Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2010 r.
10:42
Edytuj ten wpis

MPK o warunkach jazdy w Lublinie: "Jest tragicznie"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A

Kto nie musi, nie powinien dziś korzystać z miejskiej komunikacji, ale pójść pieszo. Autobusy wcale nie trzymają się rozkładu jazdy, bo tkwią w gigantycznych korkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jest tragicznie, drogi są białe i śliskie, autobusy praktycznie nie jeżdżą, tylko stoją w korkach – mówi Weronika Opasiak, rzecznik MPK. – Najgorzej jest na podjazdach na wzniesienia. Stoi Sikorskiego, Filaretów, Jana Pawła II, Kraśnicka, Wileńska, Warszawska, Roztocze. Można by jeszcze bardzo długo wyliczać

Od rana doszło do czterech kolizji z udziałem pojazdów MPK. Jedną z nich było zderzenie autobusu linii 36 ze śmieciarką, do którego doszło przy ul. Mełgiewskiej. - Dwa autobusy zderzyły się też na ulicy Nadbystrzyckiej. Droga jest zablokowana - donosi nasz Internauta Damian.

We wszystkich przypadkach nikt nie odniósł obrażeń.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bonhommedeneige / 29 listopada 2010 r. o 18:25
0
ktoś wie jak obecnie wygląda nałęczowska? jest juz przejezdna?
Avatar
tomek / 29 listopada 2010 r. o 18:17
0
może autobusy przyjeżdżałyby częściej niż parami raz na godzinę-dwie, gdyby ktoś mądry zmienił w nich opony na zimowe!!! jeden z kierowców dzisiaj powiedział, że w żadnym autobusie nie ma opon zimowych... i tak jest co roku... MPK czeka aż miasto i komunikacja zostanie sparaliżowana przez zimę i wtedy dopiero stopniowo zmienia opony w autobusach... to chyba nie o to chodzi...
Avatar
noi soi / 29 listopada 2010 r. o 16:52
0
Bardzo proszę aby dzisiejszy dzień i obrazki które się z nim łączą zapamiętali wszyscy którzy tak skutecznie blokują budowy dróg i obwodnic Lublina. Serdecznie Państwu dziekujemy!
Avatar
tom / 29 listopada 2010 r. o 15:34
0
Obwodnica - obwodnica - obwodnica ... tunele i wiadukty. A u nas nic ... Białystok nas już dawno wyprzedził...
Avatar
Gość / 29 listopada 2010 r. o 15:09
0
[quote name='kierowca M.P.K' timestamp='1291035178' post='393958']
Po za tym nie ma zimowych opon autobusowych. Wojewoda powinien ogłosić stan klęski żywiołowej.
[/quote]
a co nam da stan klęski żywiołowej?? komuś się zrobi przez to lepiej?
Avatar
Niekotek / 29 listopada 2010 r. o 14:57
0
[quote name='aga' timestamp='1291036227' post='393979']
Na 17 muszę być na Węglinie, zastanawiam się jak się tam dostać z Czechowa.
[/quote]
W normalnych warunkach najprościej byłoby rozsiaść się wygodnie w 26, ale w obecnej syt. nie polecam zdawania się na 1 linię. Warto jechać "na skoczka"-przesiadając się.
Ja wsiadłabym w 42-jedzie głównymi ulicami, ale omija centrum. Wysiądź na al. Krasnickich- stad masz kilka autobusów/trajtków na Węglin.

Wyjdź z 1,5-2 h wcześniej.
Avatar
Karolina / 29 listopada 2010 r. o 14:47
0
szok szok szok jak co rok:D przynajmniej dzieciaki maja ucieche;D
Avatar
aga / 29 listopada 2010 r. o 14:10
0
Na 17 muszę być na Węglinie, zastanawiam się jak się tam dostać z Czechowa.
Avatar
kierowca M.P.K / 29 listopada 2010 r. o 13:52
0
[quote name='quina' timestamp='1291029849' post='393854']
Nie mogą? Polskie prawo nie pozwala na korzystanie z opon z kolcami czy łańcuchami. Łańcuchy na opony można używać tylko tam gdzie jest znak C18 (nakaz używania łańcuchów). Z kolcami wcale. Nawet gdyby można to lepiej, żeby autobusy ich nie miały, bo po zimie, trzeba by wszystkie ulice, po których jeździły remontować!

Co do łysych letnich opon, to nie chce mi się wierzyć. Jednak ZTM mogłoby sprawdzić, i wydać odpowiednie oświadczenie:) Pamiętajmy jednak, że nie ma u nas w kraju obowiązku używania opon zimowych.
[/quote]
Po za tym nie ma zimowych opon autobusowych. Wojewoda powinien ogłosić stan klęski żywiołowej.
[quote name='quina' timestamp='1291029849' post='393854']
Nie mogą? Polskie prawo nie pozwala na korzystanie z opon z kolcami czy łańcuchami. Łańcuchy na opony można używać tylko tam gdzie jest znak C18 (nakaz używania łańcuchów). Z kolcami wcale. Nawet gdyby można to lepiej, żeby autobusy ich nie miały, bo po zimie, trzeba by wszystkie ulice, po których jeździły remontować!

Co do łysych letnich opon, to nie chce mi się wierzyć. Jednak ZTM mogłoby sprawdzić, i wydać odpowiednie oświadczenie:) Pa... rozwiń
Avatar
Łukasz / 29 listopada 2010 r. o 13:13
0
Drodzy czytelnicy, najważniejsze to zachować spokój. Nie trąbmy i nie machajmy rękami na siebie bo to akurat niewiele pomaga. Musimy liczyć na siebie. Trochę cierpliwości i opanowania i przeżyjemy! Pozdrawiam wszystkich i trzymajmy się gorąco.
Avatar
bonhommedeneige / 29 listopada 2010 r. o 18:25
0
ktoś wie jak obecnie wygląda nałęczowska? jest juz przejezdna?
Avatar
tomek / 29 listopada 2010 r. o 18:17
0
może autobusy przyjeżdżałyby częściej niż parami raz na godzinę-dwie, gdyby ktoś mądry zmienił w nich opony na zimowe!!! jeden z kierowców dzisiaj powiedział, że w żadnym autobusie nie ma opon zimowych... i tak jest co roku... MPK czeka aż miasto i komunikacja zostanie sparaliżowana przez zimę i wtedy dopiero stopniowo zmienia opony w autobusach... to chyba nie o to chodzi...
Avatar
noi soi / 29 listopada 2010 r. o 16:52
0
Bardzo proszę aby dzisiejszy dzień i obrazki które się z nim łączą zapamiętali wszyscy którzy tak skutecznie blokują budowy dróg i obwodnic Lublina. Serdecznie Państwu dziekujemy!
Avatar
tom / 29 listopada 2010 r. o 15:34
0
Obwodnica - obwodnica - obwodnica ... tunele i wiadukty. A u nas nic ... Białystok nas już dawno wyprzedził...
Avatar
Gość / 29 listopada 2010 r. o 15:09
0
[quote name='kierowca M.P.K' timestamp='1291035178' post='393958']
Po za tym nie ma zimowych opon autobusowych. Wojewoda powinien ogłosić stan klęski żywiołowej.
[/quote]
a co nam da stan klęski żywiołowej?? komuś się zrobi przez to lepiej?
Avatar
Niekotek / 29 listopada 2010 r. o 14:57
0
[quote name='aga' timestamp='1291036227' post='393979']
Na 17 muszę być na Węglinie, zastanawiam się jak się tam dostać z Czechowa.
[/quote]
W normalnych warunkach najprościej byłoby rozsiaść się wygodnie w 26, ale w obecnej syt. nie polecam zdawania się na 1 linię. Warto jechać "na skoczka"-przesiadając się.
Ja wsiadłabym w 42-jedzie głównymi ulicami, ale omija centrum. Wysiądź na al. Krasnickich- stad masz kilka autobusów/trajtków na Węglin.

Wyjdź z 1,5-2 h wcześniej.
Avatar
Karolina / 29 listopada 2010 r. o 14:47
0
szok szok szok jak co rok:D przynajmniej dzieciaki maja ucieche;D
Avatar
aga / 29 listopada 2010 r. o 14:10
0
Na 17 muszę być na Węglinie, zastanawiam się jak się tam dostać z Czechowa.
Avatar
kierowca M.P.K / 29 listopada 2010 r. o 13:52
0
[quote name='quina' timestamp='1291029849' post='393854']
Nie mogą? Polskie prawo nie pozwala na korzystanie z opon z kolcami czy łańcuchami. Łańcuchy na opony można używać tylko tam gdzie jest znak C18 (nakaz używania łańcuchów). Z kolcami wcale. Nawet gdyby można to lepiej, żeby autobusy ich nie miały, bo po zimie, trzeba by wszystkie ulice, po których jeździły remontować!

Co do łysych letnich opon, to nie chce mi się wierzyć. Jednak ZTM mogłoby sprawdzić, i wydać odpowiednie oświadczenie:) Pamiętajmy jednak, że nie ma u nas w kraju obowiązku używania opon zimowych.
[/quote]
Po za tym nie ma zimowych opon autobusowych. Wojewoda powinien ogłosić stan klęski żywiołowej.
[quote name='quina' timestamp='1291029849' post='393854']
Nie mogą? Polskie prawo nie pozwala na korzystanie z opon z kolcami czy łańcuchami. Łańcuchy na opony można używać tylko tam gdzie jest znak C18 (nakaz używania łańcuchów). Z kolcami wcale. Nawet gdyby można to lepiej, żeby autobusy ich nie miały, bo po zimie, trzeba by wszystkie ulice, po których jeździły remontować!

Co do łysych letnich opon, to nie chce mi się wierzyć. Jednak ZTM mogłoby sprawdzić, i wydać odpowiednie oświadczenie:) Pa... rozwiń
Avatar
Łukasz / 29 listopada 2010 r. o 13:13
0
Drodzy czytelnicy, najważniejsze to zachować spokój. Nie trąbmy i nie machajmy rękami na siebie bo to akurat niewiele pomaga. Musimy liczyć na siebie. Trochę cierpliwości i opanowania i przeżyjemy! Pozdrawiam wszystkich i trzymajmy się gorąco.