnej wielkości też jest za darmo i popatrz nazwa też podobna.

Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 17:22
0

Do Gość z 10:27.

Tak, załatwiłyby. I poza Centrum również. Samochody zajmujące w korku np. 100 metrów na dwóch pasach, zajmą wtedy 200 m na jednym pasie, blokując wszystkie skrzyżowania w okolicy. Na buspasy w Lublinie nie ma miejsca, jakby były ulice 3-pasmowe to owszem. Jaką alternatywą ma być dla mnie komunikacja miejsca, gdy muszę przed pracą zawieźć dziecko do żłobka, a po pracy je odebrać?

I o to chodzi. 150 metrów korka szybko przesiadłoby się do komunikacji miejskiej uznając, że tak będzie szybciej i taniej. Oczywiście pod warunkiem zmiany w podejściu Ratusza do komunikacji miejskiej z obecnego: jak utrudnić do jak zachęcić. 

Stara kupiecka zasada mówi "duży obrót mały zysk". Ratusz niestety wyznaje zasadę odwrotną - jak przewieźć mało ale zarobić dużo.

I o to chodzi. 150 metrów korka szybko przesiadłoby się do komunikacji miejskiej uznając, że tak będzie szybciej i taniej. Oczywiście pod warunkiem zmiany w podejściu Ratusza do komunikacji miejskiej z obecnego: jak utrudnić do jak zachęcić. 

Stara kupiecka zasada mówi "duży obrót mały zysk". Ratusz niestety wyznaje zasadę odwrotną - jak przewieźć mało ale zarobić dużo.

rozwiń
Avatar
gość / 2 lutego 2016 o 14:40
0

zgadza się .

3-4 osobowe w rodzinie .

i byle student musi w Lublinie jechać autem .

nie mówiąc o damach

Czyli ewentualnie tylko faceci po studiach mogą mieć samochody?

Avatar
pin / 1 lutego 2016 o 19:53
0

Do Gość z 10:27.

Tak, załatwiłyby. I poza Centrum również. Samochody zajmujące w korku np. 100 metrów na dwóch pasach, zajmą wtedy 200 m na jednym pasie, blokując wszystkie skrzyżowania w okolicy. Na buspasy w Lublinie nie ma miejsca, jakby były ulice 3-pasmowe to owszem. Jaką alternatywą ma być dla mnie komunikacja miejsca, gdy muszę przed pracą zawieźć dziecko do żłobka, a po pracy je odebrać?

Ja odbieram dziecko i idę piechotą lub jadę autobusem

Ja odbieram dziecko i idę piechotą lub jadę autobusem

rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 20:52
0
w Świdniku mieszkańcy chcą mieś samochody pod oknami. ul. Kościuszki, chodnik do niedawna stała się arterią dwukierunkową , mieszkańcy muszą zaparkować przed klatką swojego bloku. a miasto i Spółdzielnia ( przyjaźni mieszkańcom , a jakże ) to popierają. zadowolonym mieszkańcom nie przeszkadza odladzanie czy odśnieżanie samochodów z kopcącym silnikiem. nie wiadomo teraz czy to ulica , czy chodnik
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 12:11
0
Ja muszę pracować w Lublinie. Moja gmina dostanie podatek od moich zarobków by żyło mi się lepiej. Dojeżdżam spoza miasta. Zróbcie mi bezpłatny parking. Przyjmę darmowy bilet na expresową komunikację miejską. Bo mi się należy za to, że zajmuję miejsca pracy miejscowym. To lublinianie powinni o mnie dbać! Możę to sąsiednie gminy powinny budować te parkingi i łożyć na infrastrukturę Lublina?
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 11:37
0
biorą pieniądze-niech więc wybudują piętrowe parkingi dla mieszkańców w srefie i dla przyjezdnych przed strefą parkowania Na co idą te pieniądze?
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 19:04
0
Rozwiązanie godne Salomona - zrobić sobie płatny parking dla miasta kosztem (mieszkańców) Wieniawy i utrudnić im dojazd do domów. Jakiś geniusz to wymyślił. Ta szalona moda na płatność za wszystko ina przepis na każdą okazję. Jak ktoś jest mieszkańcem miasta to coś mu się należy. Przecież i tak płaci podatki.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 13:27
0
Po pierwsze buspasy i to nieprawda, że to możliwe tylko w przypadku ulic o trzech, czy czterech pasach. Gdy komunikacja miejska będzie miała priorytet w miejscach newralgicznych, wielu właścicieli samochodów zdecyduje się na korzystanie z niej - alternatywa: znacznie większe korki komunikacji indywidualnej. Po drugie, parkingi tylko podziemne? Żarty! Nadziemne kilkupiętrowe, tak jak w kilku P&R w Warszawie, czy w niektórych zakątkach Lbn.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 22:42
0
W takim razie otworzyć im dyskotekę i dwa burdele.
Avatar
kolega z pisu? / 27 stycznia 2016 o 15:17
0

LUBIN miasto o podobnej nazwie a komunikacja za free.

Można ? Można!!!.

 Tak, tylko, że 4 razy mniejsze, sprawdz czy w Dublinie porównywalnej wielkości też jest za darmo i popatrz nazwa też podobna.

Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 17:22
0

Do Gość z 10:27.

Tak, załatwiłyby. I poza Centrum również. Samochody zajmujące w korku np. 100 metrów na dwóch pasach, zajmą wtedy 200 m na jednym pasie, blokując wszystkie skrzyżowania w okolicy. Na buspasy w Lublinie nie ma miejsca, jakby były ulice 3-pasmowe to owszem. Jaką alternatywą ma być dla mnie komunikacja miejsca, gdy muszę przed pracą zawieźć dziecko do żłobka, a po pracy je odebrać?

I o to chodzi. 150 metrów korka szybko przesiadłoby się do komunikacji miejskiej uznając, że tak będzie szybciej i taniej. Oczywiście pod warunkiem zmiany w podejściu Ratusza do komunikacji miejskiej z obecnego: jak utrudnić do jak zachęcić. 

Stara kupiecka zasada mówi "duży obrót mały zysk". Ratusz niestety wyznaje zasadę odwrotną - jak przewieźć mało ale zarobić dużo.

I o to chodzi. 150 metrów korka szybko przesiadłoby się do komunikacji miejskiej uznając, że tak będzie szybciej i taniej. Oczywiście pod warunkiem zmiany w podejściu Ratusza do komunikacji miejskiej z obecnego: jak utrudnić do jak zachęcić. 

Stara kupiecka zasada mówi "duży obrót mały zysk". Ratusz niestety wyznaje zasadę odwrotną - jak przewieźć mało ale zarobić dużo.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 0

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 2 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!