Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 kwietnia 2021 r.
13:18

Lublin: Ratusz wyznacza tereny pod piłkę i żużel

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
103 23 A A
Nowy stadion żużlowy, siedem boisk, budynek akademii piłkarskiej i jeszcze jeden obiekt bliżej rzeki. Takie wykorzystanie terenów po Lubelskim Klubie Jeździeckim ma umożliwić nowy plan zagospodarowania, którego projekt został w piątek wyłożony do publicznego wglądu.
Nowy stadion żużlowy, siedem boisk, budynek akademii piłkarskiej i jeszcze jeden obiekt bliżej rzeki. Takie wykorzystanie terenów po Lubelskim Klubie Jeździeckim ma umożliwić nowy plan zagospodarowania, którego projekt został w piątek wyłożony do publicznego wglądu. (fot. Miasto Lublin)

W piątek ogłoszony został projekt zagospodarowania terenu po Lubelskim Klubie Jeździeckim. Ma tu powstać akademia piłkarska oraz nowy stadion żużlowy. W planie nie ma ani słowa o jeździectwie i stajniach. Uwagi do projektu można zgłaszać do końca maja

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Budowa stadionu w nowym miejscu nie będzie możliwa, dopóki miasto nie zmieni tutaj planu zagospodarowania, który obecnie nie pozwala na taką inwestycję. Obowiązujący plan wyklucza też powstanie części obiektów mających wchodzić w skład Lubelskiej Akademii Futbolu: trzech boisk oraz budynku z halą sportową, zapleczem treningowym i bazą noclegową.

W piątek Urząd Miasta ogłosił projekt zmian w planie zagospodarowania. Zmian, które mają sprawić, że wspomniane budowy staną się możliwe.

Grunt pod stadion

Teren pod budowę stadionu żużlowego został wyznaczony w pobliżu wielopoziomowego skrzyżowania ul. Diamentowej z Krochmalną i zalążkiem planowanego przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80.

Na mapie wskazano dwie równoważne propozycje posadowienia stadionu na tym terenie: równolegle bądź prostopadle do ul. Lubelskiego Lipca ’80.

W projekcie określona została wymagana liczba miejsc parkingowych, które miałyby towarzyszyć stadionowi. Na każdą setkę miejsc siedzących dla kibiców musiałoby przypadać przynajmniej 20 miejsc parkingowych. Poza tym na każdy tysiąc miejsc siedzących muszą przypadać przynajmniej trzy miejsca dla autokarów.

Między obszarem pod stadion a istniejącym dojazdem do opustoszałych stajni wyznaczono w projekcie planu pas „zieleni izolacyjnej” z zastrzeżeniem, że ma to być zieleń zimozielona, „zwarta” oraz „wielopoziomowa”. Ma ona pełnić rolę bufora chroniącego malownicze meandry Bystrzy. Ma też osłaniać przed hałasem pobliską zabudowę mieszkaniową.

W dokumencie zapisany został również „nakaz zastosowania rozwiązań technicznych ograniczających emisję hałasu na sąsiednie tereny mieszkaniowe, usługowe oraz rekreacyjno-wypoczynkowe”. Planiści przyznają, że stadion będzie hałaśliwy, ale jednocześnie starają się przekonać, że „będzie to uciążliwość o charakterze sporadycznym i chwilowym, w zależności od częstotliwości treningów i wydarzeń sportowych”. Planiści przyznają też, że hałas z treningów i rozgrywek będzie płoszyć zwierzęta.

Z projektu można wyczytać również, że stadion musi być „zintegrowany” z jego „zielonym otoczeniem” np. poprzez zastosowanie „zielonych ogrodów”, czyli „systemów elewacyjnych z nasadzeniami roślin na pionowych ścianach lub pnącej roślinności na elewacjach budynku”.

A tutaj akademia

Projekt planu zagospodarowania wskazuje też lokalizację siedmiu boisk Lubelskiej Akademii Futbolu. Wyznacza również miejsce pod budowę obiektu usługowego.

W dokumencie czytamy, że dotyczy to usług „w szczególności związanych z administracją, kulturą, oświatą i wychowaniem, sportem i rekreacją, hotelowo-turystycznych, ochroną zdrowia, obiektów techniczno-magazynowych”.

Dopuszczalny w tym miejscu budynek mógłby mieć nie więcej niż 12 m wysokości.

Za tym budynkiem miałoby się znaleźć jedno z boisk, a za nim, bliżej rzeki, kolejny budynek usługowy, mający do 8 m wysokości.

Ani słowa o jeździectwie

Upubliczniony w piątek dokument ani słowem nie wspomina o umiejscowieniu nad rzeką stajni czy obiektów jeździeckich. Czy to oznacza, że konie nie wrócą już nad Bystrzycę?  – Katalog usług sportu i rekreacji ujęty w planie nie wyklucza funkcji jeździeckich – stwierdza Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza.

Tereny zajmowane obecnie przez stajnie nie zostały przeznaczone ani pod akademię piłkarską, ani pod stadion. Są określone w projekcie planu zagospodarowania strefa „lokalizacji sportu i rekreacji, usług, obiektów techniczno-magazynowych oraz miejsc postojowych obsługujących obiekty sportowe”.

Co jeszcze jest w projekcie

Planiści chcą dopuścić „wspomagającą obsługę komunikacyjną” terenu z obiektami sportowymi „od strony ulic Nadbystrzyckiej i Wapiennej (…) po wykonaniu niezbędnej rozbudowy komunikacyjnej”.

Projekt planu ma też zapewnić możliwość kontynuowania działalności gospodarczej obok stajni, niedaleko kładki przez rzekę. Mowa o utrzymaniu „nieuciążliwej funkcji produkcyjnej, magazynowej i usługowej” w istniejących już obiektach „z dopuszczeniem przebudowy i wymiany budynków, bez możliwości ich rozbudowy”.

Można zgłaszać uwagi

Do końca maja Urząd Miasta będzie przyjmować uwagi od wszystkich zainteresowanych osób, organizacji i firm. Można je kierować mailem (planowanie@lublin.eu), tradycyjną pocztą (Prezydent Miasta Lublin, pl. Łokietka 1, 20-109 Lublin) lub poprzez skrzynkę w systemie ePUAP. Trzeba przy tym wskazać oznaczenie działki, której dotyczy uwaga. Nie można tego robić anonimowo.

Wszyscy chętni będą mogli również wziąć udział w dyskusji z planistami, którzy przygotowali projekt zagospodarowania terenów po LKJ. Termin dyskusji jest wyznaczony na 11 maja (Ratusz, sala 2, godz. 13), natomiast do 7 maja trzeba zgłosić chęć udziału w tym spotkaniu (możliwe, że odbędzie się przez internet). Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie (81 466 23 00) lub mailowo (planowanie@lublin.eu).

Stadion na papierze

Ratusz nie przesądza jeszcze, kiedy może się rozpocząć budowa stadionu żużlowego i jakie mogą być jej koszty. – W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Lublin na dokumentację projektową stadionu żużlowego zabezpieczono środki w wysokości 2 mln zł, w tym w 2021 r. w wysokości 200 tys. zł – informuje Góźdź. – Rozpoczęcie kolejnego etapu, czyli ogłoszenie przetargu na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, uzależnione jest od realizacji procedury planistycznej, w tym uchwalenia zmian w planie zagospodarowania.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ploter / 23 kwietnia 2021 r. o 13:44
+45
I w ten sposób kolejny zielony teren zostanie zniszczony i zabetonowany.
 Najgorsze będą chyba te trawiaste boiska. Będa tak "betonowe", że aż je na zielono pokolorowali na wizualizacjach. Ale na szczęście ty swoje wiesz i nikt ci nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne.
Avatar
BillyWhite / 23 kwietnia 2021 r. o 13:59
+32
Detroit  coraz bliżej. Zamiast zaciskać i mądrze inwestować a aktywa to jest  kolejna kasa na rozrywkę i pasywa dla ciemnego ludu. Historia to rozliczy
 pasywa dla ciemnego ludu hahaha co za belkot ty wiesz w ogole gamoniu co to sa pasywa?
Avatar
pigmej / 23 kwietnia 2021 r. o 14:59
+28
To był jeden z najlepszych terenów idealnych pod tor wyścigów konnych. To, że do tej pory nic z tym nie zrobiono to skandal. Nawet niemieccy okupanci robili tu wyścigi. Szkoda, że obecni włodarze miasta to tacy dyletanci.
 Może tor bobslejowy od razu? Do Warszawy za chwilę będzie się jechało 1,5h więc pozostaje ci Służewiec.
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 kwietnia 2021 r. o 15:19
+23
I w ten sposób kolejny zielony teren zostanie zniszczony i zabetonowany.
Najgorsze będą chyba te trawiaste boiska. Będa tak "betonowe", że aż je na zielono pokolorowali na wizualizacjach. Ale na szczęście ty swoje wiesz i nikt ci nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne.
 Jak Tobie udało się zacytować wypowiedź która pojawiła się 1,5 godziny później ? :)
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 kwietnia 2021 r. o 15:34
+17
To był jeden z najlepszych terenów idealnych pod tor wyścigów konnych. To, że do tej pory nic z tym nie zrobiono to skandal. Nawet niemieccy okupanci robili tu wyścigi. Szkoda, że obecni włodarze miasta to tacy dyletanci.
Może tor bobslejowy od razu? Do Warszawy za chwilę będzie się jechało 1,5h więc pozostaje ci Służewiec.
 Ale pociągiem i tak ponad dwie... o ile kiedyś skończy się ten nieudolny remont.
Avatar
BillyWhite / 23 kwietnia 2021 r. o 17:03
+14
zamiast ustalić dużo niższe stawki za odbiór śmieci, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców miasta - naprawdę ciężkie pieniądze pójdą na stadion żuzlowy, żeby zrobić igrzyska dla kilku procent mieszkańców Lublina. i to wszystko wciśnięte między kilka dużych osiedli. tor samochodowy przeszkadzał 2 blokom na wrotkowie - został zaorany... stadion żużlowy wśród kilku dużych osiedli - budujemy!!!
 osla lako samorzad nie moze dokladac do smieci, system musi sie bilansowac tak stanowi polskie prawo, wyzsze stawki nie biora sie z kosmosu
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 kwietnia 2021 r. o 09:40
+10
zamiast ustalić dużo niższe stawki za odbiór śmieci, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców miasta - naprawdę ciężkie pieniądze pójdą na stadion żuzlowy, żeby zrobić igrzyska dla kilku procent mieszkańców Lublina. i to wszystko wciśnięte między kilka dużych osiedli. tor samochodowy przeszkadzał 2 blokom na wrotkowie - został zaorany... stadion żużlowy wśród kilku dużych osiedli - budujemy!!!
osla lako samorzad nie moze dokladac do smieci, system musi sie bilansowac tak stanowi polskie prawo, wyzsze stawki nie biora sie z kosmosu
 Ale normalni ludzie to wiedzą. Tylko tu działa pissowska ferma troli, która ma za zadanie robić g. burze w tematach dotyczących Pana Prezydenta Lublina bo podstawą ataku jest jecho przynależność partyjna. Dziwne nasilenie tych troli dodających i usuwających w kółko komentarze... Dziwne nasilenie pojawiło się jak grzebiący po śmietnikach towarzysz z biura propagandy piss, zaczął pracę u marszałka na jakimś dziwnym stanowisku. Przypadek ? Nie sądzę...
 Ale normalni ludzie to wiedzą. Tylko tu działa pissowska ferma troli, która ma za zadanie robić g. burze w tematach dotyczących Pana Prezydenta Lublina bo podstawą ataku jest jecho przynależność partyjna. Dziwne nasilenie tych troli dodających i usuwających w kółko komentarze... Dziwne nasilenie pojawiło się jak grzebiący po śmietnikach towarzysz z biura propagandy piss, zaczął pracę u marszałka na jakimś dziwnym stanowisku. Przypadek ? Nie sądzę... rozwiń
Avatar
_XD_ / 25 kwietnia 2021 r. o 11:33
+9
zamiast ustalić dużo niższe stawki za odbiór śmieci, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców miasta - naprawdę ciężkie pieniądze pójdą na stadion żuzlowy, żeby zrobić igrzyska dla kilku procent mieszkańców Lublina. i to wszystko wciśnięte między kilka dużych osiedli. tor samochodowy przeszkadzał 2 blokom na wrotkowie - został zaorany... stadion żużlowy wśród kilku dużych osiedli - budujemy!!!
osla lako samorzad nie moze dokladac do smieci, system musi sie bilansowac tak stanowi polskie prawo, wyzsze stawki nie biora sie z kosmosu
Ale normalni ludzie to wiedzą. Tylko tu działa pissowska ferma troli, która ma za zadanie robić g. burze w tematach dotyczących Pana Prezydenta Lublina bo podstawą ataku jest jecho przynależność partyjna. Dziwne nasilenie tych troli dodających i usuwających w kółko komentarze... Dziwne nasilenie pojawiło się jak grzebiący po śmietnikach towarzysz z biura propagandy piss, zaczął pracę u marszałka na jakimś dziwnym stanowisku. Przypadek ? Nie sądzę...
 Normalni, bo się wstydzą, albo boją sprawdzić rozliczenia podpisane przez doktora ekonomii? To jest chyba normą nie tylko u PiS, ale i PO?!
 Aha. A ty sprawdziłeś i wiesz? No to może się podziel wiedzą uzyskaną? Obnaż te kłamstwa. Jedziesz!
 Aha. A ty sprawdziłeś i wiesz? No to może się podziel wiedzą uzyskaną? Obnaż te kłamstwa. Jedziesz! rozwiń
Avatar
___K___ / 26 kwietnia 2021 r. o 12:42
+5
zamiast ustalić dużo niższe stawki za odbiór śmieci, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców miasta - naprawdę ciężkie pieniądze pójdą na stadion żuzlowy, żeby zrobić igrzyska dla kilku procent mieszkańców Lublina. i to wszystko wciśnięte między kilka dużych osiedli. tor samochodowy przeszkadzał 2 blokom na wrotkowie - został zaorany... stadion żużlowy wśród kilku dużych osiedli - budujemy!!!
+1
To nie jest twoja kieszeń, matołku, że sam sobie w dowolnym momencie możesz decydować, na co wydasz te srebrniki za trollerkę. Tu jest budżet i odpowiednie paragrafy, pomiędzy którymi nie można ot, tak sobie, przerzucać kasy. Doucz się.
To nie jest twoja kieszeń, matołku, że sam sobie w dowolnym momencie możesz decydować, na co wydasz te srebrniki za trollerkę. Tu jest budżet i odpowiednie paragrafy, pomiędzy którymi nie można ot, tak sobie, przerzucać kasy. Doucz się. rozwiń
Avatar
_XD_ / 26 kwietnia 2021 r. o 17:55
+4
zamiast ustalić dużo niższe stawki za odbiór śmieci, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców miasta - naprawdę ciężkie pieniądze pójdą na stadion żuzlowy, żeby zrobić igrzyska dla kilku procent mieszkańców Lublina. i to wszystko wciśnięte między kilka dużych osiedli. tor samochodowy przeszkadzał 2 blokom na wrotkowie - został zaorany... stadion żużlowy wśród kilku dużych osiedli - budujemy!!!
+1
 Komentarz strategiczny, do kontroli wydajności marszałkowskiej farmy trolli.
Avatar
_XD_ / 26 kwietnia 2021 r. o 17:55
+4
zamiast ustalić dużo niższe stawki za odbiór śmieci, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców miasta - naprawdę ciężkie pieniądze pójdą na stadion żuzlowy, żeby zrobić igrzyska dla kilku procent mieszkańców Lublina. i to wszystko wciśnięte między kilka dużych osiedli. tor samochodowy przeszkadzał 2 blokom na wrotkowie - został zaorany... stadion żużlowy wśród kilku dużych osiedli - budujemy!!!
+1
 Komentarz strategiczny, do kontroli wydajności marszałkowskiej farmy trolli.
Avatar
___K___ / 26 kwietnia 2021 r. o 12:42
+5
zamiast ustalić dużo niższe stawki za odbiór śmieci, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców miasta - naprawdę ciężkie pieniądze pójdą na stadion żuzlowy, żeby zrobić igrzyska dla kilku procent mieszkańców Lublina. i to wszystko wciśnięte między kilka dużych osiedli. tor samochodowy przeszkadzał 2 blokom na wrotkowie - został zaorany... stadion żużlowy wśród kilku dużych osiedli - budujemy!!!
+1
To nie jest twoja kieszeń, matołku, że sam sobie w dowolnym momencie możesz decydować, na co wydasz te srebrniki za trollerkę. Tu jest budżet i odpowiednie paragrafy, pomiędzy którymi nie można ot, tak sobie, przerzucać kasy. Doucz się.
To nie jest twoja kieszeń, matołku, że sam sobie w dowolnym momencie możesz decydować, na co wydasz te srebrniki za trollerkę. Tu jest budżet i odpowiednie paragrafy, pomiędzy którymi nie można ot, tak sobie, przerzucać kasy. Doucz się. rozwiń
Avatar
_DX_ / 26 kwietnia 2021 r. o 08:47
-6
zamiast ustalić dużo niższe stawki za odbiór śmieci, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców miasta - naprawdę ciężkie pieniądze pójdą na stadion żuzlowy, żeby zrobić igrzyska dla kilku procent mieszkańców Lublina. i to wszystko wciśnięte między kilka dużych osiedli. tor samochodowy przeszkadzał 2 blokom na wrotkowie - został zaorany... stadion żużlowy wśród kilku dużych osiedli - budujemy!!!
 +1
Avatar
_DX_ / 26 kwietnia 2021 r. o 08:46
-6
I w ten sposób kolejny zielony teren zostanie zniszczony i zabetonowany.
Najgorsze będą chyba te trawiaste boiska. Będa tak "betonowe", że aż je na zielono pokolorowali na wizualizacjach. Ale na szczęście ty swoje wiesz i nikt ci nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne.
Jak Tobie udało się zacytować wypowiedź która pojawiła się 1,5 godziny później ? :)
 No patrz Paligłupie jakiś sztukmistrz czy co?
Avatar
_DX_ / 26 kwietnia 2021 r. o 08:45
-5
I w ten sposób kolejny zielony teren zostanie zniszczony i zabetonowany.
Avatar
_XD_ / 25 kwietnia 2021 r. o 11:33
+9
zamiast ustalić dużo niższe stawki za odbiór śmieci, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców miasta - naprawdę ciężkie pieniądze pójdą na stadion żuzlowy, żeby zrobić igrzyska dla kilku procent mieszkańców Lublina. i to wszystko wciśnięte między kilka dużych osiedli. tor samochodowy przeszkadzał 2 blokom na wrotkowie - został zaorany... stadion żużlowy wśród kilku dużych osiedli - budujemy!!!
osla lako samorzad nie moze dokladac do smieci, system musi sie bilansowac tak stanowi polskie prawo, wyzsze stawki nie biora sie z kosmosu
Ale normalni ludzie to wiedzą. Tylko tu działa pissowska ferma troli, która ma za zadanie robić g. burze w tematach dotyczących Pana Prezydenta Lublina bo podstawą ataku jest jecho przynależność partyjna. Dziwne nasilenie tych troli dodających i usuwających w kółko komentarze... Dziwne nasilenie pojawiło się jak grzebiący po śmietnikach towarzysz z biura propagandy piss, zaczął pracę u marszałka na jakimś dziwnym stanowisku. Przypadek ? Nie sądzę...
 Normalni, bo się wstydzą, albo boją sprawdzić rozliczenia podpisane przez doktora ekonomii? To jest chyba normą nie tylko u PiS, ale i PO?!
 Aha. A ty sprawdziłeś i wiesz? No to może się podziel wiedzą uzyskaną? Obnaż te kłamstwa. Jedziesz!
 Aha. A ty sprawdziłeś i wiesz? No to może się podziel wiedzą uzyskaną? Obnaż te kłamstwa. Jedziesz! rozwiń
Avatar
LAS / 24 kwietnia 2021 r. o 10:21
-14
zamiast ustalić dużo niższe stawki za odbiór śmieci, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców miasta - naprawdę ciężkie pieniądze pójdą na stadion żuzlowy, żeby zrobić igrzyska dla kilku procent mieszkańców Lublina. i to wszystko wciśnięte między kilka dużych osiedli. tor samochodowy przeszkadzał 2 blokom na wrotkowie - został zaorany... stadion żużlowy wśród kilku dużych osiedli - budujemy!!!
osla lako samorzad nie moze dokladac do smieci, system musi sie bilansowac tak stanowi polskie prawo, wyzsze stawki nie biora sie z kosmosu
Ale normalni ludzie to wiedzą. Tylko tu działa pissowska ferma troli, która ma za zadanie robić g. burze w tematach dotyczących Pana Prezydenta Lublina bo podstawą ataku jest jecho przynależność partyjna. Dziwne nasilenie tych troli dodających i usuwających w kółko komentarze... Dziwne nasilenie pojawiło się jak grzebiący po śmietnikach towarzysz z biura propagandy piss, zaczął pracę u marszałka na jakimś dziwnym stanowisku. Przypadek ? Nie sądzę...
Normalni, bo się wstydzą, albo boją sprawdzić rozliczenia podpisane przez doktora ekonomii? To jest chyba normą nie tylko u PiS, ale i PO?!
Normalni, bo się wstydzą, albo boją sprawdzić rozliczenia podpisane przez doktora ekonomii? To jest chyba normą nie tylko u PiS, ale i PO?! rozwiń
Avatar
LAS / 24 kwietnia 2021 r. o 10:19
-11
zamiast ustalić dużo niższe stawki za odbiór śmieci, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców miasta - naprawdę ciężkie pieniądze pójdą na stadion żuzlowy, żeby zrobić igrzyska dla kilku procent mieszkańców Lublina. i to wszystko wciśnięte między kilka dużych osiedli. tor samochodowy przeszkadzał 2 blokom na wrotkowie - został zaorany... stadion żużlowy wśród kilku dużych osiedli - budujemy!!![/quote] osla lako samorzad nie moze dokladac do smieci, system musi sie bilansowac tak stanowi polskie prawo, wyzsze stawki nie biora sie z kosmosu[/quote] Ale normalni ludzie to wiedzą. Tylko tu działa pissowska ferma troli, która ma za zadanie robić g. burze w tematach dotyczących Pana Prezydenta Lublina bo podstawą ataku jest jecho przynależność partyjna. Dziwne nasilenie tych troli dodających i usuwających w kółko komentarze... Dziwne nasilenie pojawiło się jak grzebiący po śmietnikach towarzysz z biura propagandy piss, zaczął pracę u marszałka na jakimś dziwnym stanowisku. Przypadek ? Nie sądzę...
[quote][quote]zamiast ustalić dużo niższe stawki za odbiór śmieci, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców miasta - naprawdę ciężkie pieniądze pójdą na stadion żuzlowy, żeby zrobić igrzyska dla kilku procent mieszkańców Lublina. i to wszystko wciśnięte między kilka dużych osiedli. tor samochodowy przeszkadzał 2 blokom na wrotkowie - został zaorany... stadion żużlowy wśród kilku dużych osiedli - budujemy!!!
osla lako samorzad nie moze dokladac do smieci, system musi sie bilansowac tak stanowi polskie prawo, wyzsze stawki nie biora sie z kosmosu
  Widziałeś kiedyś chociaż jedno zestawienie przychodów i kosztów z tego paragrafu? Sprawdziłeś na liczydłach, czy nie jest czasem tak, jak z uwagami dla zmiany  SUiKZP  w Górkach Czechowskich, gdzie już po bilansie dodano tysiące wirtualnych liczb?
  Widziałeś kiedyś chociaż jedno zestawienie przychodów i kosztów z tego paragrafu? Sprawdziłeś na liczydłach, czy nie jest czasem tak, jak z uwagami dla zmiany  SUiKZP  w Górkach Czechowskich, gdzie już po bilansie dodano tysiące wirtualnych liczb? rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 kwietnia 2021 r. o 09:40
+10
zamiast ustalić dużo niższe stawki za odbiór śmieci, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców miasta - naprawdę ciężkie pieniądze pójdą na stadion żuzlowy, żeby zrobić igrzyska dla kilku procent mieszkańców Lublina. i to wszystko wciśnięte między kilka dużych osiedli. tor samochodowy przeszkadzał 2 blokom na wrotkowie - został zaorany... stadion żużlowy wśród kilku dużych osiedli - budujemy!!!
osla lako samorzad nie moze dokladac do smieci, system musi sie bilansowac tak stanowi polskie prawo, wyzsze stawki nie biora sie z kosmosu
 Ale normalni ludzie to wiedzą. Tylko tu działa pissowska ferma troli, która ma za zadanie robić g. burze w tematach dotyczących Pana Prezydenta Lublina bo podstawą ataku jest jecho przynależność partyjna. Dziwne nasilenie tych troli dodających i usuwających w kółko komentarze... Dziwne nasilenie pojawiło się jak grzebiący po śmietnikach towarzysz z biura propagandy piss, zaczął pracę u marszałka na jakimś dziwnym stanowisku. Przypadek ? Nie sądzę...
 Ale normalni ludzie to wiedzą. Tylko tu działa pissowska ferma troli, która ma za zadanie robić g. burze w tematach dotyczących Pana Prezydenta Lublina bo podstawą ataku jest jecho przynależność partyjna. Dziwne nasilenie tych troli dodających i usuwających w kółko komentarze... Dziwne nasilenie pojawiło się jak grzebiący po śmietnikach towarzysz z biura propagandy piss, zaczął pracę u marszałka na jakimś dziwnym stanowisku. Przypadek ? Nie sądzę... rozwiń
Avatar
BillyWhite / 23 kwietnia 2021 r. o 17:03
+14
zamiast ustalić dużo niższe stawki za odbiór śmieci, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców miasta - naprawdę ciężkie pieniądze pójdą na stadion żuzlowy, żeby zrobić igrzyska dla kilku procent mieszkańców Lublina. i to wszystko wciśnięte między kilka dużych osiedli. tor samochodowy przeszkadzał 2 blokom na wrotkowie - został zaorany... stadion żużlowy wśród kilku dużych osiedli - budujemy!!!
 osla lako samorzad nie moze dokladac do smieci, system musi sie bilansowac tak stanowi polskie prawo, wyzsze stawki nie biora sie z kosmosu
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice
galeria

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice

Zamość i Szczebrzeszyn będą miały obwodnice. Drogowcy właśnie ogłosili odpowiedni przetarg.

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class
Magazyn

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class

Rozmowa z Olgą Palamarchuk, barmanką z Lublina, uczestniczką ogólnopolskiego konkursu barmańskiego World Class.

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Mimo tego, że miasto Puławy uchodzi za rozwinięte, to wobec reklamowego chaosu psującego estetykę przestrzeni publicznych jest zupełnie bezradne. Nie prowadzi w tym względzie żadnej polityki. W efekcie na ogrodzeniach i budynkach latami może wisieć niemal wszystko.

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki
zdjęcia
galeria

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki

Dawno nie widziany ruch i gwar wrócił na plac Łuczkowskiego w Chełmie. Miesiące covidowej pustki szybko wypełnili amatorzy orientalnej gastronomii. Wszystko za sprawą weekendowego karawaningu foodtrucków, który właśnie zawitał do Chełma.

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata
zdjęcia
galeria

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata

Japońskie, hiszpańskie, tybetańskie. Do niedzieli można skosztować najbardziej wyszukanych pierogów.

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem
zdjęcia
galeria

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem

Piątkowa pikieta w centrum Lublina to wyraz solidarności młodych Białorusinów z kolegami, którzy zostali w ojczyźnie.

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

W sobotnie popołudnie nie potrafiący wygrać spotkania od pierwszego kwietnia Górnik Łęczna zagra u siebie z Odrą Opole. Czy zielono-czarni przywitają się po przerwie spowodowanej obostrzeniami ze swoimi kibicami zwycięstwem, które pozwoli im nadal marzyć o awansie do PKO BP Ekstraklasy

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki
galeria

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki

Para sokołów wędrownych gniazdująca na kominie elektrociepłowni Grupy Azoty "Puławy" doczekała się trzech młodych potomków. W piątek zaobrączkowali je przedstawiciele Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

Lublin. Drugi dzień ze slalomem

Lublin. Drugi dzień ze slalomem

Nie tylko kierowcom poruszającym się własnymi samochodami dają się we znaki prace prowadzone na remontowanym odcinku ul. Nałkowskich, gdzie wprowadzono ruch wahadłowy.

Lublin. Spór o nowy stadion żużlowy. Mieszkańcy Skarpy nie chcą takiego sąsiada
galeria

Lublin. Spór o nowy stadion żużlowy. Mieszkańcy Skarpy nie chcą takiego sąsiada

Tylko nie koło nas – mówi część mieszkańców os. Skarpa przeciwna budowie stadionu żużlowego na terenach po klubie jeździeckim. Ratusz twierdzi, że nie ma innego miejsca pod taką budowę. – A po co w ogóle taki wydatek? – pyta Lubelski Ruch Miejski.

Z Odry wyłowiono ciało. Policja potwierdza, że to jeden z zaginionych chłopców
wideo
film

Z Odry wyłowiono ciało. Policja potwierdza, że to jeden z zaginionych chłopców

Policja potwierdziła, że uczestnicy akcji poszukiwawczej na Odrze wyłowili ciało chłopca. Okazało się, że to 13-letni Filip – jeden z poszukiwanych nastolatków.

Strażacy w akademiku UMCS. Specjalnie go wybrali
zdjęcia
galeria

Strażacy w akademiku UMCS. Specjalnie go wybrali

Straż wybrała „Helios” na miejsce ćwiczeń. Chodziło o wybranie wysokiego budynku.

Lublin. To nie Wehrmacht. Zagadkowe odkrycie za dawną odzieżówką
zdjęcia
galeria

Lublin. To nie Wehrmacht. Zagadkowe odkrycie za dawną odzieżówką

Dwa ludzkie szkielety odkryto podczas prac ziemnych przy budowie bloku mieszkalnego blisko ul. Spokojnej. Tym razem nie są to szczątki żołnierzy Wehrmachtu, tylko co najmniej 400-letnie pochówki.

Program TV 14-16 maja 2021. Co warto zobaczyć w telewizji?
14 maja 2021, 20:00

Program TV 14-16 maja 2021. Co warto zobaczyć w telewizji?

Weekend w naziemnej telewizji cyfrowej przebiegnie pod znakiem filmów rozrywkowych. Będą produkcje fantasy, takie jak "Władca Pierścieni", komedie romantyczne w stylu "Seksu w wielkim mieście" i mocne thrillery pokroju "Infiltracji" Scorsese. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Podlasie kontra Lewart, ważne mecze Stali Kraśnik i Orląt Spomlek
film

Podlasie kontra Lewart, ważne mecze Stali Kraśnik i Orląt Spomlek

Na osiem kolejek przed zakończeniem sezonu znamy tak naprawdę tylko dwóch spadkowiczów. To Hetman Zamość i Jutrzenka Giebułtów. Cztery drużyny z naszego regionu walczą o utrzymanie, ale każda ma jeszcze szansę na pozostanie w III lidze. W sobotę ważne mecze mają przed sobą zwłaszcza: Podlasie, Lewart i Stal Kraśnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!