Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Mało zostanie na przebudowę placu Litewskiego. Więcej mniejszych inwestycji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
129 13 A A

Tylko grosze mogą zostać w szufladce z kasą na przebudowę pl. Litewskiego. Z 20 mln zł prezydent jest gotów zabrać 17,4 miliona i dać na to, o co prosili radni. Ale nie wszystkie prośby zostały spełnione, m.in. te o światła na skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W środę prezydent oficjalnie odniósł się do wniosków komisji Rady Miasta proszących o zmiany w projekcie budżetu na 2015 r. Tym samym określił, które prośby jest gotów spełnić, a z czym każe poczekać. W zawieszeniu - pomimo wniosków komisji - są światła na feralnych skrzyżowaniach Krochmalnej z Diamentową i Diamentowej z Wrotkowską. Mimo wcześniejszych zapewnień, że światła powstaną przynajmniej na jednym z tych skrzyżowań prezydent nie przewidział na to pieniędzy. W odpowiedzi na wnioski komisji nie dopisał żadnej kwoty, a jedynie adnotację, że niezbędna jest opinia policji. Prezydent zaakceptował za to wnioski o przebudowę ul. Symfonicznej (2,35 mln), budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Leszka (1,61 mln) i lekkoatletyczny Orlik obok podstawówki przy Mickiewicza (1 mln). Do listy wydatków dopisana może być sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Roztocze z Wielkopolską (250 tys.), światła na przejściu przez ul. Kruczkowskiego obok szkoły (150 tys.), zapomniany odcinek Lipskiej od przejazdu do Janowskiej, jak też dokończenie ul. Wapowskiego oraz budowa zatoki i ustawienie wiaty obok przystanku nieopodal ul. Wapowskiego. A za 50 tys. doposażony byłby plac zabaw w rejonie os. Słoneczny Dom.
Prezydent przychylił się do próśb o ścieżkę rowerową od Misjonarskiej do al. Unii Lubelskiej, 150 m chodnika przy Pliszczyńskiej, oświetlenie okolic budynków w rejonie Hutniczej, Gospodarczej i Odlewniczej na Tatarach oraz między wieżowcami przy Wiercieńskiego. Pieniądze znalazły się też na: projekt budowy hali sportowej obok gimnazjum przy Elektrycznej (150 tys.) oraz projekt basenu obok liceum przy Mickiewicza (300 tys.). Kosztem 150 tys. zł na działce między Głęboką, Glinianą i Nadbystrzycką może powstać ogrodzony plac zabaw. Znalazły się też fundusze na przebudowę sali koncertowej w szkole muzycznej przy ul. Narutowicza. Ale tu pojawia się adnotacja, że prace byłyby rozłożone na dwa lata: 2 mln zł w przyszłym roku i nieco więcej w roku 2016. Podobne dopiski o dwuletnim cyklu prac widnieją też przy ul. Dunikowskiego, naprawie ul. Kalinowszczyzna i Kleeberga, remoncie ul. Romantycznej, cywilizowaniu ul. Trześniowskiej, budowie kładki od os. Łęgi do os. Świt, a także wymianie niecki w basenie gimnazjum przy Smyczkowej. Prezydencka poprawka do projektu budżetu na 2015 r. powinna być znana dokładnie za tydzień.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fan / 12 grudnia 2014 o 22:30
0

nie zmieniac totalnie Placu Litewskiego tylko go porzadnie wyremontowac  nie robic swiatel na ul Diamentowa - Krochmalna  tylko normalne skrzyzowanie  zrobic w koncu remont ul Narotowicza  (od Glebokiej do Lipowej)   nie futurologia tylko normalnosc  i  na granicy zdrowego rozsadku

Avatar
Karolka / 12 grudnia 2014 o 21:36
0

A kiedy mieszkańcy ulicy Raszyńskiej doczekają się w końcu chodnika? W tym roku znów był wypadek. Potrącono dziewczynę w ciąży. Czy dopiero gdy zdarzy się jakaś tragedia ktoś z tym coś zrobi? Jest ograniczenie do 30 a jeżdżą co najmniej 100 więcej. Ja rozumiem,że tu mieszka wielu prokuratorów lekarzy sędziów i im nikt nic za to nie zrobi,ale normalny człowiek boi się tamtędy iść nawet na przystanek,nie mówiąc już o wyjściu na spacer z dzieckiem bo nie ma jak

Avatar
n / 12 grudnia 2014 o 00:52
0

Przebudowa Placu Litewskiego to nie jest bolączka Lublina, w obecnym kształcie wystarczy to nieco wyremontować i jest dobrze. Deptak i zablokowanie dla ruchu kołowego w tej historycznej części to jakaś fanaberia, historycznie był to i jest szlak, główny szlak z Lublina do Warszawy i tak powinno zostać. Lublin potrzebuje porządnych miejsc pracy, fabryk, szerokich przepustowych dróg i skrzyżowań a nie galerii handlowych, kretyńskich deptaków, fontann jednej na drugiej, stadionów albo innych tego typu lewackich wymysłów. Pokażcie wszystkim ze lublin to miasto inspiracji - tyle że nie na reklamach i rewersach biletów MPK a w praktyce. Kulturą naszych rodzin nie wykarmimy a normalną pracą i normalnym życiem i przedsięwzięciami.

Przebudowa Placu Litewskiego to nie jest bolączka Lublina, w obecnym kształcie wystarczy to nieco wyremontować i jest dobrze. Deptak i zablokowanie dla ruchu kołowego w tej historycznej części to jakaś fanaberia, historycznie był to i jest szlak, główny szlak z Lublina do Warszawy i tak powinno zostać. Lublin potrzebuje porządnych miejsc pracy, fabryk, szerokich przepustowych dróg i skrzyżowań a nie galerii handlowych, kretyńskich deptaków, fontann jednej na drugiej, stadionów albo innych tego typu lewackich wymysłów. Pokażcie wszystkim z... rozwiń

Avatar
eta / 11 grudnia 2014 o 20:39
0

światła na skrzyżowaniach Krochmalnej z Diamentową i Diamentowej z Wrotkowską to NIEPOROZUMIENIE I WYWALENIE PIENIĘDZY PODATNIKÓW W BŁOTO!!! Bardzo dobrze, że nie ma na to kasy, tam wystarczy zmiana organizacji ruchu jak na zwykłym rondzie. Sprawa załatwiona i koszt mały, bo wystarczy przemalowanie pasów i zmiana kilku znaków

dokladnie

Avatar
sed / 11 grudnia 2014 o 20:30
0

Również się cieszę że nie będzie świateł na Krochmalna/Diamentowa i Diamentowa/Wrotkowska. Przecież w szczycie tam wszystko by stało jeden wielki korek by był. Do tego dodając światła przy medalionówi romera to byłaby katastrofa. Jeśli nie wystarczy znak stop i malowanie na jezdni dla niektórych to niech postawią tam nad jezdnią jakiś migający stop.

Avatar
BUA / 11 grudnia 2014 o 19:26
0

światła na skrzyżowaniach Krochmalnej z Diamentową i Diamentowej z Wrotkowską to NIEPOROZUMIENIE I WYWALENIE PIENIĘDZY PODATNIKÓW W BŁOTO!!! Bardzo dobrze, że nie ma na to kasy, tam wystarczy zmiana organizacji ruchu jak na zwykłym rondzie. Sprawa załatwiona i koszt mały, bo wystarczy przemalowanie pasów i zmiana kilku znaków

Avatar
Lublin europejski / 11 grudnia 2014 o 16:13
0

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważniejsze i jedyne tak doniosłe i wiekopomne wydarzenie w historii naszego miasta będzie tak jak jest dotąd: wstyd i kompromitacja na całą Polskę i Europę!!!

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważn... rozwiń

Avatar
gosc / 11 grudnia 2014 o 14:02
0

NARUTOWICZA!!!!!!!!!!! Odcinek od Głębokiej do Lipowej, ta ulica to tragedia po której nie da sie normalnie jechać!!!!!!!!

Popieram! chodniki też są dziurawe..

Avatar
Max / 11 grudnia 2014 o 12:42
0

Chciałbym przypomnieć prezydentowi Żukowi i radnemu Krakowskiemu z PO o obiecywanej przed wyborami ulicy Halickiego która od kilkunastu lat przypomina drogę polną!! Obietnic należy dotrzymywać!!

Avatar
Narutowicz / 11 grudnia 2014 o 11:40
0

NARUTOWICZA!!!!!!!!!!! Odcinek od Głębokiej do Lipowej, ta ulica to tragedia po której nie da sie normalnie jechać!!!!!!!!

Avatar
fan / 12 grudnia 2014 o 22:30
0

nie zmieniac totalnie Placu Litewskiego tylko go porzadnie wyremontowac  nie robic swiatel na ul Diamentowa - Krochmalna  tylko normalne skrzyzowanie  zrobic w koncu remont ul Narotowicza  (od Glebokiej do Lipowej)   nie futurologia tylko normalnosc  i  na granicy zdrowego rozsadku

Avatar
Karolka / 12 grudnia 2014 o 21:36
0

A kiedy mieszkańcy ulicy Raszyńskiej doczekają się w końcu chodnika? W tym roku znów był wypadek. Potrącono dziewczynę w ciąży. Czy dopiero gdy zdarzy się jakaś tragedia ktoś z tym coś zrobi? Jest ograniczenie do 30 a jeżdżą co najmniej 100 więcej. Ja rozumiem,że tu mieszka wielu prokuratorów lekarzy sędziów i im nikt nic za to nie zrobi,ale normalny człowiek boi się tamtędy iść nawet na przystanek,nie mówiąc już o wyjściu na spacer z dzieckiem bo nie ma jak

Avatar
n / 12 grudnia 2014 o 00:52
0

Przebudowa Placu Litewskiego to nie jest bolączka Lublina, w obecnym kształcie wystarczy to nieco wyremontować i jest dobrze. Deptak i zablokowanie dla ruchu kołowego w tej historycznej części to jakaś fanaberia, historycznie był to i jest szlak, główny szlak z Lublina do Warszawy i tak powinno zostać. Lublin potrzebuje porządnych miejsc pracy, fabryk, szerokich przepustowych dróg i skrzyżowań a nie galerii handlowych, kretyńskich deptaków, fontann jednej na drugiej, stadionów albo innych tego typu lewackich wymysłów. Pokażcie wszystkim ze lublin to miasto inspiracji - tyle że nie na reklamach i rewersach biletów MPK a w praktyce. Kulturą naszych rodzin nie wykarmimy a normalną pracą i normalnym życiem i przedsięwzięciami.

Przebudowa Placu Litewskiego to nie jest bolączka Lublina, w obecnym kształcie wystarczy to nieco wyremontować i jest dobrze. Deptak i zablokowanie dla ruchu kołowego w tej historycznej części to jakaś fanaberia, historycznie był to i jest szlak, główny szlak z Lublina do Warszawy i tak powinno zostać. Lublin potrzebuje porządnych miejsc pracy, fabryk, szerokich przepustowych dróg i skrzyżowań a nie galerii handlowych, kretyńskich deptaków, fontann jednej na drugiej, stadionów albo innych tego typu lewackich wymysłów. Pokażcie wszystkim z... rozwiń

Avatar
eta / 11 grudnia 2014 o 20:39
0

światła na skrzyżowaniach Krochmalnej z Diamentową i Diamentowej z Wrotkowską to NIEPOROZUMIENIE I WYWALENIE PIENIĘDZY PODATNIKÓW W BŁOTO!!! Bardzo dobrze, że nie ma na to kasy, tam wystarczy zmiana organizacji ruchu jak na zwykłym rondzie. Sprawa załatwiona i koszt mały, bo wystarczy przemalowanie pasów i zmiana kilku znaków

dokladnie

Avatar
sed / 11 grudnia 2014 o 20:30
0

Również się cieszę że nie będzie świateł na Krochmalna/Diamentowa i Diamentowa/Wrotkowska. Przecież w szczycie tam wszystko by stało jeden wielki korek by był. Do tego dodając światła przy medalionówi romera to byłaby katastrofa. Jeśli nie wystarczy znak stop i malowanie na jezdni dla niektórych to niech postawią tam nad jezdnią jakiś migający stop.

Avatar
BUA / 11 grudnia 2014 o 19:26
0

światła na skrzyżowaniach Krochmalnej z Diamentową i Diamentowej z Wrotkowską to NIEPOROZUMIENIE I WYWALENIE PIENIĘDZY PODATNIKÓW W BŁOTO!!! Bardzo dobrze, że nie ma na to kasy, tam wystarczy zmiana organizacji ruchu jak na zwykłym rondzie. Sprawa załatwiona i koszt mały, bo wystarczy przemalowanie pasów i zmiana kilku znaków

Avatar
Lublin europejski / 11 grudnia 2014 o 16:13
0

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważniejsze i jedyne tak doniosłe i wiekopomne wydarzenie w historii naszego miasta będzie tak jak jest dotąd: wstyd i kompromitacja na całą Polskę i Europę!!!

Brawo Noworadni Królewskiego Grodu Lublina!!! 

To oznacza, że według waszej koncepcji rocznicę 700 lecia nadania Lublinowi praw miejskich i zaraz potem 450 lecia Unii Lubelskiej będziemy obchodzić  na wyremontowanym międzyblokowym skwerze  przed  nową Biedronką,  bo na zasyfionym, obszczanym i oblazłym  Placu Litewskim - miejscu symbolizującym od prawie pół wieku najważn... rozwiń

Avatar
gosc / 11 grudnia 2014 o 14:02
0

NARUTOWICZA!!!!!!!!!!! Odcinek od Głębokiej do Lipowej, ta ulica to tragedia po której nie da sie normalnie jechać!!!!!!!!

Popieram! chodniki też są dziurawe..

Avatar
Max / 11 grudnia 2014 o 12:42
0

Chciałbym przypomnieć prezydentowi Żukowi i radnemu Krakowskiemu z PO o obiecywanej przed wyborami ulicy Halickiego która od kilkunastu lat przypomina drogę polną!! Obietnic należy dotrzymywać!!

Avatar
Narutowicz / 11 grudnia 2014 o 11:40
0

NARUTOWICZA!!!!!!!!!!! Odcinek od Głębokiej do Lipowej, ta ulica to tragedia po której nie da sie normalnie jechać!!!!!!!!