Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 listopada 2019 r.
6:30

Lublin: Miasto podjęło decyzję ws. fotoradaru na ul. Nadbystrzyckiej. Zainstalują tu inne urządzenie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
29 43 A A
Zmiany w oznakowaniu wprowadzono pod koniec sierpnia. Teraz Ratusz uznał, że się sprawdziły i zrezygnował z pomysłu na ustawienie tu fotoradaru<br />
Zmiany w oznakowaniu wprowadzono pod koniec sierpnia. Teraz Ratusz uznał, że się sprawdziły i zrezygnował z pomysłu na ustawienie tu fotoradaru
(fot. Dominik Smaga)

Ratusz rezygnuje z montażu fotoradaru na niebezpiecznym odcinku ul. Nadbystrzyckiej, gdzie z powodu nadmiernej prędkości doszło już do kilku śmiertelnych wypadków. Urzędnicy uznali, że równie dobrze sprawdzi się tu urządzenie wyświetlające prędkość samochodów oraz prośbę o wolniejszą jazdę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Fotoradar, którego ostatecznie nie będzie, miał mierzyć prędkość kierowców jadących Nadbystrzycką w kierunku ul. Jana Pawła II koło skrzyżowania z Romantyczną. Nadmierna prędkość już kilka razy doprowadziła tutaj do wypadnięcia pojazdu z drogi i rozbicia się o przydrożny słup. W tym roku zginęła w ten sposób jedna osoba, w zeszłym aż trzy. Po ostatnim śmiertelnym wypadku Ratusz zapowiedział, że postara się o montaż fotoradaru i że gotów jest zapewnić urządzenie, którego obsługą miałaby się zająć Inspekcja Transportu Drogowego.

Teraz urzędnicy zmienili zdanie i doszli do wniosku, że fotoradar nie jest już konieczny w związku z wprowadzonymi latem zmianami w organizacji ruchu. W sierpniu na niebezpiecznym odcinku Nadbystrzyckiej ustawiono znaki ograniczające dozwoloną prędkość do 40 km/h. Na jezdniach wykonano też czerwone, wypukłe pasy powodujące wibracje mające skłonić kierowców do wolniejszej jazdy. A chodnik przyległy do jezdni biegnącej w stronę centrum został od niej odgrodzony barierkami.

– Dzięki wymienionym działaniom podjętym przez Urząd Miasta Lublin we współpracy z policją, od czasu wprowadzenia zmian w tym miejscu nie doszło do wypadku ani poważnej kolizji – stwierdza Grzegorz Jędrek z biura prasowego w lubelskim Ratuszu. Przekonuje, że zmiany okazały się „efektywne”.

Miasto zamierza tu zainstalować inne urządzenie. – Zamiast fotoradaru planujemy montaż tablic ledowych mierzących prędkość pojazdów i informujących kierowców o konieczności zwolnienia – dodaje Jędrek. Zapewnia, że taka zmiana była uzgadniana z policją.

Najskuteczniejszą zachętą do zdjęcia nogi z gazu okazuje się na Nadbystrzyckiej widok policyjnego radiowozu. Drogówka regularnie zaczaja się na kierowców przy zjeździe w ul. Wapienną koło dawnej stacji tankowania gazem. – Naszych patroli rzeczywiście jest tam więcej – przyznaje Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. I twierdzi, że na Nadbystrzyckiej zrobiło się spokojniej. – Policjanci zauważają, że wykroczeń jest mniej, a kierowcy jeżdżą wolniej odkąd zmieniona została organizacja ruchu. Kierowcy jeżdżą ostrożniej i bezpieczniej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 07:43
+21
W d... sobie wsadźcie takie urządzenie. Szkoda na nie pieniędzy. Dopóki tam nie będzie fotoradaru albo policji to większość kierowców będzie gnała koło 100 km/g, tak jak teraz. Tylko bat działa. Prośba o wolniejszą jazdę... Może w Niemczech czy Skandynawii, nie tutaj gdzie pan i władca w samochodzie jedzie. Za mało osób widocznie tu zginęło. Albo nikt z rodziny urzędników ratusza.
Avatar
sks / 6 listopada 2019 r. o 08:34
+18
Jak maja stawiać tablice z wyświetlaczem, niech przy przejściach, postawią światła, które zmieniają sie na czerwone jak ktoś jedzie za szybko, takie chyba na Warszawkiej działało, a moze nadal jest. Koszt pewnie podobny, a wpływ na bezpieczeństwo na pewno będzie większy.
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 09:17
+12
Jadę sobie Nadbystrzycką zgodnie ograniczeniem prędkości z dwójką malych dzieci w fotelikach dojeżdża mnie jakiś wariat w swoim Volvo XC70 miga światłami podjeżdża pod sam zderzak..... na końcu Nadbystrzyckiej podjeżdża obok otwiera okno i poucza mnie w wulgarny sposób jak powinno się tu jeździć, a ja spokojnym głosem zapraszam go na Narutowicza na komendę że tam wyjaśnimy sobie wszystkie wątpliwości ... Pajac odjechał z takim piskiem opon w osiedle .... Aż dziw bierze miał tablice Lu więc miejscowy nko chyba że problemy ze wzrokiem i nie zauważył ani ograniczeń ani pasów na jezdni , w sumie była 19 ....
Jadę sobie Nadbystrzycką zgodnie ograniczeniem prędkości z dwójką malych dzieci w fotelikach dojeżdża mnie jakiś wariat w swoim Volvo XC70 miga światłami podjeżdża pod sam zderzak..... na końcu Nadbystrzyckiej podjeżdża obok otwiera okno i poucza mnie w wulgarny sposób jak powinno się tu jeździć, a ja spokojnym głosem zapraszam go na Narutowicza na komendę że tam wyjaśnimy sobie wszystkie wątpliwości ... Pajac odjechał z takim piskiem opon w osiedle .... Aż dziw bierze miał tablice Lu więc miejscowy nko chyba że problemy ze wzrokiem i nie z... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 08:11
+12
Prośbę ? he he Do kogo ? Do patola szosowego który szpanuje przed Dzesiką czy kolesiami w dresach ?
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 09:42
+11
"Dzięki wymienionym działaniom podjętym przez Urząd Miasta Lublin we współpracy z policją, od czasu wprowadzenia zmian w tym miejscu nie doszło do wypadku ani poważnej kolizji – stwierdza Grzegorz Jędrek z biura prasowego w lubelskim Ratuszu. Przekonuje, że zmiany okazały się „efektywne”. " - rozumiem z tego, że gdy zdarzy się kolejny wypadek śmiertelny, więc zmiany jednak okażą się nie efektywne, to fotoradar będzie. Czy tak należy to rozumieć. Musi zginąć kolejna osoba, żeby można było postawić jeden fotoradar w całym mieście?
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 10:40
+10
"Widząc takie urządzenie i czerwone pasy, ludzie też zwalniają" - na początku. Po jakimś czasie przestaje się zwracać na to uwagę. Widząc fotoradar ludzie zwalniają zawsze, a jak nie to list z mandatem im co jakiś czas przypomina.
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 09:45
+10
"" a ja spokojnym głosem zapraszam go na Narutowicza na komendę że tam wyjaśnimy sobie wszystkie wątpliwości" - drogówka jest bliżej. Na Zana - przy Globusie/ZUSie. "" - wydział drogowy mieści się w tym budynku pod którym samochody parkują na chodniku i trawnikach.
Avatar
tomtom / 6 listopada 2019 r. o 08:41
+10
Teraz przynajmniej będzie wiadomo z jaka prędkością ludzie opuszczają ten świat.
Avatar
Japolan / 6 listopada 2019 r. o 08:19
+10
Czy o tym wariancie zdecydowali pazerni udziałowcy jakiegoś zakładu pogrzebowego???
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 09:37
+9
Zamontujmy prędkościomierz zewnętrzny, bo może komuś w samochodzie nie działa. Popsute wskaźniki prędkości nie są istotą olewania przepisów. Czy w mieście nie może być nawet 1 fotoradaru? Nic dziwnego, że ludzie jeżdżą jak wariaci skoro nie spotka ich za to żadna kara. A sytuacja na drogach się ciągle pogarsza.
Avatar
WE / 1 marca 2020 r. o 08:34
+1
Dawno  powinni coś zrobić z tą ulicą.Ulica przy rzece gdy zjeźdźa się w dół ulicy często kryje niespodziankę  czyli jest slisko bo i temperatura niźej jest niźsza nawet jak ogolnie temp.jest na plusie.Musiało tyle młodych ludzi stracić tam życie żeby wkońcu władze miasta coś pomyślały o tej ulicy
Avatar
kongre / 29 lutego 2020 r. o 12:33
+3
W przypadku fotoradarów problem rozwiązano bardzo rozsądnie- są oznakowane, kierowcy zwalniają i nie płacą. Teraz kolej na policje- w artykule słusznie napisano że najlepiej działa widok policyjnego radiowozu, tylko że nasza policja drogowa ma już więcej nieoznakowanych niż oznakowanych radiowozów, służących nie tyle do poprawy bezpieczeństwa ile do wyciągania pieniędzy z mandatów.
Avatar
rafik / 7 listopada 2019 r. o 21:01
+1
Yanosik informuje o tym miejscu jako niebezpiecznie?
Avatar
Zgredzik / 6 listopada 2019 r. o 19:57
+4
Ludzieeeeeeee z ratusza!!!!! Sprawę rozwiążą tylko Światła. Pod oknem postaw sobie światła żebyś widział, czy możesz wyjść z domu, a 2 na wyjeździe ze swojego parkingu. W końcu chcą zrobić coś co zadziała na kierowców, a nie tylko fotoradary i mandaty. Brawo
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 16:33
0
"To co do tej pory proponuje ratusz, to jakieś błąkanie się we mgle!!!!" - jedynym pomysłem ratusza na komunikację miasta jest akcja "róbta co chceta". Komunikację miejską utrzymujmy na minimalnym poziomie (1 autobus na godzinę, do tego stojący w korku) i pozwólmy samochodom jeździć dowolnie (z dowolną prędkością), parkować dowolnie (na chodnikach, trawnikach). Plan władz miasta w skrócie: 1 samochód na 1 mieszkańca, a do tego modlitwa o to, żeby nie było korków a miejsce na chodnikach, żeby się szybko nie skończyło.
Avatar
Japolan / 6 listopada 2019 r. o 15:47
+1
Miasto podjęło decyzję (...) - doceńmy postęp, bo decyzję mógł podjąć jakiś deweloper lub "ustawiacz" strzykawek (jak np. umieszczonej w tamtym rejonie). Zdobyli się na odwagę. Podjęli decyzję. Spocili się. Być może nawet z drżeniem serca i skokami emocji czekają na reakcję rzeczywistych "panów i władców" Lublina.
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 15:21
+3
Ludzieeeeeeee z ratusza!!!!! Sprawę rozwiążą tylko ŚWIATŁA na wjeździe koło Lidla i pas do prawoskrętu z góry i lewoskrętu do góry. Przecież jest miejsce. Jak będą światła to nikt nie ma szans się rozpędzać. To co do tej pory proponuje ratusz, to jakieś błąkanie się we mgle!!!!
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 13:17
+2
"nie rozumiem tej głupoty z ograniczeniem do 40.." - gdybyś został potrącony przy 50km/h to byś bardzo szybko zrozumiał
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 13:09
+2
"Te debile co się tam rozbiły to nie jechali 50,60 czy nawet 80 tak,że nie rozumiem tej głupoty z ograniczeniem do 40..." - ja nie rozumiem jak można po mieście jeździć nawet 80 - o większych prędkościach już nie mówiąc
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 12:58
+2
"Te debile co się tam rozbiły to nie jechali 50,60 czy nawet 80 tak,że nie rozumiem tej głupoty z ograniczeniem do 40..." - a rozumiesz, że tam jest skrzyżowanie, 2 przejścia dla pieszych oraz przejazd rowerowy. A prędkość 40 czy 60 decyduje o tym ile będzie trupów w przypadku zderzenia/potrącenia.
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. Mimo protestów przywiozą odpady na ul. Metalurgiczną

Lublin. Mimo protestów przywiozą odpady na ul. Metalurgiczną

Mimo protestów Urząd Miasta zgodził się na powstanie punktu zbiórki odpadów przy ul. Metalurgicznej. Mają tu trafiać między innymi odpady medyczne, chemikalia oraz gruz. Inwestor zrezygnował z gromadzenia niektórych rodzajów odpadów.

Górnik Łęczna złapał lekką zadyszkę, ale wciąż jest wiceliderem tabeli

Górnik Łęczna złapał lekką zadyszkę, ale wciąż jest wiceliderem tabeli

Górnik Łęczna zanotował w ostatnim czasie dwa remisy z rzędu i nie wykorzystał okazji by wskoczyć na fotel lidera ze względu na przymusowe pauzy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. W najbliższej kolejce zielono-czarni zagrają na wyjeździe z Widzewem Łódź

Borsuk i pies. Strażacy w jeden dzień uratowali zwierzęta
zdjęcia
galeria

Borsuk i pies. Strażacy w jeden dzień uratowali zwierzęta

Borsuk wpadł do studni, a pies był uwięziony w zbiorniku starej mleczarni.

Pożar domu w Hiniszowie. Nie ma czego odbudowywać
zdjęcia
galeria

Pożar domu w Hiniszowie. Nie ma czego odbudowywać

Dom spłonął całkowicie. Mieszkańcom udało się uciec ze środka.

Znoszenie obostrzeń. Na początek szkoły, potem fryzjerzy, na końcu siłownie

Znoszenie obostrzeń. Na początek szkoły, potem fryzjerzy, na końcu siłownie

Adam Niedzielski, minister zdrowia tłumaczy, jak ma wyglądać zdejmowanie obostrzeń.

Premiera online filmu "Jest nasTroje"
22 kwietnia 2021, 19:00

Premiera online filmu "Jest nasTroje"

Chatka Żaka i Grupa Taneczna zMYsł zapraszają na premierę online filmu "Jest nasTroje", która odbędzie się na Facebooku 22 kwietnia o godz. 19.

Potrącenie łosia w Lublinie. Zwierzę nie żyje
zdjęcia
galeria

Potrącenie łosia w Lublinie. Zwierzę nie żyje

Nie żyje łoś, który rano został potrącony przez samochód na al. Witosa.

Nagły zwrot ws. Lubelskiego Roweru Miejskiego. Jednak powróci na ulice?

Nagły zwrot ws. Lubelskiego Roweru Miejskiego. Jednak powróci na ulice?

Prezydent chce wyłożyć więcej pieniędzy na uruchomienie Lubelskiego Roweru Miejskiego – oficjalnie potwierdza Ratusz. Przypomnijmy: jedyna firma gotowa obsługiwać rowery życzy sobie za to więcej, niż spodziewał się wydać Urząd Miasta

Już nie dali rady się opierać. Sanepid zamyka siłownię w Lublinie

Już nie dali rady się opierać. Sanepid zamyka siłownię w Lublinie

Lubelski klub fitness 7FIT został zamknięty przez sanepid. Właściciela lokalu prawdopodobnie czeka też sprawa w sądzie. Powód? Działanie w trakcie epidemii.

30-letni Marcin nie żyje. Policjanci stosowali samosądy?
wideo
film

30-letni Marcin nie żyje. Policjanci stosowali samosądy?

Po śmierci 30-letniego mieszkańca Piątku (woj. łódzkie) i aresztowaniu dwojga policjantów na jaw zaczęły wychodzić wstrząsające informacje. Czy tamtejsi policjanci od lat sami wymierzali kary?

Zmiany w planie szczepień. Dziś poznamy szczegóły

Zmiany w planie szczepień. Dziś poznamy szczegóły

– We wtorek zostaną przedstawione zmiany w harmonogramie szczepień dotyczące rejestracji kolejnych roczników na szczepienia - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Harmonogram ma objąć terminy rejestracji do 10 maja.

Julia Szeremeta odpadła w ćwierćfinale młodzieżowych mistrzostw świata w Kielcach

Julia Szeremeta odpadła w ćwierćfinale młodzieżowych mistrzostw świata w Kielcach

Za mocna dla lublinianki okazała się Sthelyne Grosy

Lublin. Łoś między jadącymi samochodami. Został potrącony
aktualizacja

Lublin. Łoś między jadącymi samochodami. Został potrącony

Zdjęcie potężnego łosia na al. Witosa dostaliśmy od naszego Czytelnika.

Lublin. Miasto zachęca, żebyś przygarnął nietoperza

Lublin. Miasto zachęca, żebyś przygarnął nietoperza

Do 26 kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia od wszystkich, którzy chcą na swej posesji ugościć nietoperze.

Posłanka Monika Pawłowska zapowiada, że pozwie lewicowego blogera

Posłanka Monika Pawłowska zapowiada, że pozwie lewicowego blogera

To polityczna zemsta – mówi chełmska posłanka Monika Pawłowska o opublikowanych w internecie zdjęciach przedstawiających jej rzekome agresywne zachowanie wobec swojego asystenta. Parlamentarzystka, która niedawno odeszła z Lewicy do Porozumienia, zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.