Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 kwietnia 2017 r.
11:00

Lublin: Miasto dostało pieniądze na przebudowę ważnej drogi

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 29 A A
Przebudową objęty ma być odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino od skrzyżowania z ul. Krasińskiego do Armii Krajowej
Przebudową objęty ma być odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino od skrzyżowania z ul. Krasińskiego do Armii Krajowej (fot. Google Street View)

Lublin dostał pieniądze na przebudowę ul. Bohaterów Monte Cassino od Poczekajki do ul. Armii Krajowej. Odcinek ten uchodzi za najgorszą w mieście drogę tej kategorii. Ratusz musi bardzo spieszyć się z jego odnową, w przeciwnym razie przepadną fundusze od rządu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Trudno w Lublinie o bardziej zdegradowaną dwupasmówkę. Trudno też o pojazd, w którym nie czuć tych wertepów, a poruszanie się rowerem to już sport ekstremalny. Bezpieczniejsza dla rowerzystów – choć nieprzepisowa – jest tu jazda po chodnikach, również niemiłosiernie sfatygowanych.

Chociaż droga wręcz błaga o przebudowę, to miasto powtarzało, że nie ma na to pieniędzy. Koszt robót został oszacowany na ponad 12 mln zł. Połowę tej kwoty miasto znalazło samo, resztę chciało dostać z rządowej subwencji. I właśnie dostało. Na przebudowę ul. Bohaterów Monte Cassino władze Lublina dostały prawie 5,7 mln zł. Teraz muszą je szybko wykorzystać.

– Pieniądze muszą być wydane do końca roku kalendarzowego – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Już dzisiaj Rada Miasta ma dopisać ministerialne pieniądze do budżetu Lublina. – Dzięki temu w pierwszym albo drugim tygodniu maja będziemy mogli ogłosić przetarg na wykonanie prac. Zakładamy, że w czerwcu wpuścimy wykonawcę na plac budowy.

Przebudową objęty ma być odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino od skrzyżowania z ul. Krasińskiego do Armii Krajowej wraz z kładką dla pieszych. Niedaleko kościoła zaprojektowany jest parking na około 30 samochodów. W ramach tej samej inwestycji miasto zamierza też odnowić krótki odcinek ul. Armii Krajowej, który do tej pory nie był odnawiany.

Nowa nawierzchnia ma się pojawić na końcu wąskiego odcinka ul. Bohaterów Monte Cassino. Gładki asfalt zacznie się tuż za przejściem dla pieszych na wysokości ul. Leonarda. Sygnalizacja na skrzyżowaniu będzie uzupełniona o przejazdy rowerowe.

Cała przebudowa ma być przeprowadzona do jesieni. Do tego czasu jezdnie mają być rozebrane i zbudowane od podstaw, od nowa układane będą chodniki, zaś z obu stron drogi mają biec ścieżki rowerowe. Do prowadzenia ruchu rowerowego ma być dostosowana kładka nad dwupasmówką.

Odnowiony odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino stanie się częścią trasy dojazdowej do węzła drogowego Sławin i dalej, przez al. Solidarności, do obwodnicy Lublina. Taki korytarz powinien być dostępny za nieco ponad rok. Dokładnie 30 kwietnia 2018 r. gotowy ma być nowy odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino od ul. Wojciechowskiej do węzła Sławin. Budowa tego odcinka już trwa.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2017 o 13:48
0
NAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAReszcie!!!!!!!
Avatar
Vicki / 29 kwietnia 2017 o 09:25
0
Bzdury!!! Po remoncie tylko wybitny idiotą rozwinie tam prędkość 120h/h od skrzyżowania ze światłami od AK z BCH do BCH z Krasnicka. Od poniedziałku do piątku pokonuje ten odcinek drogi. Od kilku lat modląc się z rodziną o jej remont, prędkość powyżej 30km/h rozwala zawieszenia autom. To lepiej niech nic nie robią? Lepiej nic nie robić i czekać w domu na 500+? Każda naprawa tego odcinka będzie lepsza niż stan obecny. Tam jest jedno przejście dla pieszych bez świateł, można zrobić spowalniacze jak na Filaretów, albo światła. Chociaż i tak trzeba tam już zwalniać bo skrzyżowania. Cieszę się że będzie tam remont, i chociaż czeka mnie kolejne utrudnienie to jakoś przeżyje, a po remoncie zaoszczędzić będzie można na naprawach zawieszenia. Brawo, do roboty.
Bzdury!!! Po remoncie tylko wybitny idiotą rozwinie tam prędkość 120h/h od skrzyżowania ze światłami od AK z BCH do BCH z Krasnicka. Od poniedziałku do piątku pokonuje ten odcinek drogi. Od kilku lat modląc się z rodziną o jej remont, prędkość powyżej 30km/h rozwala zawieszenia autom. To lepiej niech nic nie robią? Lepiej nic nie robić i czekać w domu na 500+? Każda naprawa tego odcinka będzie lepsza niż stan obecny. Tam jest jedno przejście dla pieszych bez świateł, można zrobić spowalniacze jak na Filaretów, albo światła. Chociaż i tak trz... rozwiń
Avatar
Ayo / 28 kwietnia 2017 o 17:01
0
Ja jeżdżę niemal codziennie ul. BMC oraz Unii Lubelskiej i potwierdzam , że po tym odcinku BMC nie da się jechać szybciej niż 30 km/ godz . Unii Lubelskiej to przy niej autostrada
Avatar
Fryta / 27 kwietnia 2017 o 23:46
0
Nareszcie! Jeżdżę tędy dość często, niemal regularnie. Pamiętam czasy, gdy jezdnia była równa, a pod kościołem był normalny pas ruchu, a nie pseudoparking. Teraz przejazd tędy to istny koszmar. Tortura dla zawieszenia, zwłaszcza w kierunku Leclerc-Kraśnicka: fałdy, muldy, wyboje, zapadniete (od zawsze) studzienki, po deszczach kałuże. Te studzienki to jakieś kuriozum. Był z nimi problem już w czasach gdy chodziłem do liceum, dziś też nie lepiej, a właśnie stuknęła mi 40. czy tak trudno to zrobić raz a dobrze?
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 19:52
0
do końca roku spokojnie zdążą, wiadomo że wygra Budimex, przetargu można nie robić
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 18:03
0
K...wa ludzie, czemu tylko komentujecie, że to źle, że tam to źle. Jak remontują to, że jak nic nie robią źle, jak zaczną robić to, po co kasę wydawać jak nie robić to, po co kasę marnować można na coś innego wydać, jak dziury, że kiepsko się jeździ i wolno jak nie ma dziur to zaraz będą jeździć szybko i będą wypadki itd. skoro wam tak źle mamy wolny kraj wstąpcie do PIS, PO, itd.  czy innej partii a jak to nie psuje to otwórzcie swoja i zmieńcie to na swój sposób i zróbcie tak jak uważacie, że będzie dobrze a nie tylko przy monitorach siedzicie i marudzicie, że to, że tamto cieszcie się z tego, co macie i z tego gdzie żyjecie. Bo równie dobrze mogliście mieszkać w jakieś wiosce w Afryce i każdego dnia myśleć czy ktoś nie przyjdzie i wam ch... nie up……, a nie takimi sprawami. Pozdrawiam  
K...wa ludzie, czemu tylko komentujecie, że to źle, że tam to źle. Jak remontują to, że jak nic nie robią źle, jak zaczną robić to, po co kasę wydawać jak nie robić to, po co kasę marnować można na coś innego wydać, jak dziury, że kiepsko się jeździ i wolno jak nie ma dziur to zaraz będą jeździć szybko i będą wypadki itd. skoro wam tak źle mamy wolny kraj wstąpcie do PIS, PO, itd.  czy innej partii a jak to nie psuje to otwórzcie swoja i zmieńcie to na swój sposób i zróbcie tak jak uważacie, że będzie dobrze a nie tylko przy monitorach siedz... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 17:45
0
Szybko to znaczy byle jak i bez pomysłu. Stoimy od kilku lat w korkach a buduję stadiony, ogrody, domy kultur itp. Dziadowskie żądy
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 17:23
0
Ten odcinek BMC jest w fatalnym stanie to fakt,ale czy to jest najgorsza droga w Lublinie tej kategori?,można na ten temat dyskutować.Urzęędnicy Ratusza powinni sobie pojechać Aleją Uni Lubelskiej która tak samo jest zdegradowana jak BMC a może nawet lepiej.
Avatar
Pin / 27 kwietnia 2017 o 16:41
0
Ja mowie o BMC i kobiecie potraconej kolo kosciola. Po remoncie Armii Krajowej nie bylo smiertelnego wypadku, nie rozumiem dlaczego tu mialyby byc
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 16:28
0
Widoczny częściowo na fotografii parking(!) zorganizowany kosztem prawego pasa po (pseudo)modernizacji wyżej położonego skrzyżowania z Al.Kraśnicką to kuriozum na skalę ogólnopolską (a może nawet europejską). W dodatku parkujący zazwyczaj skośnie do osi jezdni parafianie po zakończonej mszy w pobliskim kościele gromadnie wyjeżdżają tyłem(!) na ruchliwą arterię przelotową w warunkach znacznie ograniczonej widoczności. Mam nadzieję, że przy okazji modernizacji problem ten zostanie PRAWIDŁOWO rozwiązany.
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2017 o 13:48
0
NAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAReszcie!!!!!!!
Avatar
Vicki / 29 kwietnia 2017 o 09:25
0
Bzdury!!! Po remoncie tylko wybitny idiotą rozwinie tam prędkość 120h/h od skrzyżowania ze światłami od AK z BCH do BCH z Krasnicka. Od poniedziałku do piątku pokonuje ten odcinek drogi. Od kilku lat modląc się z rodziną o jej remont, prędkość powyżej 30km/h rozwala zawieszenia autom. To lepiej niech nic nie robią? Lepiej nic nie robić i czekać w domu na 500+? Każda naprawa tego odcinka będzie lepsza niż stan obecny. Tam jest jedno przejście dla pieszych bez świateł, można zrobić spowalniacze jak na Filaretów, albo światła. Chociaż i tak trzeba tam już zwalniać bo skrzyżowania. Cieszę się że będzie tam remont, i chociaż czeka mnie kolejne utrudnienie to jakoś przeżyje, a po remoncie zaoszczędzić będzie można na naprawach zawieszenia. Brawo, do roboty.
Bzdury!!! Po remoncie tylko wybitny idiotą rozwinie tam prędkość 120h/h od skrzyżowania ze światłami od AK z BCH do BCH z Krasnicka. Od poniedziałku do piątku pokonuje ten odcinek drogi. Od kilku lat modląc się z rodziną o jej remont, prędkość powyżej 30km/h rozwala zawieszenia autom. To lepiej niech nic nie robią? Lepiej nic nie robić i czekać w domu na 500+? Każda naprawa tego odcinka będzie lepsza niż stan obecny. Tam jest jedno przejście dla pieszych bez świateł, można zrobić spowalniacze jak na Filaretów, albo światła. Chociaż i tak trz... rozwiń
Avatar
Ayo / 28 kwietnia 2017 o 17:01
0
Ja jeżdżę niemal codziennie ul. BMC oraz Unii Lubelskiej i potwierdzam , że po tym odcinku BMC nie da się jechać szybciej niż 30 km/ godz . Unii Lubelskiej to przy niej autostrada
Avatar
Fryta / 27 kwietnia 2017 o 23:46
0
Nareszcie! Jeżdżę tędy dość często, niemal regularnie. Pamiętam czasy, gdy jezdnia była równa, a pod kościołem był normalny pas ruchu, a nie pseudoparking. Teraz przejazd tędy to istny koszmar. Tortura dla zawieszenia, zwłaszcza w kierunku Leclerc-Kraśnicka: fałdy, muldy, wyboje, zapadniete (od zawsze) studzienki, po deszczach kałuże. Te studzienki to jakieś kuriozum. Był z nimi problem już w czasach gdy chodziłem do liceum, dziś też nie lepiej, a właśnie stuknęła mi 40. czy tak trudno to zrobić raz a dobrze?
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 19:52
0
do końca roku spokojnie zdążą, wiadomo że wygra Budimex, przetargu można nie robić
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 18:03
0
K...wa ludzie, czemu tylko komentujecie, że to źle, że tam to źle. Jak remontują to, że jak nic nie robią źle, jak zaczną robić to, po co kasę wydawać jak nie robić to, po co kasę marnować można na coś innego wydać, jak dziury, że kiepsko się jeździ i wolno jak nie ma dziur to zaraz będą jeździć szybko i będą wypadki itd. skoro wam tak źle mamy wolny kraj wstąpcie do PIS, PO, itd.  czy innej partii a jak to nie psuje to otwórzcie swoja i zmieńcie to na swój sposób i zróbcie tak jak uważacie, że będzie dobrze a nie tylko przy monitorach siedzicie i marudzicie, że to, że tamto cieszcie się z tego, co macie i z tego gdzie żyjecie. Bo równie dobrze mogliście mieszkać w jakieś wiosce w Afryce i każdego dnia myśleć czy ktoś nie przyjdzie i wam ch... nie up……, a nie takimi sprawami. Pozdrawiam  
K...wa ludzie, czemu tylko komentujecie, że to źle, że tam to źle. Jak remontują to, że jak nic nie robią źle, jak zaczną robić to, po co kasę wydawać jak nie robić to, po co kasę marnować można na coś innego wydać, jak dziury, że kiepsko się jeździ i wolno jak nie ma dziur to zaraz będą jeździć szybko i będą wypadki itd. skoro wam tak źle mamy wolny kraj wstąpcie do PIS, PO, itd.  czy innej partii a jak to nie psuje to otwórzcie swoja i zmieńcie to na swój sposób i zróbcie tak jak uważacie, że będzie dobrze a nie tylko przy monitorach siedz... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 17:45
0
Szybko to znaczy byle jak i bez pomysłu. Stoimy od kilku lat w korkach a buduję stadiony, ogrody, domy kultur itp. Dziadowskie żądy
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 17:23
0
Ten odcinek BMC jest w fatalnym stanie to fakt,ale czy to jest najgorsza droga w Lublinie tej kategori?,można na ten temat dyskutować.Urzęędnicy Ratusza powinni sobie pojechać Aleją Uni Lubelskiej która tak samo jest zdegradowana jak BMC a może nawet lepiej.
Avatar
Pin / 27 kwietnia 2017 o 16:41
0
Ja mowie o BMC i kobiecie potraconej kolo kosciola. Po remoncie Armii Krajowej nie bylo smiertelnego wypadku, nie rozumiem dlaczego tu mialyby byc
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2017 o 16:28
0
Widoczny częściowo na fotografii parking(!) zorganizowany kosztem prawego pasa po (pseudo)modernizacji wyżej położonego skrzyżowania z Al.Kraśnicką to kuriozum na skalę ogólnopolską (a może nawet europejską). W dodatku parkujący zazwyczaj skośnie do osi jezdni parafianie po zakończonej mszy w pobliskim kościele gromadnie wyjeżdżają tyłem(!) na ruchliwą arterię przelotową w warunkach znacznie ograniczonej widoczności. Mam nadzieję, że przy okazji modernizacji problem ten zostanie PRAWIDŁOWO rozwiązany.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 1 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 14 15

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 22 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 10

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!