Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 września 2021 r.
11:07

Marsz Równości w Lublinie 2021. Jest oficjalne zgłoszenie z datą i trasą przemarszu

Autor: Zdjęcie autora drs
46 32 A A
Marsz Równości 2018
Marsz Równości 2018 (fot. Maciej Kaczanowski)

Na 23 października zapowiedziany został lubelski Marsz Równości. Zgromadzenie zostało oficjalnie zgłoszone do Urzędu Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgłoszone zgromadzenie publiczne ma się rozpocząć o godz. 13 na Al. Racławickich na wysokości Centrum Spotkania Kultur. Uczestnicy mają przejść stąd przez ul. Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego i Poniatowskiego przed Galerię Labirynt (róg ul. Popiełuszki i Poniatowskiego), gdzie o godzinie 16 zgromadzenie miałoby się zakończyć.

 – Tak, marsz się zakończy u nas – potwierdza Waldemar Tatarczuk, dyrektor Galerii Labirynt. – Nie będzie wydarzeń towarzyszących, chyba że w ciągu miesiąca coś wymyślimy.

- Idziemy po równość, bezpieczeństwo i życie bez strachu. Chcemy zamanifestować to, że jesteśmy częścią tego społeczeństwa. Mamy nadzieję, że będzie bezpiecznie i to będzie krok ku normalności – mówi Alicja Sienkiewicz ze stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie. I przyznaje, że organizatorzy liczą się z tym, że na trasie przemarszu mogą się pojawić przeciwnicy wydarzenia, którzy będą próbowali je zakłócić.

- Za każdym razem bierzemy to pod uwagę. Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej świadomi ewentualnych zagrożeń i ze swojej strony przygotowujemy zabezpieczenie marszu. Liczymy też na owocną współpracę z policją i innymi służbami w tym zakresie.

Przyjęcie przez Urząd Miasta zgłoszenia nie jest równoznaczne ze zgodą na zgromadzenie, bo procedura nie przewiduje czegoś takiego jak zgoda. Prezydent miasta może natomiast (w ściśle określonych przepisami przypadkach) wydać zakaz organizacji zgromadzenia, co zresztą robił w roku 2018 i 2019. Organizatorzy zgromadzenia mogą zaskarżyć taki zakaz do sądu. W 2018 i 2019 skorzystali z tego prawa, a wskutek skarg sądy uchyliły zakazy i marsze równości ostatecznie doszły do skutku.

- Spodziewamy się, że i w tym roku prezydent też może wydać taki zakaz. Ale liczymy, że może tym razem odpuści, skoro co roku przegrywa w sądzie. Ale jesteśmy przygotowani na taką ewentualność – przyznaje Alicja Sienkiewicz. I dodaje, że w zgłoszeniu podano informację, że w wydarzeniu weźmie udział 150 osób. – Ale trudno powiedzieć, ilu będzie uczestników. O ile w ubiegłych latach byliśmy w stanie to przewidzieć, to teraz, ze względu na sytuację epidemiczną, ciężko jest to nawet oszacować.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robik / 23 września 2021 r. o 13:22
A po co te marsze? Co one wnoszą w zycie takiego, za czym tęsknimy? Pójdą młodzi, którzy zawsze walczą o to co wydaje im się niesprawiedliwe i wszelkiego rodzaju płcie z przeróżnymi upodobaniami. Młodzi powinni najpierw zastanowić o co tak naprawdę walczę uczestnicy marszu i jaką nienawiścią zioną do ludzi, dla których naturalny porządek świata jest czymś na tyle zwyczajnym, że nie przyszło im na myśl, aby wychodzić z tym na ulicę. To, że ludzie coś tolerują nie oznacza, iż mają przestać logicznie myśleć i brać pod uwagę przede wszystkim dobro ogółu. Wystarczy, że środki z unii, czy z Norwegii uzależnione sa od tego kto z kim śpi i ile wg niego jest płci na świecie. To już jest wystarczającą patologią.
 1) Po to, żeby ludzi nie prześladowano. Żeby różne władze nie uchwalały, że będą w czymś tam  powstrzymywać ludzi spośród LGBT, choć ci mają do tego prawo.  2) Wnoszą poczucie, że można jeszcze pokazać władzom, iż nie wszyscy pokornie ulegają ich prześladowaniom. Niekiedy pokazują, jak wielu jest jeszcze w Polsce tych, którzy przemocą (kamieniami) chcą odbierać innym wolność słowa.  A tu nagle "anka-anka" wyskakuje głupawo z czymś takim, że to uczestnicy pochodu NIENAWIŚCIĄ ZIONĄ DO LUDZI !!! I jeszcze wmawia im, że mają się zastanowić. OBŁĘD zupełny tej "anki-anki". Bezczelnie wmawia, że występują przeciwko jakiemuś "naturalnemu porządkowi świata", gdy ci chcą się bronić i mają prawo do swoich upodobań (jakby cała ta "anka-anka" nie wiedziała, że np. wśród zwierząt  występuje homoseksualizm - taka jest natura).   Wbrew też jej głupim twierdzeniom, ludzi w Polse mają prawo szukać pomocy w innych krajach. Od wieków tak było, a przykładów od "Wielkiej Emigracji" za caratu do "Solidarności" za ZSRR - jest mnóstwo.  Trudno też się zgodzić, że jest to cyrk podobny do kościelnych z ich "religijnymi dewiacjami". Różnica jest zasadnicza - tu chodzi o istotne sprawy dla pewnego zbioru ludzi - o nieprześladowanie pewnych osób, "kościelne cyrki" natomiast są bardziej "pokazem siły" KRK i propagandą ideologii opartej na jakichś żydowskich (choć nie tylko) wymysłach o narodzie wybranym, cudach i istotach nadprzyrodzonych.
 1) Po to, żeby ludzi nie prześladowano. Żeby różne władze nie uchwalały, że będą w czymś tam  powstrzymywać ludzi spośród LGBT, choć ci mają do tego prawo.  2) Wnoszą poczucie, że można jeszcze pokazać władzom, iż nie wszyscy pokornie ulegają ich prześladowaniom. Niekiedy pokazują, jak wielu jest jeszcze w Polsce tych, którzy przemocą (kamieniami) chcą odbierać innym wolność słowa.  A tu nagle "anka-anka" wyskakuje głupawo z czymś takim, że to uczestnicy pochodu NIENAWIŚCIĄ ZIONĄ DO LUDZI !!! I jeszcze wmawia im, ż... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 września 2021 r. o 13:23
Katarzyna Plichta - współzałożycielka Amber Gold opuściła areszt. Do dziś nie odzyskano ok. 851 mln zł. Za kilka lat wychodzi także Marcin Plichta. I tak to się żyje w państwie z wolnymi sądami...
  Jak zwykle nei w temacie. Ale PO 6 latach niudolnych za.rządów piss, przestepcy wychodzą na wolność. Strach POmyśleć gdzie odsiadują wyroki ci mityczni przestępcy wyłudzający VAT...o których tak głośno mówiono jeszcze 6 lat temu...
Avatar
Robik / 23 września 2021 r. o 13:27
Katarzyna Plichta - współzałożycielka Amber Gold opuściła areszt. Do dziś nie odzyskano ok. 851 mln zł. Za kilka lat wychodzi także Marcin Plichta. I tak to się żyje w państwie z wolnymi sądami...
 To niby państwo z "niewolnymi sądami" ma być lepsze? (Zaraz tu gość może wyskoczyć, że on "sarkazmem i ironią". Tylko dlaczego nie powie wprost, jak by chciał urządzić sądy?) Na pewno jest to jakoś niesprawiedliwe przy takiej kradzieży czy takim oszustwie by ludzie nie zwróciwszy odebranych innym środków mogli sobie hasać na wolności. 
 To niby państwo z "niewolnymi sądami" ma być lepsze? (Zaraz tu gość może wyskoczyć, że on "sarkazmem i ironią". Tylko dlaczego nie powie wprost, jak by chciał urządzić sądy?) Na pewno jest to jakoś niesprawiedliwe przy takiej kradzieży czy takim oszustwie by ludzie nie zwróciwszy odebranych innym środków mogli sobie hasać na wolności.  rozwiń
Avatar
BillyWhite / 23 września 2021 r. o 13:55
Platforma Obywatelska od zawsze była partią homofobiczną, a doświadczenie Donalda Tuska w Komisji Europejskiej tego nie zmienia, ponieważ to właśnie zaniechania Tuska doprowadziły do eskalacji nienawiści i tylu zagrożeń co obecnie. Krzysztof Żuk na pewno szuka jakby tu zablokować kolejny marsz. PIS PO jedno zło.
Dobry komentarz. Nic dodać nic ujać. Żuk to by chętnie poszedł na czele marszu, ale lubelskich deweloperów.
 hehehe wystarczyloby ocenzurowac pisowskiemu trollowi dwa slowa - Zuk oraz deweloperzy a parszywa oplacona menda nie mialaby o czym pisac calymi dniami, co za nudny nadajacy jednoczesnie z kilku roznych kont przychlast
 hehehe wystarczyloby ocenzurowac pisowskiemu trollowi dwa slowa - Zuk oraz deweloperzy a parszywa oplacona menda nie mialaby o czym pisac calymi dniami, co za nudny nadajacy jednoczesnie z kilku roznych kont przychlast rozwiń
Avatar
_XD_ / 23 września 2021 r. o 19:57
  Napisano dzisiaj o  17:09   Dewelo-technokrata nie wyznaje innych idei P0za służeniem mamonie. Gesty cynicznego umizgiwania się do "plebsowego" elektoratu (który na codzień traktowany jest z buta) P0przez Żucanie kłód P0d nogi ludziom z LGBT mają za zadanie umocnić Jego władzę na dewelo-folwarku.  
  Przelogowanko, cyk, przelogowanko...Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
 Ja go po prostu zgłaszam do moderacji, niezależnie z jakiego konta się loguje. Może w końcu moderator usunie go na stałe.
 Ja go po prostu zgłaszam do moderacji, niezależnie z jakiego konta się loguje. Może w końcu moderator usunie go na stałe. rozwiń
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 12:20
Czy będą obrońcy demokracji i konstytucji? Wszak w niej jest zapisana równość wobec prawa. Precz z immunitetami!
 Też jestem zdania, że immunitet dla obecnie rządzących powinien zostać zniesiony w trybie natychmiastowym.
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 września 2021 r. o 20:01
  Napisano dzisiaj o 17:09   Dewelo-technokrata nie wyznaje innych idei P0za służeniem mamonie. Gesty cynicznego umizgiwania się do "plebsowego" elektoratu (który na codzień traktowany jest z buta) P0przez Żucanie kłód P0d nogi ludziom z LGBT mają za zadanie umocnić Jego władzę na dewelo-folwarku.  
 Przelogowanko, cyk, przelogowanko...Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Ja go po prostu zgłaszam do moderacji, niezależnie z jakiego konta się loguje. Może w końcu moderator usunie go na stałe.
 A to tu jest jakiś moderator ?
 A to tu jest jakiś moderator ? rozwiń
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 12:19
DEWIACJOM TRZEBA JASNO POWIEDZIEĆ NIEEEEE!
 No to już Zerro postawił kuchcińskiego przed sądem za seks z nieletnią?
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 12:17
  Napisano dzisiaj o 17:09   Dewelo-technokrata nie wyznaje innych idei P0za służeniem mamonie. Gesty cynicznego umizgiwania się do "plebsowego" elektoratu (który na codzień traktowany jest z buta) P0przez Żucanie kłód P0d nogi ludziom z LGBT mają za zadanie umocnić Jego władzę na dewelo-folwarku.  
Przelogowanko, cyk, przelogowanko...Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Ja go po prostu zgłaszam do moderacji, niezależnie z jakiego konta się loguje. Może w końcu moderator usunie go na stałe.
A to tu jest jakiś moderator ?
 Jest, ale zaczynam się zastanawiać, czy dam się nie udziela jako Monisia, czy inny tęczowy dureń. XD
 Jest, ale zaczynam się zastanawiać, czy dam się nie udziela jako Monisia, czy inny tęczowy dureń. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 00:39
A w Łodzi się nie dają ! ***s://wydarzenia.interia.pl/wiadomosci-lokalne/news-lodz-sejmik-sprzeciwil-sie-odwolaniu-karty-praw-rodzin-temat,nId,5501080
 Zmienią zdanie, jak im się budżet nie zepnie. XD
Avatar
stop_propagandzie / 24 września 2021 r. o 12:48
  Napisano dzisiaj o 17:09   Dewelo-technokrata nie wyznaje innych idei P0za służeniem mamonie. Gesty cynicznego umizgiwania się do "plebsowego" elektoratu (który na codzień traktowany jest z buta) P0przez Żucanie kłód P0d nogi ludziom z LGBT mają za zadanie umocnić Jego władzę na dewelo-folwarku.  
 Przelogowanko, cyk, przelogowanko...Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Ja go po prostu zgłaszam do moderacji, niezależnie z jakiego konta się loguje. Może w końcu moderator usunie go na stałe.
   Uważaj żukotrollu żeby ciebie moderator nie usunął na stałe.
   Uważaj żukotrollu żeby ciebie moderator nie usunął na stałe. rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 24 września 2021 r. o 12:47
Platforma Obywatelska od zawsze była partią homofobiczną, a doświadczenie Donalda Tuska w Komisji Europejskiej tego nie zmienia, ponieważ to właśnie zaniechania Tuska doprowadziły do eskalacji nienawiści i tylu zagrożeń co obecnie. Krzysztof Żuk na pewno szuka jakby tu zablokować kolejny marsz. PIS PO jedno zło.
Dobry komentarz. Nic dodać nic ująć. Żuk to by chętnie poszedł na czele marszu, ale lubelskich deweloperów.
Może czas na marsz dewelofilów? Wyobraźmy sobie ten K0lorowy K0rowód z Doktorem Dewel0-ZdrówK0 na czele dewelo-fanklubu z RM, a za nimi takie P0stacie jak jasiniak, paliwacek, agent_srome_K_ i jego szefunio z wypchanym portfelem, oraz sfora krawaciarzy z biur naganiania na "apartamenty". ProP0nowałabym trasę tego P0chodu: start P0d ratuszem, a finisz na GCz, gdzie parada zaK0ńczyłaby się wsPÓlnym grilowaniem lokalnego specjału: placKÓw z chomika P0 dewelopersku.
 Ten marsz mogłby  jeszcze zaczepić o lubelski Zamek i zabrać Głowną Kadrową. Ach co to byłby za marsz. Na czele Sułtan ze swoją 2 małżonką.
 Ten marsz mogłby  jeszcze zaczepić o lubelski Zamek i zabrać Głowną Kadrową. Ach co to byłby za marsz. Na czele Sułtan ze swoją 2 małżonką. rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 24 września 2021 r. o 12:46
Platforma Obywatelska od zawsze była partią homofobiczną, a doświadczenie Donalda Tuska w Komisji Europejskiej tego nie zmienia, ponieważ to właśnie zaniechania Tuska doprowadziły do eskalacji nienawiści i tylu zagrożeń co obecnie. Krzysztof Żuk na pewno szuka jakby tu zablokować kolejny marsz. PIS PO jedno zło.
Dewelo-technokrata nie wyznaje innych idei P0za służeniem mamonie. Gesty cynicznego umizgiwania się do "plebsowego" elektoratu (który na codzień traktowany jest z buta) P0przez Żucanie kłód P0d nogi ludziom z LGBT mają za zadanie umocnić Jego władzę na dewelo-folwarku.
 Prawdopobnie też chodzi o próbę zdobycia głosów prawicowych wyborców. Typowe dla Żuka działania pozorowane i propagandowe.
 Prawdopobnie też chodzi o próbę zdobycia głosów prawicowych wyborców. Typowe dla Żuka działania pozorowane i propagandowe. rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 24 września 2021 r. o 12:45
Platforma Obywatelska od zawsze była partią homofobiczną, a doświadczenie Donalda Tuska w Komisji Europejskiej tego nie zmienia, ponieważ to właśnie zaniechania Tuska doprowadziły do eskalacji nienawiści i tylu zagrożeń co obecnie. Krzysztof Żuk na pewno szuka jakby tu zablokować kolejny marsz. PIS PO jedno zło.
Dobry komentarz. Nic dodać nic ująć. Żuk to by chętnie poszedł na czele marszu, ale lubelskich deweloperów.
Avatar
stop_propagandzie / 24 września 2021 r. o 12:44
Czy Żuk znów będzie pajacował i wyda zakaz?
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 12:20
Czy będą obrońcy demokracji i konstytucji? Wszak w niej jest zapisana równość wobec prawa. Precz z immunitetami!
 Też jestem zdania, że immunitet dla obecnie rządzących powinien zostać zniesiony w trybie natychmiastowym.
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 12:19
DEWIACJOM TRZEBA JASNO POWIEDZIEĆ NIEEEEE!
 No to już Zerro postawił kuchcińskiego przed sądem za seks z nieletnią?
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 12:17
  Napisano dzisiaj o 17:09   Dewelo-technokrata nie wyznaje innych idei P0za służeniem mamonie. Gesty cynicznego umizgiwania się do "plebsowego" elektoratu (który na codzień traktowany jest z buta) P0przez Żucanie kłód P0d nogi ludziom z LGBT mają za zadanie umocnić Jego władzę na dewelo-folwarku.  
Przelogowanko, cyk, przelogowanko...Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Ja go po prostu zgłaszam do moderacji, niezależnie z jakiego konta się loguje. Może w końcu moderator usunie go na stałe.
A to tu jest jakiś moderator ?
 Jest, ale zaczynam się zastanawiać, czy dam się nie udziela jako Monisia, czy inny tęczowy dureń. XD
 Jest, ale zaczynam się zastanawiać, czy dam się nie udziela jako Monisia, czy inny tęczowy dureń. XD rozwiń
Avatar
Jasin / 24 września 2021 r. o 11:31
Napisano 8 minut temu  Ten marsz mogłby  jeszcze zaczepić o lubelski Zamek i zabrać Głowną Kadrową. Ach co to byłby za marsz. Na czele Sułtan ze swoją 2 małżonką.
     Przelogowanko, cyk, przelogowanko...Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz, Monio. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 września 2021 r. o 11:06
"Jeśli poz­wo­lisz, by ro­bac­two się roz­mnożyło - rodzą się pra­wa ro­bac­twa. I rodzą się piew­cy, którzy będą je wysławiać" -  Antoine de Saint-Exupéry
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 grudnia 2022 r.

Crvena Zvezda – Polski Cukier AZS UMCS 63:82. Trzecia wygrana w EuroCup i pewny awans

Crvena Zvezda – Polski Cukier AZS UMCS 63:82. Trzecia wygrana w EuroCup i pewny awans

W dobrym stylu do gry po kilku tygodniach przerwy wróciły koszykarki z Lublina. Polski Cukier AZS UMCS pokonał w Belgradzie tamtejszą Crvenę Zvezdę 82:63 i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy EuroCup.

LUK Lublin – Cuprum Lubin 3:0. Czwarta wygrana z rzędu [zdjęcia]
galeria

LUK Lublin – Cuprum Lubin 3:0. Czwarta wygrana z rzędu [zdjęcia]

Trwa dobra passa siatkarzy z Lublina. W środę drużyna LUK pokonała bez większych problemów w hali Globus Cuprum Lubin 3:0. To było już czwarte zwycięstwo z rzędu podopiecznych trenera Dariusza Daszkiewicza.

Sąd: To nie miejsca na bloki. A jednak można je budować

Sąd: To nie miejsca na bloki. A jednak można je budować

Zapadł wyrok w sprawie sporu o budowę bloków obok domów jednorodzinnych przy ul. Goździkowej. Sąd stwierdził, że niezgodna z prawem jest decyzja, która była podstawą do wydania pozwolenia na budowę. Ale samego pozwolenia nie unieważnił.

"Nowa Jerozolima, Nowy Babilon". Bolodymyr Topiy w CK
9 grudnia 2022, 18:00

"Nowa Jerozolima, Nowy Babilon". Bolodymyr Topiy w CK

W piątek, 9 grudnia o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) otwarcie wystawy Bolodymyra Topiy'ego "Nowa Jerozolima, Nowy Babilon".

Czterech chce dowodzić 2. Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej

Czterech chce dowodzić 2. Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej

W najbliższych dniach możemy poznać nazwisko nowego dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na schedę po pułkowniku Tadeuszu Nastarowiczu kandyduje czterech oficerów.

Co popłynęło do Bystrzycy? Będą sprawdzać skąd wzięła się piana
Alarm 24
galeria

Co popłynęło do Bystrzycy? Będą sprawdzać skąd wzięła się piana

Urzędnicy od rzek i kanalizacji będą wyjaśniać, skąd wzięła się piana, którą zaobserwowano wczoraj na Bystrzycy w rejonie wylotu kolektorów burzowych niedaleko mostu 700-lecia Lublina (przeprawa przez rzekę w ciągu ul. Muzycznej).

Ojciec nawet nie widział, że przejechał swojego 2-letniego synka. Już poniósł najwyższą karę

Ojciec nawet nie widział, że przejechał swojego 2-letniego synka. Już poniósł najwyższą karę

Był 15 czerwca tego roku. Franciszek B. ze swoją partnerką i ich dwuletnim synkiem przyjechali w odwiedziny do rodziców kobiety w gminie Kock.

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

To już pewne. W grudniu Łuków podpisze umowę z PKP na remont dworca. W budynku ma się znaleźć miejska sala widowiskowa.

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów
9 grudnia 2022, 19:00

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów

W piątek, 9 grudnia o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) odbędzie się koncert zespołu WIR.

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Zdecydowali się przekazać zdjęcia wykonane przez swoich przodków, ich dyplomy i świadectwa do państwowego zbioru. Dzieląc się rodzinnymi historiami nie pozwolili by zaginęły w mrokach historii. Wczoraj był czas na podziękowania.

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Śledczy uznali, że Jerzy B. „szedł w zaparte” wypierając się posiadania psów, bo była to jego linia obrony, do której miał prawo. Mężczyzna przyznał się dopiero, gdy przedstawiono mu twarde dowody. Teraz stanie przed sądem, gdzie grozić będą mu trzy lata więzienia.

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski
galeria

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski

Polska jest bezpieczna – zapewniał podczas wizyty w Lublinie ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie Mark Brzezinski. Dyplomata wczoraj był gościem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?
galeria

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?

Remont popularnego wśród mieszkańców targowiska „Babski rynek” przedłuży się o kilka miesięcy. Konieczne są dodatkowe prace, ale obecne warunki atmosferyczne uniemożliwiają ich realizację.

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

W trakcie niedzielnej mszy w kościele w Klementowicach w powiecie puławskim nieznani sprawcy włamali się na plebanię. Gdy wierni modlili się w świątyni, złodzieje wynieśli z budynku pieniądze. Nikt ich nie zauważył.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!