Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2011 r.
15:27
Edytuj ten wpis

Lublin: Od 1 kwietnia bilety komunikacji miejskiej będą droższe

Autor: Zdjęcie autora drs
0 23 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

1 kwietnia zdrożeją bilety ZTM – radni przyjęli prezydencki projekt podwyżek. Bilet jednorazowy zdrożeje do 3,20 zł, a 30-minutowy do 2,80 zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zmian jest więcej: 6-godzinny ma kosztować 7 zł, dobowy: 13 zł, 72-godzinny: 22 zł , jednorazowy nocny: 5,80 zł, 90-minutowy nocny: 8,20 zł.

Są też nowości: bilety okresowe na 2 linie: 10-dniowy: 30 zł , 30-dniowy: 73 zł , 90-dniowy: 178 zł, 150-dniowy. Będzie też nowy bilet 90-minutowy dzienny za 4 zł. Inne ceny nie zmienią się.

Sprawa miała wymiar polityczny. Radni PO wbrew „swemu” prezydentowi chcieli mniejszej, 30-groszowej podwyżki cen biletów jednorazowych i 30-minutowych. Prezydent odpowiadał, że w takim razie trzeba by ciąć rozkłady jazdy. Poza tym ceny biletów ulgowych nie kończyłyby się pełnymi dziesiątkami groszy, a przestrojenie biletomatów, by rozpoznawały pięciogroszówki kosztowałoby 300 tys. zł.

Taką poprawkę zgłoszoną za pośrednictwem jednej z komisji przez PO rada odrzuciła głosami PiS i dwóch radnych PO: Piotra Drehera i Mateusza Zaczyńskiego. Ostatecznie prezydent przeforsował to, co chciał.
Zmienią się też zasady korzystania z rocznych biletów rodzinnych za 10 zł.

Uprawnione będą do nich rodziny mające co najmniej 4, a nie jak teraz 5 dzieci, a bilet będzie wydawany wszystkim członkom rodziny, a nie tylko w trzech egzemplarzach.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 23 grudnia 2011 r. o 00:14
0
Brawo. Jak ja się cieszę. Papierosy, paliwa, leki, bilety i co tam sobie wymyślą. Niech wszystko drożeje. Ja już nie wiem co mam zrobić z tą paletą pieniędzy. A kiedyś za droższego kotleta, to rewolucję chcieli zrobić. Żyć nie umierać w takich czasach.
Avatar
unknow / 22 grudnia 2011 r. o 21:42
0
to ulgowy będzie 1.40 kosztować? nosz w dupcach się nie poprzewracało czasem? ehh... już bym wolał tą wojnę w imię zasad z koreą, żeby była, niż dać się wyzyskiwać przez ludzi we własnym kraju, tu dzież mieście... ale jak to poeata napisał "to ludzie ludziom zgotowali ten los"
Avatar
Jacek / 22 grudnia 2011 r. o 19:50
0
[quote name='mmm' timestamp='1324570505' post='574142']
No to prawda w Iexie są same złomy i brudne źle wyposażone wgl to syf jak AKL dobry przykład sobie znalazłeś

MPK - Forever !!!

P.S. Dlaczego 50' tki jeżdżą tak rzadko ???
[/quote]

A ty się przyjrzyj kto zakupił autobusy. Gdyby nie ZTM to mpk dalej by nas woziło śmierdzącymi komunistycznymi Jelczami i przedwojennymi Ikarusami.
[quote name='mmm' timestamp='1324570505' post='574142']
No to prawda w Iexie są same złomy i brudne źle wyposażone wgl to syf jak AKL dobry przykład sobie znalazłeś

MPK - Forever !!!

P.S. Dlaczego 50' tki jeżdżą tak rzadko ???
[/quote]

A ty się przyjrzyj kto zakupił autobusy. Gdyby nie ZTM to mpk dalej by nas woziło śmierdzącymi komunistycznymi Jelczami i przedwojennymi Ikarusami. rozwiń
Avatar
Karton / 22 grudnia 2011 r. o 19:48
0
[quote name='Gość' timestamp='1324570979' post='574144']
Gdyby miasto topiło w Irexie czy AKL tyle kasy co w MPK to każdy pasażer miałby własnegokierowcę i własny autobus. Zlikwidować MPK!
[/quote]

Dobrze gadasz. Kolega ma ojca co pracuje w ZTM i ponoć cały rok nakładają na MPK kary, a na koniec roku i tak prezydent, a teraz zapewne V-ce każe im anulować. Za to związkowcy w MPK dostana premię...
Avatar
Bogu / 22 grudnia 2011 r. o 18:46
0
[quote name='monika' timestamp='1324571444' post='574148']
normalnie tych z mpk pogrzało....rozumiem że zima ale żeby tak im się powaliło w głowach to szok,proponuję od razu wprowadzic bilet wiekowy tzn tyle ile ktos ma lat to płaci....głupota....
[/quote]

A co do tego ma MPK? Kobieto naucz się że jest to kompetencja ZTMu a MPK jest tylko przewoźnikiem. Już tyle czasu tak jest i warto się tego nauczyć. No chyba że to za trudne dla twojego małego kurzego rozumku... Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. - Stanisław Lem
[quote name='monika' timestamp='1324571444' post='574148']
normalnie tych z mpk pogrzało....rozumiem że zima ale żeby tak im się powaliło w głowach to szok,proponuję od razu wprowadzic bilet wiekowy tzn tyle ile ktos ma lat to płaci....głupota....
[/quote]

A co do tego ma MPK? Kobieto naucz się że jest to kompetencja ZTMu a MPK jest tylko przewoźnikiem. Już tyle czasu tak jest i warto się tego nauczyć. No chyba że to za trudne dla twojego małego kurzego rozumku... Dopóki nie skorzystałem z Int... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2011 r. o 17:49
0
[quote name='Mikra' timestamp='1324571996' post='574153']
Dokładnie tak, jak napisałeś. Poza tym ceny biletów okresowych nie ulegają zmianie, więc stali pasażerowie nie stracą.
[/quote]
Do Twojego biletu okresowego dopłacają ci co kupują jednorazowe więc zamilcz.
Avatar
Mikra / 22 grudnia 2011 r. o 17:39
0
[quote name='pp' timestamp='1324566521' post='574101']
Od ostatniej podwyżki cen biletów (kwiecień 2010, z 2 zł na 2,40), ceny paliw podrożały o 20-30 %. Radni zatwierdzili podwyżkę cen biletów o 16 %. Dlaczego niby to zniechęcić do komunikacji miejskiej? Bilety drożeją dużo wolniej niż koszt jazdy indywidualnym transportem, więc transport zbiorowy jest relatywnie coraz tańszy. Musimy także pamiętać, że od stycznia paliwa znowu podrożeją o 20-30 groszy (wzrost akcyzy).
[/quote]
Dokładnie tak, jak napisałeś. Poza tym ceny biletów okresowych nie ulegają zmianie, więc stali pasażerowie nie stracą.
[quote name='pp' timestamp='1324566521' post='574101']
Od ostatniej podwyżki cen biletów (kwiecień 2010, z 2 zł na 2,40), ceny paliw podrożały o 20-30 %. Radni zatwierdzili podwyżkę cen biletów o 16 %. Dlaczego niby to zniechęcić do komunikacji miejskiej? Bilety drożeją dużo wolniej niż koszt jazdy indywidualnym transportem, więc transport zbiorowy jest relatywnie coraz tańszy. Musimy także pamiętać, że od stycznia paliwa znowu podrożeją o 20-30 groszy (wzrost akcyzy).
[/quote]
Dokładnie tak, jak nap... rozwiń
Avatar
jerzy buczek / 22 grudnia 2011 r. o 17:33
0
[quote name='Gość' timestamp='1324570979' post='574144']
Gdyby miasto topiło w Irexie czy AKL tyle kasy co w MPK to każdy pasażer miałby własnegokierowcę i własny autobus. Zlikwidować MPK!
[/quote]
Irex, akl i meteor wozi pasażerów najgorszym używanym, niesprawnym szrotem sprowadzonym z zachodu. Prywaciarze won z Lublina.

A zamiast podnosić ceny biletów powinno się poprawić system ich kontroli. Kanary w odblaskowych kamizelkach nie łapią nikogo oprócz pijanych żuli, których zresztą nawet nie kontrolują bo im sie nie chce. To jakaś porażka. Mnóstwo osób jeździ na gape i to jest pole do działania, a nie podnoszenie cen biletów, które sprawi, że gapowiczów będzie jeszcze więcej
[quote name='Gość' timestamp='1324570979' post='574144']
Gdyby miasto topiło w Irexie czy AKL tyle kasy co w MPK to każdy pasażer miałby własnegokierowcę i własny autobus. Zlikwidować MPK!
[/quote]
Irex, akl i meteor wozi pasażerów najgorszym używanym, niesprawnym szrotem sprowadzonym z zachodu. Prywaciarze won z Lublina.

A zamiast podnosić ceny biletów powinno się poprawić system ich kontroli. Kanary w odblaskowych kamizelkach nie łapią nikogo opró... rozwiń
Avatar
monika / 22 grudnia 2011 r. o 17:30
0
normalnie tych z mpk pogrzało....rozumiem że zima ale żeby tak im się powaliło w głowach to szok,proponuję od razu wprowadzic bilet wiekowy tzn tyle ile ktos ma lat to płaci....głupota....
Avatar
Gość / 22 grudnia 2011 r. o 17:24
0
[quote name='Jacek' timestamp='1324570569' post='574143']
Irex podobnie jak MPK i AKL ma płacone przez ZTM za wykonane kilometry.
[/quote]
A czy MPK nie dostaje przypadkiem od miasta coś jeszcze? Drobnych iluś milionów?
Avatar
Andrzej / 23 grudnia 2011 r. o 00:14
0
Brawo. Jak ja się cieszę. Papierosy, paliwa, leki, bilety i co tam sobie wymyślą. Niech wszystko drożeje. Ja już nie wiem co mam zrobić z tą paletą pieniędzy. A kiedyś za droższego kotleta, to rewolucję chcieli zrobić. Żyć nie umierać w takich czasach.
Avatar
unknow / 22 grudnia 2011 r. o 21:42
0
to ulgowy będzie 1.40 kosztować? nosz w dupcach się nie poprzewracało czasem? ehh... już bym wolał tą wojnę w imię zasad z koreą, żeby była, niż dać się wyzyskiwać przez ludzi we własnym kraju, tu dzież mieście... ale jak to poeata napisał "to ludzie ludziom zgotowali ten los"
Avatar
Jacek / 22 grudnia 2011 r. o 19:50
0
[quote name='mmm' timestamp='1324570505' post='574142']
No to prawda w Iexie są same złomy i brudne źle wyposażone wgl to syf jak AKL dobry przykład sobie znalazłeś

MPK - Forever !!!

P.S. Dlaczego 50' tki jeżdżą tak rzadko ???
[/quote]

A ty się przyjrzyj kto zakupił autobusy. Gdyby nie ZTM to mpk dalej by nas woziło śmierdzącymi komunistycznymi Jelczami i przedwojennymi Ikarusami.
[quote name='mmm' timestamp='1324570505' post='574142']
No to prawda w Iexie są same złomy i brudne źle wyposażone wgl to syf jak AKL dobry przykład sobie znalazłeś

MPK - Forever !!!

P.S. Dlaczego 50' tki jeżdżą tak rzadko ???
[/quote]

A ty się przyjrzyj kto zakupił autobusy. Gdyby nie ZTM to mpk dalej by nas woziło śmierdzącymi komunistycznymi Jelczami i przedwojennymi Ikarusami. rozwiń
Avatar
Karton / 22 grudnia 2011 r. o 19:48
0
[quote name='Gość' timestamp='1324570979' post='574144']
Gdyby miasto topiło w Irexie czy AKL tyle kasy co w MPK to każdy pasażer miałby własnegokierowcę i własny autobus. Zlikwidować MPK!
[/quote]

Dobrze gadasz. Kolega ma ojca co pracuje w ZTM i ponoć cały rok nakładają na MPK kary, a na koniec roku i tak prezydent, a teraz zapewne V-ce każe im anulować. Za to związkowcy w MPK dostana premię...
Avatar
Bogu / 22 grudnia 2011 r. o 18:46
0
[quote name='monika' timestamp='1324571444' post='574148']
normalnie tych z mpk pogrzało....rozumiem że zima ale żeby tak im się powaliło w głowach to szok,proponuję od razu wprowadzic bilet wiekowy tzn tyle ile ktos ma lat to płaci....głupota....
[/quote]

A co do tego ma MPK? Kobieto naucz się że jest to kompetencja ZTMu a MPK jest tylko przewoźnikiem. Już tyle czasu tak jest i warto się tego nauczyć. No chyba że to za trudne dla twojego małego kurzego rozumku... Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. - Stanisław Lem
[quote name='monika' timestamp='1324571444' post='574148']
normalnie tych z mpk pogrzało....rozumiem że zima ale żeby tak im się powaliło w głowach to szok,proponuję od razu wprowadzic bilet wiekowy tzn tyle ile ktos ma lat to płaci....głupota....
[/quote]

A co do tego ma MPK? Kobieto naucz się że jest to kompetencja ZTMu a MPK jest tylko przewoźnikiem. Już tyle czasu tak jest i warto się tego nauczyć. No chyba że to za trudne dla twojego małego kurzego rozumku... Dopóki nie skorzystałem z Int... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2011 r. o 17:49
0
[quote name='Mikra' timestamp='1324571996' post='574153']
Dokładnie tak, jak napisałeś. Poza tym ceny biletów okresowych nie ulegają zmianie, więc stali pasażerowie nie stracą.
[/quote]
Do Twojego biletu okresowego dopłacają ci co kupują jednorazowe więc zamilcz.
Avatar
Mikra / 22 grudnia 2011 r. o 17:39
0
[quote name='pp' timestamp='1324566521' post='574101']
Od ostatniej podwyżki cen biletów (kwiecień 2010, z 2 zł na 2,40), ceny paliw podrożały o 20-30 %. Radni zatwierdzili podwyżkę cen biletów o 16 %. Dlaczego niby to zniechęcić do komunikacji miejskiej? Bilety drożeją dużo wolniej niż koszt jazdy indywidualnym transportem, więc transport zbiorowy jest relatywnie coraz tańszy. Musimy także pamiętać, że od stycznia paliwa znowu podrożeją o 20-30 groszy (wzrost akcyzy).
[/quote]
Dokładnie tak, jak napisałeś. Poza tym ceny biletów okresowych nie ulegają zmianie, więc stali pasażerowie nie stracą.
[quote name='pp' timestamp='1324566521' post='574101']
Od ostatniej podwyżki cen biletów (kwiecień 2010, z 2 zł na 2,40), ceny paliw podrożały o 20-30 %. Radni zatwierdzili podwyżkę cen biletów o 16 %. Dlaczego niby to zniechęcić do komunikacji miejskiej? Bilety drożeją dużo wolniej niż koszt jazdy indywidualnym transportem, więc transport zbiorowy jest relatywnie coraz tańszy. Musimy także pamiętać, że od stycznia paliwa znowu podrożeją o 20-30 groszy (wzrost akcyzy).
[/quote]
Dokładnie tak, jak nap... rozwiń
Avatar
jerzy buczek / 22 grudnia 2011 r. o 17:33
0
[quote name='Gość' timestamp='1324570979' post='574144']
Gdyby miasto topiło w Irexie czy AKL tyle kasy co w MPK to każdy pasażer miałby własnegokierowcę i własny autobus. Zlikwidować MPK!
[/quote]
Irex, akl i meteor wozi pasażerów najgorszym używanym, niesprawnym szrotem sprowadzonym z zachodu. Prywaciarze won z Lublina.

A zamiast podnosić ceny biletów powinno się poprawić system ich kontroli. Kanary w odblaskowych kamizelkach nie łapią nikogo oprócz pijanych żuli, których zresztą nawet nie kontrolują bo im sie nie chce. To jakaś porażka. Mnóstwo osób jeździ na gape i to jest pole do działania, a nie podnoszenie cen biletów, które sprawi, że gapowiczów będzie jeszcze więcej
[quote name='Gość' timestamp='1324570979' post='574144']
Gdyby miasto topiło w Irexie czy AKL tyle kasy co w MPK to każdy pasażer miałby własnegokierowcę i własny autobus. Zlikwidować MPK!
[/quote]
Irex, akl i meteor wozi pasażerów najgorszym używanym, niesprawnym szrotem sprowadzonym z zachodu. Prywaciarze won z Lublina.

A zamiast podnosić ceny biletów powinno się poprawić system ich kontroli. Kanary w odblaskowych kamizelkach nie łapią nikogo opró... rozwiń
Avatar
monika / 22 grudnia 2011 r. o 17:30
0
normalnie tych z mpk pogrzało....rozumiem że zima ale żeby tak im się powaliło w głowach to szok,proponuję od razu wprowadzic bilet wiekowy tzn tyle ile ktos ma lat to płaci....głupota....
Avatar
Gość / 22 grudnia 2011 r. o 17:24
0
[quote name='Jacek' timestamp='1324570569' post='574143']
Irex podobnie jak MPK i AKL ma płacone przez ZTM za wykonane kilometry.
[/quote]
A czy MPK nie dostaje przypadkiem od miasta coś jeszcze? Drobnych iluś milionów?