Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2018 r.
6:41

Lublin: Od dzisiaj dłuższe kolejki w tym szpitalu? Pracownicy nie dostali premii

170 27 A A

Od dzisiaj pacjenci szpitala przy ul. Jaczewskiego mogą mieć problem z dostaniem się na badania m.in. w zakładzie radiologii, medycyny nuklearnej czy klinice kardiologii. W związku z decyzją dyrekcji o wstrzymaniu wszystkich premii uznaniowych, technicy elektroradiologii zapowiadają „bardziej skrupulatne wykonywanie obowiązków”, a to może oznaczać dłuższe kolejki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Decyzję dyrekcji o wstrzymaniu premii uznaniowych od 1 stycznia przyszłego roku odbieramy jako karę, której nie rozumiemy, bo tylko do września tego roku wypracowaliśmy dla szpitala zysk na poziomie miliona złotych – podkreśla Tomasz Żurawski, przewodniczący związku zawodowego techników elektroradiologii działającego w SPSK4 w Lublinie. – Chcąc uniknąć dalszych nieporozumień z dyrekcją oraz zapewnić pacjentom najwyższą jakość diagnostyki będziemy teraz wykonywać swoje obowiązki bardzo skrupulatnie.

Technicy elektroradiologii nie chcą nazywać tego strajkiem włoskim, ale „bardziej skrupulatne wykonywanie obowiązków” może mieć negatywne konsekwencje dla pacjentów. – Może to spowodować, że kolejki wydłużą się i nie wszyscy pacjenci zostaną przyjęci na badania radiologiczne. Jest to ściśle uzależnione od ich liczby – przyznaje Żurawski. Zaznacza jednak, że takie działania są popierane przez lekarzy radiologów, pielęgniarki radiologiczne i pracowników rejestracji, którzy także zostali pozbawieni premii uznaniowych.

– W ten sposób będą pracować teraz technicy z zakładu radiologii, zakładu medycyny nuklearnej, radiologii zabiegowej oraz techników m.in. z klinki kardiologii – zapowiada Żurawski. – Mamy do czynienia z kuriozalną sytuacją, w której dyrekcja z jednej strony popisuje porozumienia, np. z pielęgniarkami czy lekarzami o podwyżkach, a z drugiej zabiera pracownikom premie uznaniowe. W naszym zakładzie oznacza to nawet o kilkaset złotych mniejsze zarobki w ciągu miesiąca.

Co na to dyrekcja? – Premie zostaną wstrzymane, bo potrzebne są nowe uregulowania dotyczące ich przyznawania. Będzie tak do czasu ich opracowania – tłumaczy Marta Pogórska, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie. – Świadczenia są teraz, w związku z wejściem sieci szpitali, inaczej finansowane, ryczałtowo. Jesteśmy więc w innej sytuacji finansowej i musimy się do niej dostosować.

Jak podkreśla Żurawski, technicy elektroradiologii są w szpitalu najbardziej poszkodowanymi pracownikami. – Nie dość, że nie dostaliśmy podwyżek ponieważ nie podpisaliśmy porozumienia z dyrekcją, które w naszej opinii było złe (związek zawodowy techników elektroradiologii jest nadal w sporze zbiorowym z dyrekcją szpitala – przyp. aut.), to jeszcze zabiera się nam premie – mówi Żurawski.

W sporze zbiorowym techników elektroradiologii z dyrekcją został już wyznaczony mediator. To Paweł Galec, który prowadził mediacje m.in. w puławskich Azotach. Pierwsze spotkanie odbędzie się na początku przyszłego roku.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kiełbasa wyborcza / 17 grudnia 2018 o 08:51
+19
No patrzcie a nie dalej jak w październiku tuż przed wyborami samorządowymi Wojewoda czarnek z pis i wiceminister zdrowia też pis oglaszali sukces i porozumienie
Avatar
marta / 17 grudnia 2018 o 06:56
+17
Gdzie tu logika? dawac podwyzki pod warunkiem ze ludzie cos podpisza i nie beda strajkowac a chwile potem zabiera nam sie pieniadze, kto tam rzadzi w tym szpitalu ze robi takie chore akcje?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 06:51
+16
Bardzo dobrze.....dyreltor daje mi 10 procent od stycznia czyli 240 zlotych brutto ale zabiera 300 zlotych premii- gdzie tu zysk? jak nie mieli kasy na podwyzki trzeba bylo ich nie dawac a nie teraz chwalic sie porozumieniami a tak naprawde oszczedzc na pracownikach
Avatar
Dziel i rządź / 17 grudnia 2018 o 07:39
+15
Mieszkańcy chcą wiedzieć, jaką liczbę OBCOKRAJOWCÓW (w tym nachodzców, ukrów, arabow, czeczenow, itp) leczyły w latach 2016, 2017, 2018 szpitale w woj. lubelskim? Ilu z nich faktycznie zapłaciło za leczenie?
Avatar
hen / 17 grudnia 2018 o 07:15
+13
Premie są za zysk. skoro jest zysk a znika premia to nie mogło byc inaczej
Avatar
ika / 17 grudnia 2018 o 07:09
+13
Czy ta dyrekcja mysli ze ludzie sa debilami i nie doliczą sie ze są stratni?
Avatar
ja / 17 grudnia 2018 o 09:38
+10
popieram!!! brawooo technicy!
Avatar
ttt / 17 grudnia 2018 o 07:31
+10
p{acjent i tak zostanie pewnie zbadany ale milionka to juz dyro nie zarobi
Avatar
XXX / 17 grudnia 2018 o 06:59
+9
Lekarze radiolodzy popieraja!!!
Avatar
Z. / 17 grudnia 2018 o 12:44
+7
A co ma do tego pacjent żeby się na nim odgrywać,jak zwykle służba zdrowia SŁUŻBA ZDROWIA powiadam,lekarzyny i inne mają gdzieś chorego liczy się mamona.Można znależć inny sposób na rozwiązanie problemu, ale karać osobę poszkodowaną,która może przez to SKRUPULATNĄ pracę nie dostanie się na badanie  dugi raz to jest żałosne.
 Ochrona zdrowia, nie służba. Inna organizacja, inne funkcje, inne podejście. Ale mentalność takich jak ty, wiecznie niezadowolonych i wymagających od wszystkich byle nie od siebie, się nie zmienia...
Avatar
ja / 21 grudnia 2018 o 09:01
+1
To nie z tą grupą zawodową. Doczytaj
Avatar
Czytelnik / 20 grudnia 2018 o 21:46
+1
Jakas informacja o rozwinieciu sytuacji?
Avatar
llb / 20 grudnia 2018 o 16:01
+1
zaraz premia jest uznaniowa jak nazwa wskazuje....skoro chodzi sie na L4 falszywe to za co ma sie nalezec?! to nie jest obowiazek!!!! dostali podwyzki?dostali to niech w koncu wezma swoje dupska i zabiora sie do pracy, bo tak naprawde nie powinni dostac pensji!!! premie ma sie za cos dodatkowego... i nie zawsze to przywilej, ale tak to jest jak sie rozbestwilo towarzystwo, wszystko sie nalezy, swiete krowy!!! i co jeszcze??? to sa ludzie? nie maja zrozumienia dla chorych pacjentow!!!!co mnie obchodzi czy on dostaje pieniadze czy nie, skoro jest w pracy ma ja wykonywac nalezycie, a jak nie chce to niech sie zwolni!!!!
zaraz premia jest uznaniowa jak nazwa wskazuje....skoro chodzi sie na L4 falszywe to za co ma sie nalezec?! to nie jest obowiazek!!!! dostali podwyzki?dostali to niech w koncu wezma swoje dupska i zabiora sie do pracy, bo tak naprawde nie powinni dostac pensji!!! premie ma sie za cos dodatkowego... i nie zawsze to przywilej, ale tak to jest jak sie rozbestwilo towarzystwo, wszystko sie nalezy, swiete krowy!!! i co jeszcze??? to sa ludzie? nie maja zrozumienia dla chorych pacjentow!!!!co mnie obchodzi czy on dostaje pieniadze czy nie, skoro ... rozwiń
Avatar
Rtg tech. / 18 grudnia 2018 o 18:11
+1
Brawo technicy!!!! Mam nadzieję, że reszta kraju weźmie przykład!
Avatar
Nydus / 17 grudnia 2018 o 14:01
+1
Wysłać szefa szpitala na chorobowe - L4 i podzielić Jego fundusz co zostanie w puli szpitala. Jak facet nie umie POdzielić równo to sobie pracownicy wezmą swoje a szefowi zapłacą ... chorobowe. I bilans będzie bilans na ZERO..
Avatar
Z. / 17 grudnia 2018 o 12:44
+7
A co ma do tego pacjent żeby się na nim odgrywać,jak zwykle służba zdrowia SŁUŻBA ZDROWIA powiadam,lekarzyny i inne mają gdzieś chorego liczy się mamona.Można znależć inny sposób na rozwiązanie problemu, ale karać osobę poszkodowaną,która może przez to SKRUPULATNĄ pracę nie dostanie się na badanie  dugi raz to jest żałosne.
 Ochrona zdrowia, nie służba. Inna organizacja, inne funkcje, inne podejście. Ale mentalność takich jak ty, wiecznie niezadowolonych i wymagających od wszystkich byle nie od siebie, się nie zmienia...
Avatar
hd / 17 grudnia 2018 o 11:00
0
Proszę państwa, ten szpital to jedna klika. Premię dostają co kwartał kierownicy a nie pracownicy ! Ilu jest kierowników wystarczy do każdego oddziału dodać 3 lub czterech i mamy wynik. Kierownikiem kliniki jest prof., + zastępca, do tego oddziałowa + zastępca, i wyjdzie, a jeśli weźmiemy pod uwagę 1 p. czyli biurokrację to na 10 osób przypadnie kierownik i zastępca, największa tragedia to dział techniczny gdzie przypada aż 6 a powinien być 1 ( jeden ). Ilość klinik i jednostek adm można sprawdzić na stronie szpitala. Dodać należy dyrektorów, naczelną pielęgniarkę itp. A co ciekawsze szpitalem rządzi rektor i jego kierownicy. Więc powstaje jeden wielki bajzel i chaos w decyzjach wykluczających się nawzajem, a jakie możliwości lizusostwa ! Byle tak dalej a nikt nie będzie pracował tylko ganiał za zachciankami rektorów !
 Przy takim rozeznaniu sprawy musisz zostać dyrektorem. Dziwię się żę jeszcze sie na Tobie nie poznali>
 Przy takim rozeznaniu sprawy musisz zostać dyrektorem. Dziwię się żę jeszcze sie na Tobie nie poznali> rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 10:55
+3
Proszę państwa, ten szpital to jedna klika. Premię dostają co kwartał kierownicy a nie pracownicy ! Ilu jest kierowników wystarczy do każdego oddziału dodać 3 lub czterech i mamy wynik. Kierownikiem kliniki jest prof., + zastępca, do tego oddziałowa + zastępca, i wyjdzie, a jeśli weźmiemy pod uwagę 1 p. czyli biurokrację to na 10 osób przypadnie kierownik i zastępca, największa tragedia to dział techniczny gdzie przypada aż 6 a powinien być 1 ( jeden ). Ilość klinik i jednostek adm można sprawdzić na stronie szpitala. Dodać należy dyrektorów, naczelną pielęgniarkę itp. A co ciekawsze szpitalem rządzi rektor i jego kierownicy. Więc powstaje jeden wielki bajzel i chaos w decyzjach wykluczających się nawzajem, a jakie możliwości lizusostwa ! Byle tak dalej a nikt nie będzie pracował tylko ganiał za zachciankami rektorów !
Proszę państwa, ten szpital to jedna klika. Premię dostają co kwartał kierownicy a nie pracownicy ! Ilu jest kierowników wystarczy do każdego oddziału dodać 3 lub czterech i mamy wynik. Kierownikiem kliniki jest prof., + zastępca, do tego oddziałowa + zastępca, i wyjdzie, a jeśli weźmiemy pod uwagę 1 p. czyli biurokrację to na 10 osób przypadnie kierownik i zastępca, największa tragedia to dział techniczny gdzie przypada aż 6 a powinien być 1 ( jeden ). Ilość klinik i jednostek adm można sprawdzić na stronie szpitala. Dodać należy dyrektorów... rozwiń
Avatar
ja / 17 grudnia 2018 o 09:38
+10
popieram!!! brawooo technicy!
Avatar
Kiełbasa wyborcza / 17 grudnia 2018 o 08:51
+19
No patrzcie a nie dalej jak w październiku tuż przed wyborami samorządowymi Wojewoda czarnek z pis i wiceminister zdrowia też pis oglaszali sukces i porozumienie
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lotnisko Lublin świętuje 2 mln pasażerów. Ale to ciężki czas dla Portu Lotniczego Lublin

Lotnisko Lublin świętuje 2 mln pasażerów. Ale to ciężki czas dla Portu Lotniczego Lublin 0 7

Dziś w południe z pokładu samolotu przylatującego z Eindhoven wysiądzie dwumilionowy pasażer Portu Lotniczego Lublin. Świętowanie przypada w jednym z najtrudniejszych momentów w ponad sześcioletniej historii lotniska w Świdniku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24.04.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24.04.2019 0 0

Chciał pomóc, złamał prawo. Sąd: Uniewinnienie to byłby niebezpieczny precedens

Chciał pomóc, złamał prawo. Sąd: Uniewinnienie to byłby niebezpieczny precedens 0 7

Jest prawomocny wyrok w sprawie Andrzeja Sadowskiego oskarżonego o produkcję i stosowanie olejku z marihuany. Mieszkaniec Cycowa chciał w ten sposób ulżyć umierającej na raka kobiecie. Sąd Apelacyjny uznał, że nie podstaw do jego uniewinnienia

MKS Perła – Metraco Zagłębie 25:23. Mistrzostwo jest już bardzo blisko

MKS Perła – Metraco Zagłębie 25:23. Mistrzostwo jest już bardzo blisko 0 6

Szczypiornistki MKS Perła Lublin pokonały 25:23 Metraco Zagłębie Lubin. W ten sposób podopieczne Roberta Lisa mają już 6 punktów przewagi nad ekipą Bożeny Karkut

Absurd. Nowa droga 747 gotowa, ale jeździć wciąż nie wolno

Absurd. Nowa droga 747 gotowa, ale jeździć wciąż nie wolno 0 10

Osiem kilometrów drogi od miejscowości Lipsko (woj. mazowieckie) do nowego mostu w Kamieniu na odbiór czeka od… sierpnia

Spotkanie poświąteczne w Galerii Łucjan w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Spotkanie poświąteczne w Galerii Łucjan w Lublinie [zdjęcia] 0 2

W Galerii Autorskiej "Łucjan" przy ul. Bernardyńskiej 12 w Lublinie odbyło się dziś spotkanie autorskie o. Tomasza Dostatniego i ks. Alfreda Wierzbickiego. Można było posłuchać koncertu muzyki poważnej i tradycyjnej w wykonaniu Łesi Błyszczak i Janki Lenzion, a także obejrzeć wernisaż autorstwa Piotra Łucjana pt.: "Alfabet – projekty i rysunki"

Młody jeleń biega po Parku Ludowym. Nie udało się go schwytać
alarm24
galeria

Młody jeleń biega po Parku Ludowym. Nie udało się go schwytać 0 8

Na młodego jelenia można natknąć się w Parku Ludowym w Lublinie. Jak dotąd nie udało się go schwytać

Strajk nauczycieli trwa, ale matury będą
galeria
film

Strajk nauczycieli trwa, ale matury będą 0 59

Rozpoczął się trzeci tydzień strajku nauczycieli. Nikt nie udaje już, że wie, ile jeszcze może trwać protest i w jaki sposób może się skończyć. Pewne jest tylko to, że egzamin dojrzałości nie jest zagrożony

Zwycięstwo Zełeńskiego, a stosunki polsko-ukraińskie. "Nowy prezydent Ukrainy wykonał już kilka gestów"
film

Zwycięstwo Zełeńskiego, a stosunki polsko-ukraińskie. "Nowy prezydent Ukrainy wykonał już kilka gestów" 0 12

- Tylko cud mógł sprawić, że Poroszenko utrzyma się przy władzy. Zaskoczeniem są rozmiary tego zwycięstwa, które było rekordowe w historii wyborów prezydenckich na Ukrainie - mówi dr Łukasz Jasina, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

SteelSeries Arctis 9X: Słuchawki do Xbox One

SteelSeries Arctis 9X: Słuchawki do Xbox One 0 0

Tytuł wyjaśnia wszystko: firma SteelSeries właśnie zaprezentowała nowe słuchawki - Arctis 9X - zaprojektowane specjalnie do konsoli Xbox One. I jeszcze jedna bardzo ważna informacja: Cena. Ta została ustalona na 849 złotych

Drużyna juniorów starszych Motoru Lublin ma nowego trenera

Drużyna juniorów starszych Motoru Lublin ma nowego trenera 0 4

We wtorek doszło do zmiany trenera w zespole juniorów starszych Motoru Lublin, który występuje w CLJ. Tomasza Jasika na tym stanowisku zastąpił Tomasz Złomańczuk – koordynator Akademii Piłkarskiej Motoru. Były szkoleniowiec Podlasia Biała Podlaska poprowadzi żółto-biało-niebieskich w sześciu ostatnich spotkaniach sezonu.

Razer Blade: nowe laptopy w kwietniu i w maju

Razer Blade: nowe laptopy w kwietniu i w maju 0 0

Dwa nowe modele Razer Blade 15 i odświeżona wersja Razer Blade pro 17. Ceny zaczynają się od 2 149 euro, a kończą na 3500 euro. Co w zamian?

Uros Mirković (TBV Start): Jestem bardzo rozczarowany

Uros Mirković (TBV Start): Jestem bardzo rozczarowany 0 0

Rozmowa z Urosem Mirkoviciem, koszykarzem TBV Startu Lublin

W wypadku zginęła policjantka. Sprawca skazany na bezwzględne więzienie
galeria

W wypadku zginęła policjantka. Sprawca skazany na bezwzględne więzienie 0 11

Sąd skazał sprawcę wypadku w Łopienniku Dolnym, w którym zginęła policjantka z Krasnegostawu.

Zeamsone wystąpi w Domu Kultury
27 kwietnia 2019, 18:00

Zeamsone wystąpi w Domu Kultury 0 0

W sobotę, 27 kwietnia o godz. 18 w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19) wystąpi raper Zeamsone.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!