Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2016 r.
12:08

Spacer z psem po Lublinie to spore ryzyko

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 27 A A

Poważnymi zatruciami kończą się ostatnio dla psów i kotów niewinne spacery po osiedlach. Wszystko przez chemikalia, którymi administratorzy zwalczają chwasty z obrzeży chodników. Zwierzęta narażone są nawet na trwały uszczerbek na zdrowiu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czasem objawem są wymioty i gorsze samopoczucie, które przechodzi. Jednak czasem konieczna jest hospitalizacja – mówi Robert Kraczkowski z lecznicy dla zwierząt Chiron-Vet. Do gabinetów przy ul. Szmaragdowej trafiło w tym roku już kilka psów i kotów z objawami zatrucia środkami chwastobójczymi.

Opryski zamiast mechanicznego usuwania chwastów coraz częściej wybierają administratorzy publicznie dostępnych terenów. Tak, jak choćby trzech miejskich boisk na os. Błonie, w rejonie ul. Husarskiej i Hetmańskiej. Tu ekipy z rozpylaczami pojawiły się wczoraj rano.

– Ci panowie używają środków, które dla zwierząt są szkodliwe – zadzwoniła do nas zaniepokojona Joanna Lipska. – Miesiąc temu w tej samej dzielnicy było sporo podtrutych psów.

– Opryskiwana jest alejka obok boiska, w ten sposób pozbywamy się chwastów – przyznaje Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – To standardowy zabieg z zastosowaniem dopuszczonych do użycia środków. Oprysk wykonywany jest nisko nad ziemią, więc środek nie rozprzestrzenia się, poza tym jest absolutnie bezpieczny i od razu po wyschnięciu nie jest dla nikogo szkodliwy.

Gdy pytamy o nazwę preparatu słyszymy, że to Chwastox. Taką nazwę nosi jednak cała gama środków, a ulotka jednego z nich informuje, że na opryskany teren nie wolno wprowadzać zwierząt przez 21 dni. Dopytujemy więc, który to konkretnie środek. – To jednak nie był Chwastox, tylko Fernando – mówi rzecznik MOSiR. – To środek atestowany i dopuszczony do użytkowania.

Sprawdzamy i tę etykietę. A ta informuje, że na opryskany teren nie wolno wprowadzać zwierząt przez 7 dni. Sęk w tym, że wie o tym osoba trzymająca opakowanie, ale nie wie właściciel psa bawiącego się w opryskanym miejscu. Niektóre administracje ostrzegają o opryskach wieszając ogłoszenia na drzwiach klatek schodowych, ale ktoś, kto na spacer z psem przyjdzie z sąsiedniego osiedla, raczej drzwi do innych bloków nie ogląda.

Najbardziej nieświadome zagrożenia są same zwierzęta. Dla nich taki spacer może się skończyć nawet trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. – Niedawno przyjąłem bardzo zatrutą, starszą kotkę – mówi Kraczkowski. – Sytuacja była fatalna, kotka była hospitalizowana przez 10 dni, ale wyzdrowiała. Wątrobę ma jednak uszkodzoną.

Lekarze weterynarii radzą, by w przypadku podejrzeń, że zwierzę zatruło się środkami ochrony roślin nie próbować go leczyć na własną rękę.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 25 czerwca 2016 o 14:51
0
kasia napisał:
Zwierzęta od zarania dziejów były  u boku człowieka taka jest prawda a tzw człowiek jeżeli nie ma szacunku do zwierząt to nie jest nic wart i nie zasługuje na szacunek
Poczytaj sobie komentarze i  zobacz jaki szacunek do ludzi mają zafajdani zoofile, prawda jest taka ze jak masz szacunek do ludzi to bedziesz miała do zwierząt NIGDY ODWROTNIE co widać pod każdym artykułem takiego typu. Zoofile to niestety najgorsza kategoria , psu by wszystko oddali natomiast krzywde człowieka zlali by cieplym moczem.
Poczytaj sobie komentarze i  zobacz jaki szacunek do ludzi mają zafajdani zoofile, prawda jest taka ze jak masz szacunek do ludzi to bedziesz miała do zwierząt NIGDY ODWROTNIE co widać pod każdym artykułem takiego typu. Zoofile to niestety najgorsza kategoria , psu by wszystko oddali natomiast krzywde człowieka zlali by cieplym moczem. rozwiń
Avatar
celina / 25 czerwca 2016 o 14:15
0
właściciel napisał:
wasze bachory są gorsze niż te psy przyjdzie człowiek z nocy wysyłany a te drą rybę od 7do 23 a pies szczeknie parę razy i jest cicho a te rozwydrzone bez stresowo wychowywane bachorzyska drą gębę non stop srają i szczerą w piaskownice a potem się w tym bawią
no to teraz kużwa zrobię porzadek z psami i bachorami, psy won z blokowisk, a bachory - ich rodzice dostają 500 zł na jedną sztukę także niech się nimi zajmuja, policja i inne instytucje będa na każdym kroku powiadamiani o złym postępowaniu bachorów, bo jak sie za darmo tyle forsy dostaje to niech teraz rodzice przy sobie trzymają te bachory, bo stracą 500 zł,. oto jak pieprzony rzad nauczył mnie nienawiści, bo ja na swoje bachory za***ałam na każdą ich wydaną złotówkę i dalej za***am za 1200 zł, buy szlag trafił tych rzadzących. pozbawili mnie człowieczeństwa. walczyć będę teraz na każdym kroku.
no to teraz kużwa zrobię porzadek z psami i bachorami, psy won z blokowisk, a bachory - ich rodzice dostają 500 zł na jedną sztukę także niech się nimi zajmuja, policja i inne instytucje będa na każdym kroku powiadamiani o złym postępowaniu bachorów, bo jak sie za darmo tyle forsy dostaje to niech teraz rodzice przy sobie trzymają te bachory, bo stracą 500 zł,. oto jak pieprzony rzad nauczył mnie nienawiści, bo ja na swoje bachory za***ałam na każdą ich wydaną złotówkę i dalej za***am za 1200 zł, buy szlag trafił tych rzadzący... rozwiń
Avatar
fela / 25 czerwca 2016 o 12:52
0
Dominika napisał:
ludzie są absolutnie obrzydliwi. ci co tu piszą z wielką nienawiścią do zwierząt i ci którzy mają zwierzęta i po nich nie sprzątają korzystając z publicznych trawników . zakaz posiadania psów w blokach? to może od razu zróbmy sobie getta, dla ludzi ze zwierzętami osobne, dla ludzi z dziećmi osobne, dla ludzi z wyższym wykształceniem jeszcze inne bo co mi jakiś nie wykształcony półgłówek będzie chodził po tym samym chodniku co ja inteligent? weźcie wy się puknijcie w głowy ! brak słów na takich pseudo ludzi co mają w poważaniu tylko swoją *** i ego które w żadnym mieszkaniu w bloku by się nie zmieściło. idźcie sobie zróbcie swoje państwo bo wstyd z wami egzystować.
nie getta, tylko jak się mieszka wśród  innych ludzi to trzeba brac pod uwagę też innych, na co mi szczekające pod oknem i obsrywające psy i to jeszcze ranoi o godz. 5-7, a teraz wakacje, dzieci śpią o tej godzinie, a tu ci pod oknem chapie i pobudka, bo okna pootwierane, bo goraco. Nie umie się jeden z drugim bałwanem zachować mając psa, to po cholerę go ma. WYPAD, już wycierpiałam 4 lata jak pies sąsiadki nocami nie mówiąc o dniu szczekał pozostawiony sam w domu, bo ona pracowała jako pielęgniarka i miala min. nocne zmiany, to było coś okropnego, w dzień byłam w pracy niewyspana, zmęczona. I do niej żaden argument nie docierał, wypadałoby kuźwa walic w łeb prosto, bo to głąbisko nie liczył się  innymi sąsiadami.
nie getta, tylko jak się mieszka wśród  innych ludzi to trzeba brac pod uwagę też innych, na co mi szczekające pod oknem i obsrywające psy i to jeszcze ranoi o godz. 5-7, a teraz wakacje, dzieci śpią o tej godzinie, a tu ci pod oknem chapie i pobudka, bo okna pootwierane, bo goraco. Nie umie się jeden z drugim bałwanem zachować mając psa, to po cholerę go ma. WYPAD, już wycierpiałam 4 lata jak pies sąsiadki nocami nie mówiąc o dniu szczekał pozostawiony sam w domu, bo ona pracowała jako pielęgniarka i miala min. nocne zmiany, ... rozwiń
Avatar
Dominika / 25 czerwca 2016 o 12:42
0
ludzie są absolutnie obrzydliwi. ci co tu piszą z wielką nienawiścią do zwierząt i ci którzy mają zwierzęta i po nich nie sprzątają korzystając z publicznych trawników . zakaz posiadania psów w blokach? to może od razu zróbmy sobie getta, dla ludzi ze zwierzętami osobne, dla ludzi z dziećmi osobne, dla ludzi z wyższym wykształceniem jeszcze inne bo co mi jakiś nie wykształcony półgłówek będzie chodził po tym samym chodniku co ja inteligent? weźcie wy się puknijcie w głowy ! brak słów na takich pseudo ludzi co mają w poważaniu tylko swoją *** i ego które w żadnym mieszkaniu w bloku by się nie zmieściło. idźcie sobie zróbcie swoje państwo bo wstyd z wami egzystować.
ludzie są absolutnie obrzydliwi. ci co tu piszą z wielką nienawiścią do zwierząt i ci którzy mają zwierzęta i po nich nie sprzątają korzystając z publicznych trawników . zakaz posiadania psów w blokach? to może od razu zróbmy sobie getta, dla ludzi ze zwierzętami osobne, dla ludzi z dziećmi osobne, dla ludzi z wyższym wykształceniem jeszcze inne bo co mi jakiś nie wykształcony półgłówek będzie chodził po tym samym chodniku co ja inteligent? weźcie wy się puknijcie w głowy ! brak słów na takich pseudo ludzi co mają w poważaniu tylko swoją ***... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2016 o 12:14
0
przestańcie czepiać się psów i ich właścicieli ... najwięcej śmiecą i szkodzą tak naprawdę sami ludzie !!!!!!!!!! mamusie rzucają zasrane pampersy gdzie popadnie, wystawiają dzieci do srania za ławkami przy placach zabaw ( nie raz zostało to zauważone przeze mnie ) gówno jak zostało nasrane tak zostawało, papier toaletowy bądź chusteczka po podtartym tyłku również ... z resztą nie tylko to... ale to są tylko dzieci, największymi brudasami są dorośli odpowiedzialni za ten cały syf ( bo też mogą sprzątać odchody po dzieciach jak je wystawiają w krzak albo za ławkę ) , wywalają śmieci gdzie popadnie, niektóre babsztyle rozrzucają zużyte podpaski , faceci butelki po piwsku, puszki i inny syf - wiele wymieniać , a tu poniżej kilka zdjęć zrobionych podczas spacerów ***www31.speedyshare.com/hkxut/faeeed13/download/dsc-0009.jpg ***www32.speedyshare.com/afbr7/93b0920b/download/dsc-0018.jpg ***www32.speedyshare.com/m4nt9/4a4089b8/download/dsc-0019.jpg ***www35.speedyshare.com/bd6xe/622581ca/download/dsc02340.jpg ***www33.speedyshare.com/rmf8h/8e9c7de0/download/dsc02341.jpg ***www33.speedyshare.com/cuhfg/db0aae44/download/dsc02463.jpg ***www30.speedyshare.com/ecvqy/81af593b/download/dsc02627.jpg także za nim osądzicie to przypatrzcie się , rozglądajcie wokół siebie a zobaczycie kto jest większy brudas ...
przestańcie czepiać się psów i ich właścicieli ... najwięcej śmiecą i szkodzą tak naprawdę sami ludzie !!!!!!!!!! mamusie rzucają zasrane pampersy gdzie popadnie, wystawiają dzieci do srania za ławkami przy placach zabaw ( nie raz zostało to zauważone przeze mnie ) gówno jak zostało nasrane tak zostawało, papier toaletowy bądź chusteczka po podtartym tyłku również ... z resztą nie tylko to... ale to są tylko dzieci, największymi brudasami są dorośli odpowiedzialni za ten cały syf ( bo też mogą sprzątać odchody po dzieciach jak je wystawiają ... rozwiń
Avatar
sis / 25 czerwca 2016 o 11:14
0
Właściciel napisał:
Wasze bachory są gorsze niż te psy przyjdzie człowiek z nocy wysyłany a te drą rybę od 7do 23 a pies szczeknie parę razy i jest cicho a te rozwydrzone bez stresowo wychowywane bachorzyska drą gębę non stop srają i szczerą w piaskownice a potem się w tym bawią
w tym gorsze, że ty też byłeś tym bachorem i widac jak ciebie rodzice wychowali, bo dzieci się zachowują tak jak ich rodzice wychowaja, także najgorsze jak idioci mają dzieci albo psy
Avatar
desd / 25 czerwca 2016 o 11:12
0
awaro napisał:
Sprzataczka ,która sprząta teren administrowany przez administracje na Gazowej na ul Abramowickiej często biega ze środkiem i pryska parking,trawnik.Nikt jej nie zwraca uwagi,a na trawniku bawią się dzieci.Pomyślałam o tym,że zawiadomię sanepid .Pani jak jej nie pasuje drzewo to też podlewa,aby mniej miała sprzątania.Psa weźmiesz na smycz,a dziecko nie .
a sanepid co ma do tego, lepiej leć do proboszcza,
Avatar
Właściciel / 25 czerwca 2016 o 11:08
0
Wasze bachory są gorsze niż te psy przyjdzie człowiek z nocy wysyłany a te drą rybę od 7do 23 a pies szczeknie parę razy i jest cicho a te rozwydrzone bez stresowo wychowywane bachorzyska drą gębę non stop srają i szczerą w piaskownice a potem się w tym bawią 
Avatar
awaro / 25 czerwca 2016 o 11:03
0
Sprzataczka ,która sprząta teren administrowany przez administracje na Gazowej na ul Abramowickiej często biega ze środkiem i pryska parking,trawnik.Nikt jej nie zwraca uwagi,a na trawniku bawią się dzieci.Pomyślałam o tym,że zawiadomię sanepid .Pani jak jej nie pasuje drzewo to też podlewa,aby mniej miała sprzątania.Psa weźmiesz na smycz,a dziecko nie .
Avatar
czytelnik / 25 czerwca 2016 o 09:07
0
Wprowadzić zakaz hodowli psów w  blokowiskach i będzie spokój. Zwierzęta się   bardziej w nich męczą   niż ludzie. Wyją,  balkon służy jako wybieg. siki spływają na pościel ,która się  wietrzy piętro niżej, Koło blokowisk  jedna  sralnia na trawnikach, na których bawią się  idące ze szkoły dzieci. Higiena całą  gębą...
Avatar
ja / 25 czerwca 2016 o 14:51
0
kasia napisał:
Zwierzęta od zarania dziejów były  u boku człowieka taka jest prawda a tzw człowiek jeżeli nie ma szacunku do zwierząt to nie jest nic wart i nie zasługuje na szacunek
Poczytaj sobie komentarze i  zobacz jaki szacunek do ludzi mają zafajdani zoofile, prawda jest taka ze jak masz szacunek do ludzi to bedziesz miała do zwierząt NIGDY ODWROTNIE co widać pod każdym artykułem takiego typu. Zoofile to niestety najgorsza kategoria , psu by wszystko oddali natomiast krzywde człowieka zlali by cieplym moczem.
Poczytaj sobie komentarze i  zobacz jaki szacunek do ludzi mają zafajdani zoofile, prawda jest taka ze jak masz szacunek do ludzi to bedziesz miała do zwierząt NIGDY ODWROTNIE co widać pod każdym artykułem takiego typu. Zoofile to niestety najgorsza kategoria , psu by wszystko oddali natomiast krzywde człowieka zlali by cieplym moczem. rozwiń
Avatar
celina / 25 czerwca 2016 o 14:15
0
właściciel napisał:
wasze bachory są gorsze niż te psy przyjdzie człowiek z nocy wysyłany a te drą rybę od 7do 23 a pies szczeknie parę razy i jest cicho a te rozwydrzone bez stresowo wychowywane bachorzyska drą gębę non stop srają i szczerą w piaskownice a potem się w tym bawią
no to teraz kużwa zrobię porzadek z psami i bachorami, psy won z blokowisk, a bachory - ich rodzice dostają 500 zł na jedną sztukę także niech się nimi zajmuja, policja i inne instytucje będa na każdym kroku powiadamiani o złym postępowaniu bachorów, bo jak sie za darmo tyle forsy dostaje to niech teraz rodzice przy sobie trzymają te bachory, bo stracą 500 zł,. oto jak pieprzony rzad nauczył mnie nienawiści, bo ja na swoje bachory za***ałam na każdą ich wydaną złotówkę i dalej za***am za 1200 zł, buy szlag trafił tych rzadzących. pozbawili mnie człowieczeństwa. walczyć będę teraz na każdym kroku.
no to teraz kużwa zrobię porzadek z psami i bachorami, psy won z blokowisk, a bachory - ich rodzice dostają 500 zł na jedną sztukę także niech się nimi zajmuja, policja i inne instytucje będa na każdym kroku powiadamiani o złym postępowaniu bachorów, bo jak sie za darmo tyle forsy dostaje to niech teraz rodzice przy sobie trzymają te bachory, bo stracą 500 zł,. oto jak pieprzony rzad nauczył mnie nienawiści, bo ja na swoje bachory za***ałam na każdą ich wydaną złotówkę i dalej za***am za 1200 zł, buy szlag trafił tych rzadzący... rozwiń
Avatar
fela / 25 czerwca 2016 o 12:52
0
Dominika napisał:
ludzie są absolutnie obrzydliwi. ci co tu piszą z wielką nienawiścią do zwierząt i ci którzy mają zwierzęta i po nich nie sprzątają korzystając z publicznych trawników . zakaz posiadania psów w blokach? to może od razu zróbmy sobie getta, dla ludzi ze zwierzętami osobne, dla ludzi z dziećmi osobne, dla ludzi z wyższym wykształceniem jeszcze inne bo co mi jakiś nie wykształcony półgłówek będzie chodził po tym samym chodniku co ja inteligent? weźcie wy się puknijcie w głowy ! brak słów na takich pseudo ludzi co mają w poważaniu tylko swoją *** i ego które w żadnym mieszkaniu w bloku by się nie zmieściło. idźcie sobie zróbcie swoje państwo bo wstyd z wami egzystować.
nie getta, tylko jak się mieszka wśród  innych ludzi to trzeba brac pod uwagę też innych, na co mi szczekające pod oknem i obsrywające psy i to jeszcze ranoi o godz. 5-7, a teraz wakacje, dzieci śpią o tej godzinie, a tu ci pod oknem chapie i pobudka, bo okna pootwierane, bo goraco. Nie umie się jeden z drugim bałwanem zachować mając psa, to po cholerę go ma. WYPAD, już wycierpiałam 4 lata jak pies sąsiadki nocami nie mówiąc o dniu szczekał pozostawiony sam w domu, bo ona pracowała jako pielęgniarka i miala min. nocne zmiany, to było coś okropnego, w dzień byłam w pracy niewyspana, zmęczona. I do niej żaden argument nie docierał, wypadałoby kuźwa walic w łeb prosto, bo to głąbisko nie liczył się  innymi sąsiadami.
nie getta, tylko jak się mieszka wśród  innych ludzi to trzeba brac pod uwagę też innych, na co mi szczekające pod oknem i obsrywające psy i to jeszcze ranoi o godz. 5-7, a teraz wakacje, dzieci śpią o tej godzinie, a tu ci pod oknem chapie i pobudka, bo okna pootwierane, bo goraco. Nie umie się jeden z drugim bałwanem zachować mając psa, to po cholerę go ma. WYPAD, już wycierpiałam 4 lata jak pies sąsiadki nocami nie mówiąc o dniu szczekał pozostawiony sam w domu, bo ona pracowała jako pielęgniarka i miala min. nocne zmiany, ... rozwiń
Avatar
Dominika / 25 czerwca 2016 o 12:42
0
ludzie są absolutnie obrzydliwi. ci co tu piszą z wielką nienawiścią do zwierząt i ci którzy mają zwierzęta i po nich nie sprzątają korzystając z publicznych trawników . zakaz posiadania psów w blokach? to może od razu zróbmy sobie getta, dla ludzi ze zwierzętami osobne, dla ludzi z dziećmi osobne, dla ludzi z wyższym wykształceniem jeszcze inne bo co mi jakiś nie wykształcony półgłówek będzie chodził po tym samym chodniku co ja inteligent? weźcie wy się puknijcie w głowy ! brak słów na takich pseudo ludzi co mają w poważaniu tylko swoją *** i ego które w żadnym mieszkaniu w bloku by się nie zmieściło. idźcie sobie zróbcie swoje państwo bo wstyd z wami egzystować.
ludzie są absolutnie obrzydliwi. ci co tu piszą z wielką nienawiścią do zwierząt i ci którzy mają zwierzęta i po nich nie sprzątają korzystając z publicznych trawników . zakaz posiadania psów w blokach? to może od razu zróbmy sobie getta, dla ludzi ze zwierzętami osobne, dla ludzi z dziećmi osobne, dla ludzi z wyższym wykształceniem jeszcze inne bo co mi jakiś nie wykształcony półgłówek będzie chodził po tym samym chodniku co ja inteligent? weźcie wy się puknijcie w głowy ! brak słów na takich pseudo ludzi co mają w poważaniu tylko swoją ***... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2016 o 12:14
0
przestańcie czepiać się psów i ich właścicieli ... najwięcej śmiecą i szkodzą tak naprawdę sami ludzie !!!!!!!!!! mamusie rzucają zasrane pampersy gdzie popadnie, wystawiają dzieci do srania za ławkami przy placach zabaw ( nie raz zostało to zauważone przeze mnie ) gówno jak zostało nasrane tak zostawało, papier toaletowy bądź chusteczka po podtartym tyłku również ... z resztą nie tylko to... ale to są tylko dzieci, największymi brudasami są dorośli odpowiedzialni za ten cały syf ( bo też mogą sprzątać odchody po dzieciach jak je wystawiają w krzak albo za ławkę ) , wywalają śmieci gdzie popadnie, niektóre babsztyle rozrzucają zużyte podpaski , faceci butelki po piwsku, puszki i inny syf - wiele wymieniać , a tu poniżej kilka zdjęć zrobionych podczas spacerów ***www31.speedyshare.com/hkxut/faeeed13/download/dsc-0009.jpg ***www32.speedyshare.com/afbr7/93b0920b/download/dsc-0018.jpg ***www32.speedyshare.com/m4nt9/4a4089b8/download/dsc-0019.jpg ***www35.speedyshare.com/bd6xe/622581ca/download/dsc02340.jpg ***www33.speedyshare.com/rmf8h/8e9c7de0/download/dsc02341.jpg ***www33.speedyshare.com/cuhfg/db0aae44/download/dsc02463.jpg ***www30.speedyshare.com/ecvqy/81af593b/download/dsc02627.jpg także za nim osądzicie to przypatrzcie się , rozglądajcie wokół siebie a zobaczycie kto jest większy brudas ...
przestańcie czepiać się psów i ich właścicieli ... najwięcej śmiecą i szkodzą tak naprawdę sami ludzie !!!!!!!!!! mamusie rzucają zasrane pampersy gdzie popadnie, wystawiają dzieci do srania za ławkami przy placach zabaw ( nie raz zostało to zauważone przeze mnie ) gówno jak zostało nasrane tak zostawało, papier toaletowy bądź chusteczka po podtartym tyłku również ... z resztą nie tylko to... ale to są tylko dzieci, największymi brudasami są dorośli odpowiedzialni za ten cały syf ( bo też mogą sprzątać odchody po dzieciach jak je wystawiają ... rozwiń
Avatar
sis / 25 czerwca 2016 o 11:14
0
Właściciel napisał:
Wasze bachory są gorsze niż te psy przyjdzie człowiek z nocy wysyłany a te drą rybę od 7do 23 a pies szczeknie parę razy i jest cicho a te rozwydrzone bez stresowo wychowywane bachorzyska drą gębę non stop srają i szczerą w piaskownice a potem się w tym bawią
w tym gorsze, że ty też byłeś tym bachorem i widac jak ciebie rodzice wychowali, bo dzieci się zachowują tak jak ich rodzice wychowaja, także najgorsze jak idioci mają dzieci albo psy
Avatar
desd / 25 czerwca 2016 o 11:12
0
awaro napisał:
Sprzataczka ,która sprząta teren administrowany przez administracje na Gazowej na ul Abramowickiej często biega ze środkiem i pryska parking,trawnik.Nikt jej nie zwraca uwagi,a na trawniku bawią się dzieci.Pomyślałam o tym,że zawiadomię sanepid .Pani jak jej nie pasuje drzewo to też podlewa,aby mniej miała sprzątania.Psa weźmiesz na smycz,a dziecko nie .
a sanepid co ma do tego, lepiej leć do proboszcza,
Avatar
Właściciel / 25 czerwca 2016 o 11:08
0
Wasze bachory są gorsze niż te psy przyjdzie człowiek z nocy wysyłany a te drą rybę od 7do 23 a pies szczeknie parę razy i jest cicho a te rozwydrzone bez stresowo wychowywane bachorzyska drą gębę non stop srają i szczerą w piaskownice a potem się w tym bawią 
Avatar
awaro / 25 czerwca 2016 o 11:03
0
Sprzataczka ,która sprząta teren administrowany przez administracje na Gazowej na ul Abramowickiej często biega ze środkiem i pryska parking,trawnik.Nikt jej nie zwraca uwagi,a na trawniku bawią się dzieci.Pomyślałam o tym,że zawiadomię sanepid .Pani jak jej nie pasuje drzewo to też podlewa,aby mniej miała sprzątania.Psa weźmiesz na smycz,a dziecko nie .
Avatar
czytelnik / 25 czerwca 2016 o 09:07
0
Wprowadzić zakaz hodowli psów w  blokowiskach i będzie spokój. Zwierzęta się   bardziej w nich męczą   niż ludzie. Wyją,  balkon służy jako wybieg. siki spływają na pościel ,która się  wietrzy piętro niżej, Koło blokowisk  jedna  sralnia na trawnikach, na których bawią się  idące ze szkoły dzieci. Higiena całą  gębą...
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 24 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 16

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 26 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!