Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 września 2012 r.
17:23
Edytuj ten wpis

Lublin: Smoleńska tablica i ulica Wojtasa

Autor: Zdjęcie autora rp jsz
0 16 A A
Kościół i klasztor o.o. Kapucynów w Lublinie  (Archiwum)
Kościół i klasztor o.o. Kapucynów w Lublinie (Archiwum)

Tablica upamiętniająca 96 osób, które zginęły w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, zostanie odsłonięta 16 września na ścianie klasztoru o. Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W mieście będzie również ulica lubelskiego posła PSL Edwarda Wojtasa, jednej z ofiar tragedii.

– Ważnym elementem, troski o dobro wspólne narodu i państwa polskiego jest trwała pamięć o tych, którzy zginęli na służbie Rzeczypospolitej – napisali w czwartek w komunikacie Andrzej Pruszkowski i Krzysztof Michałkiewicz, politycy PiS i jednocześnie szefowie komitetu fundującego tablicę.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 16 mszą świętą pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika. Po odsłonięciu tablicy z koncertem wystąpi Andrzej Kołakowski.

Także w czwartek lubelscy radni uchwalili, że przedłużenie ulicy Do Dysa będzie nosiło imię Edwarda Wojtasa. Chodzi o odcinek od ul. Stefczyka do ul. Choiny. "Lata służby publicznej Edwarda Wojtasa zaowocowały wieloma inwestycjami na rzecz miasta, które w znaczny sposób wpłynęły na jego rozwój.

Edward Wojtas był człowiekiem, który "znosił bariery polityczne” (…) starł się łączyć, a nie dzielić” – czytamy w uzasadnieniu prezydenckiej uchwały. Droga powinna być gotowa pod koniec roku.

Wojtas był posłem i szefem PSL w województwie. Wcześniej zasiadał m. in. w fotelu marszałka województwa.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 września 2012 o 18:39
0
nie jestem miłośnikiem PiSu ale miałkie to[quote name='jedrek' timestamp='1346998601' post='671493']
A może wykorzystać pomysł ze stolicy i co nieco w Lublinie zastosować!

Wycieczka szkolna do W-wy w 2020 roku

- Uwaga, dzieci, dochodzimy do ulicy Lecha Kaczyńskiego, która przez wiele
lat była nazywana Krakowskim Przedmieściem - mówi pani nauczycielka.
- Jak to? Przecież przed chwilą byliśmy na ulicy Lecha Kaczyńskiego!
- Oj, Piotrusiu, znowu nie uważałeś. To nie była ulica, tylko aleja, i nie
Lecha Kaczyńskiego, tylko Prezydenta Kaczyńskiego.
- Psze pani, a co to za budynek?
- To Sanktuarium Lecha Kaczyńskiego Jedynego Prezydenta IV RP, dawniej był
to Pałac Prezydencki. Chciałabym wam zwrócić uwagę na stojące przy bramie
krzyże. Wiecie skąd się wzięły?
- Kogoś tu ukrzyżowali?
- Nie, Wojtusiu. No jak to? Nie wiecie?
- Nie wiemy, psze pani.
- No przecież macie w tygodniu po 5 lekcji z historii życia Lecha
Kaczyńskiego.
- No tak, ale w podstawówce przerabia się tylko młodzieńcze lata
Kaczyńskiego, ostatnio mieliśmy lekcje o Pierwszej Komunii pana prezydenta.
- Jak to młodzieńcze lata? A reszta?
- Resztę żywota Lecha Kaczyńskiego przerabia się dopiero w gimnazjum i
liceum, psze pani.
- Aaaa, chyba, że tak. No więc słuchajcie, drogie dzieci. Ten wielki krzyż
postawiono tu po śmierci pana prezydenta, aby oddać cześć jego pamięci i
przez długie lata toczono walki, aby mógł tu pozostać. Na szczęście teraz
może tu stać i nikt go nie zabierze.
- Psze pani, a można sobie przy nim zrobić zdjęcie?
- Można Martynko, ale uważaj, aby go nie dotknąć, bo jest na nim metalowa
siatka, która jest pod wysokim napięciem. To takie zabezpieczenie, gdyby
ktoś próbował zabrać stąd krzyż.
- A ten mniejszy krzyż to skąd?
- Ten mniejszy postawiono, aby uczcić pamięć tych, którzy bronili tego
dużego krzyża.
- Psze pani, a wejdziemy do środka pałacu?
- Niestety, nie możemy, bo właśnie jest w nim remont. Włoscy malarze malują
olbrzymi fresk na suficie.
- Psze pani, a co to jest fresk?
- Takie malowidło na suficie, widzieliście przecież fresk w Kaplicy
Sykstyńskiej.
- Ja nie widziałem.
- Jak to, Wojtusiu? Nie byłeś z nami rok temu na wycieczce Śladami Wielkiego
Męża Stanu - misje zagraniczne Lecha Kaczyńskiego?
- Nie, bo byłem wtedy chory.
- A, psze pani, a co będzie na tym fresku namalowane?
- Arcydzieło, moje drogie dzieci. Będzie na nim przedstawione jak Bóg
przekazuje Lechowi Kaczyńskiemu berło i koronę, aby zaprowadził porządek
na Ziemi.
- Oj, to szkoda, że nie można wejść do środka i zobaczyć.
- Mówi się trudno, ale możemy obejrzeć pałac, to znaczy sanktuarium z
zewnątrz, też jest co oglądać.
- Ooo, a co to są za tablice?
- To 14 stacji przedstawiających mękę Lecha Kaczyńskiego, jaką przeszedł w
czasie swojego życia.
- "Stacja 7 - Lech Kaczyński kłóci się z Donaldem Tuskiem o krzesło w
Brukseli po raz drugi" - fajne!
- A patrzcie tu: "Lech Kaczyński przez Niemców kartoflem nazwany"!
- No już starczy, musimy iść dalej - mamy jeszcze tyle do zobaczenie w
Warszawie.
- O kurcze! Patrzcie to! Co to za wielkie bryły, psze pani?
- Oj, Piotrusiu, przecież widać, że to buty.
- A po co ktoś postawił taki wielki pomnik butom?
- To nie jest pomnik butów, tylko pierwszy element budowanego pomnika Lecha
Kaczyńskiego. Na razie zrobili mu tylko buty, ale cały czas budują resztę
postaci.
- Ale psze pani, ten pomnik będzie tak wielki, że jego głowy w ogóle nie
będzie widać z ziemi!
- No, w Warszawie na pewno nie da się zobaczyć twarzy pana prezydenta, ale
za to z Moskwy jego srogie spojrzenie będzie widoczne doskonale...
[/quote]miałkie to takie o d... Marynie.
nie jestem miłośnikiem PiSu ale miałkie to[quote name='jedrek' timestamp='1346998601' post='671493']
A może wykorzystać pomysł ze stolicy i co nieco w Lublinie zastosować!

Wycieczka szkolna do W-wy w 2020 roku

- Uwaga, dzieci, dochodzimy do ulicy Lecha Kaczyńskiego, która przez wiele
lat była nazywana Krakowskim Przedmieściem - mówi pani nauczycielka.
- Jak to? Przecież przed chwilą byliśmy na ulicy Lecha Kaczyńskiego!
- Oj, Piotrusiu, znowu ni... rozwiń
Avatar
polonistka / 7 września 2012 o 18:37
0
[quote name='LUBELAK' timestamp='1346970348' post='671445']
Konserwator dał d...y pisiurom i to bez mydła. Pruszkowski z Michałkiewiczem i s-ką nie są przedstawicielami społeczeństwa i nie mogą być taką samozwańczą grupą terroryzującą lubelaków. Jak są odważni występować o zgody do urządów to niech mają odwagę się pod tym podpisać a nie jak tchórze zasłaniać się nieokreślonym społeczeństwem. Liczą na to, że za 50 lat nikt nie będzie pamiętał podłoża tego wydażenia i ignoranci uwierzą w ten spontaniczny odróch społeczny? NIGDY!
[/quote]Ignorant językowy/wydażenia,odróch/kto tak pisze ?Tępak.
[quote name='LUBELAK' timestamp='1346970348' post='671445']
Konserwator dał d...y pisiurom i to bez mydła. Pruszkowski z Michałkiewiczem i s-ką nie są przedstawicielami społeczeństwa i nie mogą być taką samozwańczą grupą terroryzującą lubelaków. Jak są odważni występować o zgody do urządów to niech mają odwagę się pod tym podpisać a nie jak tchórze zasłaniać się nieokreślonym społeczeństwem. Liczą na to, że za 50 lat nikt nie będzie pamiętał podłoża tego wydażenia i ignoranci uwierzą w ten spontaniczny odróch sp... rozwiń
Avatar
Gość / 7 września 2012 o 09:56
0
Był jakims tam urzędnikiem ,ale dla mnie niczym się nie wykazał .Ja zapamiętałam jako człowieka organizującego konferencje z kumplem z pod znaku kończynki .Później się pokłócili .te konferencje z dziennikarzami dla mnie były farsą .Kogo zjednoczył ,co wybudował proszę o konkretne przykłady.nie to ,że osobiście mam przeciwko człowiekowi .Dla mnie są w/w i urzędnicy z UW ,UM urzednikami wykonującymi pracę za pieniądze lepiej lub gorzej .
Avatar
jedrek / 7 września 2012 o 08:16
0
A może wykorzystać pomysł ze stolicy i co nieco w Lublinie zastosować!

Wycieczka szkolna do W-wy w 2020 roku

- Uwaga, dzieci, dochodzimy do ulicy Lecha Kaczyńskiego, która przez wiele
lat była nazywana Krakowskim Przedmieściem - mówi pani nauczycielka.
- Jak to? Przecież przed chwilą byliśmy na ulicy Lecha Kaczyńskiego!
- Oj, Piotrusiu, znowu nie uważałeś. To nie była ulica, tylko aleja, i nie
Lecha Kaczyńskiego, tylko Prezydenta Kaczyńskiego.
- Psze pani, a co to za budynek?
- To Sanktuarium Lecha Kaczyńskiego Jedynego Prezydenta IV RP, dawniej był
to Pałac Prezydencki. Chciałabym wam zwrócić uwagę na stojące przy bramie
krzyże. Wiecie skąd się wzięły?
- Kogoś tu ukrzyżowali?
- Nie, Wojtusiu. No jak to? Nie wiecie?
- Nie wiemy, psze pani.
- No przecież macie w tygodniu po 5 lekcji z historii życia Lecha
Kaczyńskiego.
- No tak, ale w podstawówce przerabia się tylko młodzieńcze lata
Kaczyńskiego, ostatnio mieliśmy lekcje o Pierwszej Komunii pana prezydenta.
- Jak to młodzieńcze lata? A reszta?
- Resztę żywota Lecha Kaczyńskiego przerabia się dopiero w gimnazjum i
liceum, psze pani.
- Aaaa, chyba, że tak. No więc słuchajcie, drogie dzieci. Ten wielki krzyż
postawiono tu po śmierci pana prezydenta, aby oddać cześć jego pamięci i
przez długie lata toczono walki, aby mógł tu pozostać. Na szczęście teraz
może tu stać i nikt go nie zabierze.
- Psze pani, a można sobie przy nim zrobić zdjęcie?
- Można Martynko, ale uważaj, aby go nie dotknąć, bo jest na nim metalowa
siatka, która jest pod wysokim napięciem. To takie zabezpieczenie, gdyby
ktoś próbował zabrać stąd krzyż.
- A ten mniejszy krzyż to skąd?
- Ten mniejszy postawiono, aby uczcić pamięć tych, którzy bronili tego
dużego krzyża.
- Psze pani, a wejdziemy do środka pałacu?
- Niestety, nie możemy, bo właśnie jest w nim remont. Włoscy malarze malują
olbrzymi fresk na suficie.
- Psze pani, a co to jest fresk?
- Takie malowidło na suficie, widzieliście przecież fresk w Kaplicy
Sykstyńskiej.
- Ja nie widziałem.
- Jak to, Wojtusiu? Nie byłeś z nami rok temu na wycieczce Śladami Wielkiego
Męża Stanu - misje zagraniczne Lecha Kaczyńskiego?
- Nie, bo byłem wtedy chory.
- A, psze pani, a co będzie na tym fresku namalowane?
- Arcydzieło, moje drogie dzieci. Będzie na nim przedstawione jak Bóg
przekazuje Lechowi Kaczyńskiemu berło i koronę, aby zaprowadził porządek
na Ziemi.
- Oj, to szkoda, że nie można wejść do środka i zobaczyć.
- Mówi się trudno, ale możemy obejrzeć pałac, to znaczy sanktuarium z
zewnątrz, też jest co oglądać.
- Ooo, a co to są za tablice?
- To 14 stacji przedstawiających mękę Lecha Kaczyńskiego, jaką przeszedł w
czasie swojego życia.
- "Stacja 7 - Lech Kaczyński kłóci się z Donaldem Tuskiem o krzesło w
Brukseli po raz drugi" - fajne!
- A patrzcie tu: "Lech Kaczyński przez Niemców kartoflem nazwany"!
- No już starczy, musimy iść dalej - mamy jeszcze tyle do zobaczenie w
Warszawie.
- O kurcze! Patrzcie to! Co to za wielkie bryły, psze pani?
- Oj, Piotrusiu, przecież widać, że to buty.
- A po co ktoś postawił taki wielki pomnik butom?
- To nie jest pomnik butów, tylko pierwszy element budowanego pomnika Lecha
Kaczyńskiego. Na razie zrobili mu tylko buty, ale cały czas budują resztę
postaci.
- Ale psze pani, ten pomnik będzie tak wielki, że jego głowy w ogóle nie
będzie widać z ziemi!
- No, w Warszawie na pewno nie da się zobaczyć twarzy pana prezydenta, ale
za to z Moskwy jego srogie spojrzenie będzie widoczne doskonale...
A może wykorzystać pomysł ze stolicy i co nieco w Lublinie zastosować!

Wycieczka szkolna do W-wy w 2020 roku

- Uwaga, dzieci, dochodzimy do ulicy Lecha Kaczyńskiego, która przez wiele
lat była nazywana Krakowskim Przedmieściem - mówi pani nauczycielka.
- Jak to? Przecież przed chwilą byliśmy na ulicy Lecha Kaczyńskiego!
- Oj, Piotrusiu, znowu nie uważałeś. To nie była ulica, tylko aleja, i nie
Lecha Kaczyńskiego, tylko Prezydenta Kaczyńskiego.
- Psze pani, a co ... rozwiń
Avatar
Josef / 7 września 2012 o 08:05
0
Bardzo dobrze ,bo PSL nie zadbał o właściwe uczczenie swojego kolegi,a był nawet przeciwny w imię płatnej współpracy z liberałami.Cieszy mnie ,że inni pomyśleli o SP.Edwardzie,bo faryzeusze z PSL-u myślą tylko o stołkach!!!Ciekawe jak na buzi Hetmanowi nazywanemu się "lubelskim."
Avatar
zdzisiek / 7 września 2012 o 07:27
0
Zamiast kwiatów i świeczek proponuje żeby tam ćwiarteczki stawiać.
Avatar
były żołnierz / 7 września 2012 o 06:05
0
Idiota,tempak tak postępuje, że do jednego samolotu wsadza głównodowodzących armią, Dla mnie to wszystko jasne - Pan Prezydent Lech Kaczyński i jego świta organizowali tę "wycieczkę" i ponoszą pełna odpowiedzialność za organizacje i katastrofe.
P.S. Pośmiertnie też można ponosić odpowiedzialność. Kary nie można ponieść - Prezydent i organizatorzy dobrowolnie poddali się już karze.
Avatar
klas / 7 września 2012 o 02:24
0
A dlaczego na kościele? Przecież tam 30% było bezbozników!
Avatar
LUBELAK / 7 września 2012 o 00:25
0
Konserwator dał d...y pisiurom i to bez mydła. Pruszkowski z Michałkiewiczem i s-ką nie są przedstawicielami społeczeństwa i nie mogą być taką samozwańczą grupą terroryzującą lubelaków. Jak są odważni występować o zgody do urządów to niech mają odwagę się pod tym podpisać a nie jak tchórze zasłaniać się nieokreślonym społeczeństwem. Liczą na to, że za 50 lat nikt nie będzie pamiętał podłoża tego wydażenia i ignoranci uwierzą w ten spontaniczny odróch społeczny? NIGDY!
Avatar
kamil k / 6 września 2012 o 22:41
0
czekałem, czekałem aż się dzieci biedronia zjawią na forum, o to są!
Że pomnika nie chcą, ok zrozumiem, nie jest tani. Że marszu nie chcą, ok może im przeszkadzać. Ale jak czytam takich oszołomów, co im nawet tablica (jakich setki czy to dla Dejny czy to dla Miłosza) przeszkadza...to zdeptałbym. Jeden z drugim śmieć nawet nie zobaczy tej tablicy na oczy ale skrytykować musi bo myśli, że jest fajny. hiPOkryci i zdrajcy.
Avatar
Gość / 7 września 2012 o 18:39
0
nie jestem miłośnikiem PiSu ale miałkie to[quote name='jedrek' timestamp='1346998601' post='671493']
A może wykorzystać pomysł ze stolicy i co nieco w Lublinie zastosować!

Wycieczka szkolna do W-wy w 2020 roku

- Uwaga, dzieci, dochodzimy do ulicy Lecha Kaczyńskiego, która przez wiele
lat była nazywana Krakowskim Przedmieściem - mówi pani nauczycielka.
- Jak to? Przecież przed chwilą byliśmy na ulicy Lecha Kaczyńskiego!
- Oj, Piotrusiu, znowu nie uważałeś. To nie była ulica, tylko aleja, i nie
Lecha Kaczyńskiego, tylko Prezydenta Kaczyńskiego.
- Psze pani, a co to za budynek?
- To Sanktuarium Lecha Kaczyńskiego Jedynego Prezydenta IV RP, dawniej był
to Pałac Prezydencki. Chciałabym wam zwrócić uwagę na stojące przy bramie
krzyże. Wiecie skąd się wzięły?
- Kogoś tu ukrzyżowali?
- Nie, Wojtusiu. No jak to? Nie wiecie?
- Nie wiemy, psze pani.
- No przecież macie w tygodniu po 5 lekcji z historii życia Lecha
Kaczyńskiego.
- No tak, ale w podstawówce przerabia się tylko młodzieńcze lata
Kaczyńskiego, ostatnio mieliśmy lekcje o Pierwszej Komunii pana prezydenta.
- Jak to młodzieńcze lata? A reszta?
- Resztę żywota Lecha Kaczyńskiego przerabia się dopiero w gimnazjum i
liceum, psze pani.
- Aaaa, chyba, że tak. No więc słuchajcie, drogie dzieci. Ten wielki krzyż
postawiono tu po śmierci pana prezydenta, aby oddać cześć jego pamięci i
przez długie lata toczono walki, aby mógł tu pozostać. Na szczęście teraz
może tu stać i nikt go nie zabierze.
- Psze pani, a można sobie przy nim zrobić zdjęcie?
- Można Martynko, ale uważaj, aby go nie dotknąć, bo jest na nim metalowa
siatka, która jest pod wysokim napięciem. To takie zabezpieczenie, gdyby
ktoś próbował zabrać stąd krzyż.
- A ten mniejszy krzyż to skąd?
- Ten mniejszy postawiono, aby uczcić pamięć tych, którzy bronili tego
dużego krzyża.
- Psze pani, a wejdziemy do środka pałacu?
- Niestety, nie możemy, bo właśnie jest w nim remont. Włoscy malarze malują
olbrzymi fresk na suficie.
- Psze pani, a co to jest fresk?
- Takie malowidło na suficie, widzieliście przecież fresk w Kaplicy
Sykstyńskiej.
- Ja nie widziałem.
- Jak to, Wojtusiu? Nie byłeś z nami rok temu na wycieczce Śladami Wielkiego
Męża Stanu - misje zagraniczne Lecha Kaczyńskiego?
- Nie, bo byłem wtedy chory.
- A, psze pani, a co będzie na tym fresku namalowane?
- Arcydzieło, moje drogie dzieci. Będzie na nim przedstawione jak Bóg
przekazuje Lechowi Kaczyńskiemu berło i koronę, aby zaprowadził porządek
na Ziemi.
- Oj, to szkoda, że nie można wejść do środka i zobaczyć.
- Mówi się trudno, ale możemy obejrzeć pałac, to znaczy sanktuarium z
zewnątrz, też jest co oglądać.
- Ooo, a co to są za tablice?
- To 14 stacji przedstawiających mękę Lecha Kaczyńskiego, jaką przeszedł w
czasie swojego życia.
- "Stacja 7 - Lech Kaczyński kłóci się z Donaldem Tuskiem o krzesło w
Brukseli po raz drugi" - fajne!
- A patrzcie tu: "Lech Kaczyński przez Niemców kartoflem nazwany"!
- No już starczy, musimy iść dalej - mamy jeszcze tyle do zobaczenie w
Warszawie.
- O kurcze! Patrzcie to! Co to za wielkie bryły, psze pani?
- Oj, Piotrusiu, przecież widać, że to buty.
- A po co ktoś postawił taki wielki pomnik butom?
- To nie jest pomnik butów, tylko pierwszy element budowanego pomnika Lecha
Kaczyńskiego. Na razie zrobili mu tylko buty, ale cały czas budują resztę
postaci.
- Ale psze pani, ten pomnik będzie tak wielki, że jego głowy w ogóle nie
będzie widać z ziemi!
- No, w Warszawie na pewno nie da się zobaczyć twarzy pana prezydenta, ale
za to z Moskwy jego srogie spojrzenie będzie widoczne doskonale...
[/quote]miałkie to takie o d... Marynie.
nie jestem miłośnikiem PiSu ale miałkie to[quote name='jedrek' timestamp='1346998601' post='671493']
A może wykorzystać pomysł ze stolicy i co nieco w Lublinie zastosować!

Wycieczka szkolna do W-wy w 2020 roku

- Uwaga, dzieci, dochodzimy do ulicy Lecha Kaczyńskiego, która przez wiele
lat była nazywana Krakowskim Przedmieściem - mówi pani nauczycielka.
- Jak to? Przecież przed chwilą byliśmy na ulicy Lecha Kaczyńskiego!
- Oj, Piotrusiu, znowu ni... rozwiń
Avatar
polonistka / 7 września 2012 o 18:37
0
[quote name='LUBELAK' timestamp='1346970348' post='671445']
Konserwator dał d...y pisiurom i to bez mydła. Pruszkowski z Michałkiewiczem i s-ką nie są przedstawicielami społeczeństwa i nie mogą być taką samozwańczą grupą terroryzującą lubelaków. Jak są odważni występować o zgody do urządów to niech mają odwagę się pod tym podpisać a nie jak tchórze zasłaniać się nieokreślonym społeczeństwem. Liczą na to, że za 50 lat nikt nie będzie pamiętał podłoża tego wydażenia i ignoranci uwierzą w ten spontaniczny odróch społeczny? NIGDY!
[/quote]Ignorant językowy/wydażenia,odróch/kto tak pisze ?Tępak.
[quote name='LUBELAK' timestamp='1346970348' post='671445']
Konserwator dał d...y pisiurom i to bez mydła. Pruszkowski z Michałkiewiczem i s-ką nie są przedstawicielami społeczeństwa i nie mogą być taką samozwańczą grupą terroryzującą lubelaków. Jak są odważni występować o zgody do urządów to niech mają odwagę się pod tym podpisać a nie jak tchórze zasłaniać się nieokreślonym społeczeństwem. Liczą na to, że za 50 lat nikt nie będzie pamiętał podłoża tego wydażenia i ignoranci uwierzą w ten spontaniczny odróch sp... rozwiń
Avatar
Gość / 7 września 2012 o 09:56
0
Był jakims tam urzędnikiem ,ale dla mnie niczym się nie wykazał .Ja zapamiętałam jako człowieka organizującego konferencje z kumplem z pod znaku kończynki .Później się pokłócili .te konferencje z dziennikarzami dla mnie były farsą .Kogo zjednoczył ,co wybudował proszę o konkretne przykłady.nie to ,że osobiście mam przeciwko człowiekowi .Dla mnie są w/w i urzędnicy z UW ,UM urzednikami wykonującymi pracę za pieniądze lepiej lub gorzej .
Avatar
jedrek / 7 września 2012 o 08:16
0
A może wykorzystać pomysł ze stolicy i co nieco w Lublinie zastosować!

Wycieczka szkolna do W-wy w 2020 roku

- Uwaga, dzieci, dochodzimy do ulicy Lecha Kaczyńskiego, która przez wiele
lat była nazywana Krakowskim Przedmieściem - mówi pani nauczycielka.
- Jak to? Przecież przed chwilą byliśmy na ulicy Lecha Kaczyńskiego!
- Oj, Piotrusiu, znowu nie uważałeś. To nie była ulica, tylko aleja, i nie
Lecha Kaczyńskiego, tylko Prezydenta Kaczyńskiego.
- Psze pani, a co to za budynek?
- To Sanktuarium Lecha Kaczyńskiego Jedynego Prezydenta IV RP, dawniej był
to Pałac Prezydencki. Chciałabym wam zwrócić uwagę na stojące przy bramie
krzyże. Wiecie skąd się wzięły?
- Kogoś tu ukrzyżowali?
- Nie, Wojtusiu. No jak to? Nie wiecie?
- Nie wiemy, psze pani.
- No przecież macie w tygodniu po 5 lekcji z historii życia Lecha
Kaczyńskiego.
- No tak, ale w podstawówce przerabia się tylko młodzieńcze lata
Kaczyńskiego, ostatnio mieliśmy lekcje o Pierwszej Komunii pana prezydenta.
- Jak to młodzieńcze lata? A reszta?
- Resztę żywota Lecha Kaczyńskiego przerabia się dopiero w gimnazjum i
liceum, psze pani.
- Aaaa, chyba, że tak. No więc słuchajcie, drogie dzieci. Ten wielki krzyż
postawiono tu po śmierci pana prezydenta, aby oddać cześć jego pamięci i
przez długie lata toczono walki, aby mógł tu pozostać. Na szczęście teraz
może tu stać i nikt go nie zabierze.
- Psze pani, a można sobie przy nim zrobić zdjęcie?
- Można Martynko, ale uważaj, aby go nie dotknąć, bo jest na nim metalowa
siatka, która jest pod wysokim napięciem. To takie zabezpieczenie, gdyby
ktoś próbował zabrać stąd krzyż.
- A ten mniejszy krzyż to skąd?
- Ten mniejszy postawiono, aby uczcić pamięć tych, którzy bronili tego
dużego krzyża.
- Psze pani, a wejdziemy do środka pałacu?
- Niestety, nie możemy, bo właśnie jest w nim remont. Włoscy malarze malują
olbrzymi fresk na suficie.
- Psze pani, a co to jest fresk?
- Takie malowidło na suficie, widzieliście przecież fresk w Kaplicy
Sykstyńskiej.
- Ja nie widziałem.
- Jak to, Wojtusiu? Nie byłeś z nami rok temu na wycieczce Śladami Wielkiego
Męża Stanu - misje zagraniczne Lecha Kaczyńskiego?
- Nie, bo byłem wtedy chory.
- A, psze pani, a co będzie na tym fresku namalowane?
- Arcydzieło, moje drogie dzieci. Będzie na nim przedstawione jak Bóg
przekazuje Lechowi Kaczyńskiemu berło i koronę, aby zaprowadził porządek
na Ziemi.
- Oj, to szkoda, że nie można wejść do środka i zobaczyć.
- Mówi się trudno, ale możemy obejrzeć pałac, to znaczy sanktuarium z
zewnątrz, też jest co oglądać.
- Ooo, a co to są za tablice?
- To 14 stacji przedstawiających mękę Lecha Kaczyńskiego, jaką przeszedł w
czasie swojego życia.
- "Stacja 7 - Lech Kaczyński kłóci się z Donaldem Tuskiem o krzesło w
Brukseli po raz drugi" - fajne!
- A patrzcie tu: "Lech Kaczyński przez Niemców kartoflem nazwany"!
- No już starczy, musimy iść dalej - mamy jeszcze tyle do zobaczenie w
Warszawie.
- O kurcze! Patrzcie to! Co to za wielkie bryły, psze pani?
- Oj, Piotrusiu, przecież widać, że to buty.
- A po co ktoś postawił taki wielki pomnik butom?
- To nie jest pomnik butów, tylko pierwszy element budowanego pomnika Lecha
Kaczyńskiego. Na razie zrobili mu tylko buty, ale cały czas budują resztę
postaci.
- Ale psze pani, ten pomnik będzie tak wielki, że jego głowy w ogóle nie
będzie widać z ziemi!
- No, w Warszawie na pewno nie da się zobaczyć twarzy pana prezydenta, ale
za to z Moskwy jego srogie spojrzenie będzie widoczne doskonale...
A może wykorzystać pomysł ze stolicy i co nieco w Lublinie zastosować!

Wycieczka szkolna do W-wy w 2020 roku

- Uwaga, dzieci, dochodzimy do ulicy Lecha Kaczyńskiego, która przez wiele
lat była nazywana Krakowskim Przedmieściem - mówi pani nauczycielka.
- Jak to? Przecież przed chwilą byliśmy na ulicy Lecha Kaczyńskiego!
- Oj, Piotrusiu, znowu nie uważałeś. To nie była ulica, tylko aleja, i nie
Lecha Kaczyńskiego, tylko Prezydenta Kaczyńskiego.
- Psze pani, a co ... rozwiń
Avatar
Josef / 7 września 2012 o 08:05
0
Bardzo dobrze ,bo PSL nie zadbał o właściwe uczczenie swojego kolegi,a był nawet przeciwny w imię płatnej współpracy z liberałami.Cieszy mnie ,że inni pomyśleli o SP.Edwardzie,bo faryzeusze z PSL-u myślą tylko o stołkach!!!Ciekawe jak na buzi Hetmanowi nazywanemu się "lubelskim."
Avatar
zdzisiek / 7 września 2012 o 07:27
0
Zamiast kwiatów i świeczek proponuje żeby tam ćwiarteczki stawiać.
Avatar
były żołnierz / 7 września 2012 o 06:05
0
Idiota,tempak tak postępuje, że do jednego samolotu wsadza głównodowodzących armią, Dla mnie to wszystko jasne - Pan Prezydent Lech Kaczyński i jego świta organizowali tę "wycieczkę" i ponoszą pełna odpowiedzialność za organizacje i katastrofe.
P.S. Pośmiertnie też można ponosić odpowiedzialność. Kary nie można ponieść - Prezydent i organizatorzy dobrowolnie poddali się już karze.
Avatar
klas / 7 września 2012 o 02:24
0
A dlaczego na kościele? Przecież tam 30% było bezbozników!
Avatar
LUBELAK / 7 września 2012 o 00:25
0
Konserwator dał d...y pisiurom i to bez mydła. Pruszkowski z Michałkiewiczem i s-ką nie są przedstawicielami społeczeństwa i nie mogą być taką samozwańczą grupą terroryzującą lubelaków. Jak są odważni występować o zgody do urządów to niech mają odwagę się pod tym podpisać a nie jak tchórze zasłaniać się nieokreślonym społeczeństwem. Liczą na to, że za 50 lat nikt nie będzie pamiętał podłoża tego wydażenia i ignoranci uwierzą w ten spontaniczny odróch społeczny? NIGDY!
Avatar
kamil k / 6 września 2012 o 22:41
0
czekałem, czekałem aż się dzieci biedronia zjawią na forum, o to są!
Że pomnika nie chcą, ok zrozumiem, nie jest tani. Że marszu nie chcą, ok może im przeszkadzać. Ale jak czytam takich oszołomów, co im nawet tablica (jakich setki czy to dla Dejny czy to dla Miłosza) przeszkadza...to zdeptałbym. Jeden z drugim śmieć nawet nie zobaczy tej tablicy na oczy ale skrytykować musi bo myśli, że jest fajny. hiPOkryci i zdrajcy.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 5 4

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 29 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 37 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 7 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce