Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2010 r.
10:42
Edytuj ten wpis

MPK o warunkach jazdy w Lublinie: "Jest tragicznie"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A

Kto nie musi, nie powinien dziś korzystać z miejskiej komunikacji, ale pójść pieszo. Autobusy wcale nie trzymają się rozkładu jazdy, bo tkwią w gigantycznych korkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jest tragicznie, drogi są białe i śliskie, autobusy praktycznie nie jeżdżą, tylko stoją w korkach – mówi Weronika Opasiak, rzecznik MPK. – Najgorzej jest na podjazdach na wzniesienia. Stoi Sikorskiego, Filaretów, Jana Pawła II, Kraśnicka, Wileńska, Warszawska, Roztocze. Można by jeszcze bardzo długo wyliczać

Od rana doszło do czterech kolizji z udziałem pojazdów MPK. Jedną z nich było zderzenie autobusu linii 36 ze śmieciarką, do którego doszło przy ul. Mełgiewskiej. - Dwa autobusy zderzyły się też na ulicy Nadbystrzyckiej. Droga jest zablokowana - donosi nasz Internauta Damian.

We wszystkich przypadkach nikt nie odniósł obrażeń.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bonhommedeneige / 29 listopada 2010 r. o 18:25
ktoś wie jak obecnie wygląda nałęczowska? jest juz przejezdna?
Avatar
tomek / 29 listopada 2010 r. o 18:17
może autobusy przyjeżdżałyby częściej niż parami raz na godzinę-dwie, gdyby ktoś mądry zmienił w nich opony na zimowe!!! jeden z kierowców dzisiaj powiedział, że w żadnym autobusie nie ma opon zimowych... i tak jest co roku... MPK czeka aż miasto i komunikacja zostanie sparaliżowana przez zimę i wtedy dopiero stopniowo zmienia opony w autobusach... to chyba nie o to chodzi...
Avatar
noi soi / 29 listopada 2010 r. o 16:52
Bardzo proszę aby dzisiejszy dzień i obrazki które się z nim łączą zapamiętali wszyscy którzy tak skutecznie blokują budowy dróg i obwodnic Lublina. Serdecznie Państwu dziekujemy!
Avatar
tom / 29 listopada 2010 r. o 15:34
Obwodnica - obwodnica - obwodnica ... tunele i wiadukty. A u nas nic ... Białystok nas już dawno wyprzedził...
Avatar
Gość / 29 listopada 2010 r. o 15:09
[quote name='kierowca M.P.K' timestamp='1291035178' post='393958']
Po za tym nie ma zimowych opon autobusowych. Wojewoda powinien ogłosić stan klęski żywiołowej.
[/quote]
a co nam da stan klęski żywiołowej?? komuś się zrobi przez to lepiej?
Avatar
Niekotek / 29 listopada 2010 r. o 14:57
[quote name='aga' timestamp='1291036227' post='393979']
Na 17 muszę być na Węglinie, zastanawiam się jak się tam dostać z Czechowa.
[/quote]
W normalnych warunkach najprościej byłoby rozsiaść się wygodnie w 26, ale w obecnej syt. nie polecam zdawania się na 1 linię. Warto jechać "na skoczka"-przesiadając się.
Ja wsiadłabym w 42-jedzie głównymi ulicami, ale omija centrum. Wysiądź na al. Krasnickich- stad masz kilka autobusów/trajtków na Węglin.

Wyjdź z 1,5-2 h wcześniej.
Avatar
Karolina / 29 listopada 2010 r. o 14:47
szok szok szok jak co rok:D przynajmniej dzieciaki maja ucieche;D
Avatar
aga / 29 listopada 2010 r. o 14:10
Na 17 muszę być na Węglinie, zastanawiam się jak się tam dostać z Czechowa.
Avatar
kierowca M.P.K / 29 listopada 2010 r. o 13:52
[quote name='quina' timestamp='1291029849' post='393854']
Nie mogą? Polskie prawo nie pozwala na korzystanie z opon z kolcami czy łańcuchami. Łańcuchy na opony można używać tylko tam gdzie jest znak C18 (nakaz używania łańcuchów). Z kolcami wcale. Nawet gdyby można to lepiej, żeby autobusy ich nie miały, bo po zimie, trzeba by wszystkie ulice, po których jeździły remontować!

Co do łysych letnich opon, to nie chce mi się wierzyć. Jednak ZTM mogłoby sprawdzić, i wydać odpowiednie oświadczenie:) Pamiętajmy jednak, że nie ma u nas w kraju obowiązku używania opon zimowych.
[/quote]
Po za tym nie ma zimowych opon autobusowych. Wojewoda powinien ogłosić stan klęski żywiołowej.
[quote name='quina' timestamp='1291029849' post='393854']
Nie mogą? Polskie prawo nie pozwala na korzystanie z opon z kolcami czy łańcuchami. Łańcuchy na opony można używać tylko tam gdzie jest znak C18 (nakaz używania łańcuchów). Z kolcami wcale. Nawet gdyby można to lepiej, żeby autobusy ich nie miały, bo po zimie, trzeba by wszystkie ulice, po których jeździły remontować!

Co do łysych letnich opon, to nie chce mi się wierzyć. Jednak ZTM mogłoby sprawdzić, i wydać odpowiednie oświadczenie:) Pa... rozwiń
Avatar
Łukasz / 29 listopada 2010 r. o 13:13
Drodzy czytelnicy, najważniejsze to zachować spokój. Nie trąbmy i nie machajmy rękami na siebie bo to akurat niewiele pomaga. Musimy liczyć na siebie. Trochę cierpliwości i opanowania i przeżyjemy! Pozdrawiam wszystkich i trzymajmy się gorąco.
Avatar
bonhommedeneige / 29 listopada 2010 r. o 18:25
ktoś wie jak obecnie wygląda nałęczowska? jest juz przejezdna?
Avatar
tomek / 29 listopada 2010 r. o 18:17
może autobusy przyjeżdżałyby częściej niż parami raz na godzinę-dwie, gdyby ktoś mądry zmienił w nich opony na zimowe!!! jeden z kierowców dzisiaj powiedział, że w żadnym autobusie nie ma opon zimowych... i tak jest co roku... MPK czeka aż miasto i komunikacja zostanie sparaliżowana przez zimę i wtedy dopiero stopniowo zmienia opony w autobusach... to chyba nie o to chodzi...
Avatar
noi soi / 29 listopada 2010 r. o 16:52
Bardzo proszę aby dzisiejszy dzień i obrazki które się z nim łączą zapamiętali wszyscy którzy tak skutecznie blokują budowy dróg i obwodnic Lublina. Serdecznie Państwu dziekujemy!
Avatar
tom / 29 listopada 2010 r. o 15:34
Obwodnica - obwodnica - obwodnica ... tunele i wiadukty. A u nas nic ... Białystok nas już dawno wyprzedził...
Avatar
Gość / 29 listopada 2010 r. o 15:09
[quote name='kierowca M.P.K' timestamp='1291035178' post='393958']
Po za tym nie ma zimowych opon autobusowych. Wojewoda powinien ogłosić stan klęski żywiołowej.
[/quote]
a co nam da stan klęski żywiołowej?? komuś się zrobi przez to lepiej?
Avatar
Niekotek / 29 listopada 2010 r. o 14:57
[quote name='aga' timestamp='1291036227' post='393979']
Na 17 muszę być na Węglinie, zastanawiam się jak się tam dostać z Czechowa.
[/quote]
W normalnych warunkach najprościej byłoby rozsiaść się wygodnie w 26, ale w obecnej syt. nie polecam zdawania się na 1 linię. Warto jechać "na skoczka"-przesiadając się.
Ja wsiadłabym w 42-jedzie głównymi ulicami, ale omija centrum. Wysiądź na al. Krasnickich- stad masz kilka autobusów/trajtków na Węglin.

Wyjdź z 1,5-2 h wcześniej.
Avatar
Karolina / 29 listopada 2010 r. o 14:47
szok szok szok jak co rok:D przynajmniej dzieciaki maja ucieche;D
Avatar
aga / 29 listopada 2010 r. o 14:10
Na 17 muszę być na Węglinie, zastanawiam się jak się tam dostać z Czechowa.
Avatar
kierowca M.P.K / 29 listopada 2010 r. o 13:52
[quote name='quina' timestamp='1291029849' post='393854']
Nie mogą? Polskie prawo nie pozwala na korzystanie z opon z kolcami czy łańcuchami. Łańcuchy na opony można używać tylko tam gdzie jest znak C18 (nakaz używania łańcuchów). Z kolcami wcale. Nawet gdyby można to lepiej, żeby autobusy ich nie miały, bo po zimie, trzeba by wszystkie ulice, po których jeździły remontować!

Co do łysych letnich opon, to nie chce mi się wierzyć. Jednak ZTM mogłoby sprawdzić, i wydać odpowiednie oświadczenie:) Pamiętajmy jednak, że nie ma u nas w kraju obowiązku używania opon zimowych.
[/quote]
Po za tym nie ma zimowych opon autobusowych. Wojewoda powinien ogłosić stan klęski żywiołowej.
[quote name='quina' timestamp='1291029849' post='393854']
Nie mogą? Polskie prawo nie pozwala na korzystanie z opon z kolcami czy łańcuchami. Łańcuchy na opony można używać tylko tam gdzie jest znak C18 (nakaz używania łańcuchów). Z kolcami wcale. Nawet gdyby można to lepiej, żeby autobusy ich nie miały, bo po zimie, trzeba by wszystkie ulice, po których jeździły remontować!

Co do łysych letnich opon, to nie chce mi się wierzyć. Jednak ZTM mogłoby sprawdzić, i wydać odpowiednie oświadczenie:) Pa... rozwiń
Avatar
Łukasz / 29 listopada 2010 r. o 13:13
Drodzy czytelnicy, najważniejsze to zachować spokój. Nie trąbmy i nie machajmy rękami na siebie bo to akurat niewiele pomaga. Musimy liczyć na siebie. Trochę cierpliwości i opanowania i przeżyjemy! Pozdrawiam wszystkich i trzymajmy się gorąco.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa bożonarodzeniowa w Muzeum Wsi Lubelskiej
11 grudnia 2022, 11:00

Wystawa bożonarodzeniowa w Muzeum Wsi Lubelskiej

W niedzielę, 11 grudnia o godz. 11 w galerii na piętrze ratusza z Głuska Muzeum Wsi Lubelskiej (sektor Miasteczko) zostanie otwarta wystawa zbiorów bożonarodzeniowych "Wszystko się zmieniło jak nigdy nie było (...)".

Lubelski marszałek dostał czek, ale pewnie się z tego nie cieszy. Ponad miliard zł, którego nie dostaniemy
galeria

Lubelski marszałek dostał czek, ale pewnie się z tego nie cieszy. Ponad miliard zł, którego nie dostaniemy

Symboliczny czek na „minus miliard złotych” przekazała władzom województwa „delegacja ważnych górniczych prezesów”. W ten sposób, przy okazji przypadającej niedawno Barbórki ekolodzy chcieli przypomnieć o 250 mln euro (w przeliczeniu 1,2 mld zł), jakie nasz region mógł otrzymać w ramach unijnego wsparcia dla górniczych regionów odchodzących od węgla.

Puławy. Udało się zebrać pół tony karmy dla zwierząt, a Malwina Korpon poprowadzi lekcję w zerówce

Puławy. Udało się zebrać pół tony karmy dla zwierząt, a Malwina Korpon poprowadzi lekcję w zerówce

Zakończyła się rozpoczęta w październiku zbiórka dobrej jakości karmy dla bezdomnych zwierząt z puławskiego schroniska. Podczas sobotniego finału akcji organizatorzy ogłosili jej wyniki. Zebrano 468 kilogramów psiej i kociej żywności.

Projekty stypendystów Bogdanki w Chatce Żaka. Program na cały tydzień wydarzeń kulturalnych
5 grudnia 2022, 20:00

Projekty stypendystów Bogdanki w Chatce Żaka. Program na cały tydzień wydarzeń kulturalnych

W najbliższym tygodniu Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zaprosi na prezentację projektów tegorocznych stypendystów Bogdanki. W programie m.in. spektakle, wystawy i koncerty.

Policjanci, strażnicy graniczni, strażacy wywalczyli podwyżki w 2023 roku

Policjanci, strażnicy graniczni, strażacy wywalczyli podwyżki w 2023 roku

MSWiA porozumiało się z mundurowymi związkowcami w sprawie przyszłorocznych podwyżek. Ma to zatrzymać funkcjonariuszy w pracy, bo już teraz z lubelskiej policji chce odejść dwa razy więcej osób, niż rok temu.

Daria Szynkaruk (MKS Funfloor Lublin): Wygrałyśmy dla trenerki Marzec

Daria Szynkaruk (MKS Funfloor Lublin): Wygrałyśmy dla trenerki Marzec

Rozmowa z Darią Szynkaruk, szczypiornistką MKS FunFloor Lublin

Wcześniej drut kolczasty, teraz masowa wycinka drzew nad Bugiem. "Przyrodnicza masakra"
Alarm 24
galeria

Wcześniej drut kolczasty, teraz masowa wycinka drzew nad Bugiem. "Przyrodnicza masakra"

–To przyrodnicza masakra – ekolodzy alarmują o wycince drzew wzdłuż rzeki Bug. Straż Graniczna tłumaczy to „właściwym utrzymaniem pasa drogi granicznej”.

Lost Ark: Wiedźmin Geralt na gościnnych występach

Lost Ark: Wiedźmin Geralt na gościnnych występach

A będzie też Triss, Jaskier i Cirilla. Amazon Games i Smilegate RPG ogłosiły współpracę z CD Projekt RED, dzięki której Geralt z Rivii i inne postaci ze świata Wiedźmina trafią do Lost Ark.

Zamość. Jutro, na mikołajki, lodowisko i basen gratis
6 grudnia 2022, 17:00

Zamość. Jutro, na mikołajki, lodowisko i basen gratis

Od rana we wtorek (6 grudnia) będzie już otwarte lodowisko na Rynku Wielkim w Zamościu. Na popołudnie zaplanowano tam mikołajkową imprezę. I w tym czasie ślizgawka będzie za darmo.

Jechał pod prąd, staranował inny samochód i próbował uciekać. Wtedy pojawiła się ta kobieta

Jechał pod prąd, staranował inny samochód i próbował uciekać. Wtedy pojawiła się ta kobieta

Pijany 66-latek jechał pod prąd ulicą Stary Rynek w Rykach, uderzył z zaparkowane auto, a następnie próbował odjechać. Ucieczce zapobiegła piesza, która widząc co się stało, podeszła do auta, zabrała kluczyki i zawiadomiła policję. Mężczyzna został zatrzymany.

AZS AWF Biała Podlaska – KPR Padwa Zamość 24:23. Rozstrzygnięcie w ostatnich sekundach

AZS AWF Biała Podlaska – KPR Padwa Zamość 24:23. Rozstrzygnięcie w ostatnich sekundach

W spotkaniu derbowym AZS AWF Biała Podlaska pokonał KPR Padwę Zamość 24:23

Policyjny pościg ulicami Lublina. Dobrze się nie skończył

Policyjny pościg ulicami Lublina. Dobrze się nie skończył

Policjanci zauważyli na drodze kradziony samochód. A jego kierowca spostrzegł we wstecznym lusterku funkcjonariuszy. Tak zaczęła się ucieczka i pogoń ulicami Lublina.

Andrzej Maciejewski (prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego): Wychowanie mistrza to proces

Andrzej Maciejewski (prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego): Wychowanie mistrza to proces

Rozmowa z Andrzejem Maciejewskim, prezesem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego

W poniedziałek wpadł po kradzieżach w DPS. Wyszedł, a w piątek znowu kradł

W poniedziałek wpadł po kradzieżach w DPS. Wyszedł, a w piątek znowu kradł

Policyjni wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza. Mężczyzna został przyłapany podczas plądrowania kiosku przy ul. Ruskiej w Lublinie.

Ogrzewasz dom prądem? Przysługują ci pieniądze

Ogrzewasz dom prądem? Przysługują ci pieniądze

Można już składać wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego dla gospodarstw domowych ogrzewanych prądem. Jedno gospodarstwo może dostać 1000 lub 1500 zł. Ze złożeniem dokumentów trzeba się wyrobić przed 1 lutego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!