Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2021 r.
15:20

Lublin: Z czego chichoczą w Ratuszu, czyli... historia pewnego fotomontażu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
35 10 A A
Tego zdjęcia na Facebooku już nie ma. Wpis został szybko usuniety.
Tego zdjęcia na Facebooku już nie ma. Wpis został szybko usuniety. (fot. FB UM Lublin)

Nie ma miejsca na tego typu publikacje – tak reaguje Ratusz na fotomontaż zamieszczony na oficjalnym profilu Lublina na Facebooku. Zdjęcie oburzyło część internautów i zostało usunięte, a osoba odpowiedzialna za wpis ma już za sobą „rozmowę dyscyplinującą”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nietypowy fotomontaż został opublikowany w sobotni wieczór na profilu „Miasto Lublin”. To oficjalne konto miasta, obserwowane przez ponad 89 tys. użytkowników Facebooka. Zdjęcie było ogólnodostępne i mógł je zobaczyć każdy.

Autor wpisu wykorzystał fotografię przedstawiającą trzy biegnące osoby: dwoje policjantów i jednego cywila. Scena została sfotografowana w piątek podczas oficjalnego otwarcia obwodnicy wielkopolskiej Wrześni, gdzie grupa rolników z Agrounii wtargnęła z transparentami na miejsce wydarzenia.

Wycięte ze zdjecia biegnące osoby zostały wkomponowane w… bieżnię stadionu w Lublinie. Właśnie taki obrazek został zamieszczony na profilu Lublina wraz z komentarzem „Jakby ktoś chciał pobiegać, to nasz stadion lekkoatletyczny jest dostępny dla mieszkańców od 8 do 20”.

Zdjęcie oburzyło część internautów i dość szybko zostało usunięte. – Post został zdjęty po interwencji przełożonego i głosach krytycznie oceniających treść i wymowę wpisu – informuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. – Na tego typu publikacje nie ma miejsca na miejskim profilu. Jako ważny kanał komunikacji miasta, powinien być miejscem publikacji istotnych treści, ważnych dla mieszkańców, a forma prezentacji informacji, o której mowa z pewnością tym kryteriom nie odpowiadała.

Dlaczego Ratusz w ogóle zdecydował się na taką formę i treść? – Zarówno referat ds. komunikacji społecznej, jak i firma odpowiadająca za wspomaganie prowadzenia fanpage’a miasta na Facebooku poszukują środków urozmaicenia treści. Stąd np. sięganie po memy – tłumaczy Duma. – Tak też było w tym przypadku, a opublikowany materiał został wykorzystany z ogólnodostępnych zbiorów – stwierdza rzeczniczka, którą pytaliśmy o to, czy autor wpisu pozyskał prawa autorskie do użytego zdjęcia.

Ratusz zapewnia, że decyzje o treściach zamieszczanych na miejskim profilu „zapadają kolegialnie”. – Jednak w tym konkretnym przypadku osoba operacyjnie odpowiadająca za publikację treści zrobiła to z własnej inicjatywy – stwierdza rzeczniczka prezydenta. – Z osobą odpowiedzialną za wpis odbyła się już rozmowa dyscyplinująca, została poproszona o wyjaśnienia dokładnych intencji i sformułowań treści posta, a także o większą powściągliwość i wrażliwość przy przygotowywaniu treści na miejski profil.

Nie był to pierwszy przypadek, gdy na oficjalnym profilu Lublina pojawiły się kontrowersyjne treści. Zdarzały się już komentarze, które mogły być odbierane jako aroganckie.

Przykłady? Gdy wiele osób skarżyło się na błoto w odnowionym parku Ludowym, w styczniu na profilu miasta pojawiło się zdjęcie parku, a prowadzący profil napisali w komentarzu „Można już dawać komentarze o błocie”. W lutym, podczas intensywnych opadów śniegu, na miejskim Facebooku pojawiło się zdjęcie pługu ze stwierdzeniem „ponieważ prawdopodobnie nikt z FB go nie widział to na wszelki wypadek wrzucamy”.

Również w lutym na miejski profil trafiło zdjęcie samochodu TVP Lublin zaparkowanego nieprawidłowo przed tą samą piekarnią, przed którą kilka miesięcy wcześniej na tym samym przyłapano prezydenta Lublina. – Hej Hej hej TVP 3 Lublin przeprosicie? A na mandat chyba z tych dwóch miliardów starczy. PS. Bułeczki smakowały? – pytali urzędnicy prowadzący profil, który teoretycznie jest wizytówką miasta.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 7 marca 2021 r. o 18:07
+21
Niestety to wizerunek Polskiego Rządu. Czego boi się Premier Polski ? rozmowy z rolnikami ?
Avatar
ploter / 8 marca 2021 r. o 10:45
+15
Ah ten niezawodny Dominik Smaga. Jak TVP atakuje ratusz to ok, jak ratusz odwija się TVP celnie punktując manipulację i hipokryzję, to już mamy kontrowersję. Co się dziwić że na FB lądują posty o pługu czy błocie w Ludowym, skoro na miejskim profilu komentarze są zalewane wpisami płatnych pisowskich trolli pokroju tutejszej Monisii piszących z fejkowych kont.
Avatar
-bez-owijania- / 8 marca 2021 r. o 11:17
+12
Żałosne działania ratuszowych urzędników. Infantylne wpisy i komentarze. Profil Lublina niczym gazetka szkolna prowadzona przez uczniów 4 klasy. Ile pieniędzy jest wydawanych na ten żenujący profil? Czy w czasie kiedy mamy kryzys i miasto jest bardzo zadłużone wydawanie pieniędzy na jakieś bzdury jest zasadne?
 Mam pewne wątpliwości czy bardziej żałosne i infantylne są pojedyncze, czasem bardziej zabawne czasem mniej, wpisy na profilu miasta na FB czy twoje hejterskie wypociny dodawane codziennie i naprzemiennie z kilkudzięciu kont pod artykułami na Dzienniku Wschodnim? Co o tym myślisz, kronikidewelorozwoju, Monisiu, siwy5u2 oraz _DX_ w jednej osobie? Ps Możesz mi odpisać z jednego konta, nie musisz się od razu logować na wszystkie.
 Mam pewne wątpliwości czy bardziej żałosne i infantylne są pojedyncze, czasem bardziej zabawne czasem mniej, wpisy na profilu miasta na FB czy twoje hejterskie wypociny dodawane codziennie i naprzemiennie z kilkudzięciu kont pod artykułami na Dzienniku Wschodnim? Co o tym myślisz, kronikidewelorozwoju, Monisiu, siwy5u2 oraz _DX_ w jednej osobie? Ps Możesz mi odpisać z jednego konta, nie musisz się od razu logować na wszystkie. rozwiń
Avatar
MissEll / 8 marca 2021 r. o 12:05
+4
Z drugiej strony szkoda człowieka ze względu na rozmowę dyscyplinującą. W końcu cytując klasyka: ,,Przydałoby się trochę polotu i finezji w tym smutnym (...) mieście". Trochę dystansu nie zaszkodzi.
Avatar
MissEll / 8 marca 2021 r. o 09:20
+4
Osobiście jestem fanką miejskiego PR-owca, z zapartym tchem śledzę jego aktywność, treści są zabawne, dają cień nadziei, że w ratuszu nie wszyscy mają kołek w tyłku.
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 marca 2021 r. o 15:37
-4
I bardzo dobrze. Ani to śmieszne, ani sensowne...
Avatar
_DX_ / 9 marca 2021 r. o 15:07
-10
Żałosne działania ratuszowych urzędników. Infantylne wpisy i komentarze. Profil Lublina niczym gazetka szkolna prowadzona przez uczniów 4 klasy. Ile pieniędzy jest wydawanych na ten żenujący profil? Czy w czasie kiedy mamy kryzys i miasto jest bardzo zadłużone wydawanie pieniędzy na jakieś bzdury jest zasadne?
Avatar
_DX_ / 9 marca 2021 r. o 15:07
-10
Żałosne działania ratuszowych urzędników. Infantylne wpisy i komentarze. Profil Lublina niczym gazetka szkolna prowadzona przez uczniów 4 klasy. Ile pieniędzy jest wydawanych na ten żenujący profil? Czy w czasie kiedy mamy kryzys i miasto jest bardzo zadłużone wydawanie pieniędzy na jakieś bzdury jest zasadne?
Mam pewne wątpliwości czy bardziej żałosne i infantylne są pojedyncze, czasem bardziej zabawne czasem mniej, wpisy na profilu miasta na FB czy twoje hejterskie wypociny dodawane codziennie i naprzemiennie z kilkudzięciu kont pod artykułami na Dzienniku Wschodnim? Co o tym myślisz, kronikidewelorozwoju, Monisiu, siwy5u2 oraz _DX_ w jednej osobie? Ps Możesz mi odpisać z jednego konta, nie musisz się od razu logować na wszystkie.
 Bierzcie się lepiej urzędasy za robotę i zróbcie coś pożytecznego dla mieszkanców Lublina, a nie siedzicie na forach i fejsbukach.
 Bierzcie się lepiej urzędasy za robotę i zróbcie coś pożytecznego dla mieszkanców Lublina, a nie siedzicie na forach i fejsbukach. rozwiń
Avatar
poker / 7 marca 2021 r. o 18:37
-28
Zdjęcia sympatycznych spacerowiczek z tekturową waginą i przyjaznymi hasłami zapraszającymi turystów i inwestorów do Miasta Inspiracji - to proponuję zamieścić na stronie miasta.
Avatar
Katka / 7 marca 2021 r. o 17:03
-30
Żałosne. Jak cały ratusz...
Avatar
_DX_ / 9 marca 2021 r. o 15:07
-10
Żałosne działania ratuszowych urzędników. Infantylne wpisy i komentarze. Profil Lublina niczym gazetka szkolna prowadzona przez uczniów 4 klasy. Ile pieniędzy jest wydawanych na ten żenujący profil? Czy w czasie kiedy mamy kryzys i miasto jest bardzo zadłużone wydawanie pieniędzy na jakieś bzdury jest zasadne?
Avatar
_DX_ / 9 marca 2021 r. o 15:07
-10
Żałosne działania ratuszowych urzędników. Infantylne wpisy i komentarze. Profil Lublina niczym gazetka szkolna prowadzona przez uczniów 4 klasy. Ile pieniędzy jest wydawanych na ten żenujący profil? Czy w czasie kiedy mamy kryzys i miasto jest bardzo zadłużone wydawanie pieniędzy na jakieś bzdury jest zasadne?
Mam pewne wątpliwości czy bardziej żałosne i infantylne są pojedyncze, czasem bardziej zabawne czasem mniej, wpisy na profilu miasta na FB czy twoje hejterskie wypociny dodawane codziennie i naprzemiennie z kilkudzięciu kont pod artykułami na Dzienniku Wschodnim? Co o tym myślisz, kronikidewelorozwoju, Monisiu, siwy5u2 oraz _DX_ w jednej osobie? Ps Możesz mi odpisać z jednego konta, nie musisz się od razu logować na wszystkie.
 Bierzcie się lepiej urzędasy za robotę i zróbcie coś pożytecznego dla mieszkanców Lublina, a nie siedzicie na forach i fejsbukach.
 Bierzcie się lepiej urzędasy za robotę i zróbcie coś pożytecznego dla mieszkanców Lublina, a nie siedzicie na forach i fejsbukach. rozwiń
Avatar
MissEll / 8 marca 2021 r. o 12:05
+4
Z drugiej strony szkoda człowieka ze względu na rozmowę dyscyplinującą. W końcu cytując klasyka: ,,Przydałoby się trochę polotu i finezji w tym smutnym (...) mieście". Trochę dystansu nie zaszkodzi.
Avatar
-bez-owijania- / 8 marca 2021 r. o 11:17
+12
Żałosne działania ratuszowych urzędników. Infantylne wpisy i komentarze. Profil Lublina niczym gazetka szkolna prowadzona przez uczniów 4 klasy. Ile pieniędzy jest wydawanych na ten żenujący profil? Czy w czasie kiedy mamy kryzys i miasto jest bardzo zadłużone wydawanie pieniędzy na jakieś bzdury jest zasadne?
 Mam pewne wątpliwości czy bardziej żałosne i infantylne są pojedyncze, czasem bardziej zabawne czasem mniej, wpisy na profilu miasta na FB czy twoje hejterskie wypociny dodawane codziennie i naprzemiennie z kilkudzięciu kont pod artykułami na Dzienniku Wschodnim? Co o tym myślisz, kronikidewelorozwoju, Monisiu, siwy5u2 oraz _DX_ w jednej osobie? Ps Możesz mi odpisać z jednego konta, nie musisz się od razu logować na wszystkie.
 Mam pewne wątpliwości czy bardziej żałosne i infantylne są pojedyncze, czasem bardziej zabawne czasem mniej, wpisy na profilu miasta na FB czy twoje hejterskie wypociny dodawane codziennie i naprzemiennie z kilkudzięciu kont pod artykułami na Dzienniku Wschodnim? Co o tym myślisz, kronikidewelorozwoju, Monisiu, siwy5u2 oraz _DX_ w jednej osobie? Ps Możesz mi odpisać z jednego konta, nie musisz się od razu logować na wszystkie. rozwiń
Avatar
ploter / 8 marca 2021 r. o 10:45
+15
Ah ten niezawodny Dominik Smaga. Jak TVP atakuje ratusz to ok, jak ratusz odwija się TVP celnie punktując manipulację i hipokryzję, to już mamy kontrowersję. Co się dziwić że na FB lądują posty o pługu czy błocie w Ludowym, skoro na miejskim profilu komentarze są zalewane wpisami płatnych pisowskich trolli pokroju tutejszej Monisii piszących z fejkowych kont.
Avatar
MissEll / 8 marca 2021 r. o 09:20
+4
Osobiście jestem fanką miejskiego PR-owca, z zapartym tchem śledzę jego aktywność, treści są zabawne, dają cień nadziei, że w ratuszu nie wszyscy mają kołek w tyłku.
Avatar
poker / 7 marca 2021 r. o 18:37
-28
Zdjęcia sympatycznych spacerowiczek z tekturową waginą i przyjaznymi hasłami zapraszającymi turystów i inwestorów do Miasta Inspiracji - to proponuję zamieścić na stronie miasta.
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 7 marca 2021 r. o 18:07
+21
Niestety to wizerunek Polskiego Rządu. Czego boi się Premier Polski ? rozmowy z rolnikami ?
Avatar
Katka / 7 marca 2021 r. o 17:03
-30
Żałosne. Jak cały ratusz...
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 marca 2021 r. o 15:37
-4
I bardzo dobrze. Ani to śmieszne, ani sensowne...
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Kto zaszczepi się w pracy? W jednym zakładzie już ponad 1000 chętnych

Lubelskie. Kto zaszczepi się w pracy? W jednym zakładzie już ponad 1000 chętnych

Setki pracowników dużych firm z naszego regionu chcą szczepić się przeciwko COVID-19. Według rządowych zapowiedzi, szczepienia w zakładach pracy zaczną się w maju.

Rząd pomoże w zakupie mieszkania?

Rząd pomoże w zakupie mieszkania?

100 tysięcy złotych gwarancji na pomoc w zakupie własnego mieszkania – już niebawem taki program może zacząć działać w Polsce. W innych krajach podobne rozwiązania już działają.

Lublin. Miasto wybuduje tu ulicę

Lublin. Miasto wybuduje tu ulicę

Ogłoszony został przetarg na budowę ul. Korzeniowskiego od ul. Siemiradzkiego do ul. Pawłowa wraz z przebudową odcinka ul. Pawłowa.

Adam Bodnar stracił stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Na skutek wyroku TK

Adam Bodnar stracił stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Na skutek wyroku TK

Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej orzekł, że przepis pozwalający działać Rzecznikowi Praw Obywatelskich po zakończeniu jego kadencji do czasu objęcia stanowiska przez jego następcę jest niekonstytucyjny. Wyrok został ogłoszony dzisiaj

Motor II - Polesie 5:0. Lider znów gromi

Motor II - Polesie 5:0. Lider znów gromi

Rezerwy Motoru Lublin odniosły pewne zwycięstwo. Podopieczni Wojciecha Stefańskiego rozbili Polesie Kock

Nowy Dom Chemika w obiektywie. Photo Day 2.0

Nowy Dom Chemika w obiektywie. Photo Day 2.0

Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Photo Day 2.0 - czyli akcji mającej na celu sfotografowanie budynku instytucji po jego modernizacji.

Lublin: Wypadek na rondzie koło Orfeusza. Zderzenie busa z osobówką

Lublin: Wypadek na rondzie koło Orfeusza. Zderzenie busa z osobówką

Jedna osoba została ranna w porannym wypadku, do którego doszło dzisiaj w Lublinie

"Łuków zaczyna być miastem marginalizowanym". Teraz chodzi o placówkę ZUS

"Łuków zaczyna być miastem marginalizowanym". Teraz chodzi o placówkę ZUS

Radny Mateusz Popławski alarmuje o reorganizacji placówki ZUS w Łukowie. – Istnieje obawa, że zostanie u nas tylko biuro terenowe – twierdzi radny. Ale lubelski oddział ZUS uspokaja, że zmiany mają skutkować tylko ograniczeniem stanowisk kierowniczych.

Liga Mistrzów. Znamy komplet półfinalistów
film

Liga Mistrzów. Znamy komplet półfinalistów

 Drużyny Manchesteru City i Realu Madryt awansowały do półfinału Ligi Mistrzów

Niepełnosprawny Kacper spał na klatce schodowej, dziś ma szansę na godne życie
Reportaż Uwagi! TVN
film

Niepełnosprawny Kacper spał na klatce schodowej, dziś ma szansę na godne życie

Niepełnosprawny Kacper, wyrzucony z domu po osiągnięciu pełnoletności, trafił na ulicę, spał na klatkach schodowych. Dziś, dzięki pomocy wolontariuszy, ma szansę na nowe, godne życie. Czy ją wykorzysta?

Strażacy ochotnicy z gminy Opole Lubelskie otrzymali nowy sprzęt

Strażacy ochotnicy z gminy Opole Lubelskie otrzymali nowy sprzęt

Druhowie z OSP z gminy Opole Lubelskie otrzymają profesjonalny sprzęt łączności. Kilkadziesiąt sztuk radiotelefonów oraz innego rodzaju używanych przekazał szef Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

Lubelskie: Wahadłowo pojedziemy na Podkarpacie. Utrudnienia szybko nie znikną

Lubelskie: Wahadłowo pojedziemy na Podkarpacie. Utrudnienia szybko nie znikną

Ze sporymi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy korzystający z drogi wojewódzkiej 835. Na odcinku od Biłgoraja do granicy województwa napotkają aż dziesięć wahadeł związanych z trwającym remontem. Trudności potrwają do wiosny przyszłego roku.

Biała Podlaska: Zamiast skrzyżowania będzie rondo

Biała Podlaska: Zamiast skrzyżowania będzie rondo

Zamiast sygnalizacji będzie rondo. To już kolejne takie rozwiązanie w Białej Podlaskiej, tym razem na skrzyżowaniu ulic Łomaskiej i Witoroskiej.

Tworzenie legowisk dla kotów. Warsztaty online
26 kwietnia 2021, 17:00

Tworzenie legowisk dla kotów. Warsztaty online

Pracownia Kultury Maki zaprasza do udziału w warsztatach tworzenia legowisk dla kotów, które odbędą się w dwóch częściach - 26 kwietnia i 10 maja o godz. 17.

Pogrzeb Izabelli Sierakowskiej dziś w Lublinie. Kto przyjedzie ją pożegnać?

Pogrzeb Izabelli Sierakowskiej dziś w Lublinie. Kto przyjedzie ją pożegnać?

Dziś odbędzie się pogrzeb Izabelli Sierakowskiej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12 na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!