Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2018 r.
6:37

Lublin: Zmiany w okolicach Orfeusza i Galerii Olimp. Co będzie mogło tam powstać?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
120 31 A A

Galeria Olimp może się powiększyć o nowy budynek przy al. Spółdzielczości Pracy, choć nie muszą się tam znaleźć sklepy. Orfeusz może być zburzony lub odnowiony, może też obrosnąć blokami mieszkalnymi. Takie zmiany chcą dopuścić planiści z Ratusza, a mieszkańcy mają teraz czas na zgłaszanie swoich uwag.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wspomniane budowy staną się możliwe, gdy Rada Miasta zatwierdzi nowy plan zagospodarowania terenu. Takie mapy są już przygotowane przez Urząd Miasta, ale zanim trafią do zatwierdzenia przez radnych, urzędnicy muszą spytać o zdanie mieszkańców. Nakazują to przepisy.

Dlatego każdy może teraz zgłosić swoje uwagi i zastrzeżenia do zaproponowanych zmian. Uwagi będą przyjmowane przez Urząd Miasta do 17 października. A już za tydzień, 19 września będzie można przyjść na otwarte spotkanie, dopytać o szczegóły i powiedzieć, co się o tym myśli. Dostępna dla wszystkich dyskusja zacznie się o godz. 16 w sali 1206 biurowca przy Wieniawskiej 14.

Pomysły dla Olimpu

Nowy budynek mógłby stanąć między dzisiejszą galerią handlową (mowa o części z Aldikiem i Multikinem) a al. Spółdzielczości Pracy. Większość tego terenu zajmuje dziś parking, ale stoją tu również dwa budynki, w tym restauracja sieci McDonald’s. Nawet ona mogłaby być zburzona i zastąpiona nowym, większym obiektem.

– Dopuszczona byłaby realizacja obiektów usługowych o maksymalnej wysokości do 20 m – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Podlegli mu planiści nie przesądzają jednak, że w nowym budynku muszą się znaleźć sklepy. Może tu powstać kolejna część galerii handlowej, ale z jednym ograniczeniem: – Wykluczone są obiekty o powierzchni sprzedaży powyżej 2 000 mkw. na jeden lokal – dodaje Krzyżanowska.

Budowa sklepów to tylko jeden ze scenariuszy, które dopuszczałby nowy plan zagospodarowania terenu. Dokument dawałby dużą swobodę inwestorowi, który mógłby tu postawić prawie wszystko, co da się określić mianem usług. Wyliczać można długo. Na obszernej liście dozwolonych obiektów jest m.in. akademik, hotel, biurowiec, salon samochodowy, ośrodek medyczny, dyskoteka, a nawet… kościół. Byle nie wyższy niż 20 m.

Pomysły dla Orfeusza

Nowy plan zagospodarowania ma pozwolić na gruntowną przebudowę Orfeusza lub zastąpienie go innym budynkiem. Na nowo urządzony może być cały teren między al. Kompozytorów Polskich, al. Smorawińskiego, osiedlową ul. Kameralną i zadrzewioną doliną biegnącą do wiaduktów. Ratusz mówi o „racjonalnym i efektywnym wykorzystaniu terenu”. Tak tłumaczy proponowane zmiany.

Urząd Miasta nie tylko chce umożliwić budowę nowych obiektów usługowych (w tym handlowych) w miejscu Orfeusza, ale także wybudowanie tu bloków mieszkalnych. Zastrzega tylko, że zabudowa mieszkaniowa może zająć najwyżej „49 proc. powierzchni użytkowej docelowego programu zagospodarowania dla działki budowlanej”.

Z upublicznionych przez Ratusz map wynika też, że nowa zabudowa mogłaby sięgać znacznie bliżej al. Smorawińskiego. Mowa jest o trzech piętrach, a do dziewięciu można by dojść w miejscu dzisiejszego parkingu położonego między Orfeuszem a ul. Kameralną.

Nieco dalej, między Orfeuszem a wąwozem planiści chcą dopuścić zabudowę mieszkaniową i usługową, jednak tutaj proporcje określałby sam inwestor, który mógłby zbudować nawet same mieszkania albo same sklepy. Bliżej ul. Kameralnej zabudowa mogłaby sięgnąć trzech pięter, a bliżej Orfeusza nawet dziewięciu.

Planiści narzucają też minimalną liczbę miejsc parkingowych towarzyszących nowej zabudowie. Na każde mieszkanie o powierzchni do 50 mkw. musiałoby przypadać jedno miejsce na samochód. Większym mieszkaniom, ale nie przekraczającym 70 mkw., należałoby zapewnić 1,2 miejsca parkingowego, natomiast dla większych mieszkań przelicznik rośnie do 1,5 miejsca. Inne przeliczniki parkingowe określono szczegółowo dla poszczególnych rodzajów usług.

Jak to ocenić?

Uwagi dotyczące proponowanych zmian można słać do Urzędu Miasta pocztą: pl. Łokietka 1, 20-109 Lublin lub mailem (planowanie@lublin.eu), wskazując nieruchomość, której dotyczy uwaga.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 08:54
+12
Wszędzie bloki, najlepiej ogrodzone. Koniec z zielenią miejską! Niech ludzie siedzą w klatkach i wdychają spaliny. To są inwestycje dla Lublina.
Avatar
Bura / 12 września 2018 o 08:16
+9
Na Onecie tydzień przed wyborami prezydenckim Komorowski miał 55% przed pierwszą tura i prawie 80%zaufania. 
Avatar
DrInż / 12 września 2018 o 08:47
+8
to straszne że Żuk sprzyja działalności inwestycyjnej w Lublinie, to grozi tym że miasto dalej będzie się rozwijać i bogacić, i będzie coraz mniejsze poparcie dla pislamu. Ale może PiS wygra wybory, to wrócimy do czasów wsamraśnego Lublina z czasów Pruschoona....
Avatar
gośc2 / 12 września 2018 o 11:30
+7
Kościól katolicki was wszystkich pogodzi. Tułajew sprzeda teren za 1 PLN  a biskup opchnie temu kto da wiecej... A jesli zajdzie potrzeba to powstana tam nowe koscioly. Nie podoba sie?
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 07:37
+7
Kolejny szywrót na wywrót. Najpierw sprzedali miejskie grunty niezbędne do konkretnej zabudowy, teraz zmienią pany, a na końcu dostosują do tego Studium. Efekt będzie taki, że kolejny raz z naszych pieniędzy wypłacone zostaną odszkodowania, które będą 10. razy wyższe niż wpływy z rent planistycznych.
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 09:41
+6
Mnie tam specjalnie nie przeszkadza, że władze robią co mogą, żeby w Lublinie ciągle były nowe inwestycje. Dzięki temu miasto się rozwija i bogaci.
Avatar
Gość z Czechowa / 12 września 2018 o 10:40
+4
Co to za ograniczenia? Teren przy sp. Pracy to Centrum Handlowe od przeszło 20 lat, To teraz jak by Olimp chciał pozyskać większy sklep np  Black Red White czy podobny to juz Nie! Jak by chcieli wybudować kompleks biur ... to co 5 pieter.PRZECIEZ TO NIEOPLACALNE.  To jest jawne blokowanie lubelskiego inwestora !!!! Lobby kolesiów i zachodnich sieci ...BRAWO 
Avatar
Ann / 12 września 2018 o 08:58
+2
olaboga, miasto się rozwija, nowe budynki budują! Jarosławie, widzisz i nie grzmisz? Za miecz nie chwytasz? Trzeba w Lublinie przywrócić pisoskie dziadostwo z czasów Pruszkowskiego!
Avatar
Polak Cebulak / 12 września 2018 o 09:40
+1
zapraszam pisdzielców do hejtowania xD gdzie mieszkasz jeden z drugim? kredyt wział kupił klitke 50 metrów na nowym osiedlu więc teraz siedzi i tylko hejtuje. BO ŁUN JUŻ MA
Avatar
Esde / 12 września 2018 o 07:03
+1
Przecież czechów to jest jeden wielki park, poprzetykany z rzadka blokami...
Avatar
xx / 25 września 2018 o 20:05
0
1-1.5 miejsca na samochód na mieszkanie jak 4 rodzina ma najczęściej powyżej 2 samochodów .... więc będą zajmować miejsca sąsiadom ze starych bloków lub zastawać pobliskie ulice no i będą je skutecznie blokować
Avatar
DrInż / 13 września 2018 o 10:23
-1
DrInz, moze Kolegium JP ma 40 m wysokosci, ale odległość tego budynku od zach końca Krakowskiego to 500m, a nie 200 m. Dlatego budynek KUL nie przytłacza Krakowskiego jak to będzie czynił apartamentowiec o czym świadczy widok ramion żurawi. A to co piszesz o BRAMIE KRAKOWSKIEJ to dziecinne złośliwości niegodna Dr.
 Nie 40 tylko 45m czyli tylko 5m mniej niż ten budowany blok. A jak ktoś się czuje w miecie przytłoczony zabudową, to można na wieś wyjechać odetchnąć, choćby na weekend...Ważniejsze niż to czy budynek przytłacza jest to czy będzie odpowiedniej jakości/atrakcyjności, bo gdyby na placu teatralnym mieli stawiać coś podobnego do zaprojektowanego przez upośledzonych Centrum Onkologii to pierwszy bym ruszył na barykady w obronie miasta...
 Nie 40 tylko 45m czyli tylko 5m mniej niż ten budowany blok. A jak ktoś się czuje w miecie przytłoczony zabudową, to można na wieś wyjechać odetchnąć, choćby na weekend...Ważniejsze niż to czy budynek przytłacza jest to czy będzie odpowiedniej jakości/atrakcyjności, bo gdyby na placu teatralnym mieli stawiać coś podobnego do zaprojektowanego przez upośledzonych Centrum Onkologii to pierwszy bym ruszył na barykady w obronie miasta... rozwiń
Avatar
Jan / 13 września 2018 o 05:01
0
Widzę tu wpisy paru wychowanych na agresji wtlaczanej przez TVN i innych. Nikt nie odbiera zasług Zukowi, nie wyzywa jak wy . Odnieś to do Polski i popatrz obiektywnie co robili postkomuniści przez tyle lat, jak zachowują się dzisiaj, ile afer, jak sprzedali Polskę, ile nakradli, jak się pourzadzali.
Avatar
ksawyer / 12 września 2018 o 23:25
0
DrInz, moze Kolegium JP ma 40 m wysokosci, ale odległość tego budynku od zach końca Krakowskiego to 500m, a nie 200 m. Dlatego budynek KUL nie przytłacza Krakowskiego jak to będzie czynił apartamentowiec o czym świadczy widok ramion żurawi. A to co piszesz o BRAMIE KRAKOWSKIEJ to dziecinne złośliwości niegodna Dr. 
Avatar
ja / 12 września 2018 o 20:33
0
moim zdaniem to może ktoś pomyśli o tych mieszkańcach slamsów  i zrobi miejsca parkingowe ,albo wytna troche krzaczorów przy orfeuszu, aby rząd samochodów mozna było ominąć ....bo nie ma gdzie zaparkować na 3 wieżowce 2 parkingi na 10 aut żenada ,,,przed wyborami pokazuja jak można ludziom życie utrudnić i wymyślają głupoty
Avatar
DrInz / 12 września 2018 o 17:10
-1
Szanowny DrInz, parę uwag z geometrii przestrzennej: 30 m. wysokości budynek KUL oddalony jest od zachodniego końca Krakowskiego o ok. 500 m, a ponadto budynek ten nie znajduje się na przedłużeniu osi Krakowskiego. 50 m. apartamentowiec przy
I jeszcze jedno - nie manipuluj: biurowiec KUL ma 45 m wysokości (11 kondygnacji), czyli tylko kilka metrów mniej niż ten nowy blok który budują
 Dodatkowo, biurowiec KUL jest bardzo wyraźnie widoczny z zachodniej częsci krakowskiego 
Avatar
DrInz / 12 września 2018 o 17:09
-1
Szanowny DrInz, parę uwag z geometrii przestrzennej: 30 m. wysokości budynek KUL oddalony jest od zachodniego końca Krakowskiego o ok. 500 m, a ponadto budynek ten nie znajduje się na przedłużeniu osi Krakowskiego. 50 m. apartamentowiec przy 
 I jeszcze jedno - nie manipuluj: biurowiec KUL ma 45 m wysokości (11 kondygnacji), czyli tylko kilka metrów mniej niż ten nowy blok który budują 
Avatar
DrInz / 12 września 2018 o 16:55
0
Szanowny DrInz, parę uwag z geometrii przestrzennej: 30 m. wysokości budynek KUL oddalony jest od zachodniego końca Krakowskiego o ok. 500 m, a ponadto budynek ten nie znajduje się na przedłużeniu osi Krakowskiego. 50 m. apartamentowiec przy Pl. Teatralnym powstaje dokładnie na osi Krakowskiego i to w odległość 200 m i dlatego ta szklana ściana przytłoczy zachodnią perspektywę  Krakowskiego. Co do fabryki chłodu na  dachu, jak piszesz Rupesa (raczej centrum konferencyjnego)  to dowód tego, jak inwestorzy oszukują miejskiego architekta: w planach pokazują zupełnie inne dachy, niż te zgłoszone do odbioru. Na dachu Rupesa wybudowano dwukondygnacyjną fabrykę chłodu; na dachu siedziby marszałka nie zamaskowane instalacje klimatyzacji wręcz porażają,  nie mówiąc o hałasie; a  nad dachem nowego biurowca przy Kraśnickiej róg Nałęczowskiej, z chłodnią wentylatorową, to można tylko zapłakać. Jak można zauważyć, dla lubelskiego  nadzór budowlanego to nie jest żaden problem!
 1) a wschodnią perspektywe krakowskiego przedmieścia przytłacza brama krakowska...i bardzo dobrze, na tym polega miasto że współgrają ze sobą niska i wysoka zabudowa...a ta szklana sciana zamykająca zachodni, zabudowany wysokimi kamienicami odcinek krakowskiego moze całkiem fajnie wyglądać i z nimi kontrastować. W przeciwienstwie do tego barachła COZL, nie beďzie widoczny ze starego miasta   2)z kwestią wentylatorów zgoda 100%
 1) a wschodnią perspektywe krakowskiego przedmieścia przytłacza brama krakowska...i bardzo dobrze, na tym polega miasto że współgrają ze sobą niska i wysoka zabudowa...a ta szklana sciana zamykająca zachodni, zabudowany wysokimi kamienicami odcinek krakowskiego moze całkiem fajnie wyglądać i z nimi kontrastować. W przeciwienstwie do tego barachła COZL, nie beďzie widoczny ze starego miasta   2)z kwestią wentylatorów zgoda 100% rozwiń
Avatar
Sl / 12 września 2018 o 15:19
0
Frajerzy z PO
Avatar
ksawyer / 12 września 2018 o 14:20
0
Szanowny DrInz, parę uwag z geometrii przestrzennej: 30 m. wysokości budynek KUL oddalony jest od zachodniego końca Krakowskiego o ok. 500 m, a ponadto budynek ten nie znajduje się na przedłużeniu osi Krakowskiego. 50 m. apartamentowiec przy Pl. Teatralnym powstaje dokładnie na osi Krakowskiego i to w odległość 200 m i dlatego ta szklana ściana przytłoczy zachodnią perspektywę  Krakowskiego. Co do fabryki chłodu na  dachu, jak piszesz Rupesa (raczej centrum konferencyjnego)  to dowód tego, jak inwestorzy oszukują miejskiego architekta: w planach pokazują zupełnie inne dachy, niż te zgłoszone do odbioru. Na dachu Rupesa wybudowano dwukondygnacyjną fabrykę chłodu; na dachu siedziby marszałka nie zamaskowane instalacje klimatyzacji wręcz porażają,  nie mówiąc o hałasie; a  nad dachem nowego biurowca przy Kraśnickiej róg Nałęczowskiej, z chłodnią wentylatorową, to można tylko zapłakać. Jak można zauważyć, dla lubelskiego  nadzór budowlanego to nie jest żaden problem!
Szanowny DrInz, parę uwag z geometrii przestrzennej: 30 m. wysokości budynek KUL oddalony jest od zachodniego końca Krakowskiego o ok. 500 m, a ponadto budynek ten nie znajduje się na przedłużeniu osi Krakowskiego. 50 m. apartamentowiec przy Pl. Teatralnym powstaje dokładnie na osi Krakowskiego i to w odległość 200 m i dlatego ta szklana ściana przytłoczy zachodnią perspektywę  Krakowskiego. Co do fabryki chłodu na  dachu, jak piszesz Rupesa (raczej centrum konferencyjnego)  to dowód tego, jak inwestorzy oszukują miejskiego architekta: w pla... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duży problem z przebudową al. Racławickich w Lublinie. Miasto ma za mało pieniędzy

Duży problem z przebudową al. Racławickich w Lublinie. Miasto ma za mało pieniędzy 0 0

To praktycznie przesądzone – miasto unieważni przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego, bo zainteresowane tym zleceniem firmy zaproponowały ceny znacznie wyższe od kwoty, którą chciało wydać miasto. Dodatkowych pieniędzy nie ma. Prezydent zapowiada powtórkę przetargu.

Motor Lublin - Stal Kraśnik 5:0. Pogrom w pierwszym sparingu

Motor Lublin - Stal Kraśnik 5:0. Pogrom w pierwszym sparingu 27 0

Żółto-biało-niebiescy nie mieli problemów z pokonaniem w środę Stali Kraśnik. Podopieczni Roberta Góralczyka rozbili rywali 5:0

Serce od lublinian dla prezydenta Pawła Adamowicza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Serce od lublinian dla prezydenta Pawła Adamowicza [zdjęcia, wideo] 55 22

Największe Serce Świata – to hasło przewodnie zgromadzeń, jakie w środę wieczorem odbyły na ulicach wielu polskich miast. Na placu Łokietka w Lublinie mieszkańcy zapalili znicze i ułożyli je w kształt serca. Z głośników popłynęła muzyka – utwór „Sound of silence”.

Kamionka: Uczniowie zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [zdjęcia]
galeria

Kamionka: Uczniowie zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [zdjęcia] 7 0

Blisko 15 tys. zł w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali uczniowie Zespołu Szkół imienia Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kamionce.

Parking, przystanek, wypożyczalnia rowerów, wszystko w jednym miejscu. Dla wygody pasażerów [zdjęcia]
galeria

Parking, przystanek, wypożyczalnia rowerów, wszystko w jednym miejscu. Dla wygody pasażerów [zdjęcia] 10 4

Trwają prace nad budową węzła komunikacyjnego w Zamościu, który umożliwi bezproblemowe korzystanie z tzw. przejazdów łączonych. Gotowe są już miejsca, w których można zostawić auto, żeby przesiąść się do autobusu, pociągu lub wskoczyć na rower.

18-latek napadł na kobietę na os. Niepodległości w Łęcznej

18-latek napadł na kobietę na os. Niepodległości w Łęcznej 4 2

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 18-latka, który napadł na 56-letnią kobietę. Wyrwał jej torebkę z pieniędzmi, kartą bankomatową i dokumentami. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

Kjetil Mulelid Trio w Teatrze Starym
6 lutego 2019, 19:00

Kjetil Mulelid Trio w Teatrze Starym 0 0

W środę, 6 lutego o godz. 19 na scenie Teatru Starego w Lublinie (ul. Jezuicka 18) wystąpi Kjetil Mulelid Trio z Norwegii.

Pistolety, granatniki, działka. Coraz więcej prób przemytu broni i amunicji

Pistolety, granatniki, działka. Coraz więcej prób przemytu broni i amunicji 0 5

Były już pistolety, granatniki, 30-milimetrowe działka. Na początku stycznia na przejściu w Dorohusku wpadł Ukrainiec z częściami do haubicy. Ostatnio pogranicznicy przechwycili kilkanaście sztuk amunicji.

Stasinów: Śmiertelny wypadek, nie żyje 28-letnia motorowerzystka

Stasinów: Śmiertelny wypadek, nie żyje 28-letnia motorowerzystka 14 3

Do wypadku doszło około godz. 16.40 w Stasinowie (gm. Radzyń Podlaski) na drodze krajowej nr 63 między Radzyniem Podlaskim a Wisznicami.

Ostrów Lubelski: Nie płacisz za wodę? Zamkną ci zawór

Ostrów Lubelski: Nie płacisz za wodę? Zamkną ci zawór 0 0

Ponad 50 tysięcy złotych zalegają za wodę odbiorcy z Ostrowa Lubelskiego. – Najbardziej oporni dłużnicy mogą wkrótce mieć sucho w kranach – zapowiada dystrybutor wody.

Kilka ciekawostek o pizzy, które każdy wielbiciel  powinien wiedzieć

Kilka ciekawostek o pizzy, które każdy wielbiciel powinien wiedzieć 0 1

Kochasz pizzę, ale strach przyznać się, ile jej zjadasz tygodniowo? Spokojnie, nic nie powiemy. Jednak jak przystało na prawdziwego fana, musisz znać tych kilka ciekawostek. W końcu kiedyś może trafić się quiz, w którym do wygrania będzie roczna dostawa twojego ulubionego przysmaku, a ta wiedza zawsze może się przydać!

Lamborghini Gallardo - 5 faktów o superszybkim samochodzie

Lamborghini Gallardo - 5 faktów o superszybkim samochodzie 0 0

Marka Lamborghini nierozerwalnie wiązana jest na całym świecie z super szybkimi samochodami, które szczycą się oryginalnym designem. Dla wielu model Lamborghini Gallardo jest ucieleśnieniem motoryzacyjnych marzeń. Przedstawiamy 5 faktów o marce Lamborghini i samym Gallardo.

Zarząd powiatu zdecydował o odwołaniu dyrektor I LO im. Czartoryskiego w Puławach ze stanowiska

Zarząd powiatu zdecydował o odwołaniu dyrektor I LO im. Czartoryskiego w Puławach ze stanowiska 296 40

Zakończyło się dzisiejsze posiedzenie zarządu powiatu puławskiego, który dyskutował o konsekwencjach wobec dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach. Decyzja była jednomyślna - władze zdecydowały o odwołaniu Beaty Trzcińskiej-Staszczyk ze stanowiska.

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca do Zakopanego
film

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca do Zakopanego 0 2

Puchar Świata wraca do świątyni polskich skoków. W nadchodzący weekend, od 18 do 20 stycznia, najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Lubelskie: Uczennica upokorzona i pobita na placu obok szkoły. Urząd również zajmuje się sprawą

Lubelskie: Uczennica upokorzona i pobita na placu obok szkoły. Urząd również zajmuje się sprawą 36 21

Urząd Miasta w Białej Podlaskiej również monitoruje sprawę nękania i pobicia 15-letniej Izabeli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.