Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

13 grudnia 2018 r.
16:11

Najlepszy szpital w Polsce jest w woj. lubelskim. Zajął pierwsze miejsce na 207 placówek

Autor: Zdjęcie autora eb kp
0 14 A A
W październiku przy szpitalu ruszyła budowa Bialskiej Onkologii
W październiku przy szpitalu ruszyła budowa Bialskiej Onkologii

Szpital w Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu "Bezpieczny szpital", organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Co przesądziło o tym wyniku? – Nasz szpital od wielu lat osiąga dodatni wynik finansowy, jednocześnie inwestując w nowe rozwiązania poprawiające poziom leczenia – podkreśla Magdalena Us rzecznik placówki. Od roku przy szpitalu działa ośrodek „Domowy Szpital”, który otacza opieką przede wszystkim osoby starsze. A w tym roku rozpoczęła się tu budowa „Bialskiej Onkologii”, nowego pawilonu gdzie znajdą się oddziały onkologii oraz hematologii.

W rankingu ocenie podlegają: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg oraz dostępność do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dodatkowym kryterium w tym roku było bezpieczeństwo pacjenta w zakresie występowania zakażeń szpitalnych i zużycia antybiotyków. Wśród szpitali w Polsce wyłoniono 100 najlepszych. W kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych bialska placówka, podobnie jak w latach ubiegłych, znalazła się na w czołówce klasyfikacji.

Do rankingu przystąpiło 207 szpitali. – Cały czas rozwijamy nasz szpital oraz szukamy sposobów, by zwiększyć nasze możliwości niesienia pomocy chorym. Nasze konkretne wyzwania, na przyszły rok, to zwiększenie możliwości realizowania programów lekowych dla pacjentów onkologicznych oraz utworzenie i otwarcie nowego oddziału neurochirurgicznego – zapowiada z kolei Dariusz Oleński, dyrektor WSzS.

W najlepszej setce znalazły się również inne lecznice z województwa lubelskiego. Bardzo dobrze wypadł szpital „papieski” w Zamościu, który zajął 7. miejsce. Na dalszych miejscach znalazły się: szpital w Parczewie (58. miejsce), szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie (63. miejsce), szpital w Łęcznej (64. miejsce), szpital MSWiA w Lublinie (69. miejsce), szpital w Tomaszowie Lubelskim (96. miejsce) i Niepubliczny Szpital w Zamościu (97. miejsce).

W pierwszej trójce najlepszych szpitali z województwa lubelskiego znalazły się: szpital w Białej Podlaskiej (1. miejsce), szpital „papieski” w Zamościu (2. miejsce) i szpital w Parczewie (3. miejsce).

Szpitale z Lubelskiego pojawiły się także w kategoriach dotyczących lecznic, które weszły do sieci szpitali: I poziomu – szpital w Tomaszowie Lubelskim (24. miejsce), II poziomu – szpital w Łęcznej (18. miejsce) i III poziomu – szpital w Białej Podlaskiej (1. miejsce) oraz szpital „papieski” w Zamościu (2. miejsce). W kategorii szpitali ogólnopolskich szpital MSWiA w Lublinie znalazł się na 14. miejscu. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pacjent / 13 grudnia 2018 r. o 18:05
BRAWO, BRAWO, BRAWO! Oby nikt tego nie zepsuł.
Avatar
nm / 13 grudnia 2018 r. o 18:31
no tak na pierwszym miejscu finanse a leczenie w dalszej kolejności, tylko dlaczego z całego wojewodztwa chorzy ciagna do Lublina?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 16:59
Już pis bierze szpital w swoje brudne łapska i będzie to samo, co ze stadniną koni w Janowie.
Avatar
mieszkaniec / 15 grudnia 2018 r. o 13:28
Chcę jeszcze raz podkreślić, że I miejsce szpitala to: wygląd zewnętrzny, czystość, walory wizualne i niezła ekonomika. Opinie o istocie szpitala tj lecznictwie, fatalne. Oszczędza się na wszystkim, w tym na lekach, badaniach, jedzeniu itp. Nie ma odważnych by mówić o tym publicznie, by w poczynaniach tej placówki dominował pacjent. Szkoda.................
Avatar
Personelle / 15 grudnia 2018 r. o 05:57
Wiecie co jest tutaj głównym kryterium? Najmniejsze zużycie leków na pacjenta i oszczędzanie na zamówieniach produktów jednorazowego użytku. I to jest informacja z pierwszej ręki.
Avatar
#### / 14 grudnia 2018 r. o 09:06
Można ,Można a o Chełmskim Prosektorium CISZA ??????
Avatar
Powiatowy Bialszczanin / 13 grudnia 2018 r. o 22:29
no tak na pierwszym miejscu finanse a leczenie w dalszej kolejności, tylko dlaczego z całego wojewodztwa chorzy ciagna do Lublina?
 Dobrze prawisz, jakie kryteria brano tu pod uwage nie wiadomo ale na pewno nie jakosc opieki zdrowotnej i fachowość personelu.
Avatar
HTM / 14 grudnia 2018 r. o 08:21
Tfuu, jak dla mnie to nie szpital tylko mordownia. Wymienić lekarzy oraz personel na lepszy, i bardziej przyjazny pacjentowi!!! Wtedy pacjenci sami zweryfikują czy należy mu się ten tytuł "najlepszego". J3B4N4 maszynka do robienia statystyk!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 11:36
Niech ktoś pójdzie i sprobuje skorzystać z usług tego szpitala/pomijam nagłe przypadki z pogotowiem/to dostanie informację za dwa lata w kolejce.Miałem operację zaćmy w Lublinie i trzeba było przeprowadzić kontrole w ciągu kilku dni po.Na Chmielnej powiedziano mi ,że mogę to wykonać na terenie kraju.Nieprawda ,bo po zgłoszeniu się do szpitala w Białej powiedziano mi ,abym pojechał na Chmielną do Lublina i przywiózł skierowanie! Kiedy chciałem się zapisać do kardiologa ,to za dwa lata.Natomiast ten sam kardiolog prywatnie przyjmie tego samego dnia kiedy się zgłosić.To jest ot taka Biała Podlaska od strony praktycznej. Nieporównywalnie lepiej w tym względzie jest w szpitalu w Lubartowie,może dlatego ,że tam się pracuje ,a nie reklamuje. No i nie ma tam działaczy wojewódzkich jak w Białej !
Niech ktoś pójdzie i sprobuje skorzystać z usług tego szpitala/pomijam nagłe przypadki z pogotowiem/to dostanie informację za dwa lata w kolejce.Miałem operację zaćmy w Lublinie i trzeba było przeprowadzić kontrole w ciągu kilku dni po.Na Chmielnej powiedziano mi ,że mogę to wykonać na terenie kraju.Nieprawda ,bo po zgłoszeniu się do szpitala w Białej powiedziano mi ,abym pojechał na Chmielną do Lublina i przywiózł skierowanie! Kiedy chciałem się zapisać do kardiologa ,to za dwa lata.Natomiast ten sam kardiolog prywatnie przyjmie tego sameg... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 17:13
A miało być tak żle .Tyle razy PISIORY sejmikowe atakowały Marszałka za szpitale.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 11:36
Niech ktoś pójdzie i sprobuje skorzystać z usług tego szpitala/pomijam nagłe przypadki z pogotowiem/to dostanie informację za dwa lata w kolejce.Miałem operację zaćmy w Lublinie i trzeba było przeprowadzić kontrole w ciągu kilku dni po.Na Chmielnej powiedziano mi ,że mogę to wykonać na terenie kraju.Nieprawda ,bo po zgłoszeniu się do szpitala w Białej powiedziano mi ,abym pojechał na Chmielną do Lublina i przywiózł skierowanie! Kiedy chciałem się zapisać do kardiologa ,to za dwa lata.Natomiast ten sam kardiolog prywatnie przyjmie tego samego dnia kiedy się zgłosić.To jest ot taka Biała Podlaska od strony praktycznej. Nieporównywalnie lepiej w tym względzie jest w szpitalu w Lubartowie,może dlatego ,że tam się pracuje ,a nie reklamuje. No i nie ma tam działaczy wojewódzkich jak w Białej !
Niech ktoś pójdzie i sprobuje skorzystać z usług tego szpitala/pomijam nagłe przypadki z pogotowiem/to dostanie informację za dwa lata w kolejce.Miałem operację zaćmy w Lublinie i trzeba było przeprowadzić kontrole w ciągu kilku dni po.Na Chmielnej powiedziano mi ,że mogę to wykonać na terenie kraju.Nieprawda ,bo po zgłoszeniu się do szpitala w Białej powiedziano mi ,abym pojechał na Chmielną do Lublina i przywiózł skierowanie! Kiedy chciałem się zapisać do kardiologa ,to za dwa lata.Natomiast ten sam kardiolog prywatnie przyjmie tego sameg... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 15 grudnia 2018 r. o 13:28
Chcę jeszcze raz podkreślić, że I miejsce szpitala to: wygląd zewnętrzny, czystość, walory wizualne i niezła ekonomika. Opinie o istocie szpitala tj lecznictwie, fatalne. Oszczędza się na wszystkim, w tym na lekach, badaniach, jedzeniu itp. Nie ma odważnych by mówić o tym publicznie, by w poczynaniach tej placówki dominował pacjent. Szkoda.................
Avatar
Personelle / 15 grudnia 2018 r. o 05:57
Wiecie co jest tutaj głównym kryterium? Najmniejsze zużycie leków na pacjenta i oszczędzanie na zamówieniach produktów jednorazowego użytku. I to jest informacja z pierwszej ręki.
Avatar
Wściekły personel / 14 grudnia 2018 r. o 16:11
Wszystko fajnie a gdzie idą za tym zarobki???? , niestety pielęgniarki i pielęgniarze zarabiają najmniej nie tylko w województwie lubelskim ale innych i dodatki które miały być do podstawy poszły tylko czemu nie 1100zl?? A 700-800-850???? Coś tu jest nie tak tego nikt nie sprawdza !!!!
Avatar
ryś / 14 grudnia 2018 r. o 09:36
Nadchodzi Adam....będzie jak ze stadionem?
Avatar
Tkm / 14 grudnia 2018 r. o 09:22
Wymienić personel na HTM-y lub TKM-y i będzie git.
Avatar
#### / 14 grudnia 2018 r. o 09:06
Można ,Można a o Chełmskim Prosektorium CISZA ??????
Avatar
HTM / 14 grudnia 2018 r. o 08:21
Tfuu, jak dla mnie to nie szpital tylko mordownia. Wymienić lekarzy oraz personel na lepszy, i bardziej przyjazny pacjentowi!!! Wtedy pacjenci sami zweryfikują czy należy mu się ten tytuł "najlepszego". J3B4N4 maszynka do robienia statystyk!
Avatar
Powiatowy Bialszczanin / 13 grudnia 2018 r. o 22:29
no tak na pierwszym miejscu finanse a leczenie w dalszej kolejności, tylko dlaczego z całego wojewodztwa chorzy ciagna do Lublina?
 Dobrze prawisz, jakie kryteria brano tu pod uwage nie wiadomo ale na pewno nie jakosc opieki zdrowotnej i fachowość personelu.
Avatar
nm / 13 grudnia 2018 r. o 18:31
no tak na pierwszym miejscu finanse a leczenie w dalszej kolejności, tylko dlaczego z całego wojewodztwa chorzy ciagna do Lublina?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Drogo?  To jasne jak słońce!
oszczędzanie

Drogo? To jasne jak słońce!

PRĄD Koszty energii rosną z roku na rok i nikt nie jest w stanie temu przeciwdziałać. Są jednak sposoby na to, żeby rachunek za prąd nie był aż tak bardzo bolesny. Co więcej rady na oszczędzanie nie są wcale trudne do zastosowania. Wystarczy zmienić tylko kilka naszych codziennych przyzwyczajeń

Nie żyje dwóch 19-latków. Znaleziono ich w samochodzie, w zamkniętym garażu

Nie żyje dwóch 19-latków. Znaleziono ich w samochodzie, w zamkniętym garażu

Tragedia w jednej z miejscowości w gminie Drelów (powiat bialski).

Suchą stopą przez jesień. Podsumowanie rundy w lubelskiej klasy okręgowej

Suchą stopą przez jesień. Podsumowanie rundy w lubelskiej klasy okręgowej

KS Cisowianka Drzewce i Janowianka Janów Lubelski po rundzie jesiennej są na miejscach premiowanych awansem do IV ligi

Jak leczyć depresję? Skuteczne sposoby

Jak leczyć depresję? Skuteczne sposoby

Depresja jest chorobą psychiczną, która dotyka dzieci, młodzież i dorosłych. Zaburzenie psychiczne znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, odbiera radość z życia. Niejednokrotnie prowadzi do prób samobójczych. Depresja wymaga leczenia.

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

Mieszkańcy osiedla Kochanowskiego w Chełmie zyskają dostęp do komunikacji miejskiej. Kursy kilku linii zostaną dostosowane do potrzeb uczniów. Od 1 grudnia Chełmskie Linie Autobusowe wprowadzą zmiany w rozkładach jazdy.

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

W poniedziałek drugie swoje drugie mecze na mistrzostwach świata w Katarze rozegrają zespoły z grup G i H. Hitem dnia będzie wieczorne starcie Urugwaju z Portugalią

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur
4 grudnia 2022, 16:00

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur

Sceniczną komedię "Kochane pieniążki" będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Pokazy zaplanowano na 4 grudnia o godz. 16 i 19.

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć
Pierwsza strona
galeria

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć

Mieszkała z krowami i traktowała je bardziej jak towarzyszy, niż zwierzęta hodowlane. Ale krowy były w złym stanie, dlatego kobieta za znęcanie się nad nimi trafiła do więzienia. Teraz karmią je urzędnicy, a żaden gospodarz nie chce ich przygarnąć, bo nie można ich sprzedać do ubojni. Tymczasem robi się coraz zimniej, a w okolicy grasują wilki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Reprezentacja Niemiec wciąż pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej. W niedzielny wieczór ekipa Hansiego Flicka zremisowała z Hiszpanią 1:1 ratując cenny punkt w końcówce spotkania

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Nie trzeba już jechać do PSZOK, który na dodatek jest otwarty tylko w konkretnych porach, ale przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu zużytego sprzętu można się pozbyć wrzucając go do specjalnych pojemników. Taka możliwość właśnie pojawiła się w Tomaszowie Lubelskim.

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Krzysztof Ż. radny miejski klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz urzędnik powiatowego starostwa przyznał się do zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, w tym zakaz opuszczania kraju.

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Na początku grudnia po raz pierwszy spotkają się członkowie nowego gremium Powiatowej Rady Seniorów. Tworzy ją osiemnaście osób z różnych środowisk. – Współcześni emeryci chcą wychodzić z domu, chcą działać – mówią przedstawiciele systematycznie powiększającej się grupy mieszkańców.

Puławy. Szef jednego z wydziałów odchodzi z urzędu miasta