Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 czerwca 2020 r.
18:31

Mieszkańcy Lublina oceniali prezydenta Żuka

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
7 23 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Drugi raz w historii mieszkańcy Lublina mogli dzisiaj stanąć przed Radą Miasta i ocenić cały rok pracy prezydenta Krzysztofa Żuka. Wystąpienia mieszkańców w sprawie prezydenckiego „Raportu o stanie miasta” trwały kilka godzin. Krytyka (np. za sprawę górek czechowskich) mieszała się z pochwałami (m.in. za oświatę i sprawy seniorów)

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Do debaty zgłosiły się 23 osoby – ogłosił Jarosław Pakuła, przewodniczący Rady Miasta. Apelował, by wypowiedzi trwały nie więcej niż 10 minut. – 23 mówców po 10 minut to są prawie cztery godziny – wyjaśniał. Nie wszyscy zapisani byli w sali obrad, gdy przyszła ich kolej.

Rowerzyści: plany na papierze

– Warunki do jazdy rowerem z roku na rok się poprawiają, ale na tle miast wojewódzkich coraz więcej tracimy do liderów. To jest problem – stwierdził Krzysztof Kowalik, który przypomniał radnym uchwałę z 2011 r. – Państwa uchwała zakłada, że w 2020 r. co dziesiąta podróż będzie się odbywała na rowerze. Od 2011 r. miasto nie zleciło nigdy badań ile tych rowerzystów jeździ.

Kowalik przypomniał, że miasto obiecało roczne plany rowerowe i powołanie rady ds. rozwoju ruchu rowerowego. – Minęło dziewięć lat i ten zapis nie jest realizowany – stwierdził aktywista. Wypomniał władzom, że nie połączyły tras rowerowych w Drodze Męczenników Majdanka, nie zbudowały ich w ul. Zana, Sowińskiego, al. Kraśnickiej i nie zapewniły dojazdu do Urzędu Miasta przez Lubomelską i Wieniawską.

– Miasto Lublin jest fantastycznie przygotowane strategicznie do rozwoju ruchu rowerowego. Niestety te strategie leżą w szufladach – ocenił Kowalik.

Znów o górkach czechowskich

Nie było zaskoczeniem, że do głosu licznie zapisali się przeciwnicy zabudowy górek czechowskich. – Dopuszczono do zabudowy mieszkaniowej w miejscu, które powinno być objęte ochroną – mówił Andrzej Filipowicz, krytycznie oceniający zeszłoroczne referendum w tej sprawie. – Stało się synonimem faktycznej władzy sprawowanej w naszym mieście przez deweloperów.

– Po co było referendum, skoro wola mieszkańców nie była uszanowana? – oburzała się Zofia Polska, zarzucając urzędowi lekceważenie pracy naukowców badających przyrodę górek. – Jak można tę pracę zmarnotrawić?

– Nie można się dowiedzieć z tego raportu, że istniało jakieś referendum – stwierdziła Urszula Chłopicka-Khan, zarzucając prezydentowi „oszczędne gospodarowanie prawdą”. Krytykowała też uchwalone w 2019 r. studium przestrzenne wyznaczające na części górek strefy pod bloki. Przypomniała o grudniowym wyroku (zaskarżonym przez miasto do wyższej instancji) orzekającym nieważność studium w odniesieniu do górek. – Jedno stwierdzenie w raporcie rozbawiło mnie do łez: Lublin jest miastem zielonym i ekologicznym.

Lawina pochwał od seniorów

– Nam, seniorom, dobrze się żyje w Lublinie – mówił Henryk Pietrzak. – W ub. r. utworzono w mieście 11 placówek dla najstarszych mieszkańców – podkreślał. Chwalił Ratusz za teleopaski dla seniorów, imprezy dla starszych osób i kartę seniora. Przypomniał o wprowadzeniu w połowie 2019 r. bezpłatnej komunikacji dla osób po 65. roku życia. Prosił o więcej ławek i kolejne placówki, w których seniorzy mogą spędzić wolny czas. – Najbardziej brakuje tego w dzielnicy Czuby.

– Jestem dumna z mojego miasta – mówiła seniorka Ewa Michalska. – Cieszą mnie zauważalne, pozytywne zmiany w wyglądzie miasta i staranie władz, aby mieszkańcom żyło się lepiej – oceniała Michalska, która chwaliła władze miasta m.in. za nowe autobusy, imprezy kulturalne i „Zielony Budżet”. – Oczy się cieszą, serce raduje, dusza upaja widząc te wielobarwne łąki na trawnikach – mówiła. Jej zdaniem poprawia się stan powietrza.

– Nie mówię, że jest idealnie – zastrzegł Wiesław Borkowski, którego żona korzysta z dziennego domu opieki. On sam zauważa szereg zmian w podejściu miasta do tworzenia systemu opieki nad seniorami. – Idzie to w dobrym kierunku, ten dobry kierunek trzeba zachować – mówił Borkowski i podkreślał, że takich placówek trzeba więcej ze względu na starzenie się społeczeństwa. – Musimy zwiększyć działania w tym zakresie.

– Dziękuję za te słowa – skomentował prezydent Krzysztof Żuk. – My wiemy, jak świetny jest personel w naszych domach pomocy społecznej.

Co jeszcze usłyszał prezydent

Pochwały za prowadzenie oświaty, m.in. uporanie się z problemem podwójnego rocznika, padły z ust Celiny Stasiak, szefowej lubelskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Za trafny wybór inwestycji chwalił Dariusz Boruch, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Węglin Północny, ale martwił się, że w 2021 r. na budżet obywatelski będzie mniej pieniędzy. Zachwalał też działania na rzecz kultury. – To wielka wartość, decentralizacja kultury, bazowanie na inicjatywach oddolnych – mówił Boruch i prosił, by „nie uginać się pod presją zwolenników inwestycji” i nie obcinać funduszy na kulturę.

– Mówi się „Lublin, miasto deweloperów”. A gdzie mamy mieszkać, by pomieścić tę młodzież? – mówiła Halina Godyńska, prezes ogrodu działkowego Kalina. – Gdzieś mieszkania trzeba budować, a zieleń jest była i będzie – podkreślała Godyńska. – Oczywiście, żal jest starych lip, ale chcemy jeździć samochodami.

– Apeluję o bardzo ostrożne dysponowanie środkami, o zaniechanie budowy stadionu – prosił prezydenta Rafał Kulicki. Zwracał się także o ograniczenie wydatków miasta. – 1600 urzędników i 2 mln zł wypłaconych im nagród to bardzo dużo.

Posłanka trzynasta na liście

Na listę mieszkańców chętnych do zabrania głosu wpisała się też posłanka Marta Wcisło (KO). Stwierdziła, że od pięciu lat brakuje dobrej współpracy między rządem a samorządami. Obwiniała rząd o pogorszenie się kondycji finansowej Lublina.

– Przez pięć miesięcy spadek dochodów w naszym mieście to ok. 40 mln zł. Czy zostało to w jakiś sposób zrekompensowane Lublinowi? Niestety nie – mówiła posłanka.

O ubytku funduszy mówił jeszcze przed dyskusją prezydent Żuk, prezentując raport przed radnymi. Obwiniał rząd o stan zadłużenie miasta. – Gdybyśmy dostawali z budżetu państwa środki na poziomie określonym ustawami, ten dług byłby w ostatnich latach o 90 proc. niższy – stwierdził Żuk. A jego zastępca tłumaczył, że najmocniej niedofinansowana przez państwo jest oświata, bo fundusze przekazywane z budżetu centralnego nie wystarczają nawet na płace nauczycieli. –70 proc. wszystkich wydatków oświatowych to wynagrodzenia nauczycieli, w ubiegłym roku było to 556 mln zł – mówił Mariusz Banach. – Przypomnę, że subwencja z rządu wyniosła 462 mln zł.

Wypowiedzi mieszkańców już się zakończyły. Do dyskusji zabrali się radni. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RyanGlo / 25 czerwca 2020 r. o 19:24
+46
Ani słowa o pochwałach od mieszkańca - dyrektora w firmie, która wybierając spośród kilku różnych lokalizacji postawiła na Lublin. Szkoda, bo ciekawie i rzeczowo mówił.
Avatar
M.Jaroszek / 25 czerwca 2020 r. o 18:40
+43
Pan Piotr Gawryszczak chyba chce zasiać pomysł integracji horyzontalnej szkolnictwa zawodowego, czyżby komuś marzyło się miasto pełne Gildii? Gildii Piekarzy, Gildii Browarników, Gildii Informatyków, czy Asasynów? Brawo! Lublin Miasto Gildii :)
Avatar
Speedy / 25 czerwca 2020 r. o 19:57
+40
Pani Ryfko, warto narysować sobie mapę ścieżek rowerowych, i dorysować te nitki których brakuje aby całość się łączyła. Któryś z kandydatów na prezydenta powiedział, że rządzący cieszą się z kolejnych pasków asfaltu, ale to nie są już dziś inwestycje generujące zysk. Problemem Lublina, nie jest brak parkingów czy asfaltu, czy nawet brak nitek tramwaju. Problemem jest za niski poziom zachęt dla inwestorów budujących PARKI BIUROWE. To czego potrzeba to ofensywy biurowcowej. Gdy przychodzą fale, a chcemy ustabilizować łódkę, to dobrze mieć wielu wioślarzy, którzy rozłożą wiosła dookoła, i ustabilizują poziom. Wiele biurowców, to wiele firm. Wiele wioseł. Pozdr.
 Kolega chyba nie do końca wie o czym pisze. Budowa biurowców w Lublinie idzie pełną parą.  ***s://lublin.eu/biznes-i-nauka/inwestorzy/rynek-nieruchomosci/rynek-biurowy/  ,  ***s://alebank.pl/jakie-polskie-miasta-ciesza-sie-najwiekszym-zainteresowaniem-inwestorow/  ,  ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/przybywa-biurowcow-w-miescie-sa-plany-na-kolejne-na-ktory-miejscu-w-kraju-jest-lublin,n,1000234824.html
 Kolega chyba nie do końca wie o czym pisze. Budowa biurowców w Lublinie idzie pełną parą.  ***s://lublin.eu/biznes-i-nauka/inwestorzy/rynek-nieruchomosci/rynek-biurowy/  ,  ***s://alebank.pl/jakie-polskie-miasta-ciesza-sie-najwiekszym-zainteresowaniem-inwestorow/  ,  ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/przybywa-biurowcow-w-miescie-sa-plany-na-kolejne-na-ktory-miejscu-w-kraju-jest-lublin,n,1000234824.html rozwiń
Avatar
Jacob_Loui / 25 czerwca 2020 r. o 19:43
+36
Pochwały się należą bo Żuk daje radę. Ile można za przeproszeniem pieprzyć o deweloperach? W całej Polsce budują a mimo to wciąż deficyt mieszkań wynosi ponad 600 tyś. W Lublinie grupa zacofańców ma jakiś problem bo przecież należy budować wyłącznie kościoły a młodzi ludzie niech w lepiankach mieszkają.
Avatar
majormmm / 25 czerwca 2020 r. o 21:01
+35
Właśnie Szymczyk wypunktował dzisiejsze kłamstwa i manipulacje Andrzeja Filipowicza. To tak a propos prawdy.
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 25 czerwca 2020 r. o 20:57
+35
Istnie sielankowa atmosfera na forum. Dwie etatowe pisowskie szczekaczki jedzą sobie z dziubków.
Avatar
Piter79 / 25 czerwca 2020 r. o 21:31
+27
Czy dewelo-sułtan raczył przebywać na sali, podczas gdy rozlegały się głosy krytyki dewelorozwoju? Czy też wyszedł, ponieważ jego narcystyczna psychika reaguje niefotogenicznie na jakąkolwiek krytykę (zaciskanie szczęk, wilczy wzrok)? PS. A te jarząbki-seniorzy zostali może zwerbowani przez pana artura z wypchanym portfelem? Wiadomo - emerytom się nie przelewa, ale co z godnością osobistą?
 Towarzyszu trollu, pisałeś już do naczelnika Kaczyńskiego w sprawie jakiegoś urlopu? To jest chore, żebyś był zmuszony dodawać propagandowe komentarze na forum DW przez 365 dni w roku. Na urlop zasłużyłeś bardziej niż ci którym premie się należały.
 Towarzyszu trollu, pisałeś już do naczelnika Kaczyńskiego w sprawie jakiegoś urlopu? To jest chore, żebyś był zmuszony dodawać propagandowe komentarze na forum DW przez 365 dni w roku. Na urlop zasłużyłeś bardziej niż ci którym premie się należały. rozwiń
Avatar
po_co_komu_login / 25 czerwca 2020 r. o 22:06
+25
Pochwały się należą bo Żuk daje radę. Ile można za przeproszeniem pieprzyć o deweloperach? W całej Polsce budują a mimo to wciąż deficyt mieszkań wynosi ponad 600 tyś. W Lublinie grupa zacofańców ma jakiś problem bo przecież należy budować wyłącznie kościoły a młodzi ludzie niech w lepiankach mieszkają.
Obecny jeszcze prezydent naszego miasta nie daje sobie rady od dnia, w którym objął tę funkcję. O patodeweloperach trzeba pisać do czasu, aż zaprzestaną patologicznej działalności polegającej na budowie "hoteli studenckich", dla których następnie powołuje się wspólnoty mieszkaniowe, a wokół tych nieruchomości nie uświadczysz placu zabaw, ławki, czy też skrawka własnej zieleni. W całej Polsce być może jest deficyt mieszkań, który wynosi ponad 600 tys. lokali, ale mamy za to ponad 1 milion nadwyżki lokali mieszkalnych w postaci "akademików" i "hoteli studenckich". W Lublinie problem ma miasto, bo okazuje się, że dotacje celowe dla parafii w Batorzu, który leży w innej gminie i powiecie, to tylko ogólna informacja, co tylko przypadkiem znalazła się w sprawozdaniu samorządu Lublina. Młodzi ludzie niech przestaną wierzyć w bajki serwowane przez dorosłych, a wtedy lepianki zamienią na apartamenty.
 Patologią to są twoje demagogiczno-propagandowe wpisy dodawane pod różnymi publikacjami. Jakieś źródło rewelacji o 1 mln nadwyżki akademików i hoteli studenckich czy jak zwykle podajesz dane wyssane z palca? Aż dziwne, że z takim talentem do manipulowania jeszcze nie dostałeś etatu w telewizji publicznej. Nadawałbyś się tam jak mało kto.
 Patologią to są twoje demagogiczno-propagandowe wpisy dodawane pod różnymi publikacjami. Jakieś źródło rewelacji o 1 mln nadwyżki akademików i hoteli studenckich czy jak zwykle podajesz dane wyssane z palca? Aż dziwne, że z takim talentem do manipulowania jeszcze nie dostałeś etatu w telewizji publicznej. Nadawałbyś się tam jak mało kto. rozwiń
Avatar
jolo / 25 czerwca 2020 r. o 22:05
+25
Problem jest w tym, że wszystkie grupy interesariuszy chcą aby sprawy dla nich istotne były realizowane natychmiast w pierwszej kolejności a to niestety niemożliwe, tak to po postu nie działa i nie tyko Lublin boryka się z problemami tego typu. Myslę, że Żuk jako gospodarz potrafi osiągnąć kompromis w wielu kwestiach co jest jego dużą zaletą jak i niekiedy zdecydować na co może sobie obecnie pozwolić miasto a które plany muszą zaczekać, wystawiając się tym samym na krytykę ale za to go właśnie szanuję. Nigdy jeszcze nikt wszystkim nie dogodził i nie dogodzi.
Avatar
luigi / 26 czerwca 2020 r. o 01:04
+18
Najlepszą oceną mieszkanców jest fakt, że Żuk jest prezydentem już 3 kadencję.
Avatar
LAS / 26 czerwca 2020 r. o 15:34
0
Najlepszą oceną mieszkanców jest fakt, że Żuk jest prezydentem już 3 kadencję.
Sprawdź, ile kadencji z wyboru mieszkańców pełnił na ten przykład Fidel Castro.
Avatar
zmoranocna / 26 czerwca 2020 r. o 12:30
-4
TĘCZOWY ty o trollach lepiej nic nie pisz bo się tylko kompromitujesz, na swoim obecnym koncie założonym 27 kwietnia dodałeś 328 komentarzy a na drugim między 20 marca a 24 kwietnia okrągłe 646 posty(tutaj link do twojego poprzedniego konta: ***s://***dziennikwschodni.pl/profil/?u=1783858349), 1000 wpisów w trzy miesiące, perfidna partyjna trollerka
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 czerwca 2020 r. o 10:52
+5
Istnie sielankowa atmosfera na forum. Dwie etatowe pisowskie szczekaczki jedzą sobie z dziubków.
    kronikidewelorozwoju     i     TECZOWY_ZSL     wykorzystują każdą okazję do krytyki prezydeta Lublina, szczególnie mocno starają się przed nadchodzącymi wyborami. Warto zauważyć, że mają niemal tą samą ilość wpisów. Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że to działanie na zlecenie p i s
  ... od  marca "sok z buraka" (sekcja lubelska?)  załozyli dziesiątki fake-kont trollujących przy obronie lewackiej develoekipy....  Każdy może to sprawdzić samodzielnie   -->> np. od  22/23 marca  2020 r.:  o 08:43 - o 09:39  -  o 09:51 -  o 09:28 -  .i tak aż do 23:53 . konto po koncie   uwaga_na_trole_z_pis  Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso  - Agent_Tomek -   PING-pong-peng -  uwaga_na_trole_z_pis, itp, itd ....   kliknij w profil trolla, datę utworzenia   i zacznij myśleć samodzielnie!
  ... od  marca "sok z buraka" (sekcja lubelska?)  załozyli dziesiątki fake-kont trollujących przy obronie lewackiej develoekipy....  Każdy może to sprawdzić samodzielnie   -->> np. od  22/23 marca  2020 r.:  o 08:43 - o 09:39  -  o 09:51 -  o 09:28 -  .i tak aż do 23:53 . konto po koncie   uwaga_na_trole_z_pis  Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso  - Agent_Tomek -   PING-pong-peng -  uwaga... rozwiń
Avatar
goral / 26 czerwca 2020 r. o 01:22
+3
Istnie sielankowa atmosfera na forum. Dwie etatowe pisowskie szczekaczki jedzą sobie z dziubków.
  kronikidewelorozwoju  i  TECZOWY_ZSL  wykorzystują każdą okazję do krytyki prezydeta Lublina, szczególnie mocno starają się przed nadchodzącymi wyborami. Warto zauważyć, że mają niemal tą samą ilość wpisów. Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że to działanie na zlecenie p i s
Avatar
luigi / 26 czerwca 2020 r. o 01:04
+18
Najlepszą oceną mieszkanców jest fakt, że Żuk jest prezydentem już 3 kadencję.
Avatar
LAS / 25 czerwca 2020 r. o 22:18
-27
Pochwały się należą bo Żuk daje radę. Ile można za przeproszeniem pieprzyć o deweloperach? W całej Polsce budują a mimo to wciąż deficyt mieszkań wynosi ponad 600 tyś. W Lublinie grupa zacofańców ma jakiś problem bo przecież należy budować wyłącznie kościoły a młodzi ludzie niech w lepiankach mieszkają.
Obecny jeszcze prezydent naszego miasta nie daje sobie rady od dnia, w którym objął tę funkcję. O patodeweloperach trzeba pisać do czasu, aż zaprzestaną patologicznej działalności polegającej na budowie "hoteli studenckich", dla których następnie powołuje się wspólnoty mieszkaniowe, a wokół tych nieruchomości nie uświadczysz placu zabaw, ławki, czy też skrawka własnej zieleni. W całej Polsce być może jest deficyt mieszkań, który wynosi ponad 600 tys. lokali, ale mamy za to ponad 1 milion nadwyżki lokali mieszkalnych w postaci "akademików" i "hoteli studenckich". W Lublinie problem ma miasto, bo okazuje się, że dotacje celowe dla parafii w Batorzu, który leży w innej gminie i powiecie, to tylko ogólna informacja, co tylko przypadkiem znalazła się w sprawozdaniu samorządu Lublina. Młodzi ludzie niech przestaną wierzyć w bajki serwowane przez dorosłych, a wtedy lepianki zamienią na apartamenty.
Patologią to są twoje demagogiczno-propagandowe wpisy dodawane pod różnymi publikacjami. Jakieś źródło rewelacji o 1 mln nadwyżki akademików i hoteli studenckich czy jak zwykle podajesz dane wyssane z palca? Aż dziwne, że z takim talentem do manipulowania jeszcze nie dostałeś etatu w telewizji publicznej. Nadawałbyś się tam jak mało kto.
 Nie przypisuj innym własnych słabości, bo jeszcze ktoś uzna, że powinieneś odegrać rolę szefa komisji MCK, która po przywitaniu w bramie przez orkiestrę symfoniczną więźniów uznała, że Pilecki nie miał racji w sprawie tego, co dzieje się na terenie obozu w Oświęcimiu.
 Nie przypisuj innym własnych słabości, bo jeszcze ktoś uzna, że powinieneś odegrać rolę szefa komisji MCK, która po przywitaniu w bramie przez orkiestrę symfoniczną więźniów uznała, że Pilecki nie miał racji w sprawie tego, co dzieje się na terenie obozu w Oświęcimiu. rozwiń
Avatar
po_co_komu_login / 25 czerwca 2020 r. o 22:06
+25
Pochwały się należą bo Żuk daje radę. Ile można za przeproszeniem pieprzyć o deweloperach? W całej Polsce budują a mimo to wciąż deficyt mieszkań wynosi ponad 600 tyś. W Lublinie grupa zacofańców ma jakiś problem bo przecież należy budować wyłącznie kościoły a młodzi ludzie niech w lepiankach mieszkają.
Obecny jeszcze prezydent naszego miasta nie daje sobie rady od dnia, w którym objął tę funkcję. O patodeweloperach trzeba pisać do czasu, aż zaprzestaną patologicznej działalności polegającej na budowie "hoteli studenckich", dla których następnie powołuje się wspólnoty mieszkaniowe, a wokół tych nieruchomości nie uświadczysz placu zabaw, ławki, czy też skrawka własnej zieleni. W całej Polsce być może jest deficyt mieszkań, który wynosi ponad 600 tys. lokali, ale mamy za to ponad 1 milion nadwyżki lokali mieszkalnych w postaci "akademików" i "hoteli studenckich". W Lublinie problem ma miasto, bo okazuje się, że dotacje celowe dla parafii w Batorzu, który leży w innej gminie i powiecie, to tylko ogólna informacja, co tylko przypadkiem znalazła się w sprawozdaniu samorządu Lublina. Młodzi ludzie niech przestaną wierzyć w bajki serwowane przez dorosłych, a wtedy lepianki zamienią na apartamenty.
 Patologią to są twoje demagogiczno-propagandowe wpisy dodawane pod różnymi publikacjami. Jakieś źródło rewelacji o 1 mln nadwyżki akademików i hoteli studenckich czy jak zwykle podajesz dane wyssane z palca? Aż dziwne, że z takim talentem do manipulowania jeszcze nie dostałeś etatu w telewizji publicznej. Nadawałbyś się tam jak mało kto.
 Patologią to są twoje demagogiczno-propagandowe wpisy dodawane pod różnymi publikacjami. Jakieś źródło rewelacji o 1 mln nadwyżki akademików i hoteli studenckich czy jak zwykle podajesz dane wyssane z palca? Aż dziwne, że z takim talentem do manipulowania jeszcze nie dostałeś etatu w telewizji publicznej. Nadawałbyś się tam jak mało kto. rozwiń
Avatar
jolo / 25 czerwca 2020 r. o 22:05
+25
Problem jest w tym, że wszystkie grupy interesariuszy chcą aby sprawy dla nich istotne były realizowane natychmiast w pierwszej kolejności a to niestety niemożliwe, tak to po postu nie działa i nie tyko Lublin boryka się z problemami tego typu. Myslę, że Żuk jako gospodarz potrafi osiągnąć kompromis w wielu kwestiach co jest jego dużą zaletą jak i niekiedy zdecydować na co może sobie obecnie pozwolić miasto a które plany muszą zaczekać, wystawiając się tym samym na krytykę ale za to go właśnie szanuję. Nigdy jeszcze nikt wszystkim nie dogodził i nie dogodzi.
Avatar
LAS / 25 czerwca 2020 r. o 21:49
-26
Pochwały się należą bo Żuk daje radę. Ile można za przeproszeniem pieprzyć o deweloperach? W całej Polsce budują a mimo to wciąż deficyt mieszkań wynosi ponad 600 tyś. W Lublinie grupa zacofańców ma jakiś problem bo przecież należy budować wyłącznie kościoły a młodzi ludzie niech w lepiankach mieszkają.
  Obecny jeszcze prezydent naszego miasta nie daje sobie rady od dnia, w którym objął tę funkcję. O patodeweloperach trzeba pisać do czasu, aż zaprzestaną patologicznej działalności polegającej na budowie "hoteli studenckich", dla których następnie powołuje się wspólnoty mieszkaniowe, a wokół tych nieruchomości nie uświadczysz placu zabaw, ławki, czy też skrawka własnej zieleni. W całej Polsce być może jest deficyt mieszkań, który wynosi ponad 600 tys. lokali, ale mamy za to ponad 1 milion nadwyżki lokali mieszkalnych w postaci "akademików" i "hoteli studenckich". W Lublinie problem ma miasto, bo okazuje się, że dotacje celowe dla parafii w Batorzu, który leży w innej gminie i powiecie, to tylko ogólna informacja, co tylko przypadkiem znalazła się w sprawozdaniu samorządu Lublina. Młodzi ludzie niech przestaną wierzyć w bajki serwowane przez dorosłych, a wtedy lepianki zamienią na apartamenty.
  Obecny jeszcze prezydent naszego miasta nie daje sobie rady od dnia, w którym objął tę funkcję. O patodeweloperach trzeba pisać do czasu, aż zaprzestaną patologicznej działalności polegającej na budowie "hoteli studenckich", dla których następnie powołuje się wspólnoty mieszkaniowe, a wokół tych nieruchomości nie uświadczysz placu zabaw, ławki, czy też skrawka własnej zieleni. W całej Polsce być może jest deficyt mieszkań, który wynosi ponad 600 tys. lokali, ale mamy za to ponad 1 milion nadwyżki lokali mieszkalny... rozwiń
Avatar
Piter79 / 25 czerwca 2020 r. o 21:31
+27
Czy dewelo-sułtan raczył przebywać na sali, podczas gdy rozlegały się głosy krytyki dewelorozwoju? Czy też wyszedł, ponieważ jego narcystyczna psychika reaguje niefotogenicznie na jakąkolwiek krytykę (zaciskanie szczęk, wilczy wzrok)? PS. A te jarząbki-seniorzy zostali może zwerbowani przez pana artura z wypchanym portfelem? Wiadomo - emerytom się nie przelewa, ale co z godnością osobistą?
 Towarzyszu trollu, pisałeś już do naczelnika Kaczyńskiego w sprawie jakiegoś urlopu? To jest chore, żebyś był zmuszony dodawać propagandowe komentarze na forum DW przez 365 dni w roku. Na urlop zasłużyłeś bardziej niż ci którym premie się należały.
 Towarzyszu trollu, pisałeś już do naczelnika Kaczyńskiego w sprawie jakiegoś urlopu? To jest chore, żebyś był zmuszony dodawać propagandowe komentarze na forum DW przez 365 dni w roku. Na urlop zasłużyłeś bardziej niż ci którym premie się należały. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gęsty dym nad Lublinem. Pożar na terenie dawnej FSC
galeria

Gęsty dym nad Lublinem. Pożar na terenie dawnej FSC

W jednym z zakładów na terenie dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych wybuchł pożar. Z budynku uciekło 80 osób.

Sławomir Pogonowski za Jacka Fiedenia w rezerwach Górnika Łęczna

Sławomir Pogonowski za Jacka Fiedenia w rezerwach Górnika Łęczna

Druga drużyna Górnika przystąpi do sezonu 2020/2021 z nowym trenerem na ławce. Jacka Fiedenia zastąpi Sławomir Pogonowski. Jego grającym asystentem będzie za to Karol Bujak, który wraca do klubu po kilku latach spędzonych w Lewarcie Lubartów.

Lubelskie. Poszli na grzyby, a potem musieli przyjechać saperzy
galeria

Lubelskie. Poszli na grzyby, a potem musieli przyjechać saperzy

Miał być pyszny sos z kurek, a skończyło się na wezwaniu patrolu saperskiego. A wszystko dlatego, że dwa dni z rzędu grzybiarze znajdowali w lasach powiatu chełmskiego amunicję z czasów II wojny światowej.

Assassin's Creed: Valhalla. Data premiery, gameplay i Wikingowie w akcji (wideo)
film

Assassin's Creed: Valhalla. Data premiery, gameplay i Wikingowie w akcji (wideo)

Najazdy, topory, odrobina dyplomacji i zabawa w osadników. A do tego data premiery gry Assassin's Creed: Valhalla i pierwszy, oficjalny materiał z rozgrywki.

Zaginęła Natalia Mazurkiewicz z Lublina. Wyszła z domu z czarnym psem

Zaginęła Natalia Mazurkiewicz z Lublina. Wyszła z domu z czarnym psem

Policja poszukuje 30-letniej Natalii Mazurkiewicz z Lublina. Jeśli ktoś widział kobietę, powinien zadzwonić pod numer 112.

Policja nadal szuka kierowcy, który dachował na ulicy Janowskiej. „Zapadł się pod ziemię"
galeria

Policja nadal szuka kierowcy, który dachował na ulicy Janowskiej. „Zapadł się pod ziemię"

Znają jego imię i nazwisko oraz adres. Ale jak na razie policji nie udało się przesłuchać mężczyzny, którego auto w ostatni piątek dachowało na ul. Janowskiej w Lublinie.

Koronawirus. Już ponad 7 tysięcy osób w kwarantannie

Koronawirus. Już ponad 7 tysięcy osób w kwarantannie

W ciągu ostatniej doby na terenie województwa lubelskiego przybyło 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Rośnie też liczba osób znajdujących się w kwarantannie.

Far Cry 6: Rewolucja w grze (wideo)
film

Far Cry 6: Rewolucja w grze (wideo)

A do tego dzieciak z granatem, Gus Fring i zamieszki w wielkim mieście. Ale do pierwszych walk partyzanckich mamy jeszcze trochę czasu, bo premiera gry Far Cry 6 została zaplanowana na początek przyszłego roku.

Wybory prezydenckie. W całym województwie lubelskim było ponad 10 tys. nieważnych głosów
Wybory 2020
galeria

Wybory prezydenckie. W całym województwie lubelskim było ponad 10 tys. nieważnych głosów

W całym województwie wyborcy wrzucili do urn ponad 10 tysięcy nieważnych głosów. Nieważnych kart, na których np. brakowało pieczęci, było znacznie mniej.

Duda zdobył Lubelskie. Ale były też komisje, gdzie wygrał Trzaskowski

Duda zdobył Lubelskie. Ale były też komisje, gdzie wygrał Trzaskowski

Tylko co trzeci wyborca z województwa lubelskiego głosował w drugiej turze wyborów prezydenckich. Kandydat Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie z Andrzejem Dudą wygrał w Lublinie, ale poza tym lepsze wyniki od urzędującego prezydenta uzyskiwał jedynie w pojedynczych komisjach.

Weteran z Afganistanu teraz dowodzi 21. batalionem lekkiej piechoty w Lublinie

Weteran z Afganistanu teraz dowodzi 21. batalionem lekkiej piechoty w Lublinie

Dowódcą 21. batalionu lekkiej piechoty w Lublinie został właśnie ppłk Jacek Otręba. Batalion wchodzi w skład lubelskiej brygady WOT.

Koncert "Camerata Vistula" w Kozłówce
18 lipca 2020, 17:00

Koncert "Camerata Vistula" w Kozłówce

Filharmonia Lubelska zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Czas to miłość" realizowanego w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia w roku beatyfikacji. 18 lipca o godz. 17 w Kaplicy w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbędzie się koncert "Camerata Vistula".

Chełm: 106 pomysłów na wydanie 2,5 miliona złotych z budżetu obywatelskiego

Chełm: 106 pomysłów na wydanie 2,5 miliona złotych z budżetu obywatelskiego

Na mural, budki lęgowe dla ptaków czy czujniki czystości powietrza, a nawet nowe chodniki, place zabaw, stojaki na rowery, wycieczki czy kurs języka angielskiego chcą przeznaczyć chełmianie pieniądze z budżetu obywatelskiego. Teraz zgłoszone projekty będą weryfikowane formalnie oraz merytorycznie. Głosowanie jest zaplanowane na pierwszą połowę września tego roku.

Bialska klasa okręgowa wystartuje 16 sieprnia

Bialska klasa okręgowa wystartuje 16 sieprnia

Nowy sezon w bialskiej „okręgówce” rozpocznie się tak jak zazwyczaj w połowie sierpnia, w tym roku będzie to 16 dzień tego miesiąca. Mimo braku spadków w niższych ligach w minionych rozgrywkach, w nadchodzących w dalszym ciągu na tym poziomie wystąpi 14 zespołów.

Pomogą uczniom lubelskich szkół walczyć z nadwagą i otyłością

Pomogą uczniom lubelskich szkół walczyć z nadwagą i otyłością

Wznowiona została akcja bezpłatnych badań w ramach miejskiego programu walki z nadwagą i otyłością u najmłodszych uczniów. Rodzice pierwszo- i drugoklasistów mogą już umawiać dzieci na wizyty, które będą się odbywać w wakacje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.