Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 stycznia 2016 r.
18:02

Lublin: Miasto podzieliło pieniądze na imprezy kulturalne. Kto dostanie dotacje?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A

Władze miasta podzieliły pieniądze na dotacje do tegorocznych imprez kulturalnych. Fundusze znalazły się m.in. na bluesa, muzykę klasyczną i organową, plenerowe kino oraz wyścig kaczek. Nie dostaną ich za to amatorzy gier RPG, czy miłośnicy kultury koreańskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Łącznie, w ramach konkursu Miasto Kultury rozdzielono ponad 1,4 miliona złotych. Największa dotacja, wynosząca 60 tys. zł, wesprze cykl koncertów Harmonie Starego Miasta organizowany przez Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego. Niewiele mniej, bo 58 tys. zł Ratusz przyznał na dwudziesty już festiwal organowy w kościele na Czubach. Trzeci na podium jest Chatka Blues Festival z dotacją w wysokości 50 tys. zł.

Wertując tabelę można zauważyć, że do Towarzystwa Muzycznego im. Wieniawskiego trafi w sumie aż 90 tys. zł, bo do wspomnianej już dotacji trzeba doliczyć jeszcze 30 tys. zł na wieczory muzyczne w KUL. Narzekać nie może też Stowarzyszenie Pisarzy Polskich. Trafić ma do niego ma aż 75 tys. zł, z czego 45 tys. na wydanie książek lubelskich pisarzy, a reszta na ukazywanie się dwumiesięcznika „Lublin. Kultura i Społeczeństwo”.

Lista zwycięzców konkursu obejmuje prawie 100 pozycji. Znajdziemy tam zarówno przegląd hejnałów (27 tys.), wyścig gumowych kaczek po Bystrzycy (18 tys. zł), festyn Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych (26 tys.), festiwal Kontestacje (15 tys. zł), noc świętojańską w skansenie (12 tys.), jak również koncerty patriotyczne w kościele pobrygidkowskim (18 tys.). A także Lubelskie Dni Modernizmu (30 tys.), które szykuje Zachęta.

Miasto wyłoży ponadto pieniądze na cykl wystaw w galerii ART Brut (40 tys.), bibliotekę fantastyczną przy Lwowskiej (20 tys.), festiwal Ukraina w Centrum Lublina (28 tys.), Lublin Blues Session (20 tys.), wakacyjne kino plenerowe w bramie przy Królewskiej (10 tys.), czy choćby spotkanie z kulturą węgierską (6 tys.).

Na spotkanie z kulturą koreańską pieniędzy od miasta nie będzie, a to tylko jeden z projektów tłoczących się w salonie odrzuconych, do którego nie skapnął ani grosz. W towarzystwie tym jest też spotkanie z kulturą Kozaków (Stowarzyszenie Kozaków w Polsce), Ogólnopolska Konwencja RPG-owa (Cytadela Syriusza), konwent planszówek (fundacja Trach), a nawet Cebulkon czyli Konwent Kraju Kwitnącej Cebuli (stowarzyszenie Lubcon), jak również Festiwal Kolorów.

Dotacji od miasta w konkursie tym nie dostała replika zwierzynieckiej akademii filmowej, wystawa i album o lubelskich muralach, tegoroczne Legendy Starego Miasta, ani też benefis na 90. urodziny Stanisława Leszczyńskiego będącego założycielem Zespołu Tańca Ludowego UMCS. Nie poszczęściło się też fundacji Sceny InVitro, która chciała uzyskać wsparcie dla koncepcji teatralnego widowiska o komisarzu Maciejewskim przeznaczonego do realizacji w Muzeum Lubelskim.

Wyniki konkursu - kliknij, żeby pobrać PDF

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maniu / 1 lutego 2016 o 13:56
0

kompromitacja.. publiczne pieniądze topione.. 

już lepiej na ten sport niech idzie..

Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 12:03
0

O kaczkach warto poczytać więcej zanim się skrytykuje! Akcja wspiera dzieci z dużych rodzin.

To wspieraj dalej te akcje ze swoich podatkow. I puszczaj kaczki po Bystrzycy.

 " Wyścig gumowych kaczek po Bystrzycy (18 tys. zł) "

Avatar
folkatka / 1 lutego 2016 o 11:31
0

Ale to był konkurs z zakresu kultury, a nie pomocy społecznej!! Skandal!!

Dlaczego skandal?

 Słyszałeś kiedyc o imprezach charytatywnych?

Avatar
ludek / 1 lutego 2016 o 11:27
0

O kaczkach warto poczytać więcej zanim się skrytykuje! Akcja wspiera dzieci z dużych rodzin.

Ale to był konkurs z zakresu kultury, a nie pomocy społecznej!! Skandal!!

Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 09:05
0
Wystarczy kaczka i wszelkie dotacje płyną szerokim strumieniem czy tam bystrzycą...
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 08:59
0
O kaczkach warto poczytać więcej zanim się skrytykuje! Akcja wspiera dzieci z dużych rodzin.
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 08:45
0
18 tys na kaczki??? a na benefis dla Leszczyńskiego zabrakło??? kaczki ważniejsze niz zasłużony dla miasta czlowiek!! skandal!
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 06:58
0
Kto dostanie pieniądze ? Oczywiście NASI i tak od lat rok co rok i jak mawiał Władzio Gomułka do Lońki : " dam Ci teraz wacka w bok". A kultura ? Jest ale nasi czyli szmoncesowa i tyle.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 21:16
0
A co to za kultura, wyscig kaczek? 18tyś w pare godzin spłynie do scieku.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 20:42
0
Gratulacje! Czy Prezydent Lublina daje w łapę 90 tys. złotych Towarzystwu i KUL, które to pieniądze rozdysponować ma tzw. Organizatorka Teresa Księska - Falger? Czy Prezydent współpracuje z przestępcami finansowymi? Czy współpraca polityków z przestępcami to mafia? Czy Teresa Księska - Falger jest skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata? Czy została usunięta ze szkoły muzycznej?
Avatar
maniu / 1 lutego 2016 o 13:56
0

kompromitacja.. publiczne pieniądze topione.. 

już lepiej na ten sport niech idzie..

Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 12:03
0

O kaczkach warto poczytać więcej zanim się skrytykuje! Akcja wspiera dzieci z dużych rodzin.

To wspieraj dalej te akcje ze swoich podatkow. I puszczaj kaczki po Bystrzycy.

 " Wyścig gumowych kaczek po Bystrzycy (18 tys. zł) "

Avatar
folkatka / 1 lutego 2016 o 11:31
0

Ale to był konkurs z zakresu kultury, a nie pomocy społecznej!! Skandal!!

Dlaczego skandal?

 Słyszałeś kiedyc o imprezach charytatywnych?

Avatar
ludek / 1 lutego 2016 o 11:27
0

O kaczkach warto poczytać więcej zanim się skrytykuje! Akcja wspiera dzieci z dużych rodzin.

Ale to był konkurs z zakresu kultury, a nie pomocy społecznej!! Skandal!!

Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 09:05
0
Wystarczy kaczka i wszelkie dotacje płyną szerokim strumieniem czy tam bystrzycą...
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 08:59
0
O kaczkach warto poczytać więcej zanim się skrytykuje! Akcja wspiera dzieci z dużych rodzin.
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 08:45
0
18 tys na kaczki??? a na benefis dla Leszczyńskiego zabrakło??? kaczki ważniejsze niz zasłużony dla miasta czlowiek!! skandal!
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 06:58
0
Kto dostanie pieniądze ? Oczywiście NASI i tak od lat rok co rok i jak mawiał Władzio Gomułka do Lońki : " dam Ci teraz wacka w bok". A kultura ? Jest ale nasi czyli szmoncesowa i tyle.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 21:16
0
A co to za kultura, wyscig kaczek? 18tyś w pare godzin spłynie do scieku.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 20:42
0
Gratulacje! Czy Prezydent Lublina daje w łapę 90 tys. złotych Towarzystwu i KUL, które to pieniądze rozdysponować ma tzw. Organizatorka Teresa Księska - Falger? Czy Prezydent współpracuje z przestępcami finansowymi? Czy współpraca polityków z przestępcami to mafia? Czy Teresa Księska - Falger jest skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata? Czy została usunięta ze szkoły muzycznej?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 28 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 156 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 420 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 10 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 24 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!