Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 września 2021 r.
11:07

Marsz Równości w Lublinie 2021. Jest oficjalne zgłoszenie z datą i trasą przemarszu

Autor: Zdjęcie autora drs
46 35 A A
Marsz Równości 2018
Marsz Równości 2018 (fot. Maciej Kaczanowski)

Na 23 października zapowiedziany został lubelski Marsz Równości. Zgromadzenie zostało oficjalnie zgłoszone do Urzędu Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgłoszone zgromadzenie publiczne ma się rozpocząć o godz. 13 na Al. Racławickich na wysokości Centrum Spotkania Kultur. Uczestnicy mają przejść stąd przez ul. Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego i Poniatowskiego przed Galerię Labirynt (róg ul. Popiełuszki i Poniatowskiego), gdzie o godzinie 16 zgromadzenie miałoby się zakończyć.

 – Tak, marsz się zakończy u nas – potwierdza Waldemar Tatarczuk, dyrektor Galerii Labirynt. – Nie będzie wydarzeń towarzyszących, chyba że w ciągu miesiąca coś wymyślimy.

- Idziemy po równość, bezpieczeństwo i życie bez strachu. Chcemy zamanifestować to, że jesteśmy częścią tego społeczeństwa. Mamy nadzieję, że będzie bezpiecznie i to będzie krok ku normalności – mówi Alicja Sienkiewicz ze stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie. I przyznaje, że organizatorzy liczą się z tym, że na trasie przemarszu mogą się pojawić przeciwnicy wydarzenia, którzy będą próbowali je zakłócić.

- Za każdym razem bierzemy to pod uwagę. Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej świadomi ewentualnych zagrożeń i ze swojej strony przygotowujemy zabezpieczenie marszu. Liczymy też na owocną współpracę z policją i innymi służbami w tym zakresie.

Przyjęcie przez Urząd Miasta zgłoszenia nie jest równoznaczne ze zgodą na zgromadzenie, bo procedura nie przewiduje czegoś takiego jak zgoda. Prezydent miasta może natomiast (w ściśle określonych przepisami przypadkach) wydać zakaz organizacji zgromadzenia, co zresztą robił w roku 2018 i 2019. Organizatorzy zgromadzenia mogą zaskarżyć taki zakaz do sądu. W 2018 i 2019 skorzystali z tego prawa, a wskutek skarg sądy uchyliły zakazy i marsze równości ostatecznie doszły do skutku.

- Spodziewamy się, że i w tym roku prezydent też może wydać taki zakaz. Ale liczymy, że może tym razem odpuści, skoro co roku przegrywa w sądzie. Ale jesteśmy przygotowani na taką ewentualność – przyznaje Alicja Sienkiewicz. I dodaje, że w zgłoszeniu podano informację, że w wydarzeniu weźmie udział 150 osób. – Ale trudno powiedzieć, ilu będzie uczestników. O ile w ubiegłych latach byliśmy w stanie to przewidzieć, to teraz, ze względu na sytuację epidemiczną, ciężko jest to nawet oszacować.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robik / 23 września 2021 r. o 13:22
+27
A po co te marsze? Co one wnoszą w zycie takiego, za czym tęsknimy? Pójdą młodzi, którzy zawsze walczą o to co wydaje im się niesprawiedliwe i wszelkiego rodzaju płcie z przeróżnymi upodobaniami. Młodzi powinni najpierw zastanowić o co tak naprawdę walczę uczestnicy marszu i jaką nienawiścią zioną do ludzi, dla których naturalny porządek świata jest czymś na tyle zwyczajnym, że nie przyszło im na myśl, aby wychodzić z tym na ulicę. To, że ludzie coś tolerują nie oznacza, iż mają przestać logicznie myśleć i brać pod uwagę przede wszystkim dobro ogółu. Wystarczy, że środki z unii, czy z Norwegii uzależnione sa od tego kto z kim śpi i ile wg niego jest płci na świecie. To już jest wystarczającą patologią.
 1) Po to, żeby ludzi nie prześladowano. Żeby różne władze nie uchwalały, że będą w czymś tam  powstrzymywać ludzi spośród LGBT, choć ci mają do tego prawo.  2) Wnoszą poczucie, że można jeszcze pokazać władzom, iż nie wszyscy pokornie ulegają ich prześladowaniom. Niekiedy pokazują, jak wielu jest jeszcze w Polsce tych, którzy przemocą (kamieniami) chcą odbierać innym wolność słowa.  A tu nagle "anka-anka" wyskakuje głupawo z czymś takim, że to uczestnicy pochodu NIENAWIŚCIĄ ZIONĄ DO LUDZI !!! I jeszcze wmawia im, że mają się zastanowić. OBŁĘD zupełny tej "anki-anki". Bezczelnie wmawia, że występują przeciwko jakiemuś "naturalnemu porządkowi świata", gdy ci chcą się bronić i mają prawo do swoich upodobań (jakby cała ta "anka-anka" nie wiedziała, że np. wśród zwierząt  występuje homoseksualizm - taka jest natura).   Wbrew też jej głupim twierdzeniom, ludzi w Polse mają prawo szukać pomocy w innych krajach. Od wieków tak było, a przykładów od "Wielkiej Emigracji" za caratu do "Solidarności" za ZSRR - jest mnóstwo.  Trudno też się zgodzić, że jest to cyrk podobny do kościelnych z ich "religijnymi dewiacjami". Różnica jest zasadnicza - tu chodzi o istotne sprawy dla pewnego zbioru ludzi - o nieprześladowanie pewnych osób, "kościelne cyrki" natomiast są bardziej "pokazem siły" KRK i propagandą ideologii opartej na jakichś żydowskich (choć nie tylko) wymysłach o narodzie wybranym, cudach i istotach nadprzyrodzonych.
 1) Po to, żeby ludzi nie prześladowano. Żeby różne władze nie uchwalały, że będą w czymś tam  powstrzymywać ludzi spośród LGBT, choć ci mają do tego prawo.  2) Wnoszą poczucie, że można jeszcze pokazać władzom, iż nie wszyscy pokornie ulegają ich prześladowaniom. Niekiedy pokazują, jak wielu jest jeszcze w Polsce tych, którzy przemocą (kamieniami) chcą odbierać innym wolność słowa.  A tu nagle "anka-anka" wyskakuje głupawo z czymś takim, że to uczestnicy pochodu NIENAWIŚCIĄ ZIONĄ DO LUDZI !!! I jeszcze wmawia im, ż... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 września 2021 r. o 13:23
+23
Katarzyna Plichta - współzałożycielka Amber Gold opuściła areszt. Do dziś nie odzyskano ok. 851 mln zł. Za kilka lat wychodzi także Marcin Plichta. I tak to się żyje w państwie z wolnymi sądami...
  Jak zwykle nei w temacie. Ale PO 6 latach niudolnych za.rządów piss, przestepcy wychodzą na wolność. Strach POmyśleć gdzie odsiadują wyroki ci mityczni przestępcy wyłudzający VAT...o których tak głośno mówiono jeszcze 6 lat temu...
Avatar
Robik / 23 września 2021 r. o 13:27
+17
Katarzyna Plichta - współzałożycielka Amber Gold opuściła areszt. Do dziś nie odzyskano ok. 851 mln zł. Za kilka lat wychodzi także Marcin Plichta. I tak to się żyje w państwie z wolnymi sądami...
 To niby państwo z "niewolnymi sądami" ma być lepsze? (Zaraz tu gość może wyskoczyć, że on "sarkazmem i ironią". Tylko dlaczego nie powie wprost, jak by chciał urządzić sądy?) Na pewno jest to jakoś niesprawiedliwe przy takiej kradzieży czy takim oszustwie by ludzie nie zwróciwszy odebranych innym środków mogli sobie hasać na wolności. 
 To niby państwo z "niewolnymi sądami" ma być lepsze? (Zaraz tu gość może wyskoczyć, że on "sarkazmem i ironią". Tylko dlaczego nie powie wprost, jak by chciał urządzić sądy?) Na pewno jest to jakoś niesprawiedliwe przy takiej kradzieży czy takim oszustwie by ludzie nie zwróciwszy odebranych innym środków mogli sobie hasać na wolności.  rozwiń
Avatar
BillyWhite / 23 września 2021 r. o 13:55
+15
Platforma Obywatelska od zawsze była partią homofobiczną, a doświadczenie Donalda Tuska w Komisji Europejskiej tego nie zmienia, ponieważ to właśnie zaniechania Tuska doprowadziły do eskalacji nienawiści i tylu zagrożeń co obecnie. Krzysztof Żuk na pewno szuka jakby tu zablokować kolejny marsz. PIS PO jedno zło.
Dobry komentarz. Nic dodać nic ujać. Żuk to by chętnie poszedł na czele marszu, ale lubelskich deweloperów.
 hehehe wystarczyloby ocenzurowac pisowskiemu trollowi dwa slowa - Zuk oraz deweloperzy a parszywa oplacona menda nie mialaby o czym pisac calymi dniami, co za nudny nadajacy jednoczesnie z kilku roznych kont przychlast
 hehehe wystarczyloby ocenzurowac pisowskiemu trollowi dwa slowa - Zuk oraz deweloperzy a parszywa oplacona menda nie mialaby o czym pisac calymi dniami, co za nudny nadajacy jednoczesnie z kilku roznych kont przychlast rozwiń
Avatar
_XD_ / 23 września 2021 r. o 19:57
+13
  Napisano dzisiaj o  17:09   Dewelo-technokrata nie wyznaje innych idei P0za służeniem mamonie. Gesty cynicznego umizgiwania się do "plebsowego" elektoratu (który na codzień traktowany jest z buta) P0przez Żucanie kłód P0d nogi ludziom z LGBT mają za zadanie umocnić Jego władzę na dewelo-folwarku.  
  Przelogowanko, cyk, przelogowanko...Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
 Ja go po prostu zgłaszam do moderacji, niezależnie z jakiego konta się loguje. Może w końcu moderator usunie go na stałe.
 Ja go po prostu zgłaszam do moderacji, niezależnie z jakiego konta się loguje. Może w końcu moderator usunie go na stałe. rozwiń
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 12:20
+12
Czy będą obrońcy demokracji i konstytucji? Wszak w niej jest zapisana równość wobec prawa. Precz z immunitetami!
 Też jestem zdania, że immunitet dla obecnie rządzących powinien zostać zniesiony w trybie natychmiastowym.
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 września 2021 r. o 20:01
+10
  Napisano dzisiaj o 17:09   Dewelo-technokrata nie wyznaje innych idei P0za służeniem mamonie. Gesty cynicznego umizgiwania się do "plebsowego" elektoratu (który na codzień traktowany jest z buta) P0przez Żucanie kłód P0d nogi ludziom z LGBT mają za zadanie umocnić Jego władzę na dewelo-folwarku.  
 Przelogowanko, cyk, przelogowanko...Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Ja go po prostu zgłaszam do moderacji, niezależnie z jakiego konta się loguje. Może w końcu moderator usunie go na stałe.
 A to tu jest jakiś moderator ?
 A to tu jest jakiś moderator ? rozwiń
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 12:19
+9
DEWIACJOM TRZEBA JASNO POWIEDZIEĆ NIEEEEE!
 No to już Zerro postawił kuchcińskiego przed sądem za seks z nieletnią?
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 12:17
+9
  Napisano dzisiaj o 17:09   Dewelo-technokrata nie wyznaje innych idei P0za służeniem mamonie. Gesty cynicznego umizgiwania się do "plebsowego" elektoratu (który na codzień traktowany jest z buta) P0przez Żucanie kłód P0d nogi ludziom z LGBT mają za zadanie umocnić Jego władzę na dewelo-folwarku.  
Przelogowanko, cyk, przelogowanko...Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Ja go po prostu zgłaszam do moderacji, niezależnie z jakiego konta się loguje. Może w końcu moderator usunie go na stałe.
A to tu jest jakiś moderator ?
 Jest, ale zaczynam się zastanawiać, czy dam się nie udziela jako Monisia, czy inny tęczowy dureń. XD
 Jest, ale zaczynam się zastanawiać, czy dam się nie udziela jako Monisia, czy inny tęczowy dureń. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 00:39
+8
A w Łodzi się nie dają ! ***s://wydarzenia.interia.pl/wiadomosci-lokalne/news-lodz-sejmik-sprzeciwil-sie-odwolaniu-karty-praw-rodzin-temat,nId,5501080
 Zmienią zdanie, jak im się budżet nie zepnie. XD
Avatar
tmm / 6 dni temu o 20:54
+1
co to qurwa za półgłówki piszą te komentarze,pp jest pp i żadne marsze im nie pomogą.
Avatar
stop_propagandzie / 24 września 2021 r. o 12:48
-9
  Napisano dzisiaj o 17:09   Dewelo-technokrata nie wyznaje innych idei P0za służeniem mamonie. Gesty cynicznego umizgiwania się do "plebsowego" elektoratu (który na codzień traktowany jest z buta) P0przez Żucanie kłód P0d nogi ludziom z LGBT mają za zadanie umocnić Jego władzę na dewelo-folwarku.  
 Przelogowanko, cyk, przelogowanko...Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Ja go po prostu zgłaszam do moderacji, niezależnie z jakiego konta się loguje. Może w końcu moderator usunie go na stałe.
   Uważaj żukotrollu żeby ciebie moderator nie usunął na stałe.
   Uważaj żukotrollu żeby ciebie moderator nie usunął na stałe. rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 24 września 2021 r. o 12:47
-9
Platforma Obywatelska od zawsze była partią homofobiczną, a doświadczenie Donalda Tuska w Komisji Europejskiej tego nie zmienia, ponieważ to właśnie zaniechania Tuska doprowadziły do eskalacji nienawiści i tylu zagrożeń co obecnie. Krzysztof Żuk na pewno szuka jakby tu zablokować kolejny marsz. PIS PO jedno zło.
Dobry komentarz. Nic dodać nic ująć. Żuk to by chętnie poszedł na czele marszu, ale lubelskich deweloperów.
Może czas na marsz dewelofilów? Wyobraźmy sobie ten K0lorowy K0rowód z Doktorem Dewel0-ZdrówK0 na czele dewelo-fanklubu z RM, a za nimi takie P0stacie jak jasiniak, paliwacek, agent_srome_K_ i jego szefunio z wypchanym portfelem, oraz sfora krawaciarzy z biur naganiania na "apartamenty". ProP0nowałabym trasę tego P0chodu: start P0d ratuszem, a finisz na GCz, gdzie parada zaK0ńczyłaby się wsPÓlnym grilowaniem lokalnego specjału: placKÓw z chomika P0 dewelopersku.
 Ten marsz mogłby  jeszcze zaczepić o lubelski Zamek i zabrać Głowną Kadrową. Ach co to byłby za marsz. Na czele Sułtan ze swoją 2 małżonką.
 Ten marsz mogłby  jeszcze zaczepić o lubelski Zamek i zabrać Głowną Kadrową. Ach co to byłby za marsz. Na czele Sułtan ze swoją 2 małżonką. rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 24 września 2021 r. o 12:46
-9
Platforma Obywatelska od zawsze była partią homofobiczną, a doświadczenie Donalda Tuska w Komisji Europejskiej tego nie zmienia, ponieważ to właśnie zaniechania Tuska doprowadziły do eskalacji nienawiści i tylu zagrożeń co obecnie. Krzysztof Żuk na pewno szuka jakby tu zablokować kolejny marsz. PIS PO jedno zło.
Dewelo-technokrata nie wyznaje innych idei P0za służeniem mamonie. Gesty cynicznego umizgiwania się do "plebsowego" elektoratu (który na codzień traktowany jest z buta) P0przez Żucanie kłód P0d nogi ludziom z LGBT mają za zadanie umocnić Jego władzę na dewelo-folwarku.
 Prawdopobnie też chodzi o próbę zdobycia głosów prawicowych wyborców. Typowe dla Żuka działania pozorowane i propagandowe.
 Prawdopobnie też chodzi o próbę zdobycia głosów prawicowych wyborców. Typowe dla Żuka działania pozorowane i propagandowe. rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 24 września 2021 r. o 12:45
-11
Platforma Obywatelska od zawsze była partią homofobiczną, a doświadczenie Donalda Tuska w Komisji Europejskiej tego nie zmienia, ponieważ to właśnie zaniechania Tuska doprowadziły do eskalacji nienawiści i tylu zagrożeń co obecnie. Krzysztof Żuk na pewno szuka jakby tu zablokować kolejny marsz. PIS PO jedno zło.
Dobry komentarz. Nic dodać nic ująć. Żuk to by chętnie poszedł na czele marszu, ale lubelskich deweloperów.
Avatar
stop_propagandzie / 24 września 2021 r. o 12:44
-15
Czy Żuk znów będzie pajacował i wyda zakaz?
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 12:20
+12
Czy będą obrońcy demokracji i konstytucji? Wszak w niej jest zapisana równość wobec prawa. Precz z immunitetami!
 Też jestem zdania, że immunitet dla obecnie rządzących powinien zostać zniesiony w trybie natychmiastowym.
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 12:19
+9
DEWIACJOM TRZEBA JASNO POWIEDZIEĆ NIEEEEE!
 No to już Zerro postawił kuchcińskiego przed sądem za seks z nieletnią?
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 12:17
+9
  Napisano dzisiaj o 17:09   Dewelo-technokrata nie wyznaje innych idei P0za służeniem mamonie. Gesty cynicznego umizgiwania się do "plebsowego" elektoratu (który na codzień traktowany jest z buta) P0przez Żucanie kłód P0d nogi ludziom z LGBT mają za zadanie umocnić Jego władzę na dewelo-folwarku.  
Przelogowanko, cyk, przelogowanko...Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Ja go po prostu zgłaszam do moderacji, niezależnie z jakiego konta się loguje. Może w końcu moderator usunie go na stałe.
A to tu jest jakiś moderator ?
 Jest, ale zaczynam się zastanawiać, czy dam się nie udziela jako Monisia, czy inny tęczowy dureń. XD
 Jest, ale zaczynam się zastanawiać, czy dam się nie udziela jako Monisia, czy inny tęczowy dureń. XD rozwiń
Avatar
Jasin / 24 września 2021 r. o 11:31
+6
Napisano 8 minut temu  Ten marsz mogłby  jeszcze zaczepić o lubelski Zamek i zabrać Głowną Kadrową. Ach co to byłby za marsz. Na czele Sułtan ze swoją 2 małżonką.
     Przelogowanko, cyk, przelogowanko...Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?