Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 września 2019 r.
11:50

Marsz Równości może przejść ulicami Lublina. Sąd uwzględnił odwołanie, ale prezydent Żuk się odwoła [wideo]

2 270 A A

Sąd Okręgowy w Lublinie uwzględnił odwołanie organizatorów Marszu Równości i uchylił zakazującą manifestacji decyzję prezydenta miasta. Decyzja nie jest prawomocna, a Ratusz może złożyć zażalenie do Sądu Apelacyjnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

We wtorek prezydent Krzysztof Żuk zakazał planowanego na najbliższą sobotę (28 września) marszu. Tłumaczył to przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Organizatorzy w środę odwołali się od tej decyzji, a sąd miał 24 godziny na rozpatrzenie sprawy.

– Państwo polskie chroni wolność zgromadzeń w Konstytucji – mówiła sędzia Jolanta Szymanowska, gdy w czwartek przed południem uzasadniała orzeczenie uznające złożone odwołanie i uchylające postanowienie prezydenta. – Ustalenia stanu faktycznego dokonane w sprawie nie pozwalają na ocenę, że uczestnicy Drugiego Marszu Równości w Lublinie stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób, lub mienia w znacznych rozmiarach. Okolicznością, która wyklucza możliwość jego odbycia nie może być fakt, iż w tym samym dniu w sąsiedztwie zbiórki uczestników marszu ma się odbyć piknik historyczny. Założenie, że piknik wzbudzi tak duże zainteresowanie mieszkańców m.in. ze względu na sprzyjającą pogodę, a także fakt, że organizator wystawy pojazdów bojowych nie wyklucza oddania z nich imitowanych wystrzałów, nie pozostają w związku z zachowaniem uczestników marszu i znajdują się poza wpływem jego organizatorów – tłumaczyła sędzia.

– Sąd zrobił płatną lekcję na koszt państwa panu prezydentowi. Nie mogło być innego wyroku. Pan prezydent Żuk jest jedynym obecnie prezydentem, który dwukrotnie zakazał marszu i dwukrotnie przegrał – komentował na gorąco Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów Marszu Równości.

Sprawa nie jest jednak jeszcze ostatecznie przesądzona, bo czwartkowe orzeczenie jest nieprawomocne. Ratusz może się jeszcze odwołać do Sądu Apelacyjnego.

– Nie komentujemy tego orzeczenia. Natomiast po zapoznaniu się z nim mogę stwierdzić, że zostanie wniesiony środek zaskarżenia w postaci zażalenia – zapowiedział Zbigniew Dubiel, radca prawny Urzędu Miasta Lublin.

Orzeczenie sądu w sprawie Marszu Równości w Lublinie

e-Wydanie

Komentarze 270

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam z Lublina / 26 września 2019 o 15:59
+24
Wolność zgromadzeń to podstawowa prawo obywatelskie - ALE NIE JEST ONE BEZWZGLĘDNE, więc każdy ma prawo manifestować - ALE NIE OBRAŻAĆ UCZUCIA RELIGIJNE, SIAĆ ZGORSZENIE, WNOSIĆ ZAGROŻENIE, narzucać ideologię neomnarksistowską - - LGBT, DLATEGO MANIFESTACJA TA POWINNA BYĆ ZAKAZANA. Tego typu pochody powinny być zakazane - ze względu na moralność publiczną, narzucanie paskudnej ideologii neomarksistowskiej LGBT Narodowi Polskiemu, gorszeniu ludzi w tym dzieci.
Avatar
SOK z OWADA / 26 września 2019 o 13:39
+20
CZAJKA ZNOWU WYBIŁA...
Avatar
wolf / 26 września 2019 o 12:27
+18
"panna anna" - Pani Anno, z calym szacunkiem ale ja nie musze ich "akceptowac", ja ich moge jedynie tolerowac; zas oni chcieliby wydac nakaz zebym ich akceptowal a na to nie moge i nie chce sie zgodzic.
Avatar
GRETKA SOROSOVA / 26 września 2019 o 13:38
+17
Czyli znowu gołodupcy od kasty dostali P0zwolenie , że mogą nas dowolnie indoktrynować swoim wyuzdaniem ?
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 11:53
+15
Będzie to co rok temu. Już PiS o to zadba, żeby był odpowiedni dym na ulicach.
Avatar
Iro / 26 września 2019 o 16:00
+14
Szkoda, chciałem pójście z dzieciakami na wystawę pojazdów...
Avatar
Sądy do reformy, cyrk obwoźny zamknąć / 26 września 2019 o 16:00
+14
Sądy generalnie są jakie są - liberalno-socjalistyczne, lewackie, postkomunistyczne, antypolskie i decyzja sądu była do przewidzenia, sądy należy zmieniać personalnie i prawnie twardo i bezwzględnie, sędzia to zawód, który się mocno skompromitował, wiedział to też liberalno-socjalistyczny pan prezydent miasta Żuk (PO) który jest przedstawicielem tego samego nurtu, ale przeprowadza taką grę, generalnie zdecydowana większość Polaków nie akceptuje tego cyrku obwoźnego, który sieje często zgorszenie i niechęć ludzi.
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 11:53
+14
Zbokom zdecydowane NNNNNNIIIIIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 12:12
+13
Przecież od początku było wiadomo. Tak się robi ludziom wodę z mózgu
Avatar
xyz / 26 września 2019 o 11:59
+13
I w związku z tym prezydent nie powinien wysylać policji do zabezpieczenia tego marszu jesli chcą to niech sami sobie opłaca policje do ochrony !!
Avatar
Gość / 29 września 2019 o 09:16
0
pedalstwo to sie leczy
Avatar
Ixi / 28 września 2019 o 19:49
0
Nareszcie Sąd jest Sądem !!! Brawo....Równość to Równość a nie "szufladkowanie" "partyjne" !!!!
 Rowność juz byla za komuny
Avatar
Jan / 28 września 2019 o 15:08
0
Myślę że agresja nie pomoże, lecz w wśród znajomych można zbierać listy poparcia. Kartka A4 na środku: Udzielam poparcia dla działań Urzędu Miasta Lublin do stworzenia programu leczenia osób z zaburzeniami orientacji seksualnej. Poniżej tabela. Imię ( imiona ) Nazwisko numer pesel i podpis czytelny. Później dostarczyć listy do sekretariatu urzędu miasta.
Avatar
_K_ / 27 września 2019 o 16:43
0
Jesteś ograniczona/y jeśli nie rozumiesz, niedostrzegasz zagrożenia jakie niesie ta tęczowa ideologia.
Prosiłem o podanie zagrożeń, jakie to nib niesie. Nikt nie napisał. Może ty to zrobisz?
Niestety w wiadomościach nie podali.
A myśleć samodzielnie też nie nauczyli i mamy efekty :-( Jeszcze raz więc poproszę, dużymi literami: NIECH MI KTOŚ WYJAŚNI, JAKIE TO ZAGROŻENIA NIESIE TĘCZOWA IDEOLOGIA!!!
Avatar
XD / 27 września 2019 o 14:15
0
Czekam kiedy sąd wyda pozytywną opinię na przemarsz pedofili zofili i innych przedstawicieli dewiacji w imię równości i poszanowania poglądów. Ci niektórym słowo demokracja zaszumiało w głowie i zbyt mocno uwierzyli że można robić co się chce. Dzisiejsza decyzja sądu to budowanie drugiej Francji z końca XX wieku
Jest znacząca różnica między ludzmi, którzy robią krzywdę innym, a tymi, którzy tej krzywdy nie robią. Ci drudzy mają prawo do marszu i akceptacji, ci pierwsi tego prawa nie mają, bo postępują źle. Trzeba być ograniczonym, żeby nie potrafić dostrzec różnicy i porównywać te, zupełnie różne, światy.
Jesteś ograniczona/y jeśli nie rozumiesz, niedostrzegasz zagrożenia jakie niesie ta tęczowa ideologia.
Prosiłem o podanie zagrożeń, jakie to nib niesie. Nikt nie napisał. Może ty to zrobisz?
 Niestety w wiadomościach nie podali.
 Niestety w wiadomościach nie podali. rozwiń
Avatar
XD / 27 września 2019 o 14:10
0
Jeżeli kiedykolwiek stało by się coś tragicznego w czasie marszu dewiantów , gdy władze miasta zakazują marszu ze względu bezpieczeństwa , a sędzia wydaje zgodę , to w czasie draki sędzia powinien odpowiadać osobiście za to zdarzenie .
Bez względu na to co byś nie napisał, to i tak winę za każde tragiczne zdarzenie winę będą ponosić sprawcy nie sędzia która wydała wyrok zgodnie z regułami prawa i w zgodzie z literą prawa.
Daj spokój, XD, oni tego nie rozumieją. Oni jeśli nawet mają własne zdanie, to się z nim nie zgadzają, bo słuchają prezesa, księdza, albo TVPiS. To ludzie pozbawieni podstawowej wiedzy o życiu, prawie i relacjach międzyludzkich. Większość z nich sprowadza temat do pozycji dupy nie starając się nawet zrozumieć, o co chodzi ludziom ze środowisk LGBT.
 Wiem, właśnie to widzę. Albo to siedzi jedna, opłacana osoba, która podszywa się pod lupą osób, albo wszyscy którzy tu gardłują przeciwko marszowi cytują te same paski z wiadomości. Podałem prosty przykład jak można w prosty sposób zapobiec adopcji dzieci przez pary jednopłciowe (gdyby w ogóle była taka możliwość w Polsce), ale nikt się do tego nie odniósł nawet słowem komentarza. Chyba tego tematu jeszcze w kurskatv nie przerobili. Za to na wszelki wypadek posypały się minusy. XD
 Wiem, właśnie to widzę. Albo to siedzi jedna, opłacana osoba, która podszywa się pod lupą osób, albo wszyscy którzy tu gardłują przeciwko marszowi cytują te same paski z wiadomości. Podałem prosty przykład jak można w prosty sposób zapobiec adopcji dzieci przez pary jednopłciowe (gdyby w ogóle była taka możliwość w Polsce), ale nikt się do tego nie odniósł nawet słowem komentarza. Chyba tego tematu jeszcze w kurskatv nie przerobili. Za to na wszelki wypadek posypały się minusy. XD rozwiń
Avatar
_K_ / 27 września 2019 o 13:37
-1
Adamie z Lublina a nie obraża twoich uczuć religijnych (cokolwiek by to było) pedofilia księży? Nie obraża twoich uczuć to, że Kościół kryje ksìęży pedofilii? Nie obrażają słowa Jędraszewskiego, który powiedział, że księża pedofile są prześladowani jak Żydzi w czasach Holocaustu.
Ja mam wrażenie, że za prawdziwego Adama z Lublina to się w tym wątku ktoś podszywa.
Avatar
Rafal / 27 września 2019 o 13:36
+3
Stop adopcji dzieci przez gejów penetrujacych K I S Z K Ę  stolcową. Stop lgbt!
Jak Ci nie pasuje możesz podczas pikniku historycznego zbierać podpisy poparcia.    Kartka A4 na środku:     Udzielam poparcia dla działań Urzędu Miasta Lublin do stworzenia programu leczenia osób z zaburzeniami orientacji seksualnej. Poniżej tabela.   Imię  ( imiona ) , Nazwisko Numer pesel ( czytelnie ) Czytelny podpis     Dostarczyć listy do kancelarii Urzędu Miasta.
Dobre :-) .
 Jestem na tak.
Avatar
_K_ / 27 września 2019 o 13:34
-1
Jeśli większość mieszkańców Lublina jest przeciwna tęczowej paradzie to szczytem naiwności jest sądzić że impreza przeforsowana wbrew panującym nastrojom zmieni tej większości zdanie. Teoretycznie prawo nie zakazuje skakania z dachu wieżowca ale chętnych do tego nie widać. Jeśli wszystko będzie robione zgodnie z literią (chorego) prawa i wbrew nastrojom opinii publicznej to mamy gotowy przepis na masowe niezadowolenie i w konsekwencji na bunty społeczne. Chciałbym tylko wiedzieć, czy sami homosie naprawdę wierzą w to, że kilka parad coś zmieni w opinii ogólnonarodowej. Bo jestem pewny, że co najwyżej wkurzą tylko i tak niechętną już większość. Wcześniej mogli liczyć na jakieś współczucie. Ale jawne forsowanie parad na siłę na pewno niczego dobrego nie przyniesie. Tu zwycięzców nie będzie żadnych.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że większość? Masz wyniki jakichś wiarygodnych, niezależnych badań w tej sprawie?
Na jakiej podstawie twierdzisz, że większość? Masz wyniki jakichś wiarygodnych, niezależnych badań w tej sprawie? rozwiń
Avatar
_K_ / 27 września 2019 o 13:32
-3
Wyrzucić takich z domu, to wrócą i wlezą ponownie, chociażby przez odbyt.
Na przykład podczas wizyty duszpasterskiej...