Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 marca 2010 r.
18:52
Edytuj ten wpis

Na Czechowie kierowcy parkują na dziko

0 13 A A

Wąska alejka w środku osiedla stała się dzikim parkingiem. – Tędy chodzą małe dzieci. Tylko patrzeć, jak dojdzie do tragedii – alarmują mieszkańcy okolicznych bloków i rodzice dzieci z pobliskiego przedszkola.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziś mieszkańcy będą o tym rozmawiać z urzędnikami, strażnikami miejskimi i policjantami. Chodzi o aleję w środku osiedla Chopina – między ul. Żelazowej Woli, Żywnego i Poturzyńską.

Można nią dotrzeć do kilku bloków mieszkalnych, ale także do Przedszkola nr 75 i Gimnazjum nr 16. Pieszo wystarczy przejść jednym z kilku osiedlowych chodników, samochodem – wjechać od parkingu pomiędzy pasażami sklepów przy ul. Żywnego.

M.in. w ten sposób wjeżdżają mieszkańcy okolicznych bloków, ale także rodzice dowożący dzieci do przedszkola i młodzież do gimnazjum. Jedni i drudzy regularnie parkują na alejce, zajmując czasem jej większą część.

– W ten sposób aleja dla pieszych stała się dzikim parkingiem – mówi Bożena Gozdalska-Macuba z Rady Dzielnicy Czechów Północny. – Samochody stoją czasem tak, że nie da się przejść. Matki z małymi dziećmi i wózkami muszą iść trawnikiem albo po błocie obok.

Mieszkańcy Czechowa wiele razy dzwonili w tej sprawie do Straży Miejskiej. – Ale strażnicy mogą tylko stać i przyglądać się. Za każdym razem słyszymy, że interwencja jest możliwa jedynie, jeśli ktoś zaparkuje na trawniku – mówi Gozdalska-Macuba.

– To ciąg pieszo-jezdny. Nie ma żadnych oznaczeń, które zabraniałyby samochodom wjazdu – wyjaśnia Robert Gogola z lubelskiej Straży Miejskiej. – Z drugiej strony to tzw. droga wewnętrzna. Jeśli chodzi o samochody parkujące, nasze czynności w tego typu sytuacjach mogą się ograniczyć jedynie do pojazdów parkujących na terenie zielonym obok.

– Kiedyś przy tej alejce stał zakaz ruchu w obu kierunkach. Ale miasto znak zabrało – mówi Ryszard Kawalec, kierownik Administracji Osiedla Chopina.

I zaznacza, że administracja nic nie może zrobić. – Od ul. Poturzyńskiej w stronę parku to teren miejski. Alejka, przedszkole i gimnazjum także podlegają pod miasto – tłumaczy. – Wiele razy apelowaliśmy do Urzędu Miasta od uporządkowanie tego terenu, o parkingi i nową organizację ruchu. I nic.

Wydział Dróg i Mostów UM, któremu podlegają miejskie drogi i parkingi, nie odpowiedział wczoraj na nasze pytania. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że urzędnicy planują nową organizację ruchu w tym rejonie, połączoną z nowym wjazdem od strony Gimnazjum nr 16. Od kiedy? Tego na razie nie wiadomo.

– Zanim to wszystko zostanie zrobione, wystarczyłoby wydzielić na tej niebezpiecznej alejce pas ruchu dla samochodów i pas ruchu dla pieszych – sugeruje Gozdalska-Macuba. – To już rozwiązałoby sprawę.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uczeń / 24 marca 2010 o 21:02
0
czy na tej alejce musi dojść do tragedii żeby wreszcie ktoś podjął słuszne kroki w tej sprawie?!
Avatar
~Babcia~ / 24 marca 2010 o 19:29
0
Babcia, popieram. Moje dzieci kilkanaście lat temu chodziły tędy do tej szkoły same. Teraz córka codziennie odprowadza jednego wnuczka do zerówki, a drugiego do SP43, bo boi się, że wpadna pod samochód!
Avatar
rodzic / 24 marca 2010 o 19:24
0
Ludzie, tu chodzi o drogę do szkoły dla dzieciaków tych małych i dużych! Już dawno chodziłyby do szkoły same, ale jak się widzi jak auta jeżdżą alejkami osiedlowymi na ten dziki parking przed szkołą i przedszkolem, to codziennie muszę ich odprowadzać!
Avatar
mieszkaniec / 24 marca 2010 o 19:17
0
Dlaczego Urząd Miasta nie uporządkuje terenu między Gimnazjum nr16 i Przedszkolem nr 75?! Czy czeka na tragedię?! Kiedyś ze względu na bezpieczeństwo chodzących tędy dzieci i młodzieży stał znak zakazu ruchu. Teraz uczniowie przedzierają się między wjeżdżającymi samochodami. Tą trasą chodzą również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 43. Czy w ten sposób Urząd Miasta realizuje program "Bezpieczna droga do szkoły"?!
Avatar
basia79 / 24 marca 2010 o 17:08
0
czechów napisał:
Brakuje miejsc parkingowych i tyle. Dzisiaj każde "mieszkanie" ma conajmniej 1 samochód. Jedyne roazwiązanie to budowanie miejsc parkingowych... niestety innego wyjścia nie ma. Pani z Rady to chyba mija się z powołaniem bo bzdurne jej gadanie w tym temacie nic nie daje. Ciekawe, gdzie Ona zostawia swój samochodzić?

Pana komentarz mija się z tematem tego artykułu tu chodzi o bezpieczeństwo małych dzieci, które codziennie chodzą tą drogą do szkoły i przedszkola a samochody, które jeżdżą tą drogą zagrażają ich zdrowiu. Sama kiedyś nosiłam siniaka kiedy osłoniłam dziecko przed samochodem, którego właścicielowi bardzo się spieszyło. Zapewniam pana że nikt z mieszkańców tam nie parkuje.

Pana komentarz mija się z tematem tego artykułu tu chodzi o bezpieczeństwo małych dzieci, które codziennie chodzą tą drogą do szkoły i przedszkola a samochody, które jeżdżą tą drogą zagrażają ich zdrowiu. Sama kiedyś nosiłam siniaka kiedy osłoniłam dziecko przed samochodem, którego właścicielowi bardzo się spieszyło. Zapewniam pana że nikt z mieszkańców tam nie parkuje. rozwiń
Avatar
sa / 24 marca 2010 o 12:03
0
Miejsc jest mało, a samochodów za dużo, to parkują gdzie sie da. Dlaczego straż miejska ma karać kogoś, za to że ma samochód i wieczorem parkuje na trawniku bo nie ma gdzie zaparkować. Kare to powinna dostać spółdzielnia mieszkaniowa, za brak wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Niech zbudują parkingi, a potem wzywają straż za złe parkowanie.
Avatar
mieszkaniez Zywnego / 24 marca 2010 o 11:47
0
Ale manipulacja, mieszkam tam i rozpoznaję to miejsce. Dlaczego reporter nie zrobił zdjęcia na całej szerokości jezdni?? Dlaczego w tle jest znak przejścia dla pieszych??? Tak, bo ten rząd samochodów stoi wzdłuż krawężnika jezdni zgodnie z przepisami, nie alejki. Dlaczego nie pokazał ten manipulant prawdziwej alejki między blokami?? Nie mógł się obrócić 90 stopni w prawo? Miejsc parkingowych jest mało (ludzie nie zgodzili się kiedyś na budowę parkingu poziomowego za Stokrotką) a tu praktycznie są same wieżowce 10-piętrowe. Więc winą należy obarczać projektanta terenu.
Niech sobie ten pseudo-reporterek pójdzie na Żywnego, właśnie remont jest w trakcie , zrobili sporo miejsc parkingowych, ale nie zrobiło się luźniej. A Jakaś mieszkanka bloków pracująca w UM zatrzymała budowę bo podobno robiąc najazdy popodcinali korzenie drzew... ludzie to się kurna zdecydujcie co chcecie!!! Drzewa można nasadzić, to nie zabytki dendrologiczne.
Ale manipulacja, mieszkam tam i rozpoznaję to miejsce. Dlaczego reporter nie zrobił zdjęcia na całej szerokości jezdni?? Dlaczego w tle jest znak przejścia dla pieszych??? Tak, bo ten rząd samochodów stoi wzdłuż krawężnika jezdni zgodnie z przepisami, nie alejki. Dlaczego nie pokazał ten manipulant prawdziwej alejki między blokami?? Nie mógł się obrócić 90 stopni w prawo? Miejsc parkingowych jest mało (ludzie nie zgodzili się kiedyś na budowę parkingu poziomowego za Stokrotką) a tu praktycznie są same wieżowce 10-piętrowe. Więc winą należy o... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 24 marca 2010 o 11:39
0
moze trzeba sie wziasc za budowanie parkingow a nie wciskac tylko bloki!!!!!!i kase liczyc !!!!zasrance
Avatar
rogi / 24 marca 2010 o 10:11
0
Na Rogowskiego jakiś inteligent postawił znak strefa zamieszkania gdzie parkować można tylko w miejscu wyznaczonym a miejsc takich nie ma straż miejska i policja reaguje na drogach publicznych i strefach zamieszkania a pojazdy parkują gdzie chcą jak chcą miedzy blokami jest tak ciasno że karetka nie ma szans na przejechanie a co mówić straż pożarna zawsze poniedziałek i piątek ok 8 rano jadąca śmieciara stoi i trąbi bo przejechać nie może tak fajnie parkuja ludzie auta tragedia to mogłą by szanowna redakcja sfotografować i opisać
Avatar
czechów / 24 marca 2010 o 09:56
0
Brakuje miejsc parkingowych i tyle. Dzisiaj każde "mieszkanie" ma conajmniej 1 samochód. Jedyne roazwiązanie to budowanie miejsc parkingowych... niestety innego wyjścia nie ma. Pani z Rady to chyba mija się z powołaniem bo bzdurne jej gadanie w tym temacie nic nie daje. Ciekawe, gdzie Ona zostawia swój samochodzić?
Avatar
uczeń / 24 marca 2010 o 21:02
0
czy na tej alejce musi dojść do tragedii żeby wreszcie ktoś podjął słuszne kroki w tej sprawie?!
Avatar
~Babcia~ / 24 marca 2010 o 19:29
0
Babcia, popieram. Moje dzieci kilkanaście lat temu chodziły tędy do tej szkoły same. Teraz córka codziennie odprowadza jednego wnuczka do zerówki, a drugiego do SP43, bo boi się, że wpadna pod samochód!
Avatar
rodzic / 24 marca 2010 o 19:24
0
Ludzie, tu chodzi o drogę do szkoły dla dzieciaków tych małych i dużych! Już dawno chodziłyby do szkoły same, ale jak się widzi jak auta jeżdżą alejkami osiedlowymi na ten dziki parking przed szkołą i przedszkolem, to codziennie muszę ich odprowadzać!
Avatar
mieszkaniec / 24 marca 2010 o 19:17
0
Dlaczego Urząd Miasta nie uporządkuje terenu między Gimnazjum nr16 i Przedszkolem nr 75?! Czy czeka na tragedię?! Kiedyś ze względu na bezpieczeństwo chodzących tędy dzieci i młodzieży stał znak zakazu ruchu. Teraz uczniowie przedzierają się między wjeżdżającymi samochodami. Tą trasą chodzą również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 43. Czy w ten sposób Urząd Miasta realizuje program "Bezpieczna droga do szkoły"?!
Avatar
basia79 / 24 marca 2010 o 17:08
0
czechów napisał:
Brakuje miejsc parkingowych i tyle. Dzisiaj każde "mieszkanie" ma conajmniej 1 samochód. Jedyne roazwiązanie to budowanie miejsc parkingowych... niestety innego wyjścia nie ma. Pani z Rady to chyba mija się z powołaniem bo bzdurne jej gadanie w tym temacie nic nie daje. Ciekawe, gdzie Ona zostawia swój samochodzić?

Pana komentarz mija się z tematem tego artykułu tu chodzi o bezpieczeństwo małych dzieci, które codziennie chodzą tą drogą do szkoły i przedszkola a samochody, które jeżdżą tą drogą zagrażają ich zdrowiu. Sama kiedyś nosiłam siniaka kiedy osłoniłam dziecko przed samochodem, którego właścicielowi bardzo się spieszyło. Zapewniam pana że nikt z mieszkańców tam nie parkuje.

Pana komentarz mija się z tematem tego artykułu tu chodzi o bezpieczeństwo małych dzieci, które codziennie chodzą tą drogą do szkoły i przedszkola a samochody, które jeżdżą tą drogą zagrażają ich zdrowiu. Sama kiedyś nosiłam siniaka kiedy osłoniłam dziecko przed samochodem, którego właścicielowi bardzo się spieszyło. Zapewniam pana że nikt z mieszkańców tam nie parkuje. rozwiń
Avatar
sa / 24 marca 2010 o 12:03
0
Miejsc jest mało, a samochodów za dużo, to parkują gdzie sie da. Dlaczego straż miejska ma karać kogoś, za to że ma samochód i wieczorem parkuje na trawniku bo nie ma gdzie zaparkować. Kare to powinna dostać spółdzielnia mieszkaniowa, za brak wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Niech zbudują parkingi, a potem wzywają straż za złe parkowanie.
Avatar
mieszkaniez Zywnego / 24 marca 2010 o 11:47
0
Ale manipulacja, mieszkam tam i rozpoznaję to miejsce. Dlaczego reporter nie zrobił zdjęcia na całej szerokości jezdni?? Dlaczego w tle jest znak przejścia dla pieszych??? Tak, bo ten rząd samochodów stoi wzdłuż krawężnika jezdni zgodnie z przepisami, nie alejki. Dlaczego nie pokazał ten manipulant prawdziwej alejki między blokami?? Nie mógł się obrócić 90 stopni w prawo? Miejsc parkingowych jest mało (ludzie nie zgodzili się kiedyś na budowę parkingu poziomowego za Stokrotką) a tu praktycznie są same wieżowce 10-piętrowe. Więc winą należy obarczać projektanta terenu.
Niech sobie ten pseudo-reporterek pójdzie na Żywnego, właśnie remont jest w trakcie , zrobili sporo miejsc parkingowych, ale nie zrobiło się luźniej. A Jakaś mieszkanka bloków pracująca w UM zatrzymała budowę bo podobno robiąc najazdy popodcinali korzenie drzew... ludzie to się kurna zdecydujcie co chcecie!!! Drzewa można nasadzić, to nie zabytki dendrologiczne.
Ale manipulacja, mieszkam tam i rozpoznaję to miejsce. Dlaczego reporter nie zrobił zdjęcia na całej szerokości jezdni?? Dlaczego w tle jest znak przejścia dla pieszych??? Tak, bo ten rząd samochodów stoi wzdłuż krawężnika jezdni zgodnie z przepisami, nie alejki. Dlaczego nie pokazał ten manipulant prawdziwej alejki między blokami?? Nie mógł się obrócić 90 stopni w prawo? Miejsc parkingowych jest mało (ludzie nie zgodzili się kiedyś na budowę parkingu poziomowego za Stokrotką) a tu praktycznie są same wieżowce 10-piętrowe. Więc winą należy o... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 24 marca 2010 o 11:39
0
moze trzeba sie wziasc za budowanie parkingow a nie wciskac tylko bloki!!!!!!i kase liczyc !!!!zasrance
Avatar
rogi / 24 marca 2010 o 10:11
0
Na Rogowskiego jakiś inteligent postawił znak strefa zamieszkania gdzie parkować można tylko w miejscu wyznaczonym a miejsc takich nie ma straż miejska i policja reaguje na drogach publicznych i strefach zamieszkania a pojazdy parkują gdzie chcą jak chcą miedzy blokami jest tak ciasno że karetka nie ma szans na przejechanie a co mówić straż pożarna zawsze poniedziałek i piątek ok 8 rano jadąca śmieciara stoi i trąbi bo przejechać nie może tak fajnie parkuja ludzie auta tragedia to mogłą by szanowna redakcja sfotografować i opisać
Avatar
czechów / 24 marca 2010 o 09:56
0
Brakuje miejsc parkingowych i tyle. Dzisiaj każde "mieszkanie" ma conajmniej 1 samochód. Jedyne roazwiązanie to budowanie miejsc parkingowych... niestety innego wyjścia nie ma. Pani z Rady to chyba mija się z powołaniem bo bzdurne jej gadanie w tym temacie nic nie daje. Ciekawe, gdzie Ona zostawia swój samochodzić?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 82 15

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!