Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 czerwca 2015 r.
20:02

Na ścieżkach rowerowych w Lublinie łatwo o wypadek. Będą zmiany oznakowania?

0 60 A A
Fot. Wojciech Nieśpiałowski
Fot. Wojciech Nieśpiałowski

Jazda obok siebie zamiast „gęsiego”, rolkarze i piesi na pasie dla rowerzystów. Tak wygląda sytuacja na lubelskich ścieżkach rowerowych. Mundurowi zapewniają, że regularnie patrolują newralgiczne miejsca. Ratusz nie wyklucza zmian w oznakowaniu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na ścieżce rowerowej wzdłuż Bystrzycy pojawi się przerywana linia rozdzielająca kierunki jazdy. – Takie rozwiązanie z powodzeniem stosowane jest w Białymstoku, z którego właśnie wracam – mówi Aleksander Wiącek, asystent prezydenta odpowiedzialny za politykę rowerową miasta. Nie jest jeszcze w stanie podać konkretnego terminu wymalowania takich pasów.

Mogłyby one znacznie poprawić bezpieczeństwo. Obecnie wielu rowerzystów nie trzyma się prawej krawędzi, ale jeździ dowolną stroną ścieżki. W słoneczne dni, kiedy na trasy wyjeżdżają tłumy cyklistów, łatwo o zderzenie. Takie wypadki mogą się skończyć tragicznie. Przykładem może być zdarzenie z 30 maja, kiedy 27-letni rowerzysta zderzył się z jadącą z przeciwka kobietą. 42-latce nic się nie stało, ale mężczyzna doznał poważnych obrażeń głowy. Zmarł po kilkunastu dniach walki o życie. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy.

Ścieżka wzdłuż Bystrzycy i Zalewu Zemborzyckiego nie należy do bezpiecznych. W słoneczne dni bardzo łatwo o wypadek. – Rodziny i znajomi jadą rowerami obok siebie. Nie patrzą, że ktoś nadjeżdża z przeciwka, a ścieżka jest wąska – przyznaje Rafał, nasz Czytelnik. – Nastolatki ze słuchawkami w uszach wpatrują się w smartfony i jadą na rolkach całą szerokością ścieżki.

Problemem są nie tylko nieprawidłowo jadący rowerzyści, ale i wbiegające im przed koła dzieci, czy właśnie rolkarze śmigający drogami dla rowerów. – Niektórym brakuje zdrowego rozsądku – pisze nasz internauta xs. – Część ludzi, choćby nie wiem co, musi jechać po kolorze różowym, mimo że obok jest cały chodnik wolny. Też parę razy mało nie zaliczyłem czołówki, bo na upartego trzymają się tej różowej kostki.

Ratusz zapowiada, że rozważy ustawienie w kilku punktach tablic z informacją o tym, która część jest dla pieszych, która dla cyklistów i gdzie nie powinni się znaleźć rolkarze. – To temat do dyskusji – przyznaje Ludwika Stefańczyk z Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta, który odpowiada za ścieżkę rekreacyjną wzdłuż rzeki. Ale zastrzega, że tablice przyciągające uwagę mogą skłaniać niektórych do zatrzymywania się, co też może być niebezpieczne.

W sezonie na trasy dla cyklistów wyjeżdżają rowerowe patrole straży miejskiej i policji. Mundurowi zapewniają, że codziennie patrolują najbardziej zatłoczone odcinki. Pouczają i upominają. Czasem wystawiają mandaty.

– W tym sezonie, do końca maja wystawiliśmy 27 mandatów na kwotę 2400 zł – mówi Robert Gogola, rzecznik lubelskiej straży miejskiej. – Spacerowanie i jazda na rolkach po ścieżce dla rowerów to wykroczenie. Grozi za to 50 zł mandatu.

Strażnicy mają do dyspozycji osiem rowerów, co pozwala na wysłanie 2-3 patroli dziennie. Służbę na dwóch kółkach pełni też kilkunastu policjantów. – Nie ma dnia, by naszych patroli nie było na ścieżkach – zapewnia Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji. – Nasza obecność jest bardzo ważna, ale nie zastąpi zdrowego rozsądku rowerzystów i pieszych. Policjanci reagują jednak za każdym razem, kiedy są świadkami wykroczenia.

Mundurowi przyznają, że jednym z największych problemów są piesi i rolkarze na ścieżkach dla rowerów. Sami cykliści również nie są kryształowi. Ich główne przewinienia to przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych i jazda całą szerokością ścieżki.

(DRS)

Czytaj więcej o:

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 13:42
0
A gdzie mamy jeździć????!!!! Nie byłoby problemy gdyby kostka na pasie dla pieszych była odpowiednia (bez fazowanych krawędzi). Każdy kto jeździ po czymś takim wie że przyjemność z takiej jazdy kończy sie po 5 minutach. Projektanci powinni wziąć pod uwagę, że z pasa dla pieszych nie będą tylko korzystali spacerowicze.
Avatar
alleluja i do przodu / 17 czerwca 2015 o 08:51
0

Rowerzyści to najgorsza plaga. Większość nie zna przepisów (a mogą jeździć ulicami) ruchu drogowe, choćby tych paragrafów, które dotyczy tylko nich samych. Uważają się za najważniejszych bez względu na to czy jadą ulicą czy chodnikiem (?!) czy ścieżką. Nie można im zwrócić o nic uwagi. Zgadzam się, że powinny się za nich zabrać odpowiednie służby. Pouczać, upominać, w ostateczności karać. Jestem pieszą, rowerzystką i kierowcą, ale jak bym się nie poruszała, ta grupa jest największym zagrożeniem, bo poza brakiem znajomości przepisów, są bardzo niemili i roszczeniowi (potwierdzi to i policja i SM).

A ja Ci powiem, że największa plagą sa nieogarnięte kobiety za kierownicą i to nieważne samochodu czy roweru i poza policją i strażą wiejską potwierdzi to większość uczestników ruchu.

A ja Ci powiem, że największa plagą sa nieogarnięte kobiety za kierownicą i to nieważne samochodu czy roweru i poza policją i strażą wiejską potwierdzi to większość uczestników ruchu.

rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:38
0
W artykule czytamy: "Część ludzi, choćby nie wiem co, musi jechać po kolorze różowym, mimo że obok jest cały chodnik wolny. (...) na upartego trzymają się tej różowej kostki." No zaraz ? Czy to oznacza, że rowerem można jechać po części dla pieszych ? Pierwsze słyszę. Różowa kostka to droga dla rowerów i trzymanie się prawej krawędzi różowej kostki jest jak najbardziej słuszne, a nie wjeżdżanie na część dla pieszych i nie istotne, że nikt tamtędy akurat nie idzie. No chyba, że artykuł propaguje jakieś zmiany w zasadach poruszania się po ścieżkach rowerowych połączonych ze ścieżkami dla pieszych. To jak jest więc ?
W artykule czytamy: "Część ludzi, choćby nie wiem co, musi jechać po kolorze różowym, mimo że obok jest cały chodnik wolny. (...) na upartego trzymają się tej różowej kostki." No zaraz ? Czy to oznacza, że rowerem można jechać po części dla pieszych ? Pierwsze słyszę. Różowa kostka to droga dla rowerów i trzymanie się prawej krawędzi różowej kostki jest jak najbardziej słuszne, a nie wjeżdżanie na część dla pieszych i nie istotne, że nikt tamtędy akurat nie idzie. No chyba, że artykuł propaguje jakieś zmiany w zasadach poruszania s... rozwiń
Avatar
rowerzystka / 15 czerwca 2015 o 20:01
0

Dodatkowo zwrócę też uwagę na pasażerów komunikacji miejskiej, którzy oczekują na autobus nie pod wiatą przystankową a z tyłu na ścieżce rowerowej... Pół biedy gdy są widoczni, ale często jest tak, że ścieżka za przystankiem jest przysłonięta kioskiem i dopiero w ostatniej chwili widać czy ktoś na niej stoi - takie idiotyczne rozwiązanie jest np. na Filaretów, gdzie nie widać czy się nie wjedzie na kogoś, a ludzie stoją tam praktycznie zawsze jak słupy. Ludzie wysiadając z autobusów też nie patrzą się, tylko na oślep wchodzą prosto pod koła roweru.

Projektanci ścieżek też się nie popisali i czesto to z ich winy jest niebezpiecznie - a można było pewne kwestie rozwiązać zupełnie inaczej....

Dodatkowo zwrócę też uwagę na pasażerów komunikacji miejskiej, którzy oczekują na autobus nie pod wiatą przystankową a z tyłu na ścieżce rowerowej... Pół biedy gdy są widoczni, ale często jest tak, że ścieżka za przystankiem jest przysłonięta kioskiem i dopiero w ostatniej chwili widać czy ktoś na niej stoi - takie idiotyczne rozwiązanie jest np. na Filaretów, gdzie nie widać czy się nie wjedzie na kogoś, a ludzie stoją tam praktycznie zawsze jak słupy. Ludzie wysiadając z autobusów też nie patrzą się, tylko na oślep wchodzą prosto pod ko... rozwiń

Avatar
gosc / 15 czerwca 2015 o 19:52
0

To nie rowerzyści, piesi, rolkarze czy kierowcy (z osobna) są problemem.

Problemem jest nasz buraczany naród, w du*** mający wszelkie przepisy.

Na kierowców-baranów policja dostała ostatnio tęgą lagę i trzepie po durnych tyłkach aż miło (zabieranie praw jazdy za +50 w zabudowanym, wysokie grzywny dla "podwójnie gazujących"). I od razu widać, że się zmieniło na drogach. Widać, że liczba ewidentnych jełopów, wariatów usiłujących zabić siebie i postronnych (przy okazji), spadła skokowo.

Wystrugać taki tęgi kij na "miękkich" uczestników ruchu i od razu się zmieni.

Bo ten naród to ma wspólnego z ruskimi, że jak go za mordę nie chwycisz, to będzie "szlachecka wolność", degrengolada i bezhołowie.

Przypierdzielić raz, drugi, trzeci pieszemu nie 50 a 500 złotych grzywny (za stworzenie niebezpieczeństwa), to się kretyni nauczą pilnować dzieci i nie wbiegać na drogę dla rowerów (to samo tyczy się rolkarzy). To samo "chodnikowym" rowerzystom zaproponować... od razu przypomną sobie, gdzie jezdnia.

Dosadnie napisane - ale masz całkowitą rację.

witą rację.

rozwiń
Avatar
bywalec / 15 czerwca 2015 o 19:47
0

Drodzy forumowicze!!! Chodniki powstały zanim istniały ścieżki rowerowe.  Mało wam??? Już teraz zajmujecie pół chodnika. Zasada jest taka jesteś u kogo w gościach zachowuj się kulturalnie, nie wprowadzaj w jego domu na siłę swoich zwyczajów. Wpisy mówiące o tym, że należy wywalić pieszych ze ścieżek rowerowych (a właściwie nie ścieżek tylko chodników wzdłuż nich biegnących) uważam za szczyt chamstwa i bezczelności...

Nie popadajmy w panikę , winne całej sytuacji są bezmózgowce zarówno po stronie niektórych rowerzystów jak i pieszych oraz rolkarzy .Nikt tutaj przecież nie będzie zabierał chodnika czy ścieżki , na poszerzenie nie ma kasy bo nawet do końca ścieżka ukończona nie jest.

Wiec dla wszystkich wszystkiego dobrego , natomiast dla pijaków osób  pozbawionych wyobraźni rodzicielskiej i grupek jeżdżących w grupie takim jak wy dziękujemy i omijajcie to miejsce jak najdalej .

Nie popadajmy w panikę , winne całej sytuacji są bezmózgowce zarówno po stronie niektórych rowerzystów jak i pieszych oraz rolkarzy .Nikt tutaj przecież nie będzie zabierał chodnika czy ścieżki , na poszerzenie nie ma kasy bo nawet do końca ścieżka ukończona nie jest.

Wiec dla wszystkich wszystkiego dobrego , natomiast dla pijaków osób  pozbawionych wyobraźni rodzicielskiej i grupek jeżdżących w grupie takim jak wy dziękujemy i omijajcie to miejsce jak najdalej .

rozwiń
Avatar
forumowicz / 15 czerwca 2015 o 18:43
0

Drodzy forumowicze!!! Chodniki powstały zanim istniały ścieżki rowerowe.  Mało wam??? Już teraz zajmujecie pół chodnika. Zasada jest taka jesteś u kogo w gościach zachowuj się kulturalnie, nie wprowadzaj w jego domu na siłę swoich zwyczajów. Wpisy mówiące o tym, że należy wywalić pieszych ze ścieżek rowerowych (a właściwie nie ścieżek tylko chodników wzdłuż nich biegnących) uważam za szczyt chamstwa i bezczelności...

Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 17:13
0
Gdyby ci "mundurowi" zrobili akcję ze dwa , trzy weekendy po kolei i co najmniej trzy punkty kontrolne to by może tym łajzom jeżdżącym stadnie trochę oczy otworzyło. Na początku oczywiście pouczać, a potem już nie ma litości! Swoja drogą miasto mogłoby jakąś kampanię edukacyjną zorganizować skoro tyle kasy poszło na wsadzenie tylu niemyślących niedołęg na miejski rower. Np. przed wypożyczeniem roweru kilka zasad ruchu i jazdy jednośladem wyświetlonych na ekranie tego terminala przy stacji rowerowej. Co? Zły pomysł? Ziarnko do ziarnka ....
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 15:36
0
Wszystko jest dla ludzi. Jestem stałym bywalcem rowerowym trasy na Zalew, mogłoby być lepiej! Jestem jak najbardziej za pasami dla rowerów i oznaczeniem gdzie powinni znajdować się rolkarze. Piesi jak piesi, jakoś nigdy nikt nie wszedł mi pod koła, za to rolkarze! To jest dopiero plaga, albo jadą całą szerokością ścieżki, albo ledwo ledwo się na tych rolkach utrzymują i strach ich omijać! Kolejna kategoria: kolarze i zapaleńcy, których radar w zabudowanym na pewno by strzelił! Wymijanie na styk? Norma:/ Rodzice z dziećmi: dziecko zawsze jedzie przed rodzicem! Pomyślcie drodzy rodzice zanim wybierzecie się na ścieżkę. Maluchy na trójkołowcach i rodzice za spacerze? Na ścieżkę dla pieszych! Dziecko nie ma wyobraźni, nagle skręci, wjedzie choćby pod rower jadący z prędkością spacerową, dramat gotowy! I to nie będzie wina rowerzysty. Wystarczy pomyśleć, że nie jesteśmy panami ścieżki! Zasada ograniczonego zaufania obowiązuje każdego uczestnika ruchu.
Wszystko jest dla ludzi. Jestem stałym bywalcem rowerowym trasy na Zalew, mogłoby być lepiej! Jestem jak najbardziej za pasami dla rowerów i oznaczeniem gdzie powinni znajdować się rolkarze. Piesi jak piesi, jakoś nigdy nikt nie wszedł mi pod koła, za to rolkarze! To jest dopiero plaga, albo jadą całą szerokością ścieżki, albo ledwo ledwo się na tych rolkach utrzymują i strach ich omijać! Kolejna kategoria: kolarze i zapaleńcy, których radar w zabudowanym na pewno by strzelił! Wymijanie na styk? Norma:/ Rodzice z dziećmi: dziecko zawsze jedz... rozwiń
Avatar
Jurek z Rymwida / 15 czerwca 2015 o 13:54
0

Wk...wiacie mnie miłośnicy pedałowania. Już k..wa na spacer wyjść nie można. Macie pretensje do pieszych,że chodzą. Może jeszcze że oddychają, co?? Kiedyś nie było ścieżek rowerowych a wszyscy żyli zgodnie - piesi, kierowcy, rowerzyści. Pretensje to miejcie do swojego prezydenta pana Żuka. Jak chcecie jeźdźić na rowerach to jeźdźijcie ale po jezdni. Niech tam prezydent wyznacza wam pas dla rowerów wzdłuż krawężnika. Chodniki zostawcie nam, pieszym...

Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 13:42
0
A gdzie mamy jeździć????!!!! Nie byłoby problemy gdyby kostka na pasie dla pieszych była odpowiednia (bez fazowanych krawędzi). Każdy kto jeździ po czymś takim wie że przyjemność z takiej jazdy kończy sie po 5 minutach. Projektanci powinni wziąć pod uwagę, że z pasa dla pieszych nie będą tylko korzystali spacerowicze.
Avatar
alleluja i do przodu / 17 czerwca 2015 o 08:51
0

Rowerzyści to najgorsza plaga. Większość nie zna przepisów (a mogą jeździć ulicami) ruchu drogowe, choćby tych paragrafów, które dotyczy tylko nich samych. Uważają się za najważniejszych bez względu na to czy jadą ulicą czy chodnikiem (?!) czy ścieżką. Nie można im zwrócić o nic uwagi. Zgadzam się, że powinny się za nich zabrać odpowiednie służby. Pouczać, upominać, w ostateczności karać. Jestem pieszą, rowerzystką i kierowcą, ale jak bym się nie poruszała, ta grupa jest największym zagrożeniem, bo poza brakiem znajomości przepisów, są bardzo niemili i roszczeniowi (potwierdzi to i policja i SM).

A ja Ci powiem, że największa plagą sa nieogarnięte kobiety za kierownicą i to nieważne samochodu czy roweru i poza policją i strażą wiejską potwierdzi to większość uczestników ruchu.

A ja Ci powiem, że największa plagą sa nieogarnięte kobiety za kierownicą i to nieważne samochodu czy roweru i poza policją i strażą wiejską potwierdzi to większość uczestników ruchu.

rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:38
0
W artykule czytamy: "Część ludzi, choćby nie wiem co, musi jechać po kolorze różowym, mimo że obok jest cały chodnik wolny. (...) na upartego trzymają się tej różowej kostki." No zaraz ? Czy to oznacza, że rowerem można jechać po części dla pieszych ? Pierwsze słyszę. Różowa kostka to droga dla rowerów i trzymanie się prawej krawędzi różowej kostki jest jak najbardziej słuszne, a nie wjeżdżanie na część dla pieszych i nie istotne, że nikt tamtędy akurat nie idzie. No chyba, że artykuł propaguje jakieś zmiany w zasadach poruszania się po ścieżkach rowerowych połączonych ze ścieżkami dla pieszych. To jak jest więc ?
W artykule czytamy: "Część ludzi, choćby nie wiem co, musi jechać po kolorze różowym, mimo że obok jest cały chodnik wolny. (...) na upartego trzymają się tej różowej kostki." No zaraz ? Czy to oznacza, że rowerem można jechać po części dla pieszych ? Pierwsze słyszę. Różowa kostka to droga dla rowerów i trzymanie się prawej krawędzi różowej kostki jest jak najbardziej słuszne, a nie wjeżdżanie na część dla pieszych i nie istotne, że nikt tamtędy akurat nie idzie. No chyba, że artykuł propaguje jakieś zmiany w zasadach poruszania s... rozwiń
Avatar
rowerzystka / 15 czerwca 2015 o 20:01
0

Dodatkowo zwrócę też uwagę na pasażerów komunikacji miejskiej, którzy oczekują na autobus nie pod wiatą przystankową a z tyłu na ścieżce rowerowej... Pół biedy gdy są widoczni, ale często jest tak, że ścieżka za przystankiem jest przysłonięta kioskiem i dopiero w ostatniej chwili widać czy ktoś na niej stoi - takie idiotyczne rozwiązanie jest np. na Filaretów, gdzie nie widać czy się nie wjedzie na kogoś, a ludzie stoją tam praktycznie zawsze jak słupy. Ludzie wysiadając z autobusów też nie patrzą się, tylko na oślep wchodzą prosto pod koła roweru.

Projektanci ścieżek też się nie popisali i czesto to z ich winy jest niebezpiecznie - a można było pewne kwestie rozwiązać zupełnie inaczej....

Dodatkowo zwrócę też uwagę na pasażerów komunikacji miejskiej, którzy oczekują na autobus nie pod wiatą przystankową a z tyłu na ścieżce rowerowej... Pół biedy gdy są widoczni, ale często jest tak, że ścieżka za przystankiem jest przysłonięta kioskiem i dopiero w ostatniej chwili widać czy ktoś na niej stoi - takie idiotyczne rozwiązanie jest np. na Filaretów, gdzie nie widać czy się nie wjedzie na kogoś, a ludzie stoją tam praktycznie zawsze jak słupy. Ludzie wysiadając z autobusów też nie patrzą się, tylko na oślep wchodzą prosto pod ko... rozwiń

Avatar
gosc / 15 czerwca 2015 o 19:52
0

To nie rowerzyści, piesi, rolkarze czy kierowcy (z osobna) są problemem.

Problemem jest nasz buraczany naród, w du*** mający wszelkie przepisy.

Na kierowców-baranów policja dostała ostatnio tęgą lagę i trzepie po durnych tyłkach aż miło (zabieranie praw jazdy za +50 w zabudowanym, wysokie grzywny dla "podwójnie gazujących"). I od razu widać, że się zmieniło na drogach. Widać, że liczba ewidentnych jełopów, wariatów usiłujących zabić siebie i postronnych (przy okazji), spadła skokowo.

Wystrugać taki tęgi kij na "miękkich" uczestników ruchu i od razu się zmieni.

Bo ten naród to ma wspólnego z ruskimi, że jak go za mordę nie chwycisz, to będzie "szlachecka wolność", degrengolada i bezhołowie.

Przypierdzielić raz, drugi, trzeci pieszemu nie 50 a 500 złotych grzywny (za stworzenie niebezpieczeństwa), to się kretyni nauczą pilnować dzieci i nie wbiegać na drogę dla rowerów (to samo tyczy się rolkarzy). To samo "chodnikowym" rowerzystom zaproponować... od razu przypomną sobie, gdzie jezdnia.

Dosadnie napisane - ale masz całkowitą rację.

witą rację.

rozwiń
Avatar
bywalec / 15 czerwca 2015 o 19:47
0

Drodzy forumowicze!!! Chodniki powstały zanim istniały ścieżki rowerowe.  Mało wam??? Już teraz zajmujecie pół chodnika. Zasada jest taka jesteś u kogo w gościach zachowuj się kulturalnie, nie wprowadzaj w jego domu na siłę swoich zwyczajów. Wpisy mówiące o tym, że należy wywalić pieszych ze ścieżek rowerowych (a właściwie nie ścieżek tylko chodników wzdłuż nich biegnących) uważam za szczyt chamstwa i bezczelności...

Nie popadajmy w panikę , winne całej sytuacji są bezmózgowce zarówno po stronie niektórych rowerzystów jak i pieszych oraz rolkarzy .Nikt tutaj przecież nie będzie zabierał chodnika czy ścieżki , na poszerzenie nie ma kasy bo nawet do końca ścieżka ukończona nie jest.

Wiec dla wszystkich wszystkiego dobrego , natomiast dla pijaków osób  pozbawionych wyobraźni rodzicielskiej i grupek jeżdżących w grupie takim jak wy dziękujemy i omijajcie to miejsce jak najdalej .

Nie popadajmy w panikę , winne całej sytuacji są bezmózgowce zarówno po stronie niektórych rowerzystów jak i pieszych oraz rolkarzy .Nikt tutaj przecież nie będzie zabierał chodnika czy ścieżki , na poszerzenie nie ma kasy bo nawet do końca ścieżka ukończona nie jest.

Wiec dla wszystkich wszystkiego dobrego , natomiast dla pijaków osób  pozbawionych wyobraźni rodzicielskiej i grupek jeżdżących w grupie takim jak wy dziękujemy i omijajcie to miejsce jak najdalej .

rozwiń
Avatar
forumowicz / 15 czerwca 2015 o 18:43
0

Drodzy forumowicze!!! Chodniki powstały zanim istniały ścieżki rowerowe.  Mało wam??? Już teraz zajmujecie pół chodnika. Zasada jest taka jesteś u kogo w gościach zachowuj się kulturalnie, nie wprowadzaj w jego domu na siłę swoich zwyczajów. Wpisy mówiące o tym, że należy wywalić pieszych ze ścieżek rowerowych (a właściwie nie ścieżek tylko chodników wzdłuż nich biegnących) uważam za szczyt chamstwa i bezczelności...

Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 17:13
0
Gdyby ci "mundurowi" zrobili akcję ze dwa , trzy weekendy po kolei i co najmniej trzy punkty kontrolne to by może tym łajzom jeżdżącym stadnie trochę oczy otworzyło. Na początku oczywiście pouczać, a potem już nie ma litości! Swoja drogą miasto mogłoby jakąś kampanię edukacyjną zorganizować skoro tyle kasy poszło na wsadzenie tylu niemyślących niedołęg na miejski rower. Np. przed wypożyczeniem roweru kilka zasad ruchu i jazdy jednośladem wyświetlonych na ekranie tego terminala przy stacji rowerowej. Co? Zły pomysł? Ziarnko do ziarnka ....
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 15:36
0
Wszystko jest dla ludzi. Jestem stałym bywalcem rowerowym trasy na Zalew, mogłoby być lepiej! Jestem jak najbardziej za pasami dla rowerów i oznaczeniem gdzie powinni znajdować się rolkarze. Piesi jak piesi, jakoś nigdy nikt nie wszedł mi pod koła, za to rolkarze! To jest dopiero plaga, albo jadą całą szerokością ścieżki, albo ledwo ledwo się na tych rolkach utrzymują i strach ich omijać! Kolejna kategoria: kolarze i zapaleńcy, których radar w zabudowanym na pewno by strzelił! Wymijanie na styk? Norma:/ Rodzice z dziećmi: dziecko zawsze jedzie przed rodzicem! Pomyślcie drodzy rodzice zanim wybierzecie się na ścieżkę. Maluchy na trójkołowcach i rodzice za spacerze? Na ścieżkę dla pieszych! Dziecko nie ma wyobraźni, nagle skręci, wjedzie choćby pod rower jadący z prędkością spacerową, dramat gotowy! I to nie będzie wina rowerzysty. Wystarczy pomyśleć, że nie jesteśmy panami ścieżki! Zasada ograniczonego zaufania obowiązuje każdego uczestnika ruchu.
Wszystko jest dla ludzi. Jestem stałym bywalcem rowerowym trasy na Zalew, mogłoby być lepiej! Jestem jak najbardziej za pasami dla rowerów i oznaczeniem gdzie powinni znajdować się rolkarze. Piesi jak piesi, jakoś nigdy nikt nie wszedł mi pod koła, za to rolkarze! To jest dopiero plaga, albo jadą całą szerokością ścieżki, albo ledwo ledwo się na tych rolkach utrzymują i strach ich omijać! Kolejna kategoria: kolarze i zapaleńcy, których radar w zabudowanym na pewno by strzelił! Wymijanie na styk? Norma:/ Rodzice z dziećmi: dziecko zawsze jedz... rozwiń
Avatar
Jurek z Rymwida / 15 czerwca 2015 o 13:54
0

Wk...wiacie mnie miłośnicy pedałowania. Już k..wa na spacer wyjść nie można. Macie pretensje do pieszych,że chodzą. Może jeszcze że oddychają, co?? Kiedyś nie było ścieżek rowerowych a wszyscy żyli zgodnie - piesi, kierowcy, rowerzyści. Pretensje to miejcie do swojego prezydenta pana Żuka. Jak chcecie jeźdźić na rowerach to jeźdźijcie ale po jezdni. Niech tam prezydent wyznacza wam pas dla rowerów wzdłuż krawężnika. Chodniki zostawcie nam, pieszym...