Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 września 2019 r.
11:50

Marsz Równości może przejść ulicami Lublina. Sąd uwzględnił odwołanie, ale prezydent Żuk się odwoła [wideo]

2 270 A A

Sąd Okręgowy w Lublinie uwzględnił odwołanie organizatorów Marszu Równości i uchylił zakazującą manifestacji decyzję prezydenta miasta. Decyzja nie jest prawomocna, a Ratusz może złożyć zażalenie do Sądu Apelacyjnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

We wtorek prezydent Krzysztof Żuk zakazał planowanego na najbliższą sobotę (28 września) marszu. Tłumaczył to przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Organizatorzy w środę odwołali się od tej decyzji, a sąd miał 24 godziny na rozpatrzenie sprawy.

– Państwo polskie chroni wolność zgromadzeń w Konstytucji – mówiła sędzia Jolanta Szymanowska, gdy w czwartek przed południem uzasadniała orzeczenie uznające złożone odwołanie i uchylające postanowienie prezydenta. – Ustalenia stanu faktycznego dokonane w sprawie nie pozwalają na ocenę, że uczestnicy Drugiego Marszu Równości w Lublinie stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób, lub mienia w znacznych rozmiarach. Okolicznością, która wyklucza możliwość jego odbycia nie może być fakt, iż w tym samym dniu w sąsiedztwie zbiórki uczestników marszu ma się odbyć piknik historyczny. Założenie, że piknik wzbudzi tak duże zainteresowanie mieszkańców m.in. ze względu na sprzyjającą pogodę, a także fakt, że organizator wystawy pojazdów bojowych nie wyklucza oddania z nich imitowanych wystrzałów, nie pozostają w związku z zachowaniem uczestników marszu i znajdują się poza wpływem jego organizatorów – tłumaczyła sędzia.

– Sąd zrobił płatną lekcję na koszt państwa panu prezydentowi. Nie mogło być innego wyroku. Pan prezydent Żuk jest jedynym obecnie prezydentem, który dwukrotnie zakazał marszu i dwukrotnie przegrał – komentował na gorąco Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów Marszu Równości.

Sprawa nie jest jednak jeszcze ostatecznie przesądzona, bo czwartkowe orzeczenie jest nieprawomocne. Ratusz może się jeszcze odwołać do Sądu Apelacyjnego.

– Nie komentujemy tego orzeczenia. Natomiast po zapoznaniu się z nim mogę stwierdzić, że zostanie wniesiony środek zaskarżenia w postaci zażalenia – zapowiedział Zbigniew Dubiel, radca prawny Urzędu Miasta Lublin.

Orzeczenie sądu w sprawie Marszu Równości w Lublinie

e-Wydanie

Komentarze 270

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam z Lublina / 26 września 2019 o 15:59
+24
Wolność zgromadzeń to podstawowa prawo obywatelskie - ALE NIE JEST ONE BEZWZGLĘDNE, więc każdy ma prawo manifestować - ALE NIE OBRAŻAĆ UCZUCIA RELIGIJNE, SIAĆ ZGORSZENIE, WNOSIĆ ZAGROŻENIE, narzucać ideologię neomnarksistowską - - LGBT, DLATEGO MANIFESTACJA TA POWINNA BYĆ ZAKAZANA. Tego typu pochody powinny być zakazane - ze względu na moralność publiczną, narzucanie paskudnej ideologii neomarksistowskiej LGBT Narodowi Polskiemu, gorszeniu ludzi w tym dzieci.
Avatar
SOK z OWADA / 26 września 2019 o 13:39
+20
CZAJKA ZNOWU WYBIŁA...
Avatar
wolf / 26 września 2019 o 12:27
+18
"panna anna" - Pani Anno, z calym szacunkiem ale ja nie musze ich "akceptowac", ja ich moge jedynie tolerowac; zas oni chcieliby wydac nakaz zebym ich akceptowal a na to nie moge i nie chce sie zgodzic.
Avatar
GRETKA SOROSOVA / 26 września 2019 o 13:38
+17
Czyli znowu gołodupcy od kasty dostali P0zwolenie , że mogą nas dowolnie indoktrynować swoim wyuzdaniem ?
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 11:53
+15
Będzie to co rok temu. Już PiS o to zadba, żeby był odpowiedni dym na ulicach.
Avatar
Iro / 26 września 2019 o 16:00
+14
Szkoda, chciałem pójście z dzieciakami na wystawę pojazdów...
Avatar
Sądy do reformy, cyrk obwoźny zamknąć / 26 września 2019 o 16:00
+14
Sądy generalnie są jakie są - liberalno-socjalistyczne, lewackie, postkomunistyczne, antypolskie i decyzja sądu była do przewidzenia, sądy należy zmieniać personalnie i prawnie twardo i bezwzględnie, sędzia to zawód, który się mocno skompromitował, wiedział to też liberalno-socjalistyczny pan prezydent miasta Żuk (PO) który jest przedstawicielem tego samego nurtu, ale przeprowadza taką grę, generalnie zdecydowana większość Polaków nie akceptuje tego cyrku obwoźnego, który sieje często zgorszenie i niechęć ludzi.
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 11:53
+14
Zbokom zdecydowane NNNNNNIIIIIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 12:12
+13
Przecież od początku było wiadomo. Tak się robi ludziom wodę z mózgu
Avatar
xyz / 26 września 2019 o 11:59
+13
I w związku z tym prezydent nie powinien wysylać policji do zabezpieczenia tego marszu jesli chcą to niech sami sobie opłaca policje do ochrony !!
Avatar
Gość / 29 września 2019 o 09:16
0
pedalstwo to sie leczy
Avatar
Ixi / 28 września 2019 o 19:49
0
Nareszcie Sąd jest Sądem !!! Brawo....Równość to Równość a nie "szufladkowanie" "partyjne" !!!!
 Rowność juz byla za komuny
Avatar
Jan / 28 września 2019 o 15:08
0
Myślę że agresja nie pomoże, lecz w wśród znajomych można zbierać listy poparcia. Kartka A4 na środku: Udzielam poparcia dla działań Urzędu Miasta Lublin do stworzenia programu leczenia osób z zaburzeniami orientacji seksualnej. Poniżej tabela. Imię ( imiona ) Nazwisko numer pesel i podpis czytelny. Później dostarczyć listy do sekretariatu urzędu miasta.
Avatar
_K_ / 27 września 2019 o 16:43
0
Jesteś ograniczona/y jeśli nie rozumiesz, niedostrzegasz zagrożenia jakie niesie ta tęczowa ideologia.
Prosiłem o podanie zagrożeń, jakie to nib niesie. Nikt nie napisał. Może ty to zrobisz?
Niestety w wiadomościach nie podali.
A myśleć samodzielnie też nie nauczyli i mamy efekty :-( Jeszcze raz więc poproszę, dużymi literami: NIECH MI KTOŚ WYJAŚNI, JAKIE TO ZAGROŻENIA NIESIE TĘCZOWA IDEOLOGIA!!!
Avatar
XD / 27 września 2019 o 14:15
0
Czekam kiedy sąd wyda pozytywną opinię na przemarsz pedofili zofili i innych przedstawicieli dewiacji w imię równości i poszanowania poglądów. Ci niektórym słowo demokracja zaszumiało w głowie i zbyt mocno uwierzyli że można robić co się chce. Dzisiejsza decyzja sądu to budowanie drugiej Francji z końca XX wieku
Jest znacząca różnica między ludzmi, którzy robią krzywdę innym, a tymi, którzy tej krzywdy nie robią. Ci drudzy mają prawo do marszu i akceptacji, ci pierwsi tego prawa nie mają, bo postępują źle. Trzeba być ograniczonym, żeby nie potrafić dostrzec różnicy i porównywać te, zupełnie różne, światy.
Jesteś ograniczona/y jeśli nie rozumiesz, niedostrzegasz zagrożenia jakie niesie ta tęczowa ideologia.
Prosiłem o podanie zagrożeń, jakie to nib niesie. Nikt nie napisał. Może ty to zrobisz?
 Niestety w wiadomościach nie podali.
 Niestety w wiadomościach nie podali. rozwiń
Avatar
XD / 27 września 2019 o 14:10
0
Jeżeli kiedykolwiek stało by się coś tragicznego w czasie marszu dewiantów , gdy władze miasta zakazują marszu ze względu bezpieczeństwa , a sędzia wydaje zgodę , to w czasie draki sędzia powinien odpowiadać osobiście za to zdarzenie .
Bez względu na to co byś nie napisał, to i tak winę za każde tragiczne zdarzenie winę będą ponosić sprawcy nie sędzia która wydała wyrok zgodnie z regułami prawa i w zgodzie z literą prawa.
Daj spokój, XD, oni tego nie rozumieją. Oni jeśli nawet mają własne zdanie, to się z nim nie zgadzają, bo słuchają prezesa, księdza, albo TVPiS. To ludzie pozbawieni podstawowej wiedzy o życiu, prawie i relacjach międzyludzkich. Większość z nich sprowadza temat do pozycji dupy nie starając się nawet zrozumieć, o co chodzi ludziom ze środowisk LGBT.
 Wiem, właśnie to widzę. Albo to siedzi jedna, opłacana osoba, która podszywa się pod lupą osób, albo wszyscy którzy tu gardłują przeciwko marszowi cytują te same paski z wiadomości. Podałem prosty przykład jak można w prosty sposób zapobiec adopcji dzieci przez pary jednopłciowe (gdyby w ogóle była taka możliwość w Polsce), ale nikt się do tego nie odniósł nawet słowem komentarza. Chyba tego tematu jeszcze w kurskatv nie przerobili. Za to na wszelki wypadek posypały się minusy. XD
 Wiem, właśnie to widzę. Albo to siedzi jedna, opłacana osoba, która podszywa się pod lupą osób, albo wszyscy którzy tu gardłują przeciwko marszowi cytują te same paski z wiadomości. Podałem prosty przykład jak można w prosty sposób zapobiec adopcji dzieci przez pary jednopłciowe (gdyby w ogóle była taka możliwość w Polsce), ale nikt się do tego nie odniósł nawet słowem komentarza. Chyba tego tematu jeszcze w kurskatv nie przerobili. Za to na wszelki wypadek posypały się minusy. XD rozwiń
Avatar
_K_ / 27 września 2019 o 13:37
-1
Adamie z Lublina a nie obraża twoich uczuć religijnych (cokolwiek by to było) pedofilia księży? Nie obraża twoich uczuć to, że Kościół kryje ksìęży pedofilii? Nie obrażają słowa Jędraszewskiego, który powiedział, że księża pedofile są prześladowani jak Żydzi w czasach Holocaustu.
Ja mam wrażenie, że za prawdziwego Adama z Lublina to się w tym wątku ktoś podszywa.
Avatar
Rafal / 27 września 2019 o 13:36
+3
Stop adopcji dzieci przez gejów penetrujacych K I S Z K Ę  stolcową. Stop lgbt!
Jak Ci nie pasuje możesz podczas pikniku historycznego zbierać podpisy poparcia.    Kartka A4 na środku:     Udzielam poparcia dla działań Urzędu Miasta Lublin do stworzenia programu leczenia osób z zaburzeniami orientacji seksualnej. Poniżej tabela.   Imię  ( imiona ) , Nazwisko Numer pesel ( czytelnie ) Czytelny podpis     Dostarczyć listy do kancelarii Urzędu Miasta.
Dobre :-) .
 Jestem na tak.
Avatar
_K_ / 27 września 2019 o 13:34
-1
Jeśli większość mieszkańców Lublina jest przeciwna tęczowej paradzie to szczytem naiwności jest sądzić że impreza przeforsowana wbrew panującym nastrojom zmieni tej większości zdanie. Teoretycznie prawo nie zakazuje skakania z dachu wieżowca ale chętnych do tego nie widać. Jeśli wszystko będzie robione zgodnie z literią (chorego) prawa i wbrew nastrojom opinii publicznej to mamy gotowy przepis na masowe niezadowolenie i w konsekwencji na bunty społeczne. Chciałbym tylko wiedzieć, czy sami homosie naprawdę wierzą w to, że kilka parad coś zmieni w opinii ogólnonarodowej. Bo jestem pewny, że co najwyżej wkurzą tylko i tak niechętną już większość. Wcześniej mogli liczyć na jakieś współczucie. Ale jawne forsowanie parad na siłę na pewno niczego dobrego nie przyniesie. Tu zwycięzców nie będzie żadnych.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że większość? Masz wyniki jakichś wiarygodnych, niezależnych badań w tej sprawie?
Na jakiej podstawie twierdzisz, że większość? Masz wyniki jakichś wiarygodnych, niezależnych badań w tej sprawie? rozwiń
Avatar
_K_ / 27 września 2019 o 13:32
-3
Wyrzucić takich z domu, to wrócą i wlezą ponownie, chociażby przez odbyt.
Na przykład podczas wizyty duszpasterskiej...
Zobacz wszystkie komentarze 270

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2019. Sejm dla PiS. Senat dla opozycji [infografiki]

Wybory 2019. Sejm dla PiS. Senat dla opozycji [infografiki] 0 0

Wybory 2019 Prawo i Sprawiedliwość w porównaniu do wyborów sprzed czterech lat zanotowało znaczący wzrost poparcia w województwie lubelskim. Straci jednak jeden mandat. Stan posiadania utrzymały Koalicja Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Dwóch przedstawicieli z naszego regionu będzie miała powracająca do Sejmu Lewica, a jednego – debiutująca w nim Konfederacja

Dlaczego młodzi mieszkańcy Lublina nie poszli na wybory?

Dlaczego młodzi mieszkańcy Lublina nie poszli na wybory? 0 5

Według sondażu przeprowadzonego przez IPSOS frekwencja wyborcza była najgorsza wśród najmłodszej grupy wiekowej. Tylko 46,6 proc. osób uprawnionych do głosowania w wieku 18-29 lat zdecydowało się na oddanie głosu. Dla porównania w grupie wiekowej 40-49 zagłosowało około 75 proc.

Wznowiono kursy pociągów na trasie Warszawa - Puławy. Lada dzień będziemy mogli jeździć do Lublina

Wznowiono kursy pociągów na trasie Warszawa - Puławy. Lada dzień będziemy mogli jeździć do Lublina 62 4

Od niedzieli wznowione ma być kursowanie pociągów z Warszawy do Puław. A za miesiąc dojedziemy koleją ze stolicy przez Dęblin do Lublina

"Przemysław Pierwszy". Komentarz powyborczy redaktora naczelnego

"Przemysław Pierwszy". Komentarz powyborczy redaktora naczelnego 6 18

- PiS ma nowego lidera w województwie. Nazywa się Czarnek, Przemysław Czarnek. Startując z drugiego miejsca pokonał w cuglach „jedynkę” Sylwestra Tułajewa, przeskakując go aż o 33 tys. głosów - pisze Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego

"Jak stworzyć własny podcast" - warsztaty dla młodzieży w Puławach
22 października 2019, 17:00

"Jak stworzyć własny podcast" - warsztaty dla młodzieży w Puławach 0 0

We wtorek, 22 października o godz. 17 w Bibliotece Miejskiej w Puławach (ul. Głęboka 7a) odbędą się warsztaty dla młodzieży "Jak stworzyć własny podcast", które poprowadzi dziennikarka Aga Gorczyca.

Biała Podlaska: Weterynarz przed sądem. Chciał podmienić próbki krwi w trosce o świnię

Biała Podlaska: Weterynarz przed sądem. Chciał podmienić próbki krwi w trosce o świnię 3 2

Przed Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiej ruszył proces Artura K. lekarza weterynarii, który miał proponować rolnikowi z gminy Podedwórze podmianę próbki krwi od świni, w rejonie zagrożonym ASF. Prokuratura oskarżyła go o niedopełnienie obowiązków służbowych i działanie na szkodę interesu publicznego.

Lubelskie: Wypadek wozu strażackiego, który jechał do interwencji

Lubelskie: Wypadek wozu strażackiego, który jechał do interwencji 10 5

Do groźnego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 827. Wóz strażacki z OSP w Wojciechowie przewrócił się na bok. Droga jest całkowicie zablokowana.

Lublin: Przestawili postój taksówkowy w centrum miasta. Mandat goni mandat, a na kołach szczęki

Lublin: Przestawili postój taksówkowy w centrum miasta. Mandat goni mandat, a na kołach szczęki 11 11

Już 40 mandatów wlepiła Straż Miejska kierowcom stającym na ul. Peowiaków, odkąd postój TAXI przeniesiono z początku ulicy na jej środek. Zmianę zarządzili urzędnicy z Ratusza, który zapewniają, że dzięki temu przybyło miejsc parkingowych. Jednak kierowcy odjeżdżający stąd z mandatem raczej nie są zachwyceni

Wybory 2019. Sasin z najlepszym wynikiem. Haidar zostaje posłem, a Bierecki nadal senatorem
Wybory 2019

Wybory 2019. Sasin z najlepszym wynikiem. Haidar zostaje posłem, a Bierecki nadal senatorem 3 21

Wicepremier Jacek Sasin (PiS) zdobył najwięcej głosów w okręgu chełmsko – bialsko –zamojskim – ponad 91 tys. Na miejsce przy Wiejskiej może też liczyć Dariusz Stefaniuk, obecny wicemarszałek województwa czy Riad Haidar, ordynator neonatologii w bialskim szpitalu. Mandat senatora utrzyma również po raz trzeci Grzegorz Bierecki (PiS).

Prawie 14 mln zł. dofinansowania na szpitale z województwa lubelskiego

Prawie 14 mln zł. dofinansowania na szpitale z województwa lubelskiego 0 4

Ponad 13,6 mln zł przekazało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju na projekt, który realizuje sześć szpitali marszałkowskich w Lublinie (wojewódzki przy al. Kraśnickiej, wojewódzki im. Jana Bożego i Szpital Neuropsychiatryczny), Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.

Najwięksi wygrani tegorocznych wyborów w okręgach nr 6 i 7 [sylwetki]
Wybory 2019
galeria

Najwięksi wygrani tegorocznych wyborów w okręgach nr 6 i 7 [sylwetki] 20 20

Rekordzistą pod względem ilości głosów został Jacek Sasin z PiS, który w okręgu nr 7 dostał ich aż 91 241. Rekord w okręgu nr 6 ustanowił Przemysław Czarnek, również z PiS. Wraz z Lewicą do Sejmu powraca Jacek Czerniak.

Finał Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2019
16 października 2019, 19:00

Finał Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2019 0 0

Dobiega końca tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby. Na finał projektu, 16 października o godz. 19 w Parafii Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II), wystąpi Dyrektor Festiwalu Robert Grudzień.

MKS Padwa Zamość lepsza od Azotów II Puławy

MKS Padwa Zamość lepsza od Azotów II Puławy 0 1

W derbach regionu MKS Padwa Zamość pokonała rezerwy Azotów Puławy 41:26. Akademicy z Białej Podlaskiej nie mieli problemów z ograniem MTS Chrzanów

Uczniowie z ZS Vetterów są niezadowoleni z przeprowadzki. Porozrzucano ich po całym mieście

Uczniowie z ZS Vetterów są niezadowoleni z przeprowadzki. Porozrzucano ich po całym mieście 12 4

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie rozpoczną wkrótce naukę w nowym miejscu. Z budynku szkoły przy ulicy Bernardyńskiej zostaną rozrzuceni po praktycznie całym miastem.

Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP: Biała, podświetlona i wydajna

Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP: Biała, podświetlona i wydajna 0 0

A do tego podkręcona i z podwójnym BIOS-em. A ile kosztuje karta graficzna Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.