Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 stycznia 2016 r.
17:41

"Masz prawo nie wierzyć". Kolejna kampania ateistów w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora aa
0 76 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

„Masz prawo nie wierzyć” – billboardy z takim hasłem i polską flagą w tle zostały wywieszone w 29 miastach Polski – w samym Lublinie na ośmiu nośnikach m.in. przy al. Smorawińskiego. Nie wszystkie ateistyczne plakaty w mieście zostały wyklejone już na 1 stycznia. Przeszkodził w tym siarczysty mróz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kampania jest sprzeciwem wobec prób sugerowania lub wymuszania jednorodności światopoglądowej w Polsce oraz wobec fałszywych tez dotyczących tożsamości Polaków – wskazuje Dorota Wójcik, prezeska lubelskiej Fundacji Wolność od Religi, która jest organizatorem czwartej już billboardowej kampanii społecznej. – Nie zgadzamy się na zawłaszczanie Polski przez hierarchów, działaczy i polityków katolickich. Chcemy jasno powiedzieć, że czujemy się Polakami i że mamy prawo do ateistycznego światopoglądu. Domagamy się w ten sposób równego traktowania wobec prawa oraz szacunku dla osób niewierzących.

Rozpoczęta wraz z początkiem roku kampania lubelskiej Fundacji ma charakter edukacyjny. – Chcemy przypomnieć, że polscy ateiści mają wszelkie prawa obywatelskie i nie mogą być w żaden sposób dyskryminowani – dodaje Wójcik. – Liczymy również na to, że sprzeciwiając się stereotypowi Polaka-katolika, wywołamy publiczną refleksję na temat polskiej tożsamości.

Billboardy są prezentowane na ulicach 29 miast w Polsce, poza Lublinem także m.in. w Łodzi, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu i Warszawie. Plakaty będą widoczne przez cały styczeń.

Kampania podobnie jak poprzednie organizowane przez Fundację Wolność od Religii została pokryta ze środków Fundacji pochodzących z 1 procenta podatku za 2014 r. jak też darowizn przekazanych przez indywidualne osoby.

Komentarze 76

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 stycznia 2016 o 20:42
0
Billboard mówi o tym, że woda jest mokra, przecież nikt, nikomu, niczego nie narzuca - prócz muzułmanów. Poza tym niech skierują ten przekaz właśnie do muzułmanów. Jak narazie to najbardziej dyskryminowani i nieszanowani są katolicy. A najbardziej zwalczani przez wyznawców lewicowego światopoglądu wyzywani od: katoli, ciemnogród itd. Chcą "wywoływać bubliczną refleksję" czyli zasiać zamęt na kwestię oczywistą i niepodważalną a mianowicie taką, że historia Polski i Europy jest chrześcijańska - chcą tego czy nie. A Polska istnieje tylko dzięki duchowi chrześcijańskiemu swojego narodu i w chwili kryzysu ten duch go spajał. Nawet jeśli ktoś jest ateistą to i tak żyje w kulturze chrześcijańską. Walka lewicy to także walka z tą kulturą. A jak nie wierzą i w to niech zerkną do kalendarza. Rok 2016 n.e. to rok 2016 po narodzeniu Chrystusa. takie są korzenie i początek Państwa Polskiego.
Billboard mówi o tym, że woda jest mokra, przecież nikt, nikomu, niczego nie narzuca - prócz muzułmanów. Poza tym niech skierują ten przekaz właśnie do muzułmanów. Jak narazie to najbardziej dyskryminowani i nieszanowani są katolicy. A najbardziej zwalczani przez wyznawców lewicowego światopoglądu wyzywani od: katoli, ciemnogród itd. Chcą "wywoływać bubliczną refleksję" czyli zasiać zamęt na kwestię oczywistą i niepodważalną a mianowicie taką, że historia Polski i Europy jest chrześcijańska - chcą tego czy nie. A Polska istnieje ty... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 12:34
0

Popieram w 100% akcję. Lekcje religii w kościołach a nie w szkołach. I niech kościół niech sam finansuje lekcje (nie obrazaj niczyjej wiary, bo nawet, jak sam jesteś niewierzacy, źle to świadczy o poziomie Twojej kultury. Dotyczy się to zreszta nie tylko Ciebie, ale wielu wypowiadajacych  sie w tym watku. Po za tym, Kościół, rozumiany jako instytucje, piszemy wielką literą. Pisany małą - to budynek. Pozdrawiam, folkatka)

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 16:17
0
"Śmieszą mnie takie akcje, coraz bardziej widać ten atak na chrześcijan, nikt wam "ateiści" niczego nie zabrania, finansuje was zachód i chcecie zrobić zamęt w naszym kraju, ale uwierzcie, z Bogiem nie wygracie!!!!!!!!" Jak widać z zaczadzonym umysłem też nie...
Avatar
jk / 7 stycznia 2016 o 14:18
0

tylko pod Krzyżem i tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem

:a tu jest prawda....ludzie tak pisza !!
Skąd się wzięli bracia Kaczyńscy?
Z filmidła `O dwóch takich...'? Owszem, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim. Początki prawdziwej kariery rodzeństwa sięgają Komitetu Obrony Robotników (lata 1977-1980), jednak bez jakiś oszałamiających sukcesów. Tak naprawdę narodziny politycznych Kaczorów można datować dopiero na rok 1989, kiedy to obaj panowie stają się promotorami rządu Tadeusza Mazowieckiego. Jednak bardzo szybko swoją miłość do premiera zamieniają w nienawiść. Czas pokaże, że podobnie będzie z ich kolejnymi namiętnościami.
Wiosna roku 1990. Kaczyńscy zacierają ręce na wieść o konflikcie między Mazowieckim a Wałęsą i zakładają partię rozłamu Solidarności, czyli Porozumienie Centrum. Tak naprawdę nie chodzi jednak o PC - ma ono stanowić przykrywkę przekrętu na miarę kradzieży księżyca. Prawdziwego.
Jarek i Lech zakładają oto Fundację Prasową Solidarność. Kogóż jeszcze widzimy w tej firmie? Jest arcybiskup Gocłowski, jest Maciej Zalewski (obecnie w więzieniu za pomoc Gąsiorowskiemu i Bagsikowi w ucieczce z Polski), a także Sławomir Siwek (milioner), Krzysztof Czabański (powiernik Kaczorów) i Maria Stolzman - później wiceminister rolnictwa, obecnie polityk Unii Wolności. Zarządza Fundacją Rolniczą. To taka firemka, która kieruje częścią interesów Kościoła na wsi.
Fundacja Prasowa Solidarność z Kaczorami na czele, dysponując kapitałem założycielskim w kwocie - UWAGA! - 180 zł, nabywa `Express Wieczorny' - jeden z największych wówczas dzienników w Polsce o nakładzie przewyższającym nakład `Wyborczej' i `Życia Warszawy'.
Powiedzmy to jeszcze raz: dwaj braciszkowie dostają za 180 złotych (tak działo się wówczas, podczas podziału RSW) największą polską gazetę! I co z nią robią? Od razu mianują naczelnym Krzysztofa Czabańskiego - człeka bez reszty im oddanego.
Jednak aby wydawać dziennik, trzeba po pierwsze - mieć o tym pojęcie, a po drugie (i najważniejsze) - należy posiadać jakąś kasę. Bracia nie mają ani jednego, ani drugiego. Ale od czego mamy służebną rolę państwa wobec grupy trzymającej władzę! Bank Przemysłowo-Handlowy (wówczas jeszcze własność RP) przekazuje Fundacji pieniądze (jako darowiznę!) w kwocie równej kosztom trzymiesięcznej pracy redakcji, prawie 2 mld starych zł. Ale to wszystko mało i mało. I tu właśnie ujawniają się nieodkryte dotąd talenty bliźniąt. Otóż wynajmują oni bankowi BPH budynek przy Alejach Jerozolimskich 125/127, pobierając czynsz... za 10 lat z góry! To są ogromne pieniądze. Dziś za taką kasę można by utworzyć nowy ogólnopolski dziennik. Żeby było jeszcze ciekawiej, Lech i Jarosław Kaczyńscy wynajęli tę nieruchomość i... wzięli za wynajem pieniądze, chociaż ona nigdy do nich nie należała.
Lecz i to wciąż za mało. Kolejna państwowa firma, która wysupłała darowiznę na rzecz Fundacji braciszków, to Budimex. Ten sam, który wybudował Licheń i miał Tuderka za szefa. Ile dał? Nie wiemy dokładnie ile, ale wiemy, że bardzo dużo. Czytelnik w tym momencie jest przekonany, iż Kaczory potężną kasę z pieniędzy podatników pakowały w `Express Wieczorny' - w jego rozwój. Nic bardziej mylnego. Forsa szła na finansowanie działalności PC oraz na wydawanie tygodnika `Polska Dzisiaj'. Ów tygodnik w ciągu dwóch lat trafił cztery razy do kiosków! Reszta kasy trafiała do `Tygodnika Centrum', Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich, `Tygodnika Solidarność' oraz `Ziemi Garwolińskiej' - pisemka o nakładzie 2000 sztuk. A dlaczego? A dlatego, że `Ziemią Garwolińską' zarządzał wówczas Marek Suski, zaufany braci, a dziś czołowy działacz i poseł Prawa i Sprawiedliwości.
No i na to właśnie poszła cała forsa, a tu raptem zbliża się kampania wyborcza. Skąd wziąć na nią środki?! - biedzą się bliźniacy. I wpadają na pomysł: opylimy `Express Wieczorny'; wyssaliśmy z niego wszystko, więc teraz trup pójdzie pod młotek.
Pojawiają się Szwajcarzy (ot, głupki jedne) chętni do zakupu. Dochodzi do transakcji na kwotę... no i tu są różne dane. Według naszych ustaleń, Kaczory spuszczają `Express' za mniej więcej 25 miliardów starych złotych. Z tych pieniędzy PC finansuje swoją kampanię wyborczą w roku 1993 i... przegrywa na całej linii. Na otarcie łez tylko Lech Kaczyński zostaje prezesem Najwyższej Izby Kontroli.
A tymczasem Fundacja Prasowa Solidarność już ledwo zipie. Wszystkie wszak środki władowała w elekcję Kaczorów i w kasie pojawiło się dno. Ale braciszkowie mają główki na miejscu. Nigdy wszak nie ma tak, żeby nie można było jeszcze czegoś chapnąć. Są przecież nieruchomości Skarbu Państwa zarządzane przez Fundację. No to trzeba je sprzedać. Ale jak sprzedać nie swoje? Jak spieniężyć dla siebie coś, co jest własnością podatników?
Otóż bardzo prosto - wystarczy tylko bezczelny pomysł!
W lutym 1994 roku Lech i Jarosław upoważniają zarząd Fundacji do założenia trzech spółek: `Srebrna', `Interpoligrafia' i `Celsa'. Po co one? A po to, że mają sprzedać z majątku Fundacji, co się tylko da. A da się sprzedać np. biurowce przy Alejach Jerozolimskich i ulicy Srebrnej, drukarnie przy ul. Nowogrodzkiej, a także mały obiekt przy Ordona 3.
Sąd Gospodarczy jakoś nie ma czasu na sprawdzenie, czy nieruchomości są własnością firmy Kaczorów. Jest to co prawda jego obowiązek, ale kto to wysokiemu sądowi wytknie? Bezczelność Kaczyńskich osiąga już taki pułap, że jeden jedyny budynek (ten przy Alejach Jerozolimskich plus dwa samochody) wnoszą aportem do ww. trzech spółek. Do każdej oddzielnie. Ślepa Temida klepie bez niczego to jawne oszustwo.
Stan więc mamy taki: są trzy spółki - wszystkie pod kontrolą braciszków - i... przestępstwo (wniesienie aportem nie swojej własności) zostaje zalegalizowane. Otóż 29 grudnia 1994 r. w gabinecie kierownika Urzędu Rejonowego w Warszawie zostaje podpisany akt notarialny, na mocy którego Skarb Państwa (czyli my wszyscy) przekazuje wspomniane wcześniej budynki i działki, na których stoją, Fundacji Kaczorów. Niesamowite? A jednak prawdziwe!
Bracia mają poza umiejętnością trzepania kasy jeszcze jedną właściwość - talent do skłócania przyjaciół. Tak się stało nie tylko z Wałęsą, ale np. ze Sławomirem Siwkiem. Poszło o pieniądze oczywiście.
Było tak: Siwek znacznie poniżej kosztów własnych drukował braciszkom `Nowe Państwo', a w zamian miał dostać na własność spółkę `Int

:a tu jest prawda....ludzie tak pisza !!
Skąd się wzięli bracia Kaczyńscy?
Z filmidła `O dwóch takich...'? Owszem, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim. Początki prawdziwej kariery rodzeństwa sięgają Komitetu Obrony Robotników (lata 1977-1980), jednak bez jakiś oszałamiających sukcesów. Tak naprawdę narodziny politycznych Kaczorów można datować dopiero na rok 1989, kiedy to obaj panowie stają się promotorami rządu Tadeusza Mazowi... rozwiń

Avatar
Karolina / 7 stycznia 2016 o 12:45
0

Czy dzisiejszy dzień (Święto Trzech Króli) jest naprawdę najlepszym dniem na publikowanie tego artykułu.? Dziennik nie mógł się wstrzymać z jego publikacją do jutra?

A dlaczego miał by się wstrzymywać? Może wg. Ciebie powinien zrobić tak jak niemieckie media w sprawie gwałtów w Kolloni ?

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 12:01
0
obywatelko doroto wójcik jednego wyznawcę który nie wierzy w przepisy ruchu drogowego wytropiłam na Choinach gdzie swoim bmw LU 0106Y piratuje na ulicach szczególnie na zakrętach wpadając w poślizg / wierzy że kontrolowany???/ może pani mu wytłumaczy niestosowność zachowania i to że piesi też mają swoje prawa tak jak ateiści????
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 11:25
0
Śmieszą mnie takie akcje, coraz bardziej widać ten atak na chrześcijan, nikt wam "ateiści" niczego nie zabrania, finansuje was zachód i chcecie zrobić zamęt w naszym kraju, ale uwierzcie, z Bogiem nie wygracie!!!!!!!!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 11:22
0

Tak, wielu przekona się, że jest nas więcej, w tym powrocie do wieków średnich!

A więc wierząc że coś się zmieni ,wieszacie bilbordy mam prawo nie wierzyć.Zabij nie pojme.

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 10:38
0
A to ktoś mnie zmusza do wierzenia ?? Co to za debile skończone takie akcje organizaują?? Płaca za takie bzdury, na bezdomych by ta kasę dali lepiej
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 10:24
0
W końcu ktoś sie nie boi Ksiedza !!! Bravo Pani Doroto ! Każdy powinien decydować a nie lepiej chrzcić dziecko w wieku 3 lat bo tak bedzie lepiej zeby żyło w naszym zakłamanym społeczeństwie. N
Avatar
Gość / 10 stycznia 2016 o 20:42
0
Billboard mówi o tym, że woda jest mokra, przecież nikt, nikomu, niczego nie narzuca - prócz muzułmanów. Poza tym niech skierują ten przekaz właśnie do muzułmanów. Jak narazie to najbardziej dyskryminowani i nieszanowani są katolicy. A najbardziej zwalczani przez wyznawców lewicowego światopoglądu wyzywani od: katoli, ciemnogród itd. Chcą "wywoływać bubliczną refleksję" czyli zasiać zamęt na kwestię oczywistą i niepodważalną a mianowicie taką, że historia Polski i Europy jest chrześcijańska - chcą tego czy nie. A Polska istnieje tylko dzięki duchowi chrześcijańskiemu swojego narodu i w chwili kryzysu ten duch go spajał. Nawet jeśli ktoś jest ateistą to i tak żyje w kulturze chrześcijańską. Walka lewicy to także walka z tą kulturą. A jak nie wierzą i w to niech zerkną do kalendarza. Rok 2016 n.e. to rok 2016 po narodzeniu Chrystusa. takie są korzenie i początek Państwa Polskiego.
Billboard mówi o tym, że woda jest mokra, przecież nikt, nikomu, niczego nie narzuca - prócz muzułmanów. Poza tym niech skierują ten przekaz właśnie do muzułmanów. Jak narazie to najbardziej dyskryminowani i nieszanowani są katolicy. A najbardziej zwalczani przez wyznawców lewicowego światopoglądu wyzywani od: katoli, ciemnogród itd. Chcą "wywoływać bubliczną refleksję" czyli zasiać zamęt na kwestię oczywistą i niepodważalną a mianowicie taką, że historia Polski i Europy jest chrześcijańska - chcą tego czy nie. A Polska istnieje ty... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 12:34
0

Popieram w 100% akcję. Lekcje religii w kościołach a nie w szkołach. I niech kościół niech sam finansuje lekcje (nie obrazaj niczyjej wiary, bo nawet, jak sam jesteś niewierzacy, źle to świadczy o poziomie Twojej kultury. Dotyczy się to zreszta nie tylko Ciebie, ale wielu wypowiadajacych  sie w tym watku. Po za tym, Kościół, rozumiany jako instytucje, piszemy wielką literą. Pisany małą - to budynek. Pozdrawiam, folkatka)

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 16:17
0
"Śmieszą mnie takie akcje, coraz bardziej widać ten atak na chrześcijan, nikt wam "ateiści" niczego nie zabrania, finansuje was zachód i chcecie zrobić zamęt w naszym kraju, ale uwierzcie, z Bogiem nie wygracie!!!!!!!!" Jak widać z zaczadzonym umysłem też nie...
Avatar
jk / 7 stycznia 2016 o 14:18
0

tylko pod Krzyżem i tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem

:a tu jest prawda....ludzie tak pisza !!
Skąd się wzięli bracia Kaczyńscy?
Z filmidła `O dwóch takich...'? Owszem, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim. Początki prawdziwej kariery rodzeństwa sięgają Komitetu Obrony Robotników (lata 1977-1980), jednak bez jakiś oszałamiających sukcesów. Tak naprawdę narodziny politycznych Kaczorów można datować dopiero na rok 1989, kiedy to obaj panowie stają się promotorami rządu Tadeusza Mazowieckiego. Jednak bardzo szybko swoją miłość do premiera zamieniają w nienawiść. Czas pokaże, że podobnie będzie z ich kolejnymi namiętnościami.
Wiosna roku 1990. Kaczyńscy zacierają ręce na wieść o konflikcie między Mazowieckim a Wałęsą i zakładają partię rozłamu Solidarności, czyli Porozumienie Centrum. Tak naprawdę nie chodzi jednak o PC - ma ono stanowić przykrywkę przekrętu na miarę kradzieży księżyca. Prawdziwego.
Jarek i Lech zakładają oto Fundację Prasową Solidarność. Kogóż jeszcze widzimy w tej firmie? Jest arcybiskup Gocłowski, jest Maciej Zalewski (obecnie w więzieniu za pomoc Gąsiorowskiemu i Bagsikowi w ucieczce z Polski), a także Sławomir Siwek (milioner), Krzysztof Czabański (powiernik Kaczorów) i Maria Stolzman - później wiceminister rolnictwa, obecnie polityk Unii Wolności. Zarządza Fundacją Rolniczą. To taka firemka, która kieruje częścią interesów Kościoła na wsi.
Fundacja Prasowa Solidarność z Kaczorami na czele, dysponując kapitałem założycielskim w kwocie - UWAGA! - 180 zł, nabywa `Express Wieczorny' - jeden z największych wówczas dzienników w Polsce o nakładzie przewyższającym nakład `Wyborczej' i `Życia Warszawy'.
Powiedzmy to jeszcze raz: dwaj braciszkowie dostają za 180 złotych (tak działo się wówczas, podczas podziału RSW) największą polską gazetę! I co z nią robią? Od razu mianują naczelnym Krzysztofa Czabańskiego - człeka bez reszty im oddanego.
Jednak aby wydawać dziennik, trzeba po pierwsze - mieć o tym pojęcie, a po drugie (i najważniejsze) - należy posiadać jakąś kasę. Bracia nie mają ani jednego, ani drugiego. Ale od czego mamy służebną rolę państwa wobec grupy trzymającej władzę! Bank Przemysłowo-Handlowy (wówczas jeszcze własność RP) przekazuje Fundacji pieniądze (jako darowiznę!) w kwocie równej kosztom trzymiesięcznej pracy redakcji, prawie 2 mld starych zł. Ale to wszystko mało i mało. I tu właśnie ujawniają się nieodkryte dotąd talenty bliźniąt. Otóż wynajmują oni bankowi BPH budynek przy Alejach Jerozolimskich 125/127, pobierając czynsz... za 10 lat z góry! To są ogromne pieniądze. Dziś za taką kasę można by utworzyć nowy ogólnopolski dziennik. Żeby było jeszcze ciekawiej, Lech i Jarosław Kaczyńscy wynajęli tę nieruchomość i... wzięli za wynajem pieniądze, chociaż ona nigdy do nich nie należała.
Lecz i to wciąż za mało. Kolejna państwowa firma, która wysupłała darowiznę na rzecz Fundacji braciszków, to Budimex. Ten sam, który wybudował Licheń i miał Tuderka za szefa. Ile dał? Nie wiemy dokładnie ile, ale wiemy, że bardzo dużo. Czytelnik w tym momencie jest przekonany, iż Kaczory potężną kasę z pieniędzy podatników pakowały w `Express Wieczorny' - w jego rozwój. Nic bardziej mylnego. Forsa szła na finansowanie działalności PC oraz na wydawanie tygodnika `Polska Dzisiaj'. Ów tygodnik w ciągu dwóch lat trafił cztery razy do kiosków! Reszta kasy trafiała do `Tygodnika Centrum', Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich, `Tygodnika Solidarność' oraz `Ziemi Garwolińskiej' - pisemka o nakładzie 2000 sztuk. A dlaczego? A dlatego, że `Ziemią Garwolińską' zarządzał wówczas Marek Suski, zaufany braci, a dziś czołowy działacz i poseł Prawa i Sprawiedliwości.
No i na to właśnie poszła cała forsa, a tu raptem zbliża się kampania wyborcza. Skąd wziąć na nią środki?! - biedzą się bliźniacy. I wpadają na pomysł: opylimy `Express Wieczorny'; wyssaliśmy z niego wszystko, więc teraz trup pójdzie pod młotek.
Pojawiają się Szwajcarzy (ot, głupki jedne) chętni do zakupu. Dochodzi do transakcji na kwotę... no i tu są różne dane. Według naszych ustaleń, Kaczory spuszczają `Express' za mniej więcej 25 miliardów starych złotych. Z tych pieniędzy PC finansuje swoją kampanię wyborczą w roku 1993 i... przegrywa na całej linii. Na otarcie łez tylko Lech Kaczyński zostaje prezesem Najwyższej Izby Kontroli.
A tymczasem Fundacja Prasowa Solidarność już ledwo zipie. Wszystkie wszak środki władowała w elekcję Kaczorów i w kasie pojawiło się dno. Ale braciszkowie mają główki na miejscu. Nigdy wszak nie ma tak, żeby nie można było jeszcze czegoś chapnąć. Są przecież nieruchomości Skarbu Państwa zarządzane przez Fundację. No to trzeba je sprzedać. Ale jak sprzedać nie swoje? Jak spieniężyć dla siebie coś, co jest własnością podatników?
Otóż bardzo prosto - wystarczy tylko bezczelny pomysł!
W lutym 1994 roku Lech i Jarosław upoważniają zarząd Fundacji do założenia trzech spółek: `Srebrna', `Interpoligrafia' i `Celsa'. Po co one? A po to, że mają sprzedać z majątku Fundacji, co się tylko da. A da się sprzedać np. biurowce przy Alejach Jerozolimskich i ulicy Srebrnej, drukarnie przy ul. Nowogrodzkiej, a także mały obiekt przy Ordona 3.
Sąd Gospodarczy jakoś nie ma czasu na sprawdzenie, czy nieruchomości są własnością firmy Kaczorów. Jest to co prawda jego obowiązek, ale kto to wysokiemu sądowi wytknie? Bezczelność Kaczyńskich osiąga już taki pułap, że jeden jedyny budynek (ten przy Alejach Jerozolimskich plus dwa samochody) wnoszą aportem do ww. trzech spółek. Do każdej oddzielnie. Ślepa Temida klepie bez niczego to jawne oszustwo.
Stan więc mamy taki: są trzy spółki - wszystkie pod kontrolą braciszków - i... przestępstwo (wniesienie aportem nie swojej własności) zostaje zalegalizowane. Otóż 29 grudnia 1994 r. w gabinecie kierownika Urzędu Rejonowego w Warszawie zostaje podpisany akt notarialny, na mocy którego Skarb Państwa (czyli my wszyscy) przekazuje wspomniane wcześniej budynki i działki, na których stoją, Fundacji Kaczorów. Niesamowite? A jednak prawdziwe!
Bracia mają poza umiejętnością trzepania kasy jeszcze jedną właściwość - talent do skłócania przyjaciół. Tak się stało nie tylko z Wałęsą, ale np. ze Sławomirem Siwkiem. Poszło o pieniądze oczywiście.
Było tak: Siwek znacznie poniżej kosztów własnych drukował braciszkom `Nowe Państwo', a w zamian miał dostać na własność spółkę `Int

:a tu jest prawda....ludzie tak pisza !!
Skąd się wzięli bracia Kaczyńscy?
Z filmidła `O dwóch takich...'? Owszem, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim. Początki prawdziwej kariery rodzeństwa sięgają Komitetu Obrony Robotników (lata 1977-1980), jednak bez jakiś oszałamiających sukcesów. Tak naprawdę narodziny politycznych Kaczorów można datować dopiero na rok 1989, kiedy to obaj panowie stają się promotorami rządu Tadeusza Mazowi... rozwiń

Avatar
Karolina / 7 stycznia 2016 o 12:45
0

Czy dzisiejszy dzień (Święto Trzech Króli) jest naprawdę najlepszym dniem na publikowanie tego artykułu.? Dziennik nie mógł się wstrzymać z jego publikacją do jutra?

A dlaczego miał by się wstrzymywać? Może wg. Ciebie powinien zrobić tak jak niemieckie media w sprawie gwałtów w Kolloni ?

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 12:01
0
obywatelko doroto wójcik jednego wyznawcę który nie wierzy w przepisy ruchu drogowego wytropiłam na Choinach gdzie swoim bmw LU 0106Y piratuje na ulicach szczególnie na zakrętach wpadając w poślizg / wierzy że kontrolowany???/ może pani mu wytłumaczy niestosowność zachowania i to że piesi też mają swoje prawa tak jak ateiści????
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 11:25
0
Śmieszą mnie takie akcje, coraz bardziej widać ten atak na chrześcijan, nikt wam "ateiści" niczego nie zabrania, finansuje was zachód i chcecie zrobić zamęt w naszym kraju, ale uwierzcie, z Bogiem nie wygracie!!!!!!!!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 11:22
0

Tak, wielu przekona się, że jest nas więcej, w tym powrocie do wieków średnich!

A więc wierząc że coś się zmieni ,wieszacie bilbordy mam prawo nie wierzyć.Zabij nie pojme.

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 10:38
0
A to ktoś mnie zmusza do wierzenia ?? Co to za debile skończone takie akcje organizaują?? Płaca za takie bzdury, na bezdomych by ta kasę dali lepiej
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 10:24
0
W końcu ktoś sie nie boi Ksiedza !!! Bravo Pani Doroto ! Każdy powinien decydować a nie lepiej chrzcić dziecko w wieku 3 lat bo tak bedzie lepiej zeby żyło w naszym zakłamanym społeczeństwie. N
Zobacz wszystkie komentarze 76

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 9 0

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 4 0

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 0

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 8 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 72 17

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 9 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie