Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2016 r.
15:04

Marszałek kontra radny Wojciechowski. Nie doszło do ugody. Będzie sąd?

Autor: Zdjęcie autora TOMA
9 18 A A
Fot. Maciej Kaczanowski
Fot. Maciej Kaczanowski

Nie doszło do ugody pomiędzy marszałkiem Sławomirem Sosnowskim a radnym wojewódzkim Markiem Wojciechowskim. Przewodniczący zarządu województwa z PSL zarzuca politykowi PiS naruszenie dóbr osobistych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o słowa, które padły podczas wrześniowej sesji sejmiku. Podczas debaty poświęconej sytuacji w rolnictwie radny wyliczał sprawy, jakie w przeszłości toczyły się przeciwko obecnemu marszałkowi.

Wspomniał m.in. o tym, jak w 2012 roku Centralne Biuro Antykorupcyjne wystąpiło o jego odwołanie z funkcji wicemarszałka. Według agentów Sosnowski jednocześnie był członkiem rady nadzorczej funduszu pożyczkowego Karbona, czym miał naruszyć ustawę antykorupcyjną. – Sprawa oczywiście została zamieciona pod dywan – stwierdził Wojciechowski.

Sosnowski wytłumaczył, że w tej sprawie zapadł korzystny dla niego wyrok i zapowiedział skierowanie sprawy do sądu. W piątek odbyła się próba ugodowa. Marszałek oczekiwał przeprosin podczas sesji sejmiku i na łamach lokalnych mediów oraz wpłaty 10 tys. zł na rzecz Hospicjum Małego Księcia. Do ugody jednak nie doszło.

– Mój klient nie widzi, że doszło z jego strony do naruszenia dóbr osobistych. Jego słowa nie były wypowiedziane na konferencji prasowej, czy w wywiadzie, ale podczas obrad sejmiku, czyli miały związek z wykonywaniem przez niego mandatu radnego – mówi Paweł Cioch, pełnomocnik Marka Wojciechowskiego. – Gdybyśmy zaakceptowali to stanowisko, oznaczałoby, że każdy polityk, który dokonywałby oceny władzy, musiałby się bardzo hamować.

– Zastanowię się, jakie dalsze kroki podejmę w tej sprawie – powiedział po rozprawie marszałek Sosnowski.

– Spodziewamy się złożenia pozwu. Jeśli tak się stanie, to się do niego ustosunkujemy – zapowiedział mec. Cioch.

Marek Wojciechowski nie chciał komentować sprawy.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 23:18
0
Wstyd za takich radnych!!!!!!!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 21:10
0
Może to nie miejsce ale napiszę tutaj bo niemieckie media cenzurują w Polsce komentarze. Ile jeszcze to PeOwskie bagno będzie darło gęby!!! Jak rząd PIS się nie sprawdzi ludzie sami do was wrócą. Rząd wybrany demokratycznie i jak widać pracuje i są efekty tej pracy. Zajmijcie się robotą bo jak na razie nikt was z tego nie zwolnił albo wynocha do swoich wasali! Wy jesteście zagrożeniem tej demokracji i nikt inny. Najlepszym przykładem jest usuwanie niekorzystnych komentarzy i kreowanie wizerunku że większość jest za opozycja. Fałsz i bzdura jakich mało.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 20:15
0
A to ma wygląd RADNEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 19:57
0
Ale co tu polemizować? Sosnowski ma dużo na sumieniu i Wojciechowski mu wygarnął szczyt machlojek góry lodowej i.. ludowej.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 19:44
0
Nie ma co się przejmować Panie radny :) niech PAN nie da się zastraszyć i dalej robi to co robi:) prawo Panie Marku
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 18:51
0
Burak z /miłocina
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 18:00
0
ZSL (psl) powinno być zdelegalizowane. To stado krętaczy.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 17:44
0
Sprawa jest wygrana dla Wojciechowskiego ponieważ jego obrońcą jest syn sędziego Trybunału Konstytucyjnego. A jak wiadomo - sądy wszystkich instancji muszą robić to co nakazuje im TK bowiem jak powiedział Żebro "jeśli jakiś Sędzia nie wykona zalecenia TK - przestanie być Sędzią".
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 17:17
0
trwanie PSL przy ramieniu PO ,robi z nich politycznego trupa . Wiedzą ze nie wejdą w nowej kadencji i myślą że Po zrobi rewoltę a im ujdą płazem machloje ,Np.wybranie Pawlaka do rady lotniska.[ ten człowiek nigdy na nim nie był, bo ono leży chyba obok Słupska .]
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 17:06
0
Sosnowski myśli że coś ugra takimi bzdurami? Zbłaźni się i to wszystko. Samo to że jest z PSL-u dyskwalifikuje go przed sądem.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 23:18
0
Wstyd za takich radnych!!!!!!!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 21:10
0
Może to nie miejsce ale napiszę tutaj bo niemieckie media cenzurują w Polsce komentarze. Ile jeszcze to PeOwskie bagno będzie darło gęby!!! Jak rząd PIS się nie sprawdzi ludzie sami do was wrócą. Rząd wybrany demokratycznie i jak widać pracuje i są efekty tej pracy. Zajmijcie się robotą bo jak na razie nikt was z tego nie zwolnił albo wynocha do swoich wasali! Wy jesteście zagrożeniem tej demokracji i nikt inny. Najlepszym przykładem jest usuwanie niekorzystnych komentarzy i kreowanie wizerunku że większość jest za opozycja. Fałsz i bzdura jakich mało.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 20:15
0
A to ma wygląd RADNEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 19:57
0
Ale co tu polemizować? Sosnowski ma dużo na sumieniu i Wojciechowski mu wygarnął szczyt machlojek góry lodowej i.. ludowej.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 19:44
0
Nie ma co się przejmować Panie radny :) niech PAN nie da się zastraszyć i dalej robi to co robi:) prawo Panie Marku
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 18:51
0
Burak z /miłocina
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 18:00
0
ZSL (psl) powinno być zdelegalizowane. To stado krętaczy.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 17:44
0
Sprawa jest wygrana dla Wojciechowskiego ponieważ jego obrońcą jest syn sędziego Trybunału Konstytucyjnego. A jak wiadomo - sądy wszystkich instancji muszą robić to co nakazuje im TK bowiem jak powiedział Żebro "jeśli jakiś Sędzia nie wykona zalecenia TK - przestanie być Sędzią".
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 17:17
0
trwanie PSL przy ramieniu PO ,robi z nich politycznego trupa . Wiedzą ze nie wejdą w nowej kadencji i myślą że Po zrobi rewoltę a im ujdą płazem machloje ,Np.wybranie Pawlaka do rady lotniska.[ ten człowiek nigdy na nim nie był, bo ono leży chyba obok Słupska .]
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 17:06
0
Sosnowski myśli że coś ugra takimi bzdurami? Zbłaźni się i to wszystko. Samo to że jest z PSL-u dyskwalifikuje go przed sądem.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główna wygrana w Mini Lotto padła w woj. lubelskim. Już wiadomo gdzie

Główna wygrana w Mini Lotto padła w woj. lubelskim. Już wiadomo gdzie 13 0

W naszym regionie padła główna wygrana w Mini Lotto. Szczęśliwiec zgarnie ponad 310 tys. zł

MON chce kupić helikoptery morskie. W Gdyni testują AW101 z PZL-Świdnik

MON chce kupić helikoptery morskie. W Gdyni testują AW101 z PZL-Świdnik 1 0

Śmigłowiec AW101 przechodzi testy w Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej. Grupa Leonardo, właściciel PZL-Świdnik, pozostał jedynym oferentem w przetargu na cztery śmigłowce dla Marynarki Wojennej.

Kupujesz mieszkanie? Skorzystaj z pomocy biura nieruchomości!

Kupujesz mieszkanie? Skorzystaj z pomocy biura nieruchomości! 0 0

Szukasz swojego wymarzonego mieszkania w centrum, a może właśnie powiększyła Ci się rodzina i marzy Ci się domek pod miastem? Skorzystaj z pomocy biura nieruchomości. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja motywacja, wpadnięcie w wir transakcji mieszkaniowych i odnalezienie się w realiach rynku nieruchomości może być nie lada wyzwaniem.

Monika Skinder najlepsza na zawodach w Sarajewie. Teraz pora na Seefeld

Monika Skinder najlepsza na zawodach w Sarajewie. Teraz pora na Seefeld 0 0

Monika Skinder wygrała rywalizację sprinterek podczas XIV Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Sarajewie. W nagrodę zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski pojedzie do Seefeld na seniorskie mistrzostwa świata

1 proc. udział TVP3 w rynku. Słaby wynik finansowy lubelskiego oddziału

1 proc. udział TVP3 w rynku. Słaby wynik finansowy lubelskiego oddziału 0 14

Dopiero 10. miejsce i zaledwie 1 proc. – taki wynik zanotowała w styczniu TVP3, antena, do którego produkcje tworzy również TVP3 Lublin. Tak wynika z badania Nielsen Audience Measurement oglądalności stacji tematycznych.

Lublin: Miejskie lokale dla przedsiębiorców. Dawno nie było tak małego wyboru

Lublin: Miejskie lokale dla przedsiębiorców. Dawno nie było tak małego wyboru 2 4

Dawno nie było tak małego wyboru wolnych miejskich lokali dla przedsiębiorców. Na marcową licytację trafią tylko cztery, nieco dłuższa jest lista mniej atrakcyjnych pomieszczeń, które mogą być wynajęte w drodze negocjacji

Kiepsko ustawione celowniku Lewartu. Tylko jeden transfer?

Kiepsko ustawione celowniku Lewartu. Tylko jeden transfer? 0 0

Lewart w weekend miał zagrać u siebie z Orlętami Łuków. Goście nie zebrali jednak składu na mecz, dlatego podopieczni Łukasza Mierzejewskiego ostatecznie zmierzyli się z Orionem. I wygrali pewnie 3:0, chociaż powinni zdobyć znacznie więcej bramek

Krzysztof Zalewski nie wiedział, że ma brata. Jak wyglądało pierwsze spotkanie?
film

Krzysztof Zalewski nie wiedział, że ma brata. Jak wyglądało pierwsze spotkanie? 23 0

Krzysztof Zalewski i Igor Brejdygant to bracia, którzy przez większość swojego życia nie wiedzieli, że są rodziną. Jak wyglądało ich pierwsze spotkanie? Czy mają pomysł na wspólny projekt?

Lublin: Zadebiutują młodzi dyskutanci książkowi

Lublin: Zadebiutują młodzi dyskutanci książkowi 0 0

Spotkania z ulubionymi książkami, japoński teatrzyk Kamishibai i zabawa w opowiadane historyjki – takie m.in. atrakcje przygotowała dla dzieci Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej

Zespół Hunter wystąpi w Lublinie
28 marca 2019, 19:00

Zespół Hunter wystąpi w Lublinie 1 0

Już 28 marca do Lublina powróci ceniona polska grupa muzyczna Hunter, grająca szeroko pojętą muzykę metalową. O godz. 19 formacja wystąpi na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13).

Powiślak zremisował z Kryształem 2:2, ale zagrał słaby mecz

Powiślak zremisował z Kryształem 2:2, ale zagrał słaby mecz 0 0

Mimo całkiem niezłego wyniku w kolejnym sparingu – 2:2 z Kryształem Werbkowice trener Powiślaka Łukasz Giza nie był zadowolony z postawy swojego zespołu

"Leżaki" trafiły także do rzeźni w woj. lubelskim. Producenci mięsa liczą straty

"Leżaki" trafiły także do rzeźni w woj. lubelskim. Producenci mięsa liczą straty 78 19

Producenci wołowiny już odczuwają negatywne finansowe skutki odkrycia nielegalnego uboju chorego bydła w rzeźni na Mazowszu. Jak ustaliliśmy, padłe krowy były również wcześniej przewożone do jednej z rzeźni w woj. lubelskim. Po sygnale od inspekcji weterynaryjnej sprawą zajęła się prokuratura

Są już bilety na Filmoffo

Są już bilety na Filmoffo 0 0

Ruszyła sprzedaż biletów na komercyjne wydarzenia w ramach 12. edycji Festiwalu Kina Offowego Filmoffo w Opolu Lubelskim. To jedna z najstarszych i najważniejszych tego typu imprez w naszym województwie, prezentująca kino niezależne i muzykę alternatywną

Wypadek na parkingu, 55-latka w szpitalu [zdjęcia]
galeria

Wypadek na parkingu, 55-latka w szpitalu [zdjęcia] 3 4

W niedzielę, około godz. 21:00, na osiedlowym parkingu pomiędzy ul. rotm. Pileckiego, a ul. Na Stoku, doszło do wypadku z udziałem pieszej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i policję.

Azoty szukają nowego prezesa. Poznamy go wiosną

Azoty szukają nowego prezesa. Poznamy go wiosną 0 13

Wiosną poznamy nowego prezesa, wiceprezesów oraz członków zarządu Zakładów Azotowych „Puławy”. Rekrutacja trwa. Z procedury wykluczeni zostali m.in. pracownicy biur poselskich oraz osoby zatrudnione przez partie polityczne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!