Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lutego 2017 r.
19:27

Lublin: Rusza budowa nowej drogi. Duże utrudnienia m.in. na ul. Nałęczowskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 54 A A

W czwartek mają się zacząć roboty na placu budowy ul. Bohaterów Monte Cassino od ul. Wojciechowskiej do al. Solidarności. Od marca czekają nas związane z tym utrudnienia w ruchu, dość duże i długotrwałe. Nową drogą mamy pojechać w maju przyszłego roku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Każda inwestycja niesie za sobą utrudnienia i za to przepraszam – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Najtrudniej będzie na Nałęczowskiej w miejscu przyszłego skrzyżowania z nową dwupasmówką. Tu ruch ma być przeniesiony tymczasowo na wytyczony równolegle objazd. Szczegóły powinny być znane na początku przyszłego tygodnia.

Jak długo kierowcy będą skazani na ten objazd? – Do końca roku 2017 na pewno – przyznaje Rafał Miśkiewicz, dyrektor kontraktu w firmie Budimex, która wygrała przetarg na budowę. Jej kontrakt z miastem opiewa na 87,5 mln zł.

Dużo pracy

Do wykonania jest o wiele więcej niż tylko nowy odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino, który będzie dwujezdniową drogą o długości blisko 1,3 km. Jej początkiem będzie skrzyżowanie z Wojciechowską wyposażone w sygnalizację. Znaczną część nowej trasy trzeba poprowadzić wiaduktami nad doliną, w której płynie struga zwana ciekiem spod Konopnicy. Przed budową tych wiaduktów konieczne będzie jeszcze ustabilizowanie gruntu betonowymi palami.

To nie wszystko. Na wiadukt trzeba przenieść ul. Nałęczowską, pod którą pobiegnie nowa dwupasmówka, a skrzyżowanie to ma wyglądać podobnie jak wielopoziomowy węzeł al. Warszawskiej z al. Solidarności. Sam wiadukt w ul. Nałęczowskiej będzie mieć 81 m długości, ale w ramach inwestycji przebudowany ma być też kilometrowy odcinek ulicy od Cisowej do okolic Bliskiej. Przebudowa obejmie też ul. Morelową, Skromną i Grabową i ponad 500 m Wojciechowskiej.

Mało czasu

Zaledwie w środę podpisana została umowa między miastem a spółką Budimex, a już dziś na miejscu mają się pojawić robotnicy. – Czasu jest niewiele, 14 miesięcy z groszami – przyznaje Kazimierz Pidek, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów. – To jest naprawdę duże zadanie i trudne.

Prace zaczną się od oznaczenia drzew przeznaczonych do wycinki, która ma się zacząć już jutro, by zakończyła się jeszcze w lutym. Później zaczyna się okres ochronny ptaków i każde drzewo musiałby sprawdzać ornitolog, co spowalniałoby prace, a tego Ratusz wolałby uniknąć.

Czas jest ważny, bo miasto musi rozliczyć budowę w określonym terminie, by skorzystać z unijnej dotacji pokrywającej 85 proc. kosztów inwestycji. A to duży wydatek. Sama budowa pochłonie 87,5 mln zł, a do tego dochodzi koszt wykupu działek, w tym sześciu domów mieszkalnych, których rozbiórka ma się zacząć zaraz po wycięciu drzew. Koszty sięgną więc około 110 mln zł.

Słabe ogniwo

Nowa dwupasmówka ma się stać częścią trasy wyprowadzającej ruch z miasta i zarazem łączącej dzielnice przez ul. Armii Krajowej i Jana Pawła II. Wcześniej jednak Ratusz musi rozwiązać problem, którym jest fatalny stan ul. Bohaterów Monte Cassino między al. Kraśnicką i ul. Armii Krajowej oraz krótkiego fragmentu ul. Armii Krajowej.

Niemiłosiernie wyboista droga ma być odnowiona, miasto ma nawet projekty i pozwolenia, nie ma jednak wszystkich potrzebnych pieniędzy. Liczy na to, że dostanie je z rezerwy rządowej subwencji drogowej, skąd chce pozyskać połowę niezbędnej kwoty. W marcu ma być wiadomo, czy miasto dostanie te pieniądze. Jeśli tak, to droga będzie odnowiona w tym roku. A jeśli nie? – Będziemy się zastanawiali – odpowiada Żuk.

A tutaj?

Inwestycja poprawić ma też stan jezdni na kilometrowym odcinku ul. Nałęczowskiej. A co z resztą sfatygowanej drogi? Remont na razie nie jest planowany i na pewno nie odbędzie się równocześnie z pracami przy przenoszeniu ul. Nałęczowskiej nad wiadukt. – Byłby to całkowity paraliż – wyjaśnia Pidek.

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 16:33
+1
Dworzec PKS przenosi się obok PKP na życzenie wszystkich mieszkańców, którzy od lat błagają o uporządkowanie syfu na Podzamczu. Przebudowa Racławickich jest w planach od lat, jeżeli uważasz, że najważniejsza arteria w Lublinie jest przebudowywana pod konkretnego inwestora to weź duży młotek i pieprznij się nim w łeb. A jakie znaczenie dla budowy hotelu ma to ile jest pasów na Racławickich? Jeżeli już to powstanie buspasów utrudni i pogorszy dojazd do ewentualnego hotelu. O przebudowę skrzyżowania Ducha błagali mieszkańcy od wielu lat. Zajezdnię po MPK mógł kupić każdy tępaku. Została sprzedana na otwartym przetargu, wystarczyło zapłacić więcej. Nową zajezdnię planowano na Felinie już kilkanaście lat temu - była w planach i każdy o tym wiedział. Najbardziej oszpecił panoramę Lublina ohydny budynek Centrum Onkologii o którego wyglądzie zdecydowała świętobliwa pani dyrektor z Kielc. A skoro już się zapluwasz to przypominam, że budynek przy ul. Żwirki i Wigury postawił nie kto inny jak pisiorski kandydat na prezydenta pan Muszyński. I to na gruncie który był wcześniej własnością izby adwokackiej, jeśli się nie mylę. Ani słowa o tym? Ani słowa o tym, że zmienia się gładko przeznaczenie gruntów archidiecezji a ostatnio szykują się zmiany dla pana senatora z PiS? Ech te pisiory, kłamstwo przeplata się z insynuacją pod stekiem zakłamanych sloganów.
Dworzec PKS przenosi się obok PKP na życzenie wszystkich mieszkańców, którzy od lat błagają o uporządkowanie syfu na Podzamczu. Przebudowa Racławickich jest w planach od lat, jeżeli uważasz, że najważniejsza arteria w Lublinie jest przebudowywana pod konkretnego inwestora to weź duży młotek i pieprznij się nim w łeb. A jakie znaczenie dla budowy hotelu ma to ile jest pasów na Racławickich? Jeżeli już to powstanie buspasów utrudni i pogorszy dojazd do ewentualnego hotelu. O przebudowę skrzyżowania Ducha błagali mieszkańcy od wielu lat. Zajezd... rozwiń
Avatar
xx / 16 lutego 2017 o 10:27
+1
TIAAAAAAA... a Zalew Zemborzycki przenieść bliżej Lublina. Na mapce to przecież bardzo łatwo zrobić, prawda?
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 05:53
+1
Czegoś tu nie rozumiem. Niedawno Kieliszek się chwalił że przetarg na wykonanie poszedł za dużo mniej niż zakładał budżet. To może te zaoszczędzone kikadziesiąt baniek przesunąć na naprawę BMC od Armii Krajowej do Kraśnickiej, bo potem to tu bydzie piknie i tam bydzie piknie, ale srodek taki nieudany
Avatar
PP / 15 lutego 2017 o 22:56
+1
Ja tam myślełem, że połączą Monte Casino z tą na sławinku, która zaczyna się od Warszawskiej.
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 21:54
+1
Wszystkie nowe drogi tylko na zachodzie Lublina a na wschodzie nic ! Czyżby Lublin był dzielony na. A i B ?
Avatar
cvbcv / 15 lutego 2017 o 21:40
+1
z czubów na sławinek nie wjedziesz - nie ma takiego dojazdu, wyjedziesz na to durne rondko przy obwodnicy i koniec: dalej w solidarnosci i pętelka 10 km w willową i z powrtoem w zbożową, głąby po prostu nie pomyślały o tym
Avatar
Robert / 23 lutego 2017 o 01:42
0
Ja się trochę boję, że to będzie spierniczone jak zwykle. Początkowo ta nowa droga nie miała miec połaczenia z ul. Nałęczowską. Teraz na planach są wjazdy i zjazdy. Tylko trzeba pamiętać, że to jest dodatkowe skrzyżowanie a nawet dwa obok siebie. Skręt w prawo można zrobić w miarę płynny ale w lewo już nie. Czyli albo będzie się czekac na skręt w Nałęczowską albo zrobią następną sygnalizację świetlną. Co spowoduje dodatkowe zakorkowanie ul. Nałęczowskiej a nie jej odkorkowanie.
Avatar
Gość / 21 lutego 2017 o 12:43
0
Ta inwestycja z przedłużeniem Monte Cassino jest konieczna, bo usprawni ruch w mocno zatłoczonej części miasta, a przy okazji stworzy nowy łącznik z obwodnicą. Warto by było jednak, aby Wojewódzki Zarząd Dróg wziął sobie do serca fatalny stan miejskiego odcinka wojewódzkiej trasy nałęczowskiej (nr 830), bo jego stan (nie mówiąc już o ciasnocie i braku utwardzonych poboczy, w których rosną słynne drzewa z zabytkowej alei) urąga wszelkim komunikacyjno-drogowym standardom. Co ciekawe, poza miastem ta trasa i jej nawierzchnia jest zupełnie dobra, najgorzej w mieście do miejskich rogatek przy skrzyżowaniu z drogą do Dąbrowicy.
Ta inwestycja z przedłużeniem Monte Cassino jest konieczna, bo usprawni ruch w mocno zatłoczonej części miasta, a przy okazji stworzy nowy łącznik z obwodnicą. Warto by było jednak, aby Wojewódzki Zarząd Dróg wziął sobie do serca fatalny stan miejskiego odcinka wojewódzkiej trasy nałęczowskiej (nr 830), bo jego stan (nie mówiąc już o ciasnocie i braku utwardzonych poboczy, w których rosną słynne drzewa z zabytkowej alei) urąga wszelkim komunikacyjno-drogowym standardom. Co ciekawe, poza miastem ta trasa i jej nawierzchnia jest zupełnie dobra... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2017 o 11:26
0
Budujemy nowe drogi, a niektóre ulice w mieście powinny zostać zamknięte dla ruchu dlatego że są w fatalnym stanie technicznym i stwarzają bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa ruchu. Niech ktoś powie dlaczego na Al. Witosa wprowadzono ograniczenie prędkości do 30km/h ? Nie stać nas na utrzymanie ulic ?
Avatar
igg / 17 lutego 2017 o 23:40
0
Wspaniale, teraz bede rano musiala wstawac 2 godziny wczesniej aby dojechac do miasta. Przeciez to bedzie istna masakra. 3 i tak jezdzi slabo, a w godzinach szczytu to tragedia.. nawet nie chce mi sie wyobrazac jak bedzie z objazdami... 
Avatar
Robert / 23 lutego 2017 o 01:42
0
Ja się trochę boję, że to będzie spierniczone jak zwykle. Początkowo ta nowa droga nie miała miec połaczenia z ul. Nałęczowską. Teraz na planach są wjazdy i zjazdy. Tylko trzeba pamiętać, że to jest dodatkowe skrzyżowanie a nawet dwa obok siebie. Skręt w prawo można zrobić w miarę płynny ale w lewo już nie. Czyli albo będzie się czekac na skręt w Nałęczowską albo zrobią następną sygnalizację świetlną. Co spowoduje dodatkowe zakorkowanie ul. Nałęczowskiej a nie jej odkorkowanie.
Avatar
Gość / 21 lutego 2017 o 12:43
0
Ta inwestycja z przedłużeniem Monte Cassino jest konieczna, bo usprawni ruch w mocno zatłoczonej części miasta, a przy okazji stworzy nowy łącznik z obwodnicą. Warto by było jednak, aby Wojewódzki Zarząd Dróg wziął sobie do serca fatalny stan miejskiego odcinka wojewódzkiej trasy nałęczowskiej (nr 830), bo jego stan (nie mówiąc już o ciasnocie i braku utwardzonych poboczy, w których rosną słynne drzewa z zabytkowej alei) urąga wszelkim komunikacyjno-drogowym standardom. Co ciekawe, poza miastem ta trasa i jej nawierzchnia jest zupełnie dobra, najgorzej w mieście do miejskich rogatek przy skrzyżowaniu z drogą do Dąbrowicy.
Ta inwestycja z przedłużeniem Monte Cassino jest konieczna, bo usprawni ruch w mocno zatłoczonej części miasta, a przy okazji stworzy nowy łącznik z obwodnicą. Warto by było jednak, aby Wojewódzki Zarząd Dróg wziął sobie do serca fatalny stan miejskiego odcinka wojewódzkiej trasy nałęczowskiej (nr 830), bo jego stan (nie mówiąc już o ciasnocie i braku utwardzonych poboczy, w których rosną słynne drzewa z zabytkowej alei) urąga wszelkim komunikacyjno-drogowym standardom. Co ciekawe, poza miastem ta trasa i jej nawierzchnia jest zupełnie dobra... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2017 o 11:26
0
Budujemy nowe drogi, a niektóre ulice w mieście powinny zostać zamknięte dla ruchu dlatego że są w fatalnym stanie technicznym i stwarzają bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa ruchu. Niech ktoś powie dlaczego na Al. Witosa wprowadzono ograniczenie prędkości do 30km/h ? Nie stać nas na utrzymanie ulic ?
Avatar
igg / 17 lutego 2017 o 23:40
0
Wspaniale, teraz bede rano musiala wstawac 2 godziny wczesniej aby dojechac do miasta. Przeciez to bedzie istna masakra. 3 i tak jezdzi slabo, a w godzinach szczytu to tragedia.. nawet nie chce mi sie wyobrazac jak bedzie z objazdami... 
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 22:18
0
Jako mieszkanka ul. Nałęczowskiej długo czekałam na rozpoczęcie tej inwestycji. Mam nadzieję. że pod rządami Prezydenta Zuka zakończy się w zapowiedzianym terminie. Zamieszczony plan jest wyrazisty i dobrze informuje o rzeczonej okolicy. Ukończenie małej obwodnicy miejskiej odczują korzystnie mieszkańcy całego miasta, zwłaszcza jeżdżący aleją Kraśnicką. Dobra robota. AW
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 18:32
0
Jak fajnie czyta sie tepe komentarze pisowcow, jaka partia taki elektorat, blyszcza jak misiewicz o 5 nad ranem w bialymstoku pod barem.
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 16:33
+1
Dworzec PKS przenosi się obok PKP na życzenie wszystkich mieszkańców, którzy od lat błagają o uporządkowanie syfu na Podzamczu. Przebudowa Racławickich jest w planach od lat, jeżeli uważasz, że najważniejsza arteria w Lublinie jest przebudowywana pod konkretnego inwestora to weź duży młotek i pieprznij się nim w łeb. A jakie znaczenie dla budowy hotelu ma to ile jest pasów na Racławickich? Jeżeli już to powstanie buspasów utrudni i pogorszy dojazd do ewentualnego hotelu. O przebudowę skrzyżowania Ducha błagali mieszkańcy od wielu lat. Zajezdnię po MPK mógł kupić każdy tępaku. Została sprzedana na otwartym przetargu, wystarczyło zapłacić więcej. Nową zajezdnię planowano na Felinie już kilkanaście lat temu - była w planach i każdy o tym wiedział. Najbardziej oszpecił panoramę Lublina ohydny budynek Centrum Onkologii o którego wyglądzie zdecydowała świętobliwa pani dyrektor z Kielc. A skoro już się zapluwasz to przypominam, że budynek przy ul. Żwirki i Wigury postawił nie kto inny jak pisiorski kandydat na prezydenta pan Muszyński. I to na gruncie który był wcześniej własnością izby adwokackiej, jeśli się nie mylę. Ani słowa o tym? Ani słowa o tym, że zmienia się gładko przeznaczenie gruntów archidiecezji a ostatnio szykują się zmiany dla pana senatora z PiS? Ech te pisiory, kłamstwo przeplata się z insynuacją pod stekiem zakłamanych sloganów.
Dworzec PKS przenosi się obok PKP na życzenie wszystkich mieszkańców, którzy od lat błagają o uporządkowanie syfu na Podzamczu. Przebudowa Racławickich jest w planach od lat, jeżeli uważasz, że najważniejsza arteria w Lublinie jest przebudowywana pod konkretnego inwestora to weź duży młotek i pieprznij się nim w łeb. A jakie znaczenie dla budowy hotelu ma to ile jest pasów na Racławickich? Jeżeli już to powstanie buspasów utrudni i pogorszy dojazd do ewentualnego hotelu. O przebudowę skrzyżowania Ducha błagali mieszkańcy od wielu lat. Zajezd... rozwiń
Avatar
Leo / 16 lutego 2017 o 15:08
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Żuk twardo walczy o każdy grosz dla miasta i za to chłopa szanuję. Nie czeka na mannę z nieba, nie powtarza "nie da się", tylko bez przerwy się rozgląda gdzie by tu można złapać kolejne dofinansowanie.
z całym szacunkiem dla prezydenta Żuka, ale to nie on się "rozgląda",
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 14:12
-1
tak tak, najlepsze warunki zabudowy, 10 , 12 pięter dostają wrogowie układu zamkniętego, to niby oni wynajmują swoją powierzchnie UM Lublin czy ARR, to oni wynajmują dziurę w ziemi za 70 baniek, to dla nich buduje się skrzyżowanie za 60 mln, to dla nich jest przebudowa al. Racławickich aby zrobić dojazd do nowego hotelu, to dla nich przenosi się dworzec PKS obok Areny, żeby mogli tam zbudować kolejny szpetny biurowiec, to im sprzedaje się zajezdnie i pozwala zniszczyć panoramę miasta. Taka lista nie ma końca. Dlaczego te tuzy biznesu nie robią interesów gdzie indziej, tylko w Lublinie im wszystko wychodzi? Tak, UKŁAD ZAMKNIĘTY w LUBLINIE!!!!
tak tak, najlepsze warunki zabudowy, 10 , 12 pięter dostają wrogowie układu zamkniętego, to niby oni wynajmują swoją powierzchnie UM Lublin czy ARR, to oni wynajmują dziurę w ziemi za 70 baniek, to dla nich buduje się skrzyżowanie za 60 mln, to dla nich jest przebudowa al. Racławickich aby zrobić dojazd do nowego hotelu, to dla nich przenosi się dworzec PKS obok Areny, żeby mogli tam zbudować kolejny szpetny biurowiec, to im sprzedaje się zajezdnie i pozwala zniszczyć panoramę miasta. Taka lista nie ma końca. Dlaczego te tuzy biznesu nie rob... rozwiń
Avatar
tellchar / 16 lutego 2017 o 13:55
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
ktoś nie pomyślał bo dojazd do obwodnicy trzeba było zrobić dalej z ruchliwej  al.JPII a nie z Wojciechowskiej-od której to ulicy jest już bliziutko do rozpoczynającej obwodnicę al.Solidarności
ale ten dojazd będzie właśnie do nowego odcinka al. Solidarności koło skansenu. Chodzi o to, że ludzie jadący z Czubów czy z Węglina nie będą musieli jechać Kraśnicką i Sikorskiego do Solidarności, tylko przy kościele na poczekajce pojadą Bohaterów Monte Cassino w stronę nowego odcinka Solidarności koło skansenu
ale ten dojazd będzie właśnie do nowego odcinka al. Solidarności koło skansenu. Chodzi o to, że ludzie jadący z Czubów czy z Węglina nie będą musieli jechać Kraśnicką i Sikorskiego do Solidarności, tylko przy kościele na poczekajce pojadą Bohaterów Monte Cassino w stronę nowego odcinka Solidarności koło skansenu rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 8

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 120 50

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 56 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.